FitBLO 1 MEI-FEEST dit merk koopt 't Is grijs en oersterk Stad en Omgeving AGENDA SIJPERDA Nieuw; Alkmaars Raad behandelde een weinig interessante agenda AIsU dan hebt U een shirt meteen welverdiende wereldnaam! fipp BONNETERIE DRÖGE Predikbeui De meeste voorstellen zonder discussie aangenom en J VIERT HET De heer j. Veldstra jubileert v Niet mevr. Holzmüller maar W. Voorthuysen als Statenlid gekozen HET adres voor „STURKA" TENNIS-SHORTS Felle strijd in „Overdekte" Kleding naar maat 24.-, 29.-. 38.-, 45.- VRIJDAG 28 APRIL 1050 Gistermiddag vergaderde de Raad onder voorzitterschap van de burge meester. Overgegaan werd tot beëdiging van het nieuw benoemde raadslid de heer A. Eriks, die de vereiste beloften afleg de en daarna door de voorzitter als raadslid werd geïnstalleerd. Diverse verzoeken. De commissie van onderzoek voor het marktwezen vroeg haar tot 15 Mei 1950 tijd te willen geven voor het uitbrengen van haar rapport. Besloten werd dit verzoek in te willigen. Het bestuur der Christelijke Kleu terscholen alhier verzocht medewer king voor het stichten van een school voor Christelijk kleuteronderwijs. Dit werd in handen gesteld van B. en W. evenals een verzoek van het bestuur der R.K. Meisjesschool om medewer king tot het stichten van een gymnas tieklokaal ten behoeve van de te bou wen Oostenrijkse school en een ver zoek van de Ver. Sint Joseph voor de R.K. Jongensscholen om gelden voor het aanschaffen van schoolmeubelen, leer- en hulpmiddelen ten behoeve van de St. Willibrordusschool. Eveneens werd om bericht en raad In handen van het college gesteld een verzoek van de speeltuinvereniging „Rembrandt" alhier om voor het zo merseizoen een subsidie van f 300. uit de gemeentekas te mogen ontvan gen voor toezicht en het aanbrengen Van noodzakelijke verbeteringen. De heer De Zeeuw drong op spoedige af doening aan, daar anders het speelsei zoen voorbij is. De burgemeester be loofde 't advies van B. en W. zo spoe dig mogelijk in de Raad te zullen brengen. Afwijzend werd beschikt op 'n ver zoek van het hoofdbestuur van de Bond van Ned. Overheidspersoneel om het gemeentepersoneel een va- cantietoeslag toe te kennen. Alkmaar moet zich in deze naar het Rijk richten, wat niet wegneemt, dat B. en W. er, als het goede voorbeeld gegeven wordt, zo spoedig mogelijk toe kunnen besluiten. Van de verdere verzoeken vermel den wij nog dat van de Federatie van VWs boven het Noordzeekanaal het verzoek was ontvangen om ten be hoeve van de restaurant-gelegenheid op de komende tentoonstelling een vergunning te verlenen voor de ver koop van sterke drank in het klein. B. en W. zullen hierover spoedig advi seren. Benoemingen in diverse commissies. Door het bedanken van de heer Van der Borden als lid van diverse com missies en het overlijden van de heer Steenis moest in diverse vacatures van raadscommissiën worden voorzien. De heer Knuistingh Neven wenste ook candidaten te stellen nu de laatste verkiezingen wel bewezen hebben, dat de communisten zich reusachtig gehandhaafd hebben tegen over de Verenigde Amerikaanse par tijen. Benoemd werd in de commissie voor de strafverordeningen de heer Hoytink. Tot leden van de commissie voor de personeelszaken werden benoemd de heren Eriks en Koot. Tot leden van de commissie voor het slachthuis de heren Eriks en Van Dijk. De heer Van der Borden trok zijn ont slagaanvrage in als lid van de com missie voor de Reiniging. Tot leden in de commissie van over leg voor de ambtenaren en werklieden werden benoemd de heren Eriks en Koot. Tenslotte werd de heer Eriks be noemd tot lid in de 3e afdeling van de Raad. Benoeming onderwijzeres. Tot onderwijzeres aan de Vondel school werd met 17 stemmen benoemd mej. M. Brandsma te Bergum. Op mej. J. H. Mamstra te Heiloo werden 7 stemmen uitgebracht. Medewerking stichting R.K. Jongensschool voor U.L.O. Besloten werd gelden uit de gem. kas toe te staan voor de stichting van een R.K. Jongensschool voor U.L.O. Verhoging van crediet voor de aankoop van een zooge naamde Oostenrijkse school. B. en W. stelden voor het voorlopig crediet van f 100.000 voor de aankoop van een z.g. Oostenrijkse school ten behoeve van een nieuw op te richten EI. meisjesschool met f 56.800 te ver hogen. De heer W i e s e laakte het, dat bij de aanbesteding die onderhands was geweest de laagste inschrijver voor de verwarmingsinstallaties zonder meer gepasseerd was en hoopte, dat zoiets niet meer zou voorkomen, waar bij de heer Holsmuller (V.V.D.) zich aansloot, die alsnog op een nieuwe gelegenheid tot inschrijving aandrong Nadat toegezegd was dat een en ander nog eens met 't nureau van Openbare Werken zou worden besproken en na dat de voorzitter op aanneming van het voorstel had aangedrongen om de bouw niet te stagneren, werd het cre diet toegestaan. Medewerking aan school besturen. De Raad besloot gelden toe te staan voor het aanschaffen van schoolmeu belen, schoolboeken en leermiddelen ten behoeve van de St. Agnesschool. Wanneer de extra leerkracht daar niet wordt toegestaan zal de aanvraag ver minderd worden met het bedrag voor enig dan niet meer nodig meubilair. werd het voorstel te accepteren en over de noodzakelijkheid van een rol- De R.K. meisjesscholen verzochten gelden uit de gemeentekas voor het maken en inrichten van een lokaal voor lichamelijke oefening ten behoeve van de St. Josephschool. De heer W i e s e achtte een rolband in het Gymnastieklokaal kostbaar eti onnodig. Trouwens, dat ls ook de op vatting van de inspecteur. De voorzitter wees er op dat de Raad de uitgave meteen kan afvoeren op grond van de L.O.-wet. Besloten band nog 'n onderhoud met 't school bestuur aan te vragen. Gemeentelijke vergoeding vakonderwijs. Besloten werd ten behoeve van de besturen van de daarvoor in aanmer king komende bijzondere scholen voor l.o. voor 1948 vergoedingen vast te stellen voor de kosten van instandhou ding van vakonderwijs. Eveneens werd vastgesteld de ge meentelijke vergoeding in de kosten van vakonderwijs bij het Bijz. L.O. voor 1947. (U.L.-onderwijs), eveneens voor 1950 (art. 101 bis 5e lid der L.O.- wet). Vergoeding verbouwing, eerste inrichting en subsidie Christelijk Kleuteronderwijs. Naar aanleiding van de motieven welke wij reeds uitvoerig gemeld heb ben, werd besloten in te trekken het raadsbesluit tot vergoeding aan het be stuur der Chr. Kleuterschool van de kosten van verbouwing van het per ceel Oudegracht 249, van aanschaffing van toestellen voor kleutergymnastiek en eerste inrichting van een leslokaal tot een bedrag van hoogstens f 10986.54 en een en ander te vervangen door een bedrag van f 11855 onder nader te be palen voorwaarden. Eveneens werd besloten het bestuur een subsidie toe te kennen in de exploitatiekosten van een kleuterschool in de Bergerhof en de kosten van eerste inrichting daar van te vergoeden tot een bedrag van hoogstens f 7884.75 (het juiste bedrag door B. en W. nader vast te stellen). Goedkeuring van rekeningen Goedgekeurd werden de rekeningen en verantwoordingen over 1948 van de Ver. Alkm. Fröbelschool, van de R.K. bewaarscholen en van de Christelijke Kleuterschool. De organisatievorm van het Openbaar Lager Onderwijs. In ons nummer van Dinsdag hebben wij uitvoerig uiteengezet waarom B. en W. de Raatf nogmaals voorstellen de invoering van de zogenaamde Cen trale Opleidingsschool uit te stellen. Daartoe werd besloten. Gemeenschappelijke regeling voor hulpverlening bij brand Aangenomen werd het voorstel van B. en W. om met de gemeente-bestu ren van Akersloot, Schermerhorn, Uitgeest en Zuid- en Noordschermer een gemeenschappelijke regeling te treffen voor hulpverlening door de Alkmaarse brandweer in geval van brand in hun gemeente. De gemeenten betalen resp. f 0.07, f 0.08, f 0.09 en f 0.08 per inwoner alsmede de onkos ten door een brand veroorzaakt, tot ten hoogste f 40 per brand. Aanvaarden van een schen king. B. en W. stelden voor het door ons beschreven geschenk van mevrouw A. NieropSchreuder ten behoeve van het Stedelijk Museum in grote dank aan de schenkster te aanvaarden waar toe de Raad het besluit nam. Verhoging aanneemsom vuil- nisvervoer. De Raad besloot met ingang van 1 Januari de prijs van f 1.40 per m3 voor het vervoer van vuilnis geduren de 1950 te verhogen tot f 1.45 per m3. Afschaffing tonnenprivaten. Besloten werd het tijdstip waarop de eigenaren van woningen de tonnen privaten moeten hebben vervangen door waterclosets welk tijdstip op 1950 was gesteld te verlengen tot 1960. Op 1 Januari waren hier nog 3650 tonnenprivaten in gebruik. Wijziging gemeenterekening en bedrijfsrekeningen voor 1944. Op verzoek van Ged. Staten werden enkele wijzigingen gebracht in de ge- (Ontleend aan onze Advertentie-rubriek) VRIJDAG Harmonie Theater, 8 uur: De inspec teur-generaal (tot 14 jaar o.g.); Victo ria Theater, 8 uur: De heldhaftige stormloop (14 jaar); Cinema Americain, 8 uur: Manon (18 jaar); ABT, 8 uur: Song of India (14 jaar). Wapen van Heemskerk, 8 uur: Feest avond Algemene Oranjevereniging. Gulden Vlies, 8 uur: Het Vrije Toneel met „Zomer in December". ZATERDAG Harmonie Theater, 7 en 9.30 uur: De inspecteur-generaal (tot 14 jaar o.g.); Victoria Theater, 7 en 9.30 u.: De held haftige stormloop (14 jaar); Cinema Americain, 7 en 9.30 uur: Manon (18 jaar); A.B.T., 8 uur: Song of India (14 jaar). HEDEN ONTVANGEN de bekende „met het loodje" in alle modetinten zeer chique, per paar 365 3 95 LANGE SIR AAI ALKMAAR meenterekening en bedrijfsrekeningen van het dienstjaar 1944. Hetzelfde geschiedde met diverse bedrijfsbegrotingen voor 1945. Aangeboden werden de gemeentere kening en de rekeningen der bedrijven over 1945. Voor het nazien daarvan werd de heer Holsmuller in de vaca ture-Groot benoemd. Garantie kosten viering Na tionale feestdag op 5 Mei. De Raad besloot voor de feestviering op 5 Mei aan de Alkmaarse Jeugdge meenschap en het Alkmaarse bevrij dingscomité een garantie van ten hoogste f 500 te verlenen tot dekking van een mogelijk nadelig saldo en kosteloos gebruik van een podium af te staan met afzettingsmateriaal voor de uitvoering van een jeugdcircus op het Waagplein. Podium en afzetting zullen voor rekening der gemeente worden geplaatst en weggenomen. Uitkering tweede kwartaal 1950 aan een gedeelte van het gem. personeel. In navolging van de regeling voor het Rijkspersoneel gaven B. en W. de Raad in overweging aan het daarvoor in aanmerking komende gemeente- personeel over het 2e» kwartaal nog maals een uitkering van 5 pet. van de wedde of het loon te verlenen. Daartoe werd besloten. Damclub W.D.O. Op de clubavond WDO werden gisteren in de onderlinge wedstrijden de volgende resul taten bereikt: Eerste Afdeling: H. Kruider—D. J. Heyes 2-0; P. Veer-Jb. Hartog 1-1; A. Burgert- H. J. Toepoel 1—1; J. Schipper Sr.—W. Pie- deriet 0—2. Tweede Afdeling: J. Oostenbroek—J. Hom- ma 0—2; P. Noom—H. J. van Weely 0—2; H. J. van Weely—P. Noom 0—2; Jb. Strijbis J. Schipper Jr. 1—1; A. F. Deichmann—D. Davelaar 2—0; C. Fok—M. J. Langras 0—2; A. Bosman—M. J. Langras 0—2. PROGRAMMA MAANDAG 1 MEI: 10 uur: BIJEENKOMST in de zaal van de Muziektuin. Spreker: Ds. Dikboom. Zang: „De Stem des Volks", afd. Alkmaar. Na afloop van de bijeenkomst bezoek aan de Gem. Begraaf plaats. 14 uur: BONTE MIDDAG op de binnenplaats van de Rochdale- school, o.l.v. A.J.C., Nieuwe Koers en Vakbondsjeugd. Spel, dans en lekenspel door en voor jong en oud. BIJEENKOMST in ,,'t Gulden Vlies", aanvang 20 uur, zaal open 19.30 uur. Concert door de muziekver. „Excelsior" en de Arbeiders zangvereniging „De Stem des Volks". Medewerkster de voordracht kunstenares Mevr. M. BackerBreed. Spreker: H. Ploeg uit Utrecht. Entrée 40 cent. Voorverkoop bjj de bekende adressen en „Het Vrije Volk", Koorstraat 4a, Alkmaar, telefoon 3566. PARTIJ VAN DE ARBEID, afdeling Alkmaar A.B.B. en aanverwante socialistische organisaties De heer J. Veldstra, directeur van de zuivelfabriek „Aurora" te Opmeer herdenkt op 3 Mei zijn dertigjarig ju bileum. Dat wij ook in de Alkmaarse Cou rant aandacht aan dit jubileum wijden, wordt veroorzaakt door het feit, dat de heer Veldstra ook in Alkmaar en natuurlijk voornamelijk in zuivelkringen een zeer geziene en bekende figuur is, niet het minst door z'n oud-voorzitterschap van de Bond van Coöp. Zuivelfabrieken in Noord- Holland, welke in onze gemeente zo vele belangrijke vergaderingen heeft gehouden. Reinigingsdienst- op Koninginnedag In verband met de viering van ue Koninginnedag op Maandag 1 Mei a.s. zal op die dag geen vuilnis wor den opgehaald. Voor dat gedeelte van de Maandagse wijk van de binnenstad waar de nieu we uniforme vuilnisemmers zijn uit gereikt, zal in plaats van op Maandag 1 Mei a.s. de vuilnis op Dinsdag 2 Mei a.s. worden opgehaald. De bewoners van die wijk worden verzocht de uniforme emmers dus Dinsdag 2 Mei a.s. op de normale tijd buiten te zetten. Commissie inzake huishou delijke en gezinsvoorlichting De Comm. voor Huish.Voorlichting vestigt de aandacht op een aankondiging in dit blad, waarbij dit seizoen nog de gelegenheid wordt geboden tot het vol gen van ,een kookcursus en een cur sus over kinderverzorging. Behalve over het doelmatig koken, eenvoudige voedings- en receptenleer, zal worden gesproken over inkomstenbesteding, daar de uitgaven voor voeding een voorname post op de gezinsuitgaven vormen. De cursus over kinderverzor ging omvat naast de verzorging van het kind ook het vervaardigen van eenvoudig speelgoed. De commissie wil de huisvrouwen en vooral ook de jonggehuwde vrouwen en de verloofde jonge vrouwen opwek ken een dezer cursussen te volgen. De kosten zijn wederom zéér laag. Hef concert op Koninginne dag Volgens het programma wordt het concert door de vier muziekkorpsen gehouden op het Canadaplein, maar het Hofplein leek beter geschikt. Er werd contact opgenomen met het be stuur van de Hofpleinvereniging. En na enige bespreking bleek men op het Hofplein genegen om een podium op te richten, zonder dat dit de corpsen op extra kosten kwam te staan. Een woord van hulde voor het oe- stuur van het Hofplein is hier zeker op zijn plaats. Laat de burgerij in gro ten getale naar het Hofplein komen, om onze vier muziekkorpsen daar te ho ren concerteren. Het concert wordt gehouden op Maandag 1 Mei, aanvang half acht. Burgerlijke stand Geboren: Dick, z. van D. Veld en A. van Slooten. Erik, z. van A. R. E. van den Bosch en A. C. Vooren. Petrus, z. van A. A. van Gaal en G. Koppes. Johanna C. F., d. van J. G. Vrouwe en C. Pels. Jacobus, v. van J. J. Roos en M. Bek. Eleonora A., d. van K. Appelman en H. A. L. Froese. Aldert L., z. van A. Burggraaf en I. S. Ham- raingh. Getrouwd: Frederik Jansen en Hen- drika Withaar. On dertrouwd: Gerard van de Kuijt en Cornelia W. Zandbergen. Roelof P. Kiemstra en Maria Prins. Hendrik Steunen berg en Catharina Prins. Johannes D. Win kelaar en Dirkje Kramer. - Johan N. B. Don kersloot en Neeltje Nauta. Karei Bruijnis en Catharina H. den Adel. Johan Teigeler en Geertruida M. Geusebroek. Lucas C. Tros en C atharina A. Wester. Hendricus M. de'Man en Calharina G. Kouwenberg. Aart Scher mer en Nelly Hoogland. Een fout van de verkiezings- dienst van het A.N.P. Naar de verkiezingsdienst van het A.N.P. gisteren meldde, zou mevr. Holz- müller-Teengs gekozen zijn tot lid van de Provinciale Staten van Noord-Hol land. Dit bericht schijnt bij nadere be schouwing op een vergissing te berus ten. Naar het A.N.P. ons hedenmorgen bij navraag telefonisch mededeelde, is niet mevr. Holzmüller, maar de heer W. Voorthuysen, directeur van het Markt wezen tot Statenlid gekozen. De verkie zingsdienst van het A.N.P. verzocht ons zijn excuses te willen aanvaarden, het geen wij, gezien het voortreffelijk werk dat het persbureau ook tijdens de Sta- ten-verkiezingen weer heeft verricht, natuurlijk gedaan hebben. Inmiddels onze hartelijke felicitatie aan de heer Voorthuysen. Zij die weten hoe nauwgezet hij zijn vele belangrijke functies in deze gemeente vervult, kun nen met zekerheid voorspellen, dat hij een uitstekend Statenlid zal zijn. SOLISTENPARADE. Zaterdagavond wordt door de Ope rettevereniging Danza een „Solisten parade" gehouden, waaraan zal wor den medegewerkt door de heer Joh. Gerritsen en H. Borst. Na afloop is er een groot lentebal, dat onder leiding staat van A. Dekker. DE VERGADERING VAN PRO JUVENTUTE Door een zetfout is in het verslag over een kinderactie in plaats van een kalenderactie ge sproken. Men verzoekt ons nog te melden, dat door deze actie in 1948 1700 kalenders ver kocht werden en in 1949 3100. Langestraat 73 - Alkmaar Concert van Franse organiste in de Grote Kerk Dinsdag 16 Mei zal de wereldberoem de Franse organiste Jeanne Demessieu in de Grote Kerk een zeer bijzonder orgelconcert geven. Zij zal behalve klassieke en moderne werken ook eigen composities ten gehore brengen en haar concert besluiten met een „Improvisa tie" in symphonievorm over nader te geven thema's van verschillende orga nisten. Jeanne Demessieu is een jeug dige Parijse organiste van Europese re putatie. Als zevenjarig meisje bezocht ze het conservatorium te Montpellier, waar ze op 11-jarige leeftijd haar eind diploma behaalde met twee eerste prij zen. Dit wonderkind debuteerde in het zelfde jaar te Parijs, waar ze met groot succes optrad. Op twaalfjarige leeftijd werd ze benoemd tot organiste in Pa rijs, welke functie ze ook nu nog ver vult. De organiste heeft vele tournee's gemaakt door Europa en Afrika, nam deel aan Internationale festivals en was de eerste vrouw, die het orgel in de Londense Westminster mocht bespelen. Ongetwijfeld zal voor het concert van deze Franse kunstenares in de Grote Kerk grote belangstelling bestaan. TERUGKOMST MILITAIREN Met het vliegtuigmoederschip Hr. Ms. Karei Doorman, vermoedelijke aan komst te Rotterdam 4 Mei a.s., zal te rugkeren onze stadgenoot H. Maathuis, majoor ziekenverpleger, Toussaintstraat 15. VERKEERSEXAMEN Op Dinsdag 2 Mei zal in de hoogste klassen van alle lagere scholen het schriftelijk gedeelte van de verkeers- examens worden afgenomen. Alle nummers goed bezet De inschrijvingen voor de Nationale zwemwedstrijden van DAW zijn than» binnen. Gisteren waren wij in de ge legenheid een blik te slaan op de deel nemerslijsten en wij zijn er van over tuigd dat DAW er ln ls geslaagd een programma samen te stellen dat de meest verwende zwementhouslast te vreden zal stellen. De 200 meter schoolslag heren zal het traditionele duel tussen Daatselaar en Kelder laten zien, doch de deelna me van C. Wierlng, een gevaarlijke outsider, maakt dat de uitslag van dit nummer totaal in de lucht hangt. De deelname van Dicky Ekris en Geertje Wielema op de damesnummers spreekt reeds voor zich zelf. Hieraan behoeven wij niets meer toe te voegen. De 100 meter vrije slag heren brengt verschil lende prominente Nederlandse sprin ters aan de start. In de eerste plaats is daar de Nationale kampioen, onze stadgenoot Ad Boxem, die voor eigen publiek gaarne zal bewijzen dat hij zijn kampioenstitel niet per ongeluk heeft gekregen. Met hem starten Bol len, Dikstaal, Smits en niet te verge ten Tjebbes. Deze zwemmers zullen el kaar geen duimbreed toegeven en wij nemen aan dat dit nummer de grootst mogelijke spanning zal brengen. Ook de inschrijvingen voor de 200 meter schoolslag dames zijn niet mis. De bekende gezusters De Groot, de tweelingen Jannie en Annie, moeten het opnemen tegen de Robbenzwem- stertjes Tonny Hom en Kreuning en ook het nieuwe sterretje, Alle Leene, zal zich in deze strijd werpen. De altijd spectaculaire estafettes ontbreken ook ditmaal niet aan het programma evenmin als een aantrek kelijke waterpolowedstrijd. De Alk maarse Waterratten spelen een wed strijd tegen de aloude tegenstander GZC uit Gouda. Een geheel nieuw onderdeel van het programma is het kunstzwemmen. Zij die de film „Beathing Beauty" hebben gezien weten wat ongeveer met dat kunstzwemmen wordt bedoeld. Hier mede durven wij zeker niet beweren dat Zaterdagavond een reprise van dit filmwerk wordt gegeven. Wel is het bekend dat het kunstzwemmen in Ne derland reeds tot verrassende resulta ten heeft geleid en een aantrekkelijke onderbreking van het wedstrijdpro gramma vormt. SCHOUTENSTRAAT Het 1 Mei-feest van de Partij van de Arbeid Het 1 Mei-comité, samengesteld uit ABB. Partij van de Arbeid en aanver wante organisaties heeft het 1 Mei programma samengesteld. Om 10 uur wordt er een bijeenkomst gehouden in de zaal van de Muziek tuin. Spreker ds. Dikboom, zang „Da Stem des Volks". Na afloop bezoek aan gem. begraafplaats. 's Middags om 2 uur een dans- en lekenspel op de binnenplaats van de Rochdaleschool. 's Avonds om 8 uur een bijeenkomst in het Gulden Vlies, Spreker is ds. Dikboom. Aan het verdere program ma werken mede: De muziekvereni ging ..Excelsior", de zangvereniging „De Stem des Volks" en de voor drachtkunstenares mevr. -Backer Breed. Veiling bij opbod Bij de dezer dagen ten overstaan van notaris F. J. M. Pinxter te Scoorldam gehouden veiling-bij-opbod werden de volgende bedragen geboden: 1. huis en erf ad. Korte Landstr. 24 te Alkmaar f 2260. Eigendom van de fam. Land- wehr te Amsterdam. 2. huis en erf a. d. Korte Landstr. 4 te Alkmaar f 2430; S. id. a. d. Korte Landstr. 34 alh. f 2280; 4. id. a. d. Landstr. 52 alh. f 1800; 5. id. a. d. Nieuwpoortslaan 15 alh. f 2380; 6 id. a. d. Lindelaan 43 alh. f 2120; 7. id. a. d. Lindelaan 43 alh. f 1790. Eigen dom van mej. Tr. Slikker te Amster dam. De totaalsom bedroeg f 15.060. De afslag met comb, blijft bepaald op 3 Mei om 3 uur in ,,'t Gulden Vlieg" te Alkmaar. Nee, nee, we bedoelen geen olifant Onze plusfour- of culottepakjes in grijze Engelse tweeds, zijn erg sterk en ook in diverse kleuren. KLEDINGMAGAZIJNEN Alkmaar, Langestraat 20-22 Magdalenenstraat 11. (K.V.) 1 Voor hen, die alles Evenals in de vier vooraf; zal in de bevrijdingsweek e huis-collecte worden gehouc nabestaanden van hen, die zet gedurende de jaren '4( leven gaven. Vijf jaren z sinds de dag waarop het k verkondde dat voor Nederl. digste strijd aller tijden w: Nederland ontworstelde zi noodlot en herstelde zich i mate van de vreselijke wo: periode. Er zijn evenwel 1 wlen onherstelbare wonden bracht. Dat zijn zij die in hun echtgenoot, hun vader, loren toen deze in de stri land het hoogste gaf wat hl zijn leven. Dat zijn ook zi neeslijk terugkomen uit d kingsoorden, de concent: die hen voor hun leven heb Voor hen is het dat de Stic 1945, in de bevrijdingswee 6 Mei, uw aandacht vraagt. Het gaat om het volgend doel dezer collecte is cont winnen. Contribuant zijn c 194045 betekent dat u voor welk bedrag u peric lijks, maandelijks of jaarli. ting wilt steunen. De ar grote bedrijven aan de L VOOR ZONDAG 30 AI ALKMAAR. Grote kerk Den Oudsten; Woensdaga\ oecumenische avondwijdin kerk, 10 uur ds. Dikboo Wesseldijk; 7 uur (jeugddic Oudsten. Donderdagav, Grote kerk ds. Dikboom gevallenen). Rem. gere elf ds. van Soeren van Hoi kerk (Oudegracht), half Schendelaar van Den Held gez. kerk, 10 uur ds. Bekiu te Bergen. Geref. kerk von Meijenfeldt, 5 uur prof Baptisten gem., in Nieu uur evangelist Hofhuis; 8 liedensamenkomst in de school. Maandagavond, 8 bijbelklas in de Wilh.schi kath. kerk geen dienst. Gem., Toussaintstraat, half en Woensdagavond 8 u: Ned. Chr. Gem.schapsb., dienst K. v. Eltenweg 22; evangelisatiesamenkomst Bidt, evangelist Van C Voorburg. Leger des H hoek 40, 10 uur, Heiliging Zondagsschool, 8 uur Ver komst. Ned. Leger de steeg, 10 uur heiligingsdii Zondagsschool; 8 uur verb komst; Wo. 8 uur wijdin; vaandrig Kuipers. Leg Limmerhoek 40: 10 u. He 12 uur Zondagsschool: 7 luchtprediking; 8 u. Verlo Diensten onder leiding v fenberg van Amsterdam. Mei, 8 uur n.m., kapt. dienst: Luit. Schriek. - Zondagmorgen 10 uur Zondagmiddag 3 u. kinde Zondagavond 8 uur oper komst. Woensdagavond 7- luchtsamenkomst en van openbare samenkomst in o.l.v. s.-maj. uv. Haas. Christus van de heiligen gen (in Valk's lunchrc Zondagsschool; 5 uur god komst. Ver. van sp monia, in hotel De Na elf, morgenwijding, de he uit Baarn. OMGEVING AKERSLOOT, 10 uur BERGEN, Ruïnekerk, der Sluys Doopsgez. pr Rehoboth, half elf Geref. kerk, 10 en 5 uur BROEK OP LANGE! kerk, 10 en 5 uur, ds. Dor gez. kerk, 10 uur da. Scb DE RIJP, geen dienst. DIRKSHORN. Geref. ds. v. d. Sluis; 7 uur afs Sluis. Herv. kerk, 14.3 EGMOND AAN ZEE, uur ds. Roobol. Ger( prof. dr. Polman, 4.30 Meijenfeldt. Oud-kath 8 en 10 uur en av. 7 uur EGMOND-BINNEN, 10 GRAFT, nam. half 3 d: HEILOO, herv. gem Bloemhoff (H.Doop). Kerklaan, 10.15 uur ds. Geref. kerk (in evaii de Kerklaan), 8.30 uur pri 4 uur leesdienst br. van HEER-HUGOWAARD, uur ds. Wiltink (intred kerk, 9.30 en 2.30 uur can Amsterdam. HENSBROEK, 10 uur KOEDIJK, 10 uur, de LIMMEN, elf uur, ds. N.-SCHARWOUDE. uur. cand. Los. OTERLEEK, 10 u. ds. OUDORP, half 10, ds SCHERMERHORN, ge ds. Visser (bed. H.A.); 2 ser (Voortz. H.A. en Ni SINT-PANCRAS, her ds. Postma (H.Doop); dienst) ds. Lans van Geref. kerk, 10.30 uur, Rom. 66; 7 uur ds. M STOMPETOREN, av. Evangelisatie, 10 uur van A'dam. URSEM, 2 uur ds. Mey VEENHUIZEN, 10 uur v. Alkmaar (bevestiging tink). WARMENHUIZEN. 10 WEST-GRAFTDIJK,

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 2