Dubbele Egyptisch linnen regenmantels MODE-SHOW Het publiek zoekt goedkopere oplossing van het kledingvraagstuk Stad en Omgeving Zomerdienstregeling der Spoorwegen AGENDA Moederdag Aat Soecker KLEDING-VRAAGSTUK? 55.00 62.50 69.75 MEYER ZOON GOEDKOPERE OPLOSSING Modeshow bij Kofa Het programma van de Bedrijfsvoetbalcompetitie Zondag: Alcmaria VictrixZaandijk Aanbesteding verbetering walmuur De heer W. Tuflenaar gehuldigd Dierenbescherming Onderwijsdag Bevrijdingssigaretten Burgerlijke Stand PRIMA KWALITEIT DE KAPPER VAN EEN Tekort gewicht leidde tot rechtszaak Rubriek voor de vrouw Belastingbetalers in gebreke Eervol ontslag verleend Mr. D. Bastert overleden Personalia Indra komt naar Alkmaar Kolfwedstrijden Obdam Hensbroek Scherven uit laat-Saksische tijd opgegraven WIJ HELPEN U DEZE BRANDENDE KWESTIE RADICAAL OP TE LOSSEN Ingaande Zondag 14 Mei wordt bij de Nederlandse Spoorwegen de zomer dienstregeling van kracht. Deze geeft voor het station Alkmaar de volgende vertrektijden aan: RICHTING DEN HELDER: *5.20, 7.05, 9.20, pll.04, nil.19, T12.06, w 13.19, H13.19, nl3.50, pl5.04, nl5.19, 1619, W17.53 18.23, pl9.04, *21.04, X21.19, 23.15, z0.15, RICHTING HOORN: *6.17, 7.49, 8.36, .10.35, *11.35, pl2.S5, nl2.58, 14.35, 16.35, *17.36, 18.35, 20.35, 22.52. RICHTING AMSTERDAM: x5.11, x6.ll, 7.11, *7.23, *8.00, 8.11, 8.33, 8.33, RICHTING BERGEN (14 Mei t/m 1 Juli en van 11 Sept. t/m 7 Oct.): *6.42, 7.17, 8.08, 9.19, 9.42, 10.10, 11.10, 12.10, 12 28, 13.10, 14.10, pl5.10, nl5.20, 16.28, 17.10, W17.58, 18.11, 19.10, 20.10, 21.02, 21.10, 22.10, s23.10 (Zomerdienst van 2 Juli t.e.m. 10 Sept). Tekens: is alleen op werkdagen; x alleen op Zon- en feestdagen; p dagelijks, behalve des Zaterdags; n alleen des Zaterdag; w alleen op werkdagen, behalve des Zaterdags; z alleen in de nacht van Zaterdag op 9.11, 10.11, 11.11, nl2-°5. 12.11, 13.11, t z0ndag en in de nacht na een feestdag; nl4.05 14.11, 15.11, nl6.05, 16.11, pl7.05, 17.11, 18.11, 19.11, 20.11, T22.06, 22.11, T23.06 23.11. RICHTING HAARLEM: *6.40, *7.40, 8.40, 9.40, 10.40, 11.40, 12.40, 13.40, 14.40, 15.40, 16.40, 17.40, 18.40, 19.40, 20.40, 21.40, 22.40, 23.40. Gedurende de drie laatste dagen van deze week, zal de firma Spruyt (Kofa- magazijn) een modeshow lanceren, die in samenwerking met de wereldbeken de firma Herbillon-Paris wordt gehou den. Deze show zal op Amerikaanse wijze verlopen. De mannequins zullen zich door de gehele zaak tussen het winkelend publiek en op verscheidene podia begeven, zodat bezoeksters volop gelegenheid krijgen om een gro te collectie japonnen, ensembles, peig noirs enz. te bewonderen, die de firma Spruyt heeft laten vervaardigen naar de bekende Herbillon knippatronen, welke in de zaak verkrijgbaar zijn, ter wijl ook de benodigde coupons gele verd kunnen worden. Deze originele show zal plaats vinden In het Kofa-magazijn, op Donderdag, Vrijdag en Zaterdag, des morgens van 10—12 uur en des middags van t.305 uur. De nummers der knippatronen zul len door de mannequins duidelijk Zichtbaar in de hand worden gedra gen en de bezoeksters kunnen consta teren hoe men met de bescheiden- gte beurs zelf een aardige, chique zomergarderobe kan vervaardigen, ter wijl een mode-adviseuse hen, bij aan koop van de benodigde stoffen gratis van advies wil dienen. Het grote voordeel van deze show is, dat men alvorens zelf aan 't werk te gaan, de snit van de te ver-vaardi gen dameskleding kan bewonderen. Het programma voor de Alkmaarse Be drijfsvoetbal Verenigingen van 15 Mei tot «i met 26 Mei is als volgt: Afdeling A: Maandag 15 Mei: Chevrolet- boysSOVA, terr. Randers 6,30 uur; Sla gers—Postiljon, terr. Randers, 7,45 uur. Dinsdag 16 Mei: Alkm. CourantHoge Huys, terr. Randers, 6,30 uur; Ringers 1— Povay 1, terr. Randers, 7.45 uur; Telefonia Lichtbedrijven, terrein Kolping Boys, 7 uur. Maandag 22 Mei; Lichtbedrijven— Hoge Huys, terr. Alkmaar, 7 uur; SOVA— Slagers, terr. Kolping Boys, 7 uur. Dins dag 23 Mei: Chevroletboys—Povay 1, terr Randers, 6,30 uur; Alkm. CourantRin gers 1, terrein Alkmaar, 7 uur. Vrijdag 26 Mei: TelefoniaReiniging, terr. Ran ders, 7,45 uur. Afdeling B: Maandag 15 Mei: Conijn— Hulskampboys, terr. Alkmaar, 7 uur; Stoel APSV II, terr. Kolping Boys, 7 uur; Na- gengast—Krom, terr. Sportpark D 6,30 uur; VlVO-boysPerzifo, terr. Sportpark D, 7,45 uur. Dinsdag 16 Mei: BBC 1—Melk boeren, terr. Alkmaar, 7 uur. Maandag 22 Mei: KromStoel, terr. Randers, 6,30 uur. Dinsdag 23 Mei: Hulskampboys— Perzifo, terr. Randers, 7,45 uur. Woens dag 24 Mei: VIVO boys—Conijn, terr. Ran ders, 7,45 uur. Afdeling C: Vrijdag 19 Mei: Fordboys— Lastinaboys, terr. Randers 6,30 uur; Black BoysRhodesia, terr. Randers, 7,45 uur. Maandag 22 Mei; BBC 2Ringers 2, terr. Randers, 7,45 uur. Dinsdag 23 Mei: Black BoysCentra, terr. Kolping Boys, 7 uur. Woensdag 24 Mei: Povay 2No tenkrakers, terr. Randers, 6,30 uur. Vrijdag 26 Mei: POARhodesia, terr. Randers, 6.30 uur. In het lopende programma is de volgen de wijziging gekomen: Afgelast: Afdeling B: Vrijdag 12 Mei- ConijnHulskampboys, terrein Randers 6,45 uur. Ingelast: Afdeling C: Vrijdag 12 Mei: Rhodesia—Fordboys, terr. Randers 6,45 uur. Voor Zondag a.s. heeft de K.N.V.B. vastgesteld de belangrijke competitie wedstrijd Alcmaria VictrixZaandijk. Alcmaria zal in de volgende opstelling verschijnen: Afink; Maasen, Badenhui- zen; Wit, Helderman, Wassink; Bijl, v. Ditsel, v. d. Leek, Eversteijn, Schmidt. In verband met bovengenoemde ont moeting is de bekerwedstrijd Alcma ria VictrixEDO uitgesteld tot He melvaartsdag. Het is nog niet bekend of deze wedstrijd 's middags, dan wel in de avonduren gespeeld zal worden. Op het bureau van Openbare Wer ken aan de Keetgracht werd heden morgen aanbesteed het verbeteren van de walmuur aan het Zeglis tussen de Boombrug en het Groentje te Alk maar, alsmede het uitvoeren van de daarbij behorende en bijkomende wer ken. Ei- waren negen inschrijvingen binnengekomen: Fa. P. Buis, Oudorp f 43.800; D. Langedijk, Heiloo f 43.500; Aannemersbedrijf ir W G. Boltje, Heemstede f 42.400; D. Ent. De Rijp f 42.172; W. Barten, Alkmaar f 38 80»; Aann. Mij. „Kennemerland" NV. te Heiloo f 37.700; J. Zoon Alkmaar f 35.200; Fa. Huiberts en Punt, Alk maar f 34.975; Fa N. J Glorie. Zuid- Schermer. De gunning is aangehouden s alleen op Zaterdagen en Zon- en feestdagen. De heer W. Tuilenaar, schrijfmachine monteur bij de N.V. Frankenberg, heeft gisteren zijn 25-jarig jubileum op fees telijke wijze gevierft Hij werd door directie en personeel toegesproken en gehuldigd. Van de directie ontving hij een radiotoestel en van het personeel een kostbare vulpen. De heer Tullenaar, die met zijn tasje met instrumenten elke dag op stap was en in al die jaren hier ter stede duizen- de schrijfmachines gerepareerd heeft, is langzamerhand een populaire figuur geworden, niet het minst door zijn gro te vakkennis. Als een machine hoe oud en van welk merk ook in han den van de heer Tullenaar was geweest mankeerde er niets meer aan. Hij heeft dan ook alle reden op zijn zilveren feestdag op een arbeidzaam en welbe steed leven terug te kijken. Zwervend is te Alkmaar aangetrof fen een klein zwart hondje pl.m. 3 maanden. Adres: Breuning, Straatweg 548. Heiloo. Ter beschikking een wit keeshondje 4 maanden oud en een langharig don ker hondje pl.m. 9 maanden, beide van het vrouwelijk geslacht. Ter beschik king is een mooie poes pl.m. 1 y, jaar oud en enige jonge poesjes. Men wordt verzocht geen dieren bij de inspecteur te brengen. Adres: C. Verver, Baanstraat, Alkmaar. (Ontleend aan onze Advertentie-rubriek) DINSDAG Bioscopen, alle theaters gesloten. Doopsgezinde kerk, 3 en 7.80 uur: Samenkomst Ned. Christ. Gemeen- schapsbond. WOENSDAG Harmonie Theater, 8 uur: Leve de samba (tot 14 jaar o.g.); Victoria Theater, 8 uur, Tromba (18 jaar); Cinema Americain, 8 uur; Manon (18 jaar); A.B.T., 8 uur: De onzichtbare ooievaar (alle leeftijden) (Harmonie, Victoria en Cinema, 2.30 uur matinee). Doopsgezinde kerk, 8 en 7.30 uur: Samenkomst Ned. Christ. Gemeen- schapsbond. Gulden Vlies, 8 uur: Indra (hypnoti seur, telepaath en helderziende). AVENHORN Doktersdienst. Dokter C. Reedijk houdt Vrijdag a.s. geen spreekuur. Ter herinnering a.s. Zondag 14 Mei geen betere dan een huldiging Hazelnoottaart of een Slagroomtaart RITSEVOORT 32 TEL. 2801 ALKMAAR Patisserie Chocolaterie Vrijdag wordt hier ter stede in Het Wapen van Heemskerk een onderwijs dag gehouden, georganiseerd ten behoe ve van de leerkrachten bij het Open baar Onderwijs. Het initiatief hiertoe is uitgegaan van de afdeling Alkmaar van de Nederlandse Onderwijzers Ver eniging. Uit de verschillende afdelingen van de N.O.V. in de Inspectie Alkmaar werd een comité gevormd, dat zich met de organisatie heeft belast. VRIJHEID, BLIJHEID Een naar alle waarschijnlijkheid vurig oranjeklant heeft gemeend on der de naam van het Oranjecomité en dus anoniem, enkele ingezetenen schriftelijk te moeten sommeren om op de 5de Mei de vlag uit te steken met het motto „Zegt de 5de Mei u niets?" Het Oranjecomité stelt er prijs op mede te delen, dat een derge lijke dwaze en afkeurenswaardige sommatie niet van haar is uitgegaan. Op 1 Mei begon in het gehele land de verkoop van de „bevrijdingssiga retten". De verpakking hiervan is ge lijk aan die van de pakjes, welke op 31 Januari 1941 boven Nederland zijn „gedropt". Door een uitstekende samenwerking van overheid, fabrikant, groot- en kleinhandel is het mogelijk om van de prijs van ieder pakje, die f 0.75 be draagt, f 0.25 ten goede te doen komen aan de Stichting 19401945 en daar mee aan de nagelaten betrekkingen van hen, die in het verzet hun leven gaven voor onze vrijheid en van hen, die tengevolge van hun verzet thans niet in hun levensonderhoud kunnen voorzien. Een van de vormen, waarin het Ne derlandse volk zijn dankbaarheid kan tonen voor vijf jaren vrijheid is het kopen van zo'n exclusief pakje siga retten, waaraan zoveel herinneringen zijn verbonden. De verkoop eindigt op 30 Juni a.s Geboren: Franciska, d, van H. Peere boom en F. Hoékmeijer. Jan, z. van J. Rasch en M. Smit. Wouter, z. van J. C. de Rooij en S. Colijn. - Willemina, d. van P. Hoek stra en W. Meijer. Getrouwd: Petrus G. Th. Veenboer en Agatha M. Overtoom. Overleden: Comelie Buijs, 84 jaar, gehuwd met P. M. Roozendaal. - Dirk Oukes, 83 jaar, weduwnaar van H. Veld. Adriana M. Schouten, 86 jaar, wed. van P. de Moei. De tijden veranderen en wij veranderen met hen. Wat vandaag als een goede eigenschap geldt, werd vroeger niet als zodanig beschouwd en omgekeerd. Om de zaak nu meteen maar bij de kop te nemen: Ten tijde van Caesar was kaalheid geen schande en dat was ze evenmin in de tijd van Karei de Kale. De burger dezer tijden echter stelt hoge prijs op een goede be groeiing van zijn sche deldak. ■Hiervan getuigden de vele jammerklachten, die wij hoorden, toen wij Vrijdag het kleine zaaltje van het Wapen van Heemskerk binnen stap ten, waar tal van kaal- hoofdigen advies kwa men inwinnen bij de zoon van beroemde kap per van Een, die daar zitting hield. „Ik ben zo kaal als een fles Er is haast geen haartje meer over en wat ik ook probeer, niets helpt me. Kan u er nou niks aan doen?" zo vroeg een flinke chauffeur aan de heer M. J. van Rooijen. Aandachtig be- schouwde deze met een loupe de glimmende schedel van zijn patient. Hij ontdekte nog aen haartje, dat hij onder een microscoop aan een nauwgezet onderzoek on derwierp. „Zeventig pro cent kans dat u weer een gezonde bos haar krijgt als u zich tenminste een jaar lang iedere Vrijdag hier laat behandelen. Lukt het niet, dan krijgt u uw geld terug, onder aftrek van f 1.per visite voor de genees middelen". Daar was geen woord „Eens" bij, de heer Van Rooijen Jr woont trouwens in Den Haag. De patient stemde toe en wilde zich maar direct laten behandelen: Eerst bestraling met ultra violette stralen, dan borstelen en masseren en tenslotte een fles met een speciaal soort haarwater mee naar hui$ „Ik had vroeger een mooie bos krullen, maar nu durf ik m'n pet niet af te zetten. Het is niet leuk, als je er als jonge kerel als lelijkerd bij loopt", filosofeerde een andere patiënt. De heer Van Rooijen legde een haar van de man onder de microscoop ën trok toen, ter vergelijking een haar bij zichzelf uit, om ons het verschil te to nen. ,JDat kan ik niet te vaak doen, want dan zou ik op het laatst zelf niets meer over houden", zei hij lachend. Er kwamen gisteren heel wat kaal hoofdigen bij deze be kende kapper, in de hoop dat die hun kon hei pen. De heer Van Rooijen wond er echter geen doekjes om. „Als ik denk dat er weinig kans op verbetering is, dan zeg ik dat, is zijn stelregel". Wij kwamen danig on der de indruk van 'al die kale hoofden en toen wij na een half uurtje weer opstapten, riep de kapper van Een (uit Den Haag) uw verslaggever na: „Denk er om, u hebt nu nog een flinke haardos maar als u niet vaker borstelt, komt u hier over een paar jaar ook om consult". En wij maar borstelen De Politierechter in Alkmaar, mr. R. W. J. C. van den Wall Bake, nam gisteren voor de derde maal de zaak tegen G. J. B. in behandeling. B. was ten laste gelegd, dat hij in St. Pan- cras, bij het verkopen van een partij appels, te weinig gewicht had gegeven en zich daardoor aan verduistering had schuldig gemaakt. Reeds twee maal werd met de berechting van deze zaak een aanvang gemaakt, doch zij kon eerst gisteren tot een einde worden gebracht. De officier; mr. J. C. V. Meischke, achtte het opzettelijk afleveren van een geringere hoeveelheid fruit dan besteld en betaald was, voldoende be wezen. Dat verdachte achteraf een gedeelte van het geld had terug be taald, achtte mr. Meischke van onder geschikt belang. De eis was f 40 subs. 20 dagen. De verdediger, mr. G. van Hilten, betoogde dat men bij het wegen van appels nooit precies het gewenste ge wicht kan bereiken. Het is altijd iets meer of iets minder en als men bij een grotere hoeveelheid meerdere ma len moet wegen, kan het voorkomen dat het verschil aanzienlijk wordt. Spreker geloofde niet dat zijn cliënt met opzet te weinig gewicht had ge geven, daar gebleken is dat andere klanten wel het volle pond hadden ontvangen. Mr. van Hilten vroeg ten slotte vrijspraak. Mr. van den Wall Bake verenigde zich echter met het requisitoir van de officier. Na een uitgebreide argumentering van de uit spraak te hebben gegeven, veroor deelde de politierechter B. tot f 40 subs. 20 dagen. Lucas H. d. P. uit Alkmaar, die verzuimd had tijdig zijn hond bij de belastingen aan te geven, werd hier voor veroordeeld tot f 2,50 subs. 1 dag. De eis was f 10 subs. 5 dagen. Ten slotte stond Gerard L. uit Akersloot terecht, wie ten laste was gelegd dat hij een glazen stop van een karaf gestolen had. De Politierechter veroordeelde L. overeenkomstig de eis tot f 5 subs. 3 dagen. Voor de Politierechter in Alkmaar, mr. J. N. Alblas, stonden gisteren enige stad- en streekgenoten terecht, die de Motorrijtuigenbelastingwet hadden over treden. Zij hadden met hun auto of motor tochtjes gemaakt, doch konden, toen zij aangehouden werden, geen we- genbelastingkaart tonen. Geen der ver dachten bleek principiële bezwaren te gen het betalen van belasting te heb ben. Men had geen tijd gehad om het te voldoen, het vergeten, of men had toevallig geen geld beschikbaar. Het waren alle kleine zaakjes, die niet veel tijd in beslag namen. De Bergenaar Adrianus Teodorus B., die een ander had laten rijden in een auto waarvoor geen belasting betaald was, werd conform de eis van de Rijks" advocaat, mr. P. W. van Doorne, tot f 25 subs. 5 dagen veroordeeld. Marti- nus T. K. uit Alkmaar, werd eveneens overeenkomstig de eis tot f 10 subs. 2 dagen veroordeeld. Gerrit Simon B. uit Heiloo werd conform de eis beboet met f 50 subs. 10 dagen en Johannes Petrus de D. uit Alkmaar kwam er met f 5 subs. 1 dag af. Ten slotte was er nog Johannes Abraham K. uit Groot-Scher mer, die conform de eis tot f 7.50 subs. 1 dag veroordeeld werd. Bij Koi besluit van 28 April 1950 no. 21 is met ingang van 1 Januari 1951 aan de heer J. H. Massink wegens het be reiken van de pensioengerechtigde leef tijd op zijn verzoek eervol ontslag ver leend als directeur van en leraar aan de R.H.B.S. te Alkmaar, met dankbetui ging voor de door hem bewezen dien sten. ALKMAARSE SLACHTVEEMARKT Op de Alkmaarse slachtveemarkt van Maandag waren aanvoer en prijzen als volgt: 1 paard: 75 koeien per stuk van 400—/ 1100; 231 nuchter kalveren 25— 60 per stuk; 1 schaap; 252 varkens 1,50 1,56 per kg. De koeien hebben betrekkelijk lang op kopers moeten wachten. Bij de aanvang der markt waren n.l. de hoge vraagprijzen oorzaak, dat de handel zich niet voldoende ontwikkelde. Animo was er meer dan vol doende, doch men schrok terug voor de prijzen. Wilde men echter iets bemachti gen, dan moest het toch tot zaken komen, maar hoger dan stug kon men de markt niet aanslaan. Als kg-prijzen worden ge meld: 2,60—2,80: Dit zijn vrijwel de ge middelde noteringen. Enkele kopers zul len tot 2,85, weinig anderen wellicht tot 2,50 per kg komen. In de aanvang vlotte het evenmin bij de varkens toen de vraagprijs op 1,60 werd gehouden. Er werd in het geheel niet geboden. Het gevolg was, dat de hande laren met lagere prijzen genoegen moes ten nemen. De vleesvarkens noteerden af lopend 1,56 tot f 1,51 per kg, terwijl de lichte soorten voor 1,50 f 1,51 per kg van de hand gingen. De nuchtere kalveren, die langzamer hand in aantal afnemen, zijn duur De dieren werden toch vlot verhandeld en waren dientengevolge al vroeg in de mor gen verkocht. Uitgebeend komt men van daag maximum wel op 1,20 per pond. De gegeven markt-waarnemingen geven o.I. een duidelijk beeld van het vermin derde vlees-verbruik, enerzijds als gevolg van de hoge vlees-prijzen, anderzijds door de geringere koopkracht bij de verbrui kers Voegt men hieraan nog toe, het op de markt brengen van bevroren vlees, dan lijkt het niet uitgesloten dat hierop lang zamerhand een prijsverlaging van het slachtvee moet volgen. GESLAAGD Voor het op 25 Maart 'te Schiedam gehouden examen 'voor costumière slaagden de dames M. Borst te Haren- karspel; C. v. d. Vliet te St. Maarten; M. v. d. Berg te Castricum en G. Lan gedijk te Bergen. In Huize Haemstede te Bergen is op 89-jarige leeftijd mr. D. Bastert, oud- kantonrechter te Alkmaar, overleden. Mr. Bastert was hier ter stede een bekende figuur. Van Oud-Beierland kwam hij omstreeks 1908 als kanton rechter in Alkmaar, waar hij tot 1933 in functie is geweest. Talloze vonnis sen zijn hier door hem gewezen en le stropers langs onze duinkant hadden een heilig respect voor hem want hij was een hartstochtelijk jager en fel gebeten op allen die onbevoegd in het jachtterrein opereerden. Enige jaren vóór 1933, toen het kan tongerecht in Schagen werd opgehe ven, is de heer Bastert ook waarne mend kantonrechter in Schagen ge weest. Op 72-jarige leeftijd werd de heer Bastert gepensionneerd en hij verbleef tot in de oorlogsjaren in Bergen, :ot hij in de bezettingstijd geëvacueerd werd. Bij zijn terugkeer hij verbleef enige jaren in Hilversum bleek zijn eigen woning niet meer beschikbaar, waarna hij zich in Huize Haemstede vestigde. Zijn verdiensten werden beloond door zijn benoeming tot ridder in de Orfee van de Nederlandse Leeuw. De bijzetting in het familiegraf op de algemene begraafplaats te Utrecht zal plaats hebben op Donderdag 11 Mei, des n.m. te 12,45 uur. Bij beschikking van de Directeur- Generaal der PTT is benoemd tot vak man (technische groep) in vaste dienst J. J. van den Aakster te Alkmaar. Benoemd is tot monteur le klasse B. B. van den Berg te Alkmaar, voor dien monteur. Verplaatst is de technisch ambtenaar P. J Bou van Haarlem naar Alkmaar Benoemd is tot geoefend werkman in vaste dienst G Krab te Alkmaar, voordien op arbeidsovereenkomst. Tot schrijver in vaste dienst is be noemd G Honingh te Heiloo, voordien op arbeidsovereenkomst. Per 1 Januari a.s. is benoemd -ot employé 2e klasse mej. C. A. Gerver te Alkmaar, voordien employé 3e klas se (telefoondienst). Bij beschikking van de Minister van Financiën is benoemd tot tijdelijk schrijver der directe belastingen. ;n voerrechten en accijnzen, de schrijvers op arbeidsovereenkomst: mej. M. G van der Riet te Alkmaar (kantoor der directe belastingen). Indra, Europa's grootste hypnotiseur, telepaath en helderziende, komt Woens dag op veler verzoek nog één enkele maal naar Alkmaar in 't Gulden Vlies Hij brengt een programma van nieuwe experimenten op het gebied van tele pathie, helderziendheid en hypnose. In café Central op het Hofplein wor den Zaterdag, Zondag en Maandag de jaarlijkse kolfwedstrijden gehouden. Dit jaar zal ook en korpsenwedstrijd worden gehouden, waarvoor diverse medailles beschikbaar zijn gesteld. i LAGERE OMZET BIJ „DE TUINBOUW" De omzet aan de Coöp. Tuinbouw- vereniging „De Tuinbouw" heeft in 1949 1.582.997,62 bedragen, wat 307.455,12 lager is dan in het jaar daarvoor. Enkele cijfers omtrent aanvoer en opbrengst volgen hier: 37 wagons witlof 97.826,78; 145 wa gons uien 171.084,99; 222 wagon» kroten 124.332,29; 375 wagons breek- peen 215.759,46; 59 wagons rode kool 44.461,14; 55 wagons witte kool 39.050,87; 403 wagons aardappelen 406.231,83; 26 kg slabonen 106.703,24; 27 wagons gele kool 22.628,55; 22 wa gons groene kool 22.585,91; 3 wagons zilveruien 6.285,21; 4 wagons spruiten 15.900,87; diversen 2.691,36. CIRCUS AMOREXXI Het openlucht-circus Amoretti, dat ook reeds vroeger hier ter plaatse voorstellin gen gaf en goede! heeft in een vrij grote tent 's middags een voorstelling voor kinderen gegeven en 's avonds een voor volwassenen. De verschillende nummers werden vlot en correct afgewerkt, zoals gooche len, zakkenrollen (op eerlijke wijze), acrobatiek, jongleren, dressuur, clownerie, enz. Een orkestje verzorgde de muzikale sfeer. Het publiek heeft met belangstel ling de verrichtingen gadegeslagen. Dezer dagen vonden onder leiding van onze plaatsgenoot, de amateur-archeoloog Wim Kooiman, enige opgravingen plaats te Hensbroek. Reeds in 1942 werden door de heer D. Turkstra op een perceel bouw land scherven gevonden, die volgens onze archeoloog afkomstig moeten zijn van een volksstam, die omstreeks het jaar 1000 deze streek bewoonde. De thans door de heer Kooiman gevonden scherven bevon den zich niet, zoals bij de eerste vondst van de heer Turkstra, onder bouwland (wat het onderzoek vrijwel onmogelijk maakt, daar het land al zovele malen ge ploegd is), maar onder de oppervlakte van een perceel grasland. De scherven, die bij de laatste opgravingen aan het daglicht kwamen, moeten volgens de heer Kooiman afkomstig zijn uit de laat-Saksische pe riode, ongeveer 900 na Chr. Als een en ander juist zou zijn, dan zou Hensbroek (mogeh'ik onder een andere naam) reeds omstreeks het begin onzer jaartelling hebben bestaan. Monumentenzorg te 's Gravenhage is van de vondsten in kennis geesteld. Ver wacht mag worden dat een nader onder zoek zal worden ingesteld. Zelf maken of confectie? Want telkenmale, wanneer een vrouw zich de vraag stelt, wat de mode nu weer zal brengen, is het de man die zich gaat afvragen hoe veel lichter die nieuwe mode zijn beurs zal maken. Uit een verhoging van de verkoop van stoffen tegenover een achteruit gang in de omzetten van geconfeetion- neerde dameskleding mogen wij na melijk afleiden, dat niettegenstaande de wisselingen in de mode die altijd geld kosten! het publiek naar een goedkopere oplossing van het kleding vraagstuk zoekt. U ZOEKT NAAR DE VAN HET BEZOEKT DAAROM a.s. DONDERDAG, VRIJDAG OF ZATERDAG DE IN ONZE MAGAZIJNEN BIJZONDERHEDEN OMTRENT DEZE UNIEKE SHOW VINDT U MORGEN IN DE DAGBLADEN LANG6 SIR aai ALKMAAR (Ingezonden mededeling)

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 2