SPINAZIE Amandeltjes pudding Generale repetitie die geen nieuwe gezichtspunten bood Plattelandsvrouwen hadden een gunstig jaar x Volgend jaar een kledingtentoonstelling Moederdag Bondselflal—Leeds United 1—0 Michels maakte het winnende doelpunt Bondselftal was zeer matig Inundatie werkt nog na Garantiewet Ambtenaren aanvaard HUWELIJK •fc DIT WOELIGE LEVEN Sini Adolf Het Radioprogramma DONDERDAG XX MEI I960 Het district Noord-Holland van de Bond van Plattelandsvrouwen hield Woensdag een jaarvergadering in „Het Wapen Van Heemskerk" te Alkmaar. Toen de voorzitster, mevrouw Vis-Leguit de aanwezigen hartelijk welkom heette, bood de zaal een fleurige aanblik door de vele frisse zomertoiletjes en de ver slering van rode en gele tulpen die de afdeling Andjjk op de tafeltjes had aange bracht. Het Bondslied werd staande en uit volle borst gezongen, waarna de secreta resse, mej. A. Wit, verslag uitbracht over het afgelopen jaar. sen en wees op een cursus voor ge zinsverzorging van het Witte Kruis, welks met ingang van 3 September in Alkmaar gehouden zal worden. Voor velen was het een teleurstel ling dat er zo weinig leden naar het congres in Kopenhagen konden gaan. De oorzaak was natuurlijk de hoge on kosten, maar toch zullen 45 dames, waaronder vier afgevaardigden uit Noord-Holland, de reis ondernemen. Tenslotte legde de voorzitster nog even de nadruk op het grote belang van landbouwhuishoud-onderwijs voor jonge meisjes. Daarna werd gepauzeerd. De middagbijeenkomst. In de middagvergadering werd eerst de rondvraag afgehandeld De afde ling Schellinkhout vroeg het bestuur om de Spoorwegen te verzoeken beter materieel in te leggen op de baanvak ken HoornAlkmaar en Enkhuizen Amsterdam. Voorts werden er nog enige vragen gesteld over de waarde van oud papier en over de rijdende bibliotheek van de openbare leeszaal. Mevrouw Visser kondigde twee cur sussen voor meisjes op de Volkshoge school te Bergen aan. Deze cursussen, die van 19 Juni tot 1 Juli en van 14 tot 26 Augustus op de „Zandhoeve" en „Het Oude Hof" worden gehouden, zullen handelen over „Ons leven in de stad en op het platteland" en „Neder land in de wereld". Daar de spreek ster, mevrouw Van der Sluis nog niet gearriveerd was, zong mevrouw Snoek enige liederen, waaronder het West- friese volkslied. Wereldvrede. Mevrouw Van der Sluis, die sprak over het onderwerp „Wereldvrede', behandelde in haar voordracht spe ciaal de verschillende organisaties van de Verenigde Volkeren, over welke instellingen de meeste mensen maar weinig weten. Uitvoerig legde zij uit, hoe de organisatie van de Verenigde Naties is opgebouwd en welke vraag stukken er worden behandeld. In ver band hiermede wees zij op de grote verschuivingen, die er na de tweede wereldoorlog in Azie hebben plaatsge vonden en de betekenis, die zij voor de gehele wereld hebben. Het is niet waar, dat de Organisatie van de Ver enigde Volkeren eigenlijk een misluk king is. Er is reeds zeer veel en zeer heilzaam werk verricht en mogelijk is het aan haar optreden te danken, dat niet reeds een nieuwe wereldoorlog ontbrand is. Als enige oplossing van thans nog schijnbaar onoplosbare moeilijkheden, zag mevrouw Van der Sluis het prijsgeven van de souve- reiniteit van alle deelnemende landen. Deze souvereniteit is in wezen niet meer dan een begrip geworden. Voorts zal men moeten komen tot vaststelling van een wereldgrondwet, een recht sprekende macht en een apparaat dat sterk genoeg is om onwilligen tot de orde te roepen. De Nederlandse afge vaardigden en daardoor het Nederland se volk, kunnen medehelpen deze plan nen te doen verwezenlijken Mevrouw VisLeguit dankte de spreekster voor haar duidelijke uiteen zetting en sloot hierna de vergadering. „Er wordt wel eens gezegd", aldus de secretaresse, „dat de Plattelandsvrou wen zoveel uitstapjes bedenken, maar het blijkt uit het jaaroverzicht dat slechts de helft van het aantal afde lingen een excursie maakte". Verschei dene afdelingen hadden zich ook in het afgelopen jaar weer verdienstelijk ge maakt voor het Maatschapplijk belang. Cursussen werden er door gebrek aan belangstelling en bij velen waar schijnlijk ook aan tijd maar weinig georganiseerd. De secretaresse wekte ae aanwezigen op om plaatsen in de provincie op te geven waar nieuwe af delingen gevormd zouden kunnen wor den en om overal de belangen van de Bond duidelijk te maken. Uit het verslag van de kascommissie, dat door mevrouw Smits werd ge bracht, bleek dat de inkomsten in het afgelopen verenigingsjaar f 13740.75 be droegen, terwijl de uitgaven f 13196.52 waren, zodat er een batig saldo /as van f 544,23. Mevrouw Glijnis werd dank gebracht voor de accurate wijze waarop zij de financiën beheerd had, Voor het Rustfonds was er op 1 Mei 1950 een bedrag van f 1473.69 in kas. Diploma's uitgereikt. Hierna reikte mevrouw Vis de di ploma's van de Hoornse tentoonstelling uit, hetgeen nogal met moeilijkheden gepaard ging, daar men met de aard der inzendingen door de drukte enigs zins in de war was gekomen. De di ploma's waren echter hoofdzakelijk voor ingezonden handwerken. Mevrouw Van Wijk gaf een verslag van het Rustfonds. Verleden jaar wer den 10 patiënten verzorgd, over iet afgelopen jaar was dit aantal tot 17 gestegen. Over het algemeen zijn de dames zeer goed tevreden over de ver zorging. Mevrouw Van Wijk besloot haar me dedelingen met de wens dat er voor het Rustfonds weer een vruchtbaar jaar zal volgen. Kledingtentoonstelling. De Noordhollandse vrouwen kunnen zingen en zij hebben er plezier in. Dat bleek wel uit de pittige, frisse samen zang, waarmede de vele verslagen een ogenblik werden afgewisseld. Hierna vroeg mevrouw Vis de aandacht voor de ingekomen stukken. De voornaamste mededeling was wel de aankondiging van een kledingten toonstelling, welke men voornemens is het volgend voorjaar te houden. „Deze is zeer belangrijk", aldus mevrouw Vis, „omdat niet elke mode voor ons ge schikt is. Maar al te vaak is het plat teland de pruliemand van hetgeen men in de stad niet meer wil hebben. Het platteland heeft een eigen stijl en le kleding moet zich aanpassen bij onze omstandigheden, bij de persoon en bij het werk. Wij ontwikkelen smaak voor lectuur, woninginrichting enz., maar laten wij ook trachten een richtsnoer te geven bij de aankoop van kleding. Het doel van de kledingtentoonstelling is, de persoonlijkheid van de vrouw eens onder de loupe te nemen. Lichaamshou ding, hand-, huid-, haar- en voetverzor ging zullen tevens onder deze tentoon stelling vallen. De directeur van de Academie van Beeldende Kunsten in Amsterdam, zal als adviseur optreden. De tentoonstelling wordt in één plaats in elke provincie gehouden en zal daar ongeveer een week blijven. Alk maar komt daarvoor het eerst in aan merking. Afgevaardigden naar het inter nationaal congres. Mevrouw Vis legde nog even de na druk op het belang van kadercursus- Moeder wordt getracteerd. Maar... ze tracteert zelf ook. En omdat ze het deze dag gemakkelijk moet hebben, kiest zij een pudding, de heerlijkste, die ze kent: Het Nederlandse merk met wereldreputatie (Van onze sportredacteur) Maar liefst 50.000 voetbal-enthousiasten hadden de moeite genomen om gisteravond een kijkje te gaan nemen bij de generale repetitie van het Neder lands elftal, dat als sparring-partner de Engelse profclub Leeds United tegenover zich in het veld kreeg. Meer dan een generale repetitie was deze wedstrijd, die van tijd tot tijd het aanzien volkomen waard was, niet en zij heeft weinig nieuwe gezichtspunten geopend. Dat de wedstrijd door onze landgenoten met 10 werd gewonnen, was niet een verdienste van de Bondsploeg. wisselde van Overbeek goede met slechte momenten af, hetgeen ook van zijn binnenspeler Van der Vegt gezegd kan worden. Rijvers heeft aardige dingen laten zien, maar de NAC-er kon zich toch niet tot grote hoogte opwerken. Daar voor waren zijn flitsende momenten te sporadisch. De weinige schoten, -lie Kraak te verwerken kreeg, behandel de onze nationale doelman niet altijd feilloos. Zonder nu te willen beweren, dat de IJmuidenaar fouten heeft ge maakt, kan toch wel worden gezegd, dat hij in een „oefenwedstrijd-vorm" verkeerde. Dat betekent, dat Kraak dan soms wat nonchalant in zijn op treden is, maar dat zijn wij van hem gewend en hij kan het zich permitte ren. Stoffelen is de laatste wedstrij den wat uit vorm en dat was ook gis teren weer oorzaak dat de rechter vleugel van de tegenpartij soms te ge makkelijk kon doorbreken. Bovendien Deze overwinning werd behaald op een team, dat op enkele uitzonde ringen na, uit middelmatige spelers bestond. Daardoor kon het gebeuren, dat onze voorhoede meer vrijheid van beweging kreeg dan zij in het alge meen gewend is. En onze achterhoede kon nog wel eens een steek laten val len, zonder dat dit werd afgestraft. De voorhoede van het Bondselftal had weinig overeenkomst met de aan- valslinie welke de keuzecommissie de laatste maal tegen de Belgen opstelde. Het was begrijpelijk, dat Herberts o.s. wijzigingen zouden aanbrengen. Maar helaas zou men gisteravond nog geen deugdelijke oplossing hebben gevonden, om onze aanvalslinie nieuw leven in te blazen. Het enige licht punt was linksbuiten Hofma. Deze hardwerkende Fries heeft laten zien dat hij heel wat meer In zijn mars heeft dan Clavan. Michels was een tactische aanvals leider en voor ons staat het vast, dat hij technisch de meerdere is vanRoo- zenburg. Deze heeft echter de ver dienste, dat hij tweemaal drie kwar tier onvermoeid werkt en dat ban van de Ajaxied niet altijd wor den gezegd. Op de rechtsbuitenplaats De inundatie van SchouwenDuive- land tijdens de laatste maanden van de oorlog doet nog steeds haar kwade gevolgen gelden. De overvloedige re gen van eind vorige week heeft grote schade aangericht aan met aardappe len bepote landerijen. De inundatie heeft n.l. de structuur van de grond bedorven, waardoor deze is dichtge- slibt en het water op het land bleef staan. De aardappelen zijn bedorven, zodat het noodzakelijk is geworden, deze velden met bonen te bepoten. beschikt Leeds United over een uiterst snelle vleugelspeler, Cochrane, waaraan vd Sluys zijn handen vol had. Terlouw was door drukke werkzaamheden ver hinderd, doch Van der Hart verving hem uitstekend. Zijn clubgenoot Van der Hoeven speelde zowel aanvallend als verdedigend een verdienstelijke wedstrijd. Goede start. De start van het Bondsteam was voortreffelijk. Het trio Michels-Van der Vegt-Hofma liet zich in het geheel niet door de Engelse profs intimideren en „switchte" er lustig op los. Vooral Hofma was spoedig op dreef en had in no time de harten van de Stadion bezoekers veroverd. Steeds weer zag de Fries kans rechtsback Dunn te passe ren en de bal goed voor het doel te plaatsen Dat het binentrio daar geen gebruik van kon maken hadden de Engelsen gasten te danken aan het voortreffelijke spel van hun stopper- spil Charles. Deze werd door aan voerder Milburn goed bijgestaan. Het eerste en enige doelpunt in deze wedstrijd kwam totaal onverwacht Een verdwaalde bal kwam voor de voeten van Michels, die heel even aar zelde doch doelman Searson totaal verraste met een ontzettend hard schot. De bal verdween onbereikbaar voor de Engelse keeper in de rechter bovenhoek. Beide elftallen konden 't hoge tempo na de rust niet volhouden en het spelpeil daalde dan ook aan zienlijk. Toen scheidsrechter Karei vd Meer voor de laatste maal floot was het bijna duister. De generale repetitie voor 17 Mei was ten einde en 50.000 voetballief hebbers verlieten het Stadion met de wetenschap, dat het Nederlands elftal volgende week slechts een geringe kans zal maken om met succes net Engelse B-team te bekampen. Nadat oud-minister Jonkman en an deren eergisteren in de Eerste Kamer al een uiteenzetting hadden gegeven van hun bezwaren tegen de Garantiewet Indische Ambtenaren, hebben gisteren nog twee sprekers, n.l. de heren Ker- stens (KVP) en De Zwaan (CH) zich in zeer gereserveerde zin over het ont werp uitgelaten. De heer Kerstens meende, dat de ambtenaren maar al te graag aan het werk zouden zijn geble ven, maar eenvoudig de kans niet hadden gekregen. De regering vond hij in deze wet wat al te onaandoenlijk. Spr. hoopte, dat de regering een loyaal en royaal standpunt bij de uitwerking van de wet zou innemen. De heer De Zwaan achtte deze wet een brug, die men nog niet moest afbreken. Dan dienden er echter belangrijke toezeg gingen te worden gedaan. Minister Götzen meende, dat men niet >r" Spinazie eten is: gezondheid opdoen! Want spinazie is rijk aan vitaminen, kalk en ijzer. Eet ze vaak en veel, lekker en niet duur Zet Uw spinazie tonder koot z« hoogstens f d 10 minuten. Dan gaan er to min mogelijk kost bare voedingsstoffen verloren. alleen met de belangen der ambtena ren, die ook met die van het land re kening diende te houden. Een ander uitgangspunt voor 't wetsontwerp, dan hetgeen er in belichaamd is, was niet mogelijk. Wanneer de toestand meer gestabiliseerd zal zijn, zal blijken, dat men de Nederlandse ambtenaren meer nodig zal hebben dan men nu denkt. De regering voelt zich verantwoorde lijk tegenover de Nederlandse ambtena ren, al kan niet aan alle wensen wor den voldaan. De minister zei verder, dat niet al leen in Nederland maar ook in Dja karta een afvloeiings-commissie nodig zal zijn. Bij de instelling van een be roepsinstantie zal rekening worden ge houden met hetgeen bij de Kamer leeft De heer Jonkman was al allerminst bevredigd en diende dan ook een mo tie in, ondertekend door vertegenwoor digers van alle fracties, waarin op in stelling van 't beroep bij een onafhan kelijk administratief gerecht wordt aan gedrongen. De heer Kerstens diende sa men met de heer Wendelaar 'n motie in, waarin verzocht werd, slechts een afvloeiingscommissie, en wel in Den Haag, te benoemen. Het wetsontwerp werd na dupliek van de minister aan genomen met 28 tegen 5 stemmen, de motie-Kerstens met 22 tegen 11 stem men en de motie-Jonkman zonder hoofdelijke stemming. De heer David A. Morse, directeur- generaal van de Internationale Ar beidsorganisatie, die op het ogenblik ons lënd bereist, is gisteren de gast geweest van de Stichting van de Ar beid. DOOR MARY BURCHELL (59) „Wat zou je van een kopje thee zeggen, Mattie?" vroeg de oude dame op dit ogenblik luid. „Is het daar geen tijd voor? Ik denk, dat juffrouw Vay- lon ook wel een kopje wil, na al die opwinding". Het was voor iedereen duidelijk dat de oude mevrouw Clark zich, achter af beschouwd, verlustigde in die op winding. En ofschoon ze een beetje brommend haar naaidoos in orde bracht, was ze zichtbaar op haar vro lijkst en levendigst „Wij zouden het bijzonder op prijs stellen, als u een kopje thee met ons bleef drinken, juffrouw Vaylon". zei juffrouw Sophia plechtig. „Dat is erg vriendelijk van u, maar ik kan werkelijk niet blijven, ik moet de lichting halen van Teresa zweeg plotseling. Het was niet nodig meer een lich ting te halen. Ze had geen brief meer te posten. De brief was een hoopje as geworden in de haard van mevrouw Clark. „U zoudt even vlug naar de over kant kunnen aan, naar het postkan toor en dan terugkomen voor de thee", stelde juffrouw Matilda voor, blijk baar verlangend het ongelukkige voor val goed te maken, dat zo weinig in overeenstemming was geweest met de wei-geordende gang van zaken in de studio. „Neeneeik bedenk me dat ik niet meer naar de post hoef, de brief is verbrand", zei Teresa hortend en stotend. „O, lieve hemel toch!" riep juffrouw Sophia en ze zag er zo ontdaan uit, dat Teresa zich haastte haar opnieuw gerust te stellen. „Hij was absoluut onbelangrijk". Het gaf haar een afschuwelijk soort vol doening dit nog eens te zeggen. „Ik wil erg graag blijven theedrinken, als het mag" Teresa bleef dus en juffrouw Matil da bracht de wit met gouden Roc- kinghamkopjes en verrukkelijke zelf gebakken koekjes, die zelfs wijlen de kolonel goedgekeurd zou hebben. Ze vonden allen juffrouw Vaylon zo vrolijk en lief. En spraakzamer dan ze vermoed hadden en zo knap met dat warme blosje op haar wangen. Ze leek koortsachtig opgewonden. Mogelijk door haar naderend huwelijk. Het zou elk meisje verrukt hebben, in zo'n be langrijke familie te trouwen als de fa milie. Burdern was. Toen ze wegging, kuste ze de oude mevrouw Clark, hetgeen juffrouw Ma tilda en jufrouw Sophia haast tè over dreven vonden. Maar de oude dame vond het prettig, zodat er toch iemand plezier had. Toen juffrouw Sophia de deur open de om haar uit te laten, blies er van de straat een koude wind naar binnen, recht in de studio, zodat de oude dame vinnig riep: „Laat die deur niet open, Sophie. Het tocht". En het hoopje grijze as in de haard beefde, dwsj-relde rond en viel toen zacht uiteen, zodat er niets overbleef dan wat stof. Teresa liep langzaam naar huis. Uiter lijk was ze heel rustig én niemand had kunnen vermoeden, dat ze in een ra zende agitatie verkeerde. Je bent niet werkelijk schuldig, ver zekerde zij zichzelf. Je was niet van plan de brief te vernietigen. Dat wéét je. Je was zo vervuld van de noodzaak de lichting te halen, dat het haast niet tot je doordrong dat er geen brief meer te posten viel. Dat is toch bewijs ge noeg? Je had n.aar één idee: de lich ting op tijd te halen. Je bent niet ver antwoordelijk voor wat er gebeurt is. Toen ze het huis naderde, kwam ze voorbij de brievenbus. Die scheen als een vuurrode aanklacht voor haar op te rijzen. Als haar enige gedachte geweest was, de brief op tijd te posten, waarom had ze het dan hier niet gedaan? Van ver geten was geen sprake. Ze had hier een hele tijd gestaan, trachtend haar plicht te doen. Daarna had ze met een gevaar lijk compromis gepoogd tijd te winnen. En wat had de tijd gedaan! Ik ben toch blij, mompelde Teresa opstandig. Maar haar hart of was het haar geweten, voelde loodzwaar. Zwakjes trachtte ze zich wijs te ma ken, dat er niets onherstelbaars ge schied was. Ze kon bij haar terugkeer rechtdoor naar de verpleegster gaan en zeggen dat er met de brief een ongeluk gebeurd was en dat aan Marcia ge vraagd moest worden, er een tweede te zenden. Maar daar de zuster het al zo had af gekeurd, dat Marcia de eerste brief ge schreven had, zou ze zeker geen toe stemming geven voor een tweede. Het meest afdoende zou zijn, naar Marcia zelf te gaan en alles uit te leggen. Dat is onmogelijk, zei Teresa hardop Zich voor haar nicht vernederen met een geschiedenis die Marcia zo zeker als iets niet zou geloven was een ding waartoe ze niet besluiten kon. En waarom zou ze het doen? Waar óm? (Wordt vervolgd) Er zijn mensen, die zich verbeel den er goede principes op na te houden, omdat zij alles In ande ren afkeuren. (Thirise Hoven) J-JBEFT HET U verbaasd, in het be richt van een Duits journalist le moeten lezen, dat Adolf Hitler voor monnik speelt in het verre Tibet Mi) niet. Het is natuurlijk onzin, maar onzin met een diepe zin, als ik dat zo zeggen mag. Om duidelijk te zijn: ik heb van die heldhaftige verhalen over Hitiers dap pere afscheid, zijn Germaanse dood en zijn benzinevaart nooit veel ge loofd. De getuigen waren te éénzijdig van kleur en te fanatiek van klank; het klopte te mooi en er is tot op de dag van vandaag nog nooit ook maar één stoffelijk restje van het echt paar HitierBraun gevonden op de plekken, die het heldenverhaal er voor aanwijst. Van de familie Goeb- bels trouwens ook niet. En van Mar tin Bormann ja, van Bormann wel. Geen resten: maar de complete nazi en met ongeschokt geloof in het genie van de Führer en in de zege praal van de hakenkruiserjj. Van deze meneer Bormann weten we sinds gisteren, dat Adolf naar het verre Tibet is gévlucht. Alwaar hik in gezelschap van andere derderij kers, het kloosterleven der vrome monniken deelt, starend op zijn navel, zich voedend met brandnetels en vo- gelmest en met een kleine variatie op Miehiel de Ruyter de ganse dag draaiend aan een ratelende ge bedsmolen. Ik heb gelezen, dat de Amerikaan se regering een onderzoek laat in stellen. Weggegooid geld. Want het gehele verhaal is zo volstrekt onzin nig, dat het bijna geloofwaardig wordt van onzinnigheid. Vijf jaar zou Hitier al in Tibet zitten? Bestaat niet want ik heb nog nergens gelezen dat de Tibetaneri in paradepas lopen, of anti-semiet zijn geworden of grensincidenten uit lokken of als gekken bewapenen. Het is er vredig, zoals het er sinds veer tig eeuwen vredig is. En dat is een afdoend bewijs voor de stelling dat wie er ook san de gebedsmolen moge ratelen het Adolf Hitler in ieder geval niet is. Zou hjj vijf jaren ver doen met navelstaren en geen Partei stichten? Ondenkbaar! Maar het verhaal is aardig. En het wekke vooral niet uw verbazing. Er was, twintig jaar geleden, een andere Duitser die hals over kop Europa verliet en monnik werd in Tibet. Tre- bitz Lincoln, de gladste oplichter sinds de middeleeuwen. Na vijf jaar molendraaierjj kwam hij in gele pij en ongeschoeid naar Engeland, om er het Tibetaanse geloof te prediken. Dèt verhaal heeft de Duitse jour nalist voor de gesluierde geest ge zweefd, toen hij zijn openbaring over Hitier de wereld inslingerde. Och, ze zouden de Führer nog zo graag eens zien. Desnoods in gele pij, op blote voeten en brandnetels kauwend. Ja, de gebedsmolen zouden ze op de koop toenemen. Heeft-ie ten slotte niet altijd met molentjes gelopen? JEREMIA BLOM. VOOR HEDENAVOND HILVERSUM I, 402 m. Nieuwsberichten om 7, 8 en 11 uur. 6.00 NCRV-koor. 6.25 De stem van de Christelijke Vakbeweging. 6.40 Leger des Heilskwartier. 6.55 Een goed woord voor een goede zaak. 7.15 Duetten- programma. 7.40 „Vandaag". 8.05 Waarom vacantie? 9.00 Familie-competitie. 9.35 Weer terug in de Studiozaal. 10.05 Gram.muziek. 10.15 De vaart der volken. 10.35 Max Lich- teg'g, tenor. 10.45 Avondoverdenking. 11.15 Orkest. HILVERSUM II, 298 m. Nieuwsberichten om 6, 8 en 11 uur. 6.15 Sportpraatje 6.30 Strijdkrachten. 7.00 Het klokje van zeven uur. 7.05 Piano-duo. 7.35 De Radio Volksmuziek school. 8.15 Radio Philharmonisch-Orkest. 9.15 „Piep, zei de muis in het voorhuis". 9.50 „Het was in de lente, in het hartje van Mei". 10.20 Geen woord Frans. 10.35 Hug'o de Groot en zijn Avro-Orkest. 11.15 Sportactualteiten. 11.30 Lou Preager en zijn orkest. VOOR VRIJDAG HILVERSUM I, 402 m. Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 7, 8 en 11 uur. - 8.15 Pluk de dag. 9.00 Moeders wil is wet. 9.35 School radio. 9.45 Muziek houdt fit. 10.30 Piano recital. 11.00 De Zonnebloem. 11.40 Kyrie en Gloria. 12.03 Otto Dobrindl. 12.33 Om-en- om-programma. 1.20 Metropole-orkest. 1.45 Vraagbaak voor vrouwen. 2.00 Negen heit de klok. 2.45 Amusements-muziek. 3.15 Het klein Omroepkoor. 4.00 De Zonnebloem. 5.00 Na schooltijd. 5.15 KRO-Kinderkoor. 5.45 Prome nade-orkest. 6.50 Langs de troepen in Indo nesië. 7.15 Regelingsuitzending. 7.35 KRO- Amusements-orkest. 8.12 Nederlandse solo- werken.: 9.45 Ja, zo was 't. 10.45 De zin van het huwelijk. 11.15 Het parade-orkest. HILVERSUM II, 298 m. Nieuwsberichten em 7, 8, 1, 6 8 en Jrl uur. 8.18 Gershwin. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.00 Bruno Walter. 10.00 Thuis. 10.05 Morgenwijding. 10.20 André Kostelanetz. 10.30 Voor de vrouw. 10.45 Omroep-Kamerkoor. 11.10 Butch past op de baby. 11.30 Org'elspel. 12.00 Piano en orgel. 12.33 Sport en prognose. 12.45 The Keynotes zingen. 1.15 The Avroleans. 1.45 André Kostelanetz. 2.00 Kookkunst. 2.20 Frans Ves- ter. 2.40 Ons volk in zijn dichters 3.00 Het Omroep-Kamerorkest. 4.00 Filmland presen teert. 4.30 Tussen twaalf en zestien. 5.00 Piano-duo. 5.20 Wij en de muziek. 6.15 De Vara feliciteert. 6.30 Strijdkrachten. 7.00 Denk om de bocht. 7.15 Accordeola. 7 30 Op bezoek bij anderen. 7.45 Radiokrabbel. 8.05 Boeken. 815 Sonate's 8.40 Prof. Dr. F. L. Polak. 9.00 Men vraagren wij draaien. 9.40 De Ducdalf. 10.00 Buitenlands weekoverzicht. 10.15 Swing and sweet. 10.40 Vandaag. 10.45 Avoodwijrfng, 11.15 Omroep-Kamerorkest. t

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 5