Als IF dit merk koopt PELS' Fladderac PELS' Wijnhandel - Olkiair - Tel. 2585 Stad en Omgeving dan hebt ff een shirt met een welverdiende wereldnaam! Nieuw accent in vriendschapsband tussen Alkmaar en Bath Met de Natuur-Historische Vereniging op excursie Twee en dertig woningen voor bejaarde personen AGENDA Interessante demonstratie voor Vereniging van Huisvrouwen de Twee burgemeesters bij onthulling van plaquette Twee bijzondere kaasmarktdagen Voor de liefhebbers een bijzondere attractie De permanentwave van Vereniging voor Volkshuisvesting komt met een prachtig plan Roofoverval ging niet door WOENSDAG 24 MEI 1950 Dezer dagen is in Bath het plantsoen, genoemd naar de stad, die door Bath geadopteerd werd: Alkmaar Garden, in het midden van Orange Grove door de burgemeester van de ons zo bevriende stad, de heer Leslie Punter, officieel geopend. Ter gelegenheid van dit feit zijn Alk- maars burgemeester, mr. dr. H. J. Wy- tema, vergezeld van de gemeentesecre taris, mr. R. Veendorp, naar Bath ge reisd, teneinde de plechtigheid hij te wonen en uiting te geven aan de ver bondenheid, die Alkmaar in nog steeds dezelfde mate voelt met de stad aan de andere kant van de Noordzee. Te- zelfder tijd is in het midden van het plantsoen een plaquette onthuld, waar op de volgende woorden: „Ter herin nering aan de vriendschapsbanden tus sen de twee oude steden Bath en Alk maar, gegrondvest bij de bevrijding van Nederland. 5 Mei 1945. Nederland zal herrijzen". Hoewel de inscriptie in het Engels is gesteld komen de laatste woorden in het Nederlands op de pla quette voor. Ter linkerzijde draagt het bord het wapen van Bath, aan de an dere kant dat van Alkmaar. Burgemeester Punter zeide bij de onthulling van de plaquette, dat Bath uiting wilde geven aan zijn vastbeslo tenheid, wederzijds steun te verlenen aan en vriendschap te blijven gevoelen voor de stad, die, hoewel door vele mijlen over land en zee van Bath ge scheiden, toch één is in idealen met „the Queen city of the West". Staats lieden en politici maken verdragen, zo vervolgde mr. Punter, maar de gewone mensen sluiten vriendschap en bouwen relaties tussen de volkeren op. Welke verschillen ons ook mogen omringen, de bewoners van Bath en Alkmaar zijn vastbesloten schouder aan schouder te staan, als een voorbeeld van vriend schap tussen twee naties, die elkaar respecteren. De Stichting Fonds tot Behoud van de Kaasmarkt steunt zoals bekend financieel alle pogingen om onze kaasmarkt door grotere en zo mogelijk betere aanvoer, zo aantrekkelijk moge lijk te maken. Het stuit daarbij op de moeilijkheid, dat vele van de grotere fabrieken het markten een nodeloos oponthoud achten omdat zij hun pro duct voordeliger rechtstreeks aan de handelaren kunnen verkopen. 'De f 30.000 welke jaarlijks aan de markt ten koste worden gelegd zijn slechts een deel van het bedrag, dat de markt jaarlijks nodig heeft om in stand te kunnen blijven. Boven deze f 30.000 komt nog een bedrag van on geveer f 15.000. dat de gemeente jaar- K lijks betaalt voor het in stand houden van het marktapparaat de kaasdta- gers en kaaszetters, het zogenaamde wik- en weegloon, het gebruik van het Waaggebouw, enz. Daarover wordt nimmer gesproken en men ziet de bedragen daarvoor al leen bij het nakijken van de gemeen tebegroting. De f 30.000 zijn uitsluitend bestemd om een toeslag per kg kaas te geven aan alle producenten die de ze ter markt brengen en waardoor hun tiidverlies en onkosten geheel of ge- dee'teliik gedekt kunnen worden. Wanneer alle grote fabrieken zoud°n besluiten een deel van hun productie desnoods een 500 kg wekeliik- ter markt te laten verschijnen, zou deze een heel andere aanblik bied»n en zou er met recht van een centrale markt kunnen worden eesoroken. -Dan zou oak de marktnotering van no? grotere betekenis worden en deze is toch nog altiid een voorname factor bij de prijsbepaling. Kwaliteit zal beoordeeld worden Ten einde de aanvoer te stimuleren heeft de Stichting besloten dit jaar twee Vrijdagen aan te wijzen waarop prijzen voor de beste kaas zullen wor den uitgereikt, een in begin Juni en een eind Augustus of begin September. De kaas ze1 dan gekeurd worden door een der bekende handelaren, een der marktcontroieurs en de keurmeester van het kaas- en botercontrole station. Diverse geldprijzen zijn hiervoor be schikbaar gesteld. Op deze dagen kan althans verwacht worden, dat de vreemdelingen een goed met kaas ge vuld plein zullen aantreffen waardoor het kaasmarktbeeld het gunstigste as pect zal bieden. Bijzonderheden over de aanvoer en de toe te kennen prijzen zullen aan al le daarvoor in aanmerking komende producenten bekend worden gemaakt. CoUecfrartten gevraagd Het comité dat de jaarlijkse auto tocht voor ouden van dagen van all- gezindten organiseert, is onverwacht in moeilijkheden gekomen. Men had toestemming gekregen deze week voor het uitstapje te collecteren doch op het laatste ogenblik hebben verschei dene collectanten verstek laten gaan Hierdoor bestaat het gevaar, dat bii het aflopen van de termijn de collec te nog niet geheel Viaar beslag za1 hebben gekregen Degenen die zich enkele uren beschikbaar willen stel- len om mede te helpen de collecte te doen slagen, wordt verzocht zich »o spoedig mogelijk te willen aanmelden bij mevrouw Stoel, Kennemerpark 28. Alkmaarg burgemeester achtte het een grote eer, aanwezig te zijn bij deze plechtigheid. „Ik voel hef als een zware opgave", zo zeide mr. dr. Wyte- ma", woorden te vinden na de wel sprekendheid van uw burgemeester. Bath heeft zoveel gedaan voor onze stad, dat wij nooit in ataat zullen zijn, dit te vergelden". Burgemeester Wytema zag het als een grote eer voor onze stad, dat dit plantsoen thans officieel „Alkmaar Garden" is gedoopt. Het plein was versierd met het rood-wit-blauw naast de Union Jack en het weer bleef gelukkig droog tij dens de plechtigheid. De rood-wit- blauwe tulpen, die veertien dagen ge leden de gazons hadden gesierd, waren uitgebloeid, doch thans waren deze op gevrolijkt door randen van rose gar denia's. Als bijzonderheid vermelden wij nog, dat juist dit plein zo geëigend is voor het doel, waarvoor het thans bestemd werd, omdat het de plaats is, waar een gedenknaald staat voor Wil lem van Oranje. Opnieuw is een schakel gesmeed in de ketting van vriendschap, die Bath en Alkmaar verbindt. De redevoeringen van beide burge meesters werden op de plaat opgeno men en dezelfde avond in het nieuws voor Westelijk Engeland van de BBC uitgezonden. Gisteravond hield de vereniging voor Volkshuisvesting in Alkmaar haar 43e algemene vergadering. Deze vereniging werd opgericht in het jaar 1906 en begon met het afbreken van slechte huizen en het bouwen van ruimere woningen. De voorzitter, de heer F. H. Ringers, heette de aanwezi gen welkom en deelde mede, dat de burgemeester wegens verblijf in 't bui tenland niet aanwezig kon zijn. Hierna werd de bestuursverkiezing gehouden. Er moest bestuursuitbreiding plaats vinden, omdat verschillende leden reeds 20 tot 30 jaar lang deze functie bekleedden en graag plaats wilden maken voor jongere leden, die hun krachten aan deze sociale taak willen wijden. Het bestuur werd als volgt samengesteld: F. H. Ringers, voorzitter: Mr. Dr. M. G. L. van Schouwenburg, adjunct-voorzitter; A. de Man, secre taris-penningmeester; J. Schoorl, ad-, junct-secretaris; D. de Wolff Peere boom, W. Kerkmeer en H. Huibers, leden. Tot commissarissen werden be noemd Mr. J. H. de Vos tot Nedeityeen Cappel en Mr. G. v. Hilten. Directeur administrateur bleef de heer A. Pot. Hierna legde de heer Ringers een plan aan het bestuur voor, dat reeds enige tijd in voorbereiding is. Het betreft de bouw van 32 woningen voor be jaarde personen aan de Krugerstraat Er bestaan op het ogenblik hiervoor twee plannen. Het eerste is om de wo ningen geheel apart met eigen stook- gelegenheid en zonder hulp aan de oudjes te verhuren. Het tweede omvat de woningen evenzo apart doch met STATUTEN VERZONDEN Verronden zijn de statuten van de Noord- Hollandsche Beleggingsmaatschappij N.V. te Alkmaar. De achtentwintigjarige landarbeider Everhardus B. te Heerhugowaard, ver telde gistermorgen in de zaal van de Arrondissementsrechtbank te Alkmaar een droef verhaal. Zijn leven lang had hij, zo vertelde verdachte, hard ge werkt tot hij in 1949 in moeilijkheden was gekomen. Wat die moeilijkheden waren vertelde hij er niet bij. maar wel wat de gevolgen waren. Te vaak wendde hij zijn schreden naar cafè's en raakte aan de drank. Hij maakte grotere sprongen dan zijn portemoo- naie toeliet en zijn schulden werden zo groot dat hij teneinde raad een be zoek ging brengen aan zijn dorpsge noot C. de R., met de bedoeling hem geld af te persen Gemaskerd en met een ijzeren pen gewapend, had hij in Februari van dit jaar. omstreeks tien uur in de avond, pogingen aangewend om binnen te dringen De heer en mevrouw de R hadden dit weten te voorkomen en na enkele bedreigingen van de zoon des huizes had verdachte het hazennad gekozen. Getuige De R vertelde dat ziin vrouw vanaf die da fum zeer nerveus was geweest en en kele dagen geleden naar het zieken huis vervoerd moest worden. Getuige gaf als zijn mening te kennen dat dit de nasleep was van het schrikaanja gende ontreden van verdachte. De officier meende dat Everhardus B gestraft diende te worden met een gevangenisstraf van één iaar en zes maanden, met aftrek van het voor arrest. Over veertien dagen zal het vonnis bekend worden gemaakt. Nieuwe administrateur benoemd Het bestuur der woningbouwvereni ging „Rochdale" heeft in zijn laatstge houden vergadering in de vacature ontstaan door het overlijden van de heer P C Mantel, voorlopig met een proeftijd van 3 maanden benoemd tot administrateur-incasseerder de heer B. Pluymers, een gezamenlijke centrale verwarming en met een verzorgingshuis. In dit verzorgingshuis wil men een grote keuken bouwen, waarin bij even tuele ziektegevallen gekookt kan wor den. Er worden twee badkuipen, als mede een douchecel aangebracht en een concierge verzorgt de verwarming en houdt toezicht op de gewone gang van zaken. Het bestuur koos het twee de plan boven het eerste, behalve de heer Schoorl, die de hogere kosten bezwaarlijk vond. De centrale verwar ming is echter verre t* verkiezen boven aparte stookgelegenheden. om dat schoorsteen- en andere brandjes dan geheel zijn uitgesloten. Desalniettemin zal het bestuur beide plannen aan de burgemeester voorleg gen. De huisjes zullen bestaan uit een gang, keuken, kamer, slaapkamer en een zolderkamertje. De vermoedelijke huur zal f 6 per week bedragen. Zomerrif van RAC-West Na een adempauze, waarin het dis trict Noord-Holland-Noord van de RAC-West zich verdienstelijk maakte met de organisatie van de controle post-Aikmaar in de Tulpen Rallye, zullen de leden van de Automobiel- spprt Club op Zaterdag 17 Juni het stuurwiel omvatten voor een route- beschrijvingsrit over een afstand van ongeveer 100 km. De start vindt 's middags te vijf uur plaats op het Canadaplein. De finish is te Bergen aan Zee voor „Marconi" in welk hotel tevens de prijsuitreiking zal plaats vinden. Aan deze Westfriese Zomerrit zullen alleen leden van de RAC-West kunnen deelnemen. Dit is een reden temeer om zich alsnog zo spoedig mogelijk bii de bekende adres sen als lid op te geven. Evenals bij de vorige ritten zullen ook nu geheime tijd- en routecontroles worden ingelast, waarbij de deelne mers getest zullen worden op de keu ze van de juiste weg en het over schrijden van de gemiddelde snelheid Het districtscomité heeft gemeend dit maal een belangrijk moeilijker opgave te moeten verstrekken, hetgeen ie spanning over de uitslag aanmerke lijk zal verhogen. Burgerlijke Stand Geboren: Johannes, z. van J. Schut en A. Hoogland. Johannes M., z van J. A. Rodenburg en C. Hessing. u Overleden: Dirk de Wit, 17 jaar. Trijntje Rutsen, 78 jaar, wed. van B. Heertjes. Pieter Hartog, 76 jaar, gehuwd met G. Ploeger. (Ontleend aan onze Advertentie-rubriek) WOENSDAG Harmonie Theater, 8 uur: L.O.L.K.P. (14 jaar); Victoria Theater, 8 uur: De held van de jungle (14 jaar); Cinema Americain, 8 uur: The third man (14 j.); A.B.T., 8 uur: Dood in de wolken (14 jaar). (Harmonie, Victoria en Cinema, 2.30 uur matinee). Sted. Museum, 1012 en 25 uur: Tentoonstelling van werken van Jan van Herwijnen. DONDERDAG Bioscopen als Woensdag, geen matinée. Sted. Museum, 1012 en 25 uur: Tentoonstelling van werken van Jan van Herwijnen. Noord-Holland Zondag hield de Natuurhistorische Vereniging, afd. Alkmaar, een excursie door de „Verbrande Pan" te Bergen, waarvoor diverse afdelingen in Noord- Holland waren uitgenodigd. Om half elf stond op het stationnetje in Bergen een dertigtal enthousiaste natuurlief hebbers gereed om de tocht te begin nen. In de Hoflaan, even voorbij de „Ronde Kom", werd de eerste rode weg ingeslagen, die uit komt voor het Oude Hof dat tegenwoordig deel uitmaakt van de Volkshogeschool. Langs de oude muren van de toe gangsbrug stond het Muurleeuwenbekje (Linaria cymbalaria) in volle bloei. Gelukkig weet dit wondermooie plantje zich daar te handhaven, al heeft een wel wat èl te ijverige tuinman jaren geleden zijn best willen doen het van de muur af te schrobben, een plan, dat bijtijds verijdeld werd. Vervolgens ging de tocht langs de Voert. Prachtig lig gen hier de landerijen met hier en daar een boerderij verscholen in het ge boomte; een mooie wolkenlucht over koepelt het landschap dat aan de wes telijke horizon wordt afgesloten door de „parmanent wave" van Noord-Hol land: de duinenrij. Een aardige vondst. Op de Voert werd een heel aardige vondst gedaan, n.l. de Zeeweegbree (Plantago maritima), een plant, die veel op zilte gronden, op schorren en zeedijken voor komt, maar die men toch zeker niet verwacht, langs een landweg als de Voert. Duidelijk waren de kenmerkende gele helmknop jes waar te nemen. Spoedig werd nu de greppel bereikt waar sinds jaar en dag Waterdrieblad (Menyanthes trifo- liata) zich weet te handhaven. De Or chideetjes lieten zich al evenmin onbe tuigd, al wordt hun aantal steeds min der door kunstmest en doordat er veel worden geplukt. Lieten de plukkers nu de bladen nog maar staan, dan was het nog niet zo erg, maar door ook deze af te rukken zijn de ondergrondse delen ten dode opgeschreven. Bij de duinweg werd de wandeling in zuidelijke richting voortgezet langs het Woud naar de ontspanning „Duin zicht". Voor deze echter bereikt was, werd een niet onbelangrijke vondst gedaan in de vorm van het, tot de De afdeling Alkmaar van de Neder landse Vereniging van Huisvrouwen kwam Dinsdagmiddag in de zaal van hotel „Victory" bijeen voor een lezing van mevrouw KingmaBoltjes uit Amsterdam, met een demonstratie van goed- en niet goedgekeurde artike len van het Instituut voor Huishoude lijke Voorlichting te Den Haag. De belangstelling voor deze demon stratie was zeer groot, zodat de zaal tot in alle hoeken gevuld was, toen de presidente, mevrouw Swanenburg de Veye, haar welkomstwoord sprak en zich verheugde over de goede opkomst van de leden, welke bewees hoe groot de interesse was. Achter een lange tafel, waarop on telbare huishoudelijke voorwerpen waren opgestapeld, vertelde mevrouw Kingma op vlotte en prettige wijze over het werk van het Instituut. Met vele huishoudelijke voorwerper, reizen medewerksters van het Insti tuut de verschillende afdelingen vari de Ned. Vereniging van Huisvrouwen langs en het is de bedoeling om zoveel mogelijk die dingen te tonen, die dc dagelijkse taak van de vrouw kunnen verlichten Een van de medewerksters van het Instituut in Den Haag beproeft alle voorwerpen, die door het Instituut worden ontvangen en ingekocht, op hun deugdelijkheid. Zij beschikt daar voor over een klein laboratorium, waar zij verschillende proeven kan nemen. Zijn er practische nieuwe artikelen in de handel waaraan nog enkele fou ten kleven, die verbeterd kunnen wor den. dan stelt het Instituut zich met de fabrikant in verbinding, die de goede raad in de meeste gevallen dankbaar ter harte neemt en het artikel zc reconstrueert, dat men een degelijk gebruiksvoorwerp krijgt, waaraan het Na de lange winterPinksteren water zon en voor- jaarsstemming. Auto's, fietsen en zeiljachten doorkruisen bij duizenden ons mooie Vaderland; moe, doch voldaan vlijen onze gasten zich des avonds in een gemakkelijke stoel. komt ter tafelGastvrijheid in glazen! Fladderac, per liter4.85 Oude Jenever PELS, per liter 5.60 Gestookte Citroen, per liter f 4.40 Advocaat, per fles 3.95 Likeuren, per fles, vanaf 5.15 Sherry, per fles, vanaf 5.10 Portwijnen, per fles, vanaf 4.45 Tarragona, per fles, vanaf 2.95 Vermouth, per literfles, vanaf 2.65 Eiland Samos, per fles, vanaf 2.95 Instituut zijn goedkeuring kan hech ten. Aan de hand van vele voorbeelden die zij tot haar beschikking had, toon de mevrouw Kingma, hoe de nuis- vrouw zich vaak een grote teleurstel ling en tevens grote uitgaven kan be sparen, wanneer zij uitsluitend voor werpen koopt, waaraan het Instituut zijn goedkeuringsmerk heeft gegeven. De meest geroutineerde huisvrouw kon deze middag nog vele dingen leren, want niet alleen zag men het verschil tussen goede en slecht ge construeerde gebruiksvoorwerpen maar tevens waren er vele nuttige wenken voor de wasbehandeling. het reinigen van zilver, het onderhouden van closets, vaste wastafels, vloeren enz. Ook vele nieuwe uitvindingen op huishoudelijk gebied werd getoond. Zi_ zagen wij een keurige fluttuieik- koker, waarin de melk niet overkookt een handige schenktuit voor de thee pot waarin tevens een zeefje was aan gebracht, een maasbal die verlicht kan worden, een handig pannenlikkertje een prachtige glimmende stapelkoker een keurig gasoventje en nog zeer vele andere practische voorwerpen. Mevrouw Swanenburg de Veye ver tolkte aan het slot van deze middag dan ook aller gevoelens, toen zij de spreekster dank bracht voor de leer zame wijze waarop zij de vele huis houdelijke artikelen gedemonstreerd had. „Mijnheer de Gouvernante" De beide Pinksterdagen speelt het gezelschap Johan Kaart in het Gulden Vlies het triomphale successtuk „Mijnheer De Gouvernante". Deze vrolijke comedie, bekend door de ge lijknamige film, biedt Johan Kaart in zijn rol van de kinder-oppasser Mr Belvedere alle gelegenheid zijn komi sche talenten bot te vieren. Brandnetelfamilie behorende, Glas- kruid (Pariëtaria erecta). Waar deze plant met z.z.z. (zeer zeldzaam) staat aangegeven in de flora's, is zo'n vondst natuurlijk dubbel belangrijk. Een der deelnemers der excursie, die de duin streek rondom 't Woud door en door kent, vertelde, dat deze plant al vele jaren op dat zelfde riekje voorkomt en zich blijkbaar toch niet verder uit zaait. In de Verbrande Pan. Daarna kwam men tot het eigenlijks doel van de excursie: de Verbrande Pan. Het was een verkwikking van de straatweg met zijn drukke verkeer te komen in de serene rust van de duinen, waar men door niets en niemand ge stoord wordt. Daar waar de Verbrande Panweg naar het Noorden ombuigt, ig een terreintje waar veel Spork of Vuil- boom (Trangula alnus) met zijn onaan zienlijke bloempjes staat. De gele, on welriekende, bloemtrossen der Berberis staken mooi af tegen het, nog jong» blad. Het meertje. Het meertje toonde gelukkig dat de waterstand niet al te slecht is. In de bosjes stonden Keverorchus en de Ad dertong. Hier en daar werd een Maanvaren (Botrychium Lunaria) gevonden. Roze- kransjes (Antennaria dioica) waren volop aanwezig, zowel de mannelijke (witte) als de vrouwelijke (rode), de plant is n.l. tweehuizig. 't Kandelaartje (Saxifraga tridactylites) gaf eveneens acte de présence, evenals het Duin roosje (Rosa spinosissima). Geel en wit Walstro (Galium verum en G. saxa- tilè) kondigden zich reeds aan, daar zal eerdaags de Walstrobremraap (Oro- banche caryophyllacea) weer een aan val op gaan doen. Het Dalkruid (Majanthemum bifo- lium), dat maar op één plek voor komt, stond hier in groten getale in bloei. Zo naderde de wandeling door de Verbrande Pan haar einde. Na bij „de Franschman" nog even te hebben stil gestaan bij het Daslook (Allium ursinum) en de Wielewaal te hebben beluisterd bij de Donkere Hoek, werd de Eeuwige Laan in snel tempo afgelopen en ging de excursie bij het station te Bergen uiteen. Jeugdwandeling op Luilak-morgen Het bestuur van de Wandelsportver eniging „De Jeep" schrijft ons: Naar aanleiding van de ingezonden stukjes „Luilak" in de couranten van 20 en 23 Mei van de heer „Lux" heeft de jeugdafdeling van de Wandelsport vereniging „De Jeep" het initiatief ge nomen, om Zaterdagochtend met Lui lak een wandeling te houden. De jeugd, die zich voor deze wande ling interesseert, kan zich aansluiten bij bovengenoemde jeugdgroep. Men vertrekt 's morgens om 4 uur vanaf het Waagplein en rekent op de mede werking van de Alkmaarse jeugd. De opzet is: met luilak geen balda digheid. maar de jeugd van de mooie natuur laten genieten. De heer C. M. de Vet Asterstraat 5 verzoekt ons mede te delen, dat ook hij zich Zaterdagmorgen beschik baar stelt om met de jeugd op pad te gaan. Men vertrekt om 5 uur 's mor gens van het Waagplein. Bankbediende verduisterde 3000 Dezer dagen is in de Amerikaanse zone van Duitsland een bankbediende uit Alkmaar aangehouden die, nadat hij f 3000 verduisterd had, was uitge weken naar het buitenland. De man is naar Alkmaar overgebracht en hier ter beschikking van de Officier van Justitie gesteld. Geslaagd HONDJE VEROORZAAKTE ONGELUK. Gisteravond om tien uur vertelde een dame aan een agent van politie, dat haar hondje in de Wilhelminalaan rui na door een motorrijwiel was overre den, Uit het onderzoek bleek, dat de vrouw het dier aan een lange lijn had 'aten lopen. De rijder van een rijwiel met hulpmotor had in de duisternis het koord niet gezien en was daar te genaan gereden. De hond was enige meters meegesleurd, waarna de wiel rijder was komen te vallen. Hij had enige schaafwonden opgelopen, waar voor hij in de polikliniek van het Centraal Ziekenhuis moest worden behandeld. „ALZENDER HOLLAND" Dat nog niet iedere Amerikaan van de stad met de beroemdste kaasmarkt heeft gehoord, l,leek uit een door een inwoner onzer gemeente uit de States ontvangen brief, waarop de 'laats van besteming was vermeld: „Alzender Toll and)". De alles wetende post zorgde via de af deling onbestelbare stukken voor een prompte bezorging. Mej. H. C. Doyer, werkzaam aan de Open bare Leeszaal en Bibliotheek alhier, slaagde te Rotterdam voor het diploma Leeszaal-assis tente. Van de Chr. Kleuterschool te Alkmaar slaagden de dames A. Tiemens en E. v. d. Molen te Utrecht voor het practijk-examen Chr. Kleuter-onderwijs. Bij de in de vorige week afgenomen exa mens ter verkrijging van het diploma Vak bekwaamheid chauffeur slaagden o.m. de heren W. J. v. d. Bosch, S. Keizer, A. J. Mors en J. H. Smit, allen van de N.V. Autodiensten „Stad Alkmaar". Avondvierdaagse De zevende Avondvierdaagse, wel ke georganiseerd wordt door de Nederlandse Wandelsportbond, wordt dit jaar te Alkmaar op 14. 15, 16 en 17 Juni gehouden. ALKMAARSE SCHAAKCLUB VW Voor de winter-competitie, die weldra ten einde is werden nog de volgende partijen ge speeld: Eerste klasse: P. Vreeken—J. Veis 1—0; J« Veis—J. Korsman t* Tweede klasse: F. Helder —Ir. v. Ross urn d« Chattel 1—0; A. W. Haksteen—J. Maats 1-0; W. Pieterse—F. Hol 1—0; P. v. d. Struys- J. C. de Ruiter afgebroken; A. H. Benard— Ir. v. Rossum du Chatel afgebroken. Derde klasse: A. Vellinga—P. B. Holzman Vs-Vs. RIJWIELDIEF GEGREPEN. Op Hemelvaartsdag werd een zogoed als nieuwe racefiets, die voor café Tom was neergezet, gestolen. De dader is thans in Amsterdam aangehouden. Hij is naar Alkmaar overgebracht, waar hij ter beschikking is gesteld van de Officier van Justitie. EERVOL ONTSLAG VERLEEND Mej. G. v. Dieren, schrijfster ter griffie der Arr. Rechtbank te Alkmaar is per 1 Mei jJ> eervol ontslag verleend uit de dienst van de Rechterlijke Macht.

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 2