zijn bestede geld terug! I Sport in 't kort Het koelhuisvlees weinig gevraagd EXTRA RECLAME Afname ervan is mede bepalend voor de prijzen in het najaar Eis van vier jaar voor mislukte overval Vervolg Stadsnieuws Avondmaalzilver op tentoonstelling Oudorp Noord-Scharwoude Schermerhorn Wisselbeker gewonnen St. Pancras Schoorl Warmenhuizen Pim, Pam en Pom op avontuur in Luilekkerland NET MEISJE MEISJE Voetballer kreeg aanbieding van f 125.000 Wagtmans werd eerste te Hulst De Vaccsntie BLOKLAND's KENAD N V. VRIESIA Jan de Vries IET ONZE SPECIALE ETALAGES Verkoop eerste etage AGENTSCHAP BANKETFABRIEK DAGBLAD RECLAME is de beste reclame WOENSDAG 24 MEI 1950 EE WOEDT in Nederland een door lopende strüd gevoerd tegen de duur te, maar veel Nederlanders weten niet, dat ze er soms zelf veel toe kunnen bijdragen om deze strijd tot een gun stig eind te voeren. Zo ergens, dan blijkt dit uit de gang van Zaken bij het vlees. In de herfst van verleden jaar werd door onze regering 5.000.000 kg vlees in het koelhuis gebracht. Het was vlees van de allerbeste die ren, die Nederland opleverde. De be doeling was, er voor te zorgen, dat dit Jaar in de maanden Mei, Juni en Juli zoveel vlees aanwezig zou zijn, dat deze driemaandelijkse periode kon worden overbrugd zonder dat op gro te schaal behoefde te worden overge gaan tot het slachten van dieren, die eerst in de herfst slachtrijp zouden zijn. We zitten nu in de maand Mei en het verschijnsel doet zich voor, dat de vraag naar "koelhuisvlees uiterst beperkt blijft, hoewel de prijs onge veer 35 pet. lager is dan die van vers vlees. Dit heeft ten gevolge, dat het slachten rustig doorgaat, wat er on vermijdelijk toe voert, dat het aantal slachtkoeien in de herfst betrekkelijk gering zal zijn en de prijs van het vlees hoog zal blijven. Door het niet opnemen van dit wer kelijk uitstekende koelhuisvlees for ceert het Nederlandse publiek een ho gere vleesprijs voor dit hele jaar. Bo vendien zal het noodzakelijke gevolg zijn, dat de regering een soortgelijke maatregel niet kan herhalen, omdat deze zich niet een tweede maal een grote verliespost kan veroorloven, We zeiden reeds, dat de kwaliteit uitstekend is. Ze is zo goed, dat we de overtuiging durven uitspreken, dat veel verbruikers, die niet weten of ze met vers of met koelhuisvlees te maken hebben, de voorkeur zullen ge ven aan het gekoelde vlees. Het lijkt ons niet onwaarschijnlijk, dat af en toe wel eens een stukje koelhuisvlees als vers is verkocht, zonder dat de klant er ooit iets van heeft bespeurd. Waarom de afzet te wensen over laat? Ten dele is dit wellicht het gevolg van het feit, dat veel Nederlanders er een ongerechtvaardigd vooroordeel te gen hebben dat misschien nog dateert uit de oorlogsdagen. Misschien ook weten velen niet, dat het te krijgen is Anderzijds hebben we de indruk, dat verschillende slagers liever vers vlees verkopen en dat ze daarom maar niet de aandacht vestigen op dat uit het koelhuis. Soldaten op weg naar huis General M. B. Stewart passeer de 22 Mei Kaap Tenez, naar Rot terdam. General S. D. Sturgis passeerde 22 Mei Gibraltar, naar Rotterdam. Waterman 22 Mei 330 mijl Zuid van Ceylon, naar Rotterdam. Extra bijdrage voor ziekenfondsen Bij de wet van 5 Januari 1949 is de mogelijkheid geopend, om uit het Ver eveningsfonds voor de jaren 1947, 1948 en 1949 een flinke bijdrage aan de al gemene ziekenfondsen te verlenen ter dekking van het tekort op hun afde- j vallers G en S ling vrijwillige verzekering. Deze bij dragen beliepen resp. de som van tier., twaalf en zeven en een half millioen gulden. Thans blijkt voor 1947 het te kort anderhalf millioen mee te vallen. Voor 1948 moet alsnog rekening wor den gehouden met een tekort van vijf en een half millioen, over 1949 van vijf millioen gulden, een gevolg van de sterke stijging van de kosten en van nieuwe ontdekkingen op medisch ge bied. Het Vereveningsfonds wordt bijeen gebracht uit de premie voor de ver plichte verzekering, Aangezien de ambtenaren in overheidsdienst tot dusverre niet verplicht verzekerd zijn, ontstaat mede 't tekort on de afdeling vrijwillige verzekering. Daarom stelt de regering thans voor, over de drie voorgaande jaren telkens een bedrag van anderhalf millioen gulden te ver goeden. Kerkelijk nieuws Ned. Hervormde Kerk. Beroepen te Eist: N. Warmolts te Aalst; te Dintel- oord J. Spelt, wonende te Amers foort. Aangenomen naar Zeist, vaca ture J. G. W. Goedhart, A. Duetz, predikant voor bijzondere werkzaam heden te Maarn-Maarsbergen. Be dankt voor Loenen aan de Vecht C. Streefkerk te Ernst; voor Vreeswijk H. Bout te Amersfoort; voor Ridder kerk, 3e predikantsplaats, C. v. Dop te Ameide. Gereformeerde Kerken. Beroepen te Zuidhorn E. J. Duursema te Wester- emden; te Hasselt H. Wiersema te Oude en Nieuwe Biltdijk; te Britsum J. Berger te Kootwijkerbroek; te Wil- dervank M. J. C. Boscha, voorheen predikant art. 31 K.O. te Winschoten; te Warffum H. Dijkstra, voorheen predikant art. 31 K.O. te Zuidlaren. Bedankt voor Midwolda C. W. Thijf te Geesteren en Gelselaar. Chr. Gereformeerde Kerken. Beroe pen te Barendrecht M. Baan te Dor drecht. Hersteld Evangelisch-Lutherse Kerk. Beroepen te Enkhuizen W. F. Jense, legerpredikant, wonende te Apeldoorn Baptisten Gemeente. Bedankt voor Utrecht K. Reiling te Rotterdam Cen trum. Op 13 Januari van dit jaar werd een juwelier te Amsterdam 's avonds om elf uur bij het betreden van zijn win kel door twee mannen overvallen. Zij poogden hem bewusteloos te slaan. Hij geraakte echter slechts even ver suft en kon toen toen alarm slaan, waarop de kerels het hazenpad kozen. Een maand eerder was ook al eens een poging gedaan, om de juwelier van zijn bezittingen te beroven. De rechtbank te Amsterdam heeft gisteren verantwoording gevraagd van de vier personen, die hierbij betrok, ken zijn geweest, t.w. de beide over. de vrouw P. die tevo ren het terrein had verkend, en de geestelijke vader van het gehele plan Sp. Allen bekenden het hun ten laste gelegde. Geëist werd tegen G. en S, ieder vier jaar gevangenisstraf be nevens anderhalf jaar ieder wegens een diefstal elders en tegen de bei de andere verdachten ieder anderhalf jaar. Zondag kerkelijk huwelijk van prinses Fatjhia Het kerkelijk huwelijk van prinses Fathia van Egypte en haar echtge noot, Riad Ghali, zal aanstaande Zon dagavond worden gesloten, aldus deel de Riad Ghali te San Francisco mede. Hij verklaarde, dat hij nog steeds hoopte, dat de inzegening zou geschie den door de Imam Basjir Ahmed Min- to, maar dat hij tot nog toe niet met hem in contact had kunnen treden. „Wat voor soort plechtigheid het za] zijn, weten wij nog steeds niet" zo voegde hij er aan toe. Groente draaide door te Venlo Op de Veiling te Venlo zijn Maandag 35.000 kisten kropsla en spinazie door gedraaid, omdat er geen kopers voor te vinden waren of omdat zij de mini mumprijs niet konden halen. De groen te is naar de vaalt gebracht. Dit is een •gevolg van het uitvallen van de Duitse markt, die wordt overstroomd met kropsla en spinazie van eigen bodem. Purmerender markt PURMEREND, 23 Mei. Waarschijn lijk door het mooie weer was de han del vandaag heel wat beter dan de vorige week. Van vette koeien was een aardig aanbod. De markt zette vrij kalm in, maar de prijzen waren vas ter en vooral van de prima slachtbees ten zullen wel enkele boven de note ring uit zijn gekomen. De vraag naar geldekoeien was heel goed; de handel vlug met hogere prijzen. Met de verse melkkoeien, waarvan het aanbod niet zo groot was, vlotte het niet zo goed De vraagprijzen waren hoger, wat de vlugge gang belemmerde. Voor de pinken was de vraag ook iets beter, doch met de gebruiksstiertjes ging het maar heel kalm aan. Ook daarvoor worden flinke prijzen gevraagd. Voor de slachtstieren was de gang heel wat ^nlnder, zodat de prijzen, vergeleken met een paar weken terug, wel lager zijn De nuchtere kalveren werden voor de dood heel vlug verhandeld; voor het leven ging het ook wel goed. maar de lichtere soorten waren toch iets minder in trek. De schapenmarkt was weer aardig voorzien, voornamelijk met lammeren. Ook was van Texel al een klein aanbod. De gang van zaken was veel beter: niet alleen dat er lam mertjes werden gekocht voor export-, maar ook voor de weiderij was de vraag heel goed. Ook voor schapen was de gang beter en de prijzen ho ger. Met de bokken en geiten was het daarentegen weer een stugge boel. De handel in vette varkens was heel wat levendiger. Er werd vlug gehandeld, daar de fabrieken als kopers optra den met prijzen voor lichtere soorten van f 1.46. De inzet voor de zwaar dere was f 1.49: een enkel dier wend voor een cent hoger afgenomen. Het aanbod van de biggen bleek te groot, zodat de handel daar kalm begon. Ook de afloop was heel stug met hogere prijzen Op de paardenmarkt was het heel rustig en de pluimveemarkt be paald stil. Er waren weinig konijntjes, maar desondanks bleef de handel stug. PURMEREND. 23 Mei. Aangevoerd 571 runderen, waaronder: 139 vette koeien van f 2.25f 2.90 p. kg, handel kalm, duur; 141 melk- en kalfkoeien f 625f 1025 p. stuk, handel matig; 239 geldekoeien f 500f 750 p. stuk, handel goed; 24 pinken f 240f 380 p. stuk, handel goed; 697 nuchtere kalveren (fokkers) f 50f 110, handel goed, voor de slacht f 35f 90 p. stuk, handel vlug; 28 stieren f 650—f 1450, handel kalm; 272 schapen f 70f 105 p. stuk, handel vlug; 876 lammeren f 35f 55 per stuk, handel vlug; 48 bokken en geiten van f 10f 50 per stuk, handel stug; 193 vette varkens van f 1.44 f 1.49 p. kg, hanlel vlug; 1120 varkens: schrammen van f 40f 60 per stuk, handel stug, biggen m f 25f 40 per stuk, handel stug; 22 fokzeugen van f 220f 330 per stuk, handel stug; 46 paarden van f 500f 750 per stuk, handel kalm. Pluimveehouderij: Konij-, nen van 'f 0.75f 6.50; 10000 kipeieren van f 11f 12 per 100 stuks; 6000 eend eieren f 7 per 100 stuks. Te Alkmaar zal van de zomer een grote historische tentoonstelling wor den gehouden, uitgaande van de Ned. Hervormde Kerken in Noord-Holland. Daar zal o.a. het prachtige Avondmaal zilver van de Ned. Herv. Kerk te Oost- zaan tentoongesteld worden. GUILIANO ONTSNAPT De beruchte Siciliaanse bandietenlei der Salvatore Guiliano is ontsnapt uit een cordon dat tweeduizend man cara binieri gedurende de laatste acht maan den steeds nauwer om zijn schuilplaats hadden getrokken. Nieuw record van Stratocruiser Een Stratocruiser van de American Overseas Airlines met gezagvoerder Edward Stewart heeft het traject Shannon (Ierland*New York zonder tussenlanding in recordtijd afgelegd, namelijk in 11 uur en 37 minuten, het geen neerkomt op een gemiddelde snelheid van ruim 430 km per uur. De Ouden van Dagen op stap Maandagavond hield het comité voor ouden van dagen in het café van de heer Morsch haar laatste bijeenkomst ter bespreking van de binnenkort te houden reis. De penningmeester deelde op verzoek van de voorzitter mede, dat aan vrijwillige bijdragen was ontvangen de som van f 880,33. Het saldo van het vorig jaar bedroeg f 3.47 zodat totaal beschikbaar was 'n bedrag van f 883,80. Het aantal ouden van dagen, dat aan de reis zal deelnemen zal ongeveer 96 be dragen. Van de NACO was een aanbie ding ontvangen over het beschikbaar stellen van autobussen. Men besloot op deze aanbieding in te gaan en te reizen met de NACO-bussen. De voorzitter deelde mede, dat de oorspronkelijke datum der reis op 31 Mei op verschil lende bezwaren stuitte, zodat men besloot deze datum een week te ver schuiven en vast te stellen op 7 Juni. Om 8.30 uur zal worden vertrokken en zal worden gereden over Bergen langs daal, Heemstede, Aalsmeer en Boven- de gehele duinstreek over Bloemen- kerk naar Amsterdam waarbij voor in teressante afwisseling zal worden ge zorgd. De oudjes wacht ongetwijfeld een prettige dag en het zal hen ook niet aan het nodige ontbreken. TOT BESTELLER BENOEMD Bij beschikking van de directeur-g'eneraal der PTT is benoemd tot besteller le klasse de heer C. Tanis te Oudorp, voordien besteller alhier. Kampioenschap dammen De wedstrijd om het kampioenschap dam men tussen Piet Beers te Noordscharwoude en Frans Slot te Broek op Langendijk is geëin digd in een overwinning van Piet Beers. De uitslag was 5—1. Coloradokevers in 't Gooi Thans zijn ook in 't Gooi de eerste coloradokevers gevonden. In Hilversum trof een bewoner van de Sande Bak- huysénstraat een dezer kevers aan op een aardappelveldje achter zijn woning, terwijl ook in een tuintje in Huizen een kever werd gevonden. De biljartvereniging Excelsior wist op het biljart van de heer P. Freiture beslag te leggen op de zilveren wis selbeker. De match tegen West-Graft- dijk werd gewonnen met 2610. De deelnemers waren voor groep A de heren W. de Boer, H. Stam, J. Ton, N. v. Leyen en F. Stroomer. Voor groep B: P. Oostwouder, gebr. J. en A. Lakeman, G. Leenstra en J. Ak kerman. Bekerwedstrijd Zaterdagavond om 7 uur zal op het Vrone- sportterrein de eerste wedstrijd wordep ge speeld om de Noord-Holland Beker. Dit is een serie-wedstrijden waaraan door alle KNVB- clubs uit Noord-Holland wordt deelgenomen. De tegenstander in deze wedstrijd van onze plaatsgenoten zal BKC I zijn. Wij geloven niet dat onze club tegen deze partner een slecht figuur zal slaan en verwachten dan ook een zeer spannende match. KANTOORHOUDER BENOEMD Benoemd is gerekend van 1 Mei tot kantoorhouder der PTT te Schoorl de heer J. de Bruyn te Dirkshorn, voordien kantoor houder aldaar. Vissers, denkt om de rietkragen! De hengelsportvereniging „Vislust" heeft de jaarvergadering gehouden in café P. de heer te Schoorldam. Uit het jaarver slag bleek dat in 1949 vier wedstrijden waren gehouden en 630 baarzen waren ge vangen, benevens 94 witvissen. Teven» vond een vrije wedstrijd plaats. De reke ning en verantwoording van de penning meester, de heer D. Pastoor, gaf aan: ont vangsten 90,92, uitgaven 80,39, batig saldo op 1 Januari 10,33. De rekening werd goedgekeurd. Een bestuursverkie zing vond niet plaats, daar de vergadering het besluit nam om de twee jaar het ge hele bestuur te laten aftreden en dan tevens weer herhiesbaar te stellen. N» enige discussie werd het bestuursvoorst* om de contributie te verhogen na gehou den stemming aangenomen en van 0,0§ gebracht op 0,10 per week. Besloten is om vier wedstrijden te hou den en één vrije wedstrijd, waarvan d» eerste op 4 Juni in de ringvaart bij de Woudmeer. Na de vrije wedstrijd zal de» avonds de beker worden uitgereikt waar bij ook de dames worden uitgenodigd. Een voorstel uit de vergadering om de boete op witvis van 1 op 3 cent te brengen, werd aangenomen. Het bestuur verzocht de leden de rietkragen vooral niet te be schadigen. Hierop zal streng worden toe gezien. 78. Voor de ogen van de verbijsterde burgemeester voltrekt zich een wonder! De beeldengroep van Pim, Pam sn Pom begint plotseling aan alle kanten te bewegen. Pim, Pam en Pom zijn wakker geworden en staren de burge meester met lodderige ogen aan. Ze zijn minstens even verbaasd als hij. Ze wrijven de room uit hun ogen en lik ken de poedersuiker van hun lippen, zonder nqrg goed te weten, wat er eigenlijk gebeurd is. Inmiddels zijn er hoe langer hoe meer bezoekers rondom hen samengestroomd. „Bedrog", roept plotseling een concurrent van bakker Roomhoorn. „Bedrog! Dat is helemial geen bakkerswerk! Deze honden zijn niet van suikergoed. Ze zijn echt. Ze leven! „Ja, het zijn de echte Pim, Pam en Pom", roepen ook de andere bezoe kers. De drie hondjes weten zich geen raad en willen de benen nemen. B. z. a. 16 j„ v. d. en n., ook ge negen in pension te werken. Adres: G. BORST, Burg. Lovinkstraat 1, Breezand. Gevraagd: voor de ochtenduren van 912 uur. Aanm. 's avonds na 7 uur. Mevr. WESTRA, Oude- gracht 269, Alkmaar. ACCURAAT MEISJE gevraagd, voor foto- sorteerwerk. Flandria, Langestr. 21 Uonderdvüfenzeventigduizend t»f wel f 125.000 zal de rechtsback Malmö, Kjell Rosen, ontvangen POST VOOR DE „WATERMAN" EN DE „CHESHIRE" Post bestemd voor naar Nederland terugkerende militairen aan boord van de troepenschepen „Waterman" en „Cheshire", welke in een der tus senhavens zal worden uitgereikt, moet respectievelijk uiterlijk op 25 en 26 Mei in Nederland ter post worden be zorgd. Behalve de gebruikelijke gegevens, dient het adres de naam te bevatten fan het troepenschip, onder toevoe ging: „Op thuisreis naar Nederland", e naam van de vermoedelijke tussen- an mag niet worden vermeld. UITBREIDING DER AMERIKAANSE MARINE a- ^mer'kaanse Huis van Afge vaardigden heeft een crediet van 350 dollar goedgekeurd, bestemd voor het moderniseren van de marine modernisering bestaat uit het op 1 f. ze":en van nieuwe schepen tot verhJ3'3- van vijftigduizend ton en tenrio e[ln? Van andere schepen, me- ae in totaal ongeveer 200.000 ton t„„. Tsiechoslowakije zal een minis- voor de openbare veiligheid n- Knnri!' 0n^er ,eidins van Ladistav SVa, ,D,e openbare veiligheid b» hoorde tot dusverre tot de taak van d« UvnlNoesekVan binnenlandse zake". Vac- als hü zo vriendelijk wil zijn een contract te tekenen voor de Milanese voetbalclub Internazionale. Rosen heeft enige bedenktijd nodig of hjj al dan niet zal toetreden tot de club, waarin ook onze Nederlandse crack Faas Wilkes speelt. Voor het Wimbledon-tournooi, dat van 26 Juni tot en met 8 Juli wordt gehouden, heeft het bestuur van de KNLTB voor het heren-enkel spel vier spelers ingeschreven, name lijk Van Swol, Van Meegeren, Linck en Rinkel. Slechts één Nederlandse dame zal aan de enkelspelen deelne men, mej. N. Hermsen. Mrs. J. Cooke en mevrouw F. van Strien-Van Hasselt hebben enkele uren in de overtuiging geleefd dat zij de Coupe des Dames van de interna- nationale Rally van Lissabon hadden gewonnen Deze Nederlands-Engelse equipe is echter niet waardig bevon den met de erepalm naar huis te mo gen gaan. Zij werd gedisqualifi- ceerd. Ooggetuigen kwamen vertellen dat deze dames enkele tientallen kilo meters zonder het ralleybord hadden gereden. Wellicht was het ons niet opgevallen dat deze motivering iet wat gezocht is, maar nu een Portu gese equipe met de eerste prijs gaat strijken zouden wij haast denken dat er ergens een addertje onder het gras zit. Een loting voor de eindronde van de Jules Rimet-beker had het volgen de resultaat: Eerste groep: Brazilië, Zuid-Slavie, Mexico en Zwitserland Tweede groep: Engeland, Spanje, Verenigde Staten kronen, en Chili. Derde groep: Italië, Zweden en Paraquay. Vierde groep: Uruquay, Frankrijk en Bolivia. Nederlandse en Zuidslavische schakers zullen elkaar op 22 en 24 Juni te Utrecht in een landenontmoe- ting partij geven. Voor het Nederland se team zijn uitgenodigd: dr. Euwe, L. Prins, N. Cortlever, T. D. van Scheltinga, H. Kramer, W. J. Muh- ring, J. H. Donner, F. W. J. Henne- berke, C. B. van den Berg en ir. Van Steenis. Door het laboratorium yoor me- disch-veterinaire chemie der Rijks universiteit te Utrecht werd na onder zoek van het speekselmonster van het paard Duroc, afgenomen door de paardenarts jhr. dr. W. Strick van Linschoten na de gelopen ren (de Bellona-prijs) op Zaterdag 22 April 1950, het gebruik geconstateerd van een ingevolge het bepaalde in art. 32 lid II van het renreglement verboden middel. Het bestuur der stichting Neder landse draaf- en rensport heeft hier voor de trainer F. Delbrassinne, na hem te hebben gehoord, gestraft met uitsluiting voor onbepaalde tijd met een minimum van 6 maanden, ingaan de 20 Mei, met de bepaling, dat de uitsluiting inhoudt de ontzegging van de toegang tot alle wedstrijd- en tral- ningbanen en de daartoe behorende gebouwen en terreinen. Te Hulst werd een wegwedstrijd voor amateurs gereden over een af stand van 108 km. De uitslag luidt: 1. Wagtmans (Breda) 2 uur 58 min.. 2. De Booy (Alkmaar) op een lengte, 3. Witteman (Amsterdam) op 1 min. 3 sec., 4. Suykerbuyk (Breda), 5. Ver hoeven (Overschie). NET DAGMEISJE gevraagd, niet beneden 18 jaar. Mevr. TIM MERMAN, Langestr. 4 Alkmaar. Telef. 2231 Gevraagd: LEERLING LASSER bij N. T. ROOD, Fr. Hals straat 36, Alkmaar. Beschaafd meisje, 23 jaar zoekt SEIZOEN-BETREKKING Brieven onder no. A 107, bur. v. d. blad. Gevraagd een NETTE JONGEMAN voor loop- en winkelwerk te Bergen aan Zee. Goed loon. S.- HOUTMAN, ^üïianalaan 12 te Bergen aan Zee. staat voor de deur. Bederf deze niet door uw rijwiel. Laat uw rijwiel thans grondig na zien. U betaalt bij ons altijd de LAAGSTE prijs. Spoedig, billijk, goed. RIJWIELHANDEL Luttik Oudorp 3. Tel. 3483. Alkmaar verdelgingspoeder voor vlooien ZAADMARKT - ALKMAAR Broekenweek! Werkbroeken v.a. I 8.15 Costuumpantalons v.a. f 16.25 Iedere 25ste koper van een broek ontvangt een dag na aankoop Deze reclame geldt alléén in ons Filiaal Magdalenenstraat 11, Alkmaar Het geheim van een goed figuur schuilt in een goed Corset. U vindt bij ons een ruime keuze in moderne Corsetten, Corseletten en Bustehouders ^LANGE I RAAI AtKMAAQ PASKAMERS DISPONIBEL Banketfabriek in het betere genre, biedt AGENTUUR aan voor de provincie NOORD HOLLAND. Alléén zij, die goed ingevoerd zijn, gelieven (met ui tv. inl.) te solliciteren onder no. H.A. 743 bur. Ver. Noordh. Dagbladen, Alkmaar, Voordam 9. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllUIUIIIIIIIIIIIIIIIIillilll

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 3