Vanderveken won eerste etappe REDestejn band r—EMILE: F.B.I. grijpt handlanger van Fuchs Belgisch machtsvertoon in de Ronde Hei v/erd de Appingedammers groen en geel voor de ogen Henk de Hoog eerste Nederlander „De trui past mij KERKELIJK NIEUWS Blauw Wit klopte Ajax met 3-2 Atoomspion werd ondervraagd Oefening Activity is ouverture Deze zomer nog enige manoeuvres in groter verband Min. Van Maarseveen dient zijn begrotingen in De klok heit.... vreugde HUWELIJK HATTA GEEN PREMIER VAN EENHEIDSSTAAT? Het Radioprogramma DONDERDAG 25 MEI 1950 DE 2e ETAPPE 25 MEI De Belgen zijn tot de aanval overgegaan. Reeds in de eerste etappe van de Ronde van Nederland, die overigens zeer kalm verliep, is het de Emilekes en Juulkes ernst geweest en zij hebben niets aan het toeval willen overlaten. On der de eerste tien, die door een dichte haag van juichende Appingedammers over de finishlijn stoven, waren maar liefst negen Belgen, waarvan vier van de A-p!oeg en vijf van het B-team. Tussen al deze gele en groene truien plekte op de negende plaats bet blauwe shirt van Henk de Hoog van onze nationale! pioeg. Verder was het alles Belgie wat de klok sloeg. Winnaar werd Emile Vanderveken, die tussen Ten Post en Stedum uit het veld sprong en met een machtige pace zijn ploegmaat André Maelbranche, Frans Leenen, Janssens en, Decock 44 seconden achter zich liet. Emile legde de 265 km. af in 7 uur, 12 minuten en 44 seconden. Het tijdschema werd met ruim een uur overschreden. «ÉfSBSSSS SfmSv mmnmm Evenals de Friezen en de Gronin gers dat gedaan hebben en de Drente naren. Limburgers, Brabanders en Gelderlanders het in de komende da gen zullen doen, stonden de Noordnol- landers langs de weg om de Ronde karavaan te zien passeren en hartelijk toe te juichen. Het regende in Amsterdam toen bur gemeester mr. Arnold J. d' Ailly het startschot loste, dat het rennersveld in beweging bracht op weg naar Zaan dam waar op de Burcht de eigenlijke start plaats vond. In gesloten - riederen en met een vaart van tegen de 40 km ging het over de kronkelweg langs de Zaan tussen hagen toeschouwers door via Wijde Wormer over de Julianabrug naar Zaandijk en verder de ptovincia- le weg volgend in de richting Alk- maar. De regen had opgehouden maar het weer bleef triest en men had de •4 straffe wind tegen. Tot dusver waren er nog geen ontsnappingspogingen ge- n daan, eigenlijk in strijd met de Ronde- traditie, die immers wil, dat in elke étappe al kort na het vertrek een fel le strijd ontbrandt. Bij Krommenie-Assendelft (29 km) waagden Willy Vroomen en de Zwit ser Weber een kansje. Ze rukten zich los uit het peloton en liepen honderd meter uit. Maar achter hen was men waakzaam. De vaart werd wat opge- voerd en kort daarna waren de vluch telingen, die niet doorzetten, achter- v haald. Op het kruispunt Limmen-Bakkum (41 km) dreigde even een afgrijselijk E misverstand. De politiejeep sloeg een f verkeerde weg in, maar de fout werd I tijdig hersteld en het peloton reed F goed. Vier uitlopers Kort voor Alkmaar (55 km) spron- I gen Van Kerkhove van de Belgische I A-ploeg en de Nederlanders Sprenke- I ling, André de Korver en Piet van As weg en namen een voorsprong van on geveer 400 meter. Ook zij waren ech ter spoedig ingelopen en een tweede poging van De Korver had al evenmin succes. Intussen hadden de Zwitsers Pfister en Oesch het contact met de hoofdgroep verloren en waren ver af gezakt. Maar nog voordat de brug over het Noordhollands Kanaal bij De Kooy was bereikt, hadden zij een re tour-offensief ingezet en zich weer bij het peloton gevoegd. Een verrassende prestatie, waarbij ze zich echter vol gens sommige waarnemers over een vrij grote afstand hadden laten gang maken door een auto. Overigens viel er op de lange eentonige weg langs het ,,lk heb een gelukkige koers gereden", Zei de Belg Emile Van derveken, nadat de burgemeester van Appingedam hem de oranje trui had aangetrokken. Geen tegenslag, geen klappen van de man met de hamer en oortdurertd ;n een gunstige posi tie. Toch kreeg ik het aan het inde even hard te verduren omdat ik toen ik weg vluchtu neende nog H km voor de boef :e hebben, terwijl het er li Aeken te zijn. Enfin, ik heb dt tnH en ze past mij goed. Wie nem mij ontnemen wil, zal ei voor moeten vechten Toen namen zijn helpers hen. mee naar de douche en het avondeten. Onder ongunstige weersomstandig heden zijn de deelnemers aan de „Ronde van Nederland", niet zoals gebruikelijk van de Dam, doch dit maal van de Westermarkt te Am sterdam gestart voor de eerste etappe. Burgemeester d'Aïlly loste evenals verleden jaar het startschot. kanaal niets belangrijks voor en ook tijdens de passage van Wieringen langs 't vriendelijke dorpje Hippolytushoef. waar evenals vorig jaar oud en jong samendromde om de stoet toe te jui chen, bleef men braaf bij eikaart met uitzondering evenwel van Oesch, die andermaal in moeilijkheden gekomen was en Van Hopstaken en Koot. Op de Afsluitdijk veranderde het wed strijdbeeld niet. Enkele individuele po gingen om het peloton uiteen te rij ten, met niet al te veel overtuiging on dernomen, mislukten, voordat ze tot volle ontplooiing waren gekomen. Tus sen Harlingen en Leeuwarden, op de bochtige omlegging van het parcours over Slappeterp en Menaldum kreeg de wedstrijd meer gloed en kleur. De vaart werd opgevoerd en tal van ren- nrs wilden hier hun slag slaan met het gevolg dat het peloton in verschillen de moten uiteenviel, waarvan de sa mensmelting telkens veranderde. Tussen Ten Post en Stedum viel de slag. Vanderveken ging op de peda len staan, demarreerde en nam een voorsprong, welke hij op de smalle bochtige weggetjes naar Appingedam veilig stelde. Vier Belgen, t.w. Mael- braucke (Belgie A), Frans Leenen, Janssens en Roger Decock (Belgie B) sprongen hun na, maar slaagden er niet in de vluchteling te achterhalen. Hiermede was voor de derde maal in successie de eerste etappe van de Ronde van Nederland door een Belg gewonnen. Het viertal werd op 21 seconden ge volgd door Meersman (Belgie A), Mer- tens (Belgie B), Callens (Belgie A), De Hoog (Nederland) en op de tiende plaats Jef Verpoorten (Belgie B). Op de elfde tot, en met de 33ste plaats werd ex aequo een groep ge klasseerd in de tijd van 7 uur 13 min. 49 sec. Tot dit veld behoorden o.a. Sehotte (Belgie A), Rogiers (Belgie A), Middelkamp (Ned. nationale ploeg), Lakeman (idem), Janssen (idem), Sa- velsberg (idem), Lambrichs (Brabants- Limburgse ploeg), Seyen (idem), Vin ken (idem), Van As (idem), Van Beek (Nederland A), Evers (idem), Van Est (Nederland B), Loos (idem), Smits (idem), Vos (idem) en De Ruyter (ge mengde Nederlandse ploeg). Het ploegenklassement luidt: 1. Bel gie A: 21 uur 40 min. 01 sec; 2. Belgie B 21.40.24; 3 t.m. 6 ex aequo: Nederl. Nationale ploeg, gemengde Nederl. ploeg, Branbants Limburgse pioeg en Nederlandse B-ploeg: allen 21.41.27; 7 Nederlandse A-ploeg 22.00.29; 8. Zwil- sers-Nederl. ploeg 22.12.35. Ned. hervormde kerk: Beroepen te Brakel en te Poortvliet C. v. d. Bosch, candidaat te Vreeswijk; te Huizen J. C. Stelwagen te Wezep; te Willemstad (Curagao), 3e predikants plaats Ver. Prot. Gemeente J. Spijker, remonstrants-gereformeerd predikant te Sommelsdijk. Bedankt voor Emmen, evangelisatie, S. Kooistra te St. Anna Parochie. Gereformeerde kerken: Beroepen te Sexbierum W. Wiersma te Oudega; te Wierum M. D. Geleynse, candidaat te Doetinchem. Aangenomen de benoeming tot hulpprediker te Ber- kem J. H. Meyer, beroepen missionair te Soemba, wonende te Baarn, die be dankte voor gelijke benoemingen te Benschop en te Maartensdijk. Bedankt voor Maassluis, vacature wijlen J. H. Rietberg, L. W. Muns te Berlicum. Examens. Aan de Theologische Hogeschool der Gereformeerde Kerken te Kampen is geslaagd voor het candidaatsexamen de heer C. Goeman te Voorburg (cum laude). Zestigduizend toeschouwers hebben in het Olympisch Stadion te Amsterdam genoten van een spannende strijd tus sen de twee Amsterdamse kampioenen Blauw Wit en Ajax: Zij hebben gezien hoe Blauw Wit de kansen, die de A'ax- achterhoede bood, benutte en in doel punten omzette. Na een 31 voorsprong met de rust won Blauw Wit met 32. De Ajax-achterhoede, maar vooral doelman Van der Pol, was schuldig aan het tweede en derde doelpunt van BI. Wit. Toch was het Ajax, dat de score opende. Na ruim tien minuten spelen zette Van Dijk de bal van rechts voor, Micheis plaatste er zijn hoofd onder en met een diagonale kopbal gaf hij zijn ploeg de leiding (01). Ruim vijf mi nuten later kreeg Tolmeijer langs de lijn de bal te pakken, omspeelde links back Looyen van Ajax en gaf fraai over aan Tjepkema, die zich geen se conde bedacht (11). De gastheren wisten al spoedig een voorsprong te nemen door een grove blunder van Van der Pol. Uit een corner kopte Lakenberg van ver in. Van der Pol stopte de bal, maar liet hem glip pen en de toegesnelde Koekebakker liep de bal in het doel (21). Vijf minuten vóór de rust scoorde de Blauw Wit- midvoor zijn tweede doelpunt (31). Na de rust kwamen de Ajaxcieden te weinig tot schieten door hun peuterige spelt Toen twintig minuten vóór het einde de schemering viel, werden de schijnwerpers aangestoken en een witte bal in het veld gebracht. Vijf minuten vóór het einde, nadat beide doelen nog hoewel niet ernstig in gevaar wa ren geweest, scoorde Van der Hart, die naar voren was gekomen, uit een scrim mage het tweede doelpunt voor Ajax (3—2). Blauw Wit Limburgia Maurits Heerenveen Ensch. Boys Ajax 1 10 21-14 1 ^9 22-11 9 16-17 5 15-25 5 9-14 4 14-16 Het federaal bureau van onderzoek (F.B.I.)de Amerikaanse geheime dienst, heeft de 39-jarige Harry Gold uit Philadelphia gearresteerd onder beschuldiging, dat Dr. Klaus Fuchs hem gestolen atoombomgeheimen heeft toevertrouwd. Dez* arrestatie volgde enkele uren op een ondervraging van Fuchs in een Engels* gevangenis door twee leden van het F.B.I. De twee ambtenaren hebben Dinsdag middag een onderhoud van meer dan twee uur gehad met Fuchs, die te Londen een straf van 14 jaar uitzit we gens het uitleveren van geheimen aan de Sowjetunie. Hugh Clegg, onder-directeur van het F.B.I., en Robert Lampher, een speciale agent, trachtten van Fuchs inlichtingen te krijgen over zijn contacten met het communisme in Amerika. Fuchs, die als Engels gevangene het recht had om een onderhoud te weige ren, had besloten de vragen te beant woorden en was door dit vrijwillig be sluit een middag vrijgesteld van het naaien van postzakken. Naar verluidt hebben de beide Ameri kanen een reeks van te voren opgestel de vragen gesteld en hun chef Edgar Hoover een verslag getelegrafeerd, naar aanleiding waarvan bovenvermelde ar restatie plaats had. De medeplichtige Harry Gold werd als zoon van Rus sische ouders in Zwitserland geboren en is thans genaturaliseerd Amerikaan. DE GEZONDSTE DRANK Admiraal Wiliinge heeft gistermor gen, voordat de „strijd" begon, aan boord van de Karei Doorman aan de dertig journalisten, fotoverslaggevers en radioreporters, die de manoeuvres meemaken, gelegenheid gegeven, om vragen te stellen. Uit wat hij mede deelde en uit wat later is bekend ge- De begrotingen voor een tweetai hoofdstukken van de Rijksbegroting 1950 zijn thans bij de Tweede Kamer ingediend. Het betreft hier de begro tingen van Unie-zaken en Overzeese Rijksdelen en van Unie-aangelegenhe den. Ten aanzien van laatstgenoemde merkt minister Van Maarseveen op dat het de regering gewenst voorkomt, de uitgaven, welke voor het Ri)k rechtstreeks uit de met de Tepubliek der Verenigde Staten van Indonesië aangegane Unie, in een afzonderlijk hoofdstuk samen te vatten. Het totéai bedraagt f 4.014.000. Overigens onl breekt vooralsnog elke maatstaf, wel ke zou kunnen worden aangelegd on, de behoeften van het lopende jaar te peilen. De begroting van Unie-zaken en Overzeese Rijksdelen sluit op de ge wone dienst met een totaal van f 49.434.307. O.m. is hierin opgenomen een bedrag van f2.2 millioen voor de Niwin. Voor de ontwikkeling van een pl-n voor de ontwikkeling van de ma chinale landbouw in Suriname is 114 millioen geraamd, f 60.000 is uitge trokken voor het wetenschappelijke werk van de stichting Welvaartsplan Nederlandse Antillen, f 1.890.000 voor de stichting voor de culturele samen werking tussen de versahillende delen dei Unie. Ten slotte staat twintig mil lioen op de begroting als bijdrage aan de geldmiddelen van Nieuw-Guinea maakt over de practische samenwer king ter zee in het kader van het Noordatlantische Pact en de Westerse Unie, blijkt, dat de oefening Activity als het ware de ouverture vormt van een reeks van ontmoetingen en bezoe ken. De manoeuvres ter zee zullen niet weer de omvang krijgen als die in de Baai van Penzance in 1949. Daarente gen 'zullen er méér oefeningen worden gehouden, waaraan smaldelen van de marine van Nederland, Engeland, Frankrijk, Noorwegen, Denemarken en Belgie zullen deelnemen. Men neemt aan, dat zij zullen leiden tot een aan merkelijke vooruitgang in de ontwik keling van de gemeenschappelijke op vattingen omtrent de tactiek van de zeeoorlog, terwijl ook de waarde dezer oefeningen voor een goed wederzijds begrip hoog worden aangeslagen. Zo zullen schepen van de Britse kustbeveiligingsdienst van 12 tot 26 Ju ni oefenen met Nederlandse strijd krachten. Een Franse torpedobootjager en een Franse onderzeeboot zullen Schotland bezoeken en gedurende een maand, van 24 Juni tot 24 Juli met een Britse onderzeebootflottille oefe nen. Van 26 Jun: tot 13 Juli zullen ver der Nederlandse, Britse, Franse en Belgische schepen oefeningen houden in mijnen leggen en vegen. Deze sche pen zullen voorts van' 2 tot 5 Juli sa men met Britse onderzeeboten, mari nevliegtuigen en vliegtuigen van de Britse kustwacht oefeningen houden in het begeleiden van convooien. Baarn heeft enige nieuwe kerkklok ken gekregen, die Zaterdag zullen worden ingeluid. Gistermorgen echter hebben de dorpelingen al vast kun nen genieten van het schone geluid van één ervan, de St. Jozefsklok. Een inwoner dezer gemeente, die reeds zeven dochtertjes heeftwerd voor de achtste maal vader. Ditmaal werd een hartewens van het gezin vervuld: er werd een zoon geboren. Deswege was papa zo verblijd, dat hij in de toren klom en St. Jozefs bronzen stemme over het dorp liet beieren. UU UIÜI DOOR MARY BÜRCHELL (70) „Vrijdag en Zaterdag zal ik helemaal vrij houden, lieverd" riep Teresa's moeder, want er was afgesproken dat Teresa het laatste weekend voor haar huwelijk thuis zou komen en wat er van de opbrengst van grootmoeders ring-overgebleven was, dan aan een trouwjapon zou worden uitgegeven. „Ik zal vroeg komen", beloofde Te resa vanuit de auto. Op het allerlaat ste ogenblik smeekte Teddy haast hui lende. om toegang tot de auto en om een verklaring van de belangrijkste regels der chauffeerkunst. En min of meer tot Teresa's verbazing stemde Elliott hierin toe en nam hij zelfs de moeite verschillende bijzon'-rheden "=>n de anfo aan hem uit te lengen. Eindelijk was ook dit uitstel gele den en temidden van een algemeen tot weerziens geroep en een gewr.f van handen, vingen ze de terugtocht aan. Een tijdlang reden ze stilzwijgend, maar het was een aangenaam, kame raadschappelijk zwijgen. Toen zei El liott: Het is een alleraardigste familie, al ben ik er niet zeker van hen allemaal te begrijpen". Teresa lachte. „Ze zijn niet zo gecompliceerd". „Nee?" Hij glimlachte, terwijl -lij recht voor zich uit keek. „Heb je wel eens opgemerkt, Tere sa, dat voor mensen van mijn karak ter eenvoudige mensen het moeilijkst te begrijpen zijn?" Ze zag hem snel aan. „Is dit een omweg om te zeggen dat je mij moeilijk te begrijpen vindt?" „Jaja, er zijn momenten dat je me voor raadselen zet" zei hii. hoewel zijn 'limlach zich verbreedde. ..Ik denk dat je je met Marcia meer thuis voelde dan met mij?" Hei was er uit voor ze het wist, of zelfs voor ze de stommiteit besefte "--eia nu te noemen. Ziin glimlach verdween onmiddel lijk en ze schrok van de dunne harde liin van ziin mond „Waarom moet Marcia erbM ge sleep! worden?" was alles wat hii zei maar zijn stem klonk koud en veraf. „Ik weet het niet Ik ik bedoel de het niet zo. Het was alleenze kwam alleen in mijn gedaohten als het duidelijkste voorbeeld van een meisje, dat jij zou kunnen begrijpen" „Ik begrijp Marcia helemaal niet", zei hij kortaf „en ik vraag me af of iemand dat doet". En hij reed zwijgend door. Maar het was niet langer een kameraad schappelijk zwijgen. Het zou een gelegenheid geweest zijn maar een armzalige om hem van Mareia's brief te vertellen, ie zou kunnen zeggen, dat ze nu aas ontdekt had dat de brief die haar door de verpleegster gegeven was, van Marcia afkomstig was geweest, en dat ze hoopte dat zijn niet-begriipen van Marcia niet te wijten was aan het uit blijven van een boodsohap. die hij van haar verwachtte. Maar zelfs terwijl ze deed alsof ze met dit voornemen speelde, wist Te resa dat ze iedere mogelijkheid vn met hém te soreken vnm-bii had :a ten gaan Hii hom-de haar toe nu E-1, in zeker onzieht hoorde hii ook a1 aan haar familie, want zh' hadd -n herp oneefwUfoia aanvaard. Het wac ondenkbaar, dat Marcia nu nog de kans zou moven kriiven. roet in h«t eten te gooien Ten slotte bracht zij zjebzelf ertoe met eniee moeite, een vermakelijk verslag te doen van haar moeders blijdschap en opluchting over de aan koop van de sabeljas en tot haar vreugde zag ze hem weer zwak glim lachen. „En jij, Teresa, ben je niet een beetje boos geweest, dat het geld dat voor jou bestemd was in andere kana len was gevloeid?" „O nee Tenslotte was het waar. lat oud-tante Emma het veel meer nodig had dan ik En daarbij was het moe ders geld. Waarom zou ze het niet tp haar manier besteden?" „Tij gek kind", was Elliott's opinie „Maar je moeder hoeft van dat geld helemaal niets voor je Uit te geven Je kunt een chèque krijgen, zo groot als je redelijkerwijze kunt ver langen". „O, datTeresa zag hem oe- schroomd aan. „Dank je wel. Elliott, maar dat zal ik geloof ik niet aan nemen". „Waarom niet?" Hij keek verbaasd. „Ik denk dat het moeder zou kren ken". „Onzin. Ze zou talloze andere dingen vinden, om het geld aan te besteden En ik kan het me heel wat beter ver oorloven- je trouwjapon te betalen, dan zij" „Maar daar gaat het niet om, ben ik hang" Hii fronste. „Waar gaat het dan om?" (Wordt vervolgd) Tegen een borgtocht van 100.000 dollar is Gold weer vrijgelaten met de order 12 Juni voor de rechter te Philadelphia te verschijnen. Men verdenkt hem ervan als contactman gefungeerd te hebben tussen de Sowjetrussische geheime dienst en Amerika. Gold, die naar ver luidt, zijn contact met Fuchs heeft toe gegeven en een uitgebreid relaas over zijn activiteit heeft gegeven, was van 1946 tot 1948 aan een laboratorium te New York verbonden. De meeste buren van Gold waren ver rast toen zij de tegen hem ingebrachte beschuldiging hoorden. Zij noemden Gold een rustige, aardige man, die een oprechte indruk maakte. Dr. Herbert Beganz, een arts van het ziekenhuis te Philadelphia, waar Gold gewerkt heeft, noemde Gold een harde werker. Senator Edwin Johnson, lid van de Amerikaanse congrescommissie voor atoomenergie, heeft gisteravond nog meer arrestaties voorspeld in verband met de zaak-Fuchs. Van zeer goed op de hoogte zijnde zijde vernam Aneta na afloop van de Maandag gehouden vergadering van het kabinet der RIS (die onder leiding stond van de sultan van Djokja, die tijdens de reis van Moh. Hatta naar Borneo, waarnemend minister-presi dent is), dat in de eenheidsstaat Moh, Hatta zeer waarschijnlijk vice-president van de republiek zal worden, en niet minister-president Autotewater Vier inzittenden gered Gisteravond omstreeks half zes is een Utrechtse arts met zijn auto, waar in zijn echtgenote en twee kinderen zaten, in de Weesper trekvaart, langs de Weesperzijde te Amsterdam, gere den. De dokter moest plotseling r- V men voor een wagen van de tegenover gestelde richting, die te veel links aan hield. Door de gladheid van het weg dek slipte de Utrechtse auto en reed achterwaarts de vaart in. Gelukkig ge schiedde het ongeluk vlak bij een klein overzetpontje, zodat, toen de arts het linnen dak van zijn wagen naar achte ren had geduwd, de vier inzittenden door handreiking op het pontje kon den worden gebracht. VOOR HEDENAVOND HILVERSUM I, 402 m. - Nieuwsberichten om 7, 8 en 11 uur. 6.00 Estrellita. 6.25 Land en Tuinbouw. 6.40 Leg'er des Heils- kwartier. 6.55 Een goed woord voor een goed® zaak. 7.15 Piano-duo. 7.40 Vandaag. 8.05 Stu dio-steravond. 9.00 Familie-competitie. 9.35 Studio-steravond. 10.05 Ouverture. 10.15 De vaart der volken. 10.35 Suite. 10.45 Avond overdenking. 11.15 Avondconcert. HILVERSUM II, 298 m. - Nieuwsberichten om 6, 8 en 11 uur. 6.15 Sportpraatje. 6.30 Strijdkrachten. 7.00 Het klokje van zeven. 7.05 Hugo de Groot en zijn Avro-Orkest. 7.30 Ronde van Nederland. 7.35 Volksmuziekschool. 8 05 Radio-Zoeklicht. 8.15 Ench Reinsdorf. 9.15 Het circus trekt uit. 9.45 Les Gars de Paris. 10.10 Gezondheid en voeding. 10.25 The Skymasters. 10.50 Sportactualiteiten. 11.15 Koninklijk bezoek aan Frankrijk. 11.30 Aan sluiting met „Hollywood". VOOR VRIJDAG HILVERSUM I, 402 m. Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 7, 8 en 11 uur. - 8.15 Pluk d® dag. 9.00 Moeders wil is wet. 9.35 School radio. 9.45 Divertimento. 10.00 Promenade concert. 11.00 De Zonnebloem. 11.40 Sonate. 12.03 Het orkest van Arie Shaw. 12.33 Het Koninklijk bezoek aan Parijs. 12.43 Felix Men delssohn. 12.53 Ronde van Nederland. 1.20 Het Metropole-Orkest. 1.45 Vraagbaar voor vrouwen. 2.00 Negen' heit de klok. 2.45 Sym- phonie-Orkest. 3.35 Sopraan met orgel. 4.00 De Zonnebloem. 5.00 Vertelling na schooltijd. 5.15 KRO Kinderkoor. 5.45 Amsterdams Poli- tie-kapel. 7.15 Reg'eringsuitzending. 7.35 Rondo van Nederland. 7.45 Uit het land van Hertog Jan. 8.12 KRO-Minnestrelen. 8.30 „Ja, zo was 't.r:..". 9.30 Het Omroep-Kamerorkest. 10.45 De zin van het huwelijk. 11.15 KRO-Amuse- ments-Orkest. HILVERSUM II, 298 m. Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 6, 8 en 11 uur. 8.18 Ensem bles. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.00 Charles Munch. 10.00 „Thuis". 10.05 Morgenwijding. 10.20 Bing Crosby. 10 30 Voor de vrouw. 10.45 Schubert. 11.05 Radio-feuilleton. 11.20 André Kostelanetz. 12.00 Zonnig Italië. 12.33 Sport en prognose. 12.45 Victor Young en zijn Orkest. 1.15 The Avroleans. 1.45 Renee Lebas zingt. 2.00 Kookkunst. 2.20 De dans in het lied. 2.40 Boekenschouw. 3.00 Het Omroep- Kamerorkest. 4.00 Filmland presenteert. 4.30 Tussen twaalf en zestien. 5.00 Omroep-Dubbel- kwartet. 5.20 Wij en de muziek. 6.15 De Yrara feliciteert. 6.30 Strijdkrachten. 7.00 Denk om de bocht. 7.15 Orgelspel. 7.30 „Op bezoek bij anderen". 7.45 Woodbrookers. 8.05 „Boe ken". 8.15 Piano-voordracht. 8.35 Het cultuur- fatalisme. 9.00 Men vraagt. en wij draaien 9.37 Toespraak. 9.40 De Ducdalf. 10.00 Bui tenlands weekoverzicht. 10.15 Swing and sweet 10.40 „Vandaag". 10.45 Avondwijding. 11.15 Symphonie-Orkest. Soldaten op weg naar huis "eneral M. B. Stewart, passeerde 23 Mei Gibraltar, naar Rotter dam. Verwacht 27 Mei 4 u. Hoek van Holland. Ontscheping om 9 uur. eneral S. D. e-^urgis. Verwachi 25 Mei 5 uur Hoek van Holland Ontscheping om 9 uur. Waterman passeerde 23 Mei Mala- divan naar Rotterdam.

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 5