In de Raadszaal komt geen klok I! NYLON KOUSEN 4 SPORTKOUSEN NYLON-VOET 95 AGENDA D.A.W. verbeterde een kringrecord Verkeersdiploma's uitgereikt ONZE JONGENS VAREN THUIS Duizenc Hall uur van beraad bracht geen uitkomst Sterke renners in ronde van Alkmaar Minder bezoekers op de kaasmarkt dan vorig jaar VRIJDAG 1 JUNI 1000 -f T MI# |i I#É Meerderheid acht ontwerp niet monumentaal De niet geheel voltallige gemeenteraad de heren Couwenhoven, Knuis- fngh Neven en Sietsma waren verhinderd heeft gistermiddag ongeveer twee uur besteed aan een behandeling van het voorstel van Burg. en Weth. om in de Raadszaal een monumentale klok aan te brengen en hiervoor f 2800 uit te trekken. Het resultaat was, dat het voorstel is verworpen met 12 tegen 10 stemmen. Het ontwerp bevredigde de raadsleden allerminst en voor zover zU het wel konden aanvaarden leek hun de gedachte plaats minder geschikt of'waren er andere bezwaren. En of de Voorzitter, mr. dr. H. J. Wytema, al mededeelde, dat ver werping van het voorstel zou betekenen, dat de idee-klok van de baan zou zijn, voor de meerderheid van de leden wogen de bezwaren het zwaarst. Zelfs een half uur van rustig beraad in onderling gesprek bleek weinig meer te kunnen wijzigen in de verschillende opvattingen. Het debat werd geopend door de heer Kirpenstein (Arb.), die toe gaf dat iedere opvatting over kunst betrekkelijk, want persoonlijk is, doch voor zichzelf van oordeel bleek, dat het ontwerp allerminst monumentaal kon heten, maar eerder „petieterig" moest worden genoemd. Het paste naar lijn oordeel niet in de raadszaal. Hij werd hierin bijgevallen door mevrouw Holzmüller (WD), die bovendien van inzicht was, dat de plaatsing van de tekens van de Dieren riem ten opzichte van de uurcijfers on juist was. Haar partijgenoot, mr. dr. Berkhouwer, maakte evenzeer bezwaar tegen de kwalificatie „monu mentaal". Hij vond voorts dit moderne uurwerk niet in de gotische omgeving passen en meende, dat ook het ge bruik van verschillende typen letters op een en dezelfde schouw niet in de haak was. Of de klok, óf de omgeving van de klok moet worden veranderd, zei spr. tot de voorzitter; dit kunt U ons niet aandoen. Had mr. Berkhouwer zich in zijn be schouwingen losgemaakt van het kos- tenbedrag, de heer H o y t i n k (AR) betrok dit bewust wel in zijn betoog, omdat hij deze klok in verhouding tot wat men ermee wilde uitdrukken veel te duur achtte. Hij meende, dat dit voorwerp een verarming van het inte rieur moest worden genoemd. Op dat moment maakte de heer Van der Borden (CH) er de voorzitter op attent, dat het verkeerde ontwerp aan de schouw was opgehangen. Dit bleek juist te zijn. Het goede werd er vervolgens naast geplaatst, waarbij de voorzitter uitleg gaf van de daar in aan te brengen wijzigingen. Het standpunt van B. en W. De voorzitter had geen gemak kelijke taak, toen hij vervolgens de verschillende sprekers moest beant woorden. Beginnende met het finan ciële bezwaar sprak hij als zijn over tuiging uit, dat een bedrag van f 2800 voor een blijvende herinnering aan het jubileum van zulk een voortreffe lijke vorstin als Koningin Wilhelmina allerminst te veel is. Het geld komt hier, zo meende spr., op het tweede plan. Wanneer men hier van een „te veel" spreekt, schiet men tekort in eerbied. „Monumentaal" is, zo betoogde spr. verder, allerminst „groot". Een monu ment is immers een herinnering. Nu is het onmogelijk „in een klok een vijf tigjarige regering „uit te beelden". Zulk een „monument" moet een ge dachtenis blijven. Of de klok te groot of te klein zal zijn is een vraagstuk van aesthetica, waarbij men ook de omgeving in aanmerking dient te ne men. Spr. was het voorts allerminst eens met degenen, die een modern uur werk in deze als gotisch gedachte omgeving minder passend achtten. ZEER FIJNE KWALITEIT, DE ECHTE DUPONT-NYLON, ALLE KLEUREN MET IN BEIGE EN GRIJS ZUIVER WOL LEEFT. 3 TOT 14 JAAR 1.50 - 1.70 - 1.90 - 2.10 - 2.30 - 2.50 ALLEEN BIJ LANGE STRAAt ALKMAAR Dan zou men het renaissance orgel in de Grote Kerk ook storend moeten vinden en dat is het niet, in tegendeel. De voorzitter sprak in dit verband als zijn hartewens uit, dat de z.i. ietwat overladen versiering van de zaal nog eens zou worden vereen voudigd door verwijdering van het opschrift aan de bovenzijde van de schouw en van de gedichten op de muurvlakken aan weerszijden ervan; deze zouden dienen te worden vervan gen door de geschilderde portretten van Koningin Wilhelmina en Koningin Juliana. De tweede ronde De heer Ho y t i n k schrok wel even van deze wensen. Hij gaf voorts te kennen, dat men z.i. te hoog had ge mikt, toen men zich tot een leerling van de Rijksacademie voor Beeldende Kunsten had gewend. Er was nu f 600 uitgegeven, vond hij, en toch was er nog niets verkregen. De heer Berk houwer handhaafde als zijn ziens wijze, dat de klok, hoewel op zichzelf niet gek, niet in deze zaal paste, de heer Eriks vond, dat men tenslotte toch ook even aan het nieuwe element moest wennen. De heer Torenvlied (CPN) had de indruk, dat het al niet meer ging om een klok, doch slechts om een vraag van hoffelijkheid jegens B. en W„ en was dus tegen. De gees telijke vader van het „klokkenplan", de heer Venneker (KVP)vond wel, dat men niet moest zien op geld, als het ging om een passende herinnering, doch kon dit resultaat van zijn sugges tie toch niet waarderen. De voorzitter zeide, het aller minst verstandig en goed te achten, dat dit voorstel van de baan zou gaan. Immers, indien het zou worden verworpen, zou er een louter nega tieve uitspraak vallen, aangezien dan de klok er niet zou komen. Maar met iets negatiefs kan men geen eer be wijzen, vond spr. Neen zeggen is geen oplossing, is niet in overeenstemming met de gevoelens van genegenheid en waardering, die men toch algemeen voor het Koninklijk Huis koestert. Tegen deze uitspraak had de heer H o y t i n k toch wel bezwaar. Hij meende, dat de tegenstemmers daarmee in een hoek werden gedrukt, waar ze niet thuis hoorden. De heer Berk- houwer vond hierin aanleiding, schorsing te vragen voor nader be raad. Toen na een half uur de zitting werd heropend, heeft de voorzitter eerst een verduidelijking gegeven van zijn opvattingen en vervolgens werden er nog een paar korte opmerkingen ge maakt en vragen gesteld. Het voorstel werd tenslotte in stem ming gebracht en met de reeds ge noemde aantallen verworpen. Een stukje grond Voorgesteld werd, over te gaan tot herziening van het Zuidelijke gedeelte van het uitbreidingsplan Alkmaarder Hout en daarbij te bepalen, dat er geen reden is, waarom de heren P. en J. Laan te Heiloo geen grond zouden moeten afstaan. Voorts werd voorge steld, het aangrenzende stuk grond voorshands bij adressanten in pacht te laten en hun geen grond te ver kopen. De heer Van der Borden wenste te weten, waarom dit niet kon. De voorzitter gaf ten antwoord, dat het nog al eens bezwaarlijk zal blijken te zijn, cultuurgronden, die moeten worden afgestaan, tegen andere te ruilen. Daardoor zouden immers an deren worden getroffen en dat is on juist. Het gemeenschapsbelang eist hier de overgang van de gronden in handen van de gemeente. De onteigeningswet biedt adressanten voldoende waarbor gen voor een behoorlijke schadeloos stelling. De prijzen voor die gronden zijn dan toch maar niet vrij, vond de heer Van der Borden, en de heren Laan krij gen voor hun goede grond gedevalu eerde guldens, "-iierop antwoordde wet houder Leesberg (KVP) dat er nog geen sprake is van onteigening en dat er, wanneer het zover eenmaal is, nog voldoende gelegenheid zal zijn, om te overwegen, wat hier de beste oplos sing is. Het voorstel werd hierna x. h. st. aangenomen. Hamerstukken Besloten werd: niet te voldoen aan het verzoek van de Ned. Bond van Petroleum-detaillis- ten Door Eendracht Sterk te Amster dam, om een vergunningsstelsel voor de verkoop van petroleum in te voeren; om by de boerderij Schagerwaard een mestplaat en een schuur te bou wen en dSarvoor f 15.950 uit te trek ken; om aan A. Vos te Alkmaar 1055 vier kante meter bouwterrein aan de Anna van Burenstraat te verkopen tegen f 11 per vlerk, meter en om de prijs van een vroeger aan deze heer ver kocht terrein aan die straat te wijzi gen in f 11 per vierk. meter; tot wijziging van de verordening voor de gemeentelijke geneeskundige en gezondheidsdienst; tot inwilliging van het verzoek van de gemeenten Koedijk en Schoorl om aansluiting bij de vleeskeuringsdienst Alkmaar; tot goedkeuring van de begroting voor 1950 van een aantal instellingen van weldadigheden tot regeling van de subsidiëring dezer instellingen. Benoemingen Benoemd werd tot tijdelijk leraar in het Nederlands aan het Murmellius- gymnasium de heer D. L. Daalder, te Bergen, en tot tijdelijk leraar in de klassieke talen aan deze school de heer J. M. Hemelrijk te Amsterdam. In de commissie tot wering van schoolverzuim werden herbenoemd de periodiek aftredende leden J. H. de Haas, S. Marwitz en M. J. Lutterot. Ingekomen stukken De raad ging accoord met een ont- werp-brief van B. en W. aan de afde ling Alkmaar van de Stichting 1940- 1945, waarin deze afdeling in overwe ging wordt gegeven, om vóór 1 Sep tember een nieuw verzoek om subsidie voor het jaar 1951 in te dienen. In handen van B. en W. werden ge steld een verzoek van het bestuur der Vereniging tot bevordering van Chr. schoolonderwijs alhier om gelden be schikbaar te stellen voor het aanschaf fen van schoolmeubelen voor de Wil- helminaschool en de Julianasehool voor G.L.O.; een verzoek van het bestuur der ver eniging Alkmaarse Fröbelschool, om in de nieuw te stichten openbare lagere school in het Bergerwegkwartier twee leslokalen beschikbaar te stellen voor het onderbrengen van twee kleuter klassen, en om nabij het Rippingstraat- kwartier een vierklassige Oostenrijkse school te stichten en deze aan de ver eniging te verhuren; en tenslotte een verzoek van de stichting RK Bibliotheek alhier om toekenning van een jaarlijkse subsidie overeenkomstig de grondtabel van de bijlage der R'kssubsidievoorwaarden. Interpellatie-Berkhouwer. Mr. Berkhouwer had enige vragen aan B. en W. gezonden inzake een adres betreffende de instelling van een automarkt in Alkmaar, dat op 23 Maart in handen van het College werd gesteld om bericht en raad. Het ant woord van B. en W. op deze vragen was door de heer Berkhouwer aan leiding, opnieuw een tweetal vragen in te dienen met het verzoek, deze mon deling te mogen, stellen. Hierin werd min of meer gesteld, dat het antwoord op het eerste zevental niet volledig was geweest en dat er momenteel reeds een vrij uitgebreide handel in ge bruikte motorrijtuigen wordt gedre ven. De voorzitter stélde voor, deze in terpellatie niet toe te staan en gaf niet onduidelijk te kennen, dat in de vol gende vergadering, de kwestie, waar om het hier gaat, aan de orde zal worden gesteld. Het bleek de bedoe ling van de heer Berkhouwer te zijn geweest, deze toezegging uit te lok ken, weshalve hij zijn interpellatie- verzoek introk. Verkoop van Industrieterrein. Aan het einde van de raadsvergade ring is gistermiddag nog een geheime zitting gehouden. Na afloop hiervan besloot de raad op voorstel van B. en W. tot verkoop aan de Nationale Coöperatieve Zuivelverkoopcentrale van 3000 vierkante meter van het in dustrieterrein Noord tegen f 14 de vierkante meter. Aan B, en W. werd een crediet van f 80.000 toegestaan om dit terrein bouwrijp te maken. Pim, Pam en Pom op avontuur in Luilekkerland 85. De burgemeester is niet erg vriendelijk tegen Eek Roomhoorn, die zich vertwijfeld de handen wringt. „Luistert u nu toch eens burgemees ter", zegt Eek met een wanhopig stem metje. „Vannacht hebben die drie honden mijn werkstukken vernield. Wat moest ik beginnen? Ik ben de belangrijkste bakker uit Dierendorp, al zeg ik het zelf en moest ik dan met niets voor de dag komen? Mijn reputatie was er mee gemoeid! Daar om heb ik van die honden een taart gemaakt, maar zo zie je alweer. On dank is werelds loon. Juist toen u stond te kijken, moesten zij wakker worden". „Ja het is wel sneu voor u", zegt de burgemeester peinzend. „Ik weet nog niet welke maatregelen ik moet nemenmaar laat ik aller eerst nog eens naar dat varken gaan kijken". (Ontleend aan onze Advertentie-rubriek) VRIJDAG Harmonie Theater, 8 uur: De gravin van Monte Christo (tot 14 jaar o. g,>; Victoria Theater, 8 uur: Gebrand merkt (18 jaar); Cinema Americain, 8 uur: Mr. Belvedere loopt college) (tot 14 jaar o.g.); ABT: 8 uur: Een kus van Venus (alle leeftijden). ZATERDAG Bioscopen als Zaterdag, aanvang 7 uur en 9.30 uur, ABT 8 uur. Nauwelijks zijn wij de titanenstrijd in de Ronde van Noord-West Nederland vergeten of de Wielervereniging „Alcmaria Victrix" heeft weer een nieuwe wedstrijd op stapel staan. Zondag zal de traditionele ronde van Alkmaar worden verreden, waarvoor een uitstekend veld rennen heeft ingeschreven. Daar op de Jan van Scorelkade komen ver schillende bekende gezichten uit de Ronde van Noord-West Nederland aan de start: en het zal voor velen een reden zijn deze renners nu eens van nabij te aanschouwen. Als wij namen van Jan Henning, Leo de Booy, Koeman, Ris, Tienstra, Snijders, Hof land, Cornelisse, Vlietman, Trompetter, Sie- beling, Duijf, Kempff en niet te vergeten Wit- teveen, Mol, Fleury en Donker, is het wel zeker dat ook ditmaal de strijd fel zal zijn en dat men van goede wielersport kan genieten. De 100 km. wedstrijd van de amateurs wordt voorafgegaan door een race voor nieuwelin gen, welke wedstrijd om 2 uur aanvangt. Tafeltenniskampioenschap van Alkmaar De Alkmaarse tafeltennisvereniging D.S.S., organiseert hedenavond, aanvang 8 uur, in de Vondelschool de jaarlijkse kampioenschappen van Alkmaar. In tegenstelling tot andere steden in ons land is het tafeltennissen nog wei nig populair al wijzen de voortekenen er op dat ook in Alkmaar deze sport een goede toekomst tegemoet gaat. Het is namelijk zo dat vele militairen die uit Indonesië zijn terug gekomen, ken nis hebben gemaakt met deze aantrek kelijke sport. D.S.S. verwacht dan ook van die zijde veel belangstelling en als men in deze verwachting niet wordt te leurgesteld, staat het reeds bij voorbaat vast dat de kampioenschappen van Alk maar een succes zullen worden. De nazaten van Willem Teil zwommen niet besi Enkele honderden toeschouwers waren gis teravond getuige van de duel-meet tussen D.A.W. en de Zwitserse zwemvereniging „Hor gen". De verwachtingen ten aanzien van de zwemprestaties der gasten waren niet hoog ge spannen en het behoeft dan ook geen verwon dering te wekken, dat de D.A.W. met zwem mers als Ad. Boxem en André Slikker op alle nummers zegevierden. Gaarne hadden wij over de zwemprestaties van de Zwitsers iets goeds gezegd, maar helaas lenen de gemaakte tijden zich daar niet voor en zelfs was er geen enkele deelnemer^ die over een behoorlijke stijl beschikte. De overwinningen van D.A.W. kunnen daar om niet al te hoog worden aangeslagen. Dat Ad Boxem over de 100 m. borstcrawl gisteravond één minuut en één sec. nodig had is een behoorlijke prestatie, maar de laatste weken heeft deze zwemmer meer dan eens onder deze tijd gezwommen. Vermeldenswaard is, dat André Slikker langzamerhand in vorm komt. Het schoolslagnummer zwom hij „vlin derend" in 1 min. 19 sec. en gezien de sou plesse waarmee hij door het water ging zal hij spoedig in staat zijn enkele seconden van die tijd af te knabbelen. De 1.16.9 over «ie 100 meter rugcrawl was voor Slikker eveneens een behoorlijke tijd. De estafette-ploeg van D.A.W. zorgde voor een aangename verrassing door het kringrecord op de 3 x 50 meter wisselslag met maar liefst 3.2 sec. te verbeteren en te brengen op 1 min. 37 seo. De ploeg bestond uit: Slikker (rugcrawl), Do Jong (vlinderslag) en Boxem (borstcrawl). Waterpolo was spannender. In do waterpolo-ontmoeting gaven do Zwit sers beter partij. Wel kon D.A.W. met een 6—5 overwinning het water verlaten, doch de uitslag zou, als de zonen van Willem Teil hun grote voorganger met schieten maar enigszins hadden benaderd, ook in het voordeel van de gasten hebben kunnen eindigen. Scheidsrechter Van der Pol had overigens geen gemakkelijke taak. De nieuwe spelregels zijn blijkbaar nog niet tot de hoge Alpen door gedrongen met het gevolg, dat de Helveten telkens weer overtredingen begingen. Deze regels waken er voor, dat ruw spel zoveel mogelijk wordt uitgesloten en overtreders van deze bepalingen worden zonder meer uit het water gestuurd. Verschillende doelpunten van D.A.W. werden daardoor gescoord als „Horgen" numeriek in de meerderheid was. Aanvankelijk scheen het een grote overwinning voor de Alkmaarders te worden. Uit een goed aangegeven bal van Ekkel, een nog jeugdig speler met een be hoorlijk schot, scoorde Slikker het eerste doel punt. Een halve minuut later gaf Pesie zijn traditionele solorun ten beste, welke hij be sloot met een goed doelpunt. De „vete raan" Ooyevaar, die kennelijk ook nog enige Vierhonderd kinderen genoten in Victoria-Theater het per te Meer en meer wordt getracht aantal verkeersongelukken, dat jaar talloze mensenlevens kost, reduceren. Hiertoe worden thans over al in het land verkeerslessen op de Lagere scholen gegeven. Na afloop hiervan kunnen de leerlingen een examen afleggen en bij goed gevolg ontvangen zij een diploma. Zo konden wij enige dagen geleden kinderen door onze stad zien rijden, die bij iedere bocht angstvallig duidelijk hun arm uitstaken en met ongekende nauwkeu righeid op ieder verkeersbord letten. Allen koesterden zij de hoop, hun diploma te halen. Helaas moesten er van de 527 candidaten 108 worden af gewezen. Gisteren had de diploma- Uitreiking in het Victoria Theater plaats, waarbij tevens de verkeersfilm werd gedraaid, die speciaal voor de Nederlandse jeugd gemaakt is. De heer J. Haverlag, secretaris van de vereniging voor Veilig Verkeer af deling Alkmaar, sprak een kort ope ningswoord, waarin hij de inspecteur van het Lager Onderwijs, de heer G. G „Vader hij heeft geslagen", zei de provoost vanmorgen in de Kaasdra- gerskamer, toen de klok van de Waag- toren zeven slagen over het nog ver laten marktplein had laten tuimelen. Hij vermoedde, door de kleine ruitjes naar de «trak-blauwe lucht turend, dat de mannen van het gilde het deze morgen niet zonder publiek behoefden te doen en dat bleek ten dele juist te zijn. Ten dele, want het aantal bezoekers blijkt dit jaar nog steeds beneden het peil, dat men voorheen in deze maan den bereikte. Misschien is het gemis van de grote attractie: de beklimming van de Waagtoren, een der oorzaken hiervan, maar wat dat betreft kunnen we mededelen dat waarschijnlijk vol gende week de toren weer voor het publiek toegankelijk zal zijn. Vandaag werd de markt bezocht door 115 leerlingen van de VGLO-school uit Arnhem, die met drie bussen naar Alkmaar waren gekomen, en een groep Ulo-leerlingen uit Amstelveen. En na tuurlijk lieten de Zwitserse zwemmers geen verstek gaan. Rode Kruis zusters waren in grote getale present om hun speldjes aan de man te brengen, maar ook stonden ze klaar om, indien no dig, de helpende hand te bieden. Aangevoerd waren 13 stapels fa- briekskaas en 4 stapels boerenkaas in totaal wegende 44.000 kg. De prijzen waren resp. f 91 en f 92.50 per 50 kg. Dinsdag waren in Bodegraven 176 partijen aangevoerd, le Soort f 1.93— f 1.98 2e soort f 1.87—f 1.92, zware soort tot f 2.04. De handel was matig. Op de markt te Woerden waren er Woensdag 263 partijen. De eerste soort bracht f 1.93 op, de 2e soort f 1.87 en f 1.91, zware f 2.05. Er was een matige handel. Gisteren waren er 290 partijen aan de markt te Gouda. Voor le kw, met r. m. werd f 1.92—f 1.97 betaald. 2e kw. f 1.85f 1.91, extra zware graskaas tot f 2.12. De handel was matig. Alles werd verkocht exclusief exportver plichting en omzetbelasting. C. Vernooy, en de andere aanwezigen, onder wie de adjunct-inspectrice van de kinderpolitie, mej. mr. T. Stelling werf, hartelijk welkom heette. De kin deren zongen daarna twee coupletten van het Wilhelmus. Vervolgens kreeg de heer Vernooy het woord. Hij dankte namens de kinderen en hun ouders de onderwijzers voor hun lessen en de heer Haverlag voor zijn aandeel in het tot stand komen van de verkeers lessen. Weten en doen zijn echter twee verschillende dingen, aldus de heer Vernooy. „Je diploma is een garantie voor je kennis, maar als je straks buiten komt, moet je 'onen, dat je niet alleen de regels weet, maar ze ook toepast". J. Wagenaar was de enige die slechts één fout maakte. Hij kreeg voor dit mooie succes een hartelijk applaus. Hij en degenen, die twee fou ten maakten, ontvingen een verkeers- speldje. Hierna namen de onderwij zers de diploma's voor hun school in ontvangst, om die later uit te reiken Vervolgens werd de verkeersfilm ge draaid door de heer R. Edzes, van de verkeersinspectie alhier, voor afgegaan door een film van het Koninklijk bezoek aan Parijs, een tekenfilmpje en een film over dieren De Veilig Verkeers Film is zeer tac tisch opgezet. Spelenderwijs worden tal van verkeersfouten getoond en be tekenissen van verkeersborden ver klaard. Het is een aardige en leerzame film, waarbij de kinderen zich geen moment verveelden. Tot slot werden allen door de fa. Ringers verrast met een reep chocolade. moeite heeft om op de nieuwe spelregels ovsi te schakelen, veroorzaakte een strafworp, w,8:. uit de gasten hun eerste tegen-doelpunt scoor, den. Pesie en Slikker brachten de stand spos. dig od 4—1. Tweemaal achtereen moest Van Straten ds hal uit het net halen, zodat de ogenschijnlift veilige voorsprong te niet werd gedaan. Eea doelpunt van Ekkel werd gevolgd door een tegen-offensief van de, Zwitsers, niettegen. staande het feit, dat zij met zes man in het water lagen, waaruit het vierde doelpunt via de g'asten werd gescoord. Kort voor het einde meende de scheid,rech ter dat Boxem een overtreding beging, wssn door D.A.W. een strafworp tegen zich kreeg ll waarvan de gasten dankbaar gebruik mnslt. ten de partijen op gelijke voet te brengen. Het was tenslotte Slikker die, profiterende van het feit dat de Zwitsers met zes man in het water lagen, het beslissende doelpunt in dess wedstrijd scoorde. Koninklijke onderscheidingen Bij Koninklijk Besluit i* de en. [I medaille in brons, verbonden aan di I Orde van Oranje Nassau, toegekend I aan de heer J. W. Dekker te Hoorn en I de heer H. Buurs, alhier, resp. pak- I huischef en arbeider bij de Kaashan- delmaatschappij Gouda N.V., alhier, Beide heren zijn vijftig jaar in dienst van deze maatschappij geweest. Di heer Buurs vierde dit jubileum Y enige jaren geleden, de heer Dekker is deswege gisteren op zeer hartelijk) wijze gehuldigd. Een vriendelijke geste De wijze, waarop de dienst van p. I meentewerken het plantsoentje op net II P. A. de Lange plein heeft verzorgd,I heeft de bewoners spontaan naar di I portemonnaie doen grijpen. Per gezin I werd 50 cent bijgedragen en in totaal j1 kon men twaalf en een halve gulden aan de plantsoendienst overhandigen met de belofte, dat men er op zou toe zien, dat de jeugd de bloemen niet vertrapt. Een aardig gebaar, dat te vens een bewijs is hoe burgerij en de openbare diensten van de gemeente hand in hand kunnen gaan om de ver nieling van de plantsoenen t« voorko men. Bouw van 96 woningen gegund Het bouwen van de 98 woningen aan de Willem de Zwijgerlaan - waartoe de raad onlangs heeft beslo ten en die gebouwd zullen worden volgens het plan van Prof. Ir. Swieri uit Haarlem, is gegund aan de firms Schoonewil en Jonker te Alkmaar (laagste inschrijver). Burgerlijke Stand Geboren: Cornells, z. v. R. Alden j] en G. C. Bakker; Eleonora M., d. v. A van de Pol en C. L. Boshuizen. Ondertrouwd: Johannes N. TrompI en Maria E.* Pekelharing; Roelof W. Lam- berts en Neeltje Abercrombié; Johanneii J, M. Hageman en Barbara F. M. Stee-1 man; Wopke P. Visser en Cornelia MooiJ; Johannes de Vries en Jacoba W. Arissen; Ruurd van der Zee en Anna M. Plato, Damclub WDO Op de clubavondwerden gisteravond 1 de onderlinge wedstrijden de volgendi I resultaten behaaldle afd. J. Kaal—P. Veer 11; H. J. HeyesA. Burger 1—1; j Jb. HartogH. J. Toepoel 1—1; R. Zaad- I noordijkH. Kruider 20. 2e afd.: J. LangrasJ. Deichmann 20; J. Veerman I Jb. Strijbis 20; J. van WeelyJ. Oos- tenbroek 11; J. Oostenbroek—J. van j Weely 2—0. Een posthume huldiging Dinsdag 6 Juni, 's middags 5 uur, zal de burgemeester ten stadleuize aan dt heer H. Schuurman, alhier, het ere teken voor Orde en Vrede uitreiken, dat is toegekend aan zijn zoon Gerard Jan, dienstplichtig militair, die op I October 1947 te Batavia is overleden. ARTSEXAMEN Aan de Gemeentelijke Universiteit tl Amsterdam is bevorderd tot arts de he« H. J. B. Hoek, te Alkmaar (verbeterd be richt). Weer zijn drie troepentransportsche pen uit Indonesië onderweg naar Ne derland. Aan boord bevinden zich de volgende stad- en streekgenoten: Waterman" (aankomst 10 Juni te Rotterdam): J. van Alphen, Jacob Wij- nantsweg 25, Bergen; H. Adams, Lan- gestraat 75, Alkmaar; C. J. Velzeboer, Westerweg 234, Heiloo; P. Hauwert, Kerkplein 150, St. Pancras; P. M. Ver hagen, v. d. Woudestraat 47, Alkmaar, G. A. de Moei, Dorpsstraat 48, Noord- Scharwoude; A. Schut, Molenkade C 6, Oudorp; A. H. van Dooren, Asterstraat 6, Alkmaar; P. J. M. van Egmond, Houtweg 20, Alkmaar; K. Bouwens, Dorpsstraat A 66, Noord-Scharwoude; J. J. A. Brandsma, Rippingstraat 34, Alk maar; J. P. Oudeman, Middenweg D 472, Heerhugowaard; H. M. Sterk, Var- nebroek 35, Alkmaar; H. S. Greuter, C 3, Oudkarspel; A. C. Groot, Spoor straat 14, Noord-Scharwoude; J. Hop, Wormerweg 3, Noord-Beemster; S. H. J. Kregel. Spaanbrug 27, Groot-Schermer; P. v. d. Lee, Obdam 5; B. J. R. Kou wen, Nieuwpoortslaan 213, Alkmaar; F. Ph. Luik, v. d. Woudestraat 83 A, Alkmaar; D. Meulenveld, Leliestraat 4, Alkmaar; C. A. Mulder, Molenweg 54. Limmen, J. Ruiter, Oosterweg I, Ber gen; M. de Snayer, Gouw 123, Hoog woud; D. Blom, Uitenboschstraat 21, Alkmaar; B. J. Dekker, Groeneweg 11, Bergen; J. G. Dirkson, Westerweg 77, Limmen; G. Duyves, Kerkbrink A 158, Schoorl, Th. Geertsema, Raadhuisweg 5, Heiloo, A. J. W. van Gijlswijk, Hee- reweg 218, Heiloo; B, A. Mizee, Laat 3, Alkmaar; C. Schoen, St. Annastraat 24 A. Alkmaar; F. J. Schouten, Heie na's Hoeve, 318, Koedijk; J. P. Verbeek, Dr. Schaepmankade 8, Alkmaar; P. Vroegop, Dorpsstraat 87, Broek op Lan- gendijk; J. Wiedijk, Benedenweg 81 St. Pancras; G. Zonneveld, Stetweg 9. Bakkum; C. A. Zuurbier, Kennemer- straatweg A 491, Heiloo; J. Appelman H B.S.-straat 5, Obdam; J. Borst, F tt Heerhugowaard; C. Bruyn, Fr. Hals straat 23, Alkmaar. J. A. Dekker, Kad! 32. Hoogwoud; Th. Duys, Oosterstraat 36, Noord-Scharwoude; J. C. Frederikt Heerenweg B 33, Oudorp; H. de Goed), Boschweg 182, Akersloot; F. de Haas Kennemerstraatweg 158, Alkmaar; J. de Jong, Middenweg G 117, Heer-Hug»' waard; J. Kalteren, Midden-Beemate! 74; W. Kos, Dorpsstraat 159, Oudkar spel; M. C. Mak, Ruiterstraat A 96, Hr- sem; J. C. Mulder, Molenweg 54, Lim men; N. Praat, Heerenweg A 60, Groet; A. J. Rondeel, Kennemerpark 15, Alk maar; P. Slagter, Houthavenstraat 3! Alkmaar; H. A. Stet, A 61, Reer-Huge- waard; C. J. Kaandorp, Voorweg l" 122, Schoorl; J. W. Dilleman, Corfstraa' 34, Alkmaar; Ch. van Dok, Fierson- straat 7, Alkmaar; W. Rozemeyer, Val Oldenbarneveldtweg 16, Castricum; A G. Zwart, Voorstraat 128, Egmond aan Zee; E. Klein, Elzenlaan 32, Bergen aan Zee. „CHESHIRE" (aankomst 14 Juni Rotterdam): A. van Houten en g (5 pers.) Poppelmanslaan 8, Alkmaar E C. Boekei en gezin (2 pers.); Krank- hoorn 7, Warmenhuizen. „AMARAPOORU" (aankomst Juni te Rotterdam). D. Lubach, DoW tjes 40, Bergen; D. H. A. Gerretse'- Julianaweg 196. Akersloot. De volledige passagierslijsten lW op ons kantoor Vcordam 9, ter inzag»- Zestig jaar j Het is ongevei Archipel een petro hebben vermoed d organisatie, de Koi Zijn ontdekking h; op de grote vlucht honderd büproduc' zestig jaar geleden één van de docht evenement op .het Is dus ook de ontd< Onder auspiciëi wordt op 23 sn 2' rit gehouden, we toeristisch karakte „Shell Jubileum-ri dan de betrouwba men tegenwoordig ganiseren. Op zest: derland zullen de tocht starten. Ong men als vertrekpu moeten de deelner plichte contrölepos iedere controlepost, tijdschema wordt men punten toegev dat allen die met door de finish bij te Den Haag kome voerde plaquette o alle verplichte co aangedaan, zal het ten ongeveer hond sportieve element r de zaak echter iets zijn namelijk ook - waar punten verza den. Zij die dus k de verplichte ook n controleposten aan dus met meer dan de Houtrusthallen deelnemers met hel aantal zullen daar proef moeten afleg; Nu klinkt dat all dig. Als men echte uur om en nabij afgelegd moeten w wagen slechts door mag worden, krijg heel andere kijk o] betekent namelijk middelde van 50 krr moet worden wil n mum aantal punten zijn de contröleposl achtereen open, zoc beslist over een moéten beschikken, twintig uitverkorene aan de klassemen deelnemen. Vanaf Vrijdagmori Zaterdagmiddag 2 ui derd sportieve aut alle streken van waarbij zij de navo controleposten moet sterdam, Breda, Delf meioord, Enschede, Groningen, Heems Pernis, Roermond, ringerwerf. ..Huis vooi ontru Drie welgedane b een jaar de enig: weest van een h mers te Provident amerikaanse staat Mevrouw Sophie 1 zo in haar terstam haar dienstmeisje dan naar de die rechtbank was e ruing, dat het h\ menselijke toeren- worden en heeft 'c gezet. Atlas als onderv gedii De Uitgeverij Coöpe: „De Bezige Bij" te voor de president vr mentsrechtbank aldaa aanhangig gemaakt te geversmaatschappij El zich benadeeld voelt voor een nieuwe we Elsevier in verschillel geplaatst. Daarin verr „Zet uw geld niet oj kaart. Kies niet de e wel de beste". Mr. Peters, pleiter v de deze annonces ovi dat, omdat de atlas - eerste verschijnt, onge moest zijn bedoeld. E mr. Vonk, daarentegei reeds op 9 Juni een Prins-atlas verschijn meende het. motief va te hebben weerlegd. Gebrek aan sai 'n economische In de bijeenkomst sche commissie der Europa heeft de leide: delegatie, Ernest Davi wanneer de samenwf wordt, Engeland welli digen meer zal" zenden Sles voor handel, landl grondstoffen, welk- oet afgelopen jaar nie Wegens gebrek 'aan si Harriman, de spec oer Ver. Staten voor 1 dat hij zich bij - Davies aansloot, hetg- merkte echter niet ii rika zou overwegen er kundigen meer te zer trokken commissies.

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 2