en kringrecord 'AREN THUIS Duizend kilometer door Nederland Toon Hermans zijn huis uitgezet Koninklijk bezoek aan Drente r Ballade van de Hollandse Nieuwe Fabrieksarbeider trachtte vier maal zijn vrouw te doden zwommen niei best Zestig jaar geleden werd de eerste oliebron ontdekt „Hu/s voor katten" ontruimd De export - Virginia Ook coloradokevers in Polen Zelfs liefdesverklaring kon hem niet helpen De pers werd verzocht het theater te verlaten Buren stelden de politie in kennis HUWELIJK Het Radioprogramma heeft om op de nieuwe spelregels over veroorzaakte eer» stxafworp, waar- g'asten hun eerste te gen-doelpunt scoor- sie en Slikker brachten de stand spoe- 4-1. maal achtereen moest Van Straten d# het net halen, zodat de ogenschijnlijk voorsprong te niet werd gedaan. Een t van Ekkel werd gevolgd door een fensief van de. Zwitsers, niettegen- het feit, dat zij met zes man in het waaruit het vierde doelpunt van en werd gescoord. voor het einde meende de scheidsrecht Boxem een overtreding beging, waar- .A.W. een stxafworp tegen zich kreeg, i de gasten dankbaar gebruik maak- partijen op gelijke voet te brengen, s tenslotte Slikker die, profiterende van dat de Zwitsers met zes man in het het beslissende doelpunt in de» d scoorde. VRIJDAG 2 JUNI 1950 riklijke onderscheidingen Koninklijk Besluit is de era. Ie in brons, verbonden aan de van Oranje Nassau, toegekend heer J. W. Dekker te Hoorn en >r H. Buurs, alhier, resp. pak- ef en arbeider bij de Kaashan- itschappij Gouda N.V., alhier, heren zijn vijftig jaar in dienst eze maatschappij geweest. D» luurs vierde dit jubileum al jaren geleden, de heer Dekker vege gisteren op zeer hartelijke 'ehuldigd. en vriendelijke geste vijze, waarop de dienst van g*. iwerken het plantsoentje op net de Lange plein heeft verzorgd, de bewoners spontaan naar de ionnaie doen grijpen. Per gezin 10 cent bijgedragen en in totaal en twaalf en een halve gulden plantsoendienst overhandigen belofte, dat men er op zou toe- lat de jeugd de bloemen niet >t. Een aardig gebaar, dat te en bewijs is hoe burgerij en de re diensten van de gemeente n hand kunnen gaan om de ver- van de plantsoenen te voorko- uw van 96 woningen gegund bouwen van de 98 woningen Willem de Zwijgerlaan e de raad onlangs heeft beslo- en die gebouwd zullen worden het plan van Prof. Ir. Swieri arlem, is gegund aan de firma lewil en Jonker te Alkmaar e inschrijver). Burgerlijke Stand Corneiis, z. v. R. Alden C. Bakker; Eleonora M-, d. v. A Pol en C. L. Boshuizen, ertrouwd: Johannes N. Tromp E.- Pekelharing; Roeloï W. Lam- n Neeltje Abercrombie; Johannei ïageman en Barbara F. M. Stee- P. Visser en Cornelia Mooij; de Vries en Jacoba W. Arissenj 'an der Zee en Anna M. Plato. Damclub WDO clubavond werden gisteravond bij wedstrijden de volgend» behaald: le afd. J. Kaal—P. -1; H. J. HeyesA. Burger 1—15 togH. J. Toepoel 11; R. Zaad- H. Kruider 2—0. 2e afd.: J. J. Deichmann 20; J. Veerman rijbis 20; J. van WeelyJ. Oos- 11; J. OostenbroekJ. van 0. posthume huldiging lag 6 Juni, 's middags 5 uur, zal gemeester ten stacl/uizo aan de l. Schuurman, alhier, het ere* voor Orde en Vrede uitreiken. :oegekend aan zijn zoon Gerard enstplichtig militair, die op 6 1947 te Batavia is overleden. ARTSEXAMEN ie Gemeentelijke Universiteit te am is bevorderd tot arts de heer Hoek, te Alkmaar (verbeterd be- Dorpsstraat 87, Broek op Lan- J. Wiedijk, Benedenweg 83, eras; G. Zonneveld, Stetweg 9, i; C. A. Zuurbier, Kennemer- :g A 491, Heiloo; J. Appelman, traat 5, Obdam; J. Borst, F 44, (owaard; C Bruyn, Fr. Hals- 3, Alkmaar. J. A. Dekker, Kade gwoud; Th. Duys, Oosterstraat rd-Scharwoude; J. C. Frederiks, veg B 33, Oudorp; H. de Goede, ;g 182, Akersloot; F. de Haas, erstraatweg 158, Alkmaar; J- Middenweg G 117, Heer-Hugo- J. Kalteren, Midden-Beemster Kos, Dorpsstraat 159, Oudkar- C. Mak, Ruiterstraat A 96, Ur* C. Mulder, Molenweg 54, Lim- Praat, Heerenweg A 60, Groet; ondeel, Kennemerpark 15, Alk* Slagter, Houthavenstraat 32, H. A. Stet, A 61, Seer-Hugo* C. J. Kaandorp, Voorweg oorl; J. W. Dilleman, Corfstraat naar; Ch. van Dok, Pierson* Alkmaar; W. Rozemeyer, Van rneveldtweg 16, Castricum; •t, Voorstraat 128, Egmond aafl Klein, Elzenlaan 32, Bergen aan iHIRE" (aankomst 14 Juni te m): A. van Houten en gezi# I Poppelmanslaan 8, Alkmaan ekel en gezin (2 pers.); Krank* Warmenhuizen. RAPOORU" (aankomst J9_ Rotterdam). D. Lubach, Doorn- Bergen; D. H. A. Gerretsen. reg 196. Akersloot, lledige passagierslijsten "Sb antoor Vcordam 9, ter inzage- De „Shell Jubileum-rit" Het is ongeveer zestig jaar geleden dat een planter ergens in de Indische Archipel een petroleumbron ontdekte. Hoogstwaarschijnlijk zal die planter nooit hebben vermoed dat zijn ontdekking de basis zon worden, waarop een machtige organisatie, de Koninklijke Nederlandse Petroleum Maatschappij, zou verrijzen. Zijn ontdekking had bovendien nog een ander gevolg. Hierbij doelen wij niet op de grote vlucht van het gemechaniseerde vervoer en verkeer of de veertien honderd bijproducten welke de winning van petroleum afwerpt. Het feit dat zestig jaar geleden de K.N.P.M. werd opgericht, is voor Shell Nederland N.V., één van de dochtermaatschappijen van de K.N.P.M., aanleiding geweest een evenement op .het gebied van de automobielsport te organiseren en uiteindelijk is dus ook de ontdekker van de eerste petroleumbron hiervoor verantwoordelijk. De startplaats voor Noord-Holland is Alkmaar en gelijktijdig zullen in Groningen, Leeuwarden, Meppel, En schede, Arnhem, Maastricht, Eindho- „Shell Jubiieum-rit" is totaal anders ven, Breda, Utrecht, Goes, Den Haag, Onder auspiciën van de KNAC wordt op 23 on 24 Juni een 24 uurs- rit gehouden, welke een sportief- toeristisch karakter zal dragen. Deze dan de betrouwbaarheidsritten welke men tegenwoordig alom pleegt te or ganiseren. Op zestien plaatsen in Ne derland zullen de deelnemers aan deze tocht starten. Ongeacht welke plaats men als vertrekpunt - heeft gekozen moeten de deelnemers veertien ver plichte controleposten aandoen. Voor iedere controlepost, welke binnen het tijdschema wordt gepasseerd, krijgt men punten toegewezen. Nu is het zo dat allen die met honderd punten door de finish bij de Houtrusthallen te Den Haag komen, een fraai uitge voerde plaquette ontvangen. Als men alle verplichte controleposten heeft aangedaan, zal het totaal aantal pun ten ongeveer honderd bedragen. Het sportieve element van deze rit maakt de zaak echter iets ingewikkelder. Er zijn namelijk ook vrije controleposten waar punten verzameld kunnen wor den. Zij die dus kans zien om naast de verplichte ook nog een aantal vrije controleposten aan te doen, komen dus met meer dan honderd punten bij de Houtrusthallen aan. De twintig deelnemers met het hoogste punten- aantal zullen daar een klassements proef moeten afleggen. Nu klinkt dat allemaal vrij eenvou dig. Als men echter weet dat in 24 uur om en nabij duizend kilometers afgelegd moeten worden en dat de- wagen slechts door één man bestuurd mag worden, krijgt men een ge heel andere kijk op deze tocht. Het betekent namelijk dat met een ge middelde van 50 km. per uur gereden moet worden wil men aan het mini mum aantal punten komen. Bovendien zijn de controleposten niet 24 uur achtereen open, zodat de deelnemers beslist over een wiskundeknobbel moeten beschikken, om zich bij de twintig uitverkorenen te plaatsen die aan de klassementsproeven mogen deelnemen. De controleposten Vanaf Vrijdagmorgen acht uur tot Zaterdagmiddag 2 uur zullen vierhon derd sportieve automobilisten door alle streken van Nederland rijden, waarbij zij de navolgende verplichte controleposten moeten aandoen: Am sterdam, Breda, Delft, Eindhoven, Em- meloord, Enschede, 's Gravenhage, Groningen, Heemstede, Nijmegen, Pernis, Roermond, Rijswijk en Wie- ringerwerf. Drie welgedane katers zijn ruim een jaar de enige bewoners ge weest van een huis van 16 ka mers te Providence in de Noord- amerïkaanse staat Rhode Island. Mevrouw Sophie Howard had het zo in haar terstament beschikt en haar dienstmeisje kwam zo nu en dan naar de dieren kijken. De rechtbank was echter van me ning, dat het huis beter door menselijke wezens bewoond kon worden en heeft de katten er uit gezet. Rotterdam en Amsterdam de deelne mers de tocht aanvangen. Vrije controleposten in Noord-Hol land zijn Egmond aan de Hoef en Nieuwe Niedorp. Door de ongetwijfeld interessante wijze waarop deze rit op papier is ge zet, zal dus vrijwel geheel Nederland op 23 en 24 Juni tot de ontdekking komen dat de KNPM jubileert en wellicht zullen velen zich dan even realiseren welke gevolgen de ontdek king van een oliebron heeft gehad. De Coloradokever, wiens aanwezigheid reeds is geconstateerd in Oost-Duits- land, Nederland, Belgie en de Kanaal eilanden, is thans ook in Polen versche nen. Radio-Warschau, dat dit bericht de wereld inzond, voegde daar aan toe, dat de torren in „grote hoeveelheden door Amerikaanse vliegtuigen waren uitgeworpen. Een dergelijke voorlich ting van het Oostduitse voorlichtings bureau werd onlangs door Amerikaan se functionarissen in Duitsland „be lachelijk" genoemd. Het bericht, dat de Amsterdamse kleinkunstenaar Toon Hermans gister morgen uit zijn woning aan de Chur- chill-laan te Amsterdam zou worden gezet, had niet alleen de pers maar ook vele buurtbewoners en vele voorbij gangers naar het huis gelokt. Talrijke kunstbroeders en -zusters waren geko men om de gerechtelijke ontruiming van nabij mee te maken. In afwachting van de komst van de heren van het Centraal Bureau Huisvesting werd de tijd gekort met allerlei kwinkslagen. Terwille van de persfotografen werd een klein stukje ontruiming in scène gezet. De heer Hermans en zijn echt genote met de drie-jarige Michel en de één-jarige Maurice namen op twee stoelen voor de huisdeur plaats en toen klikten de camera's. De heer Hermans vertelde Zaterdag vóór Pinksteren de aanzegging te heb ben gekregen, dat hij het huis uit moest. Hij heeft nog een brief aan de burgemeester geschreven, waarin onder andere staat: „tien jaar geleden werd ik verliefd op haar en al was zij niet jong meer, ze was mooi en ik ging van haar houden, bezong haar in tientallen liefdesliedjes. Zij (Amsterdam) was mijn stad geworden. Nog is zij mijn stad, maar als morgen voor mijn deur het pierement staat te „Harry-Limen", dan valt de bijl der wet." Atlas als onderwerp van kort geding De Uitgeverij Coöperatieve Vereniging ..De Bezige Bij" te Amsterdam heeft voor de president van de arrondisse mentsrechtbank aldaar een kort geding aanhangig gemaakt tegen de N.V. Uit geversmaatschappij Elsevier, daar zij zich benadeeld voelt door advertenties voor een nieuwe wereld-atlas, door Elsevier in verschillende weekbladen geplaatst. Daarin vermeldt deze laatste „Zet uw geld niet op de verkeerde kaart. Kies niet de eerste atlas, maar wel de beste". Mr. Peters, pleiter voor „De Bij", leg de deze annonces over en wees erop, dat. omdat de atlas van „De Bij" het eerste verschijnt, ongetwijfeld, die atlas moest zijn bedoeld. Elseviers advocaat, mr. Vonk, daarentegen, toonde aan. dat reeds op 9 Juni een Kleine Winkler Prins-atlas verschijnt, waarmee hij weende het. motief van de tegenpartij te hebben weerlegd. Gebrek aan samenwerking in economische commissies In de bijeenkomst van de economi se commissie der Ver. Naties voor Europa heeft de leider van de Engelse delegatie, Ernest Davies, verklaard, dat wanneer de samenwerking niet beter wordt, Engeland wellicht geen deskun digen meer zal" zenden naar de commis sies voor handel, landbouw en industrie ui grondstoffen, welke naar hij zeide in «et afgelopen jaar niets hebben bereikt Wegens gebrek 'aan samenwerking. Harriman, de speciale ambassadeur aer Ver. Staten voor het plan-Marshall, zeide. dat hij zich bij de verklaring van Davies aansloot, hetgeen naar hij op werkte echter niet inhield, dat Ame rika zou overwegen eveneens geen des kundigen meer te zenden naar de be trokken commissies. Weer strubbelingen aan Sowjet-zonegrenzen Het Oostduitse contrólestation Ma- rienborn aan de grens van de Britse zo ne is Donderdag opnieuw het toneel geworden van een massale verkeersop stopping, omdat de Oostduitse politie de controle verscherpt heeft. Gemid deld worden per uur een a twee vrachtauto's op weg naar Berlijn door gelaten. De auto's, die op weg zijn naar het Westen, ondervinden geen last. Tegen de middag stond reeds een honderdtal vrachtwagens voor de con trolepost te wachten. Volgens het Westduitse persbureau D.P.A., moesten verschillende autobe stuurders de wielen demonteren, om dat de Oostduitse politie wilde zien, of hun wagens bedrijfszeker zijn. Auriol volgend jaar op bezoek bij Truman Door het Witte Huis te Washington is bekend gemaakt, dat de Franse pre sident en mevr. Auriol waarschijnlijk in de tweede helft van Maart 1951 een statiebezoek aan Washington zullen brengen. Tegen half elf was het dan inderdaad zover: een deurwaarder en assistent van het CBH verschenen met de of ficiële papierer „De pers wordt ver zocht het theater te verlaten", zei toen Hermans en daarna voltrok zich het geen gerechtelijke ontruiming heet. Nog even poseerde de kleinkunstenaar met een bontjas onder zijn ene en 'een guitaar onder zijn andere arm, moede loos tegen de deurpost leunend, voor de fotografen. En hierbij sprak hij „ik ben blij, dat ik er eindelijk uit ga, het is toch een ellendig huis." Van verschillende zijden is Toon Hermans tijdelijk onderdak aangebo den. Veldmaarschalk Smuts gaat achteruit Generaal Jan Smuts, die longontste king heeft, had een minder goede nacht. Zijn hart vertoont enig teken van zwakte, aldus verklaarde zijn arts. Generaal Smuts heeft een rustige dag gehad, doch zijn toestand blijft aanleiding tot ongerustheid geven. KERKELIJK NIEUWS Ned. Hervormde Kerk. Aangenomen: naar Bruchem en Kerkwijk C. v. d. Bosch, candidaat te Vreeswijk, die bedankte voor Brakel, Gou derak, Hei en Boeicop, Kamperveen, Meerkerk, Montfoort, Nieuwland, Poort vliet, Reeuwijk, Ter Aar en Waarder. Bedankt voor Maasland B. J. Geer- ling te Ternaard; voor Voorthuizen, 2e predikantsplaats C. C. T. Bostna te Den Bommel. Gereformeerde Kerken. Aangenomen naar Noordwijk-Bin- nen J. Wiersema te Oudemirden. Gereformeerde Kerken art. 31 K.O. Beroepen te Bolnes-Slikkerveer- IJsselmonde F. Kouwenhoven te Brou wershaven; te Kommerzuijl-Niezuijl Joh. de Wal te Rijnsburg. Chr. Gereformeerde Kerken. Beroepen te Kampen M. Holtrop te Haarlem-Centrum. Gereformeerde Gemeenten. Bedankt voor Amsterdam Chr. van Dam te Werkendam. Prinses Faika in Egypte Prinses Faika, de zuster van koning Faroek van Egypte, is Woensdagavond met haar echtgenoot, Foead Sadek, in Cairo aangekomen. Zij is op verzoek van de koning naar haar vaderland teruggekeerd en zal, naar verluidt, trachten, de koning te verzoenen met het huwelijk van prinses Fathia met Riad Ghali. H.M. Koningin Juliana en Z.K.H. Prins Bernhard zijn Donderdag middag voor hun bezoek aan de provincie Drente in Meppel aange komen. Na de begroeting door de commissaris der Koningin en de burgemeester van Meppel begaven de Koningin en de Prins zich naar het rosarium in het park, waar de vorstin een krans legde bij het mo nument voor de gevallenen (foto links). Vervolgens werd een be zoek gebracht aan de Koninklijke pharmaceutische fabriek v.h. Bro cades Stheeman en pharmacia. Toen de vorstelijke bezoekers de fabriek verlieten, werden zij door een schare verpleegsters (op voor grond) hartelijk toegejuicht. LIIJ zwom in de zee met zijn hele familie. Daar had hij van kuitsbeen zijn visdomicilie. Daar ging hij naar school en daar schoolde hij samen Met scholen die gingen en scholen die kwamen. Daar leefde hij blij en zo vrij als een vissie, En menigmaal dacht hij tevreden: Hoe is ie? Ik heb hier mijn natje, zit nooit op een drogie En heb op een móórdharinggrietje een ogie. Maar ach wat een ramp, op een zekere morgen, Hij had juist zijn visochtendblad opgeborgen Zwom hij in een net met een heleboel mazen En hadden de vissers hem lelijk te grazen. Hij kwam op het dek, lag nog even te ijlen, Werd wit om zijn kaken.en toen was hij wijlen. Ze stopten hem zonder pardon in een vaatje En noemden hem voortaan alleen nog maar „Maatje" Hoewel hij een pa was, maar dat was geen nood, Hij had er geen weet van, daarvoor was-ie dood! Toen werd hij met spoed in een jager geladen En ging 't naar de wal; daar was 't vlaggenparade. De mensen die stonden van vreugde te juichen, Doch hij zat nog altijd maar tussen de duigen; En had de slemiel dat toen alles geweten, Dan had hij gezegd: „Heb je 't zó zout gegeten?" Maar reeds deed men hem op een auto belanden En die bracht hem toen weer in andere handen. Daar werd fluks de bodem in duigen geslagen En kwam hij terecht op een spierwitte wagen Met fleurige vlaggetjes, rood, wit en blauw, TOEN werd hij onthoofd en een stem riep heel rauw: „Hier, Hollandse Nieuwe!!!"en eer hij wist, Werd hij bij zijn staart van de wagen gegrist, Verdween in de diepteeen smakkend geluid, Zijn staart vloog de lucht inen toen was het uit! JABSON Te Enschede Is de 35-jarige fabrieks arbeider H. de L. gearresteerd, die tot vier maal toe getracht heeft zijn vrouw van het leven te beroven. Ongeveer een half jaar geleden zette hij, toen hij 's morgens zijn woning ver liet en zijn vrouw nog sliep, de gas kraan open. Enige uren later kreeg hij echter spijt en keerde terug, doch het bleek, dat zijn vrouw geen gevolgen van zijn daad had ondervonden, doordat de kraan slechts ten dele geopend was. Enige tijd daarna probeerde hij zijn vrouw te vergiftigen door loog in haar thee te doen. Nadat zijn vrouw van de thee gedronken had bemerkte zij de vergiftiging. L. heeft toen zijn vrouw direct een fles melk laten drinken, waardoor de gevolgen beperkt bleven tot inwendige verbrandingen. Hert springt fabriek binnen Bij de fabriek van Becking en Bongers te Ulft sprong plotseling, toen arbeiders in de nachtploeg bezig wa ren zand te verzetten, een hert door een openstaand raam naar binnen. Het dier was gewond. Gistermorgen heeft het zijn vrijheid terug gekre gen. DOOR MARY BURCHELL (76) Toen tante Lydia 't woord „vreemd" uitsprak, klonk het heel anders dan toen het betrekking had op Teresa's hoed. En Teresa besefte plotseling dat, wilde ze ergernissen en gevaarlijke op merkingen voorkomen, ze beter kon doen, wat haar tante gevraagd had. „Dan zal ik nu gaan", zei ze, en zon der zichzelf tijd tot denken te geven, klopte ze aan Marcia's deur. „Binnen", zei de stem van haar nicht. En Teresa ging de kamer binnen, de deur achter zich sluitend. Het was af schuwelijk, zelfs de* verpleegster was er niet om de spanning te verminderen. Slechts Marcia in haar kussens, mager onrustig en zonder glimlach. „Ik kom afscheid van je nemen". Teresa kwam langzaam naderbij, ter wijl Mareia haar blikken niet van haar afwendde. „Tante dacht, dat je dat zou wen sen". „Niet erg slim van moeder, wel?" zei Marcia koel. En toen, daar Teresa aar zelde met antwoorden: „dus jij hebt gewonnen, Teresa". „Wil je het zo zien?" zei Teresa snel. „Hoe moet ik het anders zien? We waren allebei op jacht naar de rijkste man van Maleveren jij hebt hem gevangen. Dat noem ik winnen". „Marcia, je wilt het misschien niet geloven maar ik houd van hem. Als het jou, zoals je te verstaan geeft, alleen maar om zijn geld te doen was, kan ie je dan niet neerleggen bij het feit, dat „Ik leg me nooit bij een nederlaag neer", onderbrak Marcia haar koud. „Noch wens ik die te aanvaarden, Te resa. Denk daar maar eens over na". Teresa had haar willen vragen, wat ze daarmee bedoelde, maar op dat moment klopte haar moeder en stak haar hoofd om de deur. „Kom, lieverd, het is tijd voor jou en mij om te vertrekken. Je oom en tante zijn juist weggegaan. Ziet ze er niet allerliefst uit, Marcia''" „Allerliefst", zei Marcia, en ze gaf het woord een ongewoon beledigende intonatie. „Ik der.k", zei mevrouw Forrester, toep ze buiten de deur stonden, ..dat ze knorrig is, omdat ze niet op de bruiloft kan komen". „Nee", zei Teresa woest, „ze is knor rig, omdat het niet haar huwelijk is". „O", mevrouw Forrester keek naden kend. Toen zei ze nog eens „O!", maar met veel meer begrip in haar toon. En eindelijk, „lieve hemel, wat vreselijk". En na dit gesprek - voor-goede-veT- staanders, gingen zij en Teresa naar de wachtende auto. Teresa kon zich naderhand haar eigen bruiloft nooit duidelijk herinneren. Niet alleen doordat de voorafgaande scène met Marcia haar verward en ont zenuwd had. De buitengewone gebeur tenissen, die tot dit huwelijk geleid hadden, de fantastische en onwaar schijnlijke wijze, waarop zij gevraagd was, de vreemde en onwezenlijke haast waarmee .tet bedacht en uitgevoerd was, dit alles scheen te culmineren in de enkele wonderlijke minuten, toen ze door de propvolle, onbekende kerk Elliott tegemoet ging. De Burderm en de Vaylons mochten dit een rustige bruiloft noemen, maar de kerk was afgestampt vol met net zo veel Maleverse kijklustigen, als er zit- of staanplaatsen waren. Mevrouw Clark had later verklaard, dat gedurende twee dagen na de brui loft geen klant de Studio had betre den, die niet in finesses had kunnen be schrijven, hoe de bruid ér had uitge zien. (Wordt vervolgd) Een derde maal deed De L. kopersul» faat op het brood van zijn echtgenote, doch zij bemerkte dit tijdig. Ten slotte poogde de man zijn vrouw en zich zelf van het leven te beroven door voor het naar bed gaan de gaskraan open te zet ten. Ook deze laatste poging mislUkte echter. De zaak kwam uit doordat buren van de verschillende pogingen hoorden en daardoor ook de politie er lucht van kreeg. De L. heeft een volledige beken tenis afgelegd. Belgische textielstaking breidt zich nog steeds uit De staking in de Belgische textiel industrie verloopt zonder incidenten. De arbeiders in de jute-industrie te Gent hebben zich intussen ook bij de staking aangesloten. Te Kortrijk is de staking thans alge meen en 7000 arbeiders hebben hier het werk neergelegd. De textielarbei ders te Moeskroen en te Yperen over wegen eveneens aan het einde van de week het werk neer te leggen. De Federatie der Belgische textiel nijverheid deelt in een rondschrijven mede, dat de eisen tot loonsverhoging onaanvaardbaar zijn voor de werkge- Opnieuw Egyptische nofa aan Engeland Egypte heeft Donderdag opnieuw een nota aan Engeland gezonden, waarin het volgens betrouwbare bron opnieuw eist, dat de Britse troepen Egypte zul len verlaten en de Soedan met Egypte zal worden verenigd. De inhoud van de nota, die de hervatting betreft van de onderhandelingen over herziening van het Engels-Egyptische verdrag van 1936, is Donderdag in een bijzondere kabinetszitting goedgekeurd. RUSSEN VERLATEN TRUSTSCHAPSRAAD. De Russische delegatie heeft giste ren de vergadring van de trustschaps- raad verlaten, nadat haar eis tot ver wijdering van de delegatie van natio nalistisch China verworpen was. VOOR HEDENAVOND HILVERSUM I, 402 m. Nieuwsberichten nto 7, 8 en 11 uur. - 6.15 Nederlands Bijbel genootschap. e.30 Geestelijke liedere*. 6.45 9'oe'^r^Wart^er" Regeringsuitzending. /.35 Gram.muziek. 7.40 „Vandaag". 8.05 Dis co-actualiteiten. 8.15 Omroeporkest. 9.00 Het jonge verleden. 9.20 Promenade-orkest. 8.50 Victor Silvester. 10.05 Sonate. 10.25 De zalig sprekingen. 10.45 Avondoverdenkïng. 11.15 Van de ene medolie in de andere. 11.15 Septet. HILVERSUM II, 298 m. Nieuwsberichten om 6, 8 en 11 uur. - 6.15 De Vara felici teert. 6.30 Strijdkrachten. 7.00 Denk om de bocht. 7.15 Accordeola. 7.30 Op bezoek £ij anderen. 7.45 De organisatie der V.N. na vijf jaar. 8.05 Boeken. 8.15 Kees Kooper. 8.35 Prof. dr. Polak. 9.40. Oud maar niet armlastig. 10.00 Buitenlands weekoverzicht. 10.15 Ball- room-orkest. 10.40 „Vandaag". 10.45 Avond- v/ijding. 11.15 Sheherezade. VOOR ZATERDAG HILVERSUM I, 402 m. Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 7, 8 en 11 uur. - 8.15 Pluk de dag. 9.00 Moeders wil is wet. 9.35 Muziek houdt fit. 10.00 Klein, klein kleuterje. 10.15 rromenade-concert. 11.00 De Zonnebloem. 11.45 Sonate. 12.03 Concert. 1.20 Orkest zon der naam. 2.00 Het Promenade-orkest. 2.50 Musicerende dilettanten. 3.15 Kroniek van let teren en kunsten. 3.50 Cinema orgel. 4.10 Musicerende dilettanten. 4.30 De schoonheid van het Gregoriaans. 5.00 De Wigwam. 6.00 Sunset rangers^ *-*6.15 Journalistiek weekover zicht. 6.25 De Zevenklapper. 6.50 Gram.- muziek. 7.15 Actualiteiten. 7.25 Mijnheer de voorzitter. 7.35 Organola. 7.45 Welpen. 8.15 Lichtbaken. 8.43 Steek eens op, heren! 9.00 Zang, jolijt, dans en vrolijkheid. 9.45 Weet u het? 9.55 Weekend-serenade. 10.35 Benelux commentaar. 10.45 Avondgebed. 11.15 Het Maastrichts Stedelijk Orkest. HILVERSUM II, 298 m. Nieuwsberichten cm 7, 8, 1, 6, 8 en 11 uur. 8.18 The organ, the danseband and me. 8.45 Peter Kreuder en zijn orkest. 9.05 Tsjaikofski-cyclus. 10.00 Tij delijk uitgeschakeld. 10.05 Morgenwijding. 10.20 Voor de arbeiders. 11.35 Sonates. 12.00 Gevarieerd programma. 12.33 Trio Pia Beek. 1 15 Bel Canto. 1.30 De rode tent. 1.40 Bel Canto. 2.00 Wij varen nieuwe koers. 2.20 Vincentino. 2.50 Toespraak. 2.53 Zang door Jean Cavall. 3.00 Van boek tot boek. 3.15 Omroep-Kamerorkest. 4.00 Van de wieg tot bet graf. 4 15 Gram.muziek. 4.45 Sportpraatje. 5.00 Nieuws van de platenmarkt. 5.30 Op de Dissel wagen.* 6.15 Piano-soli. 6.30 Strijdkrach ten. 7.00 Artistieke staalkaart. 7.30 Lezen in de Bijbel. 7.45 Passepartout. 8.15 Malando en zijn Tango-Rumba-orkest. 8.42 Hein Festijn. 8.45 Nfeem je hengels. 9.45 Socialistisch com mentaar. 10.00 Stradiva-sextet. 10.25 De com missaris vertelt. 10.45 Vaughn Monroe en zijg orkest. 11.15 Sport van vandaag. 11.30 Geva rieerd programma.

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 3