WENK Labour matig voldaan over plan-Schuman Kort Bestek VERENIGDE NOORD-HOLLANDSE DAGBLADEN Franse „G-men" zuiverden Parijs Reuters correspondent te Berlijn nam de wijk naar het Oosten n laatste seconde [RIJKE VERKOPING rtij motorvoertuigen, onderdelen e.d. Dinsdag 13 Juni 1930 147e Jaargang No. 136 DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN Kindertehuis werd door brand bedreigd Thans 3750 gerepatrieerde militairen werkloos Hongaarse bisschoppen onder huisarrest Nieuw uitstel inzake de economische unie K. L. M. beproeft nieuw uitlaatsysteem. Vrolijke vierling Invalidewagen botste tegen auto Hondertwintig Arabieren in de Negeb vermist Annetje groette haar vrijer En de politie dacht het ergste tot nul gereduceerd e partijen op gelijke voet te brengen, waardoor RK AFC nog even tot een ffensief werd geprikkeld. Het was lechts van korte duur want de laatste 'ijftien minuten waren weer geheel mor de gastheren. Met de rug tegen ie muur trachtte de Alkmaarders nog :en gelijkspel uit het vuur te slepen m bijna was hen dit ook gelukt. De ;oed leidende scheidsrechter bracht -eeds zijn fluit naar de mond om het ïinde te fluiten toen de rechtsbinnen /an Grasshoppers nog juist kans zag am de bal langs Popma te werken, ;o- 3at RK AFC toch nog onverwachts een nederlaag moest incasseren. De stand in deze competitie is thanst Beverwijk 5 8 0 2 128 6 Grasshoppers 5 3 0 2 97 6 RK AFC 5 3 0 2 5—7 0 Schagen 5 1 0 4 26 H.R.C. neemt de leiding, HRC heeft in de promotie-degrada tie-competitie de kop genomen! J» roodjakken zegevierden in Wormer- veer met 2—0 over QSC en bovendien kreeg Zaandijk, dat vorige week HRC versloeg, in Weesp met 21 klop /an Rapiditas. De Nieuwediepers hebben weer een kleine voorsprong op una concurrenten gekregen. GESLAAGD Aan de Gemeentelijke Universiteit tl Amsterdam slaagde voor het candi- daatsexamen rechten mej. M. E. Knook te Alkmaar. rontuur in Luilekkerland ES - ALKMAAR. - TELEF. 2451 14 JUNI a.s. 2 Kindervoorstellin- 2 en 4 uur. Nederl. Cabaret voor kinderen. rOVERCABARET VAN WOUTERTJE FLOEP" eus Wijsneus - de clowns Glim en Wonderman - de sprekende pop jn tante - de verteller Piet de Sprankeitje en haar levende Hersengymnastiek en nog veel door AVRO en VARA. en 100 cent. Plaatsbespreken v.a. d dag. v. 11 tot 1 uur. er domeinen te 's-Gravenhage, lava ge zal op MAANDAG 19 JUNI 1950 in het openbaar bij inschrijving ver- gens, o.a. Citroën 1946, Ford 1946, gimca 1946 enz. Vrachtwagens, o.a. ens, Chevrolet Hup, Fordbon 1945 be- •ry wielen o.a. Royal Enfield, Norton,- banden en onderdelen en Vrijdag 15 en 16 Juni 1950 Biljetten, inh. voorwaarden en om- ijgbaar bij voornoemde Inspecteur. I.OUS PE LANGE HET HEN HEgBEN :ld...maar hoe? 1BEVEN IN CODE HIEN STOM VAN 1 DIE 80EF ATEN GAAN. BUREAU ADMINISTRATIE Voordam 9, Tel. 3320 Postgiro 187294 REDACTIE AchtercLm 20, Tel. 2274 Directie: J. BIJLSMA en C. KRAK Hoofdredacteur: A. KAPTEIN ALKMAAESCHE COURANT TARIEVEN: Advertenties: 16 ct p. mm Familieberichten 20 et. p m.m. Vraag en Aanbod (alleen 2e hands goederen) tot 15 woordeD f 1.elk woord meer 5 ct. Uitslui tend contant. Abonnementen t 1.50 per maand, f 4.50 per kwar taal plus incassokosten Want, als we hier uit het ziekenhuis ko men, worden we opgesloten onder he, Raadhuis." Pom en Pam knikken. Ja. ze hebben zich er lelijk ingewerkt. Maar daar gaat de deur alweer open en ver schijnt de zuster weer. Ze geeft hen elk een thermometer. „Zo, dan kunnen we zien, of jullie koorts hebben", zegt ze opgewekt. „Voorzichtig de thermomete» vast houden! Ik ben direct terug". Het bestuur van de Britse Labourpartij heeft Maandag verklaard alle voorstel len voor een Europees parlement met wetgevende bevoegdheden te verwerpen. In zjjn verklaring noemt het partijbestuur „sociale rechtvaardigheid, werk voor ieder en economische stabiliteit" het voornaamste probleem der Europese eenheid en het beschuldigt sommige delen van het Europese vasteland er van, dat zij hierin niet hebben voorzien. Europees parlement van de hand gewezen Het plan-Schuman tot samensmelting van de Westeuropese steenkool- en staalproductie wordt verwelkomd als ,een opwekking van critiek belang, die de socialisten als eersten zullen verwel komen". Het Britse partijbestuur waar schuwt echter, dat „alle industrieën, die betrokken zijn in het organiseren van de productie op Europese schaal, in haar eigen land onderworpen moeten zijn aan de leiding der regering". Het bestuur van de Labourpartij acht het gevaar aanwezig, dat de prive- industriëlen, evenals in het verleden, beperkende kartels oprichten in de Europese zware industrie en dat zij het plan-Schuman ten bate van eigen be langen misbruiken. In de verklaring wordt er de nadruk op gelegd, dat „de Britse economie haar I complement vindt in die van de landen van het Gemenebest in een mate, zo- I als nooit het geval zal kunnen zijn met de economie der Westeuropese landen' „Wij geloven, dat het alles-overheer- sende doel op het ogenblik is met alle F Biet-communistische volken een enke' stelsel te vormen, dat economisch even- I wichtig en politiek veilig is" zo zegt de I verklaring. Paul Reynaud, ex-premier van Frank rijk, die zelf een groot voorstander van Engelands deelneming aan het plan- Schuman is, zag in de Britse verkla ring een verwerping van het denk beeld van een Europese eenheid. De Labour-partij wenst geen offers te brengen voor de vereniging van Euro pa, vond hij. Zij is voorstandster van de status-quo en vergeet, dat deze niet al tijd kan duren. De tegenwoordige toe stand is immers afhankelijk -van de Amerikaanse hulp, die in ieder geval in 1952 en misschien nog wel eerder eindigt. BELGISCHE VOORSTELLEN Belgie zal concrete voorstellen doen ter bespoediging van het plan-Schuman tijdens de besprekingen in Parijs. Het Belgische standpunt zou zijn, dat de uitvoering van het plan-Schuman in de eerste stadia moet worden gecom bineerd met een gezamenlijke actie tot verdere vrijmaking van de handel, op heffing van de valutacontroles en alle andere maatregelen, waarvan de wel vaart der Europese landen en daardoor de wereldvrede uiteindelijk afhankelijk zijn, zo zeide men. ROGER PEYRE NAAR BOLIVIA UITGEWEKEN De politieprefect te Rio de Janeiro heeft meegedeeld, dat Roger Peyre met zijn gezin naar Bolivia is gevlucht. Peyre, de ontbrekende getuige in de Franse „zaak der generaals", wordt door de Franse politie gezocht. Er is een bevel tot in hechtenisneming tegen hem uitgevaardigd. Opzei in hei spel Gistermiddag om ongeveer drie uur is op enige plaatsen hevige bos- en heidebrand uitgebroken onder de ge meente Veldhoven tussen de dorpen Veldhoven en Steensel. Tientallen ha. bos en hei zijn in vlammen opgegaan. De Eindhovense brandweer en die van Eersel moesten te hulp worden opge roepen, daar een kindertehuis, waar ongeveer 100 kinderen verblijven, ge vaar liep. Om omstreeks half acht was de brandweer het vuur meester. Het Ka tholieke kindertehuis bleef gespaard ondanks het feit, dat enige ernstige brandhaarden op ongeveer 800 meter van net huis lagen. De ongeveer hon derd kinderen gedroegen zich onder de leiding van de nonnen en paters voor beeldig en van een paniek was geen sprake. Brandweerautoriteiten in Veldhoven waren van mening, dat de verspreid liggende brandhaarden opzettelijk ver oorzaakt waren. De brandweer uit Eindhoven maakte bij het blussings- werk gebruik van z.g. nevelblussers. Tijdens het blussingswerk ontstonden enige keren nieuwe haarden, wat brandweerautoriteiten in de mening versterkte, dat hier van opzet sprake was. Volgens een speciale correspondent van de „Observer" zijn de aartsbisschop van Kalocsa, mgr. Groesz, die sedert de arrestatie van kardinaal Mindszenty de leiding heeft van het Hongaarse Episcopaat, en twee andere bisschop pen onder huisarrest gesteld. In de af gelopen dagen zouden vele honderden mannelijke en vrouwelijke religieuzen zijn gearresteerd. De Hongaarse minis ter van onderwijs, Revai heeft vorige week een campagne tegen de „clerical^ reactie" aangekondigd. Uit de Zuid-Willemsvaart te Hel mond is het lijk opgehaald van de on gehuwde petroleumventer L. Smits, die reeds sinds Vrijdag werd vermist. Hij is afkomstig uit Mierlo en ongeveer 40 jaar oud. Het overgrote deel vond passende arbeid De laatste zes maanden zijn naar ruwe schatting ruim 50.000 militairen van de Kon. Landmacht uit Indonesië gerepatrieerd. Daarvan heeft het over grote deel weer passende arbeid kun nen vinden, hetgeen tot blijdschap mag stemmen. Want deze mannen hebben niet 2 of 3 jaar van hun leven gegeven om het leger der Werklozen te vergroten. Op 15 Mei stonden bij de Geweste lijke Arbeidsbureaux 3751 militairen (waaronder 206 van de Marine) als werkloos ingeschreven. Bezien wij dit cijfer nader, dan blijkt, bij vergelij king met vorige maanden, dat het na een aanvankelijke daling thans lang zaam toeneemt. Het laagste punt werd bereikt op 1 April j.l., toen slechts 2802 militairen als werkloos stonden ingeschreven. Nu ligt het voor de hand, dat de werkloosheidcijfers ho ger worden. Elke maand komen ge middeld 10.000 man terug uit Indone sië, die allen weer aan de slag moe ten. De vraag naar arbeidsbemidde ling stijgt dus met de dag. En in dit Arrestatie van Emile Buisson Staatsvijand No hoogtepunt van de actie In October heeft het hoofd der Pa- rijse politie, Roger Leonard, een orga nisatie in Frankrijk gesticht, die werkt volgens de methoden van de Ameri kaanse „G-men". Uit een rapport over de resultaten van deze „Jimenne"- organisatie gedurende de eerste negen maanden van haar bestaan blijkt dat zö goede resultaten met haar werk heeft geboekt. Gisteren vond de strijd zijn bekroning in de arrestatie van Emile Buisson, die bekend staat als „Frankrijks staatsvijand no. I". Tussen October 1949 en April 1950 werden 11.331 misdadigers gearresteerd. Alleen reeds in Mei j.l. zijn ar 1828 ingerekend. Onder de arrestanten be vinden zich Paul Dellapina, „gentle men-inbreker" van het deftige Neuil- ly, Jean Joyet, naaste „medewerker van Emile Buisson, bijgenaamd „De do der" en Gaby Stebe die een grote bank overval op touw had gezet. De enige werkelijk gevaarlijke Fran se misdadiger, die zich nog op vrije voeten bevindt, is Tomasini, Helper van de gearresteerde Dellapini. De gevangenneming van Buisson die Werd gezocht als aanvoerder van ben den en wegens moord, vormt de groot ste slag die tot nu toe door de „Jimen ne"-organisatie is geslagen bij de „zui vering" der Franse hoofdstad die ver- Weerbericht Verwachting, geldig tot morgen avond: Veranderlijke bewolking met enkele verspreide onweersbui en. Zwakke tot matige wind, hoofd zakelijk uit Westelijke richtingen. Weinig verandering in tempera tuur. WOENSDAG: Zon op 4.19, onder 21-01; maan op 2.52, onder 20.41. leden jaar de bijnaam kreeg van „Chi cago aan de Seine". Buisson is reeds vijftien maal ver oordeeld. Hij wist in 1947 uit de gevan genis te ontsnappen. De Franse politie meent dat hij sindsdien minstens een moord heeft gepleegd en de hand heeft gehad in een onbekend aantal berovin gen. De bende van Emile Buisson is in September 1949 te Parijs opgerold, toen zijn, als gevolg van 'n schotwond mank lopende, voornaamste helper „René met de wandelstok" en zes andere ben deleden door de politie werden ge arresteerd. licht bekeken is het cijfer van 3751 op 15 Mei niet slecht, .al stemt het tot voortdurende waakzaamheid. Van deze 3751 militairen stond on geveer de helft, n.l. 1627, korter dan één maand ingeschreven en 1305 tus sen één en twee maanden. Ook dat is een gunstig verschijnsel, want daaruit blijkt, dat de meeste militairen niet al te lang naar werk behoeven te zoeken. Het aantal van hen, die langer dan zes maanden staan ingeschreven, beloopt slechts 81. Wat het Gewestelijk Arbeidsbureau te Alkmaar betreft, op 15 Mei stonden ingeschreven 151 werkloze militairen, tegen 136 op 1 Mei. Ook hier dus een geringe stijging. In deze maand Juni worden even eens naar schatting 10.000 militairen in Nederland terugverwacht. Zullen zij allemaal passend werk kunnen krijgen? Enerzijds wordt het steeds moeilij ker voor hen, een job te vinden. An derzijds hebben de jongens, die thans terugkeren, vóór zij naar Indonesië vertrokken, reeds enkele jaren bij een of meer patroons gewerkt en zich dus reeds een zekere vakbekwaam heid eigen gemaakt. Dit maakt hun herplaatsing in de burgermaatschappij weer iets gemakkelijker. Een belangrijke factor is ook deze: hun voorgangers, die thans reeds een jaar of nog langer in fabriek of werk plaatsen arbeiden, hebben getoond, dat zij kerels zijn, die van aanpakken weten. Een gedemobiliseerd militair is een werkkracht van prima kwali teit, dat heeft de praktijk bewezen. Nog onlangs kwam een aanvraag bin nen van een grote fabriek: liefst ge- demobiliseerden! Dat zégt iets.... Want grote bedrij ven plegen niet aan liefdadigheid te doen Daar heerst efficiency En juist daarom vraagt de directie: liefst gede mobiliseerde militairen. Dus zijn we voor de laatste dertig duizend, die in Indonesië nog op re patriëring wachten, niet al te bang. Wanneer zij zelf én het Nederlandse bedrijfsleven volledig meewerken, ko men ook zij op de plaats, waar zij horen. De Benelux: Naar het Brusselse blad Het Laat ste Nieuws meldt, zal tegen het eind van deze maand opnieuw een minis teriële conferentie van de Benelux- landen worden gehouden, waarschijn lijk in Spa of Oostende. Waarschijnlijk zal hier niet worden besloten, over te gaan tot vorming van een economische Unie, maar wel zal deze een flinke stap naderbij worden gebracht. Ver schillende problemen moeten nog wor den opgelost. Wanneer de Europese be sprekingen in Parijs goede resultaten opleveren wat betreft de trekkings rechten in dollars, die Belgie ter be schikking van Nederland zal kunnen stellen voor het in evenwicht brengen van de handelsbalans tussen beide lan den, zullen er ten aanzien van de eco nomische unie grote vorderingen kun nen worden gemaakt. Siroom van uitlaatgassen moet vliegsnelheid vergroten De K.L.M. is op het ogenblik bezig een nieuw uitlaatsysteem in de practijk te toetsen. Zij is de eerste luchtvaart maatschappij ter wereld, die dit doet. Het uitlaatsysteem is, na grondige proefnemingen, door de Lockheed- vliegtuigfabrieken ontwikkeld. Dit systeem komt hierop neer, dat de uitlaatgassen worden verzameld in een z.g.n. verzamelring. Deze ring heeft een vijftal recht naar achteren ge richte straalpijpjes. Door de naar achteren stromende uitlaatgassen zal de kruissnelheid van het vliegtuig kunnen worden verhoogd. Bovendien verwacht men dat de stijg- snelheid van een dergelijk vliegtuig zal kunnen worden vergroot. Het nieuwe systeem is op het ogenblik in gebruik bij een der K.L.M.—Lockheed Constellation-vliegtuigen, n.l. de PH TDI Enschede. De hoofdcorrespondent van Reuter te Berlijn, de 34-jarige John Peet, heeft verklaard dat hfl „de Brits-Amerikaanse oorlogsstokers niet langer kan dienen". Peet heeft de Oostduitse autoriteiten verzocht om in Oost-Duitsland te mogen wonen. Hij hoopt daar als journalist te kunnen werken. Naar hij zei is hij nooit lid van de communistische partij geweest. waren. Hij verzekerde, dat hij niet tot deze stap gekomen is als gevolg Werktuig van oorlogshitsers Als Westerse journalist werd ik auto matisch een werktuig van de door de Amerikanen beheerste oorlogsmachine. Als vaderlandlievende Engelsman, de mocraat en vriend van de vrede kan ik niet langer op deze weg voortgaan. De druppel die de emmer deed over lopen, was de leugenachtige berichtge ving in de Westelijke pers over de grote vredesdemonstratie van de jeugd te Berlijn. De politiek van de Engelsen en Ame rikanen in Duitsland heeft ten doel van West-Duitsland een springplank voor een nieuwe oorlog te maken, aldus de correspondent. Hij legde deze verkla ring af op een persconferentie op het Oostduitse departement van voorlicht ting, waar meer dan 200 Duitse en bui tenlandse correspondenten aanwezig Gekleed in Bikini-badpakjes, met grote zonnehoeden op, viert de vierling Good uit Westerleigh van daag zijn verjaardag, in eigen tuin. Het heerlijkst van alles vinden de meisjes, dat zij naar hartelust mo gen ploeteren in eigen .zwembad", dat weliswaar niet meer dan 10 cm diep is, maar waarin de twee jarigen toch verschrikkelijk veel plezier hebben. Misverstand Als een lopend vuurtje ging Maan dagmiddag het gerucht door Ber lijn, dat Wilhelm Pieck, de presi dent van de Oostduitse repu bliek, naar West-Berlijn was ge vlucht. De kranten moesten echter op honderden telefoontjes van hun lezers antwoorden, dat het ge rucht niet Pieck maar Peet betrof, die in omgekeerde richting vluchtte. Een dode, een gewonde Op de Rijksweg AmersfoortApel doorn onder de gemeente Stoutenburg is gistermorgen een driewielig motor rijwiel voor invaliden tegen een luxe auto aangereden. De bestuurder van de driewieler en zijn vrouw werden op de weg geslingerd. De 61-jarige mevrouw J. S-S. uit Rotterdam was op slag dood, haar 63-jarige echtge noot J. S. is in ernstige toestand naar het ziekenhuis De Lichtenberg te Amersfoort vervoerd. Beide voertui gen werden zwaar beschadigd. ,van Russisch goud of Centraal-aziati- sche waarheidspreparaten". De directie van Reuter te Londen verklaart, dat de stap van Peet volko men een verrassing was. Zijn berichten waren steeds nauwkeurig, objectief en onberispelijk. Drama in de woestijn Reddingploegen van het Arabische Legioen zoeken in een gebied van 159 km breedte naar overlevenden van een groep van 120 Arabieren mannen, vrouwen en kinderen die van Israel uit op een „martelmars" de Negeb- woestijn zouden zijn ingezonden. In Arabische persberichten wordt gezegd dat de Joodse autoriteiten, die de betrokken Arabieren als „indrin gers" bestempelden, hen met opzet de woestijn hebben ingestuurd in plaats van hen veilig naar bevolkte delen van het grensgebied te brengen. Tot dusver zijn ongeveer tachtig van de Arabieren opgespoord. Naar veertig wordt nog gezocht. Naar vernomen wordt, stellen waarnemers van de V.N. een onderzoek in. Volgens Arabische persberichten is de hulp van het Internationale Rode Kruis ingeroepen. Vogelpest te Bameveld breidt zich snel uit Wat lange tijd in Barneveld gevreesd werd is een feit geworden. De op de mestbedrijven uitgebroken pseudo- vogelpest heeft men niet tot deze be drijven beperkt kunnen houden, of schoon het pluimvee van de aangren zende bedrijven vernietigd werd. Nog steeds geeft men de moed niet op, maar er worden st -eds nieuwe ge vallen gemeld. Volgens mededelingen van officiële zijde, breidt de pseudo- vogelpest te Barneveld zich uit als een olievlek. Er zijn thans zeer ingrijpende maatregelen afgekondigd. Sowjetunie verkoopt diamanten in Antwerpen De „New York Times" meldt uit Antwerpen, dat de Sowjetunie op de Antwerpse markt gepolijste diamanten uit de tijd van vóór de revolutie ver koopt. In Mei werd door de Russen voor een bedrag van 7y millioen Bel gische francs aan diamanten verkocht en in April voor een bedrag van 5 millioen francs. Aan Belgische make laars is reeds medegedeeld, dat in Juni voor een bedrag van 6 millioen Belgi sche francs op de markt gebracht zal worden. Internationale brigade vecht in Indo-China Blanke en Afrikaanse soldaten vech ten thans met de troepen van de Viet- minh tegen de Fransen in Indo-China, zo meldt Radio-Peking. Volgens de ra dio vertegenwoordigen zij zeventien landen en behoren tot de pas gevormde „organisatie van de blanke en Afri kaanse verdedigers van de vrede in Vietnam". In een manifest verklaart deze organisatie „te vechten voor een duurzame vrede onder de volken op basis van wederzijds respect". JJe Russische roulette heeft een nieuw slachtoffer geëist. De vijftienjarige Anthony Petrulli in Pittsburgh heeft zijn roekeloosheid met de dood moeten bekopen. Ge weet nog, vrienden, hoe het „spel" gaat' Een kogel in één der zes kamers van een revolver. De ka mers laten draaien en afdrukken op een ongezien moment.De waanzin! Een man, die zeide, van plan te zijn „de boel op te maken" verkocht zijn spaarbankboekje aan het loket van het postkantoor in Aalten omdat hij zonder aanvraag geen geld kon krijgen Hon derd gulden bracht het boekje op en toen het geopend werd, stond er nog tien gulden op ingeschreven. De bru talen hebben de halve wereld O Een aantal inwoners van Zuidlaren vond ergens een stoomcaróussel, die voor de sloop bestemd was. Ze kochten net ding voor twee miel, lapten het op, poetsten en wreven er aan, en nu is „de stoom" de attractie voor de zomergas ten. Binnenkort zullen ze geheel „vrij" gedraaid zijn. En men vraagt zich af. waarmee ze het volgend jaar nu weer zullen thuiskomen. Te Burgemeester Beinsdorp en Barn flair in de buurt van Ter Apel is Vrijdagmiddag uit een donkere wolk llllllllllllllllllllllllllnillllllllllllllllllll!!l!l!llllll!l[ll!l!lllllllllll!lllllll!lllllllllllll!lllllllllll!!IIIIIHII plotseling sneeuw gevallen met hagel stenen, die de mensen dwongen, snel een goed heenkomen te zoeken. Het K.N.M.I. in De Bilt heeft nog geen ver klaring gevonden, maar die van Beins dorp en die van Barnflair houden bij kris en bij kras vol, dat het heuse sneeuw en heuse hagel was. Te Paw ling bij New York zijn vijf-en-dertig Het gaat de goeie kant weer uit koeien, die dicht bij elkaar stonden, door één er kele bliksemschicht ge dood. Twee courantenverkopers, die met een vliegtuig de Zondagseditie van een provinciaal blad in Oklahoma rond brachten, zijn neergestort en om het leven gekomen, doordat hun vliegtuigje een boortoren raakte. Dan hebben onze krantenlopers toch maar een minder gevaarlijk baantje. In een stadje bij New York, Lisbon, werden de brand weerauto en het materiaal overgebracht naar een garage, omdat bleek, dat de brandweerkazerne te.brandgevaar lijk was. Jn Oss zijn twee nieuwe brieven bestellers in dienst getreden, de he ren Vlug en Snel. Men verwacht, dat de Osse po st nu rapper besteld zal worden! Een detective in Ontario, die op zoek naar een inbreker was, nam afdrukken van de sporen van tan den en kiezen die hij in een stuk kaas vond. De vent. die bij deze tanden en kiezen hoord zit inderdaad achter slot en grendel n Een rijpaard en een zadel, ziedaar hei adeau. dat de veer tienjarige Jimmy Wenzel in Wyoming kreeg, ornaat hij acht jaar lang, dag in dag uit, te .jaard naar school was gere den, een afstand van twintig mijl. IRAK VERWERPT DRIEMOGEND- HEDENVERKLARING De Iraakse regering heeft besloten de verklaring van de drie grote wes telijke mogendheden betreffende wa pens voor het Midden-Oosten te ver werpen. Jordanië en de Liga De raad van de Arabische Liga heeft besloten de kwestie, welke stappen tegen Jordanië moeten worden geno men, terug te verwijzen naar de poli tieke commissie. Jordanië is een der zeven leden van de Liga. De raad was bijeengekomen om de eis van Egypte te bespreken tot uitstoting van Jordanië, omdat dit land Oost-Palestina heeft ingelijfd zonder de Liga er in te ken nen. Jordanië was niet vertegenwoor digd op de vergadering. Zondagavond laat vond een Haagse agent een herenfiets geketend aan het paaltje van een tramhalte, welke gelegen is tussen de verkeersweg naar Leiden en een diepe sloot, waarachter zich bos uitstrekt. Aan die fiets zat een briefje met het opschrift „Dag Annetje". Sjonge, da's niet pluis, dacht de agent. Hij alar meerde op grond van deze afscheids- minnebrief andere agenten en de re cherche. Men verscheen met een dreg ten tonele. En zo werd op deze schone, zij het wat winderige, zomeravond gezocht naar de resten eens bedroef den minnaars. Met veel moeite werd een naam plaatje aan de fiets ontcijferd. De va der van de verdwenen minnaar haal de zijn schouders op bij het vernemen van een mogelijk drama. Hij gaf het adres van de geliefde van zijn zoon opt En ziet, Annetje werd gevonden. Zij ontving het verhaal met een op gewekte schaterlach. Dat briefje had zij zelf geschreven. Dat zat zo: haar verloofde gaat nogal eens naar Lei den. Hij fietst van het ouderlijk huis naar de tramhalte en ketent zijn ve hikel daar vast om verder met de tram te gaan. Zondagavond zag An netje de fiets staan en hing er als lieve groet het briefje aan. Twee woorden! „DagAnnetje" „Dag juffrouw Annetje", zeiden de politiemannen beleefd. Men rukte in, de inmiddels ten tonele verschenen politiehond incluis. Ditmaal geen drama. 1

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 1