Stad en Omgeving Ingewikkelde civiele procedure leverde vrijspraak op Drinkt Uw OUDE WMG AGENDA Circus Strassburger naar Alkmaar Orgelconcerten op Vrijdagmorgen Interessante wedstrijd op Sportpark) Opzet werd niet bewezen geacht ouóe WAAG f 5.50 per fles Openingsvoorstelling Maandag 19 Juni Slechts 4 dagen Nationale reclasserings-colleciM (sjjeuw Ma/mö B. O I—Alcmaria Victrix Zweden beschikken over uitstekende techniek Met de sterken voor de zwakken agi DINSDAG 13 JtTNI 1950 Reeds voor de derde maal stond An- toon Hendrik K. uit Schoorl in Alk maar terecht omdat hij in November van het vorige jaar een radiotoestel had verkocht, waarop door de deur waarder beslag was gelegd. Verdachte was betrokken bij een vrij ingewikkel de civiele procedure en meende op een gegeven ogenblik toen het verzet- vonnis te zijnen voordele was vernie tigd weer vryelijk over zjjn goede ren te kunnen beschikken. En dat bleek juist niet het geval, omdat de tegenpartij appèl had aangetekend. De vraag was nu of K. het toestel opzettelijk aan het beslag had ont trokken. De officier van justitie mr. C. J. V. Meischke was van oordeel, dat men geen jurist behoefde te zijn om te beseffen, dat het beslag op dat ogenblik niet was opgeheven. Hij wil de er rekening mee houden, dat alle bezittingen van verdachte zijn ver kocht, waardoor deze in financiële moeilijkheden verkeert. Hij eiste ƒ25.of 10 dagen. De politierechter mr. R. W. J. C. van den Wall Bake zeide de indruk te hebben gekregen, dat verdachte de gang van zaken bij de civiele procedure niet voldoende had begrepen, waartoe door de ge compliceerdheid van het geval alle mogelijkheid bestond. Hij achtte daarom niet bewezen, dat K. opzette lijk het toestel aan het beslag had onttrokken en sprak hem vrij. Minder opkopers, minder dief stallen. Engel Martinus Z. uit Egmond aan Zee en Christiaan J. uit Alkmaar had den in Maart een hoeveelheid van on geveer vijftig kilogram koper uit een pakhuis aan de Bloemstraat weggeno men ten nadele van hun patroon. Zij hadden de gestolen waar, bestaande uit koperen plaatjes voor bliksemaf leiders e.d., verkocht aan de koopman H. te Alkmaar, die dientengevolge te recht stond wegens schuldheling. Mr. Van den Wall Bake verweet verdachte H., dat hij niet had gevraagd naar de herkomst van het door de jongens aangeboden koper. „Als er minder van deze mensen als U zouden zijn, zou er ook minder worden gestolen," zei hij. De jonge knapen hadden n.l. eerst bij H. geïnformeerd of hij interesse had voor een partijtje koper alvorens zij tot de diefstal overgingen. De poli tierechter kon zich daarom niet ver- Th. kRAAkman zoon PLATTE STEENENBRUG ALKMAAR bij 12 flessen f 5.25 's Zomers gekoeld Diefstallen van lood en vlees berecht Hedenmorgen heeft de Meervoudige kamer van de Alkmaarse rechtbank uit spraak gedaan in de zaken tegen een drietal jeugdige Alkmaarders, die veertien dagen geleden terecht hebben gestaan terzake van verschillende dief stallen. Andries R. tegen wie de Officier van Justitie zes maanden gevangenisstraf onvoorwaardelijk en zes maanden voor waardelijk geëist had wegens diefstal van lood en vlees, werd veroordeeld tot drie" maanden onvoorwaardelijk en negen maanden voorwaardelijk met bijzondere voorwaarden. Tegen Adriaan P was een jaar en zes maanden gevangenisstraf gevorderd Hij had zich schuldig gemaakt aan dief stal van f 2000 en had voorts een aan deel gehad in de ontvreemding van lood en vlees. Hij werd hedenmorgen veroordeeld tot een jaar en zes maan den gevangenisstraf met aftrek van preventieve hechtenis. De derde man van dit trio, Pieter Dirk L.. die medeplichtig was geweest aan de diefstal van lood en vlees, werd conform de eis veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf met aftrek van pre ventief. NOG EEN PRIJSWINNAAR De heer W. C. G. de Gelder uit Alk maar wist op de in Amsterdam gehou den hondententoonstelling Winner 1950 een tweetal prijzen te behalen met zijn 19 maanden oude Mechelse herder. Het dier verwierf in de nieuwelingenklas se een eerste prijs met het praedicaat „zeer goed". Eenzelfde resultaat "Werd bereikt in de open klasse. enigen met de eis van de officier (ƒ40.of 20 dagen) en veroordeelde H. tot 60.of 24 dagen. De beide andere verdachten werden ieder ver oordeeld tot twintig gulden boete of tien dagen en een maand voorwaarde lijk met een proeftyd van twee jaar. Dure tulpen. Vier en twintig gulden of twaalf dagen was het vonnis voor de Alk maarders Frits Frederik de B. en Ja cobus Hendrik de R., die in een kas te Limmen respectievelijk 62 en 63 tulpen uit de grond hadden gerukt om daar een jarige mee te verblijden. Maar voordat het tweetal ter visite kon gaan greep de politie in. Kruimeldievegges. Anna Catharina S. uit Bergen, die terecht stond wegens diefstal van een aantal voorwerpen, toebehorende aan een mevrouw bij wie zij op haar vrije Woensdagmiddag ging werken, hoor de nog geen vonnis over zich vellen omdat de rechtbank eerst een reclas- seringsrapport over haar wilde zien. Ongeveer van gelijke strekking was de zaak tegen Cecilia de B. uit Schoorl. Zij had van haar mevrouw een eenvoudig hangertje zonder al te grote waarde weggenomen. Het von nis werd ƒ7.50 of 3 dagen en een maand voorwaardelijk met een proef tijd van twee jaar. Over en weer. En ten slotte verscheen op de mat een Egmondse schone, die een plaats- genote had beledigd. Verdachte, me vrouw Kniertje P.G., zat op een goede avond thuis, toen er een paarü hinnikte. Maar het was geen paard, het was Pietje G. en die liet zich be ledigend uit over Kniertjes grootmoe der zaliger, aldus luidde het proces verbaal. Enige dagen daarna was 't tussen beide dames tot een handge meen gekomen en in haar drift had verdachte haar tegenstandster bele digd door een opmerking over haar te plaatsen, waarbij wel moffen, maar geen kledingstukken ter sprake kwa men. Rekening houdende met het feit, dat ook de tegenpartij niet geheel vrijuit ging, veroordeelde de politie rechter Kniertje tot een boete van acht gulden of vier dagen. De Avondvierdaagse De start voor de Avondvierdaagse op 14, 15, 16 en 17 Juni wordt dit jaar gehouden vanaf Café Tom op het Waagplein, en wel op de volgende tijden: Woensdag-, Donderdag- en Vrijdagavond tussen 6 en 7 uur. Za terdag tussen 2 en 3 uur. Indien er Zaterdag niet gelopen wordt, kan dit parcours op Dinsdagavond gewandeld worden en de start is dan ook tussen 6 en 7 uur. DIERENBESCHERMING Zondag is zwervend aangetroffen een klein wit hondje, donkere vlekken. Ter beschikking zijn enige jonge zindelijke poesjes Ter beschikking is een mooie witte keeshond, pl.m. P/2 jaar oud (reu). Adres: C. Verver, Baanstraat, Alk maar. (Ontleend aan onze Advertentie-rubriek) DINSDAG Bioscopen gesloten. WOENSDAG Victoria Theater, 8 uur: Het uur der vergelding (18 jaar); Harmonie Theater, 8 uur: Daar was eens 'n meisje loos (tot 14 j.o.g.); Cinema Americain, 8 u.: Het dubbele gelaat (18 jaar). (Harmonie, Victoria en Cinema, 2.30 uur matinee). Gulden Vlies, 2 en 4 uur: Het tover- cabaret van Kabouter Floep. Burgerlijke Stand Geboren: Wim, zoon van W. Peek en M. P. van Lienen; Simon C., zoon van C. de Goede en C. A. Borst; Rins- ke G., dochter van D. N. W. van Kui lenburg en C. Boonstra; Geertruida R., dochter van J. H. Dekker en G. J. G. de Rover; Allard E., zoon van E. Ph. Chatillon en H. Oldenhof; Piet, zoon van J. Mulder en M. G. Buisman; Joan nes I. M., zoon van H. A. M. Kraakman en A. G. H. van Kan; Hanny, dochter van G. J. Pannekeet en J. Blokker; Jo hanna M., dochter van H. Peereboom en J. M. Jongejan; Carla M. A., doch ter van J. B. C. P. Vinken en M. J. C. C. de Groot; Fredericus B„ zoon van E. Timmer en E. F. G. Snijkers; Adria- nus P., zoon van P. Leegwater en C. H. M. de Groot; Johann, zoon van J. Weidema en F. Bakker. Gehuwd: Johannes Boots en Mar tina Burggraaf. Overleden: Neeltje M. Keijsper, 72 jaar, geh. met H. P. de Graaf; Hen drik van den Berg, 56 jaar, gehuwd met J. M. Zuiderwijk. Demonstratie met de werphengel Het vissen met de werphengel wordt steeds meer populair. Vele hengel sportliefhebbers beseffen echter nog niet ten volle welke mogelijkheden dit uiterst lichte, doch zeer betrouw bare materiaal biedt. Het is daarom een goed idee geweest van de heer Bijvoet, de fabrikant van de „B en R"- splitcane werphengel uit te nodigen een demonstratie te geven. Woens dagavond zal de heer Roelfs naar Alkmaar komen waar hij omstreeks 7.30 uur in het kanaal tegenover de Ringersfabriek, aan belangstellenden het gebruik en de mogelijkheden van de werphengel zal demonstreren. Schaakkampioenschappen in Alkmaar en omstreken De uitslagen van de gisteravond ge speelde partijen voor bovengenoemde kampioenschappen, georganiseerd door de schaakclub VVV, waren als volgt: Hoofklasse: D. Appel Sr.ir. G. F. Kool 0—1, A. HoltusH. J. C. Da- gelet 10, P. SeewaldP. Deugd af gebroken, N. TermaatJ. Horsman af gebroken, W. KwakE. G. Kayser 01, P. VreekenC. Meijer Sr. afgebr le Klasse: N. PloegerJ. P. Bas- tiaanse 10, J. v. LooF. v. Vliet af gebr., P. S. de BoerJ. C. de Ruiter C1, R. v. WezopG. S. Groenewoud XX' A- li- BenardJ. A. J. de Wolf 1—0,F. Bosch—W. Pieterse X, P- v.d. StruijsJ. Schuurman 10. 2-e Klasse: P. OpdamTh. Koe- lemeij 10, B. NijmanC. v. Oor schot XX, mej. C. BoumanJ. Slik ker 01. J. Nijman—M. Wolters 1/2 X, C. Th. v. OorschotJ. Th. Koele meij 10. Onder het motto „circus op zijn best" maakt circus Strassburger ook dit seizoen weer een uitgebreide tour nee door Nederland en het moet voor Alkmaar een grote attractie zijn dit populaire circus van Maandag a.s. af weer vier dagen op het Canadaplein als vermaakscentrum te hebben, na zijn grote successen, sinds het begin der tournee met Pasen te Tilburg. Algemeen zeggen pers en publiek van het geheel nieuw programma, dat er sedert de bevrijding nog geen beter in ons land vertoond werd. En dit was ook de mening van het zeer bijzondere publiek, dat het circus bezocht tijdens de gala-avond, die gegeven werd als onderdeel van de Lustrumfeesten te Leiden, waar de hoogste waardig heidsbekleders van het land vol geest drift van het programma genoten. Nog nooit was er in ons land een publiek van dergelijk hoog geestelijk niveau in een circus. En men kan dan ook wel zeggen, dat in de loop der jaren circus Strassburger de plaats is gaan innemen van het vroegere Koninklijke Nederlandse circus Carré. En zijn eigenaar Karei Strassburger is een populaire figuur in den lande gewor den, wat ondermeer is gebleken in de steden, die tot heden bezocht werden, waar hij werd gehuldigd met het feit, dat hij dit jaar dertig jaar zelfstan dig circusdirecteur is, In Tilburg speelde er zelfs een muziekcorps uit de stad in de piste en werd hem door circusvrienden een grote lauwerkrans aangeboden. Circus Strassburger reist dit seizoen met een moderne tent, die de nieuwste snufjes bevat. Voorts is het wagenpark vernieuwd en uitgebreid en alles opgeverfd, zodat het geheel een zeer verzorgde indruk maakt, wat we van dit circus gewend zijn. Voor het personeel is er in de tentenstad een gerieflijk restaurant, waar tegen weinig geld goede maal tijden te genieten zijn. Deze winter «peelde Strassburger met groot succes in het Cirque d'Hi- ver te Brussel, in het Hippodrome te Antwerpen en in Theater Carré te Amsterdam, tegelijkertijd met drie verschillende programma's. Zulk een goede roep ging van het programma in Carré uit, dat de Prinsesjes Beatrix en Irene de eerste middag na hun va- cantie in Oostenrijk een bezoek aan het circus brachten en met hun vrien dinnetjes zeer van alles genoten. De beste uit de drie bovengenoemde pro gramma's, zult U nu in het circus in Alkmaar gaan zien, waaronder één van de grootste attracties is, Borra, de eerlijke zakkenroller, die niet al leen te Parijs, Londen en Brussel, maar ook in Carré te Amsterdam bij Strassburger het gesprek van de dag was. Zonder twijfel zal de belang stelling voor Strassburger, dat in Augustus weer te Scheveningen in 't vaste'gebouw gaat spelen, weer zeer groot zijn deze vier dagen. Simon Jansen zal de orgels in de Grote Kerk bespelen ais op ae vrqaagen een stroom van toeristen Alkmaar bezet, gaat de belangsteling niet alleen uit naar de Kaasmarkt, maar is ook de Grote Kerk meestal het doel van een wan deling door de stad. Teneinde dit be zoek te stimuleren en de bezoekers van ons prachtige kerkgebouw nog iets anders te bieden dan het fraaie interieur hebben de kerkvoogden van de Ned. Herv. Kerk een goed initiatief genomen. Met ingang van Vrijdag a.s. zal de organist Simon C. Jansen het grote 4000 pijpen tellende orgel en het kleine uit 1511 stammende instrument bespelen. De concerten worden geven op tien achtereenvolgende Vrijdagen 's mor gens te 11.30 en 12.30 uur en zullen telkens drie kwartier duren. Simon Jansen zal populair klassieke werken uitvoeren. Zowel op het grote, als op het kleine orgel, het oudste dat in Nederland bespeeld wordt, zullen orgelwerken van Bach, Sweelinck, Cesar Franck en andere meesters ten gehore worden gebracht. Het ligt in het voornemen de concerten op een hoog niveau te houden, opdat de be zoekers de beste herinneringen aan Alkmaar en zijn Grote Kerk zullen meenemen. Voor onze stadgenoten is hier een unieke gelegenheid hun ken nis omtrent de orgelliteratuur uit te breiden. De concerten zijn voor ieder gratis toegankelijk en kunnen op ieder tijdstip bezocht worden. De kerkvoogden van de Ned. Herv. Kerk verdienen lof voor hun plan, dat niet zal nalaten de roem van Alkmaar nog grotere glans te geven. Gemeentepersoneel ontvangt voorschot voor aankoop huisbrand De Unie van Overheidspersoneel heeft zich schriftelijk tot de gemeente besturen in den lande gewend met het verzoek een voorschot op lonen en sa larissen van het gemeentepersoneel beschikbaar te willen stellen opdat dit gebruik zal kunen maken van de ge boden gelegenheid om in de zomer maanden huisbrand tegen lagere prij zen aan te schaffen. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar hebben <lit verzoek ingewil ligd. Aan het personeel der gemeente zal op verzoek een maximaal voor schot van f 80 worden verleend, dat uitsluitend voor de aanschaffing van brandstoffen tegen zomernotering mag worden gebruikt. Al naar gelang het personeel per maand of per week wordt uitbetaald, zal daarbij gedurende 8 achtereenvol gende maanden resp. f 10.per maand of f 2.50 per week moeten worden te rugbetaald, hetgeen door inhouding op salarissen of lonen zal geschieden. De Unie heeft zich met eenzelfde verzoek gewend tot Ged. Staten om ook het personeel in dienst der provincie een soortgelijk voorschot te willen ver lenen. De slachtveemarkt van Maandag Het handelsverloop bij de koeien was gis ter vrijwel gelijk aan dat van verleden week, want ook nu zette de handel, niettegenstaande er voldoende animo was, zeer stug in, met het gevolg dat de dieren eerst laat in de mor gen van 2,80—f 3,per kg. van de hand gingen. Een betrekkelijk gering aantal nuchtere- kalveren vond zeer vlug de weg naar de kopers, tegen dermate uiteenlopende prijzen, dat de noteringen per kg. uitgebeend maar moeilijk zijn te geven. De handel in de varkens is bij ruime vraag vlug geweest. De prijzen waren iets hoger. Vlees- en lichte varkens golden van f 1,50— f 1,54 en de zeug'en van f 1,44—f 1,46 per kg. Ook dit jaar werd mij gevraagd iets te schrijven ter aanbeveling van de nationale collecte voor het reclas- seringswerk welke te Alkmaar en in dit gehele gewest zal plaats vinden op Zaterdag 17 Juni a.s. de zogenaam de „Reclasseringsdag". Dat de opbrengst van deze collecte bevredigend mag heten sinds zij jaar lijks plaats vindt, bewijst, dat een groot deel van de bevolking begrijpt waarom voor dit werk een beroep >t, haar wordt gedaan. Dit deel behoeft niet meer te worden bereikt met aan prijzingen of verklaringen. Hoeveel bevredigender zouden ech ter deze inzamelingen zijn wanneer ieder zonder uitzondering zijn plicht begreep, zodat de opbrengst werd ver tier voudigd. En waarom niet? Dat er jaarlijks enorme bedragen worden be steed aan politie, rechtspraak en ge vangeniswezen raakt ons allen. Het is daarom .ook niet onredelijk, dat ieder een naar draagkracht dit gewaar wordt als belastingbetaler. Maar ligt het niet evenzeer voor de hand, dat misdadig heid met deze middelen alleen niet be streden wordt en dat er nog iets meer moet gebeuren? Niemand is gedieno met stijgende criminaliteit, overvolle gevangenissen én- ontmoedigde, onte vreden, wederom tot misdrijf geneigde ontslagen gevangenen. Welnu, door het steunen van de„l collecte helpt u mede om deze categoJ rie van onmaatschappelijke medebutJ gers zo beperkt mogelijk te doen zi]t| De in Nederland op dit gebied werk.l zame instellingen kunnen niet zonde, I uw steun, ook al worden zij van staal,, I wege gesubsidieerd. Zij streven erJ naar hun moeilijk werk zo deskundig! zo degelijk mogelijk en op brede b, te verrichten. Zij kunnen wijzen oji goede, soms zelfs verrassende result,. I ten en zij beschikken over een grot, I schare van ervaren onvermoeid, I medewerkers, jjenkt niet. dat het zon.F der uw bijdrage ook wel zo zal bHj.| ven en dat anderen er wel voor zullen komen. Vtant als ge zo denkt I denkt ge on-Nederlands. Is het nletl steeds onze trots geweest, en t(.[ recht, dat in dit land niet alleen d, I armen- en ziekenzorg, maar ook c:l kinderbescherming en reclassering I daarom op hoog peil stonden, omtol diegenen, die dat konden doen de gel. delijke offers ook brachten? Laat dit zo blijven en laat het jas:.! jiijks duidelijker zijn door een stijgen.f de opbrengst, dat zelfs een zuinige er I in veel opzichten verarmde bevolkinjl toch haar eerste plichten niet vergeet! A. D. VAN REGTEREN ALTENAJ President Arr. Rechtbank te Alkmair.l De Zweedse tweede klasser Malmö, waartegen Alcmaria hedenavond op het Sportpark een wedstrijd zal spelen, heeft Zaterdag in Leeuwarden bewezen, dat het spelpeil in Zweden toch a: merkelijk beter moet zijn dan in ons land. Malmö speelde Zaterdagavond na melijk tegen een combinatie van de drie eerste-klassers te Leeuwarden en bereikte daar een 33 gelijk spel. Als wij hierbij bedenken, dat de Zweden een reis van 26 uur achter de rug had den, wil dat wel iets zeggen. De Friezen begonnen veelbelovend, doch toen de spieren van de Zweden wat los kwamen, was er feitelijk slechts één elftal dat speelde. Dat Leeuwar den ten slotte nog een gelijk spel uit het vuur kon slepen, hadden de Friezen voor een groot deel aan Vrouwe Fortu- na te danken. De Zweden beschouwen hun trip door Nederland als een ern stige zaak, hetgeen moge blijken uit het navolgende. De organisatoren van de toer hadden gemeend de Zweden Dins dag een tochtje naar Amsterdam te moeten aanbieden. De leider van het elftal verzette zich daar echter tegen, daar de spelers 's avonds in Alkmaar een wedstrijd moesten spelen. Hij stond er op met het elftal ergens rustig te verblijven, waarbij werd bedongen dat de spelers des morgens de gelegenheid zouden hebben even te trainen. Dit Verkeerd telefoonnummer Onlangs zijn aan verschillende men sen in onze stad telefoongidsbladwij- zers uitgereikt, waarop verschillende winkels adverteren en waarop o.a. ook de telefoonnummers van de brandweer, ongevallen en politie staan. Achter po litie staat echter het telefoonnummer van het Centraal Ziekenhuis, namelijk 2244, met het gevolg dat de laatste da gen verschillende malen het ziekenhuis opgebeld is voor politiezaken. Het num mer van het po itie-bureuu zal de politie en het ziekenhuis een grote dienst bewijzen met het nummer even te veranderen. De Rijkspolitie en het Groot- chauffeursdiploma Bij het op 7 Juni te Utrecht gehou den examen ter verkrijging van het Groot Diploma Autobestuurder, in de wandeling genoemd het Groot Chauf feursdiploma, slaagden alle 8 opgeroe pen candidaten van de Verkeersgroep Alkmaar, t.w. de wachtmeesters eerste klasse J. van Leeuwen, H. Selders, M. W. Coljee, G. Aardema en C. B. v. d. Bosch, alsmede de wachtmeesters G. Schoonbeek, L. v. d. Woude en E. Vol- werk. Voorts slaagde de inmiddels naar de Parketgroep verplaatste wachtmeester le klasse J. Lammers. De wachtmeesters P. H. van Huit en W. E. Kroon eveneens van de Ver keersgroep Alkmaar verwierven dit diploma reeds op het voorlaatste te Utrecht gehouden examen. De Commandant der Verkeersgroep Alkmaar de opperwachtmeester U. Meijer, door wie behalve de wacht meester I. J. Lammers het geslaagde personeel werd opgeleid, kan met een zo groot percentage geslaagden, die nu het voor 'n Verkeersgroep zo waarde volle diploma bezitten, op een mooi resultaat terug zien. Toneelvereniging „Voorwaarts" Men is begonnen de Toneelvereniging „Voorwaarts", die in het verleden zulke goed verzorgde uitvoeringen heeft ge geven, tot nieuw leven te wekken. Men zal zich in de toekomst tevens beschik baar stellen om aan een liefdadig doel mede te werken. Het ligt in de bedoeling^ op 30 Sep tember de eerste uitvoering te geven met het blijspel „Haar andere man Het bestuur wekt vele stadgenoten op om als spaarder of donateur toe te tre den om meerde uitvoeringen mogelijk te maken. Het is thans als volgt samen gesteld: J. L. Harder, Geest 20, voorzit ter, mevr. H. Cirk, Hekelstraat 9, pen- ningmeesteresse en mej. c Mayer, Oudorperdijkje 29, alhier. Hef Noordhollandse schaakkampioenschap De Alkmaarse schaakkampioen W. Kwak zal deelnemen aan het kam pioenschap van de Noordhollandse Schaakbond, dat in twee groepen zal worden verspeeld. Zaterdag zal hij hier ter stede de Helderse kampioen W. de Geus ontmoeten. In deze groep ko men tevens uit A. David, kampioen van West-Friesland en J. Zoontjes, kampioen van Midden-Kennemerland. In de andere groep spelen de kam pioen van Haarlem, die van de Zaan- streek en twee hoofdklasse-spelers uit ^Amsterdam. Zweedse team blijkt, naar wij uit Leeu-I warden vernamen, over een uitstekend)! balbehandeling te beschikken en opvjl.f lend was ook het vele en snelle swill chen. Onze stadgenoten zullen dan ookl hun beste beentje moeten voorzetten oil vanavond een behoorlijk resultaat lil kunnen boeken. De opstelling van elftallen is als volgt: Malmö. Gustav Svensson; Helgtl Hendriksson, Birger Andersson; Kaf! Gustav Asp., Arne Hedin, Knut Johan-I sson; Herman Kristffersson, Göstil Svensson, Bengt Green, Kjell Ander-f sson, Gert Dahlgren. Alcmaria. G. Afink; H. Maasen, J,| Hendriks; K. Wit, F. Helderman, F. Bi.f denhuizen; P. Eversteijn, B. Pluijmen! T. v. d. Lek, W. Schmidt, P. de Buijzeil Ruim tweehonderd gulden was dal opbrengst van de voetbalwedstrijd! welke de bouwvakarbeiders en amb-l tenaren Zaterdagavond op het Sport-I park hebben gespeeld. Hoewel dever-l wachting gerechtvaardigd was dat hel aantal bezoekers bij de wedstrijd grol ter zou zijn geweest, is dit een mooil resultaat. Het is mogelijk dat hel voorbeeld van deze 22 voetballen! spoedig navolging zal vinden. Allil extra inkomsten worden door het hel stuur van de Alkmaarse vereniginjl ter bestrijding van de tuberculose vail harte geaccepteerd. Nog steeds zijn él middelen waarover deze verenig::;! kan beschikken niet toereikend om, it| %lle gevallen waar zulks nodig is, doende in te grijpen. De enkele honderden toeschouwer; I hebben Zaterdagavond van een aar.T trekkelijke wedstrijd genoten. Vaak! werd er zeer behoorlijk gespeeld etl aan spanning heeft het zeker niet ont-f broken. De WFC-er Hillenius hielp I de ambtenaren aan een 10 voor-I sprong maar het duurde niet lang o!l Jan Indri wist eveneens de weg toil het doel te vinden. Nadat Van de: I Lek het tweede doelpunt voor de I ..bouwvakkers" had gescoord, gelukte I het Blok de partijen weer op gelijke voet te brengen. Dukers en Kramer I lieten verder niet toe dat er meerdere I doelpunten werden gemaakt zoda d'l ploegen om verschillende redenen te- f vreden konden zijn. Zij hebben eejj prettige wedstrijd gespeeld, de puntial werden gedeeld en last but not least: zij hadden iets goedsi verricht. Tweemaal kampioen Onze oud-stadgenoot de heer C. Hl J. Koning, sedert 18 jaren gevestigd te Amsterdam, behaalde het vorig jat op een nationaal concours voor heren-1 kappers het kampioenschap van Nel dei-land en verwierf daarmee de fraaie I zilveren beker, uitgeloofd door <<f I heer Werner, voorzitter van de Ned I Bond van technische clubs voor het kappersbedrijf. Óp het 30 Mei te Apeldoorn gehoudet I concours, waaraan door 81 kappers uit I het gehele land werd deelgenomen I toonde de heer Koning zich wedero® I de beste. Hij wist andermaal beslag I leggen op de titel en kwam daar do:: I definitief in het bezit van de wissel- beker. Voorwaar een unieke prestatie Oplichter gepakt Enige maanden geleden heeft e®! 27-jarig los arbeider zich in onze staal aan oplichting schuldig gemaakt. Hill had namelijk een fiets gehuurd en d!'| ze verkocht. De man is nu in Assen aangehouden en ter beschikking van politie alhier gesteld. Bij nader onder-1 zoek is gebleken dat hij zich ook Haarlem aan diefstal heeft schuldig ê'-' maakt. FEESTAVOND PARTIJ VAN DE ARBEID De Alkmaarse afdelingen van d' Partij van de Arbeid en Nieuwe Koe:' zullen Donderdagavond bij Tom eerl feestavond houden ter gelegenheid va# de officiële aansluiting van de jong®' renorganisaties bij de partij. Burfe' meester Wytema zal het woord vof ren. Het feestelijke deel wordt ver zorgd door het Zaans lekencabaretf' De Rode Koers. De voltallige ra voorzitterschap Baken. Een aantal inge vlot onder de har een nieuwe brug pad,, waarvoor ve ,door Dijkgraaf en zal een belangrijk gen. Betreffende de Terdiek werd do (KVP) terecht de dat hem de aar twee percelen in drag van f 3325, te hoog voorkwar aamde dit en dee der onderzoek in P.E.N. Een voorstel var lenen van een bi sluitingskosten va: van de bewoners betalen en een verklaring van f versterkte en nog derscredieten, we: comité behandeld De balans, verl van de Woningbi meen Belangt Het verlies op de woningen was f 2 Voorstellen bet: .uitbreiding h toeslag van 5 pel personeel en eer 2 pet. tot een ma Gisteravond kv ■vrouwen, afd. H Jager bijeen ond' mevr. Glijnis-Scl mede, dat de Vo bijzonder in de Hierna gaf spr. demonstratie te Hoover-wasmach: door de heer I mej. De Boer di mede bereikt k monstreerd. Hierna kreeg d naar van de buit heid om - het ni propageren en t bliek weer te le taat was, dat tie sters zich opgav< Aan de dam: Dijker werden voor het bekroc in Hoorn gehoud kele hartelijke zitster werden c Het volgende derom een exi doch uit alles bli voor niet groot voerige discussi werd afgestapt. Mevr. Best las slag voor van de te Alkmaar. Van de Ver er was bericht bin: principe bereid aan de doorlich nen. Er blijken moeilijkheden v de leden verzoc! regelen te neme heden overwonr De bestuursve het bedanken tot resultaat, da gekozen met 37 ■men op mevr. E In de herfst van handwerkei opbrengst zal bi kleuterschool o: twaalftal dames vonden de thai dames te ver: contact-dames bracht voor ha: om de afdelings Na een geanirr deze bijeenkom: Zaterdagavond ,,De Rustende J leden, donateurs De heer A. Krc feestcommissie, hartelijk welkom R.K. Heiloo's Jean Robert Jr. schap, waaraan se operettester imitator Jan Pr< met één guitaar medewerkten, g; beste, dat in al was en buiteng bij het publiek, te ook nu wee prachtige zang. wisten de zaal pulaire liedjes, werden vlot ges: ende heren A. Borst had nog HSV waarvan de aanwezigen beer Jean Robei Na afloop dar cabaret-gezelsch bloemen aan. I me-band" aan t o.l.v. de heer prettig gedanst, den zijn over c bet bijzonder geslaagde avont

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 2