ZOMER- "Vlckmann Werphengeldemonstratie NAAISTERS aankomende Naaisters Kaaspakhuispersoneel Flinke jongens D HERM DU CROCQ Dameshoeden seringS'ColleciQ Nieuwe Niedorp's Raad in vergadering bijeen dcmaria Vicirix rijd op Sportpark ir uiisfekende techniek Met de sterken voor de zwakken Weinig belangrijke agenda HEILOO Plattelandsvrouwen bijeen Hensbroek Obdam LAATSTE NIEUWS Franse Skymaster verongelukt Deens elftal voor de Olympische Dag Vervolg Stadsnieuws Openluchtfilmvertoning SKISOKKEN 78 82 86 90 94 98 103 108 HAAKWERKEN Maison Joh. Kalksma Goed nieuws voor de Hondenliefhebbers> C. BIJVOET en Zn. WIJ HEBBEN ER PLEIZIER IN U heeft p/e/z/er ZfXi*0 van SCHAÏCK's n DE KLEIflE KQIHEDIE „OPNAMEOVER 5 TELLEN" „ACCORDEOL A» Belangrijke Prijsverlaging Maison Wagenaar Is U in financiële moeilijkheden geraakt? DINSDAG IS JUNI 1950 Welnu, door het steunen van der, ellecte helpt u mede om deze categ0. ie van onmaatschappelijke medebur. ers zo beperkt mogelijk te doen zijn, ie in Nederland op dit gebied werk! jme instellingen kunnen niet zonder w steun, ook al worden zij van staats. ,-ege gesubsidieerd. Zij streven er. aar hun moeilijk werk zo deskundig, o degelijk mogelijk en op brede basis verrichten. Zij kunnen wijzen op oede, soms zelfs verrassende resulta. en en zij beschikken over een grot, chare van ervaren onvermoeid» (ledewerkers, uenkt niet. dat het zon. Ier uw bijdrage ook wel zo zal blij. ■en en dat anderen er wel voor op uilen komen, \vant als ge zo denkt lenkt ge on-Nederlands. Is het niet teeds onze trots geweest, en te- echt, dat in dit land niet alleen de irmen- en ziekenzorg, maar ook de underbescherming en reclassering laarom op hoog peil stonden, omdat liegenen, die dat konden doen de gel. lelijke offers ook brachten? Laat dit zo blijven en laat het jaar. iijks duidelijker zijn door een stijgen. Ie opbrengst, dat zelfs een zuinige en in veel opzichten verarmde bevolking toch haar eerste plichten niet vergeet A. D. VAN REGTEREN ALTENA, President Arr. Rechtbank te Alkmaar. Zweedse team blijkt, naar wij uit Leeu warden vernamen, over een uitstekende balbehandeling te beschikken en opval lend was ook het vele en snelle swit. chen. Onze stadgenoten zullen dan ook hun beste beentje moeten voorzetten om vanavond een behoorlijk resultaat kunnen boeken. De opstelling van de elftallen is als volgt: Malmö. Gustav Svensson; Helge Hendriksson, Birger Andersson; Karl Gustav Asp., Arne Hedin, Knut Johan sson; Herman Kristffersson, Gösta Svensson, Bengt Green, Kjell Ander sson, Gert Dahlgren. Alcmaria. G. Afink; H. Maasen, P. Hendriks; K. Wit, F. Helderman, F. Ba- denhuizen; P. Eversteijn, B. Pluijmers, T. v. d. Lek, W. Schmidt, P. de Buijzer. Ruim tweehonderd gulden was de opbrengst van de voetbalwedstrijd welke de bouwvakarbeiders en amb tenaren Zaterdagavond op het Sport park hebben gespeeld. Hoewel de ver wachting gerechtvaardigd was dat het aantal bezoekers bij de wedstrijd gro ter zou zijn geweest, is dit een mooi resultaat. Het is mogelijk dat het voorbeeld van deze 22 voetballers spoedig navolging zal vinden. Alle extra inkomsten worden door het be stuur van de Alkmaarse vereniging ter bestrijding van de tuberculose van harte geaccepteerd. Nog steeds zijn de middelen waarover deze vereniging kan beschikken niet toereikend om. in %lle gevallen waar zulks nodig is, af doende in te grijpen. De enkele honderden toeschouwers hebben Zaterdagavond van een aan trekkelijke wedstrijd genoten. Vaak werd er zeer behoorlijk gespeeld en aan spanning heeft het zeker niet ont broken. De WFC-er Hillenius hielp de ambtenaren aan een 10 voor sprong maar het duurde niet lang of Jan Indri wist eveneens de weg tot het doel te vinden. Nadat Van der Lek het tweede doelpunt voor de „bouwvakkers" had gescoord, gelukte het Blok de partijen weer op gelijke voet te brengen. Dukers en Kramer lieten verder niet toe dat er meerdere doelpunten werden gemaakt zoda' de ploegen om verschillende redenen te vreden konden zijn. Zij hebben ee.i prettige wedstrijd gespeeld, de punten werden gedeeld en last but not least: zij hadden iets goeds» verricht. Tweemaal kampioen Onze oud-stadgenoot de heer C. N. J. Koning, sedert 18 jaren gevestigd te Amsterdam, behaalde het vorig jaar op een nationaal concours voor heren kappers het kampioenschap van Ne derland en verwierf daarmee de fraaie zilveren beker, uitgeloofd door de heer Werner, voorzitter van de Ned. Bond van technische clubs voor het kappersbedrijf. Op het 30 Mei te Apeldoorn gehouden concours, waaraan door 81 kappers uit het gehele land werd deelgenomen, toonde de heer Koning zich wederom de beste. Hij wist andermaal beslag te leggen op de titel en kwam daardoor definitief in het bezit van de wissel beker. Voorwaar een unieke prestatie. Oplichter gepakt Enige maanden geleden heeft een 27-jarig los arbeider zich in onze stad aan oplichting schuldig gemaakt. Hil had namelijk een fiets gehuurd en de ze verkocht. De man is nu in Assen aangehouden en ter beschikking van de politie alhier gesteld. Bij nader onder zoek is gebleken dat hij zich ook i" Haarlem aan diefstal heeft schuldig ge- maakt. FEESTAVOND PARTIJ VAN DE ARBEID De Alkmaarse afdelingen van miuiiadiac aj.ueimgeu va». de Partij van de Arbeid en Nieuwe Koers zullen Donderdagavond bij Tom eeB feestavond houden ter gelegenheid van de officiële aansluiting van de jonge renorganisaties bij de partij. Burge meester Wytema zal het woord voe ren. Het feestelijke deel wordt ver zorgd door het Zaans lekencabaretge- De Rode Koers. De voltallige raad vergaderde onder voorzitterschap van burgemeester Baken. Een aantal ingekomen stukken ging vlot onder de hamer door. Er komt een nieuwe brug voor het Zaagmolen pad, waarvoor vergunning is verleend door Dijkgraaf en Hoogheemraden. Dit zal een belangrijke verbetering bren- gen. Betreffende de electrificatie van het Terdiek werd door de heer Keesom (KVP) terecht de opmerking gemaakt, dat hem de aansluitingskosten vah twee percelen in 't Veld voor een be drag van f 3325, per perceel wel wat te hoog voorkwam. Burgemeester be aamde dit en deed toezegging een na der onderzoek in te stellen bij de P.E.N, Een voorstel van B. en W. tot het ver lenen van een bijdrage voor de aan sluitingskosten van vier percelen, waar van de bewoners niet in staat zijn te betalen en een voorstel tot oninbaar verklaring van f 6067 wegens in 1932 versterkte en nog niet afgeloste tuin- derscredieten, werden door de raad in comité behandeld. De balans, verlies- en winstrekening van de Woningbouwvereniging „Alge meen Belang" werden goedgekeurd. Het verlies op de 12 in 1919 gebouwde woningen was f 2083.33. Voorstellen betreffende een plan tot uitbreiding het verlenen van een toeslag van 5 pet. aan het gemeente- personeel en een vacantietoeslag van 2 pet. tot een maximum van f 50, wer- Gisteravond kwamen de Plattelands vrouwen, afd. Heiloo, in de Rustende Jager bijeen onder voorzitterschap van mevr. Glijnis-Schermerhorn. Zij deelde mede, dat de Volkshogeschool-excursie bijzonder in de smaak was gevallen. Hierna gaf spr. gelegenheid een was- demonstratie te aanschouwen met de Hoover-wasmachine. Na een inleiding door de heer Bakker, werden door mej. De Boer de resultaten die daar mede bereikt kunnen worden, gede monstreerd. Hierna kreeg de heer H. Elte, ambte naar van de buitendienst PTT gelegen heid om-het nieuwe spaarsysteem te propagerén en tot doel heeft het pu bliek weer te leren sparen. Het resul taat was, dat tientallen nieuwe spaar- sters zich opgaven. Aan de dames Jong-Lingeman en Dijker werden diploma's uitgereikt voor het bekroonde handwerk op de in Hoorn gehouden tentoonstelling. En kele hartelijke woorden van de voor zitster werden daarbij gesproken. Het volgende onderwerp was om we derom een excursie te organiseren doch uit alles bleek, dat de animo hier voor niet groot was, zodat na breed voerige discussie van dit onderwerp werd afgestapt. Mevr. Best las hierna een keurig ver slag voor van de algemene vergadering te Alkmaar. Van de Vereniging het Witte Kruis was bericht binnengekomen, dat zij in principe bereid was mede te werken aan de doorlichting van alle ingezete nen. Er blijken hieraan echter grote moeilijkheden verbonden te zijn; doch de leden verzochten het bestuur maat regelen te nemen opdat deze moeilijk heden overwonnen worden. De bestuursverkiezing, nodig' door het bedanken van mevr. Bakker, had tot resultaat, dat mevr. Hommes werd gekozen met 37 stemmen, met 35 stem den op mevr. Best. In de herfst zal een tentoonstelling van handwerken gehouden worden. De opbrengst zal bestemd worden voor de kleuterschool of t.b.c.-bestrijding. Een twaalftal dames werd hierna bereid ge vonden de thans fungerende contact dames te vervangen. De aftredende contact-dames werd hartelijk dark ge bracht voor haar vele werkzaamheden om de afdelingsbelangen te behartigen. Na een geanimeerde rondvraag werd deze bijeenkomst gesloten. Het feest van HSV ten einde Zaterdagavond was de toneelzaal van „De Rustende Jager" geheel bezet met leden, donateurs en donatrices van HSV De heer A. Kroon, voorzitter van 'e feestcommissie, heette alle aanwezigen hartelijk welkom. Direct hierna kreeg hel R.K. Heiloo's Cabaretgezelschap o.l.v Jean Robert Jr. het woord. Dit gezel schap, waaraan ook de bekende Alkmaar se operettester mevr. TriestBoots, de imitator Jan Pronk en de „Twee jongens met één guitaar fWim Bruin en C. Stetl medewerkten, gaf een programma ten beste, dat in alle opzichten verantwoord was en buitengewoon in de smaak viel bij het publiek. Mevr. TriestBoots oogst te ook nu weer groot succes met haar prachtige zang. Wim Bruin en C. Ster wisten de zaal te „pakken" met hun po pulaire liedjes. De komische sketches werden vlot gespeeld door mei. A. Morsch ende heren A. Borst en C. Borst. Arie Borst had nog enige liedjes - gemaakt op HSV waarvan het refreintje graag door de aanwezigen werd meegezongen. De heer Jean Robert verzorgde de conference Na afloop dankte de heer A Kroon het cabaret-gezelschap en bood de dames bloemen aan. Hierna kwam „The Ragti me-band" aan bod De aanwezigen hebben o.l.v. de heer A. K>-nn nog een poos prettig gedanst HSV mag uiterst tevre den zijn over de lvc-'iim-'eestweek en in bet bijzonder over deze buitengewoon geslaagde avond. den goedgekeurd. De verordening op de heffing van reinigingsrechten moest op verzoek van Ged. Staten ge wijzigd worden. Aan de R.K. Bijzondere lagere school te 't Veld werd een bijdrage verleend van f 6956 voor verbetering en ver nieuwing van de speelplaats. Door enige veranderingen in de raming zal de bijdragen ongeveer met f 1000 ver laagd worden. Op het verzoek van het Wit-Gele Kruis, betreffende verhoging van de subsidie, werd door de raad afwijzend beschikt. Dezelfde lijn werd aangehou den als welke door de raad waren vastgesteld bij de subsidie aan het „Witte Kruis". Een bijdrage van f 166.92 aan het P.W.N. voor de aansluiting op de wa terleiding van vier percelen tussen de Langereis en Terdiek werd goedge keurd. De stichting „Rooms Katholiek Jeugdwerk" ontving een subsidie van f 50. De vijfde suppletoire begroting voor het dienstjaar 1949 werd vastge steld, evenals de tweede suppletoire begroting voor het dienstjaar 1950. De onbewoonbaarverklaring van het perceel wijk C no. 84, eigendom van de heer B. Ruiter, keurde de raad goed, De rondvraag De heer S. Verver (KVP) verzocht een brief te schrijven aan de NACO in verband met het parkeren van de T-bus bij 't Hoefje. Volgens spreker was dit een gevaar voor het verkeer De voorzitter deed toezegging dit te zullen onderzoeken. Mevr. JongejanJansma (PvdA) vroeg naar de mogelijkheid van het stichten van een Studiefonds voor on- vermogenden. De voorzitter voelde er wel iets voor, maar wees erop. dat het Rijk studiebeurzen verleent. Hij zou het voorstel in beraad nemen. De heer C. Koorn (Alg. Bel.) wees er op, dat des winters bij het hakken van bijten in de Voorsloot deze be hoorlijk dienen afgezet te worden mei hekken of iets dergelijks, daar het verdrinkingsgevaar voor de jeugd zeer groot is te achten. Hierin zou worden voorzien. Schoolreisjes in aantocht De Vereniging voor Getrouw Schoolbezoek kwam in openbare vergadering in café Kos- sen bijeen. De opkomst was als gewoonlijk niet groot. De bescheiden van de penning meester werden in orde bevonden. Bij de be stuursverkiezing werd de heer J. Hartland bij acclamatie herkozen; in de vacaturen van de heren J. Kolder en D. Kooij, beiden niet her kiesbaar, werden gekozen mevr. N. Blauw— Kok en de heer W, Zwagerman, die beiden hun benoeming aanvaarden. Vervolgens werden de schoolfeesten bespro ken. Besloten werd dat de hogere klassen op 22 Juni de Coöp. Zuivelfabriek „Aurora" te Opmeer zullen bezoeken, om vervolgens het reisje voort te zétten via Wierin germ eer, Af sluitdijk, Den Helder naar Huisduinen. Te ongeveer 7 uur hoopt men dan weer te Hens broek te arriveren. De volgende dag vertrekt men te ongeveer 9.30 uur voor een bezoek aan de Kaasmarkt te Alkmaar, IJmuiden, Kopje van Bloemendaal. Beide dagen zijn de corres pondentie-vriendfes en -vriendinnetjes uit Wa penveld als gasten tevens van de partij. De „Wapenvelders'' arriveeren 21 Juni te Hens broek. Op 23 Juni wordt hun ter ere een af scheidsavond gegeven met zang, declamatie, etc. De lagere klassen gaan op 11 Juli op reis naar Artis, Bloemendaal, etc. Van de heer Kolder, die ongeveer een-en- veertig jaar deel van het bestuur heeft uit gemaakt, is op hartelijk wijze afscheid ge nomen. WEER KWAM EEN VOGEL GEVLOGEN Bij de heer J. T. Kluit, Kerkelaan, is een postduif komen aanvliegen, ge merkt no. 1368032 Holland 50. EINDELIJK EEN VUILNIS- OPHAALDIENST Reeds geruime tijd zocht 't gemeente bestuur naar een oplossing om het huisvuil kwijt te raken. Hierin is men geslaagd en vanaf Woensdag zal elke week dit vuil ad 20 cent per keer wor den opgehaald door de heer Tool te Spanbroek. Marktberichten PURMÉ^ENDER MARKT. PURMEREND, 13 Juni, Op de markt bedroeg de aanvoer heden omstreeks 450 runderen. Vöor vette koeien was de handel iets vlugger en de prijzen een weinig vaster. Daarentegen was de vraag naar geldekoeien kalm en naar verse koeien bepaald stil. Ook de wol veemarkt kenmerkte zich door een kalme gang, hoewel deze wel prijs houdend was. De voor export betaalde prijzen voor lammeren waren beslist hoog. Voor slachtkalveren was de han del zeer vlug, doch „voor het leven" veel minder. Vette varkens waren ho ger in prijs. De markt opende met f 1.54 per kg., welke notering zelfs nog iets opliep. Het aanbod biggen was minder, wat van goede invloed was op de handel. L'DIJKER GROENTEN CENTR. ,13 Juni. 450 kg. rabarber 46.70; 285 kg. tomaten A 121—123, B 115, C 100; 85.000 kg. aardappelen 25.6028.80, drie- linfi_n 24.10—27.40, kleine 18.50—26, rode Schotten 26.6028.10, drielingen 15—15.10, kleine 11.50—11.90. ALKMAAR, 12 Juni. Spinazie 16 —36; postelein 410; peulen 32—69; rabarber 618; andijvie 517; sla 26; bloemkool I A 18—28, I 12—18, II 8— 12; komkommer 1630 p. st.; bieten 916, wortelen 21—34; uien 210; nieuwe aardappelen 2934, drielingen 2228; aardbeien 100300; radijs 5; selderie 11.50—17; peterselie 4—12; asperges dik wit 91108, blauw 42—56; perziken 4—27; pruimen 218; spercie- bonen 181; snijbonen 142162. (Ongecorrigeerd) Vier-en-veertig slachtoffers? Hedenmorgen vroeg is een Skymas ter van de Air France bij Bahrein in de Perzische Golf neergestort. Er wa ren vijftig personen aan boord. Hier van zijn er zes opgepikt. Het Deense voetbalelftal, dat op de Olympische Dag te Amsterdam zal uitkomen tegen het Bondselftal, is als volgt samengesteld: doel: Nielsen; ach ter: Olsen en Jacobsen; midden: Tön- nesen, Andersen en Lund; voor: Frand- sen, Reckendorff, Jensen, Hammeken en Bengtzon. Gisteravond werd op het Waagplein door de film-onderneming „Airghost" uit Den Haag een gratis openluchtvoor stelling op het Waagplein gegeven, waarbij het publiek bekend werd ge maakt met industriële filmpjes over Philips, Unilever enz., benevens met de daardoor geleverde producten en hun bereidingswijze. Een en ander werd af gewisseld door culturele filmpjes. Aan deze filmvertoning Is een sociaal werk verbonden. Men verkoopt tijdens de voorstelling namelijk met postzegels van 26 cents beplakte briefkaarten, waarvan 20 cent ten goede komt aan het Nederlands Sanatorium te Davos. In Alkmaar werden ruim 300 van deze kaarten onder de toeschouwers ge plaatst. Eindexamens R.K. Lyceum (afd. Gymnasium) Van de groepen gymnasium (afd. B) slaagden na voortgezet examen van de groepen II en III de candidaten C. Bank te Wormerveer, J. ten Brink te Alkmaar, W. Kager te 't Zand en Th. Konijn te Beemster. Van groep IV zijn geslaagd Annie de Nijs te Castricum, Ad Sluymer te Alkmaar, G. Smits te Hoorn en C. Vlootman te Alkmaar. Eén candidaat is afgewezen. Hier mede zijn de eindexamens (afd. gym nasium) bij het RK Lyceum geëindigd. De klaroenblazer is niet gerust De klaroenblazer die al jaar en dag op zijn vaste plaatsje op de Waag- toren staat, heeft hedenmorgen een, wandeling gemaakt. Hij is van zijn voetstuk afgeklom men en staat nu in een hoekje vol spanning naar het bureau van Open bare Werken te kijken. In verband met diverse minder aangename op merkingen welke hij tijdens het Inter view over zijn „bazen" heeft gemaakt, bestaat het vermoeden, dat hij vreest ter verantwoording te worden geroe pen wegens het ongeoorloofd verstrek ken van inlichtingen aan de plaatse lijke Pers. Misschien zal het wel met een ver maning aflopen en zullen wij onze ouwe trompetter weldra weer rustig op zijn oude plaatsje kunnen terug vinden. Zwemdiploma's Voor de eerste maal in 1950 zijn in de Overdekte Bad- en Zweminrichting alhier door de Commissie voor het Schoolzwemdiploma examens afgeno men voor de schoolzwemdiploma's A, B en voor het schoolzwemvaardig- heidsdiploma, en wel op 22, 23, 24, 25 en 26 Mei. Aan deze examens nameh deel leerlingen van 37 scholen, totaal 797 kinderen, van wie 102 niet op kwamen. Het diploma A werd behaald door 216 leerlingen, het diploma B door 336 leerlingen en het schoolvaardigheids- diploma door 60 leerlingen. De examens hadden een zeer vlot verloop. Aanrijding Zaterdagmiddag vond op de Karei Doormankade een aanrijding plaats. Een auto reed niet snel en duidelijk signa len gevend langs een troep spelende kinderen. Op het moment, dat hij een geparkeerde vrachtauto passeerde, kwam daar plotseling een jongetje ach ter vandaan rennen. Hierdoor ontstond een aanrijding. Het linkerbeen van het knaapje werd op twee plaatsen ge broken. Door zijn vader werd hij naar het Centraal Ziekenhuis vervoerd. A.V.A.-ERS BIJ WEDSTRIJDEN IN MEDEMBLIK Aan de athletiekwedstrijden, die Zondag j.l. in Medemblik werden ge organiseerd door de vereniging M.F.C. werd ook deelgenomen door een aantal AVA-leden met het volgende re sultaat: Mej. R. Dekker 2e prijs 100 m dames D-kl.; mej. A. Deugd 3e prijs 100 m dames D-klasse; A. Meijer 3e prijs 100 m heren C-klasse. Mej. B. v. Ammers sprong bij het nummer hoog springen dames D-klasse even hoag als de winnares van dit nummer, doch viel niet in prijzen. UIT HET ZAKENLEVEN In Het Handelsregister vinden wij de vol gende nieuwe inschrijving: P. A. de Kmyff, Alkmaar. Nic. Beetskade 77. Assurantiekantoor. OPBRENGST COLLECTE NAZORG De Zaterdag gehouden collecte voor de Nazorg heeft f 1076,58 opgebracht. DE AANBIEDING van de DAG Katoenen gekleurd, jjzersterk kindermaten 1 2 3 4 5 6 damesmaten 9 9'/, wit en gekleurd, alleen damesmaten 98 cent «jANGESTKAAT 98, HOOGSTRAAT 18 Kwaliieits-artikelen Het Gemeentebestuur van OUDORP wenst aan te besteden: HET OPHALEN VAN HUISVUIL in de bebouwde kommen der gemeente overeenkom stig de voorwaarden, wel ke op de gemeentesecreta rie ter lezing zijn neerge legd. Aanbiedingen in te zen den aan de Burgemeester vóór 19 Juni 1950. Oudorp, 13 Juni 1950. Burgemeester en Wet houders van Oudorp, A. G. BAKKER, burgemeester. C. N. TUIJNMAN, wethbuder. zoals PRUIKEN, VLECHTEN enz. enz. worden op eigen atelier ver vaardigd. Dameskapper Ged. Schoonheids specialist. Hoogstraat 4, Alkmaar Telefoon 445S shirts onderkleding voor Heren Heren-Modemagazijn Langestraat 80 Alkmaar PRIJSVERLAGING K.E.V. K.È.V. VLEES IN BLIK NTJ per 1/1 blik 1.10» per /2 blik 0.60 DE KWALITEIT BLIJFT GEHANDHAAFD. VRAAGT UW VOEDERLEVERANCIER Koop geen namaak, aarzel niet Als U een ander blikje ziet, 't Lijkt heel mooi. maar heus besef» 't Is toch nooit zo goed als K.E.V. UTRECHT Obrechtstr. 40 Wij hebben het genoegen te kunnen mede delen, dat wij de fabrikant van de B. en R. Splitcane werphengel, de heer JAN ROELPS, bereid hebben gevonden WOENSDAGAVOND 14 JUNI, ongeveer 7.30 uur 's avonds een DEMON STRATIE te geven in het Kanaal tegenover de Ringersfabrlek. Ruime keuze HENGELSPORTARTIKELEN bij DIJK 5 ALKMAAR. om zoveel JAPONNEN te verkopen. MORGEN: SPECIALE JAPONNEN- EN MANTELDAG. Er zijn weer WITTE DAM.BLOUSES voor 4.98 r xur z>yn weerwiiiüi UAivi.öi-jUUöJiifi» voor 4.U8 Spreekwoordelijk „Billijk man",Langestr. 27. Sinds 1887 Goederenhandel - Rotterdam FILAAL BROUWERSTRAAT 23, ALKMAAR. Wij leveren: op termijnbetaling alle soorten DEKENS, ENG. LEDIKANTEN, 1 en 2 pers. SPIRAALMATRASSEN, DAMES-, HEREN- en KINDERCONFECTIE, ELEC- TRISCHE ARTIKELEN, SPIEGELS, MEU BELEN, WONINGTEXTIEL enz. enz. Komt U eens kjjken! Geopend Woensdag en Donderdag van 26 uur. H. ECKMANN Tesselschadestraat 1( Alkmaar CONFECTIE-ATELIERS. In onze afdeling LINGERIE kunnen worden: geplaatst en Ongeschoolde krachten worden opgeleid tot bekwame machinestiksters in onze bedrijfs- klasse. Loon volgens C.A.O. Aanmelden hij de portier tussen 9 en 12 en tussen 14 en 17 uur. VuilllljllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllIIlllllllllI van onze Confectie-Afdeling Zijden linnen damesjapon.sportief model, met aparte garnering, al-, leen wit Maten 38-44 J5#75 Topper, in diverse zuiver wollen, stoffen, geheel gevoerd. a 7e Maten 38-44 J4.'° (VROOM PREESMAKMl ALKMAAR GEVRAAGD bekend met onderhoud en exportwerk. Tevens gevraagd voor kaaswerk. EYSSEN'S KAASFABRIEK N.V. Handelskade 50, Alkmaar. TILEE. 30.1.10 Charles Aarts' Radio Ensambla brengt U do musioal-show het bekende Radio-orkest ELLY REXON, SYLVAIN POONS, OOR STEYN nl. van 85 ets - 2,50 Zeer voordelige Juni-aanbieding Schouiensiraai Alkmaar Zojuist ontvangen: een grote sortering witte hoeden! Zo Ja, wat is hiervan de oorzaak? Stilstand van Uw bedrijf In de oorlogsjaren? Het sterk gestegen prijsniveau der goederisn Inperking van Uw leveranclerscredlet Het voldoen van Uw achterstallig© be lastingschulden e, d. Wendt U dan tot ons om inlichtingen in zake de Bijzondere credteten voo» de Middenstand. Accountants- en Flnancleringskantoo* J. DUIN Dubbelebuurt 2, Alkmaar. Telef. 6388 (K. 8200). Spreekuur Zaterdags van 9—18 uur en volgens afspraak.

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 3