Engeland overweegt geen tegenvoorstellen Kort Bestek sdaling door :tie VERENIGDE NOORD-HOLLANDSE DAGBLADEN Moeder zette kinderen aan tot roof Geen preventieve oorlog Het plan-Stikker is inge< Franse Skymaster in zee gestort Benelux-conferentie in Ostende tkend voorbeeld ioldaten op weg naar huis :t Radioprogramma DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN ATTLEE OVER HET PLAN-SCHUMAN Afwachtende houding geboden Woorden-duel tussen twee rivalen Voor elke portemonnaie een kwartje snoep Dertig Km. per uur... Europa moet één enkele markt worden Geen Nederlanders onder de passagiers Explosie in een Britse onderzeeboot Zeggenschap b'ijtt bij de parlementen loeren van Labour-Engelan» het dus noodzakelijk, een op tische leest geschoeide orga- van boeren in het leven die de regering zo nodig van sou dienen en bij de volks- ïwoordigers de belangen det zou verduidelijken, het een keer zo ver was, werd met andere landen opgeno- nu is het dan zo ver, dat de van nagenoeg alle democra- iregeerde landen in de IF AP 1 zijn. irganisatie staat naast de FAO, isel- en Landbouw-Organisatie' enigde Volkeren, In de IFAP dus de boeren, in de FAO de ;en. Overproductie Ie FAO aanbeveelt, zou wel or de IFAP afgekeurd kunnen Zo werd in de onlangs te [ehouden zitting van de FAO iteerd, dat er weinig verbete- in de wereld-voedsel-situatie, kijkt dan vooral naar Chinq, lillioenen met de hongerdood ireigd. 'AP ontkent dit feit stejlig lar ziet er ook geen aanleiding r te gaan produceren. Door ductie, zo werd vastgesteld, eeds de prijzen, hoewel de nog steeds de hoogte in gaan, vraagstuk der overproductie :eds twee jaar geleden te Pa- r de IFAP besproken. De boe ren het er over eens, dat de ductie dan alleen naar landen >rden gezonden, waar behoefte betreffende levensmiddelen en dat men in geen geval te mping-prijzen zou gaan leve- t standpunt deelden de ver- de delegaties aan hun regerin- de. Crisisjaren nog niet vergeten. Deren, die een goed geheugen zijn nog niet de crisisjaren 0 vergeten, toen in Nederland e zak zojuist uit Canada aan- n tarwe voor een rijksdaalder 1 was en het Nederlandse pro. het geheel niet afgezet kon Eerst nu, zo vertelde ons de ran de Nederlandse delegatie, graaf van Lynden van Sanden- erklappen ons de Canadezen, er nog veel erger aan toe wa- moesten namelijk nog handen d bij, om Nederland die tarwe ïen leveren- De Canadese boe- igen nog vlugger failliet dan ons. >m is internationaal overleg celijk. Het is nu maar de hoop IFAP, dat de FAO en de [lende regeringen niet te ver- - zullen luisteren naar hetgeen -en over hun producten te zeg- bben. wordt1 nog niet berecht 'ederale rechter te Philadelphia esloten voorlopig nog geen ge geven aan het verzoek van de om Harry Gold, die van uit- van atoomgeheimen aan Rus- schuldigd wordt, naar New York i overbrengen ter onmiddellijke ing. :ral A. W. Greely passeerde dag kaap Bon (naar Rotter- rsea was Zondag 130 m. Z. van m (naar Rotterdam) ral Harry Taylor was Zondag mijl Z.Z.O. van Dondrahead Amsterdam) eral J. H. MeCrae passeerde dag Perim 'naar Rotterdam) Inten en Sibajak (in convooi) Zondag 800 mijl O.Z.O. van )n (naar Rotterdam). VOOR HEDENAVOND CRSUM I, 402 m. Nieuwsberichten 8 en 11 uur. 6.20 Sportpraatje- sing. 7.25 Dit is leven. 8.05 De g«* n. 8.12 Concert. 8.50 De dichter vaart twee stormen. 9.00 Soirée-serenade. dualiteiten. 10.40 Bewaar het u toe- de pand. 11.15 Opera-programma. CRSUM II, 298 m. - Nieuwsberichten en 11 uur. 6.15 Tom Erich. 6.30 :hten. 7.00 Bach-recital. 7.30 Fa*1* rle. 7.15 Avro Theater-orkest. 8.4o ine negertjes. 9.45 Musicorda. 1®',® ids overzicht. 10.30 Vespers. 11«1J VOOR WOENSDAG I, 402 m. - Nieuwsberichten 1, 7, 8 en 11 uur. - 8.15 Muziek 9.00 Ochtendbezoek. 9.35 Sym- conccrt. 10.30 Morgendienst. ziek. 11.05 De Zeeslang. 12.05 Busch ?st. 12.33 Trio Fantasia. 1.15 Zingende 2.00 Tsjechisch concert. 3.00 Cello* Radio Cembalo-gezelscliap. 4.UW 4.15 Voor onze meisje^ e 5.00 Populaire orgelbespeling'. 5.3" se Rhapsodie. 5.45 Regeringsuitzen- )0 Onze Nederlandse koren en korp* 0 Concertino. 6.40 Blokfluitmuzieh'. de NCRV-leeslamp. 7.30 Bach-Pr°" 7.40 „Vandaag". 8.05 Disco-actuaii- 15 Omroeporkest. 9.25 Vluchteling*»* 9.45 Omroep-Kamerkoor. 10.10 Ensemble Selecta. 10.4 •rdenking. 11.15 Avondconcert. H*4 ert. CRSUM II. 298 m. - Nieuwsberichten 1, 6, 8 en 11 uur. 8.18 Pr^e 10 Voor de huisvrouw. 9.00 Kam® ancert. 10.00 Kinderen en mensen- tor gen wijding. 10.20 Onze keuK® s de stofzuiger "zwijgt. 11.00 Popuia 12.00 Accordeola. 12.38 Frans-pro* 1.15 Malando en zijn Tango-Rum 1.50 Zang. 2.00 Gesproken Por.ViK aermuzlek. 3.00 Kinderkoor. 3.20 a. 3.50 Speel jij dat ook? 4.00 vrij. 4.30 De Regenboog ,5*® g gf) 7.00 de krant. 5.30 Promenade-orkest- /an de dag. 6.30 Strijdkrachten, itair-óverzicht. 715 Mandolinc-k Voor de jeugd. 8 15 Ballroom jq $.50 Een avond vol verg^singen dire bedrijven. 10.45 Tussen m lek. 11.15 Orgelspel. 11-40 Ork® BUREAU ADMINISTRATIE Voordam 9, Tel. 3320 Postgiro 187294 REDACTIE \chterdu.m 20, Tel. 2274 Directie: J. BIJLSMA en C. KRAK Hoofdredacteur: A KAPTEIN Woensdag 14 Juni 1950 147e Jaargang No. 137 ALKMAABSCBE COÜEANT TARIEVEN:' Advertenties: 16 ct p. mm. Familieberichten 20 ct. p. m.m. Vraag en Aanbod (alleen 2e hands goederen) tot 15 woorden f I.elk woord meer 5 ct. Uitslui tend contant. Abonnementen f 1.50 per maand, f 4.50 per kwar taal plus incassokosten. De Britse premier Attlee heeft met betrekking tot het plan-Schuman in het Lagerhuis verklaard, dat de Britse regering inziet, dat er goede redenen zijn om te trachten een zo groot mogelijke steun te verwerven voor deze nieuwe ont wikkeling in de Frans-Duitse betrekkingen. „De methode was gerechtvaardigd door de enthousiaste ontvangst, die het voorstel van Duitse zijde ten deel viel. Bij besprekingen werd het duidelijk dat, ofschoon de Franse regering nog niet bad uitgewerkt hoe haar voorstel in de praktijk zou worden uitgevoerd, haar zienswijze ten aanzien van de procedure voor onderhandelingen definitief was. Engeland overweegt vooralsnog niet een tegenvoorstel te doen", aldus de premier. Attlee zei, dat Engeland in deze zaak wenst te helpen en niet tegen te werken, maar de manier waarop het dat het best kan doen „zal pas blijken nadat de onderhandelingen begonnen zijn". De Britse regering „moet den ken aan de fundamentele economi sche behoeften en de veiligheid van bet land, alsmede aan de noodzake lijkheid er voor te zorgen, dat het Verenigd Koninkrijk in staat is aan zijn verplichtingen in elk deel van de Wereld te voldoen". De Britse regering had steeds dui delijk laten uitkomen, dat zij ten volle bereid was bij de nauwere inte gratie van de Europese economie sa men te werken met andere regerin gen van verschillend economisch in zicht. Oppositie wenst debat Winston Churchill drong namens de oppositie aan op een spoedig debat over het plan-Schuman. Hij zei: „Mag ik Attlee de verzekering geven van de sympathie die wij allen voor hem voelen in zijn positie als de enige so cialistische premier buiten het IJze ren Gordijn en Scandinavië in geheel Europa of in het gehele Britse Geme nebest of in de gehele Engels-spre kende wereld". Westerse Grote Drie in Augustus weer bijeen Er worden thans voorbereidingen getroffen voor een nieuwe bijeenkomst van de ministers van Buitenlandse Zaken van Engeland, Frankrijk en de Verenigde Staten. De bijeenkomst zal waarschijnlijk in Augustus of Sep tember, doch in elk geval vóór de al gemene vergadering der Verenigde Naties te New York gehouden wor den. Een woordvoerder van het Ameri kaanse departement van Buitenlandse Zaken zeide, dat de bijeenkomst een vervolg za] zijn van de conferentie die de drie ministers vorige maand te Londen hebben gehouden. (BIJ HET ZWEMMEN VERDRONKEN Gisteravond is in de Binkhorstlaan te 's-Gravenhage, de 18-jarige los werk man D. V. verdronken. Hij was met twee vrienden gaan zwemmen en ver dween, zonder dat zijn makkers het zagen, plotseling in de diepte. Het stoffelijk overschot is later opgehaald. Deze uitspraak werd met gelach ontvangen, dat nog toenam toen Att lee antwoordde: „Churchill was de enige Conservatieve premier onder de geallieerden gedurende de gehele oor log en mocht zich verheugen in de krachtige steun van de Labour-rege- ringen in het gehele Gemenebest". De toestand is thans zo, aldus Att lee, dat Engeland regelmatig op de hoogte zal worden gehouden met het verloop der besprekingen, die 20 Juni worden geopend tussen Frankrijk. Duitsland en andere regeringen. De regering ging niet in op het verzoek van de oppositie om de vol gende week een debat over de kwestie te houden. Herbert Morisson, de leider van het Lagerhuis, verklaarde dat het tijd verspillen zou zijn een debat te hou den afs men niet meer bijzonderheden van het plan-Schuman wist. Een uitlating van Churchül dat op dezelfde dag twee versies van dé bui tenlandse politiek van Labour zijn in gediend, wijst er op, dat de oppositie zal strijden tegen elke neiging van de regering zich afzijdig te houden van Europese samenwerking, louter uit overweging, dat deze samenwerking afwijkt van de socialistische principes. Frans commentaar Een Franse functionaris heeft naar aanleiding van de Frans-Britse nota wisseling over het plan-Schuman nog eens nadrukkelijk verklaard, dat het allerminst in de bedoeling had gelegen dat de aan de besprekingen deelne mende landen zich bij voorbaat aan een bepaalde zienswijze zouden bin den. De enige verplichting, die zou kunnen ontstaan, is die. welke voort vloeit uit een te sluiten verdrag, nadat dit door de nationale parlementen is bekrachtigd. Overigens leidt men in Parijs uit de gang van zaken af, dat gr in Engeland inderdaad een fundamentele vijandig heid jegens het plan-Schuman bestaat. Bevin had trouwens eerst Frans-Duitse besprekingen willen houden, alvorens ook met andere landen onderhandelin gen te openen, zo is in de Franse hoofdstad bekend gemaakt. De laatste tijd werden te Hilversum op allerlei plaatsen portemonnaies ont vreemd. Voornamelijk op de markt en in drukke winkels werden uit de tas of mand van de dames geroofd. Het onderzoek der politie heeft thans tot een verrassende ontdekking geleid. De daders bleken vier kinderen van zes tot dertien jaar te zijn uit één fa milie, die door moeder erop uit wer den gestuurd om te stelen. Voor elke portemonnaie kregen zij een dubbel- Aan Damstadt te Amsterdam wordt vandaag bijzondere luister verleend door de komst van een auto'tje uit 't stenen tijdperk. Van daag namelijk hobbelt een in 1909 gebouwde auto van Maastricht naar Amsterdam met de enorme snel heid van dertig kilometer per uur. Het vehikel zal een bezoek bren gen aan de Mijlpaal 1950 iD Arn hem en ook Soestdijk aandoen, waar het zal paraderen naast de moderne Cadillacs van het Hof. Verwacht wordt, dat het wagentje omstreeks zes uur in Amsterdam zal aankomen. Bestuurder is de 65- jarige eigenaar de heer H. E. Dotremont. tje of een kwartje beloning om snoep te kopen. Zij hebben op deze wijze voor honderden guldens gestolen. De vrouw, de 38-jarige M. H„ de tweede moeder van de kinderen, ontkende de kinderen erop uit te hebben gestuurd, maar de verklaringen van de jeugdige daders zijn pertinent. De vrouw en ook de vader, de 37- jarige P. de J. die zegt van niets te weten zijn in arrest gesteld. Men zal trachten de kinderen in een betere om geving te plaatsen. Helicopter neergestort Een „Cierva-Luchtpaard", het groot ste type helicopter, is te Southamp ton neergestort en in brand gevlogen. De drie inzittenden kwamen om het leven. Volgens een ooggetuige is een der schroefbladen in volle vlucht losge raakt. Het toestel stortte neer op een bosje bij een boerderij, en vloog on middellijk in brand. Het bood plaats aan 24 personen. De Benz-Vëloziped anno 1892, die aan een sterrit in Duitsland deel nam, geldt als de oudste nog rij dende auto ter wereld. Met een snelheid van 25 km per uur reed het vehikel door Hamburg. Dean Acheson Dean Acheson, de Amerikaanse mi nister van buitenlandse zaken, heeft gis teravond verklaard, dat de Sowjetunie gebruik maakt van haar gewapende macht en haar vijfde colonne, om „de zwakken te intimideren". Er bestaan echter voor de V.S. middelen, om deze druk tegen te gaan, zo zei de minister. Hiertoe behoren echter niet isolationis me, toegeeflijkheid of plannen voor een preventieve oorlog met atoombommen. Amerika zal voortgaan met zijn rea listische politiek van vreedzame onder handelingen en versterking van de vrije wereld, in de hoop, dat Rusland eens onze goede nabuur zal worden, zo voegde Acheson er aan toe. De minister gaf voorts uiting aan zijn enthousiasme over het plan-Schu man. Na te hebben afgerekend met toe geeflijkheid en isolationisme motiveer de hij uitvoerig zijn afwijzend stand punt ten aanzien van een preventieve oorlog. Alle verstandige mensen moe ten het er over eens zijn, dat een der gelijk middel voor ons ondenkbaar is, zei hij. Het zou ieder moreel beginsel van ons volk schenden. Zulk een oor log zou ongelofelijk verwoestend zijn en geen enkel probleem4 oplossen. Minister Stikker heeft gisteren in zijn kwaliteit van voorzitter der OEES zijn plan van actie voor de economische éénwording van Europa aan Schuman, de Franse minister van buitenlandse zaken, ter hand gesteld. Wanneer de Europese betalingsunie in werking treedt, zo wordf gezegd, zal de handel in Europa tot een percen tage van 60 pet. moeten worden vrijge maakt. Vóór het eind van dit jaar moet dit getal 75 worden. Dat kan wanneer een bevredigende oplossing wordt ge vonden voor het tarief-probleem. De vrijmaking van de handel moet bedrijfstak-gewijs gebeuren. Hiervoor komen in de eerste plaats in aanmer king de basis-industrieën, de landbouw en die gespecialiseerde bedrijven, die voor Europa van bijzonder groot belang zijn Hiervoor moeten commissies wor den gevormd, die voorstellen moeten uitwerken voor de integratie en voor de oplossing van de daarmee verbonden moeilijkheden Onder meer zou tot dat doel een Europees integratiefonds kunnen wor den gesticht, dat hulp verleent bij mo dernisering van een bepaalde industrie, bij nieuwe investering en omscholing en verplaatsing van arbeidskrachten Op gezette tijden zal de Raad van de organisatie bijeenkomen Deze zal met een meerderheid van drievierde bin dende besluiten kunnen nemen. Minister Stikker heeft gisteren op het Chateau de la Muctte nabij Parijs be sprekingen gevoerd met verscheidene leden van de Raad van Ministers van de OEES ter voorbereiding van de Vrij dag te houden vergadering van de Raad. Weerbericht Verwachting, geldig tot morgen avond: Over het algemeen veel be wolking met bijna overal enkele buien. Matige tot zwakke wind hoofdzakelijk tussen Zuid-West en Noord-West. Tamelijk koel weer. DONDERDAG: Zon op 4.19, on der 21.01; maan op 3.24, onder 21.44 (nieuwe maan). Koning Leopold en zijn echtgenote zijn door de Paus in particuliere audiën ontvangen. De koning en prinses de Rethy bij het verlaten van het Vaticaan. j-|oe heet het daar in Vietnam kan toe gaan, begon ik pas goed te snap pen, toen ik het verhaal hoorde van die keeper, die van het veld werd ge stuurd, omdat er een revolver uit zijn sportbroekje viel, toen-ie tijdens een wedstrijd tussen twee Vietnamese elf tallen een uitval maakte. De protes terende keeper zei. dat hij het pistool bij zich had voor het geval het publiek tot vijandelijke daden zou overgaan. Door gebruik te maken van dievenpoe- der, dat lichtende sporen nalaat op de handen van iedereen, die er mee in aanraking komt, heeft de politie in Git- tard een oneerlijke postbode ontmas kerd. Ze hadden het al eens gebrobeerd met een beetje zout op de staart, maar dat wilde niet werken. Een inwoner van een oudemannenhuis in Amsterdam stelde een eis tot echtscheiding in te gen zijn 85-jarige echtgenote wegens door haar in 1915 gepleegd overspel. In rechterlijke taal heet dat: Een voor beeld van de niet-toepasselijkheid van de regels der extinctieve verjaring op familierechtelijke verhoudingen. Be grijpt u wel? De vordering werd overi gens bij verstek toegewezen. HM orgel van de Ned. Herv. kerk op Vlieland is gerestaureerd dank zij de hulp van de badgasten, Tijdens IêT miiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiNiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiimniiiiii seizoen werden concerten gegeven, waar de bezoekers in groten getale ver schenen. De honderdduizendste be zoeker van het oorlogsmuseum. Over- loon is de controle gepasseerd. Ame rikaanse leger-autoriteiten in Duitsland verzamelen nog steeds materiaal voor het museum. Binnenkort arriveren weer negen kanonnen en een granaat- Uit mijn doel of ik schiet! &sepe*«.*jte§£M««ty. werper. Alle vliegende schotels zijn neergeschoten zonder één schot te los sen. Piloten, die met speciale instru menten op grote hoogte vliegen, heb ben namelijk verklaard, dat het lucht wervelingen zijn, die door lichtbreking op schotels lijken. Het klinkt plausibel maar ik wacht toch in spanning op de volgende profeet Een dronken man zwaaide over een onbewaakte overweg bij Oslo. De juist aankomende trein stopte vijfenveertig meter voorbij de plaats, waar de man viel. En de machi nist rende terug, om te zien of hij nog wat kon doen. Hij werd door een vloed van scheldwoorden begroet. De trein was over Bacchus' volgeling heen gegaan, zonder hem te raken Qe „New York World Telegram and Sun" kon gisteren niet verschijnen, om dat redactie en administratie staakten En de zetters wilden toen van de weer omstuit óók niet aan het werk. Q En La Capital, een grote krant in Rosario. kwam ook niet in de bus. Daar was de reden, dat er geen papier genoeg was. De regering had een beetje krap ge distribueerd n De eerste walvis, die sinds 22 jaar de baai vatl Tokio is bin- nengezwommen, heeft een visser ge dood en zeven sewo»"* «tear één slag met ïgfi «teert. Gistermorgen in de vroegte is een Skymaster van de Air France, die onder weg was van Indo-China naar Frankrijk, nabij het eiland Bahrein in de Per zische Golf neergestort. Het toestel had 51 passagiers aan boord, van wie zes personen (vier passagiers en twee leden van de bemanning) zün opgepikt. Er zijn dus vijf-en-veertig slachtoffers te betreuren. De lijken van vier mannen en twee vrouwen zjjn later aangespoeld. Vijf en veertig slachtoffers ver,aten' waarb« zU door een der op" De Skymaster was uit Karatsji naar Bahrein vertrokken. Er waren 42 passagiers aan boord en een uit acht koppen bestaande bemanning. Een der overlevenden is ernstig gewond. Vol gens een lid van de bemanning wisten enige passagiers het toestel, toen dit in zee neerstortte met een vlot te OOK IN SEPTEMBER ZOMERPRIJZEN? Naar verluidt is aan de minister van Economische Zaken in overweging ge geven, de periode, waarin de zomer- prijzen voor huisbrandkolen gelden, met een maand te verlengen. Wanneer hiertoe mocht worden besloten, zou men dus ook in September nog kolen Het Chinese probleem in V.N. nog onopgelost De kwestie van de toelating van communistisch China tot de Veilig heidsraad van de V.N. zal deze maand nog niet worden opgelost. Trygve Lie, secretaris-generaal der V.N., heeft 'n onderhoud gehad met de Franse ver tegenwoordiger in de Veiligheidsraad, Jean Chauvel, na diens terugkeer uit Parijs, waar deze overleg heeft ge pleegd met zijn regering. Lie zou na dit onderhoud tot de conclusie zijn gekomen, dat er geen uitzicht is op een onmiddellijke wijziging in de hou ding van de Franse regering met be trekking tot de toelating van com- muinstisch Cina tot de V.N. Lie had ook een onderhoud met de Eg.ptische afgevaardigde in de Vei ligheidsraad. Het schijnt, dat ook de Egyptische opvattingen nog geen verandering heeft ondergaan. Voor toelating van rood China zijn zeker zeven stemmen nodig. Russische trawlers in de Zwarte Zee Radio Ankara meldt, dat de vloot Russische trawlers, wier verschijnen voor de Engelse kust een sensatie ver wekte, de Dardenellen gepasseerd is en de Zwarte Zee is opgevaren. KINDJE IN EEN SLOOT VER DRONKEN Gistermiddag geraakte het bijna 3- jarig dochtertje van de heer A. Ja cobs te Oudetonge op de boerderij van haar vader in een sloot. Het ongeval werd eerst enige' tijd nadat het ge beurd was bemerkt. Het meisje bleek toen reeds te zijn verdronken. NIEUWE OORLOGSBEGROTING THANS INGEDIEND De door allerlei omstandigheden noodzakelijk geworden nieuwe begro ting van het departement van ooi-log voor 1950 is thans bij de Tweede Ka mer ingediend. Zij zal in de loop van deze week verschijnen. varenden werden geholpen. Men meent, dat zich onder de pas sagiers een aantal ambtenaren van het FraDse bestuur in Indo-China met hun vrouwen en kinderen bevond. Men meent verder, dat het grote aan tal passagiers veroorzaakt werd door de vele kleine kinderen, die zich in de „Skymaster" bevonden. De be stuurder van het vliegtuig was Sladek, een der eerste vliegers de Franse burger-luchtvaart, 19.500 vlieguren had. Vijf lijken inmiddels geborgen. Volgens latere berichten waren de inzittenden van het toestel 42 volwas sen passagiers, één kind en 8 leden van de bemanning, onder wie de 18-jarige stewardess. Allen waren Fransen, be halve een statenloze. Jan van dia zijn Gisteren heeft zich in het batterij- compartiment van de Britse onderzee boot „Trenchant" een ontploffing voor gedaan, waardoor vier leden van de be manning licht gewond werden. De ex plosie vond plaats tijdens oefeningen buitengaats. De onderzeeboot voer op eigen kracht naar haar basis London derry in Noord-Ierland. Dievenbende in Apeldoorn opgerold Een inbraak in het warenhuis De Duif te Apeldoorn, in de nacht van Zondag op Maandag gepleegd, heeft de politie aldaar op het spoor gebracht van een bende jonge dieven en helers, die in de afgelopen maand zeker een tiental woningen en winkels met een ongewenst bezoek heeft vereerd. Van de buit kon een groot deel nóg wor den achterhaald. Zes jongens, in leef tijd variërende van 17 tot 22 jaar, zijn gearresteerd. Er worden nog meer aan houdingen verwacht. Jordanië tot de orde geroepen De politieke commissie van de Ara bische Liga wil tot een oplossing ko men in het geschil met Jordanië over de inlijving van Arabisch Palestina. Daarom wil zij Jordanië uitnodigen, een compromisvoorstel in te dienen, dat voor de andere leden van de Liga aanvaardbaar is. Men ziet hierin een bewijs, dat de meeste Arabische sta ten Egypte steunen, dat deze week om uitsluiting van Jordanië heeft verzocht voor het geval dit land niet de politiek van de andere Afabische staten inzake Palestina wenst te volgen. ENGELAND OVERWEEGT BEPER KING VAN DE VISINVOER Desgevraagd heeft de Engelse pre mier, Attlee, in het Lagerhuis mede gedeeld, dat de regering in verband met de moeilijkheden, vaarin het En gelse visserijbedrijf tegenwoordig ver keert, beperking van de visinvoer over weegt. Van 27 tot 29 Juni zal in Ostende een conferentie van Benelux-ministers gehouden worden, waarop over het lot van een volledige douane-unie beslist zal worden. De ministers zullen in onderling overleg moeten besluiten welke door de omstandigheden nood zakelijke beperkingen de douane-unie voorlopig nog moeten worden opge legd. Met betrekking tot het bezoek, dat de voorzitter van de Tweede Kamer, dr. L. G. Kortenhorst, aan de voorzit ter van de Belgische Kamer van Volksvertegenwoordigers Frans van Cauwelaert, heeft gebracht, schrijft „La Metropole" dat de besprekingen Twee grote branden door' blikseminslag Tijdens een kort maar hevig onweer dat zich gistermorgen boven Ede ont lastte werd een grote opslagplaats bij de woning van de landbouwer Schut door de bliksem getroffen Plm 10.000 kg hooi en stro gingen verloren. Niets was verzekerd. Terwijl de brandweer nog met de blussing bezig was loeiden de sirenes opnieuw en thans bleek de grote boerderij van de fam. Folmer door het hemelvuur getroffen, die tot de grond toe afbrandde Het vee en een klein gedeelte van het huisraad kon in veiligheid worden gebracht. Niet bekend ir de boerderij ver- vooral betrekking hadden op ie nood zakelijkheid, dat de parlementen der beide landen het volledige initiatief zullen bewaren wat de onderhande lingen over de Benelux betreft. Het blad voegt hieraan toe: „De beide parlementen zouden zich aldus niet, zoals in het verleden gebeurde, voor een voldongen feit gesteld zien en gedwongen worden accoorden te bekrachtigen, die gesloten zijn zonder dat de wetgevende vergaderingen hier over geraadpleegd zijn". DUITSE BEULEN TERECHTGESTELD De voormalige bevelhebber van het concentratie-kamp Ravensbrück, Fritz Suhr en het hoofd van de arbeidsdienst van het kamp, Hans Pflaum zijn Maan dag door een Frans vuurpeloton te rechtgesteld. PRINS AXEL VAN DENEMARKEN IN ONS LAND Prins Axel van Denemarken is gis termiddag om twee uur per KLM- vliegtuig op Schiphol geland. Hij zal in Scheveningen als directeur van een Deense scheepvaart maatschappij de komende commerciële scheepvaart, conferenties bijwonen. KEKKONEN BIJ STALIN Maarschalk Stalin heeft gisteren de Finse premier, Urho Kekkonen, ontvan gen. De Russische plaatsvervangende minister van buitenlandse zaken, Gro- myko, was bij de ontvangst aanwezig. Kekkonen bevindt zich thans in Mos kou voor de ondertekening van een flW-Rttseisoh handelsverdrag.

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 1