Uitstekend programma van Strassburger abonn Herziening van het maximum aantal vergunningen en verloven A Scholieren zongen in de Grote Kerk I Australië AGENDA BORRA VEROVERT ALKMAAR Rijk gevarieerde circusvoorstelling met zakkenroller als hoogtepunt „Hooggeëerd publiek" was enthousiast Oprichting van de N.V. Gasvoorziening Kop Noord-Holland Leerlingen van Rijks Kweekschool en R.H.B.S, gaven een goed geslaagde uitvoering B. er» W. voelen niets voor een automarkt Het wonder Alleen de lager van 1 Ju Het Radiop DINSDAG 20 JUNI 1950 Een oude bekende en steeds welkome gast is binnen Aikmaars wallen terug gekeerd. Tot en met Donderdag zullen stad- en streekgenoten kunnen vertoeven in die wondere sfeer-van een groot circus, waar de geur van paarden en roof dieren de neus prikkelt, 't zaagsel de piste vult en in het helle floodlight van verblindende schijnwerpers een keur van artisten het „hooggeëerd publiek" verbaast. Gedurende drie uur en een kwartier zullen zij kunnen genieten van het nieuwe programma, dat Karei Strassburger heeft samengesteld en dat gister avond bij de gala-premiere een bijna geheel gevulde tent tot meerdere ovaties bracht. De voorstelling, waaraan de circus-koning Strassburger zijn naam voor 1950 verbond, is een van de beste programma's, welke de laatste jaren op het Canadaplein zijn vertoond. Zij telt verschillende wereldnummers, wordt in een non-stop tempo gebracht en is daarbij keurig verzorgd. Als kapelmeester Wessel Brouwer zijn dirigeerstok heft en de eerste schetterende fanfares van het circus orkest de ruimte vullen dan klinkt als het ware het startschot van een wed strijd, waarin mens en dier het uiterste doen om het publiek waar voor zijn geld te bieden. Adriber, pupil van de eerste Nederlandse Roofdierendres- suurschool Klant uit Valkenburg pre senteert zijn tien fraaie ijsberen. Op een lichte wenk van de dompteur ge hoorzamen de witte wollige dieren. Zij draaien in een molentje, beklimmen een glijbaan, drinken onder hilariteit een zuigfles leeg en als Adriber het eerste applaus in ontvangst genomen heeft en in keurig groen livrei ge stoken staljongens de kooi afbreken, zweeft Mademoiselle Cooky reeds aan haar voeten door de nok van het cir cus. In de witte lichtbundel van de schijnwerper lijkt deze vrouwelijke Tarzan nog kleiner dan zij in werkelijk heid is. Haar acrobatiek en lichaams- beheersing brengen de handen van de enthousiaste toeschouwers wederom op elkaar. Mile. Cooky keert behouden op de grond terug, waar even later de doffe hoefslag van zes Mexicaanse stie ren klinkt. Traag stappen de exotische dieren door de manege. Uit de mach tige schoften en grote koppen met ge bogen horens spreekt de oerkracht, maar keurig wenden zij zich, als Va- le jca Wilke haar chambrière laat knal len. Een scherp contrast vormen de twee zebra's die bliksemsnel reageren Snel en lenig zijn ook Scott en Black de twee humoristische acrobaten, die tussen grollen en grappen door uitste kende acrobatiek bieden. Strassburger zou Strassburger niet zijn, als de paardendressuur niet een van de hoofdnummers van het pro gramma vormde. Tussen de groene haag van stalknechten betreedt de charmante -Illy Strassburger, nicht van de directeur, in een smaakvol wit- zwart deux pièces de piste. Achter haar galopperen achtereenvolgens de fraai ste exemplaren uit Strassburgers paar- denbezit in de lichtcirkels. De paarden dressuur zit dit geslacht van circus eigenaars in het bloed en Elly Strass burger toont 'ch ook ditmaal een waardige loot aan de oude stam. Als vier prachtige schimmels de manége uit gewalst zijn, neemt de directeur himself haar plaats in om de Vr'jheids- potpourri te vervolgen. Strassburger beheerst de métier als geen ander. Een der hoogtepunten van zijn gevarieerd optreden is het touwtje springen, waar voor paard en dresseur een welver diende ovatie kregen. Zijn vingervlugheid is verbazingwek kend. Niemand is veilig voor zijn grijp grage vingers, die portefeuilles, horlo ges, bretels en zelfbinders aan de eige naar ontrollen, zonder dat zij iets be merken. Borra kreeg zijn ere-titel van Koning Peter van Joego-Slavie en kan zich erop beroepen meer dan veertig burgemeesters van Europese steden van hun bretels ontdaan' te hebben. Uit eigen ervaring weten wij thans, dat men Borra moet zien, om hem naar zijn gro te waarde te kunnen schatten. Het programma na de pauze doet niet onder voor het eerste gedeelte van de rijk geschakeerde voorstelling. De twee Greco's brengen een uitstekend lucht- nummer, Karei Strassburger brengt De slachtveemarkt van Maandag Aangevoerd waren 4 paarden van f 500,— tot f 700,— per stuk; 56 koeien van f 550,- tot t 1150,— per stuk en van f 2,80 tot f 3,— per kg; 98 nuchtere kalveren van i 30,- tot f 70,— per stuk; 11 vette schapen van 70,— tot 175,— per stuk; 168 varkens van f 1,48 tot f 1,64 per kg. Het was voor de slagers wel een bijzonder ongunstige inkoopdag. De tussentijdse afname door de vleeswarenfabrieken van een beduidend kwantum varkens, die voor export bestemd zijn, veroorzaakte vanzelfsprekend een daling in de aanvoer van deze dieren op de markten, met dientengevolge weer oplopende prijzen. Het is te begrijpen, dat mede daardoor de koeien en nuchtere-kalveren, die ook niet ruim ter beschikking zijn, duur blijven of zelfs nog weer in prijs stijgen. Vood de koeien was er ruime Delangstel- ling. Velen werden echter van een vlugge aan koop weerhouden door de hoge prijzen. De handel noemen we dan ook niet anders dan stug. Matige handel was er in de nuchtere-kal veren. De prijzen bleven op peil. Alle dieren werden verhandeld. Er was een ruime vraag naar varkens. De aanvoer was echter te gering, met sterk op lopende noteringen. Was het bij de aanvang der markt mogelijk om voor t 1,60 te slagen, al spoedig moest 1 a 2 cent per kg meer wor den besteed, terwijl ook f 1,64 pei kg is be taald. Als meest gangbare prijzen kan men aannemen: vleesvarkens van f 1,60 tot 11,62, lichte varkens van f 1,58 tot f 1,60 en zeugen van f 1,48 tot f 1,52 per kg. Gemiddeld heb ben vele slagers 8 a 10 cent per kg meer moeten betalen dan verleden week- Onderwijsbenoemingen B. cn W. bieden voor benoeming van een leerkracht aan de Tesselschade- school de volgende voordracht aan: 1 J. P. J. Woudman, onderwijzer aan de o.l. school te Stompetoren; 2. P. Ta bak, tijdelijk onderwijzer aan de Tes- selschadeschool te Alkmaar; 3. P. A Hinze, tijdelijk onderwijzer aan de Bosboom-Toussaintschool wanneer de heer Pool aan de Jan Ligthart- school wordt benoemd luidt de voordracht: 1. P. Tabak, 2. P. A. Hinze, 3. N. C. Dekker, tijdelijk onder wijzer aan de o.l. school te Aartswoud Voor de benoeming van een onder wijzer aan de Vondelschool is de vol gende voordracht opgemaakt: 1. J. J. Vethaak, onderwijzer ener o.l. school te Hoorn; 2. P. Tabak, 8. P. A. Hinze. Het programma kent geen zwak ke plekken. Nau welijks heeft men zijn bewondering geuit over Strass burgers prestatie of men valt in een nieuwe verbazing. Corelli, de antipo- dist laat tafels, bedden en poppen op zijn voeten dansen en verricht met zijn onderda nen meer dan u en ik met de han den. De twee Wil kes bedrijven ac robatiek op twee fraaie galopperen de Deense Knap- stropers en de twee Arvings to nen zich meesters op de meest vreemdsoortige fietsen. Hoe goed hun nummer ook is, hun prestaties vervagen enigszins onder het kunnen van de jongleur Paolo. Paolo is ongetwijfeld een groot artiest. Hij jongleert op fan tastische wijze, wentelt over de grond en maakt salto's zonder een ogenblik de bal te missen. Dat. zijn vangkunst van verre afstand mislukte vond zijn oorzaak in het slechte gooien van het publiek. Reeds eerder heeft men kun nen genieten van de rijkunst van mevr. Regina Strassburger. Ook nu brengt zij haar moderne en klassieke hogeschool met een veroverende charme. En dan de Joegoslaaf Borra. Wat nog te zeggen van de grootste attractie. Reeds meerdere malen hebben wij in onze kolommen over de geraffineerde koning der zakkenrollers geschreven. Een der vijf Indisclie baby-olifanten, die gister avond bij de gala-première van circus Strassburger een gul applaus kregen. zestien paarden van Nederlandse bo dem binnen de piste, Bario en Bario vermaken de aanwezigen vooral in hun parodie op de opera „Troubadour" en Mr. Ivor zorgt voor een vlot en feil loos uitgevoerd Olifanten-nummer. De tien Wazzans, Marokkaanse pyramide- bouwers en wervelwindspringers zorg den voor een goed slot. Onder snerpend gegil bouwen zij mensentorens en tar ten met hun salto's de zwaartekracht. Het optreden van de Wazzans is een voortreffelijk besluit van een even voortreffelijke voorstelling, die de naam Strassburger met ere draagt. Voorgesteld wordt het maximum aantal vergunningen van 50 op 54 te brengen De Kroon kan om de 5 jaar voor een gemeente een verlaging van het aantal vergunningen en verloven A, vaststellen of een daartoe genomen besluit intrekken of wijzigen. Met ingang van 1 Januari 1936 was voor deze gemeente het maximum der vergunningen 59 en dat der verloven A 68, hoewel er toen, gerekend naar het aantal inwoners, van beide 76 hadden mogen zijn. Het werkelijk aantal vergunningen was toen 61 en het aantal verloven A 75. In 1940 wa ren er nog 6 vergunningen boven het vastgestelde maximum en was net aantal verloven A tot dat maximum gedaald. Er werd toen geen wijziging voorgesteld, evenmin als in 1945, zo dat deze maxima nog van kracht, zijn. Thans kan men voorstellen de maxi ma te herzien. Er zijn nog 54 vergun ningen (8 volledige, 39 tap- en 7 slijt- vergunningen) of 4 boven het maxi mum en 63 verloven A, t.w. 5 bene den het maximum. Gerekend naar het inwonertal op 1 Januari 1950 zouden er mogen zijn 98 vergunningen (1 op 400 inwoners) en een gelijk aantal verloven A. B. en W. herinneren aan het adres van de verlofhoudersvereniging „Alk maar" om te streven naar een verho ging van het maximum der vergun ningen tot 70, het adres van de sub. commissie „Handhaving Drankwet" van de Nat. Commissie tegen het al coholisme om het maximum der ver loven te verlagen tot 60 en te weige ren in te gaan op een verzoek om te bevorderen, dat het maximum aantal vergunningen wordt verhoogd. Zo ook aan het aders van het bestuur der Afd. Alkmaar en omstreken van de vakgroep logementen en aanverwante bedrijven van de bedrijfshoreca om te willen bevorderen het maximum op 60 te stellen, met de daaraan door het Alkm. Drankweercomité betuigde adhaesie. De minister van Binnenlandse Za ken heeft de aandacht der gemeente besturen gevestigd op de mogelijk heid om, in verband met het alge meen toegenomen alcoholmisbruik, het maximum der verguningen te ver lagen en een voorstel tot verhoging zou dan ook op zeer gewichtige gron den gebaseerd moeten zijn. De Ka mer van Koophandel adviseerde des gevraagd te bevorderen, dat het ma ximum aantal vergunningen op 54 wordt gesteld. De Contactcommissie voor de Middenstand geeft in over weging te bevorderen, dat in over leg met Horeca aan een vijftal ver- iofzaken nog een vergunning zal wor den verleend. Het college is dan ech ter gebonden aan de lijst van gega digden, bedoeld in de Drankwet. B. en W. kunnen zich met het advies van de Kamer van Koophandel verenigen, daarbij in aanmerking nemende, dat de bevolking sinds 1936 met 9000 zie len is toegenomen. De mogelijkheid om tegen inlevering van 2 afstands verklaringen één nieuwe vergunning te verlenen is dan in de toekomst niet meer van kracht. Bij het toekennen van een vergunning komen dan de J gegadigden op de lijst achtereenvol gens voor een vergunning in aanmer king. Het maximum aantal verloven A zouden B. en W. ongewijzigd willen laten. Weliswaar bedraagt het thans 63 doch de daling daarvan beneden het maximum van 68 moet aan de tijdsomstandigheden worden toege schreven. Het aantal processen-ver- baal wegens dronkenschap was in 1949 134 en in 1948 173, Er is geen reden aan te nemen, dat dit in de toekomst groter zal worden. B. en W. stellen ten slotte voor aan H.M. de Koningin het voorstel te doen het maximum der vergunningen te verhogen van 50 op 54. Wij hebben in ons nummer van Za terdag reeds uitvoerig mededeling ge daan over de voorgenomen oprichting van een N.V. Gasvoorziening in de kop van Noord-Holland. In een uitvoerige bijlage stellen B. en W. die oprichting aan de Raad voor aan welk voorstel wij nog de volgende bijzonderheden ontlenen. In het kapitaal der N.V. zal Alk maar deelnemen voor een bedrag van f 100.000. Wethouder Leesberg zal, zolang hij wethouder van Alkmaar is worden aangewezen om voor de ge meente als commissaris der N.V. op te treden. De leden van de commissie van bijstand voor de lichtbedrijven worden aangewezen als vertegenwoor digers der gemeente in de aandeelhou dersvergaderingen. Aan de N.V. worden verhuurd de gronden, de gebouwen met de volle dige installatie van de gemeentelijke gasfabriek, zomede alles wat door bestemming tot die fabriek behoort onder nader aangegeven voorwaar den. Met de N. V. wordt een overeen komst tot gaslevering aangegaan, zo veel mogelijk op de voet van de ont- werp-overeenkomst geldende voor Den Helder. Verder blijkt uit de toelich ting, dat als huur zal worden betaald de som welke jaarlijks voor rente en afschrijving van de nog onafgeschre ven waarde van het gehuurde ten laste van de verlies- en winstreke ning van het gasbedrijf der gemeente zou zijn ingebracht, indien deze fa briek niet aan de N.V. zou hebben verhuurd. De gemeente zal terug moeten krijgen de normale rente en afschijving van het door haar voor verbouwing enz. eventueel te investe ren bedrag. Het technisch personeel, werkzaam ten behoeve van de gasfabricage en aanverwante diensten bij het gaspro- ductiebedrijf treedt, wanneer het dit wenst, in dienst van de N.V. onder gelijkblijvende arbeidsvoorwaarden. Opgenomen is een bepaling tot zeker heidsstelling van de bestaande rechts positie van het over te nemen perso neel. Alkmaar zal tegen vergoeding de administratie van bedrijf en export blijven voeren. Dammen KAMPIOENSCHAP VAN ALKMAAR EN OMSTREKEN De uitslagen in de gecombineerde 2e klasse A: HemelsVerwer 20, M. OudSchuit 20, TuinmanDe Bree 20, De JongKruider 20. Ie klasse B: SmolenaarsN. Oud 02, Diederiet Jorna 11, SlotBooy 20, Burgert Veer 20. Dus wel een zeer succes volle ronde voor de witte stukken. De stand aan de kop der groepen is als volgt: A. Schuit en Tuinman 7 punten uit 6 partijen, Hemels 6 uit 5 en De Jong 5 uit 5. Groep B: Slot 9 punten uit 5 partijen, Diederiet en N. Oud 6 uit 5, Burgert 5 uit 5. Een opmerkelijk feit is dat met nog slechts één a twee ronden te spelen alleen Slot zeker is van zijn plaats in de finale, terwijl de papieren van Die deriet, M. Oud, Schuit en Hemels vrij gunstig staan. Hier kan echter nog van alles gebeuren. De uitslagen in degecombineerde 2e en 3e klas zijn: StamBakkum 11, BijwaardKlinkhamer 20, Langras Sr.—Koppen 2—0, VeenKlinkhamer 0—2, Langras Jr.—Bruggeman 2—0, Miedema—Balder 2—0, Korn—Bruin 11, Miedema—Wijn 2—0. UIT HET ZAKENLEVEN In het Handelsregister stonden de vol- gende nieuwe inschrijvingen: „Maréchal", Alkmaar, Baangracht 2. Vervaardigingsbedrijf van chocolade- en suikerwerken. Eigenaar: J. C. A. Scheuer- man. „Haytema's Kunstmesthandei N.V.", Luttik Oudorp 2. Handel in kunst meststoffen. Directeuren: K. Haytema en P. de Boer. Commissarissen: A. P. van Lingen, H. Nieuwland en W. J. van Leeu wen. Maatschappelijk kapitaal bedraagt: 50.000. Geplaatst en gestort: 20.000. J. C, Min, Bergen. Zakendijkje 1. Klein handel in zuivelproducten, margarine en eieren. 't Winkeltje, Bergen, Kïeme Dorpsstraat 25. Kleinhandel in stukgoede ren en huishoudgoederen, damesmode- en kleinvak-artikelen. Eigenaar: J. H. D. Nordeman. Administratie-kantoor H. P. Koorn, Alkmaar, Metiusgracht 24. Boek houdingen, belastingzaken, verzekeringen Honderden stroomden de Grote Kerk binnen om dit „Bijzondere concert" bij te wonen. Er was een overweldigende belangstelling en zelfs „Strassburger" kon er niet tegen concurreren. De rij pere jeugd heeft ons onder bekwame leiding van de heren Corn. Jonker en Nico Akkerman laten horen dat ze een zeer te waraderen kunstgevoel bezit en met toewijding wil uitdragen wat er innerlijk leeft. De recencent kan hier niet de gewone concertmaatstaf aanleggen, maar dient in de eerste plaats deze concert-avond te zien als een waardevolle paedagogi- sche gebeurtenis. Uitermate belangrijk was de uitstekende programma samenstelling. Uit de aard van de zaak is de jeugd ontvankelijk voor goedkoop sentiment. De leiders hebben dit inge zien, een artistiek programma samen gesteld en zo het gevaar voor opper vlakkigheid volkomen bezworen. Er werd 'n stevig en gezond muzikaal programma verwerkt, Palestrina, Cle mens Non Papa, Mozart e.d. Wat de uit voering betrof het volgende: Om beurten werden de koren gedi rigeerd door Corn. Jonker en Nico Akkerman. We zien er van af de num mers afzonderlijk 'te bespreken, want het zwaartepunt ligt in dit geval ab soluut in de totale indruk. Het was een vreugde deze jonge mensen te horen zingen, die er niet op uit waren indivi dueel uit de band te springen, omdat ze misschien dachten een mooie stem te bezitten, maar er was in dit zingen een volkomen gemeenschapsgevoel, m.a.w. het kenmerk van de ware koorzang. Alle gezongen werken klonken zuiver en beschaafd. We kunnen niet genoeg erkentelijk zijn voor de onderwijs-auto- riteiten die deze gang van zaken heb ben gestimuleerd. Bij een concert horen nu eenmaal solisten en twee jeugdige muziekstudenten verleenden hun me dewerking zonder de pretentie „solist" te zijn. Dat maakte hun optreden sym pathiek. De veertienjarige Marjan E. Voute overleden In het ziekenhui:, aan het Weesper- plein te Amsterdam, waarin hij onge veer zes weken geleden is opgenomen is, naar het Hbld. meldt, 62 jaar oud overleden de heer E. J. Voute, die in de bezettingsjaren, na het gedwongen ontslag van dr. W. de Vlugt, burge meester van Amsterdam is geweest Kort na de bevrijding is hij geïnter neerd. In November 1946 is hij in vrijheid gesteld, in afwachting van zijn berech ting, doch in Mei 1947 is hij opnieuw in arrest gesteld. In September 1947 heeft de Bijzondere Raad van Cassatie hem ten slotte veroordeeld tot drie en een half jaar met aftrek van voorlopig arrest. Hij was nu sinds enige tijd in vrijheid. Vóór de oorlog is de heer Voüte, die zijn loonbaan bij de marine begon procuratiehouder geweest van de Pak- huismeesteren van de Thee. Voorts was hij jarenlang secretaris van het Ko ninklijke Aardrijkskundige Genoot schap. Hij heeft enige jaren te Bergen (N.H.) gewoond, waar hij raadslid is geweest. verkoop van industrieterrein en bouwterrein B. en W. stellen voor te verkopen aan de firma Schot én Zn., een perceel grond aan het Kwakelpad, groot 517 M 2 tegen f 14 per M 2, dus tegen f 7.238 en voor zoveel nodig het terrein bouw rijp te doen maken, waarvoor een cre- diet van f 3000 gevraagd wordt. Voorgesteld wordt aan de Zaadhan- del en Zaadteelt van de L.T.B. 'n per ceel grond te verkopen nabij het Kwa kelpad, groot 2025 M2 tegen f 14 per M2, dus voor f 28.350. De grond dient voor magazijnen, opslagplaatsen en kantoren. B. en W. stellen voor aan de N.V. Reis- en Passagebureau „Centro- pa" te Hilversum te verhuren een per ceel bouwterrein aan de Hoeverweg, groot 1042 M2 tegen f 14.50 per M2, dus tegen f 15.109. Op dit terrein zul len 6 woningen worden gebouwd. afscheid prof. polman. Prof. dr. A. D. R. Polman, die bin nenkort als hoogleraar naar Kampen vertrekt zal in zijn preek van Zondag 25 Juni afscheid nemen van zijn ge meente te Alkmaar. Op 14 Maart verzochten leden van de afd. Alkmaar, Den Helder en Hoorn van de bond van handelaren in ge bruikte motoren om Zaterdags in Alk maar van 12—19.30 uur een automarkt in gebruikte motoren in te stellen waar aan door het bestuur der afd. Alkmaar van de Ned. Bond van hotel-, café-, restauranthouders en slijters „Ons Be lang" adhaesie werd betuigd. B. en W. wonnen advies in bij ge meentelijke instanties, bij de Kamer van Koophandel, de contactcommissie voor de middenstand en de besturen van een zevental gemeenten, die op dit gebied de nodige ervaring hebben op gedaan. De directeur van het markt wezen had van deze markt geen grote verwachtingen, de K. v. K. adviseerde de markt wel in het leven te roepen. De ervaringen uit andere gemeenten waren zeer verschillend en de commis saris van politie had ernstige bezwa ren. Het is de vraag of aan het adres wel de nodige aandacht moet worden be steed. 'De eerste ondertekenaar ontken de in strijd met zijn ondertekening voorzitter van de afd. Alkmaar van de Bond van handelaren in gebruikte motoren tezijn en bij het opgegeven secretariaat konden geer, nadere ge gevens worden verkregen. Ge bleken is, dat slechts enkele per sonen, waarvan de meesten niet bij de handel in gebruikte motoren betrok ken zijn, een automarkt voorstaan. Een enkel gemeentebestuur was van me ning, dat de markt in een behoefte voor ziet, maar andere meldden, dat de be langstelling, mede door het opheffen van de distri lutie van nieuwe auto's tanende is. In deze provincie wordt al leen in Haarlem een zodanige markt gehouden en is daar van weinig belang. Slechts deze staat onder controle van de bona fide autohandel. Op een vei ling worden de aangeboden auto's eerst deskundig onderzocht en getaxeerd, wat op een markt juist achterwege blijft en daarvan de attractie schijnt te vormen. De bona fide autohandel (B.O.V.A.G.) en de Kon. Nederl. automobielclub staan dan ook afwijzenc. tegenover 't houden van automarkten, omdat daarop veelal minderwaaidige motorrijtuigen, vaak van twijfelachtige herkomst wor den aangeboden, waarop in de regel geen verhaal mogelijk is. B. en W. voorzien bij een automarkt vele moei lijkheden en het in de hand werken van schuldheling. Tegen een veiling onder deskundige controle wanneer daarom gevraagd werd zouden min der bezwaren bestaan. Aan Aikmaars goede naam als koopstad, mag geen afbreuk worden gedaan Op Zaterda gen en ook p andere werkdagen wor den in de café's rondom het Waagplein en elders reeds gebruikte automobielen verhandeld, maar het niet tegengaan daarvan behoeft allerminst te leiden tot het van gemeentewege instellen van een markt omdat daarmede de gemeen te door haar dienst van het marktwezen en door haar reglementering dit be drijf zou sanctionneren. B. en W. stellen dan ook voor afwij zend op het adres te beschikken. De commissie van het marktwezen advi seert tot inwilliging van het verzoek, wat niet verhindert, dat B. en W. hun voorstel handhaven om afwijzend op het verzoek te beslissen. DINSDAG Canadaplein, 8 uur: Circus Strass burger. WOENSDAG Victoria Theater, 8 uur: De machtige Joe Young (18 jaar); Harmonie Theater, 8 uur: Dokter Elisabeth (18 jaar); Ci nema Americain, 8 uur: Stalen Haaien (18 jaar). Tom (Waagplein), 7.30 uur: Jaarver gadering Associatie Uitvaartverzorging. Canadaplein, 8 uur: Circus Strass burger. Doorn speelde op het orgel werken van Bach en Hendrik Andriessen. Toon Doorn liet zich als aellist horen met een zangrijke toongeving in werken van Loeillet en Handel. Te constateren viel dat beiden zéér muzikaal waren. De talrijke aanwezi. gen konden, gezien de plaats van het kerkgebouw, hun waardering niet tot uitdrukking brengen, maar in een an. dere omgeving zou het applaus tot een I ovatie zijn gegroeid. Na afloop van deze succesvolle avond I verzamelden de schoolkinderen en hun I dirigenten, met vele genodigden, ziel; I in de consistoriekamer. De directeur I van de HBS, de heer Massink, dankti I de muzikale leiders, de autoriteiten, dt I pers, de kerkvoogdij, kortom allen di« I tot het welslagen van deze avond had- den medegewerkt. Dokter Vrijman I dankte ten slotte namens de t.b.c.-be-1 strijding voor de sympathieke actie, I waardoor een belangrijk bedrag ter bs-1 schikking van de lighallen was geko. De jeugdige solisten ontvingen een blijk van waardering. De netto-c brengst van dit concert was niet min-1 der dan f 700. Ms. I Motordief stopte naast bestolene Een toevallige samenloop van om standigheden heeft er toe geleid, dal I de man, die op 13 Mei en 3 Juni 's avonds een motorrijwiel wegnam I kon worden ontmaskerd. De eigenaar I van de motor, welke op 3 Juni op ht! Verdronkenoord werd gestolen, liep I gisteren op de Nieuwesloot, toen «I vlak voor hem een motorrijder stopt'. De Alkmaarder herkende onmiddellijt I zijn eigendom, ofschoon er ander-1 nummerplaten op de motor zaten. Hij I verzocht de bestuurder, de 23-jar®| T D. uit Velsen, even mee te gaan I naar het politiebureau en deze, zicb| veilig wanende, gaf hieraan direct hoor. Tegenover de politie verklaar! de hij de -motor te hebben gekocht I maar na een langdurig verhoor beker.-! de hij de diefstal. Uit het voortgezette I onderzoek bleek tevens, dat hij ook dtl dief was van het op 13 Mei voor ee:| café op de Geest gestolen motorrijwiell Hij had deze diefstal gepleegd ::l samenwerking met de 20-jarige J. cr| R., eveneens uit Velsen. Het dak van „De Overdekte'] wordt vernieuwd Ons mooie overdekte zwembasin biedt t;l het ogenblik van buiten gezien een troosteloul aanblik. Met een groot gat in het dak ziet 1>« er uit alsof het dooï een bom getroffen ii.1 Met de bedrijfsleider, de heer J. v. d. Griwl klommen wij naar boven om de restauratie vü| dichtbij te bezien. De oorzaak van de \ernieuwing van het dak is, dat de vroepl bedekking hermetisch afsloot, waardoor de da-B pen niet konden ontsnappen en de draagbalkl en planken gingen verrotten. Toen bestond él bedekking uit hout met kurk en rubberoïd. Mei liep op de zolder niet zonder gevaar. Reefl| driemaal zakte er iemand met zijn been de platen, doordat hij naast de steunbnlkl stapte. De heer v. d. Grient stelde ons gentfl met de gedachte, dat we hier precies bovefl het diepe bad stonden, zodat we hoogstem ecB r.at pak konden halen. Het dak heeft een <fl pervlakte van 750 vierkante meter. De nieuil bedekking zal bestaan uit riet, waarover niewil Hollandse pannen. Men hoopt over drie weken klaar te zijn kI daartoe zijn er op het ogenblik drie rietdekkfii| drie timmerlieden, één pannenleger en opperman aan het werk. Het zal nog moeten blijken of de ventiMl in de winter niet te goot zal zijn Kouder ztl het echter zeker niet worden, daar de zoWnl ook verwarmd kan worden en het dus slechl een kwestie van groter kolenverbruik zou zipB Hoe groot dit verbruik is moet de practijk stil uitwijzen. Wij zagen voor ons een gat in het ^lafon^H waar- de heer Van de Grient met zijn bwl doorgezakt was. Twaalf meter lager golfde W| water en speelden de kinderen. Eerlijk gezeg'd waren we blij toen we v op de begane grond stonden. Vrouwen op het oorlogspad I Berdina van Z. uit Nijmegen werll gisteren voorgeleid om de politieleen-1 ter eens haarfijn te vertellen hoe i Augustus per taxi uit Amsterdam «J'| gekomen om met enige vriendinnc! een strafexpeditie te ondernemen tegel een zekere mej. H., wonende Huis»aari| 1, die tijdens een gerechtszitting te Au l sterdam een belastende verklaring M| afgelegd. De gezochte liet zich niet z>:)| toen het edele stel de woning belegerdf maar door het inslaan van een ra-l bang geworden, vloog zij naar de ove-1 kant van de straat. De wraakneemstö| volgden, doch vonden ook de deur de overburen gesloten. Toen smeten "I maar een tuinbank door de ramen. Het bleek dat verdachte een lijwl strafregister had. Nadat de officier justitie een maand gevangenisstraf tó geëist werd besloten de zaak terug wijzen naar de rechter-commissaris. De klaroenblazer van de Waagtoren De stadsmusicus op de Waagtoren i tevreden. Hij zou al blij zijn geweel als men zijn trompet eens had door, I stoken, maar er is onder leiding "JJ onze stadsbeiaardier heel wat ver terd waardoor zijn hoorngeschal tl»- beter tot zijn recht komt. Hij een andere melodie en wel zo kra«J tig, dat zijn musikale prestaties boven het marktrumoer hoorbaar geworden. gratificatie van 2 pct V°0li| gemeentepersoneel f B. en W vragen, zoals wij reeds e l dedeelden machtiging in 1950 en I gende jaren aan het gemeente?^-I neel een gratificatie van 2 pet. te I strekken op de voet van de re®'v(,| welke voor dit jaar en eventueel gende jaren voor het rijkspers0D^tt(.| gelden. Deze regeling omvat de naren, die minder dan f 4560 Per I verdienen. IN JUNI nadert vc halfrond de korf de zomer van deze winter neergelegd, de typische herfstki boeren opnieuw kri verschijnen, en dat trouwen toefluistert, tafel zullen komen. MAUWELIJKS van komen, merkt •a morgens uit zijn „vlambomen" tussen wordende bladeren grijs-groen van de lyptus opnieuw hui trossen ten toon spre zich toch even bezin dat zij dit toch heus geleden ook al eens Dat de tuinen vuurrode poinsettia reeds iets gewoons zijn verbazing neem wanneer hij naar parkjes en plantsoe gezien, hoe de tuin gebloeide phlpxen leeuwenbekken en Flora's, uit de gro ken, en als Europe wacht, verder tot tegen de kale, zwa aankijken. Doch da tuinlieden de lege weer gevuld met ware het al weer herfst of eigenlijk Nu kan hem niets wanneer hij bij de stalletjes tussen de chrysanten de Maai lathyrus en de eer! vroege narcissen naast de typiche w landse papaver, da: reeds gewoon te vu Gewoon is eigenl: hiervoor. Want de gevoelige noorderling den ieder jaar opi scheppen uit deze lente in deze gezeg de winterjas, de ga: wollen deken er dr van het jaar natuui komen, maar waar heid van de noord kent. Vim In zuidelijker strek werelddeel, zoals in nog zuidelijkere Tas deze tweede lente n ning winter natuur grimmigerhand. Doel lenteboden zelfs in den het hoofd omhoo In Nieuw-Zuid-Wt Australië, zo ongevee linie aan de andere rijken echter herfst Zij die zich ontvangen de turn verschijn VOOR HEDEl HILVERSUM I, 402 om 7, 8 en 11 uur. Cultuurdragers van 1700 niuklijk bezoek aan Gro: leven. 7.40 Andante. 7.45 8.15 Holland festival. 10 vertrouwde pand, 11.15 HILVERSUM H, 298 om 6, 8 en 11 uur. 6 Strijdkrachten. 7.00 Fanfa voetlicht. 7,45 Paris vous deon-orkest. 8.15 Cocktai Tien kleine negertjes. 9.45 10.15 Buitenlands overzie! van 16-0. 11.15 Reporta aan Groningen. 11.25 H« nisch-orkest. VOOR WOE HILVERSUM I, 402 om 7, 8, 1, 7, 8 en 11 bij het werk. 9.00 Ochte eert. 10.30 Morgendienst. ii.30 Luisterspel. 12.00 Werken van Hector Berlic 2.00 Strijkkwartet. 2.30 Geret. Meisjesvereniginger 8.30 NCR V-koor. 4.00 Gri onze meisjes en jongens 5.25 Harp-recital. 5.45 Re Onze Nederlandse koren belgenootschap. 7.15 Ond 7.30 Melachrino. 7.40 t'giarig jubileum van de Oranjeverenigingen. 9.15 Gram.muziek. 10.30 Kent Avondoverdenking. 11.15 11.45 Londens Symphon HILVERSUM II, 298 °m 7, 8, 1, 6, 8 en 11 spel. 8.50 Voor de hur Menuhin, viool en Hepzi 10.00 Kinderen en mensi c-*ng. 10.20 Onze keuke zii'ger zwijgt. 11.00 Pop De Ramblers. 12.38 Vic o nn ^romenade-orkest. 2.00 Gespioken portret, orkest 3.00 Kinderkoor, o.o Speel jij dit ook? 4 4 30 De Regenboog. 5. krant. 5.39 Malando en r1QAVt* Koninklijk b C30 Strijdkrachten. 7.00 L K«^rtet Cordu ft 4n 1? Johan Jong. 10 20 Sr®* .0mrocP-°rkes iïi I I M??st<?r-Wo. 10.45 °rgelspel

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 2