De Natuurhistorische Vereniging naar de bijen Een interessante excursie Stom petoren HEILOO Schermerhorn Egmond aan Zee Bergen Egmond-bmnen °im, Pam en Pom op avontuur in Luilekker^nd Castricum Driehuizen Noord-Scharwoude Koedijk St. Pancras DINSDAG 30 JUNI 1950 Het was een goede gedachte van het bestuur, na de vertoning van de bijen- film, nu ook eens het bedrijf zelf in ogenschouw te nemen. Zondag had deze excursie plaats. Waarschijnlijk door het minder goede weer was de opkomst niet groot, maar de thuisblij vers hadden ongelijk, want het be zoek aan de bijenstand „Mellona" te Santpoort was buitengewoon interes- sant. Om 11 uur werd men ontvangen door de heer de Meza, die de raad gaf vooral rustig te blijven te midden van de „immen". Daarna werd het gezel schap rondgeleid door de heer VUet- stra die op boeiende en geestige wijze vertelde van de enorme prestaties, ver richt door al die duizenden arbeid sters, die het bedrijf in dienst heeft Het gezelschap liep langs lange rijen ouderwetse korven en moderne bijen kasten. Men zag het bouwen van de raten en het gebruik van uit was ge perste kunstraat. In een glazen demon- stratiekast was de gemerkte koningin druk bezig met het leggen van eitjes in de cellen en men zag ook de merk waardige honingdans van een zojuist binnengekomen werkster, die op die wijze mededeling deed van de ontdekte honingbron. Daarna kreeg men een raat te zien, waarin nieuw leven ontwaakte. Het dekseltje van de cellen werd weggebe- ten en het volwassen bijtje kwam voor de dag. En bij het aanschouwen van dit alles zaten bijen op de handen, neuzen en oren der bezoekers, maar steken deden ze niet. Ja toch, een der aanwezigen, zelf bijenhouder, liet zich steken en toonde de angel met het gif blaasje dat nog duidelijk pompbewe- gingen uitvoerde. Men zag tevens de ernstig verwonde „werkster" die haar daad met de dood moest bekopen. Er werd ook een korf beluisterd, waarin de koningin was te horen. Men hoorde duidelijk een mè-mè-geroep. In een lege korf was een indringer te zien: eer. geweldige hoornaar-koningin was bezig een nest te bouwen. Het spreekt vanzelf, dat er veel was te vragen en Voorlichting emigratie naar Australië In verband met de zeer grote be langstelling welke bij de bevolking be staat voor emigratie naar Australië, wordt op initiatief van het Geweste lijk Arbeidsbureau te Alkmaar een voorlichtingsavond georganiseerd op Dinsdag 27 Juni in „Het Wapen van Heemskerk". Op deze bijeenkomst zal de heer H. A. van Luyk, hoofdambtenaar van het Rijksarbeidsbureau, die in Australië is geweest om een onderzoek in te stel len naar de mogelijkheden, welke dit land voor Nederlandse emigranten biedt, een inleiding houden. Ook wor den twee films over Australië vertoond. Belanghebbenden zullen gelegenheid hebben vragen aan de inleider voor te leggen (liefst schriftelijk). De bewijzen van toegang, welke kosteloos zijn, kunnen worden afge haald bij het Arbeidsbureau op Vrijdag 23 Juni, des voormiddags van 912 u. de heer Vlietstra had dan ook geen gemakkelijke taak, maar hij gaf blijk van een zeer uitgebreide kennis van zaken. Hierna bezocht men het bedrijf binnen. Allerlei imker-benodigdheden werden gedemonstreerd, o.a. de slin germachine, een centrifuge, die de ho ning uit de raten slingert, een vang- buis voor de koningin, een verzend huis voor H.M., en een vernuftig ap paraat, waarmee de tonglengte van de bijen kan worden gemeten. In de werkplaats stonden honderden korven en andere benodigdheden voor verzending gereed. Het spreekt van zelf, dat de reclame voor het product niet werd vergeten. Spreker wees er op, dat de honing niet alleen een grote voedingswaarde bezit, maar ook be standdelen bevat, die de gezondheid en het uithoudingsvermogen vergro ten. En zoals het in Alkmaar gaat met de kaas,zo ging het hier met de ho ning, die op beschuitjes werd aangebo- ning, die op beschuitjes werd aangebo den. Vele bezoekers, er was ook een ge zelschap uit Haarlem, maakten tevens van de gelegenheid gebruik een potje boekweithoning te kopen, die nogal zeldzaam is. Zeer voldaan werd daar na de terugreis naar Alkmaar aan vaard. Verkoop inventaris muziektuin De inventaris van de Muziektuin verkeert voor zover deze van de ge meente is in slechte staat. Zij zou grote onderhoudskosten vergen bene vens in de toekomst toezicht en con trole. B. en W. willen ze dan ook met uitzondering van het gedeelte dat bij de muzieknis behoort aan de heer H. van Dijk verkopen. De directeur van Openbare Werken schat de waarde op f 1252, inbegrepen de inventaris van de muzieknis, die op f 250 geraamd wordt. De waarde van de rest is op f 1000 te stellen. Het gebruik van deze inventa' ris was in de huur inbegrepen. De pachter wil dezelfde huur blijven beta len als de koopprijs op f 750 wordt ge steld waarmede B. en W. accoord kun nen gaan. Zij stellen de Raad voor daartoe te besluiten. Wandelsportvereriiging De Jeep Alle leden hebben de Avondvier daagse met succes volbracht. Na deze uitgelopen te hebben, ontving elke wandelaar zijn medaille. De prijsuitrei king had plaats bij de heer Koopman in de Langestraat. Er waren er bij die de Avondvierdaagse al voor de vijfde maal volbrachten. Zij kregen daarvoor een speciaal ontworpen medaille. Schaakkampioenschappen van Alkmaar Bij de gisteravond voortgezette wed strijden werden in de diverse afde lingen de volgende resultaten behaald Hoofdklasse: E, G. Kayser—C. Wou- tersen afgebr., J. VeisE. G. Kay ier 0—1, A HoebesP. Deugd y2Ir. G. F. Cool—P. Seewald 0—1, N. Ter- maat—C. Meyer Sr. 1—0, J. Korsman G. F. van Brenk 01. Eerste klasse: J. van LooJ. Schuur man y2—y,, J. p. Bastiaanse—P. vd Struys 0—1, F. van Vliet—M. Ploeger 0—1, S. de BoerW. Pieterse 01, J. de Wolf—F. Bosch 1—0 F. Hol—R. van Wezop 1—0, P. Groenenberg—A. Nij- man 01. Tweede klasse: P. OpdamJ. Slik ker 0—1, E. van Oorschot—mej. C. Bouman 01, J. KoelemeyB. Nyman 0—1, J. Nymanmevr. Veis 10, M. WoltersJ. Boekei 01. Een excursie naar het crematorium De afd. Alkmaar, Bergen en Heiloo van de Ver. voor Facultatieve Lijk verbranding maken Zondag 25 Juni een excursie naar het crematorium te Wes- terveld, waarbij ook niet-leden zich kunnen aansluiten. Het crematorium zal onder deskundige leiding bezichtigd worden, waarna een korte voordracht over crematie wordt gehouden. Voor de vertrektijden zie men elders in dit nummer. Verplaatsing onderwijzer Op 1 Augustus zal het aantal klas sen van de Jan Ligthartschool 5 be dragen en het aantal leerkrachtin clusief het hoofd 4. B. en W. zou den naar deze school willen overplaat sen de heer C. Pool, onderwijzer aan de Bosboom-Toussaintschool, die daarom heeft verzocht. Is haaruitval te genezen. Daarover spreekt Donderdagavond om 8 uur de heer C. L. Anth. van Uden, directeur van de Stichting Ned. Gen. voor Huid- en Haarhygiëne in een der zalen van het café van de heer Haring, Oudegracht 130. OBSTAKELS VERDWIJNEN De rijksdienst voor Landbouwherstel in de prov. Noord-Holland zal 28 Juni a.s. een openbare aanbesteding houden van het slopen en wegruimen van di verse door het voormalige Duitse leger gemaakte werken, staande in verschil lende percelen rondom het vliegveld Bergen, in de gemeenten Alkmaar, Bergen en Egmond-Binnen. AANRIJDING Een vrachtauto veroorzaakte giste ren op de Kennemerstraatweg scha de aan een geparkeerde personenwa gen door achteruitrijdende hiei tegen op te botsen. De koplampen, spat borden en het sierfront werden ver nield. De schade is geregeld. EXAMENS Voor het chauffeursdiploma van de Contactcommissie Chauffeurs Vakbe kwaamheid zijn geslaagd de heren A. Naberman, Alkmaar, A. Roemer, en E. Rus, beiden Beemster en D. Sikkes, Akersloot. Voor het te 's-Gravenhage gehouden examen voor schrijver A der domeinen slaagden de heren M. Hoenderdos en A. J. H. Ohlen, beiden werkzaam ter inspectie der domeinen te Alkmaar. VERHUUR PERCELEN LUTTTK OUDORP 9 en 11 Nu de nodige voorzieningen zijn ge troffen stellen B. en W. voor de per celen Luttik Oudorp 9 en 11, voor zo ver de ruimte op de begane grond betreft, te verhuren aan de stichting „De sociale werkplaats" voor ƒ14. per week. De bovenwoning Luttik Oudorp 2 zou verhuurd kunnen wor den voor ƒ5.per week. Spiritusbrander vloog uit elkaar Gisteren in de loop van de dag heeft zich in de zuivelfabriek „Neerlandia' te Stompetoren een ongeval voorge daan waarbij één persoon licht were gewond. De verwondingen waren van dien aard (enkele snijwonden in het gelaat) dat het slachtoffer, de heer J van Twuyver niet in het ziekenhuis behoefde te worden opgenomen. Hij werd naar zijn woning te Alkmaar vervoerd en zal waarschijnlijk morgm zijn werkzaamheden weer kunnen her vatten. Het ongeluk gebeurde toen in bet laboratorium van de fabriek een spi ritusbrander uit elkaar vloog, geluk kig zonder ernstiger gevolgen dan het hierboven vermelde. Ook werd zo goed als geen materiële schade aangericht. De raad Vrijdag bijeen Vrijdag a.s. zal de raad des avonds om acht uur ten gemeentehuize bijeen komen. Behandeld zal worden een schrijven van de heer Joh. Smit oe- treffenöe oplevering noodschool aan de Westerweg. Er is een verzoek van de bewoners van de Rechte Hondsbosse- laan om de spoorwegovergang daar ter plaatse niet af te sluiten voor rijvjr- keer! Verder is er een voorstel van B. en W. om het raadsbesluit dd. 27 Januari in te trekken. Hierin werd aan de Kroon verzocht uitbreiding van het aantal vergunningen ingevolge de Drankwet. B. en W. stellen voor een dusdanig verzoek opnieuw in te dienen. Ten slotte is er een voorstel van B, en W. om het beschikbaar ge stelde bedrag voor verbouwing ge meentewoning aan de Butterlaan van f 4500.- tot f 5205.- te verhogen. D.O.V.E.S.-successen De juniorencompetitie te Hoorn Een vijftal Doves-Junioren nam Za terdag j.l. deel aan de jeugd-eompetitie op het Hollandiaveld te Hoorn. En met succes. Netty Bakker werd eerste op 80 m hardlopen meisjes A (10.9) en eerste met verspringen (4.88 m); W. v. Weenen werd eerste op Discus (38.46 m) en eerste op speerwerpen (40.40). Beide werpprestaties betekenden een nieuw clubrecord. Maarten Meyer werd eerste op de 1500 m junioren A in de zeer behoorlijke tijd van 4 min. 34,4 sec. Joop Kloosterboer en Bertus Bos man vochten op de 600 m junioren B om de eerste en tweede plaats, waarbij Kloosterboer aan het langste eind trok. Tijd resp. 1.34.6 en 1.35.8. Aan deze junioren-wedstrijd was nog een 1500 m herenklasse D toegevoegd. C. K. Kloosterboer liep hier zijn eerste wedstrijd en bezette de tweede plaats. Het waren dus weer uitstekende re sultaten! Avondvierdaagse Zoals bekend zal er ook dit jaar weer een Avondvierdaagse georgani seerd worden. Behalve tourrijwielen zullen dit jaar echter ook rijwielen met hulpmotoren kunnen deelnemen. De tochten zullen plaats hebben op 26, 27, 28 en 29 Juli a.s. Wanneer men zich laat inschrijven vóór 15 Juli scheelt dit ƒ0.50. Na die datum zijn de inschrijfkosten 2.Men ontvangt daarvoor tevens het routeprogramma, boekje plus fietswimpel. De tochten zijn pl.m. 25 km. per avond. Sportdag van de Sint Willi- brodusstichting Donderdag wordt op het terrein van de St. Willibrordusstichting te Heiloo een sportdag gehouden. De patiënten van de vijf grootste psychiatrische in richtingen van het Noorden des lands komen op die dag in het tournooi uit. Kinderen lopen gevaar Sinds enkele weken is men bezig de rio lering te leggen in plan-West. Vele kin deren gebruiken de diepgegraven geulen als speelgelegenheld. Men zij echter ge waarschuwd dat daaraan groot gevaar ver bonden is. Door instorting zou een ernstig ongeluk kunnen gebeuren. Ook is de jeugd bezig geweest enkele gemetselde putten te vernielen. Men waarschuwe vooral de kinderen dat deze baldadigheid afgelopen moet zijn. AANGIFTE VAN LEERLINGEN Meisjes en jongens, die de 6e klas van de lagere school met succes hebben door lopen, kunnen voor opleiding voor diplo ma Mulo A en B zich nog Woensdag van 2.305 uur opgeven aan het hoofd van de school, de heer Gerling, aan het school gebouw, Slimpad 18. De trouwboekjes moeten de ouders meebrengen. De boeken worden de leerlingen in bruikleen afge staan. Egmondia-AIcmaria- toerelftal Egmondia speelde een vriendschap pelijke wedstrijd op het sportpark te gen het zgn. toerelftal van Alcmaria Victrix. Egmondia kwam in het veld met zijn eerste elftal, waarin echter de proef werd genomen met verschillende ju nioren en nieuwe spelers. Aanvankelijk leek het, dat Egmondia een gemakkelijke overwinning ging behalen. Binnen een minuut scoorde de jeugdige rechtsbuiten met 'n prach tig schot vanaf de vleugel en 10 min later maakte de midvoor er 2—0 van. Alcmaria kwam er echter steeds beter in. Binnen enkele minuten was de stand gelijk en eer de rust inging, was de 2—0-achterstand in een 4—2 voor sprong omgezet. Egmondia pakte na de rust de zaken nu ernstiger aan. Nauwelijks echter had de midvoor de achterstand tot 4-3 verkleind of Alcmaria benutte 'n straf, schop we'gens hands en de stand was weer 5—3. Nog was hiermede de doel- puntenregen niet afgelopen. De scheids rechter kende Egmondia een doelpunt toe, terwijl de bal volgens de Alkmaar' ders nog vóór de doellijn door een der backs was weggetrapt, 54, maar weer diende Alcmaria van repliek 64. Het laatste kwartier met 10 man spelend, wist Egmjndia nog tot 65 op te ha len en met deze korfbalscore kwam het einde. Bridgen Vrijdagavond was er op de bridge club „De Egmonden", op de drive in Hotel „Bellevue", een grote opkomst van badgasten. Het was zo druk, dat de technische commissie zich genoodzaakt zag, een twee ploegenstelsel in te voeren. Hier bij zij opgemerkt dat A en B geen ver schil in speïklasse aangeeft. Hier volgt de uitslag. 1. Nieuwenhuys-Admiraal 54 pt.; 2. Fam. Hooning 50 pt.; 3. Fam, Kirke nier 49 pt.; 4. Fam. Luyckx 41 pt.; 5. Fam. Cohen 40 pt.; 6. Gebr. Dekker 39 pt.; 7. Fam. Dekker 34 pt,; 8. Fam Milhado 27 pt. 1. Syrier-Zwierink 58 pt.; 2. Koper- Dekker 53 pt.; 3 Hartgrink-Liefting 51 pt.; 4. Fam. Knop 42 pt.; 5. Fam. Prins 37 pt.; 6. Dames Hartgrink-Dekker 36 pt.; 7. Broier-Vos 28 pt.; 8. Mevrouw Scholten-Jonker 28 pt. GEMEENTEPERSONEEL TEGEN MIDDENSTAND Een elftal, samengesteld uit het Eg mondse gemeentepersoneel, zal Don derdagavond op het sportpark 'n voet balwedstrijd spelen tegen een elftal van de middenstands-zakenlieden. EEN NIEUWE LIGTENT Op de onlangs gehouden bestuurs. vergadering van de afdeling Schermer, horn van het „Witte Kruis" is beslo ten tot aanschafing van een nieuwe ligtent voor t.b.c.-patiënten e.a. GEREFORMEERDE KERK Ds. P. Rullmann te Utrecht heeft het beroep naar Hoek van Holland aange nomen en bedankt voor Schermerhorn. Muziekfestival De jonge accordeonvereniging Ber gen, geboren Januari 1948, koestert grote plannen. Op 23 Juli a.s., midden in het seizoen, zal zij een muziekfesti val organiseren in Bergens Muziektuin, daartoe door Bergens Harmonie wel. willend ter beschikking gesteld. Een twintigtal zusterverenigingen uit de Kop van Noord-Holland schijnt zijn medewerking reeds te hebben toege zegd. Als het weer meewerkt, is het sue ces wel verzekerd, 's Avonds zal de mooie muziektuin een fantastische aanblik opleveren, als overal lichtjes flikkeren tussen het hout. Door de illuminatie zal het een sprookjestuin worden, die gasten en inwoners trekt. BURGERLIJKE STAND Geboren: Neeltje M., d. van J. Kok en M. L. Klemkerk. Aleida A-, d. van J. N. Wittebrood en A. Zalm. Joke P., d. van J. C. Willig en P. W. Schoelink. Wouter, z. van W. Nap en H. A. Stek. Ondertrouwd: Nicolaas P. de Graaf, won. te Curasao, en Anna F. M. T. Schee pers. Getrouwd: Gerardus Boots en Maria Molenaar. Overleden: Sara F. Brouwer, 84 jaar, weduwe van G. W. van der Veen. Adrianus 11 van Gulik, 84 jaar, echtgen. van D. M. Ruyter. OPBRENGST COLLECTE. Df collecte ten bate van de reclasse ring heeft alhier opgebracht het niet onaanzienlijke bedrag van 76,59. 100. Ja en nu? Ze moeten alles op biechten natuurlijk! Moeder Woeffie luistert naar hen. Eerst met een heel streng gezicht, dat echter zachter van uitdrukking wordt, naarmate Fim, Pam en Pom met hun verhaal vorde ren. En bij het laatste deel verschijnt er zelfs een glimlach op haar gelaat. Of verbeeld ik roe dat? „We moeten we doen, Moeder?" vraagt Pim ang stig als hij klaar is met zijn verhaal. „Nu ik kan jullie wel enigszins ge rust stellen", antwoordt Moeder. De burgemeester is persoonlijk bij me ge weest om me op de hoogte te bren gen en te zeggen dat hij julie verge ven heeft. Hij vond dat jullie nu al genoeg straf te pakken hadden". „Dus hoeven we niet in de kerker onder het Raadhuis te zitten?" „Nee, maar beloof me dan ook dat jullie je best zult doen om niet altijd het avontuur op te zoeken". Pim, Pam en Pom be loven het hun Moeder plechtig. Maar of ze het nooit zulen vergeten? Ik weet het niet! Jeugdherberg „Koningsbosch" wordt heropend De jeugdherberg „Koningsbotich" is sinds jftar en dag een onderdeel van het dorpsleven te Castricum. In 1932 gebouwd met steun van de provincies trok Koningsbosch duizenden naar hier. Langs een der mooiste jeugdherbergen van ons land leidde de weg van vele jongeren uit de grote stad naar de schoonheid van bos, duin en zee. In de achter ons liggende oorlogsjaren kwam Koningsbosch in het „spergebiet" te liggen. Evenmin als vele andere instellingen, ontkwam het gebouw aan de vernielingen der bezetters. In 1945 werd de jeugdherberg teruggevonden zwaar beschadigd en leeggeroofd. Met het toen beschikbare schamele mate riaal draaide Koningsbosch echter spoedig weer op volle toeren; de toeloop was na 1945 gróter dan ooit vóór de oorlog. Als centrum van volkszang en volksdans kreeg de jeugdherberg ook een goede naam bij onze Castricumse jeugd. Dank zij het ijveren van het plaatselijk be stuur en de financiële hulp van de Provincie werden terrein, gebouw en inventaris grondig hersteld en vernieuwd, zodat Koning$bosch zich nu weer mag verheugen in een fris en fleurig aanzien. Dit feit wil het plaatselijk bestuur graag onder de aandacht van alle be langstellenden in het jeugdherbergwerk bren gen. Daarom zal het gebouw Zaterdag des namiddags 3.30 uur feestelijk worden her opend. Het bestuur hoopt, dat velen der genodigden van de verzon%:n uitnodiging gebruik zullen maken. Ook de belangstelling van de zijde der plaatselijke bevolking wordt op prijs gesteld, CASTRICUMMER IN ZOMERHIT VAN R.A.C. Onder auspiciën van het districtscomité N.- Hólland-Noord van de R.A.C.-West is een zomerrit gehouden, waaraan door drie-en-tach- tig rijders is deelgenomen. Het 104.7 km lange parcours was zeer zwaar, want niemand be reikte het eindpunt zonder strafpunten. Onze plaatsgenoot, de heer Rizzi, werd achtste. Hij verwierf bovendien de eerste herenprijs. AARDBEIEN-ACTIE VOOR „HERWONNEN LEVENSKRACHT" Vrijdag zal voor de eerste maal in onze ge meente een aardbeien-actie worden gehouden voor „Herwonnen Levenskracht". Dan zullen 11.1. propagandisten van deze instelling bij het veilinggebouw een inzameling van aardbeien houden, wélke direct na de veiling per auto naar de patiënten van „Berg en Bos" te Bilt- hoven worden gebracht. DE DUIVEN VLOGEN De duiven van de vereniging „De Luchtpost" vlogen deze week van Chateeauroux, afstand 673 km. De uitslag is als volgt: P. Deen, tijd 14. 36.31; P. Konijn 14.43.15; G. Tromp 14.43.51; C. Peperkamp 14.45.37; G. Borst 14.49.47; B. Boddeke 14.48.42; Fr. Tromp 14.49.37; J Lust 14.52.4; J. Zentveld 14.59.11; N. de Wildt 15.11.25; H. Boddeke 15.46.35; Ch. Pieterse 16.41.52. SPORTDAG TE HEILOO De St. Willibrordusstichting te Heiloo orga niseert Woensdag een sportdag voor patiënten van de vijf grootste psychiatrische inrichtingen van het Noorden van ons land. „O.V.A." van het Prov. Ziekenhuis „Duinen- bosch", alhier, zal bij die gelegenheid een gymnastiek-demonstratie verzorgen. EXAMEN Het meisje A. E. Eykmans is ge slaagd voor het toelatingsexamen tot de Rijks HBS te Alkmaar. MARKTBERICHT CASTRICUM, 19 Juni. - Sla 2-3»/«; bloem kool 14—28; soepgroenten 5; peulen 44—53; uardappelen 18; bospeen 13-23; komkom mers 10—19; tuinbonen 17—20; kroten 14-15 per bos; doppers 30—35; capucijners 46; aard beien 1,60—2,30 per slof. „Altijd wat" op het oorlogspad Zondag hield de visclub „Altijd wat" haar eerste viswedstrijd in het nieuw# seizoen. Deze vond plaats in de Scher merringvaart. De vangst was behoor lijk, doch meest ondermaatse baars. Alleen C. Langenberg ving een boven maatse van ruim 27 cm. Opvallend was het grote aantal aaltjes. De uitslag was als volgt: 1 C. Langenberg 51 p; 2 H. Wit 50 p; 3 H. de Groot 44 p; 4 R. Kop 43 p; 5 K. Slooten 35 p; 6 M. van Aal stede 33 p; 7 D. de Jongh 26 p; 8 P. Spaan 22 p; 9 W. de Haas 22 p; 10 A. Lakeman 21 p. De prijsuitreiking vond plaats in café Slooten, hier werden nog enige extra prijzen uitgereikt. De ge vangen vis werd bij opbod verkocht. VERKEERSONGELUK LIEP GOED AF Gistermiddag is het vijfjarig zoontje van de heer J. de Jong' tegen een zandauto van de heer Schot opgelopen. De chaufeur, die slechts langzaam reed, wist door onmiddellijk stop pen, te voorkomen dat het knaapje werd over reden. Met een inwendige kneuzing werd het opgenomen en naar de ouderlijke woning ge bracht. GESLAAGD Ottze plaatsgenoot N. Klomp is te Alkmaar geslaagd voor het diploma vakbekwaamheid der N.H.C.M.V, (Noordhollandse Consumptie Melkvereniging). Marktberichten De Deense ambassade in Londen heeft de verloving bekend gemaakt van de 30-jarige prins Georg van Denemarken, Deens militair attaché in Lon den, en gravin Anne Anson, oud 32 jaar en nicht van koningin Elizabeth. Gravin Anson en prins Georg op een bank in Cadogan Square Gardens te Londen. Wie helpt uit de nood? Het Anjer-comité in deze gemeente zit met een grote moeilijkheid. Op 29 Juni a.s. zal weer de alom bekende Anjerdag worden ge houden. De moeilijkheid is nu: waar zullen we collectanten vandaan halen? Het is een kleine moeite om St. Pancras te bewerken, als er maar genoeg collectanten aanmelden. De ge hele dag is het gemeentehuis geopend voor hen, die zich als collectant willen aanmelden. DE POLITIE MELDT dat in de gemeente St Pancras de navolgende voorwerpen als gevonden werden aangege ven: bruin lederen handschoen, 1 paar kin derwantjes, 1 groene kinderwant, sigaretten aansteker, „Backo" sleutel, bruine voille da meshoed, shagdoos met inhoud, rode stropdas, kinderhandschoentje, 1 paar lederen dames schoenen, damesltandschoen, 1 paar herensok ken, jongenssportriem, kinderportemonnaie met inhoud en blauw geruit kinderwantje; en als verloren: bruin wollen want met beige ingewerkt, leesbril, 1 paar bruine wanten, rode portemonnaie (z.g.n. portefeuille) met Inhoud, haarstrik, bankbiljet van f 10,— en muntbiljet van f 2,50, Indische dubbeltjes armband van 25 stuks, ontbijtlaken en bruine geblokte sport kous. Inlichtingen omtrent al deze zaken zijn te verkrijgen bij de postcommandant der rijks politie te Sint Panera., tel. 521. ALKMAAR, 19 Juni. Sperciebonen 1,43; snijbonen 88-1,11; spinazie 6-25; postelein 4-14; peulen 57-98; rabarber 4-11; andijvie 5—7; sla 2—4; bloemkool: IA 18—23, I 14— 18 en II 8-14; komkommer 12—25; wortel tjes 12-29; spitskool 5-5,80; bieten 12-17; worteltjes 10-21; uien 2-9; aardappelen: nieuwe 18-22, drielingen 13-18; aardbeien 1—2,10 per slof; selderie 6—10; peterselie 2— 4; asperges 75-1,02 en blauw 42-57; pruimen 2—13; perziken 4,50-21. BROEK OP LANGENDIJK, 20 Juni. 120.000 kg Aardappelen: Eerstelingen 21.5025.10, Rode Schotten 21.40—23.10, Doré 22.90, Saskia 28,40, Drielingen 15.80—19.80, Kleine 10—11.90; 3000 kg Rabarber 5.10—6.80; 370 bos Peen 16; 750 kg Tomaten: A 77—78, B 73—74 en C 70—72, NOORDSCHARWOUDE, 20 Juni. - 23.500 kg vroege aardappelen: eerstelingen 22-25,40, rode eerstelingen 22,70, drielingen 16,90— 19,30 en kleine 7,50—10,20. WARMENHUIZEN, 20 Juni 1950. 9000 kg Aardappelen: Schotse muizen 22.60 23.50, drielingen 1920 en kriel 4.20 —8.80. MEDEMBLIK. Aangevoerd aan de afslag in de week van 1218 Juni: 306 pond lijnaal 1.02—0.65, 17064 p. kuilaal 0.79—0.56, 130 p. fuikaal 0.95 —0.60, 162 p. bot 0.38—0.26, 764 p. baars 0.280.15, 282 p. snoekbaars 0.420.32, 10 p. karper 0.07, alles per pond, 10100 kg. nest 5.per 100 kg. OBDAM, 19 Juni 1950, Grote aardappelen 18.4019, driel. 10.40 11.90, kriel 5.40—5.60. WOGNUM, 19 Juli. Vroege aard appelen: middel 17.9020.50, driel. 12,90—14.40, kriel 8.90—11.60, aanvoer 17.500 kg. Groene kruisbessen 5070; Aardbei enl 6290, II 4566, sla 2 3.50, bloemkool 824, bosselderie 7 10, peterselie 4, bosuien 8, peulen 47 —54, bospeen 2130, komkommers 1822, waspeen 2832, tuinbonen 14 —17, slabonen 134. BLOKKER, 19 Juni 1950. Kruisbessen 23.20; Aardbeien 6481! Perziken 7 24; Tomaten 50—85; Sla 3.20—5.10; Ra barber 69; Bloemkool 819; Dop erwten 3035; Tuinbonen 1420; Bos peen 27—30; Uien (per bos) 15—18; Aardappelen 19.2021.60, drielingen 13.90—16.80 en kriel 4.10—7.50. MEDEMBLIK, 19 Juni 1950. Grote muizen 21.6023.40, kleine 16.5019, kriel 7.20—9.10; Rode Muizen 21.40 23.10; Kleine kriel 5 en ronde 25.20. OPPERDOES, 19 Juni 1950. Grote ronde 27—30.90, kleine 19—26, kriel 5 —6; Grote muizen 18.70, Rode muizen 21,40. ZWAAG, 19 Juni 1950. Vroege aard appelen 824; Spinazie 2124; Poste lein 210; Slabonen 131145; Snijbonen 91118; Tuinbonen 1925; Doperwten 28; Peulen 3668: Tomaten 5194; Bos peen 1832; Rabarber 14—17; Andijvie 1320; Sla 2.503; Bloemkool 825; Komkommers 2028; Perziken 829; Aardbeien 4597; Frambozen 120; Pro- lefie 1722; Groene kruisbessen 53.70

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 5