Oorlog tussen Noord- en Zuid-Korea uitgebroken Bidault werd verslagen en trok de enige consequentie Kort Bestek VERENIGDE NOORD-HOLLANDSE DAGBLADEN Snelle opmars der Noordelijke troepen Bij twee vliegrampen 59 doden Maandag 26 Juni 1950 147e Jaargang No. 147 DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN Communistische troepen rukken op mei zware wapenen en luchtmacht - Amerika zendt wapens naar Zuid-Korea - De Veiligheidsraad eist terug trekking der Noordelijken - Truman is bezorgd doch niet verontrust" Zuidelijke hoofdstad Seoel bedreigd Positie van het Zuiden wanhopig genoemd Land van Morgenrust Den Haag: „Amerika zal niet aarzelen" „Amerika moet helpen" - zegt Londen Twee overlevenden van ongeluk op Madagascar gevonden Compiot tegen regering van Portugal De achtergrond van het conflict Conferentie voor plan- Schuman voortgezet AAR VASTE GRQ|J OORDEN „Wat zoekt gjjj,! eerste die door de evaiJi as in zijn geschrift uit j^l staan opgetekend, rwl unnen niet eenvoudiger n. Zij missen elke stichtJ 'k wij gebruiken ze ieder,! we nagaan in welk v»| t wie Jezus volgens de l'I an Johannes, deze Woord,,! worden we voorlopig w,J Er wordt verteld hoe twJ an Johannes de Doper nw| hun meester blijven, ^,'1 i. Dit „volgen" heeft voor I diepere zin. Het beteksj stantie niet meer dan >iacv Jezus merkt dit, en vriJl gij?". De discipelen ailll 5t een wedervraag: Het tegenantwoord luijj et". Dan lezen we nigt at de volgelingen van jJ tnen en zagen, en bij jeaj kan het niet. Het is jeijJ We kunnen niet nalaten t,[ zich achter dit al te gt. Want we willen weteil ipelen gezien hebben, way,! in nieuwe Rabbi zijn geblsl Hen een psychologisch (J d relaas. Maar krijgen het I VOLG van dit verhul I l weinig nadere bijzonder. I een van de beide hierbo.1 discipelen treft z'n broer, I rij hebben gevonden!" 0,1 is de bekende Simon Pe-I mee, en blijft! Maar wair.l i? Hetzelfde vragen we h I een andere discipel, Fillp. I s eveneens zonder naden I ïduiding wordt gezegd, dit gde. in de rij is een zeken I )ok hem wordt gezegi I gevonden!" Wanneer hi)| et hier een zekere Jezui I ifkomstig is uit het onbe. I :hucht Nazareth, haalt hij I op. Toch geeft ook hij g „kom en zie". En ook 3m? Dit alles is té gewooi. I n mysterie achter schuilen ïysterie? Het eerste hoofd-1 t evangelie van Johanntil zeggen, dat Jezus is het Messias, de koning li. m Gods, de Mensenzoon chter het geheim van issen Jezus en deze VTeetn.l i voetstoots volgen, opge-1 evangelie zelf het diep-1 rd, dat het gebeuren weer, tats vindt tussen God en preken kan, daar moefti I n meer te kunnen zeggen I gedwongen te spreken] e dan ook hierbij uitgaan woorden, dan in de proloog vu I over licht en duisternis. I 0 zegt hij, leeft in het] zoekt toch ook weer het licht en duisternis heel- physlsche grootheden, die estanden willen aandel en dus „licht" en „duit :n. Dit kan het best dooi 1 omschrijven als die toe-1 de mens zichzelf niet ver grijpt zijn eigen bestau le zin niet van zijn leven, in deze wereld; misschien I ze.fs druk met zeer veel I is zijn eigen existentie er. I ten wij dan omgekeerd] iie toestand, waarin de tot zichzelf gekomen- is- zinvol. Hij verstaat zich- houwt zijn eigen exists- ind mogen wij terugke-] pschrift van dit artikel,] i?". Want het ligt geheel het evangelie, wanneer vraag antwoorden: D' zin van zijn eigen be- n. Hij wil een antwoord vraag naar de zin van wil in vol vertrouwen reggen tot zijn eigen ERUG tot Andreas, F'" ipus, Nathanael en hoe I ;en hebben geheten. DU die met ons leefden I' an van zich zelf, die wet I de duisternis. Toen heb- ntmoet. Naar hun eige" I deze ontmoeting de om- even. Want vanaf d*> n zij het „licht" lfen zij richzelf en hun eiser Hoe deze omslag P,aa'J kan het zeggen. Alle®1 I le kerk het „Komt 's herhalen. En niet tevef' BUREAU ADMINISTRATIE Voordam 9, Tel. 3320 Postgiro 187294 REDACTIE AchtercLm 20, Tel. 2274 Directie: J. BIJLSMA en C. KRAK Hoofdredacteur: A. KAPTEIN ALKMAARSCHE COURANT TARIEVEN: Advertenties: 16 et p. mm. Famliieberichien 20 ct. p. m.m. Vraag en Aanbod (alleen 2e hands goederen) tot 15 woorden f 1.elk woord meer 5 ct. Uitslui tend contant. Abonnementen t 1.50 per maand, f 4.50 per kwar taal plus incassokosten. 20ndag is de wereld opgeschrikt door het bericht, dat op het japanse schiereiland korea een oorlog is uitgebro ken tussen het noordelijke deel (dat van 1945 tot december 1948 door rusland was bezet) en het zuidelijke deel (dat tot juni 1949 onder amerikaanse bezetting stond). met zware wapenen en gesteund door formaties vliegtuigen van rus sische herkomst zijn de communistische noordelijken over de grens tussen de beide delen van het land getrokken; zij rukken snel op. beide partijen geven elkaar de schuld voor het uitbreken van de vijandelijkheden; het IS echter duidelijk dat de noordelijken uitstekend zijn voorbereid op de campagne. de president van het zuiden, syngman rhee, heeft de geallieerde bevelhebber in japan, generaal mac- arthur, om hulp gevraagd, reeds zijn amerikaanse officie ren naar het front vertrokken om als „waarnemers" op te treden. nE VEILIGHEIDSRAAD, die op verzoek van de Verenigde Staten Zondag- bijeenkwam, nam een resolutie van Amerika aan om Noord-Korea als aan valler te brandmerken en te verzoeken onmiddellijk de vijandelijkheden te staken. De Noordelijke troepen moeten zich achter de 38ste breedtegraad terugtrekken. De Sowjetunie had geen vertegenwoordiger naar de vergadering gezonden, omdat Moskou de Veiligheidsraad boycot zolang China door een nationalist wordt vertegenwoordigd. Negen van de tien aanwezige leden stem den voor de Amerikaanse resolutie. Joegoslavië steunde het verzoek om het staken der vijandelijkheden, maar onthield zich van stemming over de andere twee clausules van de resolutie, daar het van mening was, dat eerst Noord- Korea gehoord moest worden. De zitting werd tot Dinsdag verdaagd. President Truman heeft zijn vacantie onderbroken en is in Washington terug gekeerd. Hij verklaarde „bezorgd, doch niet verontrust te zijn over de aanval" Er zijn sterke aanwijzingen, dat Amerika direct zoveel mogelijk wapens naar Zuid-Korea zal zenden. Later wordt gemeld dat Amerika aan generaal Mac- Arthur opdracht heeft gegeven alle beschikbare «wapenhulp met spoed van Japan naar Zuid-Korea te zenden, teneinde de inval van de Noordelijke com munistische „Volksrepubliek" af te slaan. Het Koreaanse bureau te Tokio deelt mede, dat Noordkoreaanse strijdkrachten zich op ongeveer 60 km afstand van Seoel bevinden, bij de ri vier de Imjin, ten noorden van de stad. Zij slaagden er in Kaesong, een spoorwegcentrum van strategisch be lang, dat ongeveer 65 km van Seoel is gelegen, te bezetten. Boven Seoel verschenen zilverwitte Jakvliegtuigen zonder kentekenen. Zij vlogen op een hoogte var dertig meter boven een buiten de Koreaanse hoofdstad gele gen vliegveld. Noordkoreaanse troepen hebben de stad Ongjin, ongeveer 150 km ten noordwesten van Seoel, de hoofdstad van Zuid-Korea, bezet. Noordkoreaan se tanks zijn de stad Potsjon, 45 km. ten Noordoosten van Seoel, binnen getrokken. De politiebureaux en pak huizen staan in brand. Twintig sche pen hebben troepen aan land gezet 32 km. ten noorden van Potsjon. Ten zui den van de 38ste breedtegraad vor- PRESIDENT SYNGMAN RHEE bede om hulp men zich guerrrillaformaties te Ang- dong, 175 km ten zuidwesten van Se oel. Kolonel Mahoney, waarnemend chefstaf van de Amerikaanse militai re adviesgroep in Zuid-Korea, ver klaarde, dat al het gebied ten westen van de rivier de Imjin, die de 38ste breedtegraad ten noorden van Seoel snijdt, de Noordkoreaanse strijd krachten in handen is gevallen Ts.joentsjon was hevig aangevallen en de achtste divisie van het Zuidkore aanse legei was gedwongen terug te trekken op andere posities. De guer rillastrijders hinderen de verdedi gingspogingen van de achtste divisie Weerbericht Verwachting, geldig tot morgen avond: Meest matige Zuidweste lijke wind. Overwegend droog weer met overdrijvende wolken velden. Tets- hogere temperaturen Dinsdag: Zon op 4.21 onder 21.04- Maan op 19.11, onder 1.38. Zware strijd bij de Imjin Volgens een telefonisch doorgege ven bericht, nebben de Noord-Kore- anen vaste voet gekregen aan de an dere zijde van de Imjin, de laatste na tuurlijke verdedigingslinie voor Se oel. Duizend Noord-Koreanen zijn, naar gemeld, de rivier overgestoken en er woedt thans een hevige strijd, waar bij tanks worden ingezet. Vier Noordkoreaanse gevechtsvlieg tuigen van een Russisch type hebben het spoorwegstation van Jongdongpo, dat vijf km van het centrum der Zuidkoreaanse hoofdstad Seoel is ver wijderd, aangevallen en met machine geweren beschoten, waardoor drie personen werden gewond. Vijf andere Noordkoreaanse vliegtuigen van een Russisch type hebben het vliegveld van Kimpo met hun machinegeweren beschoten. Het hoofd van het Zuidkoreaanse voorlichtingsbureau verklaarde, dat de Zuidkoreaanse regering de toestand wanhopig acht. „Zuid-Korea heeft ge weren en ammunitie nodig. Ook moet het over waarnemingsvliegtuigen kun nen beschikken". De woordvoerdei schatte het aantal tot dusverre aan weerszijden gevallen slachtoffers op vierduizend Hij verklaarde dat de Noordkoreanen bij hun aanvallen ge bruik maken van door Russen opge leide en uitgeruste divisies geregelde troepen. Brigade-generaal William Rooerts onder wiens leiding de vijfhonderd man sterke Amerikaanse raadgevende militaire missie in Zuid Korea staat, deelde op een persconferentie mede: De Zuidkoreaanse troepen 3 unnen liet teger elke goed uitgeruste strijd macht ongeveer drie weken uthou- oen" Hij gaf echter toe bezoi go te zijn over het tekort van Zuid-Korea aan oorlogsvliegtuigen De Ameri "aanse militaire missie schat de sterk te dei Noordkoreaanse troepen op on geveer honderdduizend man Het Zuidkoreaanse leger bestaat ui' acht iiv'sies tot een gezamenlijke sterkte 'an ongeveer 95.000 man Het wordt van aui ies gediend door de Ameri kaanse militaire missie, waaronder zich tweehonderd officieren bevinden j^OREA, het tot Japan behoren de schiereiland, waar thans de oorlog tussen het Noordelijke (Russische) en het Zuidelijke (Amerikaanse) deel woedt, be slaat, samen met het eiland Quel- paart, een oppervlakte van ruim 218000 vierkante kilometer. Het wordt in oude geschriften het „Land van de morgenrust" ge noemd. Vroeger was het een kei zerrijk, sinds 1910 behoorde het aan Japan en toen dit land in 1945 capituleerde, werd het Noor delijk deel bezet door de Russen, die er 'n sterk leger van inheem sen opleidden en het Zuidelijk deel door de Amerikanen, die veel minder aan de defensie de den. De grens tussen beide gebie den werd gevormd door de 38ste breedtegraad. Welingelichte kringen in Den Haag zijn van mening, dat de aanval op Zuid-Korea een krachtproef betekent voor de Amerikaanse politiek in Azie Men kan na deze aanslag op de zelf standigheid van een onafhankelijke staat, volgens de berichten met ge bruikmaking van de meest moderne wapenen, constateren, dat men uit het stadium van de koude oorlog begint te geraken in een fase, waarin actief wordt gevochten. Indien- de Verenigde Staten Zuid-Korea aan zijn lot zouden overlaten, zouden de gevolgen voor Zuid-Azie van verstrekkende beteke nis kunnen zijn. In Haagse kringen gelooft men daarom stellig, dat de Verenigde Staten niet zullen terug deinzen voor actieve steun aan de be dreigde staat. De ogen van de wereld zijn nog meer op Washington gericht dan op Seoel. Amerikaans vliegtuig aangevallen Een JNooraKoreaans „JAK"-geveclHs- vliegruig heeft een Amerikaans „C 54"-transporttoestel, dat zich op de grond op de Koreaanse luchthaven van Kimpo bevond, aangevallen en met machinegeweren beschoten. In het Amerikaanse toestel bevonden zich elf journalisten. Geen der Ameri kaanse inzittenden van het vliegtuig werd gewond. Waarnemers te Londen zijn van me ning dat de houding der Ver. Sta ten de enige van vitaal belang zijnde factor in de Koreaanse oorlog is. Zjj vermoeden dat de Noordkoreaanse regering hulp zal krijgen van de twee machtige nabuurstaten van Noord- Korea, de Sowjetunie en het commu nistische China. Deze waarnemers wij zen erop, dat de Noordkoreaanse re gering nauwelijks in staat zou zijn geweest Zuid-Korea de oorlog te ver klaren, zonder verzekerd te zijn van de morele steun van deze twee grote communistische mogendheden in Azie. of zelfs zonder hiertoe te zijn aange zet. Men wijst er te Londen op, dat Zuid- Korea weinig daadwerkelijke hulp van de Veiligheidsraad kan verwachten, daar de Sowjetrussische regering het bestaan van Zuid-Korea niet erkent. Een van de diplomatieke problemen, die de Verenigde Naties juist niet hebben kunnen oplossen, is het ge schil tussen de grote mogendheden, die ei niet in slaagden Noord- en Zuid- korea weer tot een geheel te maken. Londense waarnemers wijzen er op. dat thans zal moeten blijken of de Amerikaanse regering bereid is zich moeite te getroosten, opdat Zuid- Korea, dat een Aziatisch bruggehooia tegen het communisme is, niet verlo ren gaat. (Zie verder pag. 3) Tijdens het week-end zijn bjj twee vliegrampen 59 personen omgekomen. Voorts zijn tien doden te betreuren bij een vliegtuigongeluk, dat twaalf dagen geleden op Madagascar plaats vond en waarover men tot gisteren nog in het onzekere verkeerde. Zaterdag werd een vliegtuig van de North West Airlines op weg van New York naar Seattle vermist. Een grote olievlek en drijvende wrakstukken, die in het Michicanmeer werden opge merkt, hebben alle twijfel weggenomen over het lot van het vliegtuig, dat 55 inzittenden telde. Een Brits vliegtuig, dat van West- Hartlepools naar Blackpool op weg was, is na een geslaagde noodlanding in de hei bij Clitheroe verongelukt. Toen de piloot zich georiënteerd had, steeg hij weer op. Het toestel raakte daarbij een muur en stortte brandend neer. Vier personen kwamen in de vlammen om. Te Lissabon is bekend gemaakt, dat gedurende drie jaar een complot tol omverwerping van de Portugese rege ring is gesmeed. Zeven mannen, die ervan beschuldigd worden aan dit com plot te hebben deelgenomen, stonden te Lissabon terecht. Zij zouden een bom aanslag op president Salazar neb ben willen plegen en „oorlogswapens" in hun bezit hebben gehad Verschil lende getuigen waren niet versche nen. Het proces werd tot 10 October verdaagd. Twee overlevenden van een Frans legertoestel, dat twaalf dagen geleden tussen Tananarive (Madagascar) en Tamatave werd vermist, zijn 45 km. van het dorp Fito aangetroffen. Zij vertelden, dat zich nog vier zwaar ge wonden in het wrak bevonden. Tien militairen waren overleden. Twee groepen parachutisten onder wie een arts zijn nabij het dorp Fito neerge- sprongen, waarna radio-apparaten en geneesmiddelen werden neergelaten. Militaire reddingsploegen en burgers, geleid door vliegtuigen spoeden zich naar de plaats. £JE 38STE BREEDTEGRAAD, die Noord- en Zuid-Korea scheidt, is reeds sinds lang als een van de gevaar lijkste grenzen beschouwd met betrek king tot de tegenstelling tussen Oost en West. In de afgelopen maanden heb ben er zich herhaaldelijk grensinciden ten voorgedaan. De grens ligt op slechts zestig kilometer afstand van Seoel, de hoofdstad van Zuid-Korea. (De hoofd stad van Noord-Korea is Pyongyang). Na de in tweeën deling van het schiereiland bij een in de oorlog tussen Amerika en Rusland gesloten overeen komst, is sedert de bevrijding van het land van de Japanners, ongeveer vijf jaar geleden, zonder succes gestreefd naar hereniging. De meest recente stap in deze richting is nog deze maand ge daan door drie afgezanten van het Noorden, die naar het Zuiden kwamen met, naar zij zeiden, voorstellen voor de eenmaking van het land. Zij werden door de Zuidelijke autoriteiten gear resteerd en later werd gezegd, dat twee van hen naar het Zuiden waren overgelopen. Het Noordkoreaanse „Vaderlandse Front", dat na de arrestatie der afge zanten hun vrijlating eiste, riep op tot een strijd in het gehele land voor de „eenmaking van het vaderland" en be schuldigde de Zuidelijke president, Syngman Rhee er van, te pogen „in het belang van de Amerikaanse imperia listen een burgeroorlog aan te stoken tegen de vreedzame eenmaking van het land". Korea heeft ongeveer dertig mfil- lioen inwoners, die een taal spreken welke een mengsel is van Tartaars, Mongools en Japans. JAE AMERIKANEN steunden Zuid- Korea met jaarlijks honderd-mil- lioen dollar aan economische hulp en verder ook met militaire bijstand en advies. Men vertrouwde, dat Zuid- Korea per 1952 op economisch gebied zichzelf zou kunnen bedruipen. Twee-derden van de Koreaanse be volking woont in het Zuiden doch daaronder bevindt zich een sterke anti- regeringsgezinde groep. De Zuidkore aanse republiek heeft een politiemacht van ongeveer vijftigduizend man. Er is een veertienduizendtal politieke ge vangenen. Volgens schatting van Amerikaanse ambtenaren te Seoel, vorig jaar ge daan, waren wel vijftigduizend Noord koreaanse communisten in het Zuiden binnengekomen om zich te mengen on der de twee millioen politieke en an dere vluchtelingen uit het Noorden, die er zich reeds zouden bevinden. Vo rig jaar verklaarde men reeds van ge noemde zijde, dat deze communisten de voorhoede zouden gaan vormen bij een eventuele invasie uit het Noorden. Men heeft de sterkte van het Noord koreaanse leger geschat op ongeveer het dubbele van dat in het Zuiden, met een kern van oud-strijders, die ondervinding hebben opgedaan in de strijd van het Chinese leger tegen de Japanners. Het is gewapend met ge weren, mortieren; zwaar geschut en ammunitie van Russische makelij. Ver der zou het Noorden ook beschikken over Russische verkennings-, jacht- en bombardemèntsvliegtuigen, Russische lichte tanks en vlooteenheden. In het Zuiden, waar zich een vijf honderd man sterke Amerikaanse mis sie bevindt voor militair advies zou het aantal gewapende manschappen van leger en politie nog geen negentig duizend bedragen, waarbij ingesloten een kleine gemechaniseerde sectie, die geoefend is in het gebruik van Ame rikaanse jeeps en transportvoertuigen. Zuid-Korea beschikt niet over tanks en zijn luchtmacht bestaat uit een klein aantal Amerikaanse surplus-toestellen, die niet voor militair gebruik ingericht zijn. Nieuwe kabinetscrisis in Frankrijk Zaterdag is de Franse regering bjj de stemming over de motie van vertrouwen met 352 tegen 230 stemmen verslagen. De premier Georges Bidault trok hieruit de enige consequentie en spoedde zich naar het Elysée om de president Vincent Auriol het ontslag van zijn rege ring aan te bieden. Het was de eerste maal, dat een Franse regering bij stemming over een motie van ver trouwen met een absolute meerderheid in de Nationale Vergadering is verslagen. Communisten, socialisten, Gaullisten en een aantal rechtse en radicale afgevaar digden bewerkstelligden door hun tegenstemmen dit resultaat. Bidaults partijgenoten, de leden van de MRP en een aantal gematigden stemden voor de regering, terwijl een dertigtal leden zich van stemming onthield. Voordat de stemming in de Nationale Vergadering begon, verklaarde de mi- nister-president, dat het „misschien moeilijk zou zijn opnieuw een meer derheid in de Nationale Vergadering te vormen". Men meent uit deze verkla ring te moeten opmaken, dat de M.R.P mogelijk zal weigeren deel te nemen aan een nieuwe regering om in de na bije toekomst algemene verkiezingen te kunnen forceren. Volgens de grond wettelijke regel zouden in October '51 verkiezingen gehouden moeten worden. Bidault deelde voorts mede, dat de zesmogendhedenbespreking over het plan-Schuman zonder onderbreking voortgang zou vinden, wat ook het lot van de regering zou zijn. De verslagen regering-Bidault, de elfde Franse regering na de bevrijding, is 242 dagen in functie geweest. Zij was oorspronkelijk een coalitie van MRP, Socialisten, Radicalen en Gema tigden, doch de socialistische ministers trokken er zich op 8 Februari j.l. uit terug. Sedertdien bestond het kabinet uit veertien MRP-leden, radicalen en radicaal-gezinden en vijf gematigden. IVW-BE SPREKING OVER HET PLAN-SCHUMAN. De eerste bijeenkomst van de bijzon dere commissie voor het plan-Schu man van het „Internationaal Verbond van Vrije Vakverenigingen" (IWV) zal op 28 Juni te Parijs worden ge houden. Hieraan zullen o.a. afgevaar digden van de vakbonden in Neder land deelnemen, alsmede afgevaardig den van de mijnwerkers en de me taalbewerkers. Qisteren zijn in Keulen feesten be gonnen ter ere van het feit, dat de stad negentienhonderd jaar bestaat. De burgemeestefs van Den Haag en van Rome brachten de gelukwensen van hun steden over. Mr. d'Ailly heeft nog niets van zich doen horen. Ik denk, dat hij een verrassing in petto heeft en zélf wil gaanVierdui zend Amerikaanse wisseiwachters in Chicago zijn in staking gegaan. Men heeft eerst nog geprobeerd, het ver keer gaande te nouden, maar de trein voor San Francisco kwam in Miami terecht en die voor New-York in Van couver. Nu is alles tussen Chicago en de Stille Oceaan maar stopgezet. In Ossendrecht heeft in de afgelopen week een noodweer gewoed, dat zeer grote schade aan de tuinbouw heeft gedaan. Enige bedrijven zijn totaal vernield De schade wordt globaal op twee a driehonderdduizend gulden ge schat. yfaterdag is een inbreker binnenge- drongen in Marlborough House, het Londense verblijf van Koningin Mary. De onverlaat heeft een vrouwelijk lid IIIHIIIIIIIIIIII van het pc rsoneel met een mes gesto ken en een ander een oplawaai ver kocht. Die hij overigens van Scotland Yard wel met interest op interest zal terugkrijgen, nu ze hem toch gevat hebben. Door samenvoeging van kleinere collectieve boerderijen is het aantal collectieve bedrijven in het ge bied van Moskou sinds Januari van Zo is het in 1936 in Spanje óók begonnen dit jaar gedaald van 6069 tot 1668. Vol gens wijlen professor Bartjens moet er dus in Augustus nog één boerderij over zijn in Rusland. Een in Engeland gebouwd reuzenvliegtuig heeft een proefvlucht van 45 minuten gemaakt, Het toestel is dertig meter lang en heeft een spanwijdte van vijftig meter. Toen de Londense taxichauffeurs dit bericht vernamen zijn ze maar op gehouden met staken. Eén zo'n vlieg tuig neemt de inhoud van twintig taxi's gemakkelijk mee. JTen Italiaanse chirurg heeft een naald verwijderd uit het hart van een zevenjarig meisje, dat enige tijd gele den deze naald had ingeslikt. De chi rurg heeft alle hoop. zijn patiëntje in het leven te kunnen houden. Me vrouw Froentjes. de echtgenote van de toenmalige burgemeester van Beiien verloor in 1933 haar trouwring tijdens werkzaamheden in de tuin. Dez»r da gen ontving zij in haar nieuwe woon plaats Den Haag een pakje, waarin de ring zat, vergezeld van een oriefje, dat vermeldde, dat het sieraad inder daad in de Beilense tuin was gevonden

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 1