NIEUWS Stad en Omgeving BRAUN PHILIPS-KOELKAST PEDR0LI AGENDA Districtsfokveedag te Alkmaar DUNNER Fa. Gebr. KAAL 925.- Tentoonstelling van kaas Nieuwe avonturen van Pim, Pam en Pom Egmond a.d. Hoef LAATSTE Egmond aan Zee Oudorp Mr. A, A. M. Struycken Minister van Justitie Kimpo door Amerikanen gebombardeerd INGEZONDEN STUKKEN DONDERDAG 29 JUNI 1950 Door het comité tot het houden van landbouwtentoonstellingen te Alkmaar is deze week een vergadering gehou den, waarop ook aanwezig waren ver tegenwoordigers van de rundveefok kerij. Aanvankelijk was het de bedoeling de landbouwtentoonstelling, die op Woensdag 27 September zal worden gehouden, dit jaar uit te breiden door er een districtsfokveedag aan te ver binden. Dit stuitte echter op allerlei Asoeilijkheden. Een daarvan was deze het vaak dezelfde boeren zijn, die rehapen en varkens bezitten, welke in aanmerking komen voor inzending op de tentoonstelling en die moeten zorgen voor het vee op de districts keuring. Ze moeten, wanneer beide gebeurtenissen op één dag plaats heb ben, dan hun aandacht verdelen over beide en dit is practisch niet goed uit voerbaar. Daarom werd van het oorspronke lijke plan afgestapt en is het besluit genomen de districtsfokveedag op een andere datum te verleggen. Gekozen werd Zaterdag 30 September 1950. Een uitnodiging tot deelname is ge zonden aan de rundveefokverenigin- gen te St. Maartensbrug, Warmenhui- zen, Duinstreek Noord, Duinstreek Zuid, Limmen, Uitgeest, Castricum, Heer-Hugowaard, Ursem en Stompe- toren. Het vraagprogramma zal in hoofd zaak gelijk zijn aan dat voor de Bonds- fokveedag te Hoorn. Enkele correcties zullen echter worden aangebracht ten aanzien van de productieklasse. Aan gezien we te doen hebben met lichtere gronden, zal de geëiste minimumvet- productie voor iedere leeftijd 20 kg. lager zijn. De superproductieklasse vervalt geeel. Indien mogelijk zal het vee worden neergezet in de Doorbraak, terwijl de keuringsringen zijn gedacht op de Ged. Nieuwesloot en op het Waag- plein. Al het vee, dat verschijnt, moet t.b.c.-vrij zijn, terwijl bij een te grote aangifte een commissie van selectie de inzendingen zal nagaan. Geldprijzen zullen niet worden ver leend en ook zullen geen bijdragen in de transportkosten van het vee wor den verleend. Aan het gemeentebestuur te Alk maar zal worden gevraagd het beno digde terrein beschikbaar te stellen en tevens zal worden verzocht om een financiële bijdrage. dan het dunste scheermesje is het scheerblad van de nieuwste electrisch scheerapparaat. Volkomen glad scheert U zich in enkele minuten. Zelfs de zwaarste baard vliegt er af. Laten wij U dit eens demonstreren. RADIO-TECH. BUREAU Houttil 52. Tel. 4374, Alkmaar Wat gebeurt er aan de Bergerweg? De opbouw en modernisering van ons land gaat gestaag verder, zo ook ir. onze stad. In de achteraf gelegen delen van de stad valt dit niet zo oi. maar des te meer langs de hoofdwegen Enige weken zagen we langs de Ber gerweg voor de Jan Ligthartschool een „dragline" aan het werk. Hierdoor werden grote kuilen gemaakt, waarin het grondwater naar boven kwam, waardoor men de indruk kreeg, dat er een kunstmatig meertje werd aan gelegd. Dit was echter geenszins het geval, want nauwelijks had de machine enige kuilen diep genoeg uitgegraven of er kwamen vrachtwagens met z.g. stopzand, waarmee zij de gaten opvul den .Toen bleek, dat daar de nieuwe Handelsschool en de Rijks Landbouw winterschool zouden komen. Het stop- zand wordt gestort ter versterking van het fundament. Op het gehele ter rein zal 4500 tot 5000 m3 zand gestort worden. Vijf vrachtwagens halen deze grond tussen Egmond en Rinnegom vandaan en storten per dag 450 m3. In September hoopt men met de bouw van de scholen te beginnen. Eén komt langs de Jan Ligthartweg en de an dere langs de Bergerweg. In de hoek. die hierdoor vrij komt tussen beide in aanbouw zijnde scholen en de Jan Ligthartschool zal een proeftuin voor de Landbouwwinterschool worden aangelegd. Enorme belangstelling voor RK AFCBeverwijk Het zal de twee-en-twintig spelers, die Zondag op het WFC-terrein staan niet aan supporters ontbreken, want de belangstelling voor de wedstrijd tus sen RKAFC en Beverwijk is zo groot dat de RKAFC-supporters-vereniging vreest niet genoeg te «hebben aan de zestien door haar gecharterde bussen De karavaan zal Zondag om kwa'-t vóór zes van het Canada-plein ver trekken. De AFC-ers hopen, dat de be zitters van eigen wagens zich op dit zelfde tijdstip bij de autobussen zullen aansluiten om eventuele verkeersop stoppingen te voorkomen Uit Bever wijk zal een extra-trein met suppor ters vertrekken. Zeven en veertig huizen zullen helpen de woning nood te lenigen Het is druk tijdens de spreekuren op het Huisvestingsbureau. In het kleine wachtkamertje is het een voortdurend va-et-vient en de ambtenaren luiste ren er de ganse morgen naar de ver langens, die de woningzoekenden hun kenbaar maken. Zij zjjn helaas met zo velen. Jonggehuwden, gezinnen, die bij andere inwonen, en allen komen naar de Oudegracht om te vragen of er nu eindelijk niet eens een huisje voor hen disponibel is gekomen. Het is een beeld van deze tijd, dat men in iedere stad, in iedere provincie en ook buiten onze landsgrenzen, kan aantreffen. De rauwe nasleep van een wereldbrand, die de opbouw lam legde en de vernietiging met zich meebracht. Maar terwijl in het bureau aan de Oudegracht de ambtenaren de woning nood zoveel mogelijk in goede banen trachten te leiden, klinkt in de buiten wijken van Alkmaar het lied van de arbeid. Daar verrijzen reeds 4e muren van een viertal woningblokken. Zeven en veertig huizen worden hier in totaal gebouwd, waarvan 22 duplexwoningen, Men is thans drie maanden met de bouw bezig en verwacht eind Augustus, begin September klaar te zijn. Dit snel le bouwproces is mogelijk, omdat de N.V. Montalbouw het interieur uit voert volgens een montagesysteem. De binnenwanden komen kant en klaar van de fabriek, compleet met electri- sche leidingen. Het zijn wanden, die t.z.t. gemakkelijk en zonder veel kos ten verwijderd kunnen worden als eens in de verre toekomst de duplexwonin gen tot één geheel kunnen worden om gebouwd. Voorts worden de schoorstenen opge trokken uit speciale elementen, het geen het tempo van de bouw in niet onbelangrijke mate versnelt. Natuur lijk zullen de duplex-woningen uiter aard weinig ruimte bieden, maar voor kleine gezinnen zijn zij een prachtige oplossing van het woningprobleem. Voor de bovenbewoners is heel prac tisch een klein balcon aangebracht ter hoogte van de keuken, zodat zij daar een vuilnisemmer en een kolen- kist kunnen plaatsen. Ergerlijke methoden Honden klein en groot, van elk ras en elk formaat zijn huisgenoten. Zij hechten zich aan de mensen van wier gezinnen zij als het ware deel uitmaken en het is onbegrijpelijk dat er „bazen" en „vrouwen" zijn, die zich zonder enige gewetenswroeging van de kleine huisgenoot ontdoen, zelfs zon der te weten welke onzekere toekomst het dier tegemoet gaat. Wie zijn hond kwijt wil ziet en terecht tegen de meest barbaarse manier op om het dier te verdrinken, en vaak ook om naar het zogenaamde gaskastje te brengen. Men wil of kan de dierenarts niet be talen, die de trouwe huisvriend op pijnloze wijze kan doden en men kiest dan eenvoudig de weg van de minste weerstand. Men brengt het hondje ro ver van huis, dat het de terugweg niet meer vinden kan, zet het uit een auto, rijdt hard weg en laat het diertje zon der meer in de steek. Dergelijke onmenselijke methoden komen nog herhaaldelijk voor ook in gezinnen waar men er zich niet op be roepen kan de hulp van een dieren arts niet te kunnen bekostigen. Dinsdagmiddag is hier weer zo'n er gerlijk geval geconstateerd. Op de Kennemersingel stopte een auto bij een groepje daar marcherende R. K. Padvindsters. Een dame en een heer, die in de auto zaten, verzochten de meisjes een hondje naar de heer Verwer de inspecteur van „Dieren bescherming" te willen brengen en ga ven een naam op, die niemand onthou den heeft. De enigszins door het verzoek over rompelde meisjes namen het diertje aan, dat later wist te ontsnappen en sindsdien zwervende is. Het is een klein, aardig wit-zwart vlinderhondje en staat zodra het gevangen is ter be schikking van eventuele liefhebbers. In de omgeving van de veiling zwerft een langharige rood-bruine hond (reu). Ter beschikking is een jonge herder (teef) van pl.m. 9 maanden. Eventuele liefhebbers kunnen zich tot de heer Verwer in de Baanstraat wenden. Zuivelexamens Als sluitstuk van de examens voor de zuivelvakdiploma's van de Alge mene Nederlandse Zuivelbond (F.N.Z.) werd te Alkmaar op 27 en 28 Juni het mondelinge gedeelte afgenomen. Aan 29 der 47 candidaten kon een diploma worden toegekend. 0.m. slaag den voor: Centrifugist: M. Lakeman, Beemster; L. v. d. Meulen, Velsen; J. Spijksma, Amsterdam; R. Visser, Heerhugowaard; J Vogel, Berkhout; J. de Waart, Kwa- dijk. Afgewezen 12. Botermaker: J. J. Jager, Wieringer waard; J. Godwaldt, Oterleek. Afgewe zen X. Kaasmaker: C. Bruijnis, Beemster; J Groen, Beemster; J. Post, Beemster; A. Tj. van Wijk, Oosthuizen. Afgewe zen 2. Fabriekscontroleur: C. Kaandorp, Heiloo. Afgewezen geen. Machinist: S. Stobbe, Binnenwjjzend; K. J. Brom, Julianadorp; R. Elgersma, Alkmaar; U. Greijdanus. Middelie; H. Knol, St. Maartensbrug; J. Koers, Ha ringhuizen; N. J. Kok, Berkhout. Af gewezen 3. (Ontleend aan onze Advertentie-rubriek) Donderdag Harmonie Theater, 8 uur: Bastogne (14 jaar). Victoria Theater, 8 uur: Rinkelende sporen (14 jaar). Cinema Americain, 8 uur: Ik ben een kleurling (18 jaar). Vrijdag. Harmonie Theater, 8 uur: Bastogne, geprolongeerd (14 jaar). Victoria Theater, 8 uur: Menselijk wrakhout (14 jaar). Cinema Americain, 8 uur: De dame in Hermelijn (14 jaar). INHOUD 120 LITER LAAG STROOMVERBRUIK LANGESTRAAT 10-12 ALKMAAR Zoals wij reeds meldden zal er mor gen op de Kaasmarkt een tentoonstel ling van fabrieks- en boerenkaas worden gehouden op het Waagplein. Fabrieken moeten minstens 200 stuks en zelfkazende boeren minstens 100 stuks Edammers of commissiekaas hebben aangevoerd welke door des kundigen zal worden gekeurd. De stichting „Fonds tot behoud der Kaasmarkt te Alkmaar heeft voor deze expositie diverse prijzen be schikbaar gesteld, namelijk een eerste prijs van f 60, een tweede prijs van f 40 en een derde prijs van f 25. Voor de best verzorgde stapel wordt voor beide partijen f 25 beschikbaar ge steld. De geldprijzen kunnen desge wenst door kunstvoorwerpen met inscriptie worden vervangen. Voor de handelaar, die van de tentoongestelde kaas de grootste hoeveelheid koopt, wordt een kunstvoorwerp beschikbaar gesteld. Het paard beviel hem wel Maandag stond op de veemarkt, al hier een veehouder met een paard. Het dier moest f 625 opbrengen. Een zekere M. uit Alkmaar had er wel zin in. Men werd het eens over de prijs en daarna wilde de heer M. het paard even „afrijden". Het werd voor een dresseerwagen gespannen en de koper vertrok. De veehouder bleef achter en wachtte. Toon na enige tijd geen spoor van de koper te zien was mengde hij de politie in het geval. Deze stelde ogenblikkelijk een onderzoek in en hoorde dat het paard in Hoogwoud was gezien. Men zocht verder en vond het ten slotte in een weide in de Wieringer- meer. In plaats van de dresseerwagen vond men er echter een tilbury en van de koper was geen spoor te bekennen. Het bleek, dat de heer M. onder de in vloed van sterke drank in Nieuwe Nie- dorp met de dresseerwagen tegen een paal was gereden en deze daar had achtergelaten. Het paard bleek aan de rechterpoot vrij ernstig verwond. De wagen alsmede het tuig was in Alk maar geleend. De koper is nog spoor loos. Maar het onderzoek wordt voort gezet. Burgerlijke Stand Geboren: Geertruida P., d. van C. G. J. Brekelmans en P. J. Hoekmeijer. Gerarda P., d. van N. Prinse en P. G. van Meeteren. Johannes, z. van F. C. Waaldijk en C. Zorge. Gehuwd: Jean B. Pourquié en Elisabeth C. Gaarthuis. Bernardus J. P. van Wouw en Cornelia G. Kole. Lambertus Martin en Elsje Unglaub. Overleden: Nicolaas Kersten, 77 jaar, geh. met C. Leegwater. Neeltje Klerk, 75 jaar. Amateurs gevraagd Er zijn plannen in voorbereiding om op een nader te bepalen dag een avond te organiseren waar amateurs hun bes te beentjes zullen voorzetten. De ba ten zullen ten goede komen aan de lig- hallen. Een lofwaardig initiatief dat aller steun verdient. Men hoopt dat amateurs zich in gro ten getale zullen aanmelden. Op het publiek is nimmer tevergeefs een be roep gedaan, vooral als er een goed programma wordt aangeboden. Men kan zich voor het goede doel aanmelden bij de heer A. Valk, Anje lierstraat 9. Derde orgelconcert De organist Simon C. Jansen zal Vrijdag om half twaalf en half een in de Grote kerk het navolgende pro gramma uitvoeren: Kleine orgel: Variaties op Vater Unser im Himmelreich, J. P. Sweelinck. Grote orgel: Orgelkoraal, Am Wasser- flüsen Babylons, J. S. Bach. Allegro: G. B. Pescetti. 10 Inventionen. Alb. de Klerk. a. allegretto b. con grazia 0. scherzando d. moderato e. tranquillo f. festivo g. andante con moto h. tempo rubato 1. tempo di Siciliano j. grave Fantasie op „Een Vaste Burg is onze God", Jan Zwart. Oud-koster wordt 80 jaar De heer J. F. de Haas, die ongeveer een kwart eeuw koster van de Grote Kerk is geweest, wordt Zondag 9 Juli 80 jaar. Hij was vele jaren voorzanger en dirigeerde de zangvereniging De Lofstem. Tevens was hij leider van een koor, dat later de naam Christe lijke Zangvereniging heeft gekregen. De heer De Haas arrangeerde ver scheidene .kinderoperettes, die met succes werden opgevoerd. Als leider der begrafenisvereniging D.E.V. heeft hij vele stadgenoten graf waarts gedragen. Officieel is de heer De Haas tot Juni 1942 koster geweest. Sedert enige ja ren is hij bewoner van Huize Wester- licht, waar vele belangstellenden op Zondagmiddag 9 Juli zeker van de gelegenheid gebruik zullen maken de jarige te feliciteren. Hij kocht punten op het Waterlooplein Woensdag eiste de procureur-gene raal bij het Amsterdamse Gerechtshof mr. Zaaier f 350 boete of drie maan den hechtenis tegen de Alkmaarder D. M., die in hoger beroep terecht stond. M. had met een andere koop man een handeltje in textielgoederen opgezet. Daartoe kochten zij in de eer ste helft van 1949 op het Waterloo plein in totaal 1350 punten van een zwarthandelaar. De zaken bleken niet zo voortreffelijk te gaan, want toen de politie lont rook en huiszoekingen verrichtte bij beide kooplieden, was er een tekort in kas. hoewel, zoals ter rechtzitting bleek, voor f 4000 aan textiel was verkocht. De procureur- generaal vond geen aanleiding wijzi ging te brengen in het vonnis van de Bijz. Politierechter te Alkmaar en eiste bevestiging. Uitspraak op 4 Juli. Ouden van dagen kregen ruzie Gisteren arriveerde hier zoals ge meld een boot met een 800-tal ouden van dagen uit Amsterdam. Bij het ver trek ontstond er op de boot ruzie over de plaats verdeling. Deze liep zo hoog, dat de oudjes elkaar met wandelstok ken te lijf gingen. Op verzoek van de secretaris heeft de politie een eind aan de strijd gemaakt en de plaatsen ver deeld. Amsterdamse oudjes in Alkmaar Gister is te Alkmaar het grote pas sagiersschip van de Alkmaar Packet met 800 ouden van dagen naar Alk maar gekomen. Wie lopen konden trokken in groepjes de stad in. Wie 't lopen moeilijk viel werden met Naco- bussen naar het verzamelpunt, de Mu- ziektuin, vervoerd waar gezamenlijk een koffiemaaltijd gebruikt werd. Twee sanatoria-collecten Zaterdag a.s. wordt hier ter stede ten behoeve van de sanatoria „Sonne- vanck" en „Zonnegloren" de jaarlijkse collecte gehouden. Deze collecte, welke tot doel heeft bij te dragen tot leniging van de nood op het terrein van de bestrijding van de zo zeer gevreesde tuberculose, ver dient een ieders volle aandacht en sympathie. Locomotief raakte lek De trein, die vanmorgen om 7.49 uit Alkmaar vertrok, kwam met geruime vertraging te Hoorn binnen, doordat de locomotief bij Heerhugowaard lek raakte. De machine, waaruit de bran dende kolen op de rails vielen, ward ijlings op een ander spoor gereden en bleef daar omhuld door dikke stoom wolken staan, een reserve-locomotief wer ingeschakeld om de trein verder te trekken. GESLAAGD. Te Amsterdam is geslaagd voor het candidaatsexamen geneeskunde de heer J. Christiaanse, alhier. 8. Nee, het valt Pim, Pam en Pom lang niet mee. De hele dag moeten zij kolen rondbrengen en Berend blijft rustig achter het stuur zitten Het enige wat hij doet is wegrijden, wanneer Pim, Pam en Pom met een klant klaar zijn. De drie hondjes wil len niet mopperen, maar het werk is veel te zwaar voor hen en bovendien zijn ze nog pikzwart geworden ook. Sommige zakjes lekken een beetje en in de loop van de dag is er een hele laag kolengruis over hen heengedaald. En Berend moet er nog om lachen ook. „Je moeder zal wel blij zijn, als ze jullie aan ziet komen", roept hij. „Lieve hemel, jullie lijken wel drie negers" Pim, Pam en Pom kijken el kaar aan Wat moet dat nu? Ze kun nen het niet aan Moeder vertellen Het moet een verrassing blijven. Kind onder auto geraakt Op het gevaarlijke kruispunt School straatSlotweg is gisteren een jonge tje, Keesje de Waard door een perso nenauto aangereden. Het jongetje kwam uit de Schoolstraat gelopen en werd meteen door de wagen gegrepen. Het kereltje kwam er gelukkig mat lichte verwondingen af. Dr. Hille ver leende hulp. Een avond vol kunstgenot Maandagavond heeft de gemengde zangvereniging ZIVEO met medewer king van het orkest van de Maatschap pij tot Bevordering van de Toonkunst, afdeling Alkmaar, in de zaal van het Oud-Katholiek verenigingsgebouw een concert gegeven. Het publiek, dat de zaal tot de uiterste hoeken vulde, heefc ten zeerste genoten van hetgeen er werd geboden. De dirigent de heer B. Richard Sombroek, had koor en orkest volledig in de hand en boekte met de zijnen een verdiend succes. Het orkest opende het programma met de suite Rodrigo van G. F. Han del. Vervolgens hoorden we van koor eft orkest Ave Verum van Mozart, van het koor Beethovens Vesper en daarna weer van koor en orkest het Lente koor uit het oratorium De Jaargetij den, van Haydn. Hat orkest voerde een Symphonie van Stamitz uit. Be sloten werd met twee nummers voor koor en orkest, n.l. Rozen in Tirol van Zeiler en Rozen uit het Zuiden van Strauss. Kabelleggen een groot karwei Onlangs is een 50.000 volts hoog spanningskabel van Oterleek naar Alkmaar gelegd. Men is thans bezig deze via de Provinciale weg en het kanaal Omval—Huigendijk te verlen gen. De aanleg van deze nieuwé ver binding is allerminst een kleinigheid. Onder de Provinciale weg zijn buizen gelegd, waar men de kabels doorheen trekt. Voorts moet de kabel door de dijk en het kanaal worden gelegd. Een drijvende heimachine heeft een gedeelte van de oevers van het ka naal met schoeiïnghout afgedamd. De betonnen schoeiïng is tijdelijk ver wijderd en in de oevers zijn reeds grote sleuven gegraven. Nu is een grote baggermachine uit Alkmaar ge arriveerd, die dwars door het kanaal een sleuf van twee meter diep bag gert, waarin de kabels zullen worden gelegd. Op het ogenblik wordt voorts de Provinciale weg in de gemeente Ou dorp over een flinke lengte van een nieuwe onderlaag en een nieuw weg dek voorzien. Dit gedeelte, indertijd aangelegd op een gedempt gedeelte van de Noordervaart, begon n.l. in ernstige mate te verzakken, hetgeen grondige verbeteringen noodzakelijk maakte. Belangrijke voetbalwedstrijd Woensdagavond werd de wedstrijd Kolping BoysBerkhout op eigen ter rein te Oudorp herhaald. Zondag was de wedstrijd in de kwartfinale voor het Gouden Kruis onbeslist gebleven met een stand van 22. Gisteravond had Kolping Boys geen geluk. In de eerste helft waarin Berk hout de wind in de rug had, wist zij twee doelpunten te maken. De hoop van Oudorp was nu gevestigd op de tweede helft doch de stand bleef ongewijzigd 20 voor Berkhout. De talrijke toe schouwers uit Berkhout die met twee autobussen waren gekomen gingen te vreden huiswaarts Actie voor tuberculose bestrijding Teneinde de bestrijding der tuber culose zo veel mogelijk te bevorderen komt Donderdag 6 Juli de grote pro- paganda-wagen van de Nederlandse Centrale Vereniging tot bestrijding der tuberculose ook te Oudorp. De propa- ganda-wagen, waarvan' wij reeds een beschrijving gaven en die tal van ge meenten in ons gewest zal bezoeken, zal die dag van 9.30 tot 12 uur stand plaats innemen in het Ooievaarsnest en dan o.a. bezocht worden door de kinderen van de O.L. School. Vanaf 14 uur wordt standplaats ingenomen op het plein van de R.K. Scholen te Oudorp, waar de kinderen van die scholen de wagen zullen bezoeken. In de avond wordt er speciaal gelegen heid voor bezoek gegeven voor jeugd en andere verenigingen. STICHTING „KUNST EN BEDRIJF" OPGERICHT Dezer dagen is opgericht de stich ting „Kunst en Bedrijf", die zich ten doel stelt het verstrekken van op drachten te stimuleren en voor de bedrijven, die daartoe gelegenheid zouden bieden, een leidraad te zijn bij het plaatsen van opdrachten. Marktberichten ALKMAARSE EXPORTVEILING, 28 Ju ni 1950. Snijbonen 80109 per 100 kg; sperciebonen 90—102 per 100 kg. spinazie 19—30 per 100 kg; postelein 26—35 per 100 kg; peulen 4480 per 100 kg; rabarber 4— 11 per 100 kg; andijvie 5—9 per 100 kg; sla 23 per 100 stuks; bloemkool 1 A 20 27, I 1420, II 812 per 100 stuks; kom kommer 815 per 100 stuks; tuinbonen 613 per 100 kg; rode k i »1 1721,50 pet 100 kg; bieten 713; worteltjes 815 per 100 bos; uien 1723 per 100 kg; sjalotten 211 per 100 bos. Aardappelen 511; aardbeien 12 per slof; selderie 3650 per 100 bos; peterselie 25 per bos; tomaten 951.09 per 100 kg; bonken 6476; per ziken 518 per stuk: pruimen 416 per stuk; rode bessen 250 per slof; kruisbessen 23—26 per kg; nieuwe aardappelen, grote, 9—15 per 100 kg. Ongecorrigeerd) De Regeringsvoorlichtingsdientl deelt mede, dat by Koninklijk Besluil van 28 Juni met ingang van 10 Ju;l benoemd is tot Minister van Justin J Mr. A. A. M. Struycken, advocaat eJ procureur en wethouder van de ge-I meente Breda. Mr. A. A. M. Struycken werd op 211 December 1906 te Breda geboren. Hi]l studeerde in de rechten te Nijmeg«l en deed op 29 Januari 1932 zijn doet«.| raai examen. Hij vestigde zich als nj,[ vocaat en procureur te Breda en we.-j I in 1935 lid van de gemeenteraad voor I de Katholieke Staatspartij. In 19371 werd hij fractie-voorzitter voor deze I partij in de raad, in 1938 wethoud?r I der bedrijven en in hetzelfde jaar iij van provinciale staten in Noord-Bri. bant. In 1941 bedankte hy als zodani| als protest tegen door de bezetter ge. nomen maatregelen. In 1941 kreeg hi] de leiding van de sociale dienst vei N. V. Hollandse Kunstzijde Industry te Breda, met opdracht voor deze on derneming een sociale ontwikkeling voor te bereiden, gebaseerd op de na oorlogse structuur. Van Mei 1942 tot December 1942 zat mr. Struycken di gijzèlaar te St. Michelsgestel. Na di bevrijding van Breda werd hij in Nov, wethouder van tinancien en bedrijven en was daarbij speciaal belast met ii zorg voor vluchtelingen en evacué's. Mr. Struycken bekleedt voorts eei '44 wethouder v. financiën en bedrijven groot aantal maatschappelijke functie: Volgens een bekendmaking van het hoofdkwartier van Mac Arthur heeft de 20 ste groep der Amerikaanse lucht macht het vliegveld Kimpo gebombar deerd en alle belangrijke doelen met goed gevolg geraakt. Alle bommenwer pers keerden op hun basis terug. De piloot van een Amerikaans straalvlieg tuig schoot een Noordkoreaans ge vechtsvliegtuig in een gevecht boven Soewon neer President Syngman Rhee heeft te Taedjon verklaard, dat er „weinig hoop" is, tenzij de Amerikanen zware kanonnen naar het front zenden. De Noord-Koreanen zijn met tanks de Han overgestoken en de Zuid-Koreanen worden van de oever teruggeslagen, aldus Syngman Rhee. De gevechtslinie ligt thans ongeveer 12 kilometer ten Noorden van Soewon. Conferentie van ministers van defensie In welingelichte kringen te Oslo is vernomen, dat in de nabije toekomst weer een conferentie zal worden ge houden van de Britse, Noorse en Deense ministers van defensie. De be sprekingen tussen de ministers begon nen in het begin van deze maand te Londen en werden de vorige week in Kopenhage voortgezet. (Buiten verantwoordelijkheid van de Redactie) De Noodwet-Drees en de Ziekenfondspremie In de courant van Vrijdag 23 Juni las ik, dat de Ziekeonnsdf en slissing had genomen, welke hierop neerkomt, dat de verhoging van de premie voor de afdeling vrijwillige verzekering van de algemene zieken fondsen met ingang van 1 Juli haar be slag krijgt. De premie wordt dan defi nitief verhoogd van 63 op 80 cent per week en per persoon van zestien jaar en ouder. Deze verhoging, zo wordt gemeld, geldt niet voor hen, die een uitkering krachtens de noodwet-Drees genieten. Nu komt 'de bode van het fonds en zegt, dat 1 Juli de premie 80 cent wordt, ook voor hen, die de uit- kering-Drees ontvangen. Is dit nu plot seling veranderd? Het zou al heel treu rig zijn als wij, die van de noodwet moeten leven nog 17 cent per week moesten betalen. Wij hebben nu 50 cent meer gekregen en nu wil het zieken fonds met Januari weer met f 1.— ver hogen. Op die manier hebben wij niets aan onze toeslag. Wij zijn met ons tweeën. Dan wordt de contributie f 1.60 per week. Dat is toch veel te hoog. C. de H. (Bij informatie blijkt ons, dat de mo gelijkheid is opengelaten, dat elk zie kenfonds zelf een beslissing neemt in de vraag of ook degenen, die van de noodwet-Drees profiteren in de alge mene verhoging worden begrepen. Dat is hier wel het geval, zodat de toestand inderdaad is zoals inzender die heeft getekend. Van een verhoging met Ja nuari van f 1 is aan het Ziekenfonds niets bekend, zodat inzender daarvoor niet bevreesd behoeft te zijn. Red.) LANGEDIJKER GROENTENCEN- TRALE, 29 Juni. - 230.000 kg aardap pelen. Eerstelingen 9.6012.30; Doré 10.80—11.20; Rode Schotten 9.90—12.1»; grove 910.20; drielingen 6.208.10; kleine 3.505.80. 10.000 kg rode kool 8.80—1190. 600 kg gele kool 15—18.' 450 stuks bloemkool I 26- 700 kg toma ten A 89—90; B 77; 1000 bos pe<® 8.1010.50; 4 kg slabonen 90. NOORDERMARKTBOND, 29 Juni. - 140.000 kg aardappelen. Eerstelingen 10.10—12.80; grove 8.40—10.40; drie lingen 4.60—7; kleine 3.905.10; R°^e Eerstelingen 10.2013; Eigenheimer" 18.60; Rode Eigenheimers 19; 160 K tuinbonen 6.70.

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 2