Hevig onweer boven Noordholland Prawda beschuldigt Amerika van „directe aggressie" Kort Bestek VERENIGDE NOORD-HOLLANDSE DAGBLADEN Wordt Soewon omsingeld? Dinsdag 4 Juli 1950 147e Jaargang No. 154 DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN Vier personen werden gedood Brandschade loopt in de tonnen Blikseminslag te Heer- Hugowaard eiste twee slachtoffers Heiloër brandweer stond machteloos Kellner vermoord te Leeuwarden Gerepatrieerden naar alle delen des lands Paratyphus in Zwolle DE „PRAWDA", het blad van de Sowjetrussische communistische party, heeft in een hoofdartikel de V.S. van „directe aggressie" beschuldigd. Het blad meldt voorts, dat in de gehele Sowjetunie massabetogingen worden gehouden waarop geëist wordt dat de „Engels-Amerikaanse aggressors" een halt wordt toegeroepen. Voorlopig geen Noordelijke aanval? Amerikanen werden met gejuich begroet Amerikaanse vloot bracht elf Noord- koreaanse schepen tot zinken Nieuw aanbod van Tsjiang Kai Sjek Chinese communisten in Noord-Korea? BUREAU ADMINISTRATIE Voordam 9, Tel. 3320 Postgiro 187294 REDACTIE AchtercLm 20, Tel. 2274 Directie: J. BIJLSMA en C. KRAK Hoofdredacteur: A. KAPTEIN AARSCHE COURANT TARIEVEN: Advertenties: 16 ct p. mm. Familieberichten 20 ct. p. m.m. Vraag en Aanbod (alleen 2e hands goederen) tot 15 woorden f 1.«Ik woord meer 5 ct. Uitslui tend contant. Abonnementen 1.50 per maand, 4.50 per kwar taal plus incassokosten. Links en rechis sloeg de bliksem in (Van onze verslaggevers) IJONKERE WOLKEN dreven gisteravond boven Noord-Holland, waaruit zich omstreeks zeven uur een hevig onweer ontlaadde, dat in de streek rond Alkmaar en in West-Friesland een brandschade van catastrophale omvang heeft veroorzaakt. Op talrijke plaatsen sloeg de bliksem in en werden boerderijen en huizen in een oogwenk brandende fakkels. De zwaarste branden woedden in Heerhugowaard, Bergen, Heiloo, Berkhout en Schagerbrug, waar vijf boerde rijen, een dubbel woonhuis en een nieuwe villa in vlammen opgingen. De ge volgen van het onweer bleven helaas niet tot materiële schade beperkt. In totaal waren gisteravond in onze provincie vier slachtoffers te betreuren. Te Heer hugowaard werden twee personen en in Uitgeest en De Rijp een man door de bliksem getroffen en gedood. En verder trok het zware onweer links en rechts in de provincie, boer derijen, woningen, bomen en hooimij ten treffende. Te Schagerbrug werd de kapitale boerderij van de heer J. Jimmink het slachtoffer. De brand weer uit Zijpe trachtte nog in te grij pen, doch inmiddels was de boerderij reeds bijna afgebrand. Zes personen scholen onder een boom EEN zeer tragisch verloop had de brand, die gisteravond te 7 uur uit brak in de boerderij „Het Reigerhof" aan de Rustenburgerweg te Heerhugo waard. Nauwelijks was de bliksem in de grote hoeve geslagen of omwonenden snelden toe om huisraad en kleding te redden. Tijdens een van de zware stortbuien ging een zestal mensen on der een boom staan om een ogenblik te schuilen. Een volgende bliksemslag trof de boom en velde de zes personen ter aarde. Twee van hen stonden on middellijk op, doch vier bleven bewus teloos liggen. Vier doktoren, t.w. dok ter H. K, F. Cohen van Hensbroek, dokter Brinkhorst en dokter Th. Ch. M. Herckenrath van Heerhugowaard en dr. W. J. Lojenga uit Alkmaar spoedden zich naar de plaats van het ongeluk, maar noch zij, noch de EHBO en de politie slaagden er zelfs na uren lange kunstmatige ademhaling en be handeling met zuurstofkoffers in, bij de 70-jarige J. de Vries en de 15-jarigc J. Evers de levensgeesten op te wek ken, De X6-jarige Cor Beers en de 18- jarige Jan van Stralen kwamen spoe dig weer tot bewustzijn en werden per ziekenauto naar het St. Elisabeth Zie kenhuis te Alkmaar overgebracht. De brandweer van Heerhugowaard slaagde erin het woonhuis voor de boerderij te behouden. De boerderij jjslf brandde tot de grond toe af. Bij laformatie deelde men ons hedenmor gen in het St. Elisabeth Ziekenhuis mede, dat de toestand van de slacht offers Beers en v. Stralen zeer bevre digend was. Een tweede brand T)E BRAND op „Het Reigerhof" was nog niet geblust, toen om kwart vóór tien de bliksem in de schuur van de boerderij van de heer C. v. Stralen aan de Oostdijk sloeg. Het vuur greep zo snel om zich heen, dat de buren zich moesten haasten om een deel van de inboedel en de in de schuur ver blijvende varkens te redden. De boer derij, die reeds de gehele hooioogst be vatte, werd een prooi der vlamm-n. De brandweer, die bij het uitbreken van deze vuurzee nog bezig was bij „Het Reigerhof" moest zich beperken tot de nablussing. riM tien minuten over zeven werden de bewoners van de Westerweg :e Heiloo opgeschrikt door een knette rende bliksemslag, die de uit 1893 da terende boerderij van de heer J. Muis trof. Ook hier viel aan blussen niet te denken. De hooioogst, die juist enkele dagen binnen was, brandde als een fakkel, terwijl de werkzaamheden van de actieve Heilooër brandweer belem merd werden door het feit, dat zij 129 meter slang moest uitleggen alvorens aan een sloot water onttrokken kon worden. De boerderij brandde geheel af; een kapschuur achter de hoeve bleef onbeschadigd. Zij dient thans net gezin van de heer Muis tot woning. Villa ie Bergen werd geblakerde puinhoop UEN maand geleden had de familie P. Krom haar fraaie nieuwe witte villa aan de Eeuwige Laan te Bergen na trokken, toen gisteravond deze schm- ping van de architect Pieters in een zwart geblakerde puinhoop verander de. Te 8.10 uur wandelde de heer Eecen langs de villa en bemerkte, dat er rookwolken uit het rieten dak kwa men. Onmiddellijk alarmeerde hij de buren en sloot een slang op de water leiding aan. Binnen vijf minuten wa de Vrijwillige Brandweer van Berger, aanwezig, die met vier slangen vuurzee te lijf ging. De bewoners wa ren afwezig en bleven nog onkundig van de ondergang van hun fraaie huis Hel rieten dak maakte het de brand we-" onmogelijk om de striid me' sue ces te voeren Omwonenden konden een deel van de inboedel redden; de villa bleek verloren. Boerderij en dubbel woon huis ieBerkhoutdoor brand verwoest 0°k West-Friesland bleef niet be spaard en boekte 'n brandschade van meerdere tonnen. Te kwart over zeven sloeg de bliksem in de boerderij van de weduwe Tessel in de Goorne (gemeente Berkhout). De vrijwillige brandweer van de Goorne had hier slechts de beschikking over een oude handspuit, die niet voldoende bleek om de rode haan tot de terugtocht te dwingen. Door overwaaiende vonken breidde de brand zich spoedig uit tot het dubbele woonhuis, bewoond door de gezinnen Oud en Bakker en nog was het gevaar niet geweken. Het aan de overzijde staande perceel dreig de eveneens in de as gelegd te wor den. De handspuit werd daarom op dit huis gericht en de moedige brand weerlieden smaakten het genoegen dit pand althans voor brand te vrij waren. De inmiddels gearriveerde motor spuiten van Berkhout en Avenhorn pakten met een groot aantal stralen het vuur in de boerderij en het dub bele woonhuis aan. Deze waren ech ter niet meer te redden. De boerderij brandde volkomen af; van het dub bele woonhuis stonden na enkele uren nog slechts de muren. De gehele in boedel van de familie Tessel ging verloren, die van de families Oud en Bakker werd ten dele uit het huis ge sleept. De verzekering dekt de scha de. De aangrenzende smederij van d: heer Floris liep grote waterschade op. De Hoornse brandweer, die ter assi- tentie uitgerukt was, behoefde geen dienst te doen. Een paar honderd meter van deze brand verwijderd sloeg de bliksem in het huis van de heer Potveer. De schade beperkte zich echter tot een aantal verbrijzelde dakpannen en enkele gesprongen ruiten. Hoornse zieken overstuur JN Hoorn brak brand uit in het pak huis van de heer Bontje. De op slagplaats van klompen en borstel werk kreeg grote schade. De brand weer was binnen enkele minuten aan wezig en bestreed het vuur met vier stralen. Tegen achten was de brand geblust. Verscheidene patiënten in de achter het pakhuis gelegen barak van het Stadsziekenhuis waren door de blikseminslag danig overstuur. Twee mannen te Uitgeest en De Rijp door bliksem getroffen en gedood gEHALVE de twee personen, die gisteravond tijdens de brand in „Het Reigerhof" te Heer-Hugo- waard door de bliksem getroffen en gedood werden, zijn ook elders in onze provincie slachtoffers te betreuren. In Uitgeest was de 45- jarige bloemist H. Nieuwenhuizen in een bloembollenschuur in het Klein Dorregeest aan het werk toen de bliksem insloeg en hem velde. De man, gehuwd en vader van zeven kinderen, was op slag dood. In de Eilandpolder bij De Rjjp werd de 20-jarige landarbei der P. Portegies dodelijk door de bliksem getroffen. Hij was juist met drie andere arbeiders op weg naar de schuur om te schuilen. Portegies was ongehuwd, doch kostwinner voor zijn moeder, die bij dit ongeluk haar enige zoon verloor. Gisternacht is de kellner C. Funcke van het café Lido aan de Tweebaks- markt te Leeuwarden op het trottoir vóór het café vermoord gevonden. Naar wij nader vernemen is F. ver moord door de 26-jarige kellner D. De politie heeft de dader, die een be kentenis heeft afgelegd, gearres teerd. De zaak heeft zich als volgt toege dragen. Funcke weigerde D. de toe gang tot de bar van het café L'lo aan de Tweebaksmarkt, omdat de jongeman dronken was Dit heeft bij D. kwaad bloed gezet. Toen Tuncke naar huis ging werd hij door D. opge wacht. Van woorden kwam het tot daden, waarbij de ober-kellner tegen de grond werd geslagen. Nadat hij was opgestaan strompelde hij neg een eindje verder maar toen is hij neer gevallen en overleden. In Andijk trof de bliksem de schuur van de heer P. Dekker aan de Storm- weg. Het vuur breidde zich hier slechts langzaam uit en moest de strijd tegen de brandweer van Andijk verliezen. De schade kon door het snelle optre den tot een half verbrand dak beperkt worden. Gezin ie Zwaagdijk tegen de grond geslagen jj-jET gezin van de heer J. Wiering te Zwaagdijk beleefde gisteravond be nauwde ogenblikken. De bliksem sloeg achter de boerderij in en het gehele gezin werd door de luchtdruk tegen de grond geslagen en verloor het be wustzijn. Na een kwartier kwamen al len weer bij en bleek, dat zij van de blikseminslag geen verdere nadelige gevolgen hadden ondervonden. Slechts twee hooimijten achter de hoeve brandden af. Geen brand in Noord en Zuid £OWEL uit het noorden als uit het zuiden van Noord-Holland boven het IJ werden geen branden gemeld. Ook boven Den Helder en boven de Zaanstreek en Beverwijk woedde het onweer, doch trof de bliksem geen huizen, fabrieken of boerderijen. Beverwijk, Heemskerk en Uitgeest zaten echter een uur lang zonder licht doordat tengevolge vanblikseminslag in één der leidingen een olieschake laar in de PEN-centrale te Velsen uitviel. Om zeven uur was het euvel verholpen. Te ruim negen uur sloeg de bliksem in de bovenleiding van de electrische trein bij het station Bever wijk, waardoor twee treinen moesten uitvallen. Ook in andere delen van het land heeft het onweder zware schade aan gebracht. In Kortgene op Noord-Beve land brandde een landbouwschuur met 200 balen kunstmest af. De schade wordt geschat op 40.000.In Vrie- scheloo (Groningen) werd de boerde rij van J. Koets in de as gelegd, welk lot eveneens de boerderij van K. Rei- nink in Eursinge bij Westerbork trof. Spreidingsplan ontworpen Een interdepartementale commissie heeft een plan opgesteld, dat beoogt, de uit Indonesië repatriërende burgers en KNIL-militairen met hun gezinnen, die in Nederland niet over eigen woon ruimte beschikken, te verspreiden over geheel het land. Tot dusverre zochten deze repatriërenden voornamelijk in het Westen des lands onderdak. Een dergelijk spreidingsplan zal de oplossing van het woningprobleem voor verscheidene gemeenten nog moeilijker maken. Daarom zal aan daarvoor in aanmerking komende gemeenten een extra bouwvolume worden toegekend. In de twee Zwolse ziekenhuizen zijn op het ogenblik veertien perso nen opgenomen, die aan paratyphus lijden. Onder de verpleegden zijn er zeven, die tot een gezin behoren. Al deze gevallen werden vorige week ontdekt. Daar in de laatste drie dagen geen nieuwe gevallen bekend werden neemt men aan, dat de ziekte geloca- liseerd is. De inspectie van de volks gezondheid stelt een onderzoek in naar de haard van de ziekte. De te Kruiningen gehouden weg wedstrijd voor profs en onafhankelij ken is gewonnen door Van der Zande met op een wiellengte Wout Wagtmans. Derde werd Gerrit Voorting uit Haar lem. De Zaandammer Blauw werd tiende. Massabetogingen overal in Sowjetunie Volgens radio-Vietminh is de Sowjetunie voornemens neutraal te blijven in de Koreaanse oorlog. Deze geheime Indochinese zender voegde er echter aan toe, dat de Sowjetunie duidelijk wil laten uitkomen, „dat zij de oorlogophitser» hun duistere plannen in Korea niet zal laten volvoeren". Een te Hongkong ontvangen telegram meldt dat de Chinese communistisch» generaal Lin Piao, die het eiland Hainan heeft veroverd, bezig is twintigduizend man van zijn troepen naar Mandsjoerije over te brengen. De Amerikaanse regering heeft opdracht gegeven tot het zenden van eenheden middelzware bommenwerpers van het strategische commando der Amerikaanse luchtmacht naar het Verre Oosten, aldus maakt het ministerie van defensie bekend. „Mac Arthur heeft ons verzocht de Han-linie nog 48 uur te blijven bezetten, tot de Amerikaanse versterkingen zijn aangekomen", zo heeft de Zuidkoreaanse plaatsvervangende minister van Landsverdediging gisteren tegenover een AFP- corrcspondent verklaard. „Ik ben er van overtuigd dat wij dit kunnen", zo vervolgde hij. Hij wees evenwel op het gebrek aan pantserwagens, zwaar ge schut en antitankwapens. „Alleen de moed ontbreekt ons niet", zo zei hij. Toen de eerste Amerikaanse troepen Zondagochtend in het station te Taejon, waar ze door een Koreaanse muziekkapel werden afgehaald, aankwamen, was de stemming optimistisch. De Amerikaanse troepen werden door de bevolking geestdriftig toege juicht. De geruchten die Zaterdag de ronde deden, volgens welke de Noord- koreaanse troepen naar het Zuiden waren doorgebroken, hadden plaats gemaakt voor berichten over stabilise ring van het front. „Wij wachten met ongeduld af", zo vervolgde de plaats vervangende minister, „dat wij Seoel kunnen bevrijden, en eventueel tot de grens van Mandsjoerije kunnen op rukken. „Voorts verklaarde hij dat de Veertig landen voor de VN-resolutie Israel, Turkije, Haiti en Ethio pia hebben Maandag boodschap pen gezonden, waarin zij verkla ren de actie der V.N. in Korea te steunen. Hierdoor is het aan tal leden van de V.N., dat zich officieel op dit standpunt gesteld heeft, tot veertig gestegen. Ook Japan heeft zich vóór de resolu tie verklaard. Rust rond Soewon De deskundigen van de Grote Drie die thans in Londen bijeen zijn, om na te gaan, op welke wijze de voornaamste practische moeilijkheden, die voort vloeien uit de staat van oorlog met West-Duitsland, uit de weg kunnen worden geruimd, hebben gisteren hun eerste besprekingen gehouden. Het hoofdkwartier van generaal MacArthur te Tokio heeft bekend ge maakt, dat een Amerikaanse lichte kruiser in de Koreaanse wateren nog zes Noordkoreaanse marinevaartuigen tot zinken heeft gebracht, waardoor het totaal door deze kruiser in twee dagen tot zinken gebrachte Noord koreaanse vaartuigen op 11 gebracht werd. Eerder werd bekend gemaakt, dat vijf motortorpedoboten tot zinken waren gebracht. Volgens een woordvoerder van het vooruitgeschoven Amerikaanse hoofd kwartier op Korea is Soewon nog steeds in handen der Zuidelijken en de toestand aldaar rustig. De activi teit rondom Soewon was beperkt tot luchtaanvallen door de Noordkorea- nen, aldus de woordvoerder. De om singelingsbedreiging ten oosten van [Je Springbok-radio, de nieuwe han- delsdienst van de Uitsaaikorpora- sie zal „geen advertenties wat pur geermiddels en verslankingsmiddels als zodanig adverteert" uitzenden. En wy ons maar afvragen hoe die pre paraten dan wel mogen adverteren. Je zou bijna beginnen te vermoeden dat „uriser Hermann" nog leefde, po litiek zou hij er zich best op zijn plaats voelen. Een Noorse expe ditie, die zal pogen half Juli een van de hoogste toppen van het Himalaya- gebergte te beklimmen zal vergezeio worden door professor Big uit Lahore Hebben ze ieder geval een noodrant- soentje mee. Tip voor Alkmaar Bergen, Enkhuizen en alle andere plaatsen met veel vreemdelingenver keer: Profondeville, een plaatsje in de Belgische Ardennen met 1500 m woners heeft een wethouder voor toerisme. Dat zijn we aan de weet gekomen, omdat burgemeester Schoa king (U weet wel, die vond dat de Haagse politie zo goed kon marche ren ondanks Schallenberg en zo) O' een bezoek heeft gebracht. Rotterdam Ahoy' (er is een grote strijd ontbrand of daar nu een komma of een uitroepteken achter iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiftiiiiiiii hoort) heeft tot nu toe meer dan een kwart millioen bezoekers getrokken. Vanavond zal een groep Noorse volks dansers op het marktplein van „Oud- Rotterdam" enige dansen ten beste geven. Waaruit maar weer blijkt, dat de Europese integratie toch vordert, al gaat het dan niet vlug, want een dikke duizend jaar geleden stroopten die Noormannen nog rovend en plun derend de Rijn af. In het land van Uncle Sam heeft dr. Samuel Milbank na lang speuren eindelijk voor eenr- „ts het nou oorlog of wede?" en altijd vastgesteld, dat de meeste ruzies door de vrouwen begonnen worden. Dr. Milbank, een expert op honden-gebied, heeft verklaard dat een mannelijke hond slechts dan met een vrouwtje wil vechten als zij be gint. Het schijnt, dat dompteurs en jockeys dit (overigens niet verrassen de) resultaat ten volle beamen. Louis Armstrong, de bekende neger trompettist, die alle contracten had afgezegd, daar hij een operatie moest ondergaan, gaat toch maar niet naar het ziekenhuis. De behande lende geneesheer verklaarde dat de patiënt slechts een brandend gevoel op de maag had, hetgeen volgens deze arts bij practisch iedereen op die leeftijd voorkomt. Wij kennen anders volksstammen die bij het horen van Armsti'ong c.s. al buikpijn krijgen. De secte Jehova's getuigenis is in Polen verboden omdat zij volgens de regering aldaai voor Amerika zouden spionneren. O Waaruit volgens onze huisfilosoof maar weer blijkt dat het met het denken net is als met de zonde. Zij die het niet doen zijn er erg bang voor, maar begin je er eenmaal aan dan valt het zwaar er mee op te houden. Soewon had zich niet verder ontwik keld en was blijkbaar niet erg krach tig. De woordvoerder sprak het ver moeden uit, dat Amerikaanse lucht aanvallen en aangerichte vernielingen de opmars der Noordkoreanen ver traagde. Het hoofdkwartier van MacArthur maakt bekend, dat drie Noord koreaanse colonnes de vleugel ten Oosten van Soewon bedreigen. Een colonne heeft Yongin bereikt, 8 kilo meter ten Oosten van Soewon en een andere Koemyangdjan, 16 kilometer Zuidoostelijk. Een derde colonne trekt ongeveer 50 kilometer ten Oosten van Soewon naar het Zuiden. De Zuid- Koreanen hebben het knooppunt Its- jon, ten Oosten van Soewon, nog in bezit en een lijn ten Noorden van Soe won. Versterkingen worden Noord waarts gebracht om te trachten de bedreiging van de stad in het Oosten tegen te houden. Noordkoreaanse gevechtsvliegtui gen hebben Amerikaanse troepen, kort nadat deze de hun toegewezen stel lingen hadden betrokken, met raket ten beschoten, waardoor de eerste slachtoffers onder de Amerikaanse grondstrijdkrachten vielen. Noordkoreanen op een vijftal plaatsen van de Oostkust geland zijn, doch dat men niet precies kan zeggen, hoever ze in het land zijn binnengedrongen. De spoorweglijn Seoel-Wonjoepoesan, zou niet bedreigd zijn. In militaire kringen te Tokio is men van mening dat geen nieuwe aanval op grote schaal der Noordkoreaanse strijd krachten waarschijnlijk is, voordat de aanvallers het bruggehoofd op de Zui delijke oever van de Han vaster in han den hebben. De Zuidelijke grens van dit bruggehoofd loopt ongeveer vijftien kilometer ten noorden van Soewon. De communistische troepen zijn koortsach tig bezig het bruggehoofd te verster ken. Noordkoreaanse troepen, geschut en voorraden worden over de spoorweg brug ten oosten van Seoel, die onbe schadigd in Noordkoreaanse handen is gevallen, naar de Zuidelijke oever van de Han gebracht. Ook maken de Noord koreaanse troepen in deze frontsector, die ongeveer dertig kilometer breed is, op verscheidene plaatsen van vlotten gebruik, om manschappen en uitrusting over de Han te brengen. De Chinese nationalisten hebben he den de VN officieel 33000 manschappen „met de beste uitrusting, die beschik baar is" en 20 vliegtuigen van het type C 46 aangeboden voor de strijd in Ko rea. In een brief aan Trygve Lie wordt meegedeeld, dat de troepen zich bin nen enkele dagen zouden kunnen in schepen, begeleid door „een redelijke hoeveelheid luchtmacht". Volgens een bericht van het Zuid koreaanse ministerie van landsverde diging hebben de Chinese communis tische autoriteiten, alle Koreanen ge demobiliseerd, die in Mandsjoerije hebben gevochten ten einde hen in staat te stellen, zich bij de Noordko reaanse strijdkrachten aan te sluiten. Anderzijds zegt een Zuidkoreaanse of ficier, die van het Kimpo-front is teruggekeerd persoonlijk onder de do den van de bombardementen van 29 Juni lijken in de grijze uniform van het Chinese communistische leger te hebben gezien. Geruchten doen de ronde als zouden Chinese communis tische strijdkrachten en enkele Russen •aan de Noordkoreaanse operaties deel nemen. De onderminister van lands verdediging van Zuid-Korea voegt er evenwel aan toe, deze geruchten niet te kunnen bevestigen. Gromyko: Amerikaanse regering wil oorlog Andrei Gromyko, de Sowjetrussi sche eerste plaatsvervangende minis ter van Buitenlandse Zaken, heeft volgens het persbureau Tass in een verklaring, die te Moskou is gepubli ceerd, o.a. gezegd, dat de gebeurtenis sen in Korea aantonen, dat de Ame rikaanse regering de V.S. steeds meer in een oorlog slepen. Daar zij echter gedwongen is rekening te houden me' het feit. dat het Arijerikaanse volk niet in een nieuw oorlogsavontuur verwikkeld wil raken, drijft zij het land stap voor stap naar een openlij- ba oorlog", aldus Gromyko. ZUIDKOREAANSE REGERING NAAR TSJONGJOE Volgens te Tokio ontvangen berich ten zou de Zuidkoreaanse regering Ie wijk genomen hebben naar Tsjongjoej 60 km ten Oosten van Taejon. Presi dent Rhee zou te Poesan aangeko men zijn. De Zuidkoreaanse nationa le vergadering heeft besloten Truman een boodschap te zenden, waarin het parlement de president zijn dank be toont voor de verleende hulp. (Zie verder pag. 3) Weerbericht Verwachting tot Woensdagavond: Veranderlijke bewolking met later plaatselijk enkele regen- of on weersbuien. Zwakke tot matige, langs de Waddenkust later tijdelijk vrij krachtige wind, hoofdzakelijk uit Oostelijke richtingen. Iets ho gere temperaturen. WOENSDAG: Zon op 4.27, onder 21.02. Maan op 28.58, onder 12.84.

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 1