De Hervormde Kerk in N.-Holland STOP DIE JEUK DËBRALINE Parmentier treft geen verwijt De Brielse Maas is afgedamd Tentoonstelling in Grote Kerk te Alkmaar Verschillende aspecten belicht Het Radioprogramma Raad voor de Luchtvaart doet uitspraak Korea vandaag: Geheime conferentie te Washington Concentraties aan de Noordkoreaanse grens? Betonnen ponton sloot de laatste opening Politie deedgoede greep I ec^feeóte£qke' f2,- per UZerfledfrcuujt CUv tvitJceUer. Onderhandelingen over hetplan-Schuman hervat m HUWELIJK liJLINSUAU t UUJL1 1»W IN de nu komende weken zal men In de Grote of St. Laurenskerk te Alkmaar een even merkwaardige als belangwekkende tentoonstelling kunnen zien. Gedurende negentien dagen zal daar namelijk een boeveelheid materiaal zijn Uitgestald dat de bezoekers een indruk moet geven van het Hervormde kerke lijke leven in ons gewest. „De Hervormde Kerk in Noord-Holland" heeft men deze expositie genoemd. Deze betrekkelijk neutrale titel is de vlag, die een •en lading dékt, welke uit drie elementen is samengesteld. Elk dezer zal ge durende een week bijzonder in de aandacht van de bezoekers worden geplaatst. r\Ë eerste week valt het accent op het kerkelijke jeugdwerk. Daarna komt „De kerk en haar bijbel" aan de beurt en ten slotte zal men worden bepaald bij de kerk en haar zending. In al deze dagen zal het in hoofdzaak £aan om de kerk nu. Er mogen dan grepen zijn gedaan in het rijke verleden en me nig interessant stuk is daarbij voor het licht gekomen in de eerste plaats moet worden getoond, welke boodschap de kerk brengt en hoe zij die thans brengt. Het waren deze aspecten van de ten toonstelling, die dr. K. H. E. Grave- meijer, algemeen gedelegeerde van de Generale Synode der Nederlandse Her vormde Kerk in Den Haag, gisteravond in een korte toespraak belichtte. Hij ging hierbij uit van het woord uit Han delingen 2 vers 1, Toen nu het Pinkster feest was aangebroken, waren zij allen eendrachtig bijeen. Het gaat er steeds om, zo betoogde dr. Gravemeijer, dat de kerk samen komt in de naam van Christus. Deze is haar Boodschap. Steeds echter moet zij samenkomen op een nieuwe wijze. Zij moet niet in het oude vastroesten. Daarmee werd nog eens even het uit gangspunt van deze tentoonstelling ge geven. Het was een zeer korte plechtig heid, waarin dr. Gravemeijer het woord voerde. Zij werd afgesloten door zang van het kleine kerkkoor van de Neder- die soms erger is dan pijn en die Uw leven vergalt! Niet krabben, dat veroorzaakt infecties, maar betten met een paar druppels j HET HUIDGENEESMIDDEL MET „DIEPTEWERKING" HILVERSUM I, 402 M. Nieuws om 6, 8 en 11 uur. 6.15 Wimbledon tenniskam pioenschappen. 6.30 Hebben de dieren ver stand? 7.00 Fanfare. 7.25 Paris vous parle. 7.30 Piano. 8.05 Toespraak door H. M. Ko ningin Juliana. 8.25 Wiener Geschichten. 9.10 Les gars de Paris. 9.35 Honderd jaar Provinciale wet. 9.50 Hugo de Groot en zijn AVRO-orkest. 10.15 Buitenlands overzicht. 10.30 Vespers. 11.15 Kamer muziek. HILVERSUM H, 298 M. Nieuws om 7, 8 en 11 uur. 6.20 Sportpraatje. 6.30 Strijd krachten. 7.15 Actualiteiten. 7.25 Dit is leven. 7.40 Promenade. 7.45 Discussie na afloop. 8.05 Toespraak door H.M. Ko ningin Juliana. 8.25 Provincieparade. 9. Concert. 9.25 Kampvuren langs de eve naar. 9.40 Bach-cyclus. 10.10 Amsterdamse Politie Kapel. 10.40 Bewaar het u toe vertrouwde pand. 11.15 Symphonisch avondconcert. VOOR WOENSDAG HILVERSUM I, 402 M. Nieuws om 7, 8, 1, 6. 8 en 11 uur. 8.18 Orgelspel. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.Onbekende kamer muziek. 10.Kinderen en mensen. 10.05 Morgenwijding. 10.20 Onze keuken. 10.35 Als de stofzuiger zwijgt. 11.Populair nonstop. 12.Orgelspel. 12.38 Enrico Ma- driguera. 1.15 Dolf van der Linden. 1.50 The Andrews sisters. 2.Gesproken por tret. 2.15 Omroepkamerorkest. 3.Kin derkoor. 3.20 Omspoeld door de zee. 3.40 Verbond voor Ve g Verkeer en Politie. 4— Vragen staat vrij. 4.30 De regen boog. 5.Wat is de wereld wijd. 5.30 Kwartet Jan Corduwener. 5.45 Regerings uitzending. 6.20 Dingen van de dag. 6.30 Malando en zijn tango-rumba-orkest. 7.05 Trio X Y Z 7.30 Voor de jeugd. 8.05 Op de Korrel. 8.15 Beatrice di tenda. 9.20 De keizer is een dief, hoorspel. 10.15 Meester-trio. 10.45 Tussen mens en nevel vlek. 11.15 Swingtime. HILVERSUM II, 298 Meter. Nieuws om 7, 8, 1, 7, 8 en 11 uur. 8.15 Te deum Lau- damus. 8.45 Grenadier guards. 9.Och tendbezoek. 9.30 Boston symphonie orkest 10.30 Morgendienst. 11.Zangrecital 11.20 Verenigd concertorkest. 11.30 „Sans souci". 12.— Pianoconcert. 12.33 Promenade-or kest. 1.15 „Mandolinata". 1.45 Sweelinck- kwartet. 2.15 Arthur Schnabel. 2.40 Dub- belmannenkwartet. 3.— Busch-strijk- orkest. 3.30 Ensemble „Selecta". 4.15 Voor onze meisjes en jongens 5.— Jean Vais- sade en zijn orkest. 5.15 Nederlandse ka mermuziek. 6— Onze Nederlandse koren en korpsen. 6.30 Strijdkrachten. 715 „On der de NCRV-leeslamp". 7.30 Melachrino Orchestra. 7.40 ..Vandaag''. 8.05 Christe lijk gemengd koor. 8.50 „Maatschappelijk werk". 9.10 Holland-festival. 10.45 Avond overdenking. 11.15 Populair avondconcert. Een deel der kerk-tentoonstelling te Alkmaar, dat het jeugdwerk in beeld brengt. Op de voorgrond de stand van de padvinderij. lands Hervormde Gemeente te Alk maar, onder leiding van de heer Han König. Het zware weer, dat reeds ver voor het aanvangsuur woedde, was oor zaak, dat de belangstelling voor deze avond zeer gering was. De kerk lééft. QP EEN PERSCONFERENTIE in hotel Victory te Alkmaar heeft ds J. H. Klein Wassink een uiteenzetting gege ven van doel en wezen der tentoonstel ling. Toen er mee begonnen werd heeft men wei gevraagd: Wilt U onze armoede tentoonstellen?' Spreker heeft daarop geantwoord: U bent rijker, dan u denkt. Noord-Holland heeft, kerkelijk be zien, in het algemeen een slechte pers, doch men schetst de situatie meestal slechter dan ze is. Het is fcè-t het kerke lijk en godsdienstig leven in de laatste jaren in de goede richting gegaan, dank zij mede de arbeid van de Nood- commissie, die sterk stimulerend werkte op allerlei terrein. Weliswaar valt er niet direct te wijzen op concrete „suc cessen", doch dat is ook de bedoeling niet; het gaat om de dienst, die de Hervormde kerk in en aan het volk heeft te verrichten. Spreker kon er op wijzen, dat voorheen een derde deel der gemeenten in dit gewest vacant was; er zijn echter tal van jonge predikanten naar Noord-Holland gekomen en daar door is het aantal vacatures terugge bracht tot hoogstens twaalf. Op allerlei gebied komt er thans beweging in de kerk; er zijn stichtingen van de kerke lijke pers en van het provinciaal cen trum te Bergen, waar het kader wordt gevormd; er komt een stichting voor Hervormde gezinszorg, waarmede onze provincie in Nederland vooraan ligt; men is reeds aan het werk getogen, als een teken, dat de diaconale bewogen heid ook hier nog leeft. Met deze tentoonstelling treedt de kerk die niet van Amerikaanse re clame houdt thans ook eens een keer naar buiten, opdat deze streek wete, wat zij aan de kerk heeft en op dat Ne derland gelegenheid zou krijgen zijn oordeel over kerkelijk Noord-Holland te herzien. De expositie. Met woorden van dank aan alle medewerkers heeft ds. Klein Wassink gistermiddag de tentoonstelling in de koorruimte van de Alkmaarse Grote kerk geopend. De tentoonstelling biedt, zonder dat men haar groots of indrukwekkend kan noemen, een duidelijk en volledig beeld van het kerkelijk leven in al zijn aspec ten. De enorme schilderingen, die de gang van de jeugd naar het volle leven verbeelden, dragen het opschrift: „De jeugd tot Christus, met HEM de wereld in". Prachtig is de vitrine met de zilveren avondmaalbekers en schalen; ze komen uit tal van plaatsen in de provincie, maar hèt pronkstuk is de grote, gedre ven zilveren schaal uit 1658 van de kerk te Bergen. Zeer fraai is ook het z.g. Lutherkastje, welks ladebodems be schilderd zijn met uitstekende portret ten van de Hervormers. Een curiositeit is het zwaard van de watergeus Blois van Treslong uit 1572, maar belang wekkender vinden wij de stand met alle bijbelvertalingen en de grote kaart van Indonesië. Hier komt men onder de indruk van het enorme zendingswerk, méér dan bij de eigenlijke zendings stand, die weliswaar tal van vreemde voorwerpen bevat, maar die toch wei nig zegt omtrent het werk van de kerk. In frisse opstelling wordt de bezoe kers voorts vertoond wat er gebeurt van jeugdwerk, Zondagsschool, cathe- chese, lekespel, gezinszorg enz. enz. En voorts zijn er oude handschriften, boe ken, schilderijen, ganse serie foto's van predikanten en kerken: kortom, hier exposeert de kerk haar veelzijdige, die nende taak op een prettige, leerzame wijze. De ondergang van de Nijmegen In de late avond van 20 October '48 is de KLM-Constellation Nijmegen na bij Prestwick in Schotland verongelukt. Alle inzittenden kwamen om het le ven: een bemanning van tien personen en dertig passagiers. Het vliegtuig, dat bestuurd werd door de gezagvoerder K. D. Parmentier, werd geheel vernield. De Raad voor de Luchtvaart, die deze zaak heeft onderzocht, is tot de conclusie gekomen, dat de gezagvoerder in dezen geen verwijt treft. Toen Parmentier zijn landingsma noeuvre begon, zo meent de Raad, wa ren de weersomstandigheden daartoe reeds onvoldoende, doch het was hem uit de ontvangen weerberichten niet bekend en zelf kon hij dit toen niet beoordelen. Hem kan niet worden ver weten, dat hij deze manoeuvre heeft ondernomen, hoewel ze onder die om standigheden de grootste voorzichtig heid eiste. Hij kende de situatie op en om het vliegveld volkomen. De vlucht op lage hoogte evenwijdig met de landingsbaan, die Parmentier moest gebruiken, is te lang voortgezet, hetgeen het ongeluk veroorzaakte. Dat is waarschijnlijk te wijten aan te laat handelen van de gezagvoerder, nadat het grondzicht begon te ontbreken. Hier toe kunnen ook andere omstandigheden hebben bijgedragen, doch er zijn geen gegevens voorhanden, die aanleiding geven om te veronderstellen, dat zij tot het te ver door vliegen op lage hoogte hebben meegewerkt. Het is evenwel niet uitgesloten, dat een der motoren op het moment dat de Nijmegen met de hoogspanningslei ding nabij het vliegveld in botsing kwam niet in orde is geweest. Men meent dat te mogen afleiden uit de afwijken de stand van de propellerbladen en uit het feit, dat de kraan van de brand- blusinstallatie vóór deze motor gesteld was. Dat zou er toe hebben kunnen lei den, dat de aandacht van de gezagvoer der te veel van het besturen van het vliegtuig was afgeleid. Het zou ook de bestuurbaarheid van het toestel hebben kunnen schaden. President Truman Jieeft Maandag avond een uur geconfereerd met de mi litaire leiders, ministers en leiders van het congres. De secretaris van de president ver klaarde na afloop van de conferentie, waarop de toestand in Korea werd be sproken, dat er geen besluiten werden genomen. Dr. Wellington Koo, de Chinese (na tionalistische) ambassadeur in Was hington, heeft verklaard, dat zijn re gering geheime inlichtingen had ont vangen, die er op wezen, dat Chinese communistische troepen zich in het ge bied van de grens tussen Mandsjoerije en Noord-Korea concentreerden. Som mige inlichtingen schatten de sterkte dezer troepen op 200.000 man. SPOEDBIJEENKOMST VAN HET AUSTRALISCHE PARLEMENT Premier Robert Menzies heeft Maan dag een spoedbijeenkomst van het Australische parlement, op 6 Juli te houden, aangekondigd. Op deze bijeen komst zal besproken worden „de actie, die door de regering met betrekking tot de Koreaanse dreiging is onderno men". MEER AMERIKANEN NAAR KOREA De Amerikaanse marine maakt be kend, dat „bepaalde eenheden grond en luchtstrijdkrachten" van het ma rinekorps uit Californie opdracht heeft gekregen zich ter beschikking te stellen van het hoofdkwartier van ge neraal MacArthur. De manschappen zullen waarschijnlijk per schip gaan, een reis van 15 16 dagen. DIENSTPLICHT IN AUSTRALIË Te Canberra wordt vernomen dat aan de leiders der Australische strijd krachten is opgedragen sneller vor deringen te maken met het opstellen van de plannen voor het invoeren van de dienstplicht in Australië. ZUIVERING IN DE CHINESE COMMUNISTISCHE PARTIJ De Chinese communistische partij zal gezuiverd worden. Zij zal hoofd zakelijk leidende partijleden treffen. ZWARE STRAFFEN VOOR KIPPENKOOPLUI Twee pluimveehandelaren, die in Barneveid tegen de afgekondigde ver boden in kippen hadden verhandeld, hebben zich voor de politierechter te Zutfen moeten verantwoorden. De ene, een inwoner van Blokker, kreeg twee maanden gevangenisstraf, zijn collega, uit Voorthuizen afkomstig, zes weken gevangenisstraf. Zes kippenhouders werden ieder tot een week gevangenis straf en een flinke geldboete veroor deeld. Pseudo-vogelpest te lip? In een pluimveebedrijf te lip hebben zich enige sterftegevallen onder oude kippen voorgedaan, die officieel als „zeer verdacht" worden gekenmerkt. Teneinde na te gaan of men hier al dan niet te doen heeft met beruchte pseudo-vogelpest werden de dode die ren gisteren voor onderzoek naar Rot terdam gezonden. Op het'bedrijf zijn onmiddellijk de nodige voorzorgsmaat regelen genomen. MIJNWERKERSSTAKING IN SCHOTLAND. Tweeduizend mijnwerkers in Lanark shire in Schotland hebben het werk neergelegd uit protest tegen de weige ring van de Britse Steenkoolraad om loonsverhoging voor vierhonderddui zend laagbetaalde mijnwerkers toe te staan. Om de jeugd een kans te geven het zeilen goed onder de knie te krijgen heeft de Plymouth Mayflower Zeilclub in Engeland een jeugdafdeling opgericht Naast de theoretische lessen wordt de practijk druk beoefend en iedere week worden wedstrijden gehouden. Drie jonge leden van de club begeven zich met hun tuig naar de haven om hun boten voor een wedstrijd gereed te maken. Knap stuk waterstaatswerk De dam in de Brielse Maas is dicht. Gistermiddag om tien over half twee was het zo ver: de grote betonnen caisson was voor het laatste gat in de dijk tot zinken gebracht en had de waterstromen beteugeld. De eerste etappe in de strijd tegen de verzil- ting van onze grote rivieren was ten einde. Nu moet de dijk, die de Brielse Maas van de zee scheidt, verder wor den afgebouwd. De dam in het Botlek is reeds gesloten. Een zeearm is bin nenmeer geworden. Even na half elf gistermorgen werd een begin gemaakt met het verslepen van de Phoenix-ponton, een enorm betonnen gevaarte, van het type dat tijdens de invasie in Normandie werd gebruikt om er kunstmatige havens mee te improviseren. Zes sleepboten hielden' de onhandelbare reus in be dwang. Langzaam liet men het geval tegen een van de uiteinden van de dam afdrijven, met de bedoeling, het op het gunstige moment als een deur te laten dichtscharnieren. Dat moment brak aan, toen het wa ter, dat de gehele morgen met een snelheid van twee meter per seconde door het sluitgat was gespoeld, min der snel begon te stromen. Toen de snelheid tot op een meter was ver minderd, begon men de caisson lang zaam te laten zwenken. Naarmate de opening nauwer werd. werd de stroomsnelheid weer groter, zodat men op zeker moment weer moest wach- De gemeentepolitie van Sneek en Heerenveen en de Rijks recherche te Leeuwarden hebben een goede vangst gedaan. Zij achterhaalden n.l. een man, die in de nacht van Vrijdag op Za terdag in IJlst, een klein plaatsje onder de rook van Sneek, vier inbraken had gepleegd. De resul taten van deze nachtelijke „ar beid" waren vrij gering. Maar het succes van de samenwerken de politiemannen bleek zeer aan zienlijk te zijn. Toen deze heer nader aan de tand werd gevoeld, bleek hij in het Noorden, Oosten en Zuiden van het land in korte tijd vijf en zeventig maal te heb ben ingebroken. Hij zal er nu voorlopig niet veel kans meer voor krijgen. ten, tot het water nog langzamer ging lopen. Tegen half twee durfde men het aan, de laatste etappe te wagen. De deur klapte dicht, de ponton rustte met de beide uiteinden tegen de uit einden van de damstukken. Ijlings bracht men het betonnen gevaarte tot zinken. Binnen enkele minuten rustte het op de rivierbodem. Het gat was afgesloten, de dijk was dicht. Onmid dellijk hesen de sleepboten en de an dere vaartuigen vlaggen en stoom fluiten hieven een oorverdovend ge loei aan. De deskundigen waren het er over eens, dat hier een knap stuk water staat-werk was volbracht. Het was on gedacht vlot gegaan. Het had n.l. evengoed kunnen gebeuren, dat men nog dagen lang had moeten wachten, met alle nadelen van dien, op gunsti ge omstandigheden. De onderhandelingen over het plan- Schuman zijn gistermiddag te Parijs hervat, nadat de delegaties gedurende een week met hun regeringen hadden overlegd. De delegaties hebben van dit overleg verslag uitgebracht. Er zullen thans een drietal studiegroepen worden gevormd, die het juridische, economi sche en sociale aspect van de plannen zullen bestuderen. De Belgische delegatie heeft te ken nen gegeven, dat het hoge gezagsorgaan moet komen te staan onder een raad van ministers en niet onder de consulta tieve vergadering, van de Raad van Europa. Beperkte vrijheid voor de Protestanten in Spanje In het begin van dit jaar hebben de Spaanse Protestanten in Spanje aan Franco een petitie inzake de godsdienst vrijheid gezonden. Zij hebben hierop thans een antwoord ontvangen, waar in wordt gezegd, dat niemand lastig zal worden gevallen wegens zijn gods dienstige overtuiging. Echter zijn alleen openbare betogingen en plechtigheden van de katholieke godsdienst toege staan. Propaganda van niet-katholie- ken voor hun beginselen, b.v. door het stichten van scholen, het verlenen van geldelijke steun, het openen van ont spanningcentra, e.d. is verboden. Ernstig spoorwegongeluk in Stiermarken Maandag heeft zich tussen Fiirstenfeld en Bierbaum in Stiermarken een ern stig spoorwegongeluk voorgedaan. Zes en veertig personen werden ge wond, van wie vijftien ernstig. Een passagierstrein kwam in botsing met wagons die gerangeerd werden. DOOR MARY BURCHELL (102) „Ja, beste kind, ik moet eens met je praten. Laten we samen gaan lun chen". „O, dat kan ikbegon Teresa. Maar tante Lydia viel haar in de rede: „Ik bedoel niet thuis. Ik begrijp dat je dat niet prettig zoudt vinden La ten we naar Vernon gaan, daar krijg je een heel behoorlijke maaltijd" Zelfs toen nog had Teresa een ex cuus willen bedenken. Maar ze hoor de zichzelf zeggen: „Waaroverwilde upraten?" „Marciaen Elliott", antwoordde tante Lydia, met de ongewone direct heid waartoe ze kwam, als ze onder bijzondere omstandigheden haar vaag heid liet varen. En zonder een woord begeleidde Te resa haar tante naar het grote nogal pronkerige hotel, dat geacht werd een „heel behoorlijke" maaltijd te kunnen opdienen. Het was nog vroeg en er waren wei nig mensen in de lange eetzaal, toen tante Lydia haar voorging naar een hoektafeltje, waar ze ongestoord zou den kunnen spreken. En met dezelfde beslistheid bestelde ze de lunch aan de kellner, die te kort in dienst was om haar te kennen, maar die instinctief voor haar meer respect toonde dan voor het merendeel van de klanten, die het waagde beslag te leg gen op zijn vrije tijd. Meer door een soort verdoving dan uit beleefdheid, liet Teresa al het be disselen over aan haar tante. En niet voordat de soep op tafel was gebracht en tante Lydia gezegd had, „Nu, Tere sa", had ze opgekeken. „Wat wilt u me zeggen, tante Lydia?" Ze hoopte dat haar stem niet humeu rig zou klinken, maar moeheid en wan hoop maakten haar vlak en uitdruk kingloos. „Ik zou willen dat je begreep, dat ik niet in deze geschiedenis wens in te grijpen, Teresa", zei tante Lydia met nadruk. „Lieve help, die soep is niet veel zaaks, maar ik ben een heel stuk ouder dan jij en ik heb heel wat meer ervaring opgedaan in de wereld." Ze wachtte, maar Teresa ging hier noch protesterend noch toestemmend op in. „In de regel heb ik er een helcei aan, raad te moeten geven," vervolgde tante Lydia, die dit echter in waarheid niet minder graag deed dan welk ander mens ook. „Maar iémand moet wel met je praten, beste kind, voor je ons al lemaal in de onaangenaamste positie brengt." „Heeft u zich voorgenomen mij te vertellen, dat ik van Elliott scheiden moet, tante Lydia?" Tante Lydia hield even haar adem in. Haar methode van op-de-man-af spreken, werd hier tot haar ongerief nagebootst. „Mijn beste, ongelukkigerwijs is je huwelijk waartegen je oom en ik je, zoals je je zult herinneren, van het be gin af gewaarschuwd hebben een volkomen belachelijke onderneming gebleken. Elliott en Marcia waren voor elkaar geknipt. We waren er allemaal zeker van dat ze zouden trouwen en we waren verrukt door het vooruitzicht. Als alle jonge men sen hadden ze een driftige Kibbel partij en in een beledigde stemming heeft Elliott toen jou ten huwelijk gevraagd voor het grootste deel hiertoe gedreven, door dat belache lijke testament van Chad Burdern Omdat je hier niet woonde, heb je ook niet kunnen weten, hoezeer Mar cia en Elliott op elkaar ingesteld wa ren. Als dat wei zo was geweest, dan zou je geweten hebben hoe je je ver gist had, door je hier tussen te plaat ten". Teresa luisterde hoffelijk tot haar tante de speech beëindigd had. Daar na zei ze: „Tante Lydia, u bent geen domme vrouw. U kunt dus onmogelijk den ken, dat alles zo eenvoudig is als u voorgeeft, wel?" Haar tante trok haar wenkbrauwen op. „De zaken staan precies zoals ik aangegeven heb". „Nee, zoals Marcia wenst dat men ze ziet", zei Teresa kalm. „En ik wens er niet van beticht te worden, tussen Marcia en Elliott te zijn ge komen. Ik ben Elliott's vrouw en Marcia is tussen óns gekomn, op een ogenblik dat wjjzeer gelukkig waren samen". „Beste kind, een man die „zeer ge lukkig" met zijn vrouw is, Weiist haar niet te verlaten nadat hij nog geen twee maanden met haar getrouwd is", zei tante lydia vinnig. „De wens is hier de moeder van de gedachte". Teresa wist hier niet dadelijk een antwoord op. dus zweeg ze terwijl de kellner de borden verwisselde. En toen htj gegaan was, keerde tante Lydia tot het onderwerp terug. „Teresa, geen bewijsvoering wat jouw rechtmatig heid bereft, zal Elliott bij je terug kunnen brengen. Ik heb begrepen „Van hem?" vroeg Teresa snel. „Nee" gaf tante Lydia toe, „Elliott heett met mii nooit over de kwestie gesproken Ik heb van Marcia begrepen, dat ELliott van zins is zeer ruim in je onderhoud to voorzien. Als jij de situatie naar behoren aanvaardt, zullen de onplezierige gevolgen voor iedereen gering zijn." (Wordt vervolgd) KIND VERDRONKEN IN AFVOERPUTJE Spelender wijze viel een anderhalf- jarig zoontje van de heer Klerk, al hier, vóórover in een afvoerputje van de gootsteen. Het kind is vermoedelijk direct gestikt, daar dit gebeuren spoe dig werd opgemerkt, doch het toepas sen van kunstmatige ademhaling niet meer mocht baten. KERKELIJK NIEUWS Ned. Herv. Kerk. Benoemd tot voorganger van de Ver. van Vrijz. Herv. te Delft: D. T. Los te Deventer. Beroepen: te Juliana- dorp: H. J. Trommel, candidaat en hulp prediker te Eygelshoven. Bedankt voor De HeyHeyplaat: F. de Graaff t« Well en Ammerzoden. Gereformeerde Kerken. Beroepen te 's Gravenhage-Oost: C. Gilhuis te Eindhoven; te *s Gravenha- ge-West: W. Reeskamp te Driebergen; te Giesen—Rijswijk en te Reitzum: K. Wel bedacht, candidaat te Ede; te Grootegast: C. v. d. Pas te Honselersdijk; te Grijps- kerk: W. v. d. Linden te Nes (W.D.). Aangenomen tot hulpprediker te Maartensdijk: P. H. van Eijk, missionnair- predikant met verlof. Bedankt voor Amersfoort: H. W. Engelkes te Delft; voor Augustinusga-SurhuizenE. Baerends te Marrum. Examens. De clasis Assen heeft ge ëxamineerd en beroepbaar verklaard de heer L. Slofstra te Assen, candidaat aan de Vrije Universiteit. Aan de Vrije Uni versiteit slaagden voor het candidaats- examen theologie de heren H. T. van Bochoven te Finsterwolde. A. F. Goeden- dorp te Rotterdam: P. A. Kouwenhoven te Rotterdam; W. P. H. Pouwels te Vlaar- dingen; L. T. Stolk te Amsterdam en J. Wildschut te Rotterdam. "r

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 5