LAATSTE NIEUWS J. W. A. Heuseveldt GROTE VERKOOP Leren reistassen Fahmrs M&mmou En ioch K.W. Timmerman goedkoop De Raad in korte vergadering bijeen PROFITEERT HIERVAN IPES Egmond aan Zee Woningbouwvereniging vergaderde Bouwplan voor 12 woningen Boulevard-criterium Egmond-bmnen Schermerhorn Een diamanten echtpaar Akersloot Oudorp Heer-Hugowaard De middenstandstentoonstelling Bergen Tentoonstelling Kunstenaars centrum Bergen Feestavond in De Rustende Jager Marktberichten Weekoverzicht van de Langedijker veilingen Zaak-Westerling voor het Oppergerecht Pseudo-vogelpest in Oostzaan j. KAPER DAGBLAD RECLAME ,s Van gesproken restanten 1965, 1675, 1545, 1495, 1395. 1865, 1765, 1665. 1545. 1495. 2345, 1865, 1680, 1220, 1145, 988. 3675, 3525, 3225, 3075, 2945. Lederhandel HUIGBROUWERSTR. 4, ALKMAAR Prima graslinnen LAKENS 5.65 7.15 7.9S 9.95 8.20 8.90 Bijpassende SLOPEN 3.05 Coupons GRASLINNEN VjtfiJjJAG V i.. aangenomen Da algemene woningbouwvereniging ïgmond aan Zee hield Woensdagavond om 8 uur haar jaarvergadering in het oud-katholiek verenigingsgebouw, on der voorzitterschap van de heer Gorter. De voorzitter memoreerde in zijn openingswoord, dat de vereniging f3500— had moeten uitgeven voor ver betering van de daken der eerste 16 huizen. Er was een constructiefout bij de boiiw gemaakt en daarom zou het onbillijk *iln de kosten op de huurders af te wentelen. Daarom wordt alsnog gepoogd, met medewerking van de na tionale woningraad, het ministerie tot andera gedachten te brengen en deze jcosten bij de stichtingskosten gevoegd te krijgen. Voorts zelde hij, dat de vereniging finds de oorlog 44 woningen heeft laten bouwen. Financieel verslag De penningmeester, de heer C. Blaau- boer bracht hierna het financieel ver- jjag uit. Op het einde van het boekjaar 30 April 1950, bleek er een batig saldo van f15.617.te zijn. Inmiddels was dit echter door daarna gedane betalin gen van annuiteiten, op 3 Juli 1950, ge slonken tot f 1080. Het onderhoudsfonds bedraagt thans f 3089.Aan contributies werd in totaal ontvangen f787,50. De voorzitter dankte de penningmees ter voor zijn nauwgezet beheer. Bestuursverkiezing Het aftredende bestuurslid, mevr. Riksma werd bij acclamatie herkozen Tot secretaris werd gekozen de heer v. d. Met. Bouwplan voor 12 woningen Meer dan een uur werd hierna gede batteerd over de bouw van 12 zgn. goed kope woningen. De voorzitter wees er op, dat voor woningwet-woningen geen bouwvolume beschikbaar gesteld werd. daar in deze gemeente de oorlogsslacht offers voor gaan. Daarom werden wo ningen ontworpen volgens het zgn. plan-Bouma, waarbij men zich moet be druipen met een geringe Rijkssteun. De huur zal daardoor wat hoger moe ten zijn. Het enige bezwaar is, dat de gemeente deze woningen tegenover de school wil bouwen, wat het onderwijs niet ten goede komt en dan ook aanlei ding heeft gegeven tot protest bij de onderwijzers, de oudercommissie, volks onderwijs en de inspecteur van het l.o. Wethouder P. de Graaff gaf van een en ander een nadere uiteenzetting. Men wilde 62 woningen zetten, kreeg eerst niets, maar ten slotte toch 12 woningen voor kleine- gezinnen. De huur zal t5-70 bedragen, de Rijksteun f 110.per wo ning. De definitieve toezegging kan elke dag afkomen. De bezwaren tegen de plaats zijn onjuist. Gebouwd wordt volgens het uitbreidingsplan, dat vele maanden ter visie heeft gelegen. Toen had men bezwaren kunnen maken. Nu komen er in ieder geval woningen tegenover de school, hetzij deze, hetzij later andere. De afstand tot de school is 27 m. en kan nog vergroot worden tot 35 m. Bovendien komt tussen de school en de huizen nog een plantsoen, zodat het onderwijs geen hinder zal ondervinden. De gemeente heeft te weinig bouwgrond om deze grond braak te laten liggen. Bovendien is el ders in de gemeente de grond veel te duur voor dit soort woningen. Mevrouw Groen en de heer Broek sloten zich aan bij de bezwaren van de voorzitter. Het is juist zo heerlijk, dat de kinderen nu niet achter matglas opgesloten zitten, maar een vrij uit zicht hebben op het dennebos. Men moet geen vergelijking treffen met de stad, zoals de heer De Graaff doet, maar met plaatsen als Castricum en Heiloo, waar de scholen ook mooi en rustig in het groen staan. De voorzitter bleef bij zijn bezwaren. Inderdaad is de fout gemaakt, dat men het uitbreidingsplan nooit bekeken heeft. Maar die fout kan door wijziging van het plan nu nog hersteld worden. Ongetwijfeld wordt het onderwijs ern stig gehinderd door deze bouw. De kin deren zullen achter matglas moeten, men houdt het lawaai van radio en dergelijke. Anderzijds zullen de bewo ners last van de kinderen hebben, dat Schaken tegen de badgasten Het was een goed idee van de schaakvereniging „De Egmfrnden" om, in het kader van de V.V.V., badgasten in de gelegenheid te stellen tegen Eg- mondse schakers een genoeglijk par tijtje te spelen. Woensdag 26 Juli en Woensdag 9 Augustus worden om te beginnen hiervoor bestemd. De avon den vangen om half acht in het O K Verenigingsgebouw aan <je Juliana- straat. De badgasten, die er aan deel nemen, zullen bij wijze van curiositeit een in de „Derper tale" gestelde oor konde ontvangen. Pensionhouders en anderen worden verzocht aan boven staande zoveel mogelijk bekendheid te geven. Men wil laten zien, dat Egmond als badplaats op alle gebied iets aan zijn gasten weet te bieden. Elke nieu we speelavond zal tijdig bekend ge maakt worden. De wielerwedstrijden, georganiseerd door de wielervereniging Alcmaria Victrix, het z.g. Boulevard-criterium, zullen Zondag 9 Juli, des avond om 7 uur gehouden worden, voligens de route BoulevardEmmastraatJulia- nastraatWilhelminastraat. is niet te vermijden. Waar de huizen bovendien een hoge huur krijgen, is ook de vraag of de woningbouwvereni ging er geen strop aan zal hebben, als de woningnood eens gelenigd is en deze huizen het eerst leeg zullen komen. Voorts begreep spreker niet, waar eerst 62 woningen gebouwd zouden worden et nu 12, dat deze 12 juist nergens an ders kunnen, volgens het gemeentebe stuur, dan tegenover de school. Wethouder De Graaff weerlegde dit laatste, aan de hand van de bouwplan nen en op grond van financiële be zwaren en besprak daarbij de grond- politiek der gemeente. Indertijd is door vorige gemeentebesturen verzuimd tij dig goedkope grond te kopen. Nu kan men van jhr. Six en de provincie geen grond kopen, waarover al jaren onder handeld wordt, maar slaagde men er alleen in grond te kopen van de Mij. Zeebad, die echter te duur is voor wo ningwet-woningen. Nog geruime tijd werd zo voort gedebatteerd, tot de voorzitter ten slotte tot stemming overging. Hierbij bleek, dat de leden algemeen tegen aankoop van deze grond waren en dus zijn be zwaren deelden. Getracht zal dus moe ten worden elders van de gemeente een stuk grond te kopen. Wel besloot de vergadering na bezichtiging en toelich ting der plannen, tot de bouw van 12 woningen over te gaan. De rondvraag leverde geen bijzonde re gezichtspunten op, zodat de voor zitter om 11 uur deze bewogen verga dering kon sluiten. BURGERLIJKE STAND Geborens Nicolaas A., z. van A. J. Mooij en D. J. Kalb. Geertruida M., d. van P. L. de Waard en G. M. Morsch. Maria Th., d. van J. Swart en P.Koppes. Johan nes, z. van J. Tervoort en C. W. Kabel. Hendrikus G., z. van Th. C. v. d. Molen en A. Lute. Corinelis H. J., z. van J. M. van de Veen en C. M. Baltus. Johan nes F. M., z. van P. N. Dekker en P. Dekker. Hermanus A., z. van J. Ad miraal en C. Dudink. Alida M., d. van J. Kool en J. Klaver. Jeroen E. M., z. van A. A. G. van Os en E. A. Schuit. Nicolaas M., z. van N. M. Vrouwe en J. P. Weel. Getrouwd: Johannes Hopman (te Eg- mond aan Zee) en Eva C. Pepping. Simon Apeldoorn en Anna M. Tervoort. Nicolaas Kuijs (van Castricum) en Johanna A. Biefting. Overleden: Jan Liefting, 69 jaar, echt genoot van A. C. Dekker. Bemardus Glorie, 67 jaar, echtgenoot van P. Huiberts. Donderdag vierde onder grote be langstelling het echtpaar Burgers zijn diamanten huwelijksfeest. De buren hadden het huis versierd en een grote erepoort voor de deur opgericht. Een grote familieschare was aanwezig, ter wijl burgemeester Driessen vanuit zijn vacantieverblijf in Belgie een telegra fische gelukwens gezonden had. De gemeente-secretaris, de beer en mevrouw Klippel, de dominee en me vrouw Van Dijk kwamen de oudjes persoonlijk feliciteren. Een aardige at tentie voor het echtpaar was de aanwe zigheid van de dames HelderKuilman en LieneschKluitman. Deze beide dochters van wijlen meester Kuilman, de man die zovele jaren de scepter zwaaide op school en zoveel deed voor het culturele leven in ons dorp, kwa men de beide oudjes op deze dag ver rassen en boden hun een rijtoer aan door het feestelijk versierde dorp. Om vier uur bracht een grote groep schoolkin deren een zanghulde, waarbij één der kleuters een bouquet anjers aanbood. Het was voor de beide oudjes een zeer bewogen dag, die naar we hopen hun nog zeer lang zal heugen. GROTE SERIE-DAG Zondag 9 Juli zal ons dorp weer vol ledig in het teken van de sport staan. De korfbalvereniging SKV organi seert op het gemeentelijk sportterrein een grote serie-dag, waaraan door 18 twaalftallen wordt deelgenomen. We zul len dan korfbal van de hoogste klasse kunnen zien. De deelnemende vereni gingen zijn: Blauw Wit, Amsterdam K. Z., Koog-Zaandijk. Watervliet, Bever wijk. Roda, Westzaan. K. v. H., Helder en SKV, Schermerhorn. In het twaalftal van Blauw Wit staan opgesteld de internationale Woudstra, Helder en mevr. Helder-Vlietman; bij K.Z. de oranjetruidrager Doeves. SKV komt zelf uit met SKV I en II en SKV a. De wedstrijden vangen aan om 10 uur des morgens en duren voort zon der onderbreking tot 18 uur. Elke wedstrijd duurt 2xlT;/2 minuut zonder rust. De prachtige prijzen w.o. lauwertak ken, bekers en molens en vele medailles zijn te bezichtigen en de etalage van het filiaal Zwaans boekhandel te Scher merhorn. Er wordt geen entrée gehe ven, zodat veel bezoekers worden ver wacht. BURGERLIJKE STAND Geboren: Johanna M C., d. van P. J. de Lange en G. M. de Jong. Dirk T. A., z. van D. E. Deerenberg en J. C. v. d. Mik. Ondertrouwd: Gerrit H. Voerman en Neeltje van der Veer (te Oterleek). Overleden: Jacob v. d. Wiel, 79 iaar, weduwnaar van A. de Jong. Frederik S. Jouk, 8 jaar, zoon van H. Jouk. Arendje Kos, 40 jaar, weduwe van J. Krul. BEVOLKING Ingekomen: Nicolaas v. d. Heyden met echtgenote en twee kinderen van Oterleek naar A 65. Margaretha C. Berkhout van Oudorp naar B 15. Vertrokken: Ido Nijram naar Canada (Ontario Chatam). - Gerardus W. Stokman naar Amsterdam, Ten Katestraat 75hs. BENOEMD Mej. A. Velzerboer, onderwijzeres aan de R.K. school alhier, is met ingang van S°ptember *n gelijke functie ben emc te Noordwijkerhout. Door daling van het aantal leerlingen zal er in haar vacature -et worden voorzien. Donderdagavond kwam de raad bij een onder voorzitterschap van burge meester Bakker. Ingekomen was een schrijven van de heer L. Bijl, houdende, dat hij bezwaar heeft dat motorrijtui gen langs de Molenkade rijden. Hij zou gaarne zien dat dit verboden werd. De voorzitter zeide, dat de Molenkade als openbare weg staat aangegeven en nim mer als zodanig gesloten is verklaard. B. en W. zijn van mening, dat geen ver bod kan worden uitgevaardigd deze weg voor motorrijtuigen te verbieden. Een voorschrift inzake de maximum snelheid zou mogelijk zijn, doch er rijden zeer weinig auto's over de kade. Besloten werd geen verdere stappen te doen. De rekening 1947 werd in orde bevon den. De gewone dienst sloot met een ba tig slot van 13.386,53, de kapitaalsdienst met een nadelig slot van 53.159,13. Dit nadelig slot houdt verband met uitge voerde werken. Aan de O.L. school kan in verband met het aantal leerlingen een derde eer kracht worden benoemd. De voordracht luidde: de heer Hopman, Heiloo 1, de heer Dullemond te Noordscharwoude 2. Beide candidaten hebben behalve onder wijsakte het 5-jarige HBS-diploma. Bij stemming werd de heer Hopman met in> gang van 15 Augustus met 7 stemmen tot tijdelijk onderwijzer benoemd. Vervolgens stellen B. en W. de raad voor een controleur op de vermakelijk heidsbelasting te benoemen. Zij achten het wenselijk, dat enige controle wordt uitgeoefend. Benoemd werd de heer H. Blijendaal alhier. Goedgevonden werd aan het daarvoor in aanmerking komende personeel 2% met een maximum van 50 vacantie- toeslag te verlenen. Bij de rondvraag wilde wethouder Tuijnman zijn waar dering uitspreken ten aanzien van de heer Vis, ontvanger, en de eerste amb tenaar voor het vele en correcte werk door hem verricht. Wethouder Van der Post en de raad sloten zich hierbij aan. De plannen om in de nazomer een middenstandstentoonstelling te houden nemen steeds vaster vormen aan. Als voorlopig terrein, waar de tentoontel- ling zal worden gehouden, is door de vergadering van de standhouders het terrein, gelegen vóór het gemeentelijk sportterrein, gekozen. Tevens zijn in deze vergadering de diverse commissies benoemd. GROTE NKJB-SPORTDAG Zondag zal door de NKJB in Heer- hugowaard-Noord de jaarlijkse - groots opgezette districtssportdag gehouden worden. Vele afdelingen uit de omge ving zullen elkaar bestrijden in het touwtrekken, kogelstoten, hardlopen, hoogspringen, estafette-lopen en hand bal. De wedstrijden zullen gehouden worden op het Hugo-Boys terrein. OOGST VAN DE WEG Op het groepsbureau der Rijkspolitie te Heerhugowaard-Zuid zijn de navol gende voorwerpen als gevonden en verloren aangegeven: Verloren: een padvindersporte- monnaie, inh. f 2,bruin lederen da- mesportemonnaie, inh. f 2.25 en 'en lot; een verlovingsring met aan de bin nenzijde vermeld „Arie, 29-5-50". inh. 4 muntbiljetten van f 2,50; een groen vulpotlood. Inlichtingen hieromtrent aan het bo venstaande groepsbureau te verkrij gen. GESLAAGD Op het dezer dagen te Obdam gehou den examen voor costuumnaaien slaag den onze plaatsgenootjes Riet Does, Jo van der Heide en Nel. Huiberts. Voor het lingerie-examen slaagden: Tini Mol, A. de Reus, B. de Reus, R. Mul, G. Weel, T. Dekker, A. Rood en Jo Ap pelman. OPBRENGST COLLECTE De onlangs in deze gemeente gehouden collecte ten bate van de Nat. Reclas sering had een opbrengst van f 155,34, terwijl in 1949 f 144,70 werd opgehaald. EXAMEN. Onze plaatsgenoot de heer L. C. A. van Leeuwen is aan de Gem. Univer siteit te Amsterdam geslaagd voor het candidaatsexamen Wis- en Natuurkun de. Zaterdag 8 Juli zal om 4 uur in de kunstzaal van „De Rustende Jager" een tentoonstelling geopend worden van werken van de leden van het Kunstenaars Centrum Bergen. Er be vinden zich schilderijen van Jaap de Carpentier en Henk van den Idsert, edelsmeedwerk van Marijcke Visser en verder grafisch- en tekenwerk in portefeuille van verschillende wer kende leden. JE KUNT HET TOCH NIET MEENEMEN Men verzoekt ons nog te melden dat van het toneelstuk „Je kunt 't toch niet meenemen" in 't openluchttheater twee voorstellingen zullen worden gegeven en wel op 12 Juli en op 18 Juli. OPBRENGST EMMABLOEM- COLLECTE De collecte ten bate van de tbc- bestrijding bracht te Bergen f 607 op. Donderdagavond werd er in „De Rustende Jager" te Bergen een feest avond gegeven met medewerking van Coos Speenhoff, de accordeonist Ted Valerio en de Kilima Hawaiians. Coos Speenhoff heeft zich als conferencier en humorist zeer verdienstelijk ge maakt, want is er groter lof voor iemand tegenwoordig, dan dat hij de mensen weer eens aan het lachen heeft gekregen? Ted Valerio, bekend door de Bonte Dinsdagavondtrein, bracht met zijn accordeon vrolijkheid in de zaal, waarna de Kilima's het glanspunt van deze avond vormden met hun welluidende Indonesische en Afrikaanse liedjes en -wijsjes tegen een achtergrond van palmen. Er was grote belangstelling en er werd harte lijk geapplaudisseerd. LANGENDIJKER GROENTECENTRALE, 7 Juli. 150.000 kg aardappelen: eerstelingen 9,20—12,90, doré 10,70—11,30, rode schotten 11,90—13,80, blauwe eieg'enheimers 13,90— 17,30, grove 9,20—11,10, drielingen 10,50— 12,60 en kleine 6—7,70; 400 kg witte kool 4,70—6; 44.000 kg rode kool 6—6,40; 60 kg slabonen 80-86; 3000 kg gele kool 6,80-7,50; 1100 stuks bloemkoox: IA 34—38,10 en I 15— 25; 1500 bos peen 8. NOORDERMARKTBOND, 7 Juli. -200.000 kg aardappelen: eerstelingen 10,102,80, grove eerstelingen 9,80 --10,70, drielingen 9,10— 12,60, kleine 6,20—7; rode eerstelingen 11,80 —13,10, eigenheimers 9,60—19,50 en blauwe eigenheimers 13,80—19,10; 235 kg tuinbonen 6; 300 kg bloemkool 8—24. WARMENHUIZEN, 7 Juli. - 75.200 kg aardappelen: Schotse' muizen 11,10—13,30, grove 9,70—J.1,10, drielingen 10,90—12,30 en doré 11,10. MEDEMBLIK, 6 Juli 1950 Grove Muizen 9.10—10.40; Grote Muizen 10 20 12.40; Kleine Muizen 11.4013.iü; Kriel 5.607; Rode Muizen 12.1013.10; BI. Eigenheimers 17.20. De Eerstelingenprijs kon zich eni germate herstellen. Vooral Dimiiag, met de laatste aanvoer van droge aard appelen, was een beste dag, met ruim 17 cent als hoogste markt. Woensdag was het weer wat lager met 15.5 cent als maximum. De grove maat was goed gevraagd en noteerde van 9 tot 13 cent. Drielingen deden 7 tot 13 cent en kriel werd gekocht tussen de 4 en 8 cent. Doré en Rode Eerstelingen wa ren enkele centen lager. Er was veel vraag voor export doch het gevaar voor optreden van aardappelziekte stond een verdere prijsstijging in de weg. Blauwe Eigenheimers waren zeer gezocht en noteerden soms drie cent hoger dan de Eerstelingen. De kwali teit kan echter nog niet goed zijn; het is hier alleen de kleur die het geld maakt. Er werden slabonen aange voerd, die tussen de 80 en 90 cent Kon den maken, terwijl tuinbonen niet ho ger konden komen dan 6 cent. Op de koolmarkt ziet het er niet zo goed uit. De aanvoer van rode kooi, die toch nog niet zo groot is, kan slechts met moeite geplaatst worden, voor prijzen tussen de 6 en 10 cent. Er is wat vraag voor export naar Duits land en Engeland. De gele kool, die zich eerst vrij goed kon handhaven, is ook op de minimumdrempel aangeko men en Woensdag kon de kleine aan voer ook slechts met veel moeite ge plaatst worden. Witte kool wordt af en toe voor export afgenomen, waarbij zulke uiteenlopende prijzen worden besteed, dat men afspraken tussen ko per en aanvoerder vermoedt. Men be taalde tussen 10 en 20 cent per ■-.g. Bloemkool werd wat duurder; Ia maakte boven 30 cent en I tussen de 25 en 30. Bossen peen brachten 8 cent op: af en toe werden er doorgedraaid. OBDAM, 6 Juli 1950 gr. aardappelen 9.7011; Rode Eerstelingen 9.8011; Bonken 199.50. Ongecorrigeerd) De advocaat van Westerling heeft voor de politierechter te Singapore ver klaard, dat Westerling niet aan-Indone- sie uitgeleverd zou kunnen worden, omdat er geen uitleveringsverdrag tus sen Indonesië en Engeland bestond en de Engelse uitleveringswet niet van toepassing is op Indonesië. De politierechter oordeelde, dat d« zaak-Westerling buiten de jurisdictie van het politiegerecht viel en gaf hem toestemming de argumenten binnen acht dagen aan het Oppergerecht te Singapore voor te leggen. Thans definitief vastgesteld Het bedrjjf van de poelier J. M. te Oostzaan, waar reeds vorige week verdachte verschijnselen bij het aan wezige pluimvee waren geconstateerd, is thans door de veeartsenijkundige Dienst definitief door pseudo-vogel pest besmet verklaard. Het aanwezige levende en het reeds geslachte pluimvee is naar Purmerénd vervoerd om in het destructiebedrijf te worden vernietigd. Het pluimvee van een tweetal particulieren in de nabijheid van het besmette gebied, dat eveneens verdachte verschijnselen vertoonde, is eveneens naar Purmer- end overgebracht. KIPPENHOUDERS Extra zwaar Gemengd KIPPENVOER per kilo 38 cent. per kilo Zware Haver 32 ct. Zonnebloempitten 65 ct. La Plata Mais 42 ct. Zware Gerst (de beste) 38 ct. Roest Ochtendvoer 2% kilo 100 ct. Sluis Ochtendvoer per 2% kilo 125 ct. 5 kilo's 2.25 10 kilo's 4.00 Sluis Opfokvoer voor kuikens in pakken a 1 kilo èn !*2 kilo. Pracht kuikenzaad per kilo 50 ct. Alles van het allerbeste! Oudegr. 23. Tel. 2878, Alkmaar. Op verzoek thuis bezorgd. DE BESTE f RECLAME m behoeft een goed meu bel niet duur te zijn. GROTE KEUZE, soliede Hulskamers v.a. ƒ265.00 Haardfauteuilg met kussens 45.90 KARPETTEN, o.a. Wilton, Haarvelours, Holtap v.a. 70.00 Deurkleedjes v.a. 4.60 2-pers. 5-delige bed- stellen, binnenvering 15 jaar garantie 125.00 Wollen dekens 160/210 v.a. 19.50 Doet Uw voordeel. Fnidsen 121 Tel. 4725 Alkmaar SCHEERSPIEGELS met celluloid rand 0.75 RONDE DUBBELE SCHEERSPIEGELS, met vergrootglas en cell, rand 1.65 TOILETSPIEGELS met cell, handvat ƒ0.75 ZANDLOPERS 0.60 6 crème KOP en SCHOTELS vlot model 2.68 Idem met décor, per 6 stuks ƒ4.48 KLEERHANGERS 0.16 KINDERKLEERHANGERS 0.12 HAARKAMMEN 0.16 FRUITTESTJES in frisse plastic kleuren ƒ2.80 THEESERVIEZEN met décor, 6-persoons, slechts 8.90 DRjINKSERVIEZEN, 30-delig ƒ11.90 TOILETZEEP, 5 flinke stukken ƒ0.57 PERCULATORS 8.9.5 BLOEMPOTTEN, frisse kleuren 0.98 KEUKENSPIEGELS met wit, reseda, of oranje lijst ƒ0.88 KINDERDRIEWIELER ƒ10.75 NEST SCHALEN 3-dlg. grote maten 2.70 SALADETANGEN, pracht model 0.98 Langestraat 24 Achterstraat Houttil Telefoon 4170 Heden gaan in de verkoop een partij rundlèdefen REISTASSEN, canadianmodel, met en zonder voortassen, in prijzen van Rtmdlederen RITSTASSEN met twee voortassen Dubbele waterdichte KAMPEERTASSEN voor alle modellen rijwielen met en zonder hulpmotor Vulcan fiber HOEPEL/KOFFERS v. emigranten Restanten VULCAN FIBER en HARD PLAAT KOFFERS van 40 tot 75 cm. lang, vanaf 4 QJj VAKKENTASSEN, COLLEGETASSEN, STAAFTASSEN met en zonder voortassen in 32 prijzen, vanaf 6.45 1-persoons 132 breed 150 breed 2-persoons 160 breed 180 breed geborduurd 160 breed 160 breed 2.90 Hollands fabrikaat 130/225 150/238 160/233 180/240 4.98 590 745 J58 Voor kwaliteit: PAYGLOP 11 ALKMAAR

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 3