G. - Joe aan hei Koreaanse front Sport in 'I kort Kostbaar gobelin werd zes jaar heen en weer gesleept Vond onoordeelkundige behandeling plaats? Restauratie geschat op zestigduizend gulden Besprekingen tussen Kerk en Staat in Hongarije Korea vandaag: Japan krijgt een politie- reserve van 75000 man Moeilijkheden bij ont binding van het KNIL Motie van wantrouwen tegen Lichtveld verworpen Voor gerepatrieerden wordt goed gezorgd ,OOM JARIG" OVERLEDEN Mensenredders geëerd Dag tussen Dakota's en Zeeleeuwen Jeugdige tekenaars te gast bij de krant Scheepvaartberichten ZATERDAG 8 JULI 1950 In het kloeke, door Steven Vennekool in de zeventiende eeuw gebouwde stadhuis van Enkhuizen bevindt zich een kamer, waarin vroeger de Weesmees- teren tegenwoordig zou men hen betitelen als Voogdijraad hun bijeen komsten hielden. Drie wanden van deze Weeskamer zijn bekleed met een kost baar gobelin, dat beschouwd wordt als een der beste werken van de tapijtwe ver Alexander Baert uit Amsterdam, die het doek in 1710 vervaardigde. En om ditzelfde gobelin nu zijn de laatste tjjd grote moeilijkheden gerezen, omdat het na vele omzwervingen door Nederland in Enkhuizen is teruggekeerd in een zeer verwaarloosde toestand. Men schat de restauratiekosten op ongeveer zestigduizend gulden. De vraag wordt thans gesteld wie verantwoordelijk kan worden gesteld voor de wijze, waarop er met het gobelin is omgesprongen. Een commissie uit de gemeenteraad, die Maandag wordt benoemd, zal zich hiermee bezighouden. Een gedeelte van het gobelin, dat zoveel stof doet opwaaien. In 1942 werd het gobelin ter restaura tie opgezonden naar de „Werkplaats tot Herstel van Antiek Textiel" in Haar lem, waarvan mej. dr. G. T. van IJsel- steyn de leiding heeft. Zij was op advies van de betrokken afdeling van het Mi nisterie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen aangezocht om de kle den te behandelen. Het kostbarespeci- men van de achttiende eeuwse gobelin-1 hadden, mede, dat er z.i. onnodig veel 1-4- 1,4- /Inn/lrfATiTA. nnhll'nnfin oen Vi of rrnnurtnTTnllnvi/i Van IJselsteyn weet dit aan de vochtige kluis, waarin het doek was opgeborgen onder toezicht van een gemeenteambte naar. Thans is het doek provisorisch weer opgehangen en het wachten is nu op het reeds lang in het vooruitzicht gestelde rapport van de Rijkscommissie voor het behouden van wandtapijten enz. De burgemeester zwijgt. De burgemeester van Enkhuizen, de heer A. Admiraal, deelde ons in een on derhoud, dat wij gistermorgen met hem kunst werd, verpakt in een doodgewo ne wasmand, naar Den Haag gebracht, waar het met benzine werd uitgewas sen. Vervolgens stond de mand geruime tijd in de kluis van de Twentse Bank te Bloemendaal om later ondergebracht te worden in de Rijksschuilplaats te Paaslo bij Steenwijk, waar men ette lijke kunstvoorwerpen bewaarde uit vrees voor bomoardementen. Drie jaar lang werd niets over de toestand van het gobelin vernomen, tot mej. Van IJselsteyn in 1945 berichtte, dat het ta pijt zich in goede staat bevond. Het eigenaardige is echter, dat zij drie jaar later, in 1948, toen het gobelin weer in Enkhuizen was aangekomen, zich tot het gemeentebestuur richtte met de vraag o£ het tapijt ook geleden heeft, aange zien niemand eigenlijk weet wat er in die jaren met het doek heeft plaats gegrepen. Dit nu heeft de bevreemding gewekt van de vroede vaderen van Enkhuizen. Zij hebben het gobelin uit de wasmand laten halen en geconsta teerd, dat het vol zat met grote voch tige stukken; zelfs waren hier en daar schimmelplekken op het weefsel. Mej. Vernederende voorwaarden De Hongaarse regering onderhandelt op het ogenblik met „vertegenwoordi gers van de r.k. kerk" over een ac- coord. Aangenomen wordt, dat er een overeenkomst zal worden bereikt. Als een der onderhandelaars wordt ge noemd de communistisch gezinde pater Istvan Balogh, die indertijd door zijn kerkelijke superieuren is gedesa voueerd. Als voorwaarden voor de overeen komst worden genoemd, dat de staat het oppergezag van het Vaticaan m kerkelijke kwesties zal erkennen, waar tegenover de kerk het gezag van de staat in politieke aangelegenheden zal aanvaarden. De bisschoppen moeten de eed van trouw aan de republiek afleg gen. De kerk moet voorts d„ agrarische hervorming, de nationalisatie van de industrie en de nationalisatie van de scholen aanvaarden. De staat behoudt zich het recht voor, de benoeming van de bisschoppen goed te keuren. Op deze condities wil de staat dan wel een sub sidie aan de r.k. kerk verlenen. £4 politie te Ede heeft vier man nen gearresteerd, die uit een opslag plaats te Eist Dij Rhenen een aanzien lijke hoeveelheid ruwe wol hadden ge stolen. publicatie aan het voorgevallene wordt gegeven. Het is namelijk nog lang niet zeker of er inderdaad van een ondes kundig beheer mag worden gesproken. Ogenschijnlijk leek het tapijt, toen het nog aan de wand hing, in een veel be tere staat dan na zijn omzwervingen, maar het kan heel goed zijn, dat eerder al een groot deel van het weefsel was vergaan. Door het afnemen is de ver gane zijde misschien uit haar verband geraakt, waardoor er gaten in het doek zijn gevallen. De burgemeester wilde daarom zo weinig mogelijk over deze kwestie uitlaten en eerst het rapport van de commissie Lunsingh Scheur leer afwachten, alvorens verdere con clusies te trekken. Het gobelin, dat in 1710 f 1696.— kost te, symboliseert de taak der Weesmees- teren. Het gedeelte, waarvan wij hier bij een reproductie afbeelden, bedekt de Oostelijke wand van de Weeskamer en is een allegorie op de Barmhartig heid. Het stelt een bijna naakte man voor, wie door een vrouw ondersteu ning wordt aangeboden. Naast de zit tende man ligt een leeuw als toonbeeld van de waakzaamheid, die de Weeska mer betrachtte voor de belangen van de aan haar zorgen toevertrouwde we zen. Ook de andere panelen, die onge veer vier meter hoog zijn, geven, in symbolische zin, het werk van de Wees kamer weer. Een prachtig tapijtwerk, dat ten koste van alles voor het nage slacht bewaard dient te blijven. Generaal MacArthur heeft Japan gemachtigd een nationale politie- reserve van 75.000 man te vormen en het personeel van de maritieme vei ligheidsraad met 8.000 man uit te breiden. Engeland blijft olie leveren aan China De Engelse regering heeft een Ame rikaans verzoek, om de levering van olie aan communistisch China wegens de gebeurtenissen in Korea te staken, van de hand gewezen. De aan China geleverde hoeveelheden zijn betrekke lijk gering en uitsluitend bestemd voor binnenlands gebruik, zo wordt gezegd. Australische zeelieden vervoeren geen wapenen Het federale bestuur van het onder communistische leiding staande Austra lische verbond van zeelieden heeft be kend gemaakt, dat zijn leden zullen weigeren, mede te werken aan vervoer van oorlogsmateriaal naar Korea. Dit besluit raakt bijna alle Australische matrozen van de koopvaardij. Het Internationale Rode Kruis doet op het ogenblik pogingen, een speciale vertegenwoordiger te accredi teren bij de Noordkoreaanse regering. Er is er reeds een naar de Zuid- koreaanse regering gezonden. Op 26 Juli moet de reorganisatie van het KNIL in Indonesië haar beslag hebben gekregen. Het ziet er niet erg naar uit, dat dit tegen die tijd inderdaad geschied zal zijn. Men zit n.l. met een grote groep Ambonnese militairen, dia niet overgaan naar de APRIS, doch worden gedemobiliseerd en dan naar Ambon moeten worden teruggebracht Zolang de moeilijkheden met de Zuid- Molukken niet zijn opgelost, kunnen de ze mensen niet naar huis terugkeren Het ziet er niet naar uit, dat deze kwes tie vóór 26 Juli uit de wereld zal zijn. De RIS heeft voorgesteld, deze de- mobilisanten voorlopig ontwapend in doorgangskampen onder te brengen. De Nederlandse legerleiding acht zulks onmogelijk. Deze militairen laten zich alleen maar ontwapenen, wanneer zij zeker zijn van hun getijktijdig vertrek naar Ambon. Uitstel zal aan de andere kant tot grote moeilijkheden leiden, aangezien de sultan van Djokja zijn persoonlijk prestige heeft ingezet ter beëindiging van deze zaak. Er wordt nu een oplossing gezocht, maar deze is nog allerminst gevonden. Zware straffen voor twee verraders De Bijz. Strafkamer van de Arn hemse rechtbank heeft twee arbei ders uit de Gelderse hoofdstad ver oordeeld tot resp. 61/, en 5 jaar ge vangenisstraf. Zij hebben tijdens de bezetting een groot aantal Joodse landgenoten in handen van de S.D. gespeeld en belangrijke bedragen ont vangen voor het aanbrengen van on derduikadressen. Albanië heeft bij de V.N. gepro testeerd tegen „Griekse schendingen van zijn grens". De Staten van Suriname hebben de motie van wantrouwen, die de Natio nale Partij Suriname heeft ingediend tegen landsminister L. Lichtveld, ver worpen met 13 tegen 7 stemmen. Aan de stemming ging een debat vooral over de vraag, wie de zitting zou moe ten presideren. Ten slotte bleef de leiding bij de voorzitter, de heer Van der Schroeff. De premier, de heer De Miranda, verklaarde, dat de regerings raad in zijn geheel achter de heer Lichtveld staat. De in Mei ingestelde Coördinatie commissie Repatriërenden doet op het ogenblik met steun van de regering a> het mogelijke, om degenen, die uit Indonesië naar ons land komen, op te vangen en een plaats te doen vinden in de Nederlandse samenleving. Zo spoedig mogelijk wordt getracht, de gezinnen in de verschillende ge meenten te huisvesten met name daar, waar mogelijkheid van arbeid is. Voorzover zij niet in eigen huisves ting kunnen voorzien, zullen zij wor den ondergebracht in opvangcentra en woonoorden, waarvan er een aantal in voorbereiding zijn. De regering heeft een wetsontwerp Huisvesting Gerepatrieerden ingediend, dat de strekking heeft, de gerepatrieerden zc spoedig mogelijk normaal te huis vesten. Wie niet in zijn eigen levensonder houd kan voorzien, zal worden gelijk gesteld met oorlogsslachtoffers, terwijl er ook andere extra voorzieningen zul len worden getroffen. Op 70-jarige leeftijd is in het zieken huis te Leeuwarden overleden de heer J. van der Wielen (Oom Jarig), die een groot aandeel had in het volkshoge- schoolwerk in Nederland. Onlangs werd hij onderscheiden met „de zilveren an jer" voor zijn verdiensten op het ge bied der volksontwikkeling. Bij Kon. Besluit is als blijk van goed keuring en tevredenheid toegekend de zilveren erepenning voor menslievend hulpbetoon, met bijbehorend loffelijk getuigschrift, wegens het met gevaat voor eigen leven verrichten van red dingen, o.a. aan J. van der Meulen, schipper van de motorreddingboot „Neeltje Jacoba" te IJmuiden en G. Stam, opstapper van dezelfde redding boot. De erepenning in brons (met getuig schrift) werd o.a. verleend aan: J. van der Mey Gzn., roeier van de roeired- dingboot resp. vuurpijlrichter te Wijk aan Zee; A. Gul en P. Zwart, leden van de bemanning van de reddingboot te Egmond aan Zee; K. van der Vlies, roeier van de reddingboot te Petten. Belgische post per helicopter In de loop van Augustus zullen de Belgische posterijen de post in het bin nenlandse verkeer per helicoptère gaan vervoeren op een circuit tussen Brussel en Antwerpen. De post op dit circuit zal nog dezelfde dag besteld worden. Zwaar vermoeide infanteristen der Amerikaanse strijdkrachten aan het front op Zuid-Korea nemen een hoog nodige rust. Een van hen heeft zijn pijnlijke voet van kous en schoen ontdaan. Een ander ligt languit op de grond te slapen. De conferentie over Schumans plan vordert De conferentie der zes mogendheden over het plan tot samensmelting van de steenkool- en staalindustrie maakt uitstekend voortgang, aldus heeft de voornaamste Franse afgevaardigde Jean Monnet verklaard. „Over verschillende clausules van het ontwerpverdrag inzake de hoge. autoriteit is reeds overeenstemming bereikt. Een hiervan handelt over de inlichtingen, die de hoge autoriteit van de regeringen of industrieën der deel nemende landen zou mogen vragen", aldus Monnet. Ook boekte men vooruitgang in de kwestie, waarom Nederland ver zocht, namelijk dat de hoge autoriteit op de een of andere wijze verantwoor ding schuldig zou moeten zijn aan een lichaam, dat niet de parlementen, maar de regeringen vertegenwoordigt. OPLICHTER GESNAPT. Een 28-jarige vertegenwoordiger van een accumulatorenfabriek te Bleskens- graaf heeft kans gezien een aantal cliënten tot een bedrag van f 10.000 op te lichten. Hij is gearresteerd. ^ANNEER gaan Pim, Pam en Pom nu stofzuigers verkopen, mijn heer?" vroeg een meisjesstemmetje Vrijdagmorgen nieuwsgierig op het re dactiebureau. Maar clit mochten wij haar natuurlijk niet verklappen, want dat kwam pas 's avonds in de krant. De vraagster was er een van de twee de groep prijswinnaars van de grote tekenwedstrijd „Kleur en Fleur", die door de Verenigde Noordhollandse Dagbladen uitgenodigd waren. Het was plotseling een geroezemoes van belang, dat nog boven het altijd durend lawaai van de krantenmakerij uitklonk, toen zij met hun veertigen ons gebouw kwamen binnenstormen en daar meteen al limonade en gebak jes voor zich zagen staan. Dit was na tuurlijk in een oogwenk naar binnen Patty Wimbledon-kampioen Dekkers leidt in Ronde van Denemar ken Slijkhuis won in Bislet- ctadion Met zeer veel vertrouwen en vol ledige controle over zijn slagen heeft de Amerikaan Budge Patty de finale te Wimbledon gewonnen. De nerveuze Australiër Sedgman, die ontelbare fou ten maakte, werd met 61, 810, 62, 63 verslagen. Het centre court, dat 17.000 toeschouwers kan bevatten, was stampvol. Dezer dagen zal John Haire, lid van de Labour Party, in het Lagerhuis aan premier Attlee vragen of deze thans de oprichting wil overwegen van een Ministerie van Sport en Lichamelijke Opvoeding. De Cubaan Johnny Corinas heeft na zijn mislukte zwemtocht van Cuba naar Key West een poging tot zelf moord gedaan. ,Zijn toestand is niet zorgwekkend. In de Henley Royal heeft de acht van Njord met een halve lengte gewon nen van Leander R.C., houder van de Grand Challenge Cup. Van Mesdag klopte in de diamond sculls Neumeier met een meter verschil. Na de eerste dag Ronde van Denemarken voor -s leidt onze landgenoot Hans I in net algemeen klassement m j.46.48 ge volgd door de Denen Nielsen (6.46.58) en Oestergaard. Voor het vacante kampioenschap van Europa middengewicht zijn als can didaat gesteld Luc van Dam, Cyrille Delannodt (Belgie), Villemain (Frank rijk) en Janilli (Italië). Zoals men weet is de Brit Randolph Turpin als eerste pretendent qrkend. Wim Slijkhuis heeft in Oslo zijn beste persoonlijke prestatie in dit sei zoen op de 3000 m geleverd. Hij won de race in 8 min. 30,4 sec. op tien meter gevolgd door de Amerikaan Curtis Stone. —Omdat zij bij de training tekort zijn geschoten, zijn drie Nederlanders en vijf buitenlanders reeds vóór het start schot van de TT te Assen uitgeschakeld Onder de uitgeschakelde renners be vindt zich in de 350 cc klasse de gehele Noorse Equipe, bestaande uit drie Velo- cette-rijders. gewerkt en daarna leidde een „aar dige mijnheer van de redactie" hen rond door het bedrijf en liet hen het telexapparaat zien, de zetmachines en de grote rotatiepersen, waar zij zelfs bovenop mochten klimmen. Hij toonde hen die eigenaardige mensen, die jour nalisten heten en ook de typografen. Zij vonden het allemaal prachtig, luis terden met open mond naar wat er allemaal verteld werd en verlieten het gebouw met allerlei souvenirs aan hun borst geklemd, brokjes zetsel, foto- cliché's en nog veel meer wat zij in teressant vonden. Buiten stond de autobus al te wachten om hen naar Bergen aan Zee te brengen. Naar Bergen? In zulk weer? De lucht was dreigend donker en voort durend waren er regenbuien. Een tocht naar Bergen zou in het water vallen, niet in zeewater, wat wel goed zou zijn, maar in het regenwater, wat to taal fout was. QOEDE RAAD was duur, maar de twijfel duurde niet lang. „We gaan naar Amsterdam!" werd er geroepen en een luid gejuich begroette deze aan kondiging. Amsterdam was wel verder en ze zouden wat later terug zijn dan in de bedoeling had gelegen, maar dat was niet zo erg. Daar vertrok dan de autobus onder luid kabaal en weldra werd er ook dapper gezongen. School liedjes van de zee. want velen van deze veertig kwamen uit Den Helder. De anderen waren uit Alkmaar. Scha- gen en omliggende dorpen. Het was precies zoals de vorige keer. de kinde ren kenden elkaar niet. maar het duur de maar kort, of zij waren even ver trouwd als jarenlange boezem-vrienden en vriendinnen. Voor ze het wisten, was Amsterdam bereikt en' kijk, daar had je de eerste vliegtuigen al! Op Schiphol Op Schiphol werd weer een glaasje limonade gedronken en de boterham men opgegeten en daarna leidde een deftige mijnheer van het vliegveld de jonge beeldende kunstenaars rond en vertelde, terwijl ze aan zijn armen hin gen, het verschil tussen een Dakota, een Constellation en een straaljager. Elk vliegtuig, dat opsteeg of landde, verwekte 'n gejuich van enthousiasme. De lucht was intussen wat opge klaard, het was droog en alles was zo als het zijn moest. Om half vier stap ten de jeugdige reizigers weer in de bus, hoewel ze eigenlijk nog lang niet uitgekeken waren, en gingen ze regel recht naar „de" Artis, die wondertuin vol vreemdsoortige dieren en vogels. Bij de zeeleeuwen 2^UCHTEND van bewondering stonden zij toe te zien bij het voederen van de zeeleeuwen, die emmers vol vis op slokten, zo elegant van hun hoge rots doken en dan nog net een vis in hun bek vingen. De leeuwen lagen op grote brokken vlees te knauwen, en de be ren gingen mooi zitten voor een sui kerklontje. En toch, hoe vreemd het ook is, wat vinden kinderen interes santer, dan wanneer zij in een dieren tuin een hond aantreffen of een paar doodgewone kippen? Maar wat is zo'n exotische zebra eigenlijk meer dan een alledaagse ezel met een pyama aan? Maar zelfs de langhalzige giraffen kon den het niet verhelpen, ook aan deze zoölogische rondwandeling moest een einde komen, want het ging niet aan. dat er straks thuis ongeruste ouders zaten te wachten, Aan alles komt een eind yOEN ze eindelijk met glundere ge zichten weer in de grote bus waren geklommen, reed de chauffeur nog langs Damstadt, zodat ze daar nog een glimp van opvingen, maar ze vonden de grote aap aan de andere kant, die langs de gevel van de Bijenkorf op en neer klimt, veel interessanter, want die leek op de aapjes in Artis. Weldra wa ren zij Amsterdam weer uit en na ir Zaandam nog even een glaasje ranja gedronken te hebben want de krant doet niets half ging het rechtstreel-s op huis aan. Terwijl de onvermoeibe- ren het schone lied zongen van „Vobi' de krant nog eenmaal troelala!", lag de benjaminne van het gezelschap mat een vingertje in haar mond al in diepe rust gezonken. En voordat er wuivend en onder hoera-geroep afscheid werd genomen, drongen de kinderen er bid ons krachtig op aan, dat er door de Verenigde Noordhollandse Dagbladen spoedig weer eens een tekenwedstrijd wordt gehouden. KERKELIJK NIEUWS Ned. Hervormde kerk: Beroepen te Harfsen (toezegging): D. Keuning, candidaat te Wilhelminadorp; te 's-Hertogenbosch: N. K. v. d. Akker te Rhenoy; te Huizen (N.-H.): C. van Dop te Ameide; te Vreeswijk: D. B. van Lokhorst te Bergsenhoek; te Meerkerk: R W. Steur te Ouddorp. Bedankt voor Ridderkerk: J. C. Terlouw te Otterlo en L. Brasser te Rijssen. Gereformeerde kerken art. 31 K.O.: Beroepen te Rodeschool: P. v. Gurp te Musselkanaal; te Oosterbeek—Wolf- heze: F. Kouwenhove te Brouwersha ven. Chr. Gereformeerde kerken: Beroepen te Oosterbeek: C. Verhage, candidaat te Middelburg. Examens: Aan de Theologische Hogeschool der Chr. Gereformeerde Kerken te Apel doorn zijn geslaagd voor het candi- daatsexamen en mitsdien beroepbaar verklaard de heren: G. Blom te Zaan dam, M. Boertien te Zwolle, L. Floor te Amsterdam, N. W. van 't Spijker te Zwolle, C. Verhage te Middelburg en J. de Waal te Apeldoorn. Giften en legaten: Voor de Vrije Universiteit te Amster dam kwam een gift binnen van 2000. KONINKLIJK BEZOEK AAN FRIESLAND Het Koninklijk bezoek aan Friesland is vastgesteld op Maandag 25 en Dins dag 26 September. Alblasserdijk, 6-7 van Londen te Antwerpen - Alcyone, Hamburg—Bahia, pass. 6-7 w. van eiland Palm a Amsteldiep, R'dam—Bombay, pass. 5-7 Aden Arendsdijk, New York— Buenos Aires, 6-7 van Recife naar Rio de Janeiro Atlantis (met burgers), Djakarta— A'dam, 6-7 dwars Lissabon - Bennekom, San Antonio—A'dam, pass. 6-7 Sombrero Eiland - Rlitar, R'dam—Hollandia, pass. 6-7 Algiers. Caltex Pernis (t), Ras Tanura—R'dam, pasS. 617 Wight - Caltex Utrecht (t), R'dam-Ras Tanura, pass. 6-7 Kaap St. Vincent Celebes, 6-7 van Makassar naar Banjuwangi Cistula (t), Suez—Abadan, pass. 6-7 Muscat - Cleo- dora (t), Bombay-Miri, pass. 6-7 Sabang - Ena (t), Singapore-Aden, 4-7 350 mijl z.z.o. jCOtra, Erinna (t), Singapore-Madras, 4-7 dwars Medan. - Garoet, Djakarta-R'dam, j Aden Gooiland, Buenos Aires—A' dam, 6-7 van Las Palmas - Grote Beer A'- dam-Djakart# 6-7 te Port Said - Klipfontein, Beira—A dam, pass. 6-7 Kaap Verde - Leuve- kerk, Basrah—R'dam, 6-7 van Ras Tanura naar Aden - Macuba (t) 6-7 van Bas Tanura te Melbourne - Malvina (t), 6-7 van Yokohama naar Miri Merwedc, R'dam—Galveston, pass. 6-7 Scilly Myonia (t), Stanlow—Abadan, pass. 6-7 Kaap St Vincent Nelly (met troe pen), Djakarta—A'dam, pass. 5-7 Mentawei Eilanden - Nestor, B'dam-Kalartiata, pass. 6-7 Gibraltar Nieuw Amsterdam New York— -< dam, pass. 6-7 Scilly Noordwijk, R'dam— St John (NB), pass. 6-7 Scilly - Poelau Laut, A dam—Indonesië, 6-7 van Genua naar Port Said Prins Willem V, Antwerpen—Montreal, pass. 6-7 Scilly - Stad Breda, 7-7 van A'dam te Mombassa - Ternate, New York-Calcutta, 7 te~ £uwait - Tjimenteng, Djakarta-Bin- tang, 6-7 van Djakarta - Tjisadane, 7-7 van Singapore te Mauritius Valerius, 6-7 van Port Said naar A'dam Willemstad, A'dam— Cristobal, pass. 6-7 Martinique - Woensdrecht «dam-Ras Tanura, pass. 6-7 Gibraltar - zuiderkruis, 6-7 van Djakarta naar Pulu- sambu. Aalsdijk, 6-7 te Boston. - Athena, Buenos Aires R dam, pass. 7-7 Vlissing'en naar Ant werpen - Amstelkerk, 7-7 van Dakar naar Plymouth - Ariadne, 6-7 van Tripoli naar Piraeus - Ceram, R'dam-Calcutta, 7-7 te Genua Edam, 5-7 te Philadelphia Esso, Den Haag (I), 6-7 van Vado te Aruba Etrema (t), 7-7 te Curasao - Haarlem, 6-7 van Hamburg naar Bremen - Hydra, St Marc Kingston, 6-7 te Cuba Lievevrouwekerk, 6-7 van Basra Linge, Topilla—Zaandam, 7-7 ten noorden van do'kum Meerkerk, 7-7 te Hamburg - Meliskerk, R'dam-Kobe, 6-7 te Genua Nieuw Amsterdam, New York—R' dam, 7-7 te Southampton Sloterdijk, Dja karta-New York, 7 7 te Halifax - Stad Alk maar, Kaapstad-A 'dam, pass. 7-7 Ouessant Stad Arnhem, Vlaardingon—Savona, pass. 7-7 Kaap Palos - Sumatra, 6-7 van A'dam te Southampton Waterman, R'dam—Djakarta, pass. 6-7 Guardafui.

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 3