AGENDA Stad en Omgeving Kleine zondaars in warme rechtszaal W DE ALKMAARSE WASSERII FRANKENBERG n.v. De excursie vanïurnlust Alkmaarse Huishoud- en Industrieschool HEILOO .Heer-Hugowaard Sportdag van de KNJB Egmond aan Zee Beemster Broek op Langedijk Oudorp Industriële plannen Obdam De Rijp DINSDAG 11 JULI 1950 Agressieve schipper sloeg brugwachter De verdachten, die gistermiddag voor de Alkmaarse Politierechter, mr. R. YV. J. C. van der Wall Bake, moes ten verschijnen, hadden zich over het algemeen aan kleine misdreven of overtredingen schuldig gemaakt. In de. hoge rechtszaal hing dan ook een min of meer gemoedelijke stemming, zodat de speelse stralen van het wel dadige zomerzonnetje in het geheel niet uit de toon vielen en vijftig pro eent van de toeschouwers op de pu blieke tribune een „uiltje zat te knappen". De rij van kleine zondaars werd ge opend door Willem N. Deze schipper uit Friesland was met zijn schip „Ver trouwen" vol vertrouwen het Noord hollands kanaal opgestoomd. Bij de brug te Schoorldam had het vertrou wen van Willem een ernstige knak gekregen hetgeen tot gevolg had, dat hij gistermiddag een boete van 60. subsidiair 30 dagen, tegen zich hoorde eisen. Bruggen zijn meestal lastige obstakels. Als zij open zijn voor het verkeer te land, moeten schepen „hun anker laten vallen" en als schepen mogen doorvaren is dit ten ongerieve van haastige autobestuurders en an dere weggebruikers. Nu zijn schepen niet op ieder gewenst ogenblik stil te leggen en daarom was Willem ver bolgen, dat de brugwachter op het laatste moment een teken gaf, dat de brug voor, de „Vertrouwen" gesloten zou blijven in verband met de komst van een goederentrein. Ternauwernood kon de schipper een aanvaring voor komen, hetgeen klaarblijkelijk een on gunstige uitwerking op zijn humeur had. Willem legde namelijk de loop plank uit, stapte naar de brugwachter en vertelde hem in duidelijk Neder lands wat hij al zo over bruggen en bruggewachters dacht. Dat was nog niet voldoende om zijn opgekropt ge moed lucht te geven. Het bleef niet bij woorden en gedachtig het spreek woord „De eerste klap is een daalder, waard" gaf Willem de brugwachter een schouderduw, waarop deze als zijn mening te kennen gaf, dat schippers hun handen moeten gebruiken om schepen te besturen en niet om amb tenaren te kastijden. „Wat jij klein ambtenaartje" moet Willem toen gezegd hebben, waarop hij de schouderduw door een kopstoot liet volgen. Een ongeluk komt zelden al leen, want na deze hardhandige be handeling vertoonde de handle van de seinpaal ook nog kuren, zodat de on gelukkige brugwachter nog een derde tik in ontvangst moest nemen. De politierechter meende echter, dat de handelingen van de seinpaal niet op 't debet van Willem geschreven konden worden, waarmee de getuige-brug- wachter het roerend eens was. De eis van de officier vond de schipper wel een beetje hoog. „Uw optreden was wel een beetje erg raar," merkte de rechter op en ver oordeelde Willem tot ƒ40.subsidiair 24 dagen. Niet de manier. Lukas P., die kort geleden zijn do micilie van Alkmaar naar Amster dam heeft verplaatst, had als pakhuis knecht de taak bestellingen weg te brengen en de daarvoor verschuldigde betalingen te incasseren. Dat zou al lemaal wel goed zijn gegaan als hij niet in financiële moeilijkheden was geraakt en daardoor wel bestellingen weg bracht en geld inde, maar ver zuimde dit geld aan zijn werkgever af te dragen. Het was niet de eerste maal dat hij met Vrouwe Justitia in aan raking kwam, zodat de politierechter het nuttig oordeelde de zaak voor on bepaalde tijd aan te houden en de re classering gelegenheid te geven een rapport over deze jeugdige verdachte op te maken. „Waar de blanke top der duinen Het komt meer dan eens voor, dat de duinen, welke Schoorl zo'n aan trekkingskracht geven, verschillende personen tot stropen brengen. Nu kan men op verschillende manieren stro pen. Eén daarvan is met vrachtwagens, zonder daarvoor toestemming te heo- ben, het witte duinzand een andere bestemming te geven dan moeder Na tuur heeft bedoeld. Theodorus Adria nus M., een inwoner van dit rustige dorpje had dat reeds meer dan eens gedaan en werd gistermiddag door de politierechter voor de derde maal voor dit feit veroordeeld. Hij zal daarom 40.in 's Rijks schatkist moeten storten of 24 dagen op kosten van de gemeenschap in afzondering moeten doorbrengen. Zwevende tegels. De Alkmaarder Ebo van der L. was kort geleden kwaad geworden. De oor zaak daarvan was gebrek aan geld en het gevolg was, dat Ebo een trot toirtegel door een ruit mikte, welke toebehoorde aan de man waarop hij zich kwaad had gemaakt. Door de brokstukken van de gesneuvelde ruit slingerde hij nog een bedreiging naar binnen. Het was zo iets als een be lofte dat hij nog eens terug zou ko men om zijn kwaadheid in een gezel lige vechtpartij te luchten. Daarom veroordeelde de politierechter deze verdachte, naast een geldboete van 50.of 30 dagen, tot een voorwaar delijke straf van veertien dagen en twee proefjaren. IJdelheid kwam voor de val. Lucretia Johanna Den E. had tij dens het bedienen in een cafétaria 'n shawl gevonden. Thuis gekomen ont dekte zij, dat aan de shawl een twee tal broches bevestigd was. Eén daarvan trok haar zo aan, dat zij zich hiermede ging sieren. Hierdoor kon het gebeuren, dat de verliezer van shawl en broches tot de ontdekking kwam waar deze sieraden waren ge bleven en Lucretia tot 25.of 10 dagen werd veroordeeld. Verdachte, Petrus B. uit Akersloot, was niet verschenen. Wel waren de getuigen aanwezig. Twee hiervan, het echtpaar Geertsma, bevestigde, onder ede, dat Petrus hen op een avond, toen zij aan de wandel waren, met een fiets wilde aanrijden. Met moeite heeft de echtgenoot het gevaar af gewend, maar hij kon niet verhinde ren, dat hij een trap van Petrus toe gediend kreeg. De behandeling met de fiets hau bovendien de broek van getuige vernield. Getuige Jonker, die gekomen was om de zaak te sussen, kreeg een mep, maar oordeelde het verstandiger met het oog op z'n Zon dagse pak door te lopen. Verdachte was zoals dat heet in kennelijke staat van dronkenschap geweest en kan zich, volgens de po- litieverklaring, niet herinneren ooit iemand kwaad te hebben gedaan. De officier vroeg ƒ40.of 20 dagen, maar de politierechter vond dit, ge zien de ernst van het feit het slaan van een medeschepsel onder invloed van Bacchus aan de lage kant en maakte er 50.of 30 dagen van met een maand voorwaardelijk. (Ontleend aan onze Advertentie-rubriek) DINSDAG Bioscopen. Alle theaters gesloten. WOENSDAG Harmonie Theater, 8 uur: Kinderen van de straat (alle). Victoria Theater, 8 uur: De secretaresse van meneer (alle). Cinema Americain, 8 uur: Northwest Stampede (14 jaar.) (Harmonie, Victoria en Cinema, 2.30 uur matinee). Commies benoemd De heer J. H. Helder, eerste ambte naar ter secretarie der gemeente Zijpe, wonende te Schagerbrug is benoemd tot commies ter secretarie van net hoogheemraadschap Noordhollands Noorderkwartier te Alkmaar. Uit het zakenleven In het Handelsregister worden de vol gende nieuwe inschrijvingen vermeldt: C. Heinis, Alkmaar, Lindenlaan 19. Kleinhandel in bloemen en planten. C. Timmerman en Zoon, Langedijk, Broek op Langendijk, Dorpsstraat 161. Het kwe ken en verhandelen van tuinbouwproduc ten en bloembollen. Vennoten: C. Timmer man Jz. en C. Timmerman Cz. Mutaties bij de PTT Benoemd is tot besteller in vaste dienst J. Best te Alkmaar, voordien aldaar op arbeidsovereenkomst. Benoemd is tot monteur le klasse de monteur P. Leyen te Alkmaar. 2IJDt-2ACH7 WASWAT& WESTERWEG bij de v. d. Woudestraat DOORSLAGPAPIER CYCLOSTYLEPAPIER CARBONPAPIER STENCILS STEN CILINKT SCHRIJFMACHINELINTEN Langestraat 28, A L K M A A F De leden van Turnlust hebben nu al hun openbare uitvoeringen in Bath „erop zitten". Vrijdag hebben zij onder tamelijk grote belangstelling de laat ste twee gegeven. Deze verliepen in al le opzichten naar wens. Verdere luister werd "aan de feestelijkheden bijgezet door een miltaire band, door een dans groep van de Spa school of Dancing, onder leiding van miss Laura Starks en door athletiekwedstrijden van de schooljeugd van Bath. Zaterdag was het de laatste dag van de feestelijkheden in Bath. Om twee uur begon een optocht van versierde wagens ip Victoria Park, die Twerton als einddoel had. Ook Turnlust liep in de stoet mee. Verder waren er twee mi litaire orkesten, welke voor de nodige marsmuziek zorgden. Het weer was prachtig. Het Carnavalsprogramma voor deze dag was gelijk aan dat van de voorgaande dagen, met dien ver stande, dat nu ook demonstraties van Judo en Jiu Jitsu werden gegeven. De Zondag was een vrije dag. Gis teren en vandaag zouden er uitstapjes worden gemaakt. Voor hedenavond staat een Farewell-party oftewel af scheidsfeest op het programma. Dan zal er kaas worden geoffreerd aan de Carnavalskoningin en aan de directeu ren, terwijl er voor de voorzitter een voorzittershamer met inscriptie klaar ligt. Morgen reist het gezelschap naar het, vaderland terug. Om 12.20 vertrekt het uit Bath, Donderdagmorgen om 11.30 uur arriveert 't in Alkmaar, naar wij hopen gezond en wel na een prettig verblijf aan gene zijde van het Kanaal. Wij nemen hier nog enige berichten uit de Bath Chronicle over: Een uitgebreid publiek (er waren honderden, waar geen plaats voor was) wachte geduldig van 7.30 tot 10.30 uur en aanschouwde een indrukwekkend ballet, gedanst door de Alkmaarse gymnasten, die begeleid werden door de pianist Tonny Willemsen. Een po pulaire cabaret-voorstelling werd ver zorgd door de „Spa school of dancing", met muzikale begeleiding van Mrs. Lew Davies. Er was een incident ge durende de Nederlandse voorstelling. Witte ballen werden in een van de scènes naar het publiek geworpen. Eén ervan, die tamelijk hoog werd ge worpen, raakte drie gloeilampen die vielen. Gelukkig was de hulp van de aanwezige afdeling van het Britse Rode Kruis niet nodig. Drie toeschou wers, die de hun toegeworpen ballen terug brachten, kregen hiervoor in ruil een Hollandse kaas. Woensdag stond er Alkmaarse kaas op het menu van de Mayor van Bath voor de lunch in de Guildhall. Deze kaas was'een geschenk van de Alkmaarse bevolking en werd aan de Mayor aangeboden door de heer Bob van Hilten, de leider van de Alkmaarse gymnasten, kort voordat de Mayor Dinsdagavond de carnaval koningin van Bath kroonde. In de loop van de avond gaven de Nederlandse gymnasten nog een voorstelling voor de Mayor en genodigden. Woensdag middag werden de gymnasten, na we derom hun kunnen getoond te hebben, voorgesteld aan de koningin van het carnaval, die vertederd werd bij het zien van een mascotte, een grappige pop, die de rood, wit en zwarte uni form van de gymnasten droeg. Hoogheemraadschap in korte vergadering bijeen Het Hoogheemraadschap Noordhol lands Noorderkwartier kwam gisteren onder voorzitterschap van mr. A. F. Kamp, in algemene vergadering bijeen. De zeer korte agenda bevatte 'slechts het voorstel een geldlening van f 600.000.aan te gaan tot dekking van kosten van aanleg van de weg UitgeestAkersloot, verbetering van het in onderhoud en eigendom overge nomen gedeelte van de Noordeinder- meerdijkweg, het bouwen van een dienstgebouw te Petten en van een wo ning aan de Hoeverweg te Alkmaar Op 21 Juni had de algemene verga- gadering dit voorstel reeds aangeno men, doch de geldgeefster was niet accoord gegaan met een clausule van het leningsbesluit, zodat het noodzake lijk was een tweede vergadering te beleggen. De „Nationale Levensver- zekeringbank N.V." had bezwaar ge maakt tegen de bepaling, dat de beta ling van rente en aflossing alleen uit de gewone inkomsten van het Hoog heemraadschap zou worden voldaan. De geldgeefster was bereid gevonden de aanbieding tot het verstrekken van de lening gestand te doen als genoem de clausule zou komen te vervallen De vergadering ging hiermede accoord zodat mr. Kamp reeds na enkele mi nuten de vergadering kon sluiten. Nieuwe avonturen van Pim, Pam en Pom ,De Bijbel nu" Bij de diploma-uitreiking op 10 Juli ontvingen het getuigschrift van de pri maire opleiding: Marijke Snijders, Nel de Groot, Elly Harteveld, Gré de Jong, Lientje Keyzer, Ria Koolwijk, Nelly Kuiper, Froukje v. d. Laan, Tiny Mo lenaar, Grietje Mourik, Koosje Piers- ma, Willy Pureveen, Nel Roodhart, Netty Tabois, Rietje Winder, Elly Wij- ker, Gerie Zwaan, allen te Alkmaar Guurtje Anema en Jo Dekker te Hei- loo. Philly v. d. Berg, Cootje Gul, Lien tje Stam en Janny Visser te Egmond aan Zee. Akke Bruinsma, Anny Kuyl, Tiny Mulder, Frieda Oosterman, Anny Overes en Janny Verhulst te Castricum. Anny Glas te Heerhugowaard. Aly Lieuwen te Opmeer. Tiny van Baar, Ri ka Jonker, Corrie Velkers te Ursem. Duut Bak, Corrie Beers, Guurtje Blom, Trien Dekker, Eep Pasterkamp en Mien- tjes Stins allen te Broek op Langen dijk. Greetje Bakker, Geertje Kriek te St. Pancras. Henny Betlem met lof te Bergen. Corry Klay te Egmondermeer. Marietje Koburg met lof te Schagen. Tiny Moeyes met lof te Opdam Inge borg Oosterbaan te Groet Trijnie v. d. Sluys met lof en Anny Vennik te Koedijk. Afgewezen 3. Het diploma van de Costuumklasse werd behaald door: Anny Bijtjes, Jopie Goos, Henny Ouwehand met lof, Due Prins en Nel Schutte te Alkmaar. Jan ny Medik, Jansje Heilig, Maartje Stam. Coba Visser, Anny de Jong, Tonia v. d. Berg met lof te Egmond aan Zee Anny Mooy te Heiloo. Getuigschrift Hulp in de Huishouding verkregen: Ankie de Gier, Mieke Sta- verman, Mieke Reinders, Greetje Vei- weel te Alkmaar. Ton Duyn te Bever wijk. Greet Leeuw Beemster, Aartje Visser te Suameer (Friesland). Riek Ootjers te Broek op Langendijk. Aagje Schuring te Heiloo. Nel van Vegten te Lutjewinkel. Het getuigschrift van de Vormings klasse werd uitgereikt aan: Nel de Graaf, Juul v. d. Kamer, Tiny Tielemans en Elly Waalewijn te Alkmaar. Nin Bar- ten, Bets Kuiper en Riet Stam te Noord-Scharwoude. Magda Bregman en Tanneke Tollenaar te Den Helder. Ank Freerkstra te Hoorn. Bets Kay te Twisk. Annie Koomen te Winkel. Tiny Koster te Schermerhorn. Barry Leguyt en Ti neke Zwart te Wormerveer. Netty Mel- chior te Groetpolder, Janna Mulder en Ineke Veldman te Bergen. Ans Vethman te Anna Paulowna. Annie Visser te Medemblik. Tiny Oldenburg te Schoorl. Ria Pluister te Oostwoud. Bets de Veer te Schagen. Nelly Vader te Heiloo. Het schooldiploma „Kinderverzorg ster" ontvingen: Corrie Jobse, Henny Visser met lof te Alkmaar. Bertha de Boer met lof te Uitgeest. Anny Bree- baart te Schagerbrug. Hilly Gomes en Nel Paans te Den Helder. Geertje Kos ter te Oudkarspel. Han van der Mey- den te Schoorldam en Stijnie Middel koop te Hoorn. Ina Pauls en Riet Ver hagen te Bergen. Lily Ruig te Nieuwe Niedorp. Reina Schaap en Fenny Wie- ringh te St. Maartensbrug. Corry de Graaf te Middenmeer. Afgewezen 2. In Haarlem werd bovendien nog het diploma van de „Centrale Raad" voor leidster in koloniehuizen verkregen door: Bertha de Boer te Uitgeest. Geertje Koster te Oudkarspel. Han v. d. Mey- den te Schoorldam. Wil v. d. Plas te Den Helder. Reina Schaap te St. Maar tensbrug en Henny Visser te Alkmaar. Afgewezen 1. De belangstelling voor de tentoon stelling van de Ned. Herv. Kerk in de Grote Kerk was gisteravond niet over matig groot. Toen ds. J. H. Klein Was- sink met een korte inleiding het woord gaf aan ds. F. Visser, die zou spreken over het onderwerp: „De Bijbel nu" vulden ongeveer 50 mensen de zit plaatsen, die tussen de stands waren opgesteld. „De tentoonstelling is een bewijs, dat de Ned. Herv. Kerk nog bestaat en leeft". „Op de tentoonstel ling is ook een plaats ingeruimd voor het werk van het Ned. Bijbelgenoot schap", aldus spreker. „Hier kunnen we zien, dat de bijbel over de gehele wereld verspreid is en wordt. In 1814 begon het Ned. Bijbelgenootschap zijn omvangrijk werk. Er waren toen in Alkmaar al bijbels aanwezig, echter lang niet voor iedereen. In 1814 werden op de wereld 2500 talen gesproken, terwijl de bijbel in 70 daarvan vertaald was. Op het ogenblik is deze geheel of gedeeltelijk in niet minder dan 1100 talen verkrijgbaar. In Indonesië was de bijbel vanaf 1629 slechts in het Ma leis verkrijgbaar en deze werd uitge- gegven door een drukkerij uit Enk huizen. Op het ogenblik wordt de bij bel in 41 Indonesische talen uitgege ven. Dit als voorbeeld van het om vangrijke werk van het Bijbelgenoot schap, dat internationaal geschiedt en waarbij 24 landen zijn aangesloten. De laatste tijd zien we de belangstelling voor de bijbel gelukkig weer toene men", aldus ds. Visser. Hij besloot met te zeggen: „Wij mogen slechts dank baar zijn, dat wij U door middel van deze stand er iets van kunnen tonen". Scheidsreehterselftallen deden het goed De scheidsrechtersvereniging afd. Alkmaar nam Zondag j.l. met twee elf tallen deel aan het scheidsrechtertour- nooi te Haarlem. De wedstrijden wer den onder zomers weer gespeeld op de mooie velden van de v.v. EDO. Aan dit tournooi namen o.a. deel: Zaandam, Amsterdam en de gastheer Haarlem. Tussen deze „grootheden" heeft Alk maar zich kranig gehouden. Het eerste elftal was zelfs in staat de gedoodverf de winnaar Amstserdam een nederlaag toe te brengen. Uiteindelijk kwam dit Alkmaarse elftal met een tweede prijs uit het strijdperk. Het tweede elftal moest met een vierde prijs genoegen nemen. Bij de meeste wedstrijden was men steeds in de aanval, doch paal en lat waren de grootste struikelblokken. Schaakkampioenschap De wedstrijden werden gisteravond voort gezet met het spelen van uitgestelde en af gebroken partijen. Een verrassing was dat M. Ploeger uit Scha gen in de eerste klasse werd uitgeschakeld door P. v. d. Struys van V.V.V. De behaalde resultaten waren als volgt: Hoofdklasse: P. Seewald—D. Appel Sr. 1—0; Ir. G. F. Cool—H. Dagelet 1-0; E. G. Kayser -A. Beemsterboer afgebroken; H. Huiberts—N. Termaat 1—0; G. F. v. Brenk—P. Vreeken 1—0; H. Huiberts—J. Korsman 1—0; C. Wou- tersen—A. Vis 1—0. Eerste klasse: P. v. d. Struijs—M. Ploeger 1—0; J. Schuurman—F. van Vliet 1—0; A. Nijman—R. van Wezop 0—1. Tweede klasse: P. Dekker—J. Nijman 0—1; mevr. Veis—J. Boekei afgebroken. 18. Pim laat zich echter niet zo gauw uit het veld slaan door de kattige opmerkingen van de mevrouw, die hen heeft opengedaan. „Bent U mevrouw Kat zelf?" vraagt hij heel beleefd. Ja, want beleefd zijn is een eerste vereiste. Dat heeft meneer Haas wel tienmaal tegen hen gezegd. „Ja, ik ben mevrouw Kat zelf, al snap ik niet wat jullie er mee nodig hebben. Maak dat je weg komt kwajongens, ik heb het veel te druk". „Mevrouw", roept Pim met zo'n plechtige stem, dat mevrouw Kat, «e de deur al wilde dichtgooien, verbaasd blijft staan. „Mevrouw, wij zijn jn de eerste plaats geen kwajongens en in de tweede plaats zijn wij gekomen om U te helpen. Wij komen om U te helpen in de huishouding". Bij deze woorden verandert de houding van mevrouw Kat zienderogen. „N,u, ik ge loof dat jullie dan maar even binnen moeten komen", zegt ze. Youth for Christ In de eerste week van Augustus hoopt de Youth for Christ Internatio nal haar jaarlijkse wereldconferentie in Brussel te houden. In de drie rot vier weken, die daaraan voorafgaan, zullen enkele tientallen teams van de ze beweging in verschillende landen van Europa evangeliseren. Een dezer teams komt Donderdag 13 Juli in de Doopsgezinde Kerk aan de Konings weg. Geslaagd Aan de Landbouwhuishoudschool te Alkmaar behaalden 22 meisjes het eind diploma van 4 jaar; twee meisjes werden afgewezen; zes leerlingen ontvingen het getuigschrift van drie jaar. De namen van de geslaagden zijn: Vier jaar: D. van Beem.M. v. d. Berg. A. Geerlings. J. Bos, M. de Graaf, I. Go- vers, L. Ivangh, A. Jonker, A. Langen dijk, J, Mantel, C. Schermer, M. Barsin- gerhorn, A. Hoogschagen, J. Hos, M. Ka ter, H. Kroes, G. Meysen, N. Modder, O Reitsma, M. Thijsen, G. Vel, M. Vonke- man. Drie jaar: C. Smit, R. Riesebos, A. Beemster, G. Greeuw, J. Vermeulen, J. Vijn. Slachtveemarkt Alkmaar ALKMAAR, 10 Juli. Twee paarden van f 700,— tot f 800,— per stuk; 43 koeien van f 600,— tot f 1050.— per stuk en f 2,60 tot' f 3,— per kg; 2 Graskalveren; 69 nuchtere kalveren van f 35,— tot f 75,— per stuk; 10 vette schapen van f 70,— tot f 105,— per stuk; 255 varkens van f 1,72 tot f 1,76 per kg. Voor de maar weinig'e koeien bestond veel belangstelling. De steeds hoog blijvende note ringen men moest weer tot f 3,— per kg besteden om te kunnen slagen veroorzaakten echter wederom een stugge handel. In tegenstelling met de verwachting, was er een vrij behoorlijk aantal varkens. De vraagprijs was f 1,80 per kg. De vleesvarkens, zowel als het merendeel der lichte varkens waarvan er veel waren aangevoerd gingen voor f 1,76 per kg van de hand. Een klein aantal varkens noteerde f 1,72 per kg. Ver geleken bij verleden week moest men heden dus pl.m. 5 cent per kg meer betalen. Nuchtere kalveren konden maar moeilijk kopers vinden. De abnormaal hoge prijzen waren hiervan de oorzaak. De handel .was der halve zeer stug. GESLAAGD De heer G. J. Koopman te Heiloo slaag de aan de Gemeentelijke Universiteit te Amsterdam voor het candidaatsexamen psychologie. De jaarlijkse sportdag van de KNJB werd dit jaar gehouden in Heerhugo waard en wel op het Hugo Boys sportterrein. Door het zeer mooie weer is het een uitstekend geslaagde dag geworden. Een pluim verdient de af deling Heerhugowaard-Noord voor haar zeer goede organisatie. Alles was tot in de puntjes verzorgd. Het pro gram werd vlot afgewerkt. Aan de di verse wedstrijden werd deelgenomen door de afdelingen Warmenhuizen Tuitjenhorn, Langedijk, Heerhugo- waard-Kruis, Zuid en Noord. Eerst werd de 100 m verlopen. De uitslag hiervan was als volgt: 1. H. Koot, 12.9; 2 Fr. Stam, 13.3. A. de Nijs, 13.2; 4 KI. Stam, 13.4 en 5 C. Tes- selaar, 13.5. Bijzondere tijden werden hier niet gemaakt, doch de stijl van de verschillende lopers was heel aardig. Kogelstoten bleek een sport te zijn, waaraan lang niet iedereen kan mee doen. De uitslag was als volgt: 1 D. Deken, 9.16 m; 2 Jb. Nannes, 8.70 m; 3 Fr. Stam, 8.54; m. Voor de 400 m bestond, evenals voor de 1500 m een zeer grote belangstel ling, zowel bij de deelnemers als bij de toeschouwers. De uitslag hiervan was: 1 A. Molenaar, 1.0.4; 2 Jn. Rozen- daal 1.1.9 en 3 G. de Boer, 1.3.9. Ook op de 1500 m bereikte onze plaatsgenoot A. Molenaar het eerst de finish. De uitslag hiervan was: 1 A. Molenaar, 5.2.4; 2 B. Molenaar, 5.2.9; 3 K. Schipper, 5.3 en 4 L. Groot in de tijd van 5.5.1. Het was opmerkelijk in deze 1500 m hoevele uitvallers er waren, slechts 13 van de 40 mededingers bereikten de finish De gebroeders Molenaar wis ten, zoals hierboven vermeld, een goe de tijd te noteren. Zeer onopgemerkt liepen zij de eerste vier ronden en bij de laatste ronde begonnen zij uit te lopen. Het was een prachtige snelle eindstrijd. De 400 m estafette werd gewonnen door de afdeling Warmenhuizen. Bij het touwtrekken ging het van tiid van tijd heet toe. Ten slotte kwa men als winnaars uit de bus: 1 Kruis A, en 2 Warmenhuizen A. Bij het hoogspringen werden de na volgende hoogten genoteerd: 1 Jan Loos, 1.60 m; 2 Fr. Stam, 1.60 m en 3 Jn. Tromp, 1.55 m. Tot slot van dit sportfeest werden de halve finale en de finale handbal gespeeld. In deze wedstrijden werd zeer goed spel gedemonstreerd. Win naar werd de afdeling Heerhugowaard- Noord. Huize Betje Wolf wordt museum In Midden-Beemster is algemeen de vroeg'ere pastorie Huize Betje Wolf bekend, waar de be kende schrijfster, die met een predikant uit Beemster was gehuwd, gewoond heeft. Dit historisch perceel in de polder is door het Historisch Genootschap in de Beemster aan gekocht, die er het Beemster Museum in zal overbrengen. ONDERWIJZER BENOEMD De heer A. D. Brouwer te Anjum is be noemd als onderwijzer aan de christelijke school alhier. Gymnastiekvereniging Achilles Vrijdag j.l. hield de gymnastiekver eniging „Achilles" onderlinge wedstrij den voor ruim 180 adspiranten. De voor zitter, de heer P. C. Dekker, sprak d# jeugd een hartelijk woord toe. Als jury fungeerde het bestuur. In sommige afdelingen heerste de grootste spanning, wie no 1 zou worden, omdat verschillende leden met een zelfde aantal punten aan de kop ston den. Gezien de woordenwisseling, die n» de bekendmaking van de uitslag door de jury ontstond, raden wij het bestuur van „Achilles" aan, voortaan aan het begin van onderlinge wedstrijden be kend te maken, dat de uitspraak van de jury bindend is en dat hierop geen beroep mogelijk is. Motorraces in de duinen Zondag 16 Juli a.s. organiseert da V.V.V. in samenwerking met de Motor club te Alkmaar wederom de bekende motor-terrein-races in de duinen bij Egmond aan Zee. De start zal waar schijnlijk in de buurt van de speeltuin komen, waar tevens de hoofdingang is. Gereden zal worden om het kam pioenschap van Noord-Holland, dat te vens zal gelden voor het kampioenschap van Nederland. De beste renners zullen weer aan de start verschijnen, o.a. Bau- doin, de winnaar van verleden jaar, van Heukelom, Rietman, Koning, v. d. Kooij, Lobbi Vierdag en vele anderen. Gezinsverzorging Besloten is ook te Egmond aan Zee ,over te gaan tot instelling van gezins verzorging. In het voorlopig comité voor de oprichting van een stichting voor gezinsverzorging hebben zitting genomen mw. Koeman-Prins en de he ren pastoor D. N. de Rijk, P. van der Schinkel en Mr. J. J. Spit. De oprich tingsvergadering zal op 17 Juli a.». worden gehouden. EGMONDIA—ONS BUITEN Op Zaterdag 15 Juli a.s. zal het eerste elftal van Egmondia op het Egt mondse sportpark, des avonds om 7 uur een voetbalwedstrijd om een wis selbeker tegen een elftal van de kam peervereniging Ons Buiten spelen. Waar in dit laatste elftal verschil, lende prominente voetballers meespe len, belooft het een spannende wed* strijd te worden. Het vorige jaar mocht Egmondia er niet in slagen de beker te veroveren. DE VAN SPEIJKTOREN. De wedstrijd om de zilveren Van Speijktoren zal, behoudens goedkeuring van de Bond, gespeeld worden op Zon dagavond 30 Juli om half 7 op het sportpark alhier, tussen de eerste klas- sers E.D.O. en K.F.C, TURNDEMONSTRATIE. Op Vrijdag 28 Juli a.s, zal de gym nastiekvereniging Achilles in de tuin van de Prins Hendrik-Stichting, des avonds een turndemonstratie geven, waaraan alle dames- en herenleden zullen medewerken. Aan de firma Van Beekum Leeuwerke te Alkmaar, die reeds g'eruimen tijd een op slagplaats en inrichting voor het bewerken van ijzer exploiteren op het terrein van de voor malige Leerfabriek, is vergunning verleend tot het oprichten van een gebouw bestemd voor sorteerruimte voor lompen. Het gebouw wordt op hetzelfde terrein opgetrokken. Door de Standard Amerikaanse Petroleum Compagnie N.V. is vergunning g'èvraagd tot het plaatsen van een ondergrondse bewaar plaats voor benzine met aftapinrichting op het perceel Heerenweg 37-38. Dit is het terrein waarop onlangs de nieuwe gebouwen van de heer G. Schot zijn gesticht. EHBO-EX AMEN S Voor het door dr. Degenaar afgenomen examen EHBO slaagden de dames T. Borst, T. Dekker, C. Leek, T. Stadegaard, A. Sta- degaard en de heren J. de Boer Wz„ J. Dekker Cz„ S. Dekker Pz., N. Floris, P. en N. Groenland, P. Leek Az„ P. en C. Potveer, P. Reus. Alle candidaten slaag den. Allen te Obdam. Burgerlijke Stand Geboren: Geertruda Maria, d. v. O. J. M. Beerse en M. J. Sombroek; Herman- nus Antonius, z. v. H. A. Brinkhof en K. B. Tinga; Dirk, z. v. K. Veenman en T. Dijkstra; Dirkje, z. v. J. van Iwaarden en C. van de Kreeke. Overleden: Pieter Portegies, 20 jaar. De uitslagen van de 1 schap voetbal hebbel ken. Direct in zijn ee de titel beschouwde de Zweden, welke pl< de finalisten. In rooi komst in R>° verkla; te nemen. Zij keren geerde trophee Een volgend bewij, wedstrijd Engeland— deelnemers werd ged zege op Chili in de proesten hun meerde; Amerikanen. Het pra belangrijker vond dan De derde bom vie] waar Brazilië een zat hebben aan Zwitserla; 2—2 gelijk spel genoej De schuld van deze heel en al bij de san pJoeg, die met het ooj de zachte eitje liefst opgesteld om de craci de big match tegen c goslaven. Hoewel dez zichzelf uitstekende was hierdoor het verb verdwenen met als gi vermelde resultaat, strijd gewonnen, dan lof geweest over deze stormde het publiek n van genoemde verant' en met moeite kon ee macht voorkomen, da werd door de furieuze rjoor dit gelijke spel dwongen, de Joego: beide eerste wedstrijd gende cijfers gewonni verslaan, om zich van de laatste vier te vers Heel Rio was dagei den over deze strijd, sprek van de dag en h de voorpagina's van c dag vóór de wedstri plaatskaartenbureaux t gehele stadion was in i verkocht. Op de morg< strijd zelf waren alle kaarten in de zwarte krijgen voor de drievc hoger. Veel zaken slot dagmorgen, banken e stellingen gaven hun elf uur vrij, om iedei legenheid te stellen, ti plaats te veroveren. zes uur stonden er al de ingangen van het s ten en toen om elf uur opend werd (de wedst drie uur)stroomden poorten binnen. Me; ik. om 12 uur arrivei Plaats bemachtigen. Ee; a] ,twee en een half u aanvang, was het uit gen bestaande stadion een meer dan twee h kijklustigen. Het stadie honderd vijf en vijftij schouwers bevatten; er deze wedstrijd een plaatsbewijzen meer ve gevolg had, dat op de verdieping, waar uits plaatsen zijn, het pub aan mannetje stond. De wachttijd werd v oplaten van ballonnen van de Braziliaanse sp kenmale hevig applaus een vliegtuig met een s op „Superflit", dat een de arena cirkelde; dooi van zevenklappers, vi dergelijke en door vro ziek, door luidsprekers om, het lawaai was oo; Even voor de aanv teams al op het veld v burgemeester van Rio, tiatief het kolossale st£ is gekomen (het is dan genoemd: Estadio Prefe Morais) het Braziliaa; volgt toe: De wedst: wereldkampioenschap v< De Noordkoreanen h< een zware aanval in di Taedjon uitgevoerd. Te; Amerikaan stonden vijf tegenover iedere Ame; vier Noordelijke. De Am ten ten slotte terugtre leden zij nog eens zw; omdat hun uitweg ond< delijk vuur lag. Later c streden de Amerikaner strijd om Tsjotsiwon, ee rijk knooppunt van we wegen, dertig kilometer van Taedjon, in handen Zuidkoreanen, die op tai Noordoostelijk van Tae< Tsjitsjon, Oemsong en

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 2