Nog dit in o, Stad en Omgeving AGENDA Broek op Langedijk Turnlust de laatste dagen in Engeland Kerkelijke gezindten in onze streek Oudorp Muzikale rondgang Bergen Binnenkort groot Zangersfeest in de St. Willibrordusstichting Handweverij „De Egel" exposeert Koedijk Hensbroek VAN MARSDIEP TOT IJ Marinemensen Men staat grote probl WOENSDAG 12 JULI 1950 1&' 4- v& Arrondissementsrechtbank Vrachtwagen op het fietspad Het gebeurde in de vroege morgen Van de tweede December van het vorige Jaar. Een hevige slagregen maakte het buiten-zijn tot een twijfelachtig genoe gen. Het vroeg-uit-de-veren zijn om zich reeds voor dag en dauw in het ar beidsproces in te schakelen en het slechte weer gaf menigeen een kribbige trek op het nog moede gelaat. Zo zal die kwade morgen dan ook de getuige Van Leyen gefietst hebben over het rij wielpad langs de Schermerweg, toen hij in onzachte aanraking kwam met een voorwerp, dat niet meegaf. Het bleek het voorste gedeelte van de expeditie wagen van Cornelis B. uit Bergen te «Ijn. Deze had zijn wagen van de Schermerweg af, achteruit het Zwarte Pad ingereden om schapen te laden bij de gebroeders Smit. Was het nu maar zo geweest, dat hij z'n auto ver genoeg achteruit gezet had, zodat het fietspad vrij gebleven was, dan was er niets ge beurd. En het was nog zo erg niet ge weest, als hij slechts een lantaarn aan de zijkant van de wagen bevestigd had. Mgar dat alles had hij nagelaten en deswegen stond hij gisteren op het matje om zich voor z'n overtreding van 't Wegenverkeersreglement te verant woorden. Een licht aan de zijkant zou overbodig geweest zijn, daar de spat bordlampjes voldoende licht ook zij waarts verspreiden, zo vertelde hij zijn rechters. Om zich persoonlijk hiervan op de hoogte te stellen begaf het Edel achtbaar college zich op weg naar de expositieruimte i.e. het parkeerterrein, waar de veewagen van Cornelis te be zichtigen viel. Bovendien zou er nog een meter fietspad vrij gebleven zijn, wat twee getuigen, de gebr. Smit be vestigden en de tWfee andere getuigen, Van Leyen en Van der Prak met even veel stelligheid ontkenden. De Officier kwam tot de conclusie, dat de auto op 't fietspad gestaan had met onvoldoen de licht en eiste tegen de verdachte een boete van f 15.Helaas, de be klaagde toonde geen berouw, wat de officier en de president erg speet. Uit spraak over veertien dagen. Rijkspolitie loopt in de Vierdaagse Ook dit jaar zal een detachement manschappen van de Rijkspolitie uit het district Alkmaar deelnemen aan de In ternationale Vierdaagse Afstandsmar sen te Nijmegen. Het detachement be staat uit veertien man onder commando van de opperwachtmeester J. L. Breet- velt, die dit jaar de Vierdaagse voor de elfde maal meeloopt. De mannen hebben sinds half Maart wekelijks hun „oefenrondje" gelopen. In totaal hebben zij reeds 700 km afgelegd. Tijdens de Vierdaagse moeten zij, bepakt met tenminste 1 kg bagage, dagelijks vijftig kilometer afleggen. Aangezien er zeer intensief is getraind, mag worden verwacht, dat het Alkmaarse detache ment weer zonder uitvallers de Vier daagse zal uitlopen. Ook verleden jaar wist het dit fraaie resultaat te berei ken. Aanrijding Gisteren fietste een 21-jarig meisje over de Nièuwlandersingel in de rich ting van de Kennemerstraatweg. Toen zij daar aangekomen de straatweg overstak, werd zij aangereden door een personenauto en kwam te vallen. Zij werd gewond aan haar rechterbeen bovendien werd haar fiets beschadigd. De auto liep beschadigingen op aan de linker koplamp. Ouderling benoemd In de gisteravond gehouden verga dering van het kiescollege der herv. gemeente is met algemene stemmen in de vacature, ontstaan door het over lijden van de heer G. Oostinga, tot ouderling gekozen de enige candidaat de heer E. Vegter. BENOEMD. Tot onderwijzeres aan de Wilhelmina- school alhier is benoemd mej. D. van der Laan, thans in gelijke betrekking werkzaam te Hillegom. (Ontleend aan onze Advertentie-rubriek) WOENSDAG Harmonie Theater, 8 uur: Kinderen van de straat (alle leeft.); Victoria Theater, 8 uur: De secretaresse van meneer (alle leeft.); Cinema Americain, 8 u.: North west Stampede (14 jaar).* 's Middags om 2.30 uur matinée. DONDERDAG Bioscopen als Woensdag, geen matinée. Doopsgezinde kerk, 8 uur: Jeugd rally. Aanleg los- en laadplaats aanbesteed Bij de aanbesteding van het maken van be schoeiingen en het uitvoeren van straatwerken voor de los- en laadplaats van de Langedijker Groenten Centrale werd als volgt ingeschreven: Aannemers Mij. „Kennemerland", Heiloo f 35.750,—; Fa. C. de Geus en Zoon, Broek op Langendijk f 34.700,—; Fa. Polman, Hei- loo f33.824,—; Fa. P. Buis, Oudorp f32.650,—; Fa. De Graaf, Nieuwe Niedoip f 31.523,—; Fa. H. v. d. Berg en Zoon, Maarssen f 28.647,—; T. H. de Vilder, Beverwijk f 28.580,—; J. Henselmans en Zoon, Noord- scharwoude f 25.983,—. Het werk is aan de laagste inschrijvers op gedragen. Prachtig weer troffen onze gymnas ten Zaterdagmiddag in Bath toen zij aan het hoofd van de bonte carnavals stoet door de volle straten marcheer den. De optocht werd een groot succes en de belangstelling bleek veel groter dan het vorig jaar. Het algemeen oor deel was, dat het carnaval beter was, maar ook dat „Turnlust" er op was vooruit gegaan. Na afloop van deze vrolijke parade, waaraan versierde wa gens, orkesten en alles en nog wat hadden meegedaan, gaven de Alkmaar- ders nog een grote openlucht-uitvoe ring, met een publiek van ongeveer 6000 mensen. Er werden speedway races gehouden, militaire bands speel den en de meisjes van Miss Laura Starks, „The Spa School of Dancing", gaven een voorstelling. Voor deze Zon dag was er geen vast programma op gesteld. „Turnlust" maakt Maandag een trip naar Weston super Mare, waar „morning coffee" werd gebruikt, ge zwommen en een pienic-lunch gehou den. 's Middags gingen de Alkmaarders naar de „Grand Pier", waar zij de (per manente) kermis en het restaurant be zochten of#' ten slotte per bus naar Bath terug te keren. Het weer was behoor lijk, tot het om half vijf begon te rege- Zondag harddraverijen Wie nog eens in herinnering wil te rugroepen de spannende courses ran Zondag 18 Juni, zal ook a.s. Zondag de wedstrijden op het Alkmaarse Sport park niet willen missen. Want ook nu weer draaft Alkmaar zonder concur rentie van andere banen en is het aan tal inschrijvingen ver over de hon derd. En ook nu weer zullen de meest bekende paarden en pikeurs uit alle delen van het land aan de start verschijnen om elkander de palm der ■overwinning te betwisten. De inschrijvingen zijn gesplitst in courses op de langebaan en 31 paarden op de korte baan. Burgerlijke Stand Geboren: Leonardus, z. van D. van Helden en G. van den Heuvel. Josephus L., t. van O. J. Stavenuiter en E. M. Kleverlaan. Janneke, d. van D. W. Vossenaar en M. Schoonewjl. Pauline, d. van J. Westra en M. C. Zandbergen. Elisabeth B. A., d. van A C. Burgering en F. J. van Roon. Getrouwd: Louwris D. Bakker en Anna M. Abbo. Antonius Bakkum en Adriana Stigter. Joseph Glas en Heintje Vogelpoel. Wilhelmus C. A. Landzaat en Elisabeth H. Tjeertes. Adrianus Zom en Margaretha Win ters. Wilhelmus F. Hoebe en Catharina E. Th. Führmann. Petrus H. Hoogland en Lijda Zuiddam. Overleden: Jan Smit, 77 jaar, gesch. van T. Kuiper. Maria fansen, 70 jaar. Anna Wit, 68 jaar, wed. van A. Balvers. Trijntje Veth, 69 jaar, wed. van J. W. Bakker. Johanna de Winter, 85 jaar, gehuwd met A. Bruin. Kindertoneel in onze stad Als eerste toneelvereniging in Alk maar wil de Ai-beiders toneelvereniging „Ontwaakt" ook met kinderen toneel gaan spelen. Voor dit doel wordt een onder-afdeling „Jeugdtoneel" opgericht, waaraan jongens en meisjes van 12-16 jaat kunnen deelnemen. Met belang stelling zullen we de resultaten van dit goede initiatief volgen. Op dit terrein kan er ongetwijfeld heel wat gedaan worden. Verkeersongeval Gistermorgen reed een ^21-jarig meis je door de Lindelaan. Door de hevige regenval boog zij het hoofd voorover waardoor haar capuchon over haar ogen zakte en zij tegen een aan de rechterzijde van de straat geparkeer de auto reed. Zij kreeg een bloed uitstorting in haar rechter bovenbeen en werd per ziekenauto van de GGJ naar het Centraal Ziekenhuis overge bracht. Na aldaar te zijn behandeld kon zij per taxi naar haar woning wor den vervoerd. Haar bril werd vernield en de fiets beschadigd. Weliswaar ligt de Volkstelling alweer drie jaar achter ons, maar niettemin gaat het Centraal Bu reau voor de Statistiek blijmoe dig voort met het publiceren van de uitkomsten daarvan. Dezer dagen maakte het de percentages bekend van de kerke- lijke gezindten in alle Nederlandse gemeenten. Voor zover deze be trekking hebben op Alkmaar en omgeving, laten ij de uitkom sten volgen in een staatje, dat als volgt dient te worden gelezen: R.K., Ned. Herv., Geref., overige kerkgenootschappen en geen en de cijfers zijn uitgedrukt in procen ten: Alkmaar Akersloot Beemster Bergen Castricum Egm. a. Z. Egm. B. HH. waard Heiloo Hensbroek Koedijk Langedijk Limmen N. Nied. Obdam Oterleek Oudorp De Rijp Seherm.h. Schoorl St. Pancr. Ursem Warmenh. Zuid- en N.Scherm. 41.0 21.8 70.6 19.5 32.7 38.5 46.0 27.1 63.1 16.1 16.6 20.3 88.3 8.8 72.8 12.3 54.1 22.6 56.9 33.0 35.2 31.0 31.9 29.4 86.4 8.7 27.7 33.3 88.6 8.9 14.1 53.1 58.5 20.0 51.5 22.2 40.3 28.1 17.7 35.2 32.0 2.0 2.4 45.2 23.8 80.0 15.7 0.5 70.6 17.0 7.3 4.1 1.4 3.6 3.3 2.9 3.0 0.2 7.3 2.8 0.5 2.7 19.2 0.3 3.5 0.1 2.9 2.6 0.9 5.6 27.5 1.5 7.0 5.9 19.3 4.0 19.6 2.9 15.0 54.3 5.8 1.3 1.4 0.9 6.7 3.9 16.6 0.5 9.1 1.5 29.6 2.2 17.3 0.7 3.9 4.7 30.8 0.2 2.2 5.2 24 7 2.8 161 7.0 18.4 1.7 12.2 3.0 27.S 1.5 27.1 0.3 3.5 0.3 4.8 14.2 52.1 7.6 4.3 21.8 nen. Van het zwembad, dat zij bezoch ten, wordt verteld, dat het het mooiste en grootste in Engeland is. Dinsdag werd er uitvoerig ge„shopped", waarna er 's avonds een afscheidsdiner werd gehouden, waarbij Alkmaarse kazen werden aangeboden aan de directeuren van de voetbalclub en een hamer aan de chairman Mr. Alec Brown. Tot slot werd er een bal ter ere van „Turnlust" gehouden in het „Pavilion". Woensdag middag zijn onze kaas-ambassadeurs uit Bath vertrokken, en zij hopen Donder dag om 11.30 weer in Alkmaar aan te komen. Dinsdagavond liield het fanfare-corps „Wil- helmina" een muzikale rondgang door het dorp. Op verschillende plaatsen werden enige nummers gegeven. Ongetwijfeld was het publiek hiermede zeer ingenomen, wat wel bleek uit de grote belang stelling. Van de gelegenheid iets voor de jonge ver eniging, die uiteraard met financiële zorgen te kampen heeft, bij te dragen, werd ruim ge bruik gemaakt. Om aan de wens van de bewoners van andere delen der gemeente te voldoen, ligt het in het voornemen de volgende week een rondgang te maken van de Halvemaansbrug tot de grens van Koedijk. Op een andere avond wordt dan een be zoek gebracht aan het Ooievaarsnest en de Friescheweg. Uit ervaring weten wij, dat ook daar de fanfare een graag geziene gast is. Verloren en gevonden Gedurende het tijdvak van 28 Juni tot 5 Juli werden aan het politie bureau te Bergen de navolgende voor werpen als gevonden aangegeven: Slangvormig armbandje, blauw ge streept parapluhoefje, autoped met luchtbanden (rood), kinderportemon- tuur zonder gesp, huisdeursleutel, witte handtas inh. portemonnaie inh. f 50, vulpen enz., koperen gewicht van kilogram, hondje, zonnebril met donker montuur, grijze kinder- slipover met blauwe- knoopjes, blau we gabardine jongensjas, dop van benzinetank van auto, kapje van plas tic regenjas, rood alpinomutsje, leren linkerhandschoen, aardbeienslof en groene oliejas, grote roodgekleurde bal, bruin sandaaltje (maat 28 of 29), rose gebreid babyrokje, groene auto ped met massieve banden, Chevrolet wieldop, paar witte zijden handschoe nen, kinderportemonnaie inh. f 0.22, bruin kindersandaaltje (linker), licht bruine leesbril met hoornen randen, leren damestas inh. twee flessen, bad handdoek, zwempakjes enz. Gevonden op het strand: lichtgroene ball point pen, hondenriem met halsband. De lijst van verloren voorwer pen over bovengenoemd tijdvak ver meldt: Bruine padvindersportemon- naie inh. ong. f 3 en poederdoos van rond model, zilveren dameshorloge, zeshoekig model, voorzien van zwart glimmend bandje, zwarte damesarm band met witte figuren, rode autoped, voorzien van luchtbanden, honden- riem met penning uit de gemeente Amsterdam, zwarte portemonnaie inh. ong. f 10 en safesleutel, rose kinder dekentje, blauwe stoffen ceintuur, oud rose damesvest, wit rechter gymnas- tiekschoentje maat 25, zwarte lederen portefeuille, wit rechter gymnastiek- schoentje maat 26 of 27, zwarte vul pen met zilveren dop, merk „Parker", gekleurde shawl, rood kinderschoen tje, waarin wit kindersokje, cahier handelende over sociologie, doublé broche, bruin sapdaaltje maat 28 of 29, leesbril met hoornen montuur, bruin lederen portefeuille, Indisch model, bruin boxkalf lederen porte feuille, gouden broche met bloedko ralen steentje, vulpen, merk „Bamen" en koperen sleutel, rode autoped op luchtbanden, padvindersriem, doublé dasspeld, donkerblauwe vulpen, merk „Osmia", bruine schoudertas met inh. Weggelopen: Hond met rode halsband (teef). Inlichtingen te bekomen aan het Groepsbureau der Rijkspolitie, Karei de Grootelaan 17, telefoon 2444, elke werkdag tussen 10 en 11 uur v.m. GESLAAGD. Mej. Gees van Dijk slaagde te Den Haag voor het practische gedeelte van het Staatsexamen voor muziek B en behaalde daarmee het volledige Staats- diploma voor muziek M.O. hoofdvak piano. Tesamen met zijn zoon Henk heeft de molenmaker Klaas Jongejans uit Westzaan een natuurgetrouw model gemaakt van een wipwatermolen met scheprad. Deze molen komt in het paviljoen van de tentoonstelling „Van de Wadden tot het IJ" te staan. Tot in de kleinste onderdelen hebben vader en zoon alles met de hand vervaardigd. De molen heeft een hoogte van zes meter en zal op de tentoonstelling in bedrijf worden gesteld. Het ligt in de bedoeling in de tentoonstellingszaal ook nog een model van een echt Zaans petweidemolentje te plaatsen, dat eveneens door deze molen makers vervaardigd zal worden. VISSERIJBESOMMINGEN IJMUIDEN Trawlers: Schev. 92 f16.700. Kustvissers: IJm. 230 f 1.110. Prijzen per kg.: heilbot 2.352.30; gr. tong 2.602.55; gr. mid. tong 2.552.50; kl. mid, tong 2.05; tong I 1.36—1.27; II 0.95—0.93; tarbot I 2.30—1.60. Prijzen per 50 kg.: schelvis II 22— 14; haring 2717; makreel 3227, schelvis II 2422; wijting 1918; gr. gul 31—30; mid. gul 27—25; kl. gul 22— 19. Prijzen per 125 kg.: gr. kabeljauw 15680; gr. koolvjs 4745; gr. leng 60. Nieuw Levenviert haar eerste lustrum Op de Zondagen 16 en 23 Juli zal de R.K. Gemengde Zangveren. „Nieuw Leven" te Heiloo haar eerste lustrum vieren met een nationaal zangconcours dat gegeven zal worden in de toneel zaal van de St. Willibrordusstichting. Zij zal daar een groot aantal vereni gingen ontvangen en dit zangersfeest belooft iets bijzonders te worden. Dat deze jonge vereniging het geluk heeft in de toneelzaal van de St. Willibror dusstichting haar concours te geven is een waarborg voor het welslagen, omdat men nu niet van het weer af hankelijk is. Deze toneelzaal kan* een zo groot aantal personen bevatten als niet één toneelzaal of schouwburg uit onze omgeving. In de jury hebben zit ting genomen de heren Theo van de Bijl te Amsterdam, Frans van Amels- foort te 's-Hertogenbosch en Leo Smeets uit 's-Gravenhage. Het zan gersfeest zal geopend worden met een officiële ontvangst op het gemeente huis op Zondag 16 Juli om 12 uur door burgemeester J. Kalff van het hoofdbestuur, de jury, ere-leden, .mu zikale adviseur, het ere-comité en de directeuren en voorzitters der deel nemende verenigingen. Om 13 uur vangt het concert aan. Donderdag 20 Juli, 's avonds 8 uur, is er een con cert in de St. Willibrordusstichting, dat aangeboden wordt door de R.K. Gem. zangvereniging „St. Caecilia" te N.- Nieuwe avonturen van Pim, Pam en Pom 19. Mevrouw Kat, die eerst de deur voor de neus van Pim wilde dicht gooien, is plotseling van houding ver anderd en nodigt de drie hondjes heel vriendelijk uit om even binnen te ko- bent U in het bezit van een stofzui ger?" „Stofzuiger? Nee met die nieu werwetse dingen houd ik me niet op", roept mevrouw Kat uit, maar ik heb heel goede bezems en die mogen jullie men. „Zo beste jongens, vertel me wel even van mij gebruiken". En voor- nu maar eens, wat jullie voor mij kunt dat Pim, Pam en Pom goed en wel be- doen. Ik kan best wat hulp gebruiken", grijpen, wat er met hen gebeurt, heeft „Mevrouw, wij zijn blij U van dienst te mevrouw Kat hen al aan het werk ge- kunnen zijn", antwoord Pim heel ern- zet. stig. „En.... als ik U soms vragen mag, Scharwoude. Zondag 23 Juli vangen de concertwedstrijden dan opnieuw aan om 13 uur in de St. Willibrordus stichting. Muzikale adviseur is de heer S. Terpstra uit Nijmegen. Het ere-comité is als volgt samen gesteld: J. Th. Jacobs, Deken, Alk maar; J. Kalff, burgemeester; J. v. Muyen, pastoor; C. H. S. Toebosch, Rector Montfortanenpaters; dr. J. P. de Smet, geneesheer-directeur der St. Willibrordusstichting; J. Rus, wethou der; J. Schuijt, wethouder; A. A. M. E. Janssen, arts; M. F. v. Oppen, arts; J. J. J. M. Festen, gem.-secretaris; N. Waterdrinker, groepscommandant Rijkspolitie; M. Brink, oprichter van de R.K. Bond van Harm, en Fanfare corpsen; W. Schreurs, muziekcriticus, Alkmaar; J. Gerling, hoofd ULO- school; W. Tamis, hoofd R.K. Jongens school; Jean Robert Jr., raadslitj; Alb. Meyns, dirigent „Eensgezindheid", Wormerveer; L. Oly, dirigent „St. Cae cilia", Bergen; C. J. Hof, koordirigent J. v. Gemeren, voorzitter V.V.V.; J. S. L. van Riet, voorzitter Comité van Oranje en andere feesten; P. Greeuw, voorz. fanfarecorps „Eensgezindheid"; Th. M. Kuijper, voorz. R.K. fanfare corps „St. Caecilia"; A. C. Spruijt, voorz. Ned. Herv. kerkkoor. Voor zover geen woonplaats is ge noemd wonen deze heren te Heiloo. Onder de deelnemende verenigingen is, wat onze omgeving betreft, bij de le afd. gem. koren ingedeeld de veren. Huijgenwaert te Heerhugowaard en bij de afdeling Uitmuntendheid gemeng de koren de vereniging „Nieuw Leven" te Heiloo. Uitslag aanbesteding Gisteravond werd in de Rustende Jager te Heiloo door architect J. Rus Jr., alhier, namens zijn opdrachtgever aanbesteed het bouwen van een woonhuis aan de Kennemerstraatweg. De inschrijving was als volgt: Fa. H. Koom en Zn te Alkmaar f 24.000,—; B. P. v. Kooten te Oudorp 23.890,—; Vasbinder N.V. te Alk maar f 23.800,—; Fa. Tromp en Peperkamp te Alkmaar 23.625,—; C. Bos te Limmen 22.200,—; Fa. IJ. Kops en Zn. te Heiloo f21.900,—; P. Buis te Oudorp £21.800,—; J. Wester te St. Pancras f21.470,—; F. Kuiper te Aartswoud f21,250,—; IJ. Kroonenburg te Heiloo f 21.200.—; A. en J. de Geus te Hei loo 20.991.—; Fa. S. Zeeg'ers en Zn. te St. Pancras f 20.924.—; Gebr. Kuiper te Heiloo 20.850,—; F. W. Kempen en Zn. te Warmen- huizen f 20.730,—; P. J. de Haan te Heiloo 120.500,—; Gebr. Kaandorp te Heiloo 20.400,—; M. Duinmeyer en Zn. te Alkmaar 120.330,—; Fa. de Haan en Reek te Alkmaar f20.271,—; D. Langedijk te Heiloo f20 200,—; M. J. Klaver te Heiloo f 19.300,—; A. Bolten te Heiloo f 19.000,—; W. Barten te Alkmaar f 18.920,—; Fa. Gebr. Schuit te Egmond aan den Hoef f 18.800,-. De gunning is aangehouden. In de „Oude Herberg" opende het bekende kunstnijverheidsatelier „De Egel" Dinsdagmorgen een expositie van handgeweven wollen- en zomer stoffen. Deze handweverij, welke in 1946 door mej. T. de Rover werd be gonnen, is in enkele jareh tot een bloeiende onderneming gegroeid. Steeds meer breidde het bedrijf zich uit en dit is zeker niet in het minst te danken aan de smaakvolle ontwerpen van mej. De Rover en de degelijke, fraaie uit voering van de stoffen. De kleuren combinaties in de coupons voor rokjes en schortjes zijn met zorg gekozen en de japonstoffen vertonen aparte des sins. Wij zagen verscheidene wand- en divankleden, waarvan er een zeer fleu rig exemplaar was voor een modern, licht interieur. Ook een tafelkleed in dezelfde frisse tinten was op de expo sitie te bekomen. Modellen voor deux pièces en japon nen, gegarneerd met fraaie knopen, waren ontworpen door mej. A. Dubois, die ook voor de uitvoering had ge zorgd. Maar niet alleen in de kleding Ier bezoeksters, ook in de bekleding van haar meubels wil deze expositie voor zien. Hiervoor waren zowel stoffen in .'vi ne, zacht wollen uitvoering als in het lichte, moderne en meer stevige genre. Fraaie wollen tafelkleden waren ruimschoots aanwezig, waaronder wij vooral de combinatie zwart met geel bewonderden. Ontbijtlakens met bijpassende vin gerdoekjes, in zachte pasteltinten met een streepgarnering, zagen er aantrek kelijk uit. Wij konden het effect con stateren op een gedekte ontbijttafel, waarbij een servies van Zweeds blauw aardewerk een aardig geheel vormde, Behalve de geweven stoffen, zagen wij ook nog een drietal handgeknoopte ta pijten in warme, effen tinten. De kle den zijn"bijzonder dik en stevig en de enige versiering daarvan is een reliëf, dat niet ontstaat door het scheren, maar door het gebruik van lange en korte knopen. Het is zeker aan te bevelen een kijk je op deze expositie te nemen. Woens dag en Donderdag van 1022 uur zal hiervoor nog gelegenheid bestaan. De onbewaakte overwegen Dezer dagen is een aanvang gemaakt met het zandstorten voor het verkrij gen van een draaigelegenheid voor auto's e.d. voor de te bewaken overweg aan de Rechte Hondsbossehelaan. Hier uit blijkt, dat het adres dat aan Gedep. Staten door de buurtbewoners is gezon den, weinig invloed heeft op de gang van zaken. Dit is aan één kant toe te juichen, omdat wij ons nog altijd op het standpunt stellen, dat wanneer deze Bus wei op het lichaam gekregen Bij de Koedijker vlotbrug vond gis teravond een ongeluk plaats, dat zich eerst nog ernstig liet aanzien. D» melkrijder G. Oostdorf van de melk fabriek Neerlandia te Stompetoren zou bij de heer K. de Geus aan de Kanaal dijk melk ophalen en wei brengen, Terwijl hij met een zwaai de bus we: van de wagen tilde, gleed hij uit en kreeg de gehele bus van 100 pond op zich. Hij bleef liggen en klaagde over pijn in zijn buik. Met een brancard van de Rode Kruis-post werd hij een huis binnen gedragen. De inmiddels gewaarschuwde dokter Piers achtte overbrenging naar eeh ziekenhuis voor een nader onderzoek noodzakelijk, hoe wel hij de toestand niet ernstig vond. De vader van G. O., die enige tijd na het ongeluk arriveerde, nam het werk van zijn zoon over. WIJZIGING VAN DE HUISNUMMERING De voorbereidingen voor de herziening van de plaatselijke huisnummering verke ren in een vergevorderd stadium. De hoop is gewettigd dat in de loop van de zomer de plaatjes kunnen worden aangebracht. Deze zullen waarschijnlijk niet op de muur worden bevestigd, maar op deur- of raampost. B. en W. van Den Helder verwach ten nog dit jaar een bouwvolume voor 3000 huizen. Het gemeentebestuur van Anna Paulowna en de Polderse Gemeenschap zullen een wedstrijd houden in het aan leggen van voortuintjes. De bedoeling hiervan is, de burgerij aan te moedigen meer zorg aan de voortuintjes te schen ken. In de Breestraat te Beverwijk is de voorgevel van een manufacturen zaak geramd door een slippende, uit Bergen afkomstige vrachtauto met aan hangwagen. De aangerichte schade is groot. Het vacantiehuis „Henriette" te Wijk aan Zee, eigendom van de Bond van Meisjesverenigingen op Geref. grondslag, is officieel heropend, nadat de in de bezettingsjaren aangerichte schade was hersteld. Na acht weken staking is te Zaan dam de bouw van de montagewoningen weer hervat. De mogelijkheid bestaat dat „De Held Jozua", een der laatste paltrokmolens in de Zaanstreek, voor het publiek toegankelijk zal worden ge steld. Bij de herdenking van het 00- jarig bestaan van het Ziekenfonds „Zaanland" te Zaandam, hebben de 73.000 verzekerden het* bestuur een nieuw kantoor aangeboden. GROOTEBROEK, 10 Juli Eerste lingen, grof 11.0012.60; groot 11.40 12.40; klein 10.80—11.90; kriel 5.20—7.10. Rode Eerstelingen, grof 11.5012.30; gr. 12.80—14.60; kl. 8.108.70; Doré, grof 11.80—12.60: gr. 11 5014.00; kl. 12.00; BI. Eigenheimers, gr. 15.50—19.40; kl. 8.909.10; Blanke Eigenheimers, groot 16.80—18.80; kl. 9.10; bloemkool 8.00— 21.00. Aanvoer aardappelen 340.000 kg.; bloemkool 2.000 stuks. overweg onbewaakt zou blijven, juist daar het verkeer in meerdere mate doorheen zal gaan. De overweg aan de Kerkelaan wordt voorzien van een Amerikaans flikkerlicht. Uh te A ÏVJOG DIT JAAR ZÜLI officieren en mil naren en P'a"te,rs' adn en stand - Ind°"c,s geen werk en geen ph (dat voor de vrouwen om daar een nieuw bes thuis" veronderstelt e Het behoeft geen be getroffen Nederland hi op te lossen schijnen. 1 oehaffen van onderdak terugkerende kinderen Noord-Holland boven h DE REGERING beeft no e dit jaar terugkc 3000 gezinnen van burg dienaren; 7000 onderoffh Knil met hun gezinnen; van het Knil met hun leden van de Koninklijl hun gezinnen en bover bekend aantal gezinnen Heren. De onderbrenging de is door de minister van Zaken opgedragen aan Maatschappelijke Zorg, werking met de gei naar een doelmatige spre gehele land zal streven. De minister acht het dat de gerepatrieerden een doorgangshuis zouc gen: hun dient permane genheid ter beschiking steld. Zo enigszins mog wetsontwerp: „Huisvesti eerden" nog vóór het beide Kamers der Staten den behandeld. In dez naast burgemeester en v bijzondere vorderingsbev gekend aan de provinci van de Dienst voor M Zorg, welke instanties no beleid niet zullen doorl De Provinciale Insj De provinciale inspect spectie Noord-Holland voor Maatschappelijke Zc Fels, bleek gaarne berei zake mede te delen. Naar zijn mening zal in de jaren 1950 en 1951 30.000 gezinnen met i 150.000 personen. De provincie Noord-H dezer gezinnen moeten zend dezer gezinnen mo< IJ worden gehuisvest. De eerste groep van militairen zal 7500 gezin mannen en 1200 gezinne lingen der Koninklijke vatten. Noordholland mc huisvesten. De voornaamste basis ninkljjke Marine is en der. Het Is deze stad, die contingent der gerepatri mannen en hun gezin vangen, gesecondeerd di ten Amsterdam en I eveneens maritieme inrh marine-kazerne en ople zijn gevestigd. Het overgrote deel de ren gaat over naar Landmacht en wordt ingedeeld bij in de prt land en in het hart des garnizoenen. Niettemin sterdam, Haarlem. Lare een nader te bepalen ai zinnen moeten onderbr< het Alkmaarse aandeel op tien zal worden gest Voor zóver deze groe trieerden niet door Landmacht zal worden zullen de betrokkenen worden gesteld en ove land Worden verspreid. Taak voor de kle In het bijzonder wordt ding gedacht aan de kle ook in Noord-Holland, waagde de heer Fels vai king ten Noorden van hem reeds van tijd tot mend perceel ter beschi ze groep van mensen Zeker zullen zich ook repatrieerden personen hoewel zij niet meer len dienen, evenwel to arbeidsgesehikheid voc beroep zullen blijken te len over die plaatsen Wu waar emplooi voor hen te zijn Een moeilijk vr de huisvesting van de zinnen van personen liere bedrijven en de kinderen. Ook hier zal spreiding moeten worde Om deze te bevorderen hele land opvangcent Daartoe beschikt de ins Holland over het grote dependance „De Wilde ren. Kamp Western opvangcentrum Maar deze ruimte te voldoende gebleken. Va rie van Oorlog is thans verkregen over het ree

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 2