LAATSTE NIEUWS Nog dit jaar moeten duizend gezinnen in ons gewest gehuisvest worden Zijn grote overwinning Men staat voor grote problemen Houtworm en mieren in huis Bestrijding is mogelijk Uit Indonesië komt een stroom van repatriërenden Marinemensen komen naar Den Helder; Kamp te Alkmaar wordt ingericht BEROERINGEN IN OOST-AZIE Twee zomerplagen: Toch stakingen in Belgie Lie doet een beroep op Noord- en Zuid-Korea Noord-Scharwoude Scheepvaartberichten WOENSDAG 12 JULI 1960 MOG DIT JAAR ZULLEN yieer dan tienduizend gezinnen van Nederlanders officieren en militairen van het KNIL en de Marine, bestuursambte naren en planters, administrateurs en technici, mensen van allerlei beroep en stand ui' Indonesië repatriëren. Voor hen is in het nieuwe Indonesië geen werk en geen plaats meer; zij komen terug naar het oude vaderland (dat voer de vrouwen en kinderen van velen hunner volkomen onbekend is) om daar een nieuw bestaan en een nieuw „thuis" te vinden. En dat nieuwe thuis" veronderstelt een huis. Het hehoeft geen betoog, dat het toch reeds zo zwaar door woningnood getroffen Nederland hierdoor voor problemen komt te staan, die nauwelijks 0p te lossen schijnen. Maar die opgelost moeten worden, omdat het ver schaffen van onderdak toch wel het allerminste is, dat Nederland voor zijn terugkerende kinderen kan doen. In het vervullen van die eretaak zal b'oord-HoIIand boven het Noordzeekanaal een vrij belangrijk aandeel nemen. door de militairen verlaten barakken kamp aan de Westerweg te Alkmaar. Door de zorgen van de Rijksgebou wendienst zullen hier de nodige voor zieningen worden getroffen opdat ook in dit kamp gezinnen tijdelijk een re delijk onderdak zal vinden. Hoe groot dit aantal gezinnen zal zijn is mom m- teel nog niet met zekerheid te zeggen Alkmaar's aandeel. Aangezien de provinciale inspecteur nauw contact met elk gemeentebe stuur in deze provincie onderhoudt en hij zelf nog te Alkmaar woonachtig is, was de heer Fels met de benarde wo ningsituatie in deze gemeente volkomen bekend. Daarmee rekening houdende zal Alk maar 80 100 gezinnen woongelegen heid dienen te verschaffen. Het laatste getal zou slechts dan in aanmerking t\e KEGERING heeft becijferd, dat nog dit jaar terugkeren: minstens 3000 gezinnen van burgerlijke lands dienaren; 7000 onderofficieren van het Knil met hun gezinnen; 1X00 officieren van het Knil met hun gezinnen; 1200 leden van de Koninklijke Marine met hun gezinnen en bovendien een on bekend aantal gezinnen van partiou- lieren. De onderbrenging dezer duizenden is door de minister van Binnenlandse Zaken opgedragen aan de Dienst van Maatschappelijke Zorg, die in samen werking met de gemeentebesturen naar een doelmatige spreiding over het gehele land zal streven. De minister acht het niet gewenst, dat de gerepatrieerden al te lang in een doorgangshuis zouden doorbren gen: hun dient permanente woongele genheid ter beschiking te worden ge steld. Zo enigszins mogelijk zal het wetsontwerp: „Huisvesting gerepatri eerden" nog vóór het reces van de beide Kamers der Staten-Generaal wor den behandeld. In deze wet wordt naast burgemeester en wethouders een bijzondere vorderingsbevoegdheid toe gekend aan de provinciale inspecteurs van de Dienst voor Maatschappelijke Zorg, welke instanties nochtans eikaars beleid niet zullen doorkruisen. De Provinciale Inspecteur vertelt. De provinciale inspecteur in de in spectie Noord-Holland van de Dienst voor Maatschappelijke Zorg, de heer B. Fels, bleek gaarne bereid ons iets ter zake mede te delen. Naar zijn mening zal de repatriëring in de jaren 1950 en 1951 omvatten circa 30.000 gezinnen met naar schatting 150.000 personen. De provincie Noord-Holland zal 5000 dezer gezinnen moeten opnemen; dui zend dezer gezinnen moeten boven het IJ worden gehuisvest. De eerste groep van gerepatrieerde militairen zal 7500 gezinnen van Knil- mannen en 1200 gezinnen van schepe lingen der Koninklijke Marine om vatten. Noordholland moet de Marine huisvesten. De voornaamste basis van de Ko ninklijke Marine is en bljjft Den Hel der, Het is deze stad, die het overgrote contingent der gerepatrieerde marine mannen en hun gezin zal moeten op vangen, gesecondeerd door de gemeen ten Amsterdam en Hilversum, waar eveneens maritieme inriohtingen (resp. marine-kazerne en opleidingscentrum) zjjn gevestigd. Het overgrote deel der Knil-militai- ren gaat over naar de Koninklijke Landmacht en wordt zoveel mogelijk ingedeeld bij in de provincie Gelder land en in het hart des lands gelegerde garnizoenen. Niettemin zullen ook Am sterdam, Haarlem. Laren en Alkmaar een nader te bepalen aantal dezer ge zinnen moeten onderbrengen, waarbij het Alkmaarse aandeel vermoedelijk op tien zal worden gesteld. Voor zover deze groep van gerepa- Vieerden niet door de Koninklijke Landmacht zal worden overgenomen, zulkn de betrokkenen op pensioen worden gesteld en over het gehele land worden verspreid. Taak voor de kleine gemeenten. In het bijzonder wordt bij deze sprei ding gedacht aan de kleine gemeenten ook in Noord-Holland. Dankbaar ge waagde de heer Fels van de medewer king ten Noorden van Alkmaar, die hem reeds van t\jd tot tijd een vrijko mend perceel ter beschikking van de ze groep van mensen stelden. Zeker zullen zich ook onder de ge- repatrieerden personen bevinden, die hoewel zij niet meer als militair zui len dienen, evenwel toch een bepaalde arbeidsgeschikheid voor een speciaal beroep zullen blijken te bezitten Zij zul len over die plaatsen worden verspreid, waar emplooi voor hen aanwezig blij'ft te zijn Een moeilijk vraagstuk vormt de huisvesting van de circa 20.000 ge zinnen van personen uit de particu liere bedrijven en de weduwen met kinderen. Ook hier zal uiteraard o' spreiding moeten worden overgegaan Om deze te bevorderen zijn in het ge hele land opvangcentra ingericht Daartoe beschikt de inspectie Noord. Holland over het grote gebouw met dependance „De Wilde Zwaan" te La ren. Kamp Westerweg te Alkmaar opvangcentrum. Maar deze ruimte te Laren is jn- voldoende gebleken. Van het Ministe rie van Oorlog is thans de beschikking verkregen over het reeds enige tjjd komen, indien de raming van het aan tal gerepatrieerden uit de particuliere bedrijven bedenkelijk zou worden overschreden. Extra bouwvolume. Wanneer een gemeente extra zwaar door de reeds bestaande woningnood wordt getroffen, ligt het voor de hand, dat de huisvesting van het gehele quotum gerepatrieerden onmogelijk zou blijken indien ook niet op andere wij ze hulp werd geboden. Daarom heeft de Minister van We deropbouw en Volkshuisvesting voor het jaar 1950 extra bouwvolume ter beschikking gesteld van zijn ambtsge noot van Binnenlandse Zaken ten oe- hoeve van de huisvesting van gerepa trieerden. Ook Alkmaar zal daarvan een ge deelte ontvangen. Voor 1951 zal on nieuw een deel van het beschikbare volume kunnen worden toegewezen. Nu is het natuurlijk geenszins Ie bedoeling dat alle 80 a 100 gezinnen plotseling als een invasie Alkmaar zul len binnen vallen. Integendeel. Hun komst zal geleidelijk gaan. Van de hem te verlenen vorderings bevoegdheid hoopte de inspecteur geen gebruik te behoeven maken, waarbij hij nogmaals de gunstige reactie van diverse kleine gemeenten ten voor beeld stelde. Laat men begrijpen zo besloot de heer Fels dat het hier gaat om de meest elementaire hulp aan landgeno ten, die buiten eigen schuld dikwii's in de allermoeilijkste omstandigheden verkeren. Stakingen in Wallonië afgelast Wist een communistische Belgische krant gisteren te melden, dat de ar beiders in Wallonië en sommige plaat sen in Vlaanderen vandaag het werk zouden neerleggen uit protest tegen de mogelijke terugkeer van Koning Leo pold naar zijn Vaderland, het Alge meen Belgisch Vakverbond heeft uit gemaakt, dat de stakingen, die tegen vandaag officieel waren bevolen, die nen te worden afgelast. De vakbonden zullen een algemene staking beginnen op het moment, dat de Koning bewijst, de waarschuwing in de wind te heb ben geslagen, zo wordt gezegd. DEAN VOORZITTER VAN AMERIKAANSE ATOOM COMMISSIE. President Truman heeft Gordon Dean, totnogtoe waarnemend voorzit ter, tot voorzitter van de Amerika m- se commissie voor atoomenergie be noemd. Negen bekende Praagse kloosters zijn aan hun respectieve orden ontno men en voor andere doeleinden be stemd. Tot deze doeleinden behoren ziekenhuizen, bergplaats voor archie ven, scholen en andere instellingen. De kloosterbroeders zijn in enkele gro te kloosters samengebracht. Onder voortdurend roeren drie scheppen zand toevoegen. Geen devaluatie van de Duitse mark Van Westduitse ambtelijke zijde wer den te Frankfort en Hamburg circu lerende geruchten tegengesproken, volgens welke de Deutsche Mark zou worden gedevalueerd in verband met de deelneming van West-Duitsland aan de Europese Betalingsunie, r\E VEELKLEURIGE DEUR van Wong's rariteitenwinkeltje, die ik achter me dichtgeworpen had, smakte weer open met het gedaver van bre kend riet en glas; de exploderende bom buiten deed de met kunstvoorwer pen beladen stellages barsten en rin kelen en een grote, massieve Boeddha plofte ruggelings van de zoldering naar beneden, waar hij met wanhopig uitgespreide armen tussen de ravages bleef liggen en hulpeloos-dom naar zijn gebarsten buik staarde. Hij was het treurig symbool van Korea's vijf- duizendjarige beschaving, die lang zaam aan door de communistische ar tillerie aafi flarden geschoten werd „TK HEB op je gewacht", zei toen plotseling een monotone, versleten stem. Ik zag een oude Chinees, die op een gebarsten pul leunde en mij met zijn halfblinde ogen trachtte op te ne men. Toen ik naderbij kwam, boog hij zich nog meer naar me toe en bemerk te zijn vergissing. „Nog niet.sprak hij zonder verklaring. Even zwegen wij toen, omdat wij beiden met dicht geknepen ogen het hoofd bogen, ter- Nieuwe strafwetgeving in Tsjechoslowakije In het Tsjechoslowaakse parlement is het debat begonnen over een nieuwe strafwetgeving, die de oude strafwet ten, welke ongeveer honderd jaar ge leden ontstonden, moet vervangen. Sabotage en spionnage behoren vol gens de nieuwe wetgeving tot de ern stigste misdaden. De nieuwe wetgeving zal worden toegepast door rechtban ken, waarin „volksrechters" in de meerderheid zullen zijn. Nederland neemt bejaarde ontheemden op Door de grote medewerking van de kerkgenootschappen in ons land en met toestemming der regering, zullen er in ons land een 100-tal ouden van dagen uit de vluchtelingenkampen worden opgenomen. De kerkgenoot schappen garanderen het levensonder houd dezer ontwortelden en verschaf fen hun een verblijfplaats in een hun ner tehuizen. SOCIALE OVEREENKOMSTEN TUSSEN WEST-DUITSLAND EN FRANKRIJK Maandagavond zijn vier overeen komsten tussen Frankrijk en West- Duitsland getekend, die een „einde ma ken aan de oorlogstoestand tussen beide landen". Volgens deze overeenkomsten zullen arbeiders uit beide landen over en weer dezelfde sociale zekerheid ge nieten. Beide landen mogen over en weer arbeidskrachten aanwerven. BOSBRANDEN IN ZUIDOOST FRANKRIJK In een dennenbos bij Toulon (Zd. Frankrijk) Is een zware brand uitge broken. Reeds heeft het vuur zich over een oppervlakte van 150 hectare ver spreid. Een groot aantal brandweerlie den strijdt tegen het zich nog steeds uitbreidende vuur. Ook op verschillen de andere plaatsen in dat departement staan grote stukken bos in brand. President Truman heeft zijn goed keuring gehecht aan de voorgen -en verkoop van de Americain Overseas Airlines aan de Pan American World Airways, thans reeds de grootste lucht vaartmaatschappij ter wereld. Goedkope vacantiehuizen Nederland heeft dringend behoefte aan vacantietehuizen voor volwassenen, die noodgedwongen slechts een beperkt be drag voor hun recreatie beschikbaar hebben. De ANWB heeft thans, uitgaande van de gedachte, dat experimenten met be trekking tot de planning van dit soort verblijven van particuliere zijde nau welijks te verwachten zijn en ook de overheid aan dit onderwerp tot heden geen aandacht besteedde, het initiatief genomen tot het doen uitwerken van een gedetailleerd rapport, waarin alle aspecten van dit vraagstuk verwerkt zullen worden. Aan het Bouwcentrum te Rotterdam is opdracht gegeven tot het maken van een volledige studie van dit pro bleem. wijl een granaat op de bovenverdie ping insloeg en een regen van splinters en kralen over ons uitstortte. Daarna vervolgde de oude winkelier: „Ik wacht op No-Wai. Vijfentwintig jaar geleden schoot ik hem neer in een burgeroorlog. Nu komt hij me halen. Hebt U hem gezien?" Ik schudde het hoofd. „Hij is dood, zegt U. U hoeft geen angst voor hem te hebbenMaar hij raspte er over heen: „Toch komt hij. Hij is steeds te ruggekomen om zich op mij te wreken. Nu zal hij mij halenOnrustig keek ik om me heen om weg te ko men, maar de enige uitgang uit het hok was de deur, waarlangs een regen van kogels gierde. Wong sprak verder. „Hij was mijn vriend; maar hij vocht onder een vij-' andelijke generaal en daarom schoot ik hem door het hart. Toen ik naar huis terugkeerde, rinkelde mijn beurs van zijn geld, want hij had het niet meer nodig. Ik kocht er een vrouw voor, die schoon was en goed om mij mooie kinderen te geven. Na een jaar schonk zij me een dochter, Sluimerende Roos, en het tweede jaar een zoon, die sterker werd dan Pan Koe en die ik Ni Hoe noemde. Maar No Wai verwoestte mijn oogst en wij vertrokken naar Korea, waar ik een kleine fabriek be gon. Ik verdiende langzaam mijn geld terug, en ik hoopte op een derde kind. Toen joeg No Wai de Japanners tegen mij op. Zij sleepten in een nacht mijn vrouw bij me weg; ik zag hoe ze haar sloegen en trapten, maar ik kon niets doen, want ze hadden mijn benen ge broken. Met mijn twee kinderen vluchtte ik naar Nederlands Indie, waar ik met hulp van vrienden een winkeltje op zette. Wij leefden er rustig en Sluime rende Roos groeide op tot een. donker ogige bloem, rank als een halm en blank als porselein. Maar op zekere dag, toen ik in de stad mijn laatste schuld was gaan aflossen, werd mijn woonplaats bezaaid met parachutisten en lijken. Mijn zoon Ni Hoe vond ik halfdood terug; Sluimerende Roos was door officieren meegenomen. De hele dag heb ik haar gezocht, en eerst morgens vond ik haar in een steeg met een revolverkogel in haar hoofd. Nadat de oorlog afgelopen was, ben ik met Ni Hoe naar China gegaan en ik kocht daar mijn verlaten land terug. Mijn zoon diende in het leger van Tsjiang Kai Sjek bij Moekden. Een jaar lang hoorde ik niets van hem. Toen verkocht ik mijn huis en land en reisde naar hem toe. Ik kwam bij Moekden aan, toen de stad juist door de communisten veroverd was. Ik hoorde, dat Ni Hoe was terechtgesteld; men zei, door een vuurpeloton onder bevel van de dode No Wai Wong zweeg even en keek me aan. Ik was diep ontroerd. Zijn eentonige stem had in mijn binnenste gehamerd en gehuildToen vervolgde hij: „Voor de tweede keer vluchtte ik voor No Wai naar Korea. Ik dacht, dat hij me nu wel met rust zou laten: alles, wat ik met zijn geld had bereikt, had hij me jmmers weer ontnomen". Hij lachte even bitter. „Ik heb me vergist. Hij is niet vergeten, dat ik hem, mijn vriend, verraden heb. Vrienden zijn meer dan politiek, en als men onder alle omstandigheden zijn vrienden trouw bleef, zou er geen oorlog meer komen. Het geraas buiten werd nog sterker. Wong luisterde er onbewogen naar. „Daar komt No Wai. Hij is er zeker van, dat hij me zal krijgen. Toch ver gist hij zich. Deze laatste keer zal het een overwinning voor mij worden Hij rommelde even in een kastje. Toen ging hij in een stoel zitten de handen voor de borst, en met een glimlach om de lippen. Hij glimlachte nog, toen zijn handen slap omlaag vielen, een lange vlijmscherpe naald in zijn ge folterd hart achterlatend. yERLAMD van ontzetting had ik de onbewogen zelfmoord van de ongeLukkige Ccinees aangezien; het getier en geschreeuw buiten was me ontgaan. Plotseling verscheen er in de deuropening een wilde soldatenfiguur; mij zag hij niet, maar hij schoot zijn geweer af in de borst van de dode Wong, waarna hij gillend verdween. Met afgrijzen zag ik hoe de glim lachende mond van de Chinees open- zakte tot een vreselijke grijns, een superieure, geluidloze lach van woeste triomf No Wai was te laat gekomen. FRANS GROSFELD Het blijkt nuttig en nodig nog eens iets kan men trachten de larven te doden te vertellen over de houtworm en de be strijding van deze keversoort. Met de naam „houtworm" duidt men larven van de keversoort Anobium stria" turn Oliv. aan, die voorkomen in het hout van huizen, in meubelen, planken, balken, enz. Zij kunnen door 't vernielen van meu" bels en houtwerk belangrijke schade aan" richten en zijn een schrik voor de huis vrouwen. Omstreeks Mei/Juni komen de kevertjes uit het hout te voorschijn. Zij vliegen en lopen enige tijd rond, terwijl de paring dan eveneens plaats vindt. De eieren worden tegen de buitenzijde van het hout in kleine barstjes en spleetjes gelegd: zij zijn microscopisch klein en daarom met het blote oog moeilijk te onderscheiden De jonge larven komen na 3—4 weken te voorschijn en leven van het hout, van daar de naam „houtworm". Zij boren zich in het hout en doen hun vernielend werk De gaatjes in het hout duiden de plaatsen aan, waar de kevertjes uit het hout te voorschijn zijn gekomen. Bestrijding. De bestrijding is wel mo gelijk, maar over het algemeen geen een voudige zaak. In aangetast® voorwerpen door met een oliespuitje terpentijn of pe troleum in de gaatjes te brengen. Deze gaatjes geven n.l. toegang tot de dieper liggende gangen, waarin zich larven ot kevers kunnen bevinden. Na de behande ling met de genoemde middelen moet met boenwas worden gewreven en wel zoda nig, dat de vlieggaatjes gedicht worden. Een ander middel kan als volgt worden samengesteld; 10 gram paradichloor-benzol en 5 gram harde parafine oplossen in een mengsel van 15 gram terpentijn en 30 gr tetrachloor koolstof. Dit mengsel kan eveneens met een oliespuitje in de gaat jes worden gebracht, waarna deze zorg vuldig met boenwas worden dichtgemaakt Helaas kan met één behandeling niet worden volstaan en is herhaling van fijd tot tijd nodig. Is de aantasting te ernstig, dan kan men deze voorgeschreven be handeling beter vervangen door het aan getaste hout te vernieuwen en het ge sloopte hout onmiddellijk te verbranden Te ernstig aangetaste meubelen, die men niet van de hand wil doen, kt n men be ter door de gemeentelijke ontsmettmgs- dienst of door een daartoe ingerichte firma laten behandelen met blauwzuurgas Natuurlijk moet men bedacht zijn op een nieuwe infectie. Nieuw hout late men ter voorkoming van houtworm vernissen of enige malen creosoteren of afdekken met verf. Bij verschillende handelaren in bestrij dingsmiddelen of hun vertegenwoordigers kan men brochures krijgen, die speciaal gewijd zjjn aan het beschermen van het hout tegen houtworm, insecten, schim mels of zwammen. Zo heeft men momen teel voor de huisvrouw een kleurloos houtwormproduct met een langdurige nawerking. Dit product kan men met een kwast op meubelen, kunstvoorwerpen enz. uitstrijken, zonder dat het schade doet aan de oorspronkelijke houtkleur. Bestrijding van mieren Voor mieren worden heel wat middelen aanbevolen, maar lang niet alle aelpen- Wij willen een paar eenvoudige middelen aanbevelen. Een dezer is een mengsel van 2 delen fijne borax, 2 delen poedersuiker en 1 deel bloem van zwavel. Dit mengsel wordt uitgestrooid op plaatsen, waar men de mieren ziet lopen. Wil men een uit- smeerbaar papje4 maken, dan vermengt men 2 delen borax en I deel bruine suiker met water tot een zalfachtige massa, wel ke men uitsmeert op plaatsen, waar de mieren zich ophouden. De ïaaste tijd gebruikt men ook veel D.D.T., bevattende stuifmiddelen, o.a. Ge- sarol. Hiermede bestuift men of bestrooit men de wegen, die de mieren gaan. Kan men het nest vinden, dan moet men dit flink met D.D.T. bestuiven, zodat alle mieren in aanraking komen met het mid del. Er treden spoedig verlammit g»ver' schijnselen op, waarna de mieren sterver. Ondanks de verklaring van het Alge mene Belgische Vakverbond, dat de pro teststaking tegen de terugkeer van Ko ning Leopold zou worden uitgesteld tot een nader bekend te maken tijdstip, hebben hedenmorgen de meeste bedrij ven in de provincie Henegouwen het werk gestaakt. In het bekken van Charleroi is de sta king vrijwel volledig in de ijzer- en staalindustrie en de glasfabrieken. De trams en buurtspoorwegen rijden niet en alle grote en verscheidene kleine winkels hebben hun deuren gesloten. Ook het grootste gedeelte der openbare diensten werkt niet. Berichten komen binnen dat ook in verscheidene kolen mijnen het werk hedenmorgen is- neer gelegd. In Charleroi zelf zijn voor hedemor- gen en hedenmiddag manifestaties voorzien. Trygve Lie, de secretaris-generaal van de V.N., heeft vandaag een beroep op Noord- en Zuid-Korea gedaan om de in ternationale verdragen na te leven, die wreedheden tegen soldaten en burgers verbieden. Hij verzoekt beide partijen een vertegenwoordiger van het interna tionale rode kruis toe te laten om toe zicht te houden op de naleving ervan. Lie verwijst in zijn telegram naar ver ontrustende berichten over het dood schieten van gevangenen en over ande re wreedheden. Leider van Volkspolitie in West-Duitsland? Generaal Vicenz Müller, voormalig generaal van de Wehrmacht en hoofd organisator van de Volkspolitie in de Sowjet-zöne, bevindt zich, naar men vermoedt, in West-Duitsland. Zijn ver blijfplaats is niet bekend. Müller zou de oppositie tégen de democratie in West-Duitsland willen versterken. BRANDES SPEELT VOOR NIMES Het staat thans vast dat Brandes voor Nimes Olympique gaat spelen. Alle formaliteiten, daarmee verband hou dend, zijn vervuld. Vermoedelijk zal op of omstreeks 24 Juli in Frankrijk een conferentie worden gehouden van de Amerikaanse ambassadeurs in de Europese hoofdste den. HET WIT-GELE KRUIS In verband met het vertrek van de eerw. zuster Francina op 1 September, is met ingang van die datum tot wijkverpleegster bij Het Wit-Gele Kruis benoemd mej. J. Stam te Heer- hugowaard. Abbedijk, Buenos Aires—New York, pass. 10-7 Kaap San Rogue. Alhena, 11-7 van Buenos Aires te R'dam Alkaid, 11-7 van PqrtoAlegre te R'dam Almdijk, Antwerpen— Vera Cruz, pass. 10-7 Fayal - Amstelkerk, Dakar—Plymouth, pass. 10-7 Las Palmas Farendrechf (t), 11-7 van Curasao te Buenos Aires Blitar, R'dam—Hollandia, 10-7 te Port Said Blommersdijk, R'dam—New York, pass. 10-7 Bishop Rock Caltex Leiden (t), Ras '1 anura—R'dam, pass. 10-7 Gibraltar - Cal tex The Hague (t), Pernis—Taf u (Perz. Golf), pass. 10-7 Kaap La Hague Ceram, R'dam— Calcutta, pass. 10-7 Messina Cleodora (t), Bombay—Miri, 10-7 van Singapore Congo- stroom, A'dam—W.-Afrika, pass. 10-7 Kaap Blanca Esso Amsterdam (t), pass. 1017 Start- point Farmsum, R'dam—Savona, pass. 10-7 Ouessant Garoet, Djakarta—R'dam, 10-7 te Suez Gooiland, Buenos Aires—A'dam, pass. 10-7 Ouessant Laagkerk, 10-7 van Dubai naar Linga Lutterkerk, R'dam—Calcutta, 10-7 te Madras Madoera, Melbourne—Sura- baja, pass. 10-7 Kaap Leeuwin - Mataram, Djakarta—R'dam, 10-7 van Belawan naar Djeddah Mijdrecht (t), 10-7 van Stockholm naar Vlissingen Myonia (t), Stanlow—Abadan, pass. 10-7 Pantellaria. Poelau Laut, A'dam— Indonesië, 10-7 te Port Said Rotti, Djakarta -A'dam, 10-7 te Aden Salawati, New York -Java, 10-7 van Belawan naar .Singapore Ssparoea, 10-7 rede Accra Sumatra, A' dam—Makassar, pass. 10-7 Finisterre naar Ge nua - Sunetta (t), Haifa—Singapore, pass. 10-7 Socotra Tawali, 10-7 van Rangoon naar Belawan - Veendam, R'dam—New York, pass. 10-7 Nantucket Waterman, R'dam—Dja karta, pass. 10-7 Dondrahead. Aalsdijk, 8-7 van Boston te Philadelphia Aardijk, 10-7 van Mobile te Houston Die- merdijk, 10-7 van R'dam te New ïork Duivendijk, Vanoouver—R'dam, 9-7 te Coosbay - Edam, 9-7 van Baltimore te Norfolk Harpathian, 8-7, 17 uur, van Makassar naar Djakarta Jaarstroom, A'dam—W.-Afrika, 5-7 te Douala Leerdam, New York—R'dam, 11-7 van Antwerpen Macuba (t), van Ras Tanura te Melbourne Rempang, Makassar—A'dam, 8-7 van Belawan Rijn, Uleaborg—Delfzijl, pass. 11-7 Brunsbutte» Rijnkerk, Yokohama —R'dam, 8-7 van Colombo naar Aden Tji- bajak, Hongkong—Kaapstad, 7-7 te Port Eli sabeth Waterman, R'dam—Djakarta, pass. 11-7, 3 uur, Point de Galle Zaan, 8-7 van Oulou naar Dordrecht Zijpenberg, 11-7 van Sluiskil naar Vlaardingen. Alamak, R'dam—Basrah, 11-7 te Bahrein Amstelpark, R'dam-Calcutta, 11-7 van Ma dras Beverwijk, 11-7 van R'dam naar Alexandrie Borneo, 11-7 van Antwerpen naar Londen Danae, 10-7 van Gibraltar te A' dam Indrapoera, Djakarta—R'dam, 10-7, 700 mijl z.o. van Ceylon Jagersfontein, A' dam—Beira, 11-7 te Las Palmas Leuvekerk, Basrah—R'ram, pass. 10-7 Rasamadraka Oranjestad, Puerto Limon—A'dam, pass. 11-7 Finisterre Prins Frederik Hendrik, 7-7 te Toronto Rijnland, A'dam—Buenos Aires, 9-7 te Santos Sumatra, A'dam—Makassar, pass. 1.1-7 Kaap St. Vincent Trompenberg, 7r7 van Galveston te Houston Venus, Gibraltar -Levant, pass. 11-7 Kaap Bon. Ariadne, 9-7 van Tripoli te Piraeus Ttlas, 10-7 van Tunis naar Algiers Esso Amster dam (t), 11-7 van Aruba te R'dam Grote Beer, A'dam—Djakarta, 10-7 van Aden - Her cules, Izmir^A'dam, 10-7 te Lissabon - Iris, 9-7 te Cadiz Luna, 10-7 van Tel Aviv naar Alexandrie Nestor, 10-7 van Kalnmata naar Piraeus— Orion, 10-7 van Gibraltar naar R' dam Stad Schiedam, 10-7 van Boma te Luanda Stentor, 10-7 van Famagusta naar Limasol Tamo, 10-7 van R'dam te Buenos Aires Willemstad, A'dam-Cristobal, 10-7 van Curasao naar Aruba.

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 3