De Antillen krijgen autonomie Opzichter in slaapwagen is een bijzonder beroep Hèvige strijd om een erfenis van zeshonderd millioen dollar Korea vandaag Tweede Kamer keurt Interim-regeling goed Kinderbijslag ten behoeve van natuurlijke kinderen De Ambon-missie pessimistisch Het Nederlands heeft in de R.I.S. afgedaan Slagers slaan alarm Voor ideale reiniging van elk kunstgebitook plastic I TUSSEN DE WIELEN (3) Wagons Lits bedienen vele inter nationale lijnen Brandend maagzuur is maar een kwestie van één of twee minuien Italiaanse broedermoordenaar werd in de 17e eeuw koning van Madagascar Twee familie||rOp jacht naar goud WOENSDAG 12 JULI 1950 (Van onze parlementaire redacteur) J^ADAT INDONESIË zijn souvereiniteit heeft verkregen en voor Suriname een intcrimregeling is vastgesteld, die dit Rijksdeel een grotere staatkundige vrijheid verleent dan het vroeger bezeten heeft, zullen thans ook de Nederlandse Antillen hun interimregeling verwerven, waarbij aan deze eilandengroep in de West volledige autonomie wordt toegekend. De Tweede Kamer behandelde Dinsdagmiddag het desbetreffende wetsont werp en al dadelijk bleek, dat er nagenoeg volledige overeenstemming over be stond. In zijn antwoord aan de afgevaardigden, die er het woord over gevoerd hadden, constateerde de minister zonder portefeuille, tevens vice-minister-presi- dent, mr. J. R. H. van Schaik, dit met voldoening. afdeling in te voegen voor de uitkering voor het onderhoud van natuurlijke kinderen. Minister Joekes achtte dit amende ment ondoelmatig en ongewenst. In antwoord op de verschillende vragen deelde de bewindsman mede, dat de uit kering van de kinderbijslag per maand op velerlei bezwaren stuit. Of bij de loonregeling van het volgende jaar ook voor het eerste en tweede kind bijslag zal worden gegeven, is een zaak van loonpolitieke aard en deze zal in de tweede helft van dit jaar onder het oog worden gezien. De verdere beraadsla ging werd geschorst tot vandaag. Genoegen zal het ook geschonken hebben aan de delegatie-leden en de vertegenwoordigers uit de West, onder wie de heren dr. Pos, mr. Da Costa Gomez en Gorsira, die op de gereser veerde tribune het debat volgden. Er is met de Staten in West-Indie een vrucht dragend overleg gevoerd, zo zeide mr. Van Schaik. Steeds weer ontmoette hij daarbij een geest om tot overeenstem ming te komen en om in 't Nederlandse verband te blijven. Mr. Van Schaik, die een zeer belang rijk aandeel heeft in het contact met de West en in wiens handen de gehele voorbereiding ligt van de regeling der verhouding tussen Nederland en Suri name en de Antillen, heeft altijd op het standpunt gestaan, dat deze gebie den het allereerst gebaat zijn met de toekenning van autonomie. Zij krijgen deze nu, zodat voortaan niet meer de Nederlandse wetgever, maar de Antil- laanse alle regelingen voor de Antillen zal treffen. Zetelverdeling en Eilandenregeling. Twee kwesties traden in de gedach- tenwisseling in de Kamer op de voor grond: de zetelverdeling in de Staten van de Antillen en de Eilandenregeling. De sprekers, dr. W. L. P. M. de Kort (KVP). H. J. W. A. Meijerink (AR), E. H. v. d. Wetering (CH), prof. ir. W. Schermerhom (PvdA), mr. G. Vonk (VVD), Ch. J. I. M. Weiter (KNP) en J. Hoogkarspel (CPN) hebben er elk het hunne van gezegd, waarbij bleek, dat de een de regeling van de zetelverde ling meer toejuichte dan de ander. Enig verschil van mening bestond over de mate van zelfstandigheid, die aan de eilanden tegenover het centraal gezag aldaar wordt toegekend. Minister Van Schaik bevredigde de verdeling der zetels ook niet ten volle doch na veel wikken en wegen was hij toch tot de conclusie gekomen, dat wat voorgesteld is, het best bereikbare genoemd moet worden. De moeilijkheid is steeds geweest elk eiland het zijne te geven en tegelijkertijd te voorkomen, dat één eiland de andere overstemmen kan. Bij de Eilandenregeling, die bij alge mene maatregel van bestuur wordt vastgesteld, kan aan de eilanden een grote zelfstandigheid gegeven worden, doch bij deze regeling zelf aldus de minister zullen waarborgen gescha pen worden, dat er evenwicht is tussen het centrale gezag van de Antillen en het gezag van de eilanden. Een gewichtige mededeling van de bewindsman was nog, dat hij reeds ver der vooruit gezien heeft en een schets heeft gemaakt van een voorontwerp voor de definitieve rechtsvorm van het Koninkrijk en de plaats, die de over zeese Rijksdelen daarin zullen innemen en dat hij deze schets naar de Rijksde len heeft gestuurd om hun mening daar over te vernemen. Evenals de meeste sprekers hoopte minister Van Schaik dat een periode van vruchtbare en blij vende amen werking op voet van gelijk heid zal aanbreken. Het wetsontwerp werd zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. De Kinderbijslag. In de avondvergadering heeft de Ka mer zich bezig gehouden met een tech nische wijziging in de Kinderbijslagwet en van de Kinderbijslagwet voor invali- diteits-, ouderdoms- en wezenrentetrek kers. De wijzigingen brengen geen ver andering in grondslagen, doelstelling of in de bedragen van de kinderbijslag. Ten aanzien van het natuurlijke kind werd voorgesteld, dat wat alle andere dan wettige of gewettigde kinderen be treft. slechts kinderbijslag wordt toe gekend aan degene, die het kind uit sluitend of in overwegende mate onder houdt. Kindertoeslag wordt verder toe gekend ten behoeve van kinderen die door het volgen van onderwijs niet in hun onderhoud kunnen voorzien. De regering achtte het billijk, dat ook voor kinderen, die hiertoe door invaliditeit niet in Staat zijn, kinderbijslag wordt verstrekt. Over het algemeen kon de Kamer zich verenigen met het toekennen van kinderbijslag ten behoeve van natuur lijke kinderen, doch, naar mevr. Fon- tanie—de Wit (WD) mededeelde, moet in deze wet duidelijk uitkomen, dat het monogame wettige huwelijk het kern punt onzer samenleving is. De heer Hooy (KVP) diende o.a. een amendement in om een nieuwe derde IS Volgens Ambonese kringen te Ma kassar is de taak van de Ambon-mis- sie bemoeilijkt door de bekendma king, dat de voorbereidingen tot een invasie op de Zuid Molukken gereed zijn. Radio Ambon riep het desbetref fende bericht uit Djakarta om en voegde hieraan toe dat men „bereid was het tienvoudige van het genoem de aantal invasie-troepen tegemoet t? treden". In deze Ambonese kringen wordt verklaard, dat de leden van de missie pessimistisch zijn over het welslagen van hun opdracht. Roem bracht verzoek over Moh. Roem, de Hoge Commissaris voor Indonesië te Den Haag, heeft thans officieel het verzoek van zijn regering tot het houden van een speciale con- fereiltie der Nederlands-Indonesische Unie over Nieuw Guinea in de maand Augustus overgebracht. Aangenomen wordt, dat het verzoek Maandag een onderwerp van bespreking 'heeft ge- vqrmd op de wekelijkse zitting van het kabinet. Nieuw Amerikaans lid in de UNCI Nieuw Amerikaans lid van UNCI President Truman heeft Hooker A Doolittle tot Amerikaans gedelegeerde in de commissie der Verenigde Naties voor Indonesië (UNCI) benoemd. Hij. volgt Edward A. Dow Jr. op die waar nemend Amerikaans lid is geweest. Op alle overheidsscholen in Indone sië zal het Indonesisch de voertaal worden, aldus heeft de secretaris-ge neraal van het ministerie van Onder wijs van de Republik Indonesia, mr. Hatta medegedeeld. De gouvernements- scholen waar het Nederlands de voer taal is, houden met ingang van hel nieuwe schooljaar als zodanig op te bestaan. Zij kunnen overschakelen naar het gewone leerplan, dan wel als particuliere onderwijsinrichting zon der subsidie van de overheid blijven bestaan. Voot het overschakelen naar het Indonesische leerplan hebben de scholen een jaar de tijd. Als leervak zal het Nederlands nog slechts onderwezen worden in de twee hoogste klassen van de afdelingen A en C van de S. M. A. Voor studies als rechten wordt dit nog noodzakelijk geacht. Op het onderwijsprogram staat verder een grootscheepse vertaling van studieboeken in het Indonesisch, Hoofdzakelijk zal dit uit het Neder lands geschieden. Djokja heeft deficit van anderhalf milliard „De Republik Indonesia heeft in haar begroting over het jaar 1950 een defi cit van 1.5 milliard en de regering tracht dit tekort te verkleinen door 'n bezuiniging in te voeren op de staats uitgaven", aldus verklaarde de Rl-mi- nister van financien mr. Lukman Ha kim in een onderhoud met Aneta. Het tekort van de deelstaat wordt gedekt door de federale regering. Een belangrijk probleem waarvoor de RIS en de RI zich thans geplaatst zien, is de kwestie van het formidabel grpte ambtenarencorps. Er zijn 420.000 ambtenaren waarmee jaarlijks een be drag van 1,6 milliard gemoeid is. De burgemeester van Parijs, Pier re de Gaulle, zal Zaterdag 15 Juli een bezoek aan Amsterdam Vengen. Vijftien millioen verlies in zes maanden De inkoopprijzen van het vlees liggen in verhouding tot de verkoop prijzen veel te hoog, verklaarde do heer B. van der Eyk, voorzitter van de Algemene Nederlandse Slagers- bond op het te Groningen gehouden congres van deze organisatie. De in koopprijzen zijn met 100 tot 120 pro cent gestegen, de verkoopprijzen slechts met 50 tot 60 procent. Het gevolg is geweest, dat de slagers in de eerste helft van 1950 tezamen een verlies van vijftien millioen gulden hebben geleden. Groot bezwaar is er door de verga dering tegen gemaakt, dat er nog al tijd belasting moet worden betaald van vlees, maar dat deze voor het genotmiddel sigaren is- afgeschaft. In een telegram aan de minister van Financiën is verzocht, de omzetbelas ting op vlees met ingang van 1 Juli in te trekken. Ter verlaging van de inkoopprijs van vlees zal de bond nu ook zelf als importeur optreden. Vandaag' is uit Dublin het eerste door de ANSB ge charterde schip met Ierse runderen vertrokken. Deze zijn door de bond aangekocht ter vermijding van de extra kosten van vergoedingen voor importeurs en grossiers. Amerikaanse vliegtuigen naar Engeland De Amerikaanse luchtmacht heeft twee groepen middelzware bommen werpers naar Gróot-Brittannie gezon den, om samen met de strijdkrachten van de landen van het Atlantische Pact hun training te voltooien. Later zal een groep jagers naar Groot-Brittannie worden gezonden, welke samen met de Amerikaanse bommenwerpers oefeningen zal hou den. Op grond van de aldus ingevoerde beurtregeling zullen voortaan drie groepen Amerikaanse bommenwerpers ln Groot-Brittannie hun basis hebben. IBwEgM,, Ruim 200 kisten springstof werden in een schuilkelder, vlak achter de kan toren der N.V. Kon. Mij. „De Schelde" te Vlissingen ontdekt. Deze vondst bewijstdat de Duitsers de bedoeling hadden het gehele bedrijf van „De Schelde" te vernietigen, welk plan waarschijnlijk door de verrassende lan ding der geallieerde commando's op 2 October 1944 in Vlissingen verhinderd 'werd. Personeel van de opruimingsdienst bezig met het verwijderen van de springstof. Tast de natuurlijke kleur van Uiv kunstgebit niet aan! Een PRODENT product, dus primal M P 395 (Van onze speciale verslaggever) gewezen door het hoofdkantoor in Pa rijs. Amsterdam-Bazel, Hoek van Hol land-Kopenhagen en Hoek van Holland- Praag met daarbij 's zomers nog de dienst Hoek,van Holland-Nyborg. Pro rata is dit aantal lijnen voor ons klei ne land veel en waarschijnlijk zullen de nieuwe lijnen dan ook wel door buitenlanders bezet worden. Elk land wil graag zijn eigen landgenoten aan het werk zien. Vandaar dan ook, dat op de Oriënt-Expresse naar Warschau, in Praag het Nederlandse personeel UET is niet altijd beleefd het oneens te zijn met je gastheer, maar toen de heer (joor Tsjechisch en Pools wordt vervan- Herzbach van de Wagons Lits ons bij het uitstappen van de slaapwagen van gen, de lijn Amsterdam-Bazel toevoegde „De man is in feite ondankbaar", waren we xiw diner, meneer, het toch beslist niet met hem eens. „Die man", was de opzichter van deze slaap- nEPAALD gemakkelijk vinden we het wagen en hij had geklaagd over het ongeregelde en wisselvallige in zijn beroep. D nQg stee(Js niet Qm in een rjjdende Maar het was ons duidelijk dat hij eigenlijk zichzelf meer de nadelen van zijn trgin egn volledig diner naar binnen dienst voorhield dan dat hij tegen buitenstaanders wilde klagen. Zijn werk was werken Qo i,et traiect tussen Mans- hem lief, dit was duidelijk merkbaar en het ongeregelde van zijn beroep, dat hem Amsterd^ te de speciale ex- soms dagen achtereen doet werken zonder dat er sprake kan zijn van een dage- presse_ jlebben wij dit weer eens ge- lijkse sleur, welke zoveel vrije uren per etmaal waarborgt, was ongetwijfeld voor probeérd. Ondanks het feit dat er 'een zjjn nog immer sportieve hart een misschien niet altijd gemakkelijk, maar deson- desastreuze gevolgen warén door °een danks prettig bestanddeel. Neen, wij waren het volkomen oneens met onze bege- geVaarlijk manipuleren met mes en leider, die deze woorden van de opzichter serieus nam. J7R steekt als ge een paar Rennies bij de hand hebt Die blussen dat zuurbranden op Uw maag onmiddellijk en alle pijn behoort prompt tot het verleden. Een langdurige kuur is hierbij niet nodig. Als ge van daag last van zuurbranden op de maag hebt. kunt ge ook vandaag reeds zelf constateren, wat Rennies ook voor U zo in een hand-omdraaien doen. Inderdaad een ideale remedie, prettig, practisch en smakelijk. Vraag Rennies bij Uw Apotheker of Drogist. Ingez. Med, (Adv.) ten slotte iets in te we ten, dat men 'n beroep uit oefent, waar van er maar twaalf verte genwoordi gers in ons land zijn. Twaalf men sen heeft de afdeling Ne derland van de Wagons Lits in dienst, die in feite dat onderdeel verzorgen, waaraan de Maatschappij haar naam ontleent. Doch dit groepje heeft een zware baan. Niet al leen, dat zij het toezicht hebben'op de slaaprijtui- Wie zijn nachtrust in een internationale trein wil genie ten, kan, zoals de foto laat zien, gebruik maken van voor treffelijk ingerichte slaapcoupé's, die zelfs aan de hutten van onze machtige passagiersschepen doen denken. vork, vonden we het een moeilijke op gave. Bewondering moet men dan ook heb ben voor het personeel in de rijdende keuken, dat onderweg series diners rondbrengt. Nu is Amsterdam-Maas tricht doorgaans erg rustig, maar op de internationale lijnen, die onder toe zicht staan van de restauratie-afdeling der Wagons Lits kan het wel eens druk ker zijn. Tweehonderd maaltijden in enkele uren tijds klaarmaken in een schuddende en schokkende trein, die met een vaartje van 100 kilometer rijdt is wel een prestatie, waarvoor men be wondering moet hebben. Vier internationale lijnen vallen on der de afdeling Nederland: Amsterdam Bazel en Brussel en Hoek van Hol land-Bazel en Flensburg (de z.g. Scan dinavië express). Vijftien wagens, met de onverwoestbare luister, waarmede men enkele tientallen jaren geleden meende alles wat met eten en drinken te maken had te moeten uitrusten, rol len van ons land uit door West-Europa. Iedere wagen is bemand met acht man personeel, die op onberispelijke wijze de innerlijke mens van de treinreizi gers versterken. Zij blijven aan de eindhalte van de lijn over en reizen dan weer terug; zo overnacht ieder et maal twaalf man personeel (van restau- (Van onze correspondent te Rome). j^EEDS 50 JAAR LANG voert Italië achter de schermen een strjjd om een schat, die volgens de tegenwoordige geldswaarde 375 milliard lire of 60Ö millioen dollar bedraagt. Een Italiaan koning van Madagascar was de man, die dit „cadeautje" naliet en het ln gouden ponden deponeerde bij de Bank van India, van waar het in de 19e eeuw werd overgebracht naar Londen. In de eerste maanden van het jaar 1900 hield het Italiaanse ministe rie van Buitenlandse Zaken zich voor die eerste maal zonder resultaat - bezig met deze erfenis. In 1925 werden de eerste gemeenschappen van erf genamen opgericht, maar ook deze konden geen resultaten bereiken. Op het ogenblik staat de kwestie weer in het volle licht, want één van de voor naamste „erfgenamen" beweert op de goede weg te zjjn om de 600 millioen dollar te incasseren. erfenis gedeponeerd hebben bij de In dische Compagnie". De voor de erfenis in aanmerking ko - mende familie-wordt sedert die tijd „Da Re Bonetti" genoemd. De naamsveran dering van „Bonet" in „Bonetti" is in Italië heel gewoon. Naspeuringen, die men in de archieven gedaan heeft naar de woonplaats van de vader van de koning van Madagascar hebben aangetoond, dat de identiteit waar schijnlijk juist is. Het lawaai, dat alle ménsen, die me nen recht op de erfenis te hebben, ma ken, heeft heel Italië in beroering ge bracht, Een zekere Gaetano Claudio te Molfetta is 'n afstammeling van de zoon van de broedermoordenaar. Uit alle delen van Italië en blijkbaar ook ,\t Engeland heeft hij geld aangeboden ge kregen om de sprookjesachtige schat binnen te halen, die overigens zo groot is, dat daarmede drie jaren lang alle onkosten van de staat voor de weder opbouw van Zuid-Italie gedekt zouden kunnen worden. Met 375 milliard lire zou men zelfs in slaat zijn de veelom streden Italiaanse agrarische hervor mingen voor 75 procent te financieren. gen, zij zorgen ook voor de paspoorten, in Hoek van Holland, om het perso- ratierijtuigen en slaapwagens) in Ba- de controle bij de douane, het geleiden neel, dat met vroege treinen meemoet zei. van treinreizigers, kortom zij geven al en van elders komt. gelegenheid te Het is lang en zwaar werk, dat deze de service, die een mens. die een grote geven er de nacht in door te brengen, mensen verrichten. Het heeft echter ook treinreis voor de boeg heeft en deze Ook hier spreekt de woningnood een zijn eigen, speciale sfeer en het zal het gedeeltelijk slapend wil doorbrengen woordje mee. restauratiepersoneel gaan als het de maar kan wensen. De dertien andere wagens doen dienst opzichter van de slaapwagen ging: zij De afdeling Nederland heeft veertien op de drie internationale lijnen, die aan zien de nadelen, voelen die zelfs, doch slaapwagens in bedrijf. Een ervan staat de Maatschappij in ons land zijn toe- vinden ze eigenlijk onbelangrijk. "pWEE FAMILIES menen te kunnen aantonen, dat de man, die door zijn huwelijk met de koningin Pamawalona I van Madagascar koning van1 het eiland werd, een voorvader van hen is. De Bonetti's beweren, dat een van hun voorzaten, een Bonetti, prins van Roc- cabruna, enkele eeuwen geleden naar Madagascar vertrok, waar het hem ge lukt zou zijn, het hart van de koningin te winnen, die hem als echtgenoot ac cepteerde. Toen Antonio Bonetti stierf, beschikte hij over een zeer groot ver mogen, dat hjj naar Calcutta had over gebracht. Volgens het testament zou hij alles aan zijn Italiaanse nabestaanden hebben vermaakt, die voor het meren deel behoorden tot de hogere officiers- kringen en vele generaals in hun rijen telden. Toen de Italiaanse regering een onderzoek begon in te stellen naar de schat, legden de Fransen de onder zoekers grote moeilijkheden in de weg en ook de Engelsen deden niets om het onderzoek te vergemakkelijken. De Italiaanse consuls in Afrika begaven zich meermalen naar Madagascar, waar zij zonder resultaat waardigheidsbekle ders, adellijken en monnikken onder vroegen. Later bemoeide Mussolini zich ijverig met deze erfenisaangelegenheid, alleen al omdat hij bang was, dat de Engelsen met de gouden geldstukken zouden gaan stijken. Maar zelfs deze „interventie" van de Duce leidde tot niets. Naast de familie Bonetti heeft zich, geheel onverwacht, een andere familie aangemeld, die zich evenwel niet op een prins kan beroepen, die het hart van de schone koningin van Madagascar veroverde, doch slechts op een slechte broedermoordenaar. Volgens de oorkon den van het kleine Noord-Italiaanse stadje Vittorio Veneto vluchtte in het jaar 1640 een zekere Frederico da Re Bonet naar Madagascar. Hij had zijn broer tijdens een gevecht om een erfe nis doodgestoken en liep gevaar dooi de woedende inwoners gelyncht te wor den. Tezamen met een kapitein dreef hij op het eiland een handelszaak, die hen beiden rijk, en Frederico na de dood van de kapitein nog rijker maakl e. Uit het huwelijk van Frederico met een bewoonster van het eiland werd een zoon geboren: Francesco Clandio da Re Bonet. Krasse maatregelen. Al spoedig bleek, dat- Francesco de gewelddadige natuur van zijn vader had geërfd. Tezamen met een groep van ontevreden inboorlingen gelukte het hem de koning te vermoorden en zich zelf op de troon te plaatsen. Om stevi ger in zijn schoenen te staan ging hij naar koningin Pamawalona van Tama- taya en trouwde haar met geweld. Daardoor werden onder zijn heerschap pij twee tot die tijd gescheiden rijken verenigd. Francesco werd erg oud en zeer rijk. Voor hij stierf, herinnerde hij zich zijn Italiaanse herkomst en bepaalde hij, dat zijn erfenis moest worden uitbe taald aan zijn Italiaane nabestaanden. Aangezien hij wist, dat de, voor de toenmalige omstandigheden, zeer be. langrijke som van 75 millioen Franse francs op Madagascar niet veilig was, liet hij het geld naar India overbren gen. De erven van Da Re Bonet zetten kracht bij aan hun aanspraken door o.a. te wijzen op een publicatie in de „Gazetta Priviligista di Venezia", een bekendmaking van het Staats-'archief van 8 Juli 1829, waarin gezegd wordt: „Er heerst enig opzien over een erfenis van 75 millioen Franse francs, die een zekere Francesco Claudio Bonetti hcett nagelaten. Bonetti was 100 jaar geleden koning van Madagascar. Hij zou zijn Commissie voor Europese Vraagstukken is het oneens De vier Engelse leden van het inter nationale commissie voor de bestude ring van Europese vraagstukken, t.w. Lord Vansittard, Lord Brabazon of Ta- ra, Martin Lindsay en Ernest Marples, zijn uit deze commissie getreden. Dit orgaan publiceerde verleden week een rapport, waarin werd vooi-gesteld, de atoombom te gebruiken ter beëin diging van de strijd in Korea. De be trokken leden nu hebben in een brief aan de Times verklaard, dat dit rapport hun instemming niet heeft. Zij hebben er, enkele weken voor het begin van de strijd in Korea, een concept van ge zien. De opmerkingen over de strijd-in Korea, die nadien zijn toegevoegd, zijn zonder hun voorkennis opgenomen. Daartegen hebben zij bezwaar en dus hebben zij het beter geacht, af te tre den. Truman fekent wet tot oprichting van luchtleger President Truman heeft de wet on dertekend betreffende oprichting van een luchtleger bestaande uit 70 ge vechtsgroepen. doch waarvoor geen credietcn zijn vastgesteld. Maar heeft een luchtmacht op het oog, bestaande uit 24.000 gevechts- en reserve-toestel- len. Egypte zal Zuid-Korea niet bijstaan De Egyptische minister van buiten landse zaken, dr Salah el din Bey. heeft verklaard, dat Egypte de V.N.- resolutie tot hulp aan Zuid-Korea niet zal steunen, omdat het van mening is. dat de V.N. bij vorige gevallen van aggressie niet zo snel heeft gehandeld als in de kwestie-Korea. MALIK STELT ZIJN VERTREK UIT De voornaamste Sowjetrussische af gevaardigde bij de V.N., Jacob Malik, heeft zijn reis op het Poolse schip „Ba- tory". waarop hij voor vacantie naar de Sowjetunie zou terugkeren, uitge steld. De Noordelijken brengen in de door hen bezette gebieden van Zuid- Korea het belastingstelsel in overeen stemming met dat in Noord-Korea.

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 6