Oproep aan alle Bergenaren liven bestrijden tuberculose AMERICAIN: ten van de gorilla HEILOO Oterleeks Raad in korte zitting bijeen Nieuwe avonturen van Pim, Pam en Pom Koedijk Weekoverzicht van de Langedijker veilingen Broek op Langedijk Noord-Scharwoude Beemster Egmond aan Zee LAATSTE NIEUWS Engels schip op mijn gelopen Vervolg Stadsnieuws Nagekomen predikbeurten ZATERDAG 15 JULI 1950 na een klein half uur dro- nd is, is semi-permeabel, sluit de kaas niet geheel o.a. in staat lucht in be- e toe te laten en water te impen, zodat het normale aan de kaas haar pikante ift, niet gestoord wordt, sluiten zou rotting ten ge en. Het verdere werk be ts hieruit, dat de kazen op en omgekeerd worden. Dan kaas, die enige kwaliteiten n ooit tevoren bereikt kon t zal een genoegen zijn om arse kaasmarkt met goud- lende kazen, door Goverol den! exporteurs zal Coverol een ke verlichting betekenen rkzaamheden en de concur- de Denen vooral zal ge- gevoerd kunnen worden, eikten de samensteller» voordelige aanbiedingen uit i. Het is de bedoeling van rs, na het verkrijgen van dat aangevraagd is, de van Coverol in het groot tten. cse langzamerhand traditio- rden jonge postduiven- bate van de t.b.c.-bestrij- ndag a.s. wederom worden inaf Eindhoven, onder aui- de Alkmaarse Concours- vaaraan dit jaar medewer- ;tduivenverenigingen „Aüc- ix", Steeds in Spanning", (allen te Alkmaar), „Hel- ost" en de postduivenvere- Heemskerk, De Rijp en Het vorig jaar werd door Concourscommissie plm. ragen aan de Lighallen te i aanmerking moet echter >rden dat toen door B. en naar toestemming was ver- :t inzamelen van gelden en r deze jonge postduiven- dat deze goedkeuring dit son worden verleend op et feit, dat de collecten e.d. tieve of liefdadige doelein- t lopende jaar reeds waren Alhoewel dit betreurd werd imissie is zij toch niet bij (aan neerzitten doch zij heeft it alleen kunnen ontplooi- eden en enige goedwillende die de duivensport een oedragen. Het resultaat is at er een keur van prijzen venhouders is, waarvoor duif kunnen inzetten. De- offers hebben dan tot re- een flink batig saldo t dit jaar wederom aan de 1 worden afgedragen. De n wisselbeker, beschikbaar doktoren te Alkmaar en ir gewonnen door de heren •ies te Heiloo staat weer rwijl als premie een stel ten plus een herinnerings chikbaar zijn. Een vijftal :en en theeserviezen plus luxe- en huishoudelijke i verder beschikbaar ge- norgen de deelname aan da oor jonge duiven zeker root zal zijn en de span- zal inhouden. se, die het eerst drie dul- e vlucht in z'n hok terug- s een prachtig herenrijwiel terwijl verder voor nr. iveneens nog extra-prijzen zijn gesteld. Zijn wij goed n zal het organiserend co de vlucht van deze jonge de Lighallen een aardige lieden, waaraan enkele fir- plaatse hun belangeloze en ke medewerking hebben er toe hebben bijgedragen cht zo populair mogelijk tijd van lossing in Eind- orgenochtend om 8.10 of le Vara bekend worden ge- ier spannende sensatiefilm, eelt in het Afrikaanse oer- larin de bekende Johnny de hoofdrol vervult, krij- bbers van dit genre inder- jlle pond". De menselijke zucht naar goud, doet een intstaan tussen een groep en Weissmuller met zijn uit het oerwoud en het een gevecht, waarin voor van de kraai en het klel- t de grotere, een belang en. De menselijke gorilla's /eringwekkend uit, maar zege aan de held van het lat. Trudy Marshall trekt mller in de vrouwelijke aandacht en de verrader anders typeren goed en >ijzondere spanning, waar- d de toeschouwers geheel irprogramma mag naast irnaal zeker ook genoemd m van de Hongaarse tenor i, die ontvlucht uit een amp, gelegenheid krijgt tem goed te ontwikkelen toeschouwers daarvan in liederen volop genieten 5EMENT GEëINDIGD sement van de heer C. te Alkmaar, is geëindigd ainderd worden der enige Na jaren van rust gaat het vroeger zo beroemde Bloemencorso in Bergen herleven. 2 Augustus! Dat was vóór de oorlog een groots gebeuren, Avaaraan duizenden en dui zenden zich kwamen verlustigen. Dat was een roem van Bergen. En die roem moet herleven! Wat vroeger een gemeente van 5000 zielen kon presteren, dat moet een ge meente van bijna 9000 zielen toch zeker ook kunnen. Vroeger hadden we Dirk Klomp, die de geestdrift er in bracht en die er voor zorgde, dat een groot corps ent housiaste mensen zich uitsloofde om dit gemeentelijk feest te doen slagen. Maar door het door de V.V.V. ge vormde comité, dat zich vol vuur met de voorbereiding van het Bloemencorso heeft belast, zal zeker ook met even veel klem een beroep op de medewer king van alle verenigingen en bur gers worden gedaan. En als hoofd van de gemeente wil ik dit beroep op U, lezers Bergenaren, ondersteunen. Waarom kwam er vroeger met de Bergense bloemencorso's iets bijzonders naar voren? Omdat de bevolking van Bergen er zélf enthousiast voor was en zich moeite getroostte om het feest te doen slagen. Zij hield van haar dorp en zij rekende het zich tot plicht mede te werken aan de grootste manifestatie, die haar gemeenschap kon leveren. Dan kwam de geest van Bergen naar voren. En die geest is er nog! Wij houden nog net zo veel van ons dorp als vroeger en we zijn er nog net zo trots op als vroeger, wanneer er in Bergen iets goeds gebeurt. En daaraan willen wij graag medewerken. Ik hoop en verwacht dat vele man- Uitstapje ouden van dagen Woensdag hebben ongeveer 225 ouden van dagen van Bergen hun jaarlijkse tocht gemaakt, welke uitstekend ge slaagd is, dank zij het mooie weer. In tegenstelling met andere jaren, werd nu de reis gemaakt per salonboot van de Rederij Zwaag en niet met auto's en bussen. Per extra tram werd s' morgens te half negen gereden tot Koedijk, waar de boot voor de boerde rij van de heer Swaag ligplaats geko zen had in het N.H. Kanaal. Om negen uur werden de touwen losgegooid en onder de welluidende klanken van een gedeelte van Bergens Harmonie, dat de gehele tocht heeft meegemaakt, nam de reis een aanvang, waarvan het einddoel Amsterdam was. Om 12 uur werd de boot gemeerd aan de Prins Hendrikkade. In Amster dam werd gewandeld, uitgezonderd door hen, die zich moeilijk voort kon den bewegen en per taxi vervoerd moesten worden naar Krasnapolsky, waar een warme maaltijd gereed stond. Tussen deze maaltijd door zorgden de heer Syphuis, als conferencier en goochelaar, en twee damesaccordeon- nisten voor afwisseling, waarna de heer Hopman, als voorzitter van het comité, de gelegenheid te baat nam allen die hadden meegewerkt om deze tocht mogelijk te maken, dank te zeg gen, waarop door de burgemeester, die de tocht meemaakte geantwoord werd. Om 3 uur werd naar de boot terug gewandeld, zodat om 4 uur de terug reis, nadat men nog door het haven gebied had gevaren, aanvaard moest worden wilde men te half negen weer te Koedijk zijn. Daar stond een extra- tram gereed om de deelnemers naar Bergen te brengen. Allen keerden zeer voldaan huis waarts en waren opgetogen over het geen er gezien en genoten was, dank zij de medewerking van de Bergense ingezetenen, de muziek, de heer Syp huis en de beide damesaccordeonisten. nen en vrouwen, jongelui en ook oude ren, bereid zullen zijn hun medewer king aan ons grote Bergense feest te verlenen op de manier die de feest commissie van hen zal vragen. Er zijn vele handen nodig en geld! Men kan zich aanmelden in het V.V.V.- gebouwtje. Laat het Bergense feest goed worden en laat die roem van ons dorp herle ven. Het hangt af van de burgerij! De Burgemeester, Dr. W. HUYGENS Verkeersregels op de verlichtingsavond De wnd. groepscommandant der Rijkspolitie te Bergen (N.-H.) ver zoekt ons het volgende bekend te maken: Op Woensdag 19 Juli 1950, de datum waarop te Bergen-Binnen de verlich tingsavond zal worden gehouden, gel den voor de bestuurders van voertui gen de volgende verkeersregelen: Van 20.30 uur tot 24.00 uur worden geen voertuigen e.d. in de kom van het dorp toegelaten. Eventueel daarin zich bevindende motorrijtuigen moe ten tijdig van de wegen worden ver wijderd. Het parkeren van motorrij tuigen op de wegen is slechts toege staan daar, waar deze als parkeer plaatsen zijn aangewezen. Voor rijwie len is gelegenheid tot stalling op daar voor bestemde plaatsen. Het door gaand verkeer zal gedurende die tijd buiten de kom van het dorp worden geleid en de bestuurders van de di verse voertuigen dienen zich stipt te houden aan de aanwijzingen door mid del van richtingspijlen gegeven en aan die, eventueel door de politie gegeven. De passagiers van de autobusdienst AlkmaarBergenSchoorl wordt in hun eigen belang aangeraden zich tijdig op de hoogte te stellen van de gewijzigde halteplaatsen. Verlichtingsavond De V.V.V Bergen schrijft ons: Op Woensdag 19 Juli zal wederom de zo bekende verlichtingsavond wor den gehouden. Het is algemeen be kend, dat een dergelijk sprookjesfeest alleen maar iii Bergen kan slagen. Wie herinnert zich niet dit feest van vroeger jaren, als de duizenden lam pions onder het zwaar neerhangende lover hun geheimzinnig licht in dui zendtallen en in vele kleuren, doen schijnen en ons dorp tot een sprook jesland omtoveren? De in het dorp vertoevende gasten waarderen dit feest dan ook boven mate. Er zijn er zelfs, die het tijdstip van hun verblijf zó regelen, dat zij de verlichtingsavond kunnen bijwonen. De bezoekers komen van heinde en ver om het lichtdorp te bewonderen. Wij wekken dan ook ieder op om het feest zo luisterrijk mogelijk te maken. Hoevelen zijn er niet die van hun ge vels en tuinen iets bijzonders weten te maken? De buurtverenigingen zijn reeds aan de voorbereidingen bezig en zullen straks, geholpen door honderden ijve rige handen, de kaarsen in de lam pions ontsteken. Het is een wonder, te zien met hoeveel kunstzinnigheid en vindingrijkheid men altijd weer nieuwe licht_ en figuureffecten weet te bedenken. En telkens ook verbazen wij ons er over, hoe in zo'n korte spanne tijds de duizenden lampions worden opgehangen en ontstoken. Wij hopen van harte dat het weer gunstig zal zijn. De vrolijke muziek van Bergens Harmonie, die evenals vroeger langs de verlichte lanen en wegen een mars zal maken, zal het feest zeker helpen slagen. „Je kunt 't toch niet meenemen" Blijkens de in dit nummer voorko mende advertentie zal de toneelver eniging Cantecleer op Dinsdag een tweede voorstelling geven van het openluchtblijspel „Je kunt 't toch niet meenemen". Honderden hebben Woensdag genoten van dit aardig blij spel en herhaaldelijk weerklonken in ht Openluchttheater de spontane lach salvo's. Natuurlijk heeft men ook de gunstige persverslagen gelezen van deze première en wij twijfelen er dan ook niet aan, of Dinsdag zal het the ater tot de nok gevuld zijn. Het stuk vangt precies 8.15 aan. Na afloop bus sen naar Alkmaar 23.15; naar Schoorl 23.30. DOKTERSDIENST OP ZONDAG Morgen, Zondag 16 Juli wordt de medische dienst te Bergen waarge nomen door dokter Poot, tel. K 2208— 2423. Plattelandsvrouwen bijeen Dezer dagen werden in de vergade ring van de Plattelandsvrouwen, afd. Heiloo, weer enkele belangrijke me dedelingen gedaan. Zo deelde Mevr. Glijnis-Schermerhorn, de voorzitster, o.a. mede, dat onder leiding van mevr. Van Lienep met een zangclubje zal wor den begonnen. In October zal een hand- werktentoonstelling worden gehouden, terwijl nog deze zomer in Ter Coulster een zgn. landdag zal worden gehouden, Verder werd medegedeeld, dat de Ver. voor Gezinsverzorging uitstekende resultaten bereikt. Hierna hield Drs. Nell uit Oudkarspel een lezing over „Erfelijkheid en karakter", welke le zing de volle aandacht had van de aan wezigen. Verschillende vragen naar aanleiding van deze interessante lezing werden op bevredigende wijze beant woord. Het was een leerzame en nut tige avond. 't Nut heeft een nieuw bestuur In de laatst gehouden vergadering van 't Nut werden de plannen voor het ko mende seizoen besproken. De samen werking met het Instituut voor Ar beidersontwikkeling werd ten zeerste op prijs gesteld. In het begin van Sept. zal de bibliotheek weer geopend wor den. De bestuursverkiezing had tot re sultaat, dat de heer Ds. Bloemhoff voorzitter werd, B. Eiser, secretaris, D Bos penningmeester en dat mevrouw Renes, Mevrouw Dijksen en de Heer Peters tot leden werden gekozen. De nieuwe Openbare Lagere school Sinds enige tijd is men bezig met de bouw van de nieuwe openbare la gere school achter de Stationsweg. De school krijgt vier leslokalen en kan wor den uitgebreid met nog twee lesloka len. De ontwerper is de bouwkundig ambtenaar Piet Eversteijn. Het werk wordt uitgevoerd door de aannemer Jac. Klaasse. In het najaar zal de school waarschijnlijk gereed zijn. De kermis De kermis in onze gemeente zal dit jaar worden gehouden op 30 en 31 Juli en 1 Aug. a.s. op het gemeentelijk sportterrein naast het Forestersterrein. Zondag 30 Juli om 3 uur zal de ker mis geopend worden en plm. 25 exploi tanten zullen daar hun standplaats vinden. Gevonden en verloren Gevonden en verloren voorwerpen te Bergen en Bergen aan Zee. Gedurende het tijdvak van 4 tot 12 Juli werden aan het politie-bureau te Bergen de navolgende voorwerpen als gevonden aangegeven: Groene wollen shawl, portemonnaie. sportmodel, goudkleurige broche, muis grijs poesje, tijgerkleurig poesje, be mande fles; zilveren schakelarmband, blauwe alpinomuts, broche van geld stukken, hoofddoek met rode rand, bal (groen-blauw), militaire regenjas, fototoestel, beige regenjasceintuur, autosleutel „Union", wit kinderlaarsje, rubber schoenborsteltje, groene wollen shawl, lesboek (flora), kleine porte monnaie 0.25, kastsleutel, zakmes, kindersandaaltje (linker), blauwe autoped, lepel, schep, zilver ringetje, gestreepte slipover. De lijst van verloren voorwerpen over bovengenoemd tijdvak vermeldt: Zonnebril, rood jasje met drukkno pen, hondenriem met 2 penningen, rood badpak, rood gebreid vest, bo- vengebit, boodschappennet, luchtkussen, sportkous, zakagenda, bruin jasje met capuchon, gouden armband (antiek) grijze pet, kinderschoentje (crêpe zool), overjas (demi), gele zijden shawl portemonnaie met ritssluiting, gouden zegelring, rood-bruine portemonnaie, gladde gouden ring, gedeelte van autoped, lichtblauw kindersokje, ver chroomde broche, kleine gouden broche, lucifersdoosje, inh. 8.74, br portemonnaie, model portefeuille, bad handdoek met badpak, damesarmband horloge, bruine schoudertas, blauwe overall, portemonnaie, inh. 6, zilver kinderringetje, blauw dameswindjack zonnebril (groen montuur), gouden herenpolshorloge, padvindersporte- monnaie 3.50, blauwe shawl (witte motieven), rode autoped. Inlichtingen te bekomen aan het Groepsbureau der Rijkspolitie, Karei de Grotelaan 17, telefon 2444, elke werkdag tussen 10 en 11 uur v.m. De raad der gemeente kwam Vrijdag middag om 2 uur in voltallige verga dering bijeen. In het bijzonder heette de voorzitter het nieuw benoemde raadslid J. Akkerman welkom. De voor zitter deelde mede, dat goedkeuring was verkregen tot het aangaan van een geldlening en een rekening-courant- overeenkomstenbesluit met de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten. Hierna legde de heer Akkerman de vereiste eden af. Aan de heer J. P. J. Woudman werd op diens verzoek eer vol ontslag verleend als onderwijzer aan de o.l. school te Stompetoren we gens zijn benoeming te Alkmaar. Als opvolgster werd benoemd mej. J. van Sighem te IJmuiden. Ter behandeling van het verzoek om salarisverhoging van de schoolschoonmaker ging de raad in comité. Besloten werd het voorstel van B. en W. alsnog aan te houden tot een volgende vergadering. De gemeente zal zich garant stellen tot een bedrag van f 1 in de verpleegkosten in het Centraal Ziekenhuis voor ziekenfonds patiënten die een langepe ligtijd dan 42 dagen hebben, voor zover deze pa tiënten een aanvullende verzekering hebben gesloten. Een verzoek om sub sidie van het Witte Kruis, afd. Scher- merhorn, ten behoeve van het door die afdeling gestichte Bureau voor Zuige lingenzorg ontlokte enige discussie. De heren Spaan en Zwaan achtten 't juis ter indien de kosten hiervan zouden worden gedragen, door die inwoners uit de gemeente die van dit bureau ge bruik maken. Besloten werd in tegen stelling tot het voorstel van B. en W. tot het verlenen voor het jaar 1950 van een subsidie ad f 71, het bedrag der te verlenen subsidie te stellen op f 50. Vervolgens boden B. en W. aan de raad de rekening der gemeente over het dienstjaar 1949 aan. In de rondvraag vroeg de heer Spaan naar de herstellingen aan de steiger. De voorzitter lichtte toe, dat dit force majeure was en dat B en W. hadden be sloten deze herstellingen billijkheids halve voor rekening der gemeente te doen uitvoeren. De heer Spaan zag gaarne dat door de bietenbouwers en andere gebruikers van deze steiger evenals dit in de Schermer het geval is, bij het aanleggen van steigers van polderwege, een bijdrage werd gevo teerd. Anders zag hij gaarne een veror dening in het leven geroepen, waardoor de mogelijkheid werd geschapen, dat een ieder die van de steiger gebruik maakt aan de hand van het te versche pen tonnage een re'cognitie betaalt. De voorzitter voelde niet veel voor deze geopperde denkbeelden. - Hij achtte het instellen van de beoogde verorde ning ongewenst. De heer Schuuring sloot zich bij de mening van de voorzit ter aan. De heer Schelling wilde zich als belanghebbende niet in deze kwes tie mengen. Tegen het opnemen van contact met de gebruikers van de steiger, teneinde van deze personen een bijdrage te verkrijgen waren de heren J. Akkermar en L. Schuuring, terwijl de heer Schelling zich van stemmen onthield. De heer Zwaan vroeg naar het aan brengen van een aanplakbord. Bekend makingen hebben thans plaats door middel van afkondiging in het aan de voorzijde van het raadhuis aange brachte kastje. Aan de Noordzijde zal een grotere kast worden aangebracht. Tevens vroeg iheer Zwaan naar de vernummering. De voorzitter zei dat de huisnummerbordjes in bestelling zijn en dat de werkzaamheden hiertoe reeds in vergevorderde staat zijn. De heer Schuuring vroeg naar de doorlichting van de bevolking. De voor zitter las een schrijven voor dat naar aanleiding hiervan werd ontvangen van de Inspecteur voor de Volksgezondheid in Noord-Holland, waaruit blijkt dat t.z.t. ook de gemeente Oterleek aan de beurt zal komen. De kosten hiervoor zullen f 1.05 per inwoner bedragen. Tot slot dankte de heer Spaan de voorzitter en diens gezin voor het on derdak dat de burgemeester heeft ver leend aan de verwanten van een ge sneuvelde Australische vliegenier. Door deze handelwijze, aldus de heer Spaan, heeft de burgemeester de eer van ons volk tegenover het buitenland hoog ge houd"- 22. „Zo zo, dus dat zat er achter hè?" gaat mevrouw Kat door. „Ik dacht, dat jullie me kwamen helpen?" „Maar mevrouw, dat hebben we toch gedaan" roept Pim. „En we willen U nog veel meer helpen. We hebben ge zien, hoe U zich hier in dit huis af slooft en daarom is onze Slorpo-stof- zuiger zo'n uitkomst voor de huis vrouw". „Ja, maar ik wil helemaal geen stofzuiger! En mijn man ook niet!" Maar Pim heeft de koffer al open gemaakt. „Deze stofzuiger is he lemaal niet duur mevrouw". Mevrouw Kat raakt haar goede humeur weer helemaal kwijt. „Het kan me niet sche len of die stofzuiger goedkoop of duur is„Ja maar mevrouw het gaat vlugger met een stofzuiger!" roept Pim wanhopig. „Laat U ons toch even de monstreren". „Nee", roept mevrouw Kat boos, „en als jullie niet weggaan, zal ik mijn man roepen!" Tuberculosebestrijding De grote propaganda-wagen van de Neder landse Centrale Vereniging tot bestrijding der T.B.C. kreeg niet de belangstelling der bur- g'erij, die men er van verwacht had. Het schoolfeest heeft hieraan wel enige af breuk aangedaan. Zeer zeker waren anders de kinderen der hoogste klasse op bezoek ge weest. Men kan ook ,de jeugd niet genoeg opmerkzaam maken op het gevaar van be smetting. Maar ouders en opvoeders dienen eveneens g'oed te weten, hoe men de weer stand verhoogt teg'en besmetting. Schoolfeest slaagde naar wens Donderdagmorgen om zes uur vertrokken de schoolkinderen, 104 in getal, met het Krom- menieër-bootje voor een reisje naar Amster dam. De kinderen werden begeleid door de onderwijzeressen en commissarissen van het Schoolverbond en de Harmonievereniging „Au rora". Onder vrolijke muziek gleed het bootje over ons mooi Noordhollands Kanaal. 's Avonds om 7 uur voer ons vrolijke volkje opgefleurd door de muziek van „A ra" door het kanaal. De hele burgerij stond langs de waterkant de kinderen toe te wuiven. Bij de aankomst nam mej. Westerhof, waarnemend hoofd, het woord, om allen, die hadden ge holpen, te bedanken voor het aandeel in het welslagen van deze dag. Hoofddoel was geweest Artis. LANGEDIJK, 13 Juli. De aanvoeren van vroeg'e aardappelen blijft ongeveer op hetzelfde peil. Zowel Broek op Langen dijk, als Noord- scharwoude had dagaanvoeren van 10 12 wagons. De aangevoerde aardappelen varen erg vuil, wat geen gunstige invloed op de prijs had. Toch hield de prijs zich goed. De middel maat Eersteling ging tussen de 9 en 13 cent van de hand, de drielingen maakten van fi ll cent, terwijl de kriel nog voor 6 k 7 cent werd verkocht. De bonken boven maat 50 werden vlug ver kocht tussen 10 en 11 cent. Er was nog flinke vraag voor export over zee. De Blauwe Eigenheimers waren gevraagd en gingen tussen 14 en 16 cent. Doré's no teerden 11 k 13 cent. De Rode Eersteling was naar verhouding' iets duurder en kwam meestal wat boven de prijs van de Blanke Eersteling te liggen. De prijs van de slabonen, die nog maar weinig worden aangevoerd ging' flink omlaag, n.l. van 85 op 45 cent per kg. Tuinbonen waren moeilijk te plaatsen. Ook de koolsoor ten deden het zeer slecht; zowel rode en witte als gele draaide meest door. Het deel, dat verkocht werd, kwam slechts weinig boven de marktprijs. Er was alleen wat export van rode kool naar Engeland. Ook het binnen land nam slechts weinig af. De prijs van de bloemkool loopt aardig op, l a maakte tussen de 30 en 38 cent, eerste soort noteerde tussen de 20 en 30 cent. De tomaten-prijs daalde deze week van 85 tot 50 cent. De vraag uit Duitsland neemt af onder invloed van grote aanvoeren van natuur- tomaten in Italië, die van zeer voldoende kwa liteit schijnen te zijn. DOKTERSDIENST De doktersdienst zal gedurende dit weekend worden waargenomen door dr. R. M. Manjoero te Broek op Langendijk. tel. K 2267—364. VOETBALNIEUWS Zaterdag 15 Juli: Oudkarspel, 7 uur DTS 1—LSVV 1; 5,45 uur DTS a—HOSV a. AANGIFTE LEERLINGEN CHRISTELIJKE KLEUTERSCHOOL Nieuwe leerlingen voor de Chr. kleu terschool kunnen worden aangegeven op Dinsdag a.s. 's middags tussen 3,30 en 4,30 uur aan de school. Voor 1 October a.s. moeten zij de leeftijd van vier jaar heb ben bereikt. CHRIST. KLEUTERSCHOOL Leerlingen voor de Christ. Kleuterschool te Noord-Scharwoude kunnen worden aangegeven aan de school op de Dinsda gen 18 en 25 Juli a.s. tussen 3,45 en 4,30 uur. Gedurende de maand Augustus kun nen de leerlingen worden aangegeven bij mevr. H. Verburg. OMZET GROENTEN VEILING De groentenveiling had tot 5 Juli 688.133,95 omgezet tegen 703.973,42 in hetzelfde tijdvak van 1949. GESLAAGD Onze plaatsgenoot, de heer J. de Jong, slaagde te Amsterdam voor het eindexamen MTS, afd. weg- en waterbouwkunde. Soldaten varen thuis Asturias, voer Donderda» door het Suez kanaal, op weg naar A'dam; Cameronia, vertrok Donderdag uit Djakarta, op weg naar A'dam. Alle opvarenden gered In de nacht van Donderdag op Vrij dag is het Engelse motorschip „Fen- stone" in de buurt van Terschellinger bank op een mijn gelopen en gezon ken. Als grote bijzonderheid dient te worden vermeld, dat het eerste nood sein pas hedennacht om half één werd waargenomen door de uitkijk van het lichtschip „Terschellingerbank". Het gezonken Engelse schip „Fen- stone" was 410 ton groot en behoorde thuis in Swansea (Wales). Het was met een lading oud ijzer op weg van Em- den naar Huil. Bij boei st. 3, in de buurt van Ter schellingerbank is het op een mijn ge lopen en spoedig gezonken. Alle op varenden zijn' echter gered. Hedennacht werd bij het lichtschip Terschellingerbank een rode lichtkogel waargenomen, waarna een zwak lichtje werd gezien, dat de letters G E seinde. Het lichtschip stelde zijn zoeklicht in werking en zag daarna weer een klein licht. Om tien voor een nam de vuur toren Brandaris van Terschelling een zwak seinlampje waar. Om 1 uur voer de reddingboot „Brandaris" uit. Een uur later haalde een motorsloep van het lichtschip de uit 11 koppen bestaan de bemanning uit de sloep van de „Fenstone". De „Brandaris" heeft de bemanning van droge kleren voorzien en naar Terschelling gebracht. De bemanning verklaarde drie en twintig uur in de sloep te hebben rondge&obberd. Kapi tein Brown van de „Fenstone" zou voordat het schip zonk nog een tele gram hebben verzonden met de me dedeling, dat het schip zinkende was. De „Brandaris" is in de loop van de nacht met de geredde bemanning op Terschelling aangekomen. De mannen zijn, ondanks hun lange zwerftocht op zee, redelijk fit. Marktberichten ALKMAAR, 14 Juli. Snijbonen: stam 44— 57 en stok 62—76; sperciebonen 34—57; spi nazie 12-18; postelein 10-24; peulen 39- 76; rabarber 14-20; andijvie 5-9; sla 2-7; bloemkool: IA 46-63, I 28-44 en II 15-25; komkommer 7-15; spitskool 6,80; rode kool 6—7,80; groene kool 10; bieten 12—26; wor teltjes 8—13; uien 8—20; sjalotten 2—8; aard appelen: drielingen 6—11; aardbeien 1—2; doppers 24-50; selderie 2-4; peterselie 2-4; tomaten 45—55 en bonken 23—35; bessen 17— 40; zwarte bessen 65; perziken 5—20,50; prui men 5—11; kruisbessen 20—41; aardappelen: nieuwe 7—12. LANGEDIJKER GROENTENCENTRALE, 15 Juli. 100.000 kg aardappelen: eerstelingen 9,60—11,80, doré 10,80; blauwe eigenheimers 11,80—13,80, rode schotten 12,40—12,90, grove 9,10-10,70, drielingen 6,50-8,50 en kleine 3,40—5,70; 120.000 kg rode kool 6—6,30; 11.000 kg gele kool 5—5,10; 500 kg tomaten: A 41—42 en B 36—38; 900 stuks bloemkool: IA 43-43,50 en I 28,80-41,50. NOORDERMARKTBOND, 15 Juli 100.000 kg. aardappelen 10.5013.10, grove 10.1010.80, drielingen 5,708, kleine 55,60, rode Eerstelingen 12.30 —13.40, Eigenheimers 1414.10; blauwe Engenheimers 9.8015; 1500 kg. rode kool 6. W ARMENHUIZEN, 15 Juli 1950. 35.300 kg aardappelen; Schotse muizen 11,10— 12,90; grove 10,10—10,80; drielingen 7,90— 9.20; kleine 6,70—7,30. AKERSLOOT, av. half 8, ds Kaptein. DE RIJP, geen dienst. EGMOND AAN DE HOEF, 10 uur, ds v. d. Poll van Weesp. GRAFT, 10 uur ds Kastein. OOST-GRAFTDIJK, 10 uur, ds Boekee. ST. PANCRAS, Herv. Gem., half II en 7 uur, ds Postma. BERGEN AAN ZEE, half elf (en niet om half tien), dr. Van Royen van Am sterdam (liturgische dienst) STICHTING VOOR GEESTELIJKE VOLKSGEZONDHEID Dé Vrijdagavond-spreekuren van zuster v. d. Wel (Vóór- en Nazorg- dienst Stichting voor Geestelijks Volksgezondheid in Noord-Holland, Kennemerstraatweg 103 te Alkmaar) komen op 21/7, 28/7 en 4/8 a.s. we gens vacantie te vervallen. DIERENBESCHERMING Zwervend is in Alkmaar aangetrof fen een grote zwarte spaniel. Nogmaals wordt men er aan herin nerd, dat geen dieren bij de inspec teur gebracht mogen worden. Dat is alleen het geval met aan- of over reden dieren. Het adres van de in specteur Is: C. Verwer, Baanstraat te Alkmaar. Jubileumwedstrijd van 't Hooge Huys eindige met I—i Vele trouwe toeschouwers van de wedstrijden in de bedrijfsvoetbalcom petitie hebben zich gisteravond langs het kletsnatte Alkmaar-veld geschaard, teneinde getuige te zijn van de jubi leumwedstrijd, welke de tienjarige v.v. ,,'t Hooge Huys" tegen een combinatie uit de A-afdeling speelde. Ten teken dat het hier een feest-wedstrijd gold, werden de captain van het Hooge Huys vóór de aanvang van de wedstrijd bloe men aangeboden, een geste waarvoor met een welgemeend applausje werd bedankt. De ontmoeting zelf stond op een naar bedrijfsvoetbalnormen ge meten hoog peil. Er werd enthou siast gespeeld en in een zeer behoor lijk tempo. Het A-elftal zocht uiteraard in het begin naar de juiste combinatie, doch toen de spelers ietwat op elkan der ingespeeld waren, kon van een aan trekkelijke wedstrijd gesproken wor den. 't Hooge Huys, versterkt met drie actieve spelers, bood kranig partij en wist haar veldmeerderheid in de eer ste helft uit te drukken in een verdien de 10 voorsprong. Een snelle rush van de linksbuiten Groefsema besloot hij met een fraaie voorzet, die van dichtbij door Mosch langs de uitste kende Telefonia-keeper Ohm gescho ten werd. In de tweede helft kwam het A-elf tal allengs in de meerderheid, doch Teileman en Bruin, geassisteerd door een verdedigende middenlinie, hielden van resoluut opruimingswerk. School het grootste gevaar in de rechtsbuiten C. Bierman (Reiniging), het genoegen van het scoren van de gelijkmaker smaakte zijn collega op de linkervleu gel Jansen (SOVA). Nog enige fraaie kansen deden zich voor, maar de Huys- deur bleef verder hermetisch gesloten. In een gezellige bijeenkomst in res taurant „Tom" op het Waagplein werd aan de spelers van de jubilerende club een lunchkaasje aangeboden, terwijl da A-spelers als herinnering een fraai le peltje met de afbeelding van het per ceel van 't Hooge Huys ontvingen. Het was reeds ver na middernacht alvorens zij het geschenk aan hun resp. ega's konden tonen. Schoolzwemmen in Pesies bad In Pesie's Natuurbad legden leerlingen van de openbare lagere school, de openbare ulo school, de Berger Schoolvereniging en do Chr. school en enkele padvinders zwemproe- ven af. Geslaagd voor diploma A: Kees Ketten borg, Roel Wielinga, Bobby Hoogland, Henk Tijken, Jan Kokkelink, Ev. v. d. Linde, Betsy Beeldman, Jopie v. d. Kieft, Tiny Mander- sloot, Marian Niermans, Hans Woud, Aii Bak, Jorien Dey, Tiny Krom, Anna Reinders en Coby van Weele (allen van de openbare lagere schpol), Barbara v. d. Berg, Frans Muytjens, Ineke Honig, Nelly Hiehle, Gisela Smit, Inge Schnei der, Rensje Royaards, Marti, Postma, Anneke Kuypers en Otto Schaap (Berger Schoolvereni ging), Anneke v. d. Mandele en Rietje van Breuk (Chr. School), J. Koger en G. Karsten (padvinders), Ina den Hartigh, Jacob Dey, Guus Teerling, Hub. Adr. v. Vleuten, Toni Scheepers, Han van Soest, Koen v. Limburg Stirum, Antje Wielinga en Han Kettenborg (ulo-school). Voor diploma B slaagden: Kees Kettenborg, Anneke Pijper, Rina Muller, Huib Poot, Hans Woud, Ali Bak, Jorien Dey, Tiny Krom, Ann Reinders en Coby van Weele (allen openbare school), Anneke Kuyper, Els Monsees, Gisela Smit, Hans Appel, Mart Postma, Nelly Hiehle, Otto Schaap, Ineke Honig (Berger School vereniging), Corn, den Hartigh, Toni Schee pers, Hanneke Roos, Ferd. Meischke, Dina Bibberink, Tr. Breed, Arie Kuyper, Klaas Leeu wenkamp, Koen v. Limburg Stirum, Ronny Knapen, Antje Wielinga, Tr. Schermerhorn, Henk Tromp, Han Kettenborg, Corn. Bakker, Lou v. d. Berg en Warry v. Kampen (ulo school). Voor diploma C slaagden: Sonja Waslan- der, Chr. van Vleuten, W. van Tiel, P. Man tel, D. Dibbits, Kees Blokker en Alex Waslan- der (ulo) en Martie Postma en Otto Schaap (Berger Schoolvereniging). Aan de dood door gasvergiftiging ontsnapt Gisteren is een 58-jarige man, wo nende aan de Bergerweg ternauwer nood aan de dood ontsnapt. De man, wiens echtgenote niet thuis was, wilde melk warmen. Hij zette hiertoe een Ko ker op een gasstel, waaraan een ver sleten slang was bevestigd. Daar de man slecht ter been is heeft hij terug naar de huiskamer de slang waar schijnlijk los getrapt, waardoor de toe voer van gas geheel vrij kwam. In de huiskamer viel hij flauw. Gelukkig be merkten de buren het ongeval en >n- middellijk heeft de toen gewaarschuw de G. G. D. met een zuurstofapparaat de man bijgebracht, waarna hij voor onderzoek naar het Centraal zieken huis is overgebracht. BEVORDERINGEN TUINBOUWSCHOOL HOORN. Aan de Rijkstuinbouwschool te Hoorn werden bevorderd naar de tweede voorbereidende klasse: G, C. de Groot en J. P. Vennik, Koedijk. P. Hollan der, Beemster; J. Kostelijk Cz„ Broek op Langendijk; C. Schouten, Heerhu- gowaard; naar de eerste middelbare klasse: S. Hartog, Heiloo; P. W. Klif fen, Zuid-Scharwoude; A. Klomp en J. van Wonderen, Heerhugowaard; W. Mosch, Warmenhuizen; J. Pauli en H. Waterhout, Beemster; D. Ruiter, Nieu we Niedorp; H. de Vries, Koedijk; naar de tweede middelbare klasse; Chr. Slot, J. Hollander en G. Kanjsen, Beemster; W. J. Buwalda, St. Pancras; P. Oostmeyer en J. Volkers, Heerhu gowaard; J, Geels en Th. vd Heyden, Alkmaar; mej. R. Oudendijk, Hens broek: N Stuifbergen, Heiloo; J. Vliig, Oudkarspel en S. Wit, Nieuwe Niedorp. GESLAAGD Geslaagd te Den Haag voor het Staatsexamen Nijverheidsonderwijs N XX (Kinderverzorging en opvoeding) onze stadgenote, mej. M. Schoorl. In Den Haag slaagde voor het Staatsexamen Piano A mej. J. P. C Tuvn. alhier.

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 3