Hevige gevechten aan de Koem Churchill waarschuwt voor gevaren VERENIGDE NOORD-HOLLANDSE DAGBLADEN Om Azie „te bevrijden" samen Goldschmidt verloor de gele trui Iedere aanvaller krijgt 't antwoord dat Hitler in 1945 kreeg I op Arnhem erraden liispuii' siond Engeland Maandag 17 Juli 1950 147e Jaargang No. 165 DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN Verwacht wordt dat Amerikanen op klein gebied zullenstandhouden Rivier werd rood van het bloed Scherpe critiek op de Amerikaanse soldaten Truman wil gedeeltelijke mobilisatie in de V.S. Sukarno's troepen vechten op het eiland Buru Vrijwilligerslegioen der V.N. voor strijd in Korea? „De slechte mannen in het Kremlin" Amerikaanse vliegtuigen boven Straat-Formosa „Veiligheidsraad moet Koreaanse en alle andere kwesties regelen" Amerika en Europa schouder aan schouder Britse oorlogsbodems in Nederland Behoort Labrador aan Nederl. erfgenamen ischap te Scheveningen op onder verdachte omstandig- p'aats gevonden. der commissie wenst zich tspreken van positieve con- nthouden. Dit lid is voor szins er van overtuigd, dat op 15 September 1944 geen :n aan de Duitsers heeft ge- rnt het voorgenomen geal- ensief op Arnhem. Bedoeld dit verband op een verkla- hreieder. Met betrekking tot an Lindemans kan dit lid t een definitief oordeel ko- issie in haar grootst moge- ierheid Is van oordeel dat 5 komen vast te staan, dat op 15 September 1944 bij de s Driebergen geen mede- eeft gedaan over het aan- :nsief van de geallieerden op KONG" Lindemans le werker die, om zijn redden, voor de Duitse ging werken. Hij pleeg- noord in de gevangenis. mededelingen die de heer P. ithoorn, inspecteur der rijks- aan de commissie heeft ge- het onderzoek, dat is inge- de dood van Lindemans, is volgens de grootst mogelijke d der commissie duidelijk at generlei aanwijzingen zijn dat Lindemans „uit de weg ruimd". Zijn dood is hoogst- ijk het gevolg geweest van in van een grote dosis lu- Ike hij zichzelf heeft ver- vaaraan hij is geholpen door 'gster, van wie echter, indien het geval is, wel vaststaat, trbij slechts gedreven werd ven van persoonlijke aard. ook een poging tot zelf- lleen laat de commissie in ;1 de opmerking niet achter zij de indruk heeft, dat aan op snellere wijze medische :unnen zijn verleend. ide zender „De Flitspuit" irende de oorlogsdagen niet ad, zoals velen dachten, doch d. ndingen werden georgani- een vroegere Britse milt- hé in Nederland, de heer ie teksten werden geschre- leyer Sluyser, een redacteur •beiderspers. lender zo snel reageerde jp ;sen in het bezette geDied, door, dat de Engelsen /ia binnen 24 uur, de inhoud ïogelijke Nederlandse kran- fisch doorgezonden kregen. 186 stenen treden van de ien opgedragen moesten it geschiedde dan in looppas stokslagen en schoppen. konden veel van de mannen Op geraffineerde wijze wer- levangenen de dood ingedre- >ij gebruikte men de navol- ïode: Als de betrokkenen i de trap waren, bijna be nder de last der zeer zware ■d hun door de begeleidende 5-er gezegd hun last neer te daarvoor in de plaats lich te nemen. Om dit te doen, gevangenen de trap in haar Dpen en zich begeven naar itgang, waar deze stenen estapeld. Deze linkeruitgang er van het kamp af en liep iting van de z.g. „Posten- was een rij van SS-ers die ng rondom het kamp opge- Liepen de gevangenen deze om lichtere stenen te halen, dit aangemerkt als een po- ontvluchten en werden zij don neergeschoten, le uren waren er dertien do- lillenden van de gevangenen, kten, dat zü allen doodge- uden worden, liepen vrijwil- „Postenkette". Toen vond lijkbaar voor deze dag ge- erd verder alleen stenen ge- volgende dag herhaalde zich ie geschiedenis. De enkelen, ds *,og niet dood waren, wer- vóór de Postenkette gesteld eze neergeschoten. Twee van cb probeerden terug te trek- m bij de doden geworpen en ipprgeschoten. BUEEAU ADMINISTRATIE Voordam 9, Tel. 3320 Postgiro 187294 REDACTIE Acht-rd.m 20, Tel. 2274 Directie: J. BIJLSMA en C. KRAK Hoofdredacteur: A. KAPTEIN ALKMAAESCHI GOD TARIEVEN: Advertenties: 16 ct p. mm Familieberichten 20 ct. p m.m. Vraag en Aanbod (alleen 2e hands goederen) tot 15 woorden f 1.elk woord meer 5 ct. Uitslui tend contant. Abonnementen 1.50 per maand. ,f 4.50 per kwar taal plus incassokosten Het legerbericht van generaal 31 acAtthur zegt, dat de 24ste Amerikaanse divisie Zondagmiddag de Noordelijke aanvallen in de centrale en Westelijke sector van de Koemlinie heeft afgeslagen. De vierde Nbordkoriiaanse divisie is de posities vaneen Amerikaanse compagnie in de Oostelijke sector binnenge drongen, doch de communistische troepen zijn niet sterk genoeg om dat voor deel te behouden. Het blijkt dat de communisten versterkingen aanvoeren. Men heeft colonnes van tanks, vrachtauto's en artillerie waargenomen. Newyorkse radiostations hebben op heden gedateerde berichten van het front omgeroepen, volgens welke Amerikaanse troepen door een hevige Noordelijke aanval, gericht op Taedjon, gedwongen zijn zich van de rivier de Koem terug te trekken. De Noordelijken hadden een aanval ingezet na een hevige beschieting met artillerie. De Amerikanen, aldus de berichten, hebben nieuwe stellingen betrokken. De radio-telefoonverbinding met Taedjon werkte nog, maar de stad zelf is grotendeels ontruimd. Gezien de communistische opmars naar Koemtsjon, hal verwege Taedjon en Taegoe, is het duidelijk, dat de Amerikanen snel in een klein gebied in de Zuid-Oostelijke hoek van het schiereiland zullen worden sa mengedrongen. Taegoe, 115 km ten Z. O. van Taedjpn, is thans de zetel van Zuidkoreaanse regering. Superforten bombardeerden opslag plaatsen en het rangeerterrein te Tsjongdjoe aan het middenfront, ter wijl 50 gevechtsvliegtuigen en lichte bommenwerpers steun gaven aan de grondstrijdkrachten door communisti sche stellingen en verbindingslijnen aan te vallen. Amerikaanse oorlogsschepen aan de Oostkust bombardeerden de weg langs de kust, die evenwijdig loopt aan de spoorweg van noord naar zuid, en trof fen de stad Oettsjin, olietanks, spoorweg emplacementen en havengebieden langs de kust. Goed gerichte aanvallen van Australische Mustangs aan de Koem kleurden de rivier met bloed, schoten gaten in de linies en velden vluchten den „als lappenpoppen". Aan de Koreaanse Oostkust, zo deel de een militaire woordvoerder mede, is een groep Amerikanen geland en heeft springladingen aan een rots bevestigd. Toen een colonne Noordkoreaanse vrachtauto's verscheen, werd de lading tot ontploffing gebracht, waardoor de colonne niet verder kon. Een oorlogs schip nam het eonvooi onder vuur en de Amerikanen trokken zich terug. Noordelijken melden successen In een door de Noordkoreaanse leger- leiding uitgegeven communiqué wordt onder meer medegedeeld dat de Noord koreaanse troepen over het gehele front aanzienlijk zijn gevorderd Een 5000 ton metend Amerikaans oorlogsschip zou door zeven granaten van de Koreaanse marin zijn getrof fen voor de Westkust van Korea, nabij de 38ste breedtegraad. Het Amerikaan se schip werd zwaar beschadigd, aldus in een Noordkoreaans communiqué. Voorts wordt gezegd, dat de Noord- koreanen „een groot aantal Amerika nen en Zuidkoreanen gevangen -a- men", toen zij Tsjoengdjoe, 38 km ten Noorden van Taedjon, drie dagen ge leden bezetten. Volgens Walter Simmons, correspon dent van de „.Chicago Tribune", die zich bij de Amerikaanse strijdkrachten in Korea bevindt zijn vele waarnemers er van overtuigd, dat er iets schort aan de opleidingsmethode in vredes tijd. De manschappen, die meer dan een jaar intensief in Japan zijn opge leid, blijken „groen" en angstig te zijn, wanneer zij in de strijd gewik keld worden. De meesten kennen nog geen onderscheid tussen artillerievuur van de vijand en van de eigen man schappen. De discipline is slecht. Deze jonge soldaten zijn geneigd gauw aan de haal te gaan en hebben behoefte aan sympathie. De jonge officieren zijn nog erger dan hun manschappen, al dus Simmons. Zij zijn verslapt door het rondhangen in officiersclubs in Japan. Sommigen zijn gedegradeerd wegens laf gedrag in het vuurgevecht. Janssen heeft opgegeven De Nederlandse ploeg in de Ronde van Frankrijk heeft zijn eerste verlies geleden, Jansen, de sympathieke Lim burger, is hedenmorgen niet aan de start verschenen. Gisteren was hij reeds ziek, maar kwam toch nog juist op tijd aan de finish te Rouaan. Collins is optimistisch Generaal J. Lawton Collins, chef van de generale staf van het Amerikaanse leger, die te Washington is terugge keerd van een bezoek aan het front in Korea, verklaarde op een persconferen tie dat de Amerikaanse troepen in staat zullen zijn een „uitgestrekt brugge- hoofd" in Korea te handhaven en dat zij uiteindelijk de Noordelijke aanval lers zullen terugwerpen. Lt. Gen. Walton H. Walker, com manderend generaal van het 8ste Amerikaanse leger, die, vol gens een mededeling van het hoofdkwartier van Generaal Mac- Arthur te Tokio het commando over de landstrijdkrachten op Ko rea op zich heeft genomen. Geheim Russisch-Chinees verdrag Hoge regeringsfunctionarissen ver klaarden te Washington dat president Truman het Congres een boodschap zal zenden, waarin hij het zal verzoeken hem te machtigen een gedeeltelijk mo bilisatie-programma uit te voeren en hem de hiervoor benodigde gelden toe te staan. Dit „gedeeltelijke mobilisatie programma", dat zowel op manschap pen als op vervaardiging van oorlogs materiaal betrekking heeft, zal vol doende zijn om aar, de Koreaanse cri sis en aan de gevolgen van de tegen stelling tussen Oost en West in breder verband het hoofd te kunnen bieden. Weerbericht Verwachting, geld g tot Dinsdag avond: Wisselend bewolkt en aan vankelijk overwegend droog. Later op de dag waarschijnlijk weer enige regen. Meest matige Zuid westelijke wind. Ongeveer dezelfde temperaturen of iets hogere. DINSDAG: Zon op 4.40, onder 20.51; maan op 8.12, onder 22.33. Opzienbarende publicatie in Amerika „The American China Policy Asso ciation", een in 1946 gestichte Ameri kaanse vereniging, die ernaar streeft de politiek van de „open deur" in Chi na te bestendigen, heeft medegedeeld te beschikken over een afschrift van een geheim verdrag tussen de Sowjet- Unie en het communistische China, waarin onder meer is bepaald dat het Chinese rode leger een internationale communistische strijdmacht zal wor den, die zal helpen bij de „bevrijding" van geheel Azie Voorts krijgt de Sowjet-Unie het recht troepen in China te legeren, zulks „ter bescherming van de wereldvrede". Het Chinese communistische leger zal met vier millioen man worden uitge breid. Het zal worden omgevormd tot een internationaal communistisch le ger, van Koningin naar Vlaardingen In de gemeenteraad van Vlaardingen deelde de burgemeester mede, H.M. de Koningin bereid te hebben gevonden het z.g. oranjecarillon in gebruik te komen stellen op 7 Aug. Dit carillon is aangebracht in de toren van de grote kerk uit erkentelijkheid voor de rege ringsperiode van Koningin Wilhelmina. De grootste klokken dragen de namen, van Koningin Wilhelmina, Koningin Juliana, Prins Bernhard en van de vier Prinsessen. Een rechtbank te Vsetin (Tsjecho- Slowakije) heeft drie personen ter dood veroordeeld wegens verraad en spionnage. dat rechtstreeks onder het bevel de hoogste officier van het Sow- jetrussische leger zal komen te staan De bevolking van China zal met hon derd millioen worden teruggebracht, „daar China niet over voldoende hulp bronnen beschikt om zoveel mensen te kunnen voeden". De Sowjetrussische regering krijgt het recht om tenminste tachtig procent van de Chinese grond stoffen te betrekken. Het Amerikaanse ministerie van bui tenlandse zaken verklaarde geen com mentaar op dit bericht te zullen geven Twee Amerikanen staan op wacht hij een kist met dynamiet op een „ondermijnde" brug aan het front op Korea. Bij hun terugtocht over de rivier Koem gebruikten de Amerikaanse strijdkrachten 6 00 ton dynamiet om de brug over de rivier op te blazen. Reuter meldt, dat volgens een mede deling van radio Ambon troepen der RIS zijn geland op het eiland Buru en dat er gevechten tussen de aanvallers en de verdedigers van het eiland heb ben plaats gehad nabij de hoofdplaats van het eiland, Namlea, met doden en gewonden aan beide zijden. (Buru ligt ten Westen van het eiland Amboina. Red.) Alle tekenen wijzen er op, dat de RIS voorlopig een taktiek zal volgen om de eilanden rond Ambon te bezet ten; het ziet er echter niet naar uit, dat men plannen heeft Ambon rechtstreeks aan te vallen. De Verenigde Naties overwegen een internationaal legioen van vrijwilligers te vormen, dat aan de strijd in Korea zou deelnemen. Een ontwerp-plan werd aan de Amerikaanse regering en aan Douglas MacArthur toegezonden. Op de oproep van de V.N. tot hulp aan Zuid-Korea, welke Vrijdag door Trygve Lie werd gericht tot 53 niet- communistische landen, is tot nog toe geen belofte voor militaire hulp voor generaal MacArthurs troepen gevolgd. De eerste reacties tonen aan, dat vele landen, hoewel zij de actie ten aanzien van Korea steunen* van mening zijn, dat hun strijdkrachten nodig zijn voor hun eigen verdediging of voor andere bestaande verplichtingen overzee. In een militaire gymnastiekzaal te Aldershot (G.Br.) heeft een brand ge woed, die voor een waarde van acht ton aan militaire auto's en andere uit rustingsstukken heeft vernield. De Fransman Gauthier heeft Goldschmidt een aardige „melkkoe" ont nomen. De gele trui zal niet langer de schouders van de Luxemburger sieren. Waarschijnlijk zal Goldschmidt dat nog niet zo erg vinden maar met de gele trui zijn tevens de dagelijkse duizend gulden verdwenen. De voorsprong van de Fransman in het algemeen klassemen* bedraagt echter slechts twee minuten op de Luxemburger zodat het niet onmogelijk is dat Goldschmidt vandaag of morgen de trui weer zal mogen aantrekken. De etappewinnaars van Zaterdag en Zondag waren Paotti (Italië B) Stan Ockers (Belgie A). Het Nederlandse ploegje heeft nog steeds geen verliezen geleden. Henk de Hoog, de man die Zondag een ernstige poging in het werk stelde een etappe te gaan winnen, staat in het algemeen klassement als beste Neder lander negentien minuten op de leider ten achter. Behalve De Ruijter hebben de overigen een uur achterstand. Wij zitten echter nog met een volledige ploeg in de Tour, hoewel Wagtmans en Janssen niet geheel fit zijn en dat kan de Italiaanse ploeg niet meer zeggen. Bartali heeft name lijk zijn knecht De Santi vaarwel moeten zeggen. Ook Neri en Fernanden hebben de strijd moeten staken. (Zie voor het verslag elders in dit blad). Winston Churchill drong er in een te Plymouth gehouden toespraak op aan dat opnieuw „op hoog niveau zal wor den gepoogd de Sowjetrussische rege ring duidelijk te maken hoe ernstig de wereldsituatie is". Hij viel „de oligar chie van slechte mannen" in het Krem lin aan die „een politiek van nimmer eindigende aanval en bedreiging voe ren". Churchill bracht in herinnering dat hij vóór de tweede wereldoorlog had gewaarschuwd voor Hitier en zijn na- tionaal-sociaxisten. Hij vergeleek de bedreiging door het communisme met die van het nationaal-socialisme en hij zeide: „Ik herhaal deze middag mijn waarschuwingen". „Achter het communisme", aldus Churchill, „zie ik de machtige strijd- In het Zondag door het hoofdkwar tier van generaal Douglas MacArthur uitgegeven communiqué wordt medege deeld, dat marinevliegtuigen van de Amerikaanse zevende vloot zijn be gonnen met het uitvoeren van patrouil- levluchten boven Formosa, teneinde elke aanval op dit bolwerk der Chine- nationalistische regering te verijde len. Stalin antwoordt Nehroe Maarschalk Stalin heeft de premier van India, Nebroe, geantwoord, dat hij het met hem eens was, dat een wederopleving van de werkzaamheden van de Veiligheidsraad de eerste stap vormt tot regeling van de Koreaanse en alle andere kwesties, aldus verklaart de „New York Times". Met „wederopleving van het werk van de Veiligheidsraad" bedoelde Stalin het toelaten van com munistisch China in plaats van het Nationalistische. Dit zou leiden tot hervat ting der besprekingen over het Koreaanse conflict, doch dan tussen „alle vijf permanente leden van de Raad". De Russische nota, aldus het blad, was kort gesteld. De „New York Times" baseert bovenstaande op „vertrouwelijke inlich tingen" Een plaats van herkomst is niet genoemd. Officieel is op het ogenblik dat wij dit schrijven nog niets bekend over de inhoud van dc nota. Wel dat het antwoord van Stalin op de boodschap van Nehroe door Gromyko op het Russi sche ministerie van buitenlandse zaken aan de ambassadeur van India is over handigd. Plechtigheid voor de helden van Bastenaken Te Bastenaken (Ardennen), op de plaats, waar in December 1944 en Januari 1945 Hitiers laatste poging om de opmars der geallieerden in West-Europa te stui ten in het bloed van 76.890 Amerikaanse soldaten gesmoord werd, hebben Amerikanen en Europeanen Zondagmiddag de gelofte afgelegd bereid te blijven de zo duur gewonnen vrijheid te blijven verdedigen. Op de Mardassom-heuvel bij Bastenaken is het grootse monument onthuld, dat het dankbare Belgische volk heeft opgericht ter nagedachtenis aan deze tienduizenden Amerikanen. De Amerikaanse verdediger van Bas tenaken, generaal McAuliffe, (de man, die, toen zijn strijd hopeloos scheen, voor Duitse onderhandelaars slechts 't antwoord „nuts" beschikbaar had), gaf, staand voor het monument, waarin de historie van de slag in gouden, letters is gebeiteld, een beschrijving van de dra matische veldslag. Hij voegde daaraan toe: „Thans zijn Belgie en de Verenigde Staten met andere landen verbonden in het At lantische Pact met het oog op een ge meenschappelijke inspanning om een nieuwe bedreiging van onze vrijheid te weren. Mijn regering heeft verklaard, dat een nieuwe bedreiging van Belgie tevens een bedreiging zal zijn tegen de Verenigde Staten. Bij het eerste teken van een militaire aanval zullen alle hulpmiddelen van de vrije naties in de schaal worden geworpen voor de ge meenschappelijke zaak. Door ons in dustrieel en wetenschappelijk overwicht en door de vastberadenheid van ons volk kan er slechts één antwoord zijn op elke aanval, namelijk het antwoord dat ook Hitier heeft gekregen". Namens het Belgische volk heeft minister-president Jean Duvieusart aan de voet van het monument de geval len Amerikanen geëerd. „Zij die te Bastenaken hebben gevochten en ge wonnen, hebben het rech* te eisen, dat de vrije volkeren de offers zullen bren gen tot verwezenlijking van hun een dracht en de strijd zullen voortzetten voor vrijheid en vrede in de wereld" zeide Duvieusart. „Het is nodig dat Europa eensgezind in staat zal zijn om de daad der helden van December '44 te vernieuwen en zodoende elke aan' valsgedachte te ontzenuwen". De Nederlandse regering was bij de plechtigheid vertegenwoordigd door de staatssecretaris van oorlog, de heer Fockema Andreae, de Nederlandse am bassade te Brussel door ambassaderaad Beelaerts van Blokland, de generale staf van het Nederlandse leger door generaal Baay. De redevoeringen werden gevolgd door een défilé van troepen der ver bonden naties. Voorop ging het 500 man sterke Amerikaanse contingent, gevolgd door een afvaardiging van de Ameri kaanse oudstrijders. Dan volgden Franse Britse, Luxemburgse en Nederlandse troepen. Bij de daarop volgende dui zend man Belgische troepen was ook een afdeling artillerie en een detache ment Sherman-tanks. De militaire mars door de straten van de stad werd een ware triomftocht voor de Amerikaan se soldaten. Om de Perzische olie Perzie heeft de Sowjetrussische klacht dat van Amerikaanse zijde olie-explo raties werden verricht aan de Sowjet- russischPerzische grens van de hand gewezen. In de Perzische verklaring wordt gezegd, dat luchtkartering zal worden verboden en uitsluitend Perzi sche ingenieurs in het vervolg bodem exploraties zullen verrichten ter ver mijding van wrijving en misverstand. Overigens is Perzie van mening op zijn grondgebied te kunnen laten en doen wat het wil. LONDEN OVER HET ENGLAND- SPIEL. De Engelsman, die tijdens de tweede wereldoorlog verantwoordelijk was voor het optreden van geheime agenten in Nederland, heeft „fouten" be- gaan, aldus heeft een woordvoerder van het Engelse ministerie van buitenlandse zaken verklaard naar aanleiding van het rapport der parlementaire enquête commissie. Toen deze commissie in Sep tember van het vorig jaar naar Londen kwam, waren de dngelse autoriteiten het er over eens, dat men tijdens de oorlog bij iet zenden van geheime agenten naar Nederland een risico moest nemen. Slaagden zij niet, dan was dit te wijten aan „een verkeerde be slissing". krachten der Sowjet-Unie. De commu nisten zijn, na hun overwinning in China, bezig nu troepen samen te trek ken tegen Tibet, zij bedreigen Perzie, zij proberen Joegoslavië te overdonde ren en zij veroorzaken grote ongerust heid in Finlard en Zweden. Ik ben niet van mening, dat een oorlog nabij is, doch ik moet u verzoeken niet te ver onderstellen dat de tijd in ons voor deel werkt. Door Korea zijn de geva ren voor een derde wereldoorlog niet toegenomen; zij waren reeds ernstig. Wel zijn deze gevaren dichterbij ge bracht en zij zijn nu ook duidelijker herkenbaar". Ruim 500 „Jantjes" van de Britse marine passagieren in Amsterdam. Za terdag voeren twee oorlogsbodems van de Royal Navy, ieder getrokken door twee Nederlandse sleepboten door het Noordzeekanaal naar de Amsterdamse haven en meerden naast elkaar gelegen schuin tegenover de achterkant van het Centraal Station aan de Javakade. Het zijn de torpedobootjager „St. Kitts", en het fregat „Loch Alvie". In Rotterdam zijn drie Engelse mo tortorpedoboten voor een niet- officieel bezoek aangekomen. Zij hebben lig plaats gekozen in de Waalhaven Dezer dagen is te Amsterdam opge richt de stichting „Labrador". De stich ting heeft ten doel het behartigen van de rechten en belangen van de naza ten en rechtverkrijgenden van Joseph de Ia Penha, in leven reder te Rotter dam, met betrekking tot de aanspraken op de landstreken Labrador, Corte Real en verdere landstreken, die aan ge noemde Joseph de la Penha in het jaar 1697 door de koning-stadhouder Willem III in eeuwigdurende erfpacht zouden zijn geschonken. De stichting tracht dit doel te bereiken door het opsporen van alle documenten en stukken waaruit van het bestaan van het recht van Jo seph de la Penha blijkt, alsmede alle op deze zaak betrekking hebbende stuk ken van vroeger gevoerde processen. Reeds is opdracht gegeven tot een al gemeen onderzoek met betrekking tot de afstammelingen van Joseph de la Penha. Paus voorspelt enorme emigratie Paus Pius XII heeft voorspeld dat er in de komende vijftig jaar een emi gratie zal plaats vinden die veel groter zal zijn dan de verplaatsingen van men sen, waardoor Noord- en Zuid-Amerika werden bevolkt. Alles van de pariij Louis Fuernberg, gezantschaps- raad van het Tsjechoslowaakse ge zantschap bij de Oostduitse rege ring heeft een lied gedicht en op toon gezet onder de titel „De partij heeft altijc gelijk". Het luidt onder meer: „De partij heeft ons alles gegeven, van de zon en de wind af. Zij heeft ons ge maakt tot wat wij nu zijn en nim mer was zij schriel". Pierre de Gaulle in Amsterdam Pierre de Gaulle, de burgemeester van Parijs, heeft Zaterdag en Zondag een bezoek aan Amsterdam gebracht. Za terdagmiddag werd hij in het Amstel- hotel hartelijk begroet door burgemees ter d'Ailly, waarna hij een rondvaart maakte door de grachten van Amster dam. 's Avonds woonde hij een voor stelling van het Grand Ballet de Monte Carlo bij. Tijdens het hierna volgende souper zijn aan de heer en mevrouw d'Ailly geschenken aangeboden. Zon dagmorgen bezocht de heer De Gaulle het Rijksmuseum, waarna hij op de Dam een krans legde bij het monument voor de gevallenen. Nadat 's middags o.m. nog een receptie ten huize van de familie d'Ailly was gehouden, is de heer De Gaulle tegen de avond naar Den Haag vertrokken

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 1