VAN HOUTEN nm Leopol Kübler zondigde tegen het reglement CHEFAROX Gewoon maagzout of Chefarox? Amateur achtervolgers op dreef Minder rode troepen tegenover Honkong De regering verdedigt haar Indonesische beleid Het Belg rei Rusland zoi voor De Ruyier was snelste Nederlander Robic heeft niet aan de verwachtingen voldaan Nieuwe regeling voor bijdrage in huren Koeman in de halve finale Militaire Willemsorde voor een vrouw Hij begon met vijfhonderd dollar Het Nederlandse merk met Wereldreputatie Minister Van Maarseveen contra mr. Oud HET CHINESE BEELDJE Het Radioprogramma Niet-katholiekerr zittingzaal ,Achtt Weerberich DONDERDAG 20 JULI 1950 j£übler heeft gisteren bewezen dat hjj na Coppi de grootste specialist in dit stugge „trein-rijden" kan worden genoemd. Regelmatig als een locomotief draaide hij zijn kilometers, maar ook de Luxemburger Goldschmidt heeft door rijn goede stijl en uitstekende tijd een prima prestatie geleverd. Kübler zou, als hij niet tegen het reglement had gezondigd van de negende naar de tweede plaats zijn gestegen. Tijdens de rit had de Zwitser echter een zijden, lichter, truitje aangetrokken waarvoor de wedstrijdleiding hem met vijftien seconden strafte. Uitslag zesde etappe. 1 Kübler (Zw) 1.57; 2 Magni (Italië) 1.57.39; 3 Goldschmidt (Lux) 1.58.18; 4 Blomme (Belgie) 1.58.38; 5 Bobet (Fr) 2.00.17; 6 Lambrecht (Belg) 2.00.17; 7 Ockers (Belg a) 2.0048; 8 Gauthier (Zuid-Oost) 2.01.05; 9 Dussault (Centr. Zuid-West) 2.01.23; 10 Meunier (Centr. Zuid-West) 2.01.56; 11 Bartali (Italië a) 2.01.57; 12 Kirchen (Lux) 2.02.02; 43 De Ruyter 2.05.38; 44 Voorting 2.05.42; 77 Vos 2.08.55; 88 De Hoog 2.09.42; 103 Wagtmans 2.11.31. Algemeen klassement. 1 Goldschmidt (Lux) 43 uur 8 min. 38 sec.; 2 Kübler (Zw) 43.09.12; 3 Gau thier (Zuid-Oost) 43.09.25; 4 Magni (Italië a) 43.11.15; 5 Lambrecht (Bel gie a) 43.11.49; 6 Blomme (Belgie a) 43.13.11; 7 Bobet (Fr a) 43.14.01; 8 Meu- yAN DE FAVORIETEN heeft Robic 1 gisteren niet aan de verwachtingen voldaan. Halverwege was hij reeds 2 min. 50 sec. achter op Goldschmidt, de renner die op dat moment de leiding had. De Breton gaf als verklaring dat hij bergafwaarts wegens zijn gering ge wicht in het nadeel is in vergelijking met zwaardere renners. Ook de Belg Impanis reed niet zoals men dit uit vroeger jaren van hem gewend was. Na 25 km. had Magni, die na hem vertrok ken was reeds anderhalve minuut op hem ingelopen en vijftien kilometer verder had de Italiaan Impanis inge haald. Een zestal kilometers hield de Belg het tempo van Magni vol om daarna definitief af te zakken. Hij ein digde met zijn landgenoot Blomme, de beste Belg in deze tijdrit, op zijn hielen. Tussen Henanbihen en St. Brieuc toonde Kübler, met zijn enigszins wilde doch doelmatige stijl, zijn grote vorm. Met een verrassend gemak beklom de Zwitser tijdens de laatste 20 km. de reeks hellingen en de overwinning komt hem dan ook ten volle toe. Dankzij de prestaties van Lambrecht, Ockers en vooral Blomme hebben de Belgen de eerste plaats in de landen rangschikking veroverd. Zij worden ge volgd door Luxemburg, dat met Gold schmidt als derde, Kirchen als twaalf de en Diederich als twee en twintigste een goede dag had. Na de zesde etappe zijn zes renners, die meer dan 12 procent van de tijd van de winnaar later dan deze binnen kwamen, uit de course genomen. Het zijn: Rol (Frankrijk, Zuid-Oost), de Rijck (Belg. b), Bonnet (Frankrijk Zuid-Oost), Quentin (Parijs), Renaird (Parijs) en Lank (Parijs). Vandaag zijn dus nog maar 104 ren ners aan de start verschenen voor de 248 km. lange etappe naar Anges. BESTE LIEN, Probeer Snel vooral óók eens voor de fijne was! Dan zul je zien dat het nog voor veel méér ge schikt is dan de vaat alleen. Ik heb zelf mijn wollen jurk juist met Snel behandeld en die is zó prachtig geworden! Bijna niet te geloven! En dat allemaal voor 40 ct. per fles. Is het niet enorm? Dag hoor! JE EMMIE. nier (Centr. Z-West) 43.14.07; 9 Ockers (Belgie a) 43.14.22; 10 Kirchen (Lux) 43.14.44; 11 Bartali (Italië) 43.14.47; 12 Piot (N-Oost He de France) 43.14.50; 13 Le Muer (Noord Oost He de France) 43.15.31; 14 Schotte (Belgie) 43.16.23; 63 De Hoog 43.36.45; 89 De Ruyter 43.51.00; 98 Vos 44.18.36; 102 Voorting 44.25.25; 110 Wagtmans 44.36.19. Landenklassement. 1 Belgie (Lambrecht, Blomme, Oc kers) 129.39.22; 2 Luxemburg (Gold schmidt, Diederich, Kirchen) 129.44.48; 3 Noord Oost lie de France (Piot, De Muer, Redolfi) 129.48.06; 4 Italië (Mag ni, Bartali, Pedroni) 129.48.44; 5 Frank rijk Zuid-Oost (Gauthier, Rolland, Brambilla) 129.48.50; 6 Frankrijk a (Bo bet, Geminiani, Lauredi) 129.56.52; 7 Frankrijk Centr. Zuid-West (Meunier, Cognan, Moineau) 130.01.57; 8 Italië b (Bresci, Leoni, Pasottl) 130.03.23; 9 Frankrijk W. (Robic, Pontet, Sciardis) 130.07.27; 10 Belgie b (Storms, Verschue- ren, De Mulder) 130.10.24; 11. Parijs (Chapette, Baldassari, Dorgebray) 130. 17.03; 12 Zwitserland (Kübler, Weilen- mann, Aeschlimann) 130.24.44; 13 Nrd.- Afrika (Dos Reis, Kebaili, Zelasco) 131.13.09; 14 Nederland (De Hoog, De Ruyter, Vos) 131.46.15. Het scheren is heusch niet zo delicaat, wanneer er CÜtöt op Uw mesje staat! Er is een nieuwe regeling uitgevaar digd voor de verlening van jaarlijkse bijdragen in de exploitatie van de wo ningwetwoningen. Deze bevat een tabel, waaruit de grootte der bijdragen voor de verschillende typen woningen ge makkelijk is af te lezen. Deze varieert van f 170 voor een woning voor ouden van dagen tot f 350 voor een etagewo ning met dertien slaapplaatsen. Er is ook een wijziging gekomen in de be paling van de huurprijs. Deze wordt thans vastgesteld op een bedrag, der tig procent hoger dan wat vóór de oor log voor overeenkomstige woningen werd betaald. De regeling treedt op 1 Augustus in werking. De regeling van 1948 blijft echter gelden voor comple xen, waarvoor reeds een bijdrage was toegezegd en met welker bouw nog vóór 1 September wordt begonnen. Doodstraf voor vijftien ex-nazi's Vijftien voormalige S.A.-mannen zijn door een Oostberlijnse strafrechtbank ter dood veroordeeld in een proces van zes weken tegen 84 voormalige nazis. Dertien beklaagden werden tot levenslange gevangenisstraf veroor deeld, de overige kregen gevangenis straffen van vijf tot 25 jaar. 24 zijn voortvluchtig. Zij hadden allen deelgenomen aan een massamoord op communisten in de „bloedweek van Köpenick (Oost- Berlijn), kort, nadat Hitler in 1933 aan de macht kwam. Met gewoon maagzout kunt U tijdelijk het overtollige maagzuur binden. Maar het mag niet in verdubbelde mate terugkeren! Neem eens Chefarox, want dit be schermt bovendien uw maag wand met een geleiachtige genezende laag. Tijdens de series achtste en kwart finales voor het amateurkampioenschap achtervolging hebben zich gistermiddag in het Olympisch Stadion verschillende verrassingen voorgedaan. Niettegen staande een lastige wind werden door enkele outsiders uitstekende tijden ge noteerd waarvan verschillende favorie ten het slachtoffer werden. Dit jaar zullen wij geen finale zien tussen de Zaankanter Koeman en zijn concurrent Kunst. Door overwinningen op Post en Stakenburg had Kunst het tot de kwart finale gebracht. Hierin moest hij uitkomen tegen „Tarzan" van Breenen die met Holleeder in de acht ste finale geen moeite had. Kunst kon op de eerste twee kilometer iets uit lo pen, maar op de helft van de wedstrijd kwam Van Breenen eerst op volle toe ren. Op zijn beurt nam hij nu enkele lengten voorsprong maar bij het ingaan van de laatste ronde kwam Kunst toch nog terug. Met alle energie waarover Van Breenen kon beschikken, en dat is heel wat, perste deze Amsterdammer zijn pedalen echter net iets sneller in het rond dan Kunst en werd winnaar in de tijd van 5.31.6, hetgeen slechts 0.4 sec. sneller was dan de tijd van Kunst. Ook Koeman heeft het niet gemak kelijk gehad. De jeugdige Van Laar had in de achtste finale in de snelle tijd van 5.22.8 met Kooyman afgere kend. Van Laar had deze tijd op weg banden gemaakt en het was dus duide lijk dat Koeman niet zonder slag of stoot een overwinning zou behalen. Bo vendien kon Van Laar een paar sprint- wielen lenen van Jan Hijzelendoorn, zodat de verwachting gerechtvaardigd was dat Koeman ongeveer 5.20 zou moeten rijden om in de halve finale te mogen uitkomen. Koeman maakte „slechts" een tijd van 5.24.2 doch zijn rivaal had tegen de verwachting in, 2.2 sec. meer nodig. Patsy Willekes heeft gisteren de snelste tijd gemaakt. In zijn serie kwam hij tot de respectabele tijd van 5.21.8, in de achtste finale liep hij Sieveking in en in de kwartfinale overkwam het zelfde lot Peters. Krever is de vier de man die in de halve finale zal uit komen. Eerst maakte hij korte metten met Gieseler en in de kwart finale schakelde hij de wegkampioen Dielissen uit in de tijd van 5.24. Dit nummer zal Zondag dus onge twijfeld de nodige spanning brengen. Het is onmogelijk te zeggen welke ren ner met de beste papieren zal starten, hoewel het vrij zeker is dat Patsy Willikes hoge ogen zal gooien. Aan mevrouw B. J. FickGemmeke te Wassenaar is, wegens haar zeer be langrijke illegale werkzaamheden tij dens de bezetting, de Militaire Wil lemsorde vierde klasse toegekend. Zij is de tweede vrouw, aan wie deze onderscheiding te beurt valt. De eer ste was prinses Wilhelmina. Mevrouw Fick heeft voor de groep Je Maintiendrai gewerkt, is later naar bevrijd Nederland ontsnapt en in Maart 1945 in Nieuwkoop geparachu teerd. Daar verleende zij onmiddellijk hulp bij het vervoer van wapenen. Bij haar tocht naar bevrijd gebied nam zij een aantal belangrijke microfilms me de naar Brussel. Eens werd in Palembang de Neder landse jongen Evert Andrau geboren. Hij studeerde geologie in Zwitserland en had toen genoeg van de Oude We reld. Hij trok naar Amerika en sloeg daar zijn eerste slag: een stuk land, dat hij kocht voor 500 dollar, bleek olie te bevatten en ging voor een enorm be drag van de hand. In 1939 herhaalde hij die goede greep en onlangs sloeg hij op deze manier de slag van zijn le ven: een terrein, voor een koopje ge kocht, bleek 10 millioen waard te zijn. Hij woont nu in Texas en bezit een eigen vliegveld met hangar. Daarin zijn vijf en twintig toestellen gestald: zijn buren maken gaarne gebruik -an de service, die hij biedt. De heer An drau zaait ook rijst, eveneens per vliegtuig. Op het ogenblik zwerft hij door Europa rond met 't vliegtuigje van zijn vriend in Parijs. Dezer dagen gaat hij naar huis terug, naar zijn vliegveld, zijn rijst en zijn olie. Communisten in Tibet binnengedrongen? Een blad te Calcutta, de „Acamrita Bazar Patrika", brengt een bericht van zijn correspondent aan de Chinees- Tibetaanse grens, volgens hetwelk Chi nese communistische troepen over de grens getrokken zijn en de hoofdplaats van het gebied Thadjido, Kandjei, be zet hébben. Kandjei ligt ongeveer 1000 km ten Noord-Oosten van Lhasa, de hoofdstad van Tibet. Chinese communisten trekken naar het Noorden (Van onze correspondent te Hongkong) Rood China's Vierde Leger, onder bevel van Generaal Lin Piao, heeft op dracht gekregen om het gebied rondom Kanton te verlaten en zich onmiddellijk naar Mandsjoeijje te begeven, aldus hier in Hongkong ontvangen berichten. Het Vierde Rode Leger bestaat hoofd zakelijk uit Mandsjoerijers, met een mengeling van Koreanen en Japanners, Deze laatsten zijn deserteurs van het voormalige Japanse leger en behoren tot het beruchte „Stalen Corps" der Rode Artillerie. Het was dit Vierde Leger, dat Gene raal Tsjiang Kai Sjeks Nationalistische troepen van Centraal Mandsjoerjje uit verdreef en opjoeg tot aan de grens van Indo-China. Militaire experts in Hongkong zien verschillende redenen voor de noord- waartse mars van het Vierde Rode Leger. Indien de Chinese communisten besloten zouden hebben om militaire steun aan de Noord-Koreanen te ver lenen, zou dit leger daarvoor het meest geschikt zijn, zegt men. De tweede re den, die geopperd wordt, is dat wan neer de Amerikanen en andere strijd krachten van de Verenigde Naties uit eindelijk Zuid-Korea zullen bevrijden en Noord-Korea voorlopig zouden be zetten," er zich een geheel nieuwe situatie zou voordoen. De Amerikanen zouden dan een directe gemeenschap pelijke grens hebben met Rood China en het zou mogelijk zijn, dat het Krem lin het nu reeds wenselijk acht om daar de beste Rood-Chinese troepen op „grenswacht" te hebben. Wat de reden dan ook moge zijn, het gevolg is, dat de Rood-Chinese troepen, die tegenover Hongkong op het vaste land geconcentreerd waren, thans aan zienlijk uitgedund zijn. Het zou ook kunnen betekenen, dat de voorgenomen Rode invasie van For mosa, Tsjiang Kai Sjeks eilandfort, voor onbepaalde tijd is uitgesteld. Reeds lang voordat Amerika's Zevende Vloot in de Straat va» Formosa begon te pa trouilleren, waren de rode invasie plannen al vertraagd door interne ge schillen tussen de rode militaire lei ders te velde en de rode politieke lei ders in Peking. (Nadruk verboden). Bjj de thee 140 gram 30 ets. Gedurende deze maand bij elk pakje een filmboekje voor de kinderen! 'Al (Van onze parlementaire redacteur) JJET DEBAT dat de Tweede Kamer thans over de begroting van Uniezaken en Overzeese Rijksdelen voor 1950 voert, heeft zyn scherpe kantje gekregen door de Dinsdagavond door de voorzitter van de fractie van de WD, mr. P. J. Oud, bjj herhaling afgelegde verklaring, dat hij het beleid van minister mr. J. H. van Maarseveen afkeurt. Reeds bij een vorige gelegenheid heeft mr. Oud over duidelijk te verstaan gegeven, dat hij zeer teleurgesteld is over de wijze, waarop de bewindsman de schending van het zelfbeschikkingsrecht heeft geduld. Sinds dien is de zaak er niet beter op geworden, vond hij nu. Na deze aanval was do aandacht gespannen wat mr.. Van Maarseveen hierop zou antwoorden. Crediet van 280 millioen voor Indonesië De bewindsman vond het Woensdag middag nog al vervelend, dat mr. Oud telkens terugkomt op de „deviaties" (kleine afwijkingen van de gewone koers in het Indonesische beleid). Hij herinnerde daarbij aan een mi-, nister van financien, die tegen deva luatie was, maar haar toch op zeker moment moest aanvaarden. Minister Van Maarseveen doelde hierbij op minister Oud! Steeds weer houdt men nabeschou wingen over de souvereiniteitsover- dracht, waarbij men de verantwoorde lijkheid voor een besluit, dat men zelf heeft genomen, op de regering tracht te schuiven. e Wat denkt men te bereiken met het volk te vertellen, dat de oppositie ge lijk heeft gehad en de regering fout heeft gehandeld? De opsomming van kwade tymntomen kan nooit aanto nen, dat de souvereniteitsoverdraeht een politieke fout geweest is. De re gering had rekening te houden met wn internationale druk. Kenners van In donesië waren er indertijd van over tuigd, dat een voortzetting van de tweede politionele actie een volkomen ontreddering in Indonesië gebracht zou hebben. De minister bleek de bezorgdheid van verschillende Kamerleden aangaan de Ambon te delen. De regering moet zich echter onthouden van inmenging in de interne zaken van Indonesië, Aan een verantwoorde emigratie naar Nieuw Guinea zijn grote bezwa ren verbonden. Bij het rapport van d» Uuniecommissie over de onderhande lingen aangaande de toekomst van dit eiland zal geen nota van de regering worden gevoegd. De Kamer kan ielf uitmaken, wat zij met het rapport wil doen. De minister zonder portefeuille, de heer L. Götzen. heeft een aantal zake lijke vragen beantwoord. Nadat nog was gerepliceerd, is de begroting zonder hoofdelijke stemming aangenomen, met aantekening, dat de communisten tegen waren. Een voor stel van de heer Van de Wetering (CH), om de begrotingspost voor be vordering van culturele samenwerking tussen de rijksdelen met een gulden te verlagen, werd ingetrokken, nadat mi nister Götzen enkele mededelingen over het financiële beleid van de hier voor ingestelde stichting had gedaan. Na enig dbat is voorts z. h. st. De- sloten tot het verlenen van een crediet van 280 millioen aan Indonesië voor het verrichten van betalingen in Ne derland. Er is voorts nog een begin gemaakt met de behandeling van de premiere geling woningbouw 1950. Daarover is nog vrij wat losgekomen. Minister In 't Veld, die de sprekers Door MYRA GAY -xxxx- (9 Ze trilde van opwinding. Deze heer lijke gebeurtenis wiste elke herinnering aan het kleine jade figuurtje, dat op zo'n verrassende wijze in haar bezit was gekomen, uit. Steve liep naar de andere kant van de wagen en stond op het punt in te stappen, toen Julie zich haar hoed her innerde. Ze gaf een verschrikt kreetje en pakte hem haastig op. Ze vond dat ze kinderachtig was ge weest over de hele kwestie. Ze leunde voorover en terwijl ze in het spiegeltje keek, zette ze het hoedje op precies de juiste, vlotte wijze op. Steve zei: „Je bent een heel mooi meisje, Julie Page. Maar dat is natuur lijk geen nieuws voor je." Julie voelde zich plotseling warm en gelukkig. „Het is wel nieuws als het van jou komt, waarde heer!" Steve zei haar naar de grote garage op het Plein te rijden, opdat de schade aan de „Kleine Engel" kon worden op genomen. „We kunnen vandaar lopen naar het Radio-gebouw" voegde hij er aan toe. „Daar pikken we je rol op, die kun je dan mee naar huis nemen en als een bezetene bestuderen, terwijl je je avondmaal eet. Inmiddels zal ik op jacht gaan naar Malvin Kirk. Die ke rel moet eenvoudig luisteren. Die neemt niets op gezag van anderen aan. Zelfs als je schitterende recensies krijgt, zul je toch een willekeurig ac- tricetje blijven tenzij Marvin Kirk het programma zelf is komen horen. Die kerel moet eenvoudig komen luiste ren". Julie hijgde: „Wanneer moet ik met de omroep repeteren?" „Vanavond om halfacht. Maak je maar niet ongerust, kindlief, je hebt ze zo". Hij woelde met zijn hand door zijn rode kuif zodat die er verward en wild uitzag. Hij schoof zijn hoed achterover op zijn bol, zonder er zich iets van aan te trekken hoe hij er uit zag. Julie zei met een frons in haar voor hoofd: „Gesteld dat die rol helemaal niet zo geschikt is voor me. Gesteld, da het mislukt!" Ze was gespannen van opwinding. Steve grinnikte haar toe. „Kalm maar, engeltje, je wordt een sensatie. Je zult eens zien hoe goed die rol je ligt. Maak je daar maar niet ongerust over. Laten we nu opschieten. Zo vlug als de wet ons dat toelaat". Pas toen Julie bij het Plein was ge komen, herinnerde ze zich dat ze ver geten had een laatste blik te werpen op de man die in die smerige portiek, dat naar de pijnloze tandarts leidde, stond te loeren. Ze kwam tot de conclusie, dat het van geen belang was. Steve onderbrak haar overpeinzingen met te zeggen: „Laten we even bij die trottoirband stilstaan en een krant kopen om te zien hoe je interview over de sprong van de brug er in druk uitziet." Julie trok een grimas. „Het staat vast nog niet in deze editie, malle jongen. Bovendien wil ik graag gauw mijn rol in handen krijgen. Dat is, wat mij be- ttreft, verreweg het belangrijkste". „Ah-" kirde Steve. „Een meisje naar mijn hart. Blakend van eerzucht!" Julie sprak langzaam, „Steve, je bent een rare snijboon." „Gappig-raar of gek-raar?" plaagde Steve. En waarom ben ik dan zo'n rare 'mijboon?" Julie richtte haar volle aandacht op het chaufferen. „Ik bedoel alleen maar dat ik je niet goed begrijp, Steve. Dat hindert natuurlijk helemaal niets. Maar straks zei je dat je verliefd op me was en van plan was met me te trouwen. Dat wil zeggen, als ik gezakt was voor mijn proef bij Griff Saunders. En nou ben je opeens een en al opwinding en vreugde omdat ik een kans krijg voor een hoofdrol in een hoorspel. Werkelijk Steve, ik snap er niets van". Steve's glimlach verdween. Hij keek strak voor zich uit en haalde zijn schouders op. Julie kreeg een kleur. „Doe niet zo flauw, Steve Ferris! Je hebt me net verteld dat je gek op me was. Dat weet je best. En je hebt met zoveel woor den gezegd, dat je hoopte dat ik zou zakken bij Griff. En nu ben je opeens in de wolken omdat ik een succes be loof te worden. Werkelijk, ik snap er niets van Steve." Steve sprak: „O, kerels als ik kun nen de liefde naar believen aan- of afzetten net als de waterkraan in de keuken. Maar als het om geld gaat ja, dan wordt het een andere kwestie, kindlief". Hij grinnikte. „Bovendien voel ik wel wat voor een nadere ken nismaking met dat mooie Chinese juf fie. Quong Li Su. Dat is het opwin dendste schepseltje dat ik ooit van mijn leven heb gezien!" (Wordt vervolgd). beantwoordde, heeft er op gewezen dat er twee dingen nodig zijn, wil men de lasten voor het Rijk verminderen: een geleidelijke stijging van het huurpeil en een verlaging van de bouwkosten. Het bouwen zonder rijkssteun is ten groot succes geworden. De actie voor verlaging van de bouwkosten even eens. De minister zal zijn rede vandaag voortzetten. ONDERSCHEIDING VOOR Dr. H. C. RUTGERS Bij K.B. is benoemd tot ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw dr. H. C. Rutgers, secretaris van het Neder lands Bijbelgenootschap en directeur van het conferentiecentrum Woudscho- ten van de Nederlandse Christen-Stu dentenvereniging. de beste wenk voor een zomer- geschenk VOOR HEDENAVOND HILVERSUM I, 402 m. - Nieuwsberichten om 6, 8 en 11 uur. 6.15 Sportpraatje. 6.30 Fadvinders-uitzending, 6.45 Gram.muziek, 7.00 Volle kracht, vooruit. 7.30 Maria Zamor^ 8.15 Radio Philharmonisch-orkest. 9.15 Vrijdag da dertiende. 10.20 Rhythm parade. 11.15 Sport- actualiteiten. 11.30 Vacantiertrip. HILVERSUM II, 298 m. Nieuwsberichten om 7, 8 en 11 uur. 6.00 Leger des Heils- kwartier. 6.15 Land- en tuinbouw. 6.30 St*£jd- krachten. 7.15 Voor onze postzegelverzamelt*rs 7.30 Berlijns-orkest. 7.40 „Vandaag". 8»Ö5 Elck wat wils. 8.30 Omroepkoor. 9.00 Streek recepten. 10.00 Piano-duo. 10.15 De vaart der volken. 10.35 Sweet bird. 10.45 Avondover denking. 11.15 Om het Schaakkampioenschap van Nederland. 11.20 Symphonie. VOOR VRIJDAG HILVERSUM I, 402 m. Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 6, 8 en 11 uur. 8.18 Edvard Grieg. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.00 Chicago Symphonie. 10.00 „Thuis". 10.05 Morgenwij ding. 10.20 „Showboat". 10.30 Voox de vrouw L0.45 Theater-koor. 11.10 De dichter en de verbeelding'. 11.25 Frans programma. 12.00 Les Gars de Paris. 12.33 Sport en prognose. 12.45 Gram.platen. 1.15 Hugo de Groot. 2.00 Kookkunst. 2.20 Het Omroep-Kamerorkest. 3.00 Ons volk in zijn dichters. 3.20 Filmmuziek. 4.00 Filmland presenteert. 4.30 Vacantie-pro- gramma. 5.00 Al Goodman en zijn orkest. 5.20 Wij en de muziek. 6.15 De Vara feliciteert. 6.40 Bach-herdenking. 7.00 Denk om de bocht 7.15 Trio X.IJ.Z. 7.30 Op bezoek bij anderen. 7.45 Hollandse gemeente te Londen. 8.05 „Boeken" 8.15 Symphonie. 8.35 De mens in de toekomst van Europa. 9.00 Men vraagt.... en wij draaien 9.40 De Ducdalf. 10.00 Bui tenlands overzicht. 10.15 Swing and sweet. 10.40 „Vandaag". 10.45 Avondwijding. 11.15 Concert. HILVERSUM II, 298 m. Nieuwsbericht om 7, 8, 1, 7, 8 en 11 uur. 8.15 Pluk de dag. 9.00 Moeders wil is wet. 9.35 Muziek houdt fit. 10.00 Symphonisch morgenconcert. 11.00 De Zonnebloem. 11.40 Trio. 12.03 Pro menade-orkest. 1.20 KRO Minstrelen. 1.45 RRO-vraagbaak. 2.00 Orgelspel. 2.30 Plom- bière. 3.15 Het Radio Philharmonisch-orkest. 4.00 De Zonnebloem. 5.00 Vertelling na school tijd. 5.15 KRO Kinderkoor. 5.45 Amusements orkest. 6.30 Strijdkrachten. 7.15 Regerings uitzending. 7.35 Brabants halfuur. 8.12 Con cert. 9.25 Actualiteiten. 9.35 „Liefde in de Poolnacht", luisterspel 10.35 Omroep-vrou- wenkoor. 10.45 Avondgebed. 11.15 Om het Schaakkampioenschap van Nederland. 11.20 A la Danse. bureau administratie Voordam 9. Tel. 33 Postgiro 187294 REDACTIE A.cht-rd-.nl 20. Tel. 2 Directie: J. BIJLSMA en C. KRl Hoofdredacteur: A KAPTEIN On, vijf uur gistermidd: jarlement besloten tot oph in staat is om te regeri zyn koninklijke waardi fracties van de CVP en eer andere liberalen hebben v< de socialisten hun eigen ad bieden. Dadelijk na afloop zich op de politieke toesta Pregny vliegen. De Koning Vóórdat de socialisten d verlieten, richtte Spaak zi maal tot de katholieken ringsbanken met de dreii den: „Binnen enkele minu een overwinning behalen, het teken hebben gegei strijd, die Belgie kan vers; ig een historische daad, d lukkigste zal zijn in onzi geschiedenis". Voor de liberalen deelde ter Lefebvre mede, dat de; stemming zouden ontho CVP-lid sprak de overtuig de fracties dezer partij zouden vertolken van „c duizenden buiten de CPV-: zers, die bij de volksraadp ben getoond, het standpunt tij te delen". Bij de stemming stemden 387 leden der Verenigde K opheffing van het regentsc de liberaal Lahaye stemde katholieken mee. Vijf minuten over vijf we Koninklijke Paleis, het ai van de Prins-Regent, de vlag neergehaald. Op dat n derden de socialisten het vervolgens enige malen „L< en „Leve de Prins-Regent" plaatsten, evenals kort dar beralen, hun handtekening; Gouden Boek. Hedenmiddag zullen de p: vieusart, en de voorzitters en Senaat naar Pregny vlie koning van het besluit der de hoogte te stellen. Medi dat Leopold morgen naar rugkeert. Met hem komen lijk kroonprins Boudewijn Pirenne. de secretaris van mede. De regering zal ha aanbieden, zodra de koning is aangekomen. Prinsei De prinses De Rethy is, voor wijlen Koningin Asti Admiraal Zacharias, eer plaatsvervangend hoofd vai tingendienst der Amerikaans weert in zijn zojuist gepubl „Behind closed doors", (Ach deuren"), dat het politiek Sowjetrussische partij beslol Ver. Staten vóór 1956 aan t In zijn boek, dat is voltoo uitbreken van de Koreaanse i klaart Zacharias, dat het deze beslissing in de nacht 1949 genomen heeft. Het r: deze vergadering is de Amei lichtingendienst in hander door de Russische kolonel C aanwezig was en later contai zocht met het hoofd van de heime dienst te Berlijn. Volgens Zacharias verwa Politbureau blijkens dit r economischè depressie in Ai sen 1954 en 1956, waardoor d ten een oorlog zouden moete om de gevolgen van de dep: wenden. De Sowjet-Unie zou Amerikanen voor willen zijn bases te bezetten, die de voor hun aanval zouden wil ken. Het zou de bedoeling c Unie zijn zelf hierbij niet lijkheden te geraken. De Sowjet-Unie zou de daarop in een oorlog loi Amerika het nadeel van one bevoorradingslijnen zou hebt rias acht het noodzakelijk, en Truman bijeenkomen en Verwachting, geldig tot avond: Aanvankelijk vee king met op de meeste enkele regen- of onwe Later van het Westen u ringen. Zwakke tot mati hoofdzakelijk tussen Zuid Koeler. ZATERDAG: Zon op 4.4 20.46, maan op 13.46, or (E.K.)

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 6