PELS' LAATSTE NIEUWS Stad en Omgeving OP REIS? m Bergens bloemencorso trok weer duizenden belangstellenden Robert Kiek bezocht de expositie FRANKENBERG n.v. De zon overgooi hei mei haar warme stralen Nutsspaarbank AGENDA Gezin leeft in een vervallen pakhuis Onhoudbare toestand „Van de Wadden ioi hei IJ" Nieuwe avonturen van Pirn, Pam en Pom Gevonden voorwerpen VAN MARSDIEP TOT IJ Verzoek van R.I.S. om uitlevering Westerling afgewezen JongdokdoorZuidelijkefl heroverd DONDERDAG 8 ATTCFDSTÜS 1980 -SB Het met zoveel scanning verbeide voor de vele handen en beurzen die Het met zoveel spanning verbeide eerste bloemencorso na 1939 overtrof de stoutste verwachtingen en vinding rijkheid. Duizenden waren weer getuige van de herleefde glorie. Hield ieder 's morgens zijn hart vast toen het pij- pestelen regende, de enkeling sprak troost in met 't gezegde: „een droeve morgen, een blij einde". En wonder bo ven wonder, de zon brak door en bleef de ganse dag het bloemencorso over gieten met haar warme stralen. Men kreeg een gevoel, aldus de heer Ponstijn, voorzitter van de jury, ais Gijsbreght van Aemstel toen hij uitriep: „Het hemelse gerecht heeft zich ten lange leste erbarmt over mij en mijn benauwde veste". De kleurige stoet Ten aanschouwen van vier a vijf dui zend toeschouwers reed 's middags de landauer met de burgemeester, de vice- voorzitter van de Federatie van VW's en twee bestuursleden van de VW het Van Rheenenpark binnen. Tromgeroffel van de tamboers van Excelsior uit Alkmaar kondigden de stoet aan, Bergen's Harmonie liet vro lijke klanken horen, het feest was be gonnen. Niet minder dan 33 nummers trokken voorbij, het een nog mooier dan het andere. Wat het meest te be wonderen? De vindingrijkheid, de kleurenpracht Zestien verenigingen passeerden eerst de revue: Bergens Harmonie, De Ken- nemer Ruiters, Bergens Mannenkoor, het Chr. Gemengd Koor, de Berger Luchtvaartclub, de Berger IJsportver- eniging, de RK Gymnastiekvereniging DIO, de Bond van Plattelandsvrouwen, het Motet en Madrigaal Vrouwenkoor, Paal 33, de Buurtvereniging Tuin- en Oostdorp, de Tafeltennisvereniging De Merletten, Be-Quick, de Koorvereniging Bergen, BSV, de accordeonvereniging BAV en het Berger Brandweercorps. Het comité Behoud Berger Tram reed met Bello in de vrije groep grote nummers evenals hét Scapino Ballet. Een inzending waar muziek in zit. In het kleine nummer kwamen uit 3 kleutertjes van Matth. Kroon en van Sijpheer. Verder volgden nog Paren, Enkelingen en ten slotte versierde au to's. Een woord van hulde Burgemeester dr. W. Huygens sprak zijn grote bewondering uit over wat hier was tot stand gebracht, compli menteerde he' bestuur van VW en het comité met het succes en bracht hulde MAANDOVERZICHT JULI 1950 In de loop der maand Juli werd op de spaarbankboekjes f336.808,47 (v.j. f333.526,29) ingelegd en terugbetaald f 378.768,87 (v.j. f 367.014.60), alzo min der ingelegd dan terugbetaald f 41.960,40 (v.j. f33.488,31). Het aan de inleggers verschuldigde kapitaal, bij de aanvang van het jaar f 11.472.870,05, bedraagt nu f 11.581.491,48 (v.j. f 11.139.011,97). Het aantal in de loop van Juli nieuw uitgegeven boekjes bedraagt 161 (v.j. 193). Ingetrokken werden 149 boekjes (v.j. 166). Het aantal in omloop zijnde boekjes, bij de aanvang van het jaar 27.774, bedraagt thans, na overboeking (in Mei j.l.) naar een verzamelreke- ning van 597 boekjes met een saldo be neden f 1.waarop sedert meerdere jaren geen mutatie heeft plaats gevon den, 27.389 (v.j. 27.034). Van dit aantal behoren 17.421 (v.j. 17.470) aan personen of instellingen te Alkmaar gevestigd; 6598 (v.j. 6429) aan personen of instellingen elders geves tigd en 3370 (v.j. 3135) aan school- spaarders. Onder de in Juli nieuw uitgegeven boekjes zijn begrepen 20 (v.j. 23) voor pasgeborenen (op deze boekjes plaatst de Spaarbank een eerste inleg van f 1.— In Juli bedroeg het aantal posten van inleg 3619 (v.j. 3605), dat van te rugbetaling 2451 (v.j. 2312) tezamen 6070 (v.j. 5917). De lediging in de loop der maand Juli van 786 (v.j. 552) spaarbusjes le verde een bedrag van f 11.452,21 (v.j. 8.967,19) aan kleine besparingen op. Het aantal in omloop zijnde busjes, bij de aanvang van het jaar 5200. bedraagt thans 5543 (v.j. 4913). voor de vele handen en beurzen die dit wonder hadden gewrocht. De heer Roggeveen, voorzitter van de VW bekende dat het niet altijd even vlot was gegaan en dat er fouten waren gemaakt, maarzo verontschuldigde hij het bestuur, Dirk Klomp was er helaas niet meer, en bij dit typische Bergense feest had men dit als een groot gemis gevoeld. De prijsuitreiking De heer J. Ponstijn deelde als voor zitter van de jury, die verder bestond BoendermakerSchoenmaker, Verkerk (Ontleend aan onze Advertentie-rubriek) DONDERDAG Harmonie Theater, 8 uur: Het meisje van 't stille strand (alle leeft.) Victoria Theater, 8 uur: De weg is lang (14 jaar) Cinema. Americain, 8 uur: Captain Joy. schipper naast God «.14 jaar onder geleide). Gulden Vlies, 2.30 uur: Pietje Bell. Tentoonstelling „Van de Wadden tot het IJ", 1212 uur. Kaasmarktspel 3.30 uur. VRIJDAG Harmonie Theater, 8 uur: De man die mij gegeven werd (14 jr.). Vic toria Theater, 8 uur: Words and Mu sic (18 jr.). Cinema Americain, 8 uur: Met heilig geweld (alle leeft.). Gulden Vlies, 8 uur: Chopin-avond door Theo van der Pas. Tentoonstelling „Van de Wadden tot het IJ", 1212 uur. Kaasmarktspel 1.30 en 3.30 uur. De jury aan de arbeid. Van Wachem en de heren Matth. Wiegman, Karei Colnot en Jaap de Car- pentier, de prijzen uit. Spreker memoreerde het overlijden van het jurylid mevr. Taets van Ame- rongen. De jury was aangevuld met jeugdig bloed, n.l. Colnot en Carpen- tier. Na lang „zwoegen" was de jury tot een uitspraak gekomen. De uit spraak luidde: Verenigingen: le prijs a: het Brand weercorps, waar Bergen zo trots op kan zijn; 1 b: Bergens Mannenkoor; 2 a: BSV met garnalenvisser; 2 b: BYSV met Oudhollands wintervermaak; 3 a: Motet en Madrigaalkoor; 3 b: RK Gym- uit de dames HuygensBruynzeel, nastiekvereniging DIO; 3 c: Be-Quick met voedselvijand no. 1: colorado kever; 4 a: de Tafeltennisvereniging De Merletten; 4 b: De Buurtvereniging Tuin- en Oostdorp; 4 c: De Plattelands vrouwen met haar karnende, spinnende en kantklossende leden; 4 d: Koorver eniging Bergen; 5 a: Berger Lucht vaartclub; 5 b: De Landelijke Rijvereni- ging „De Kennemer Ruiters" met West fries bruidspaar en gasten; 5 c: De Ac cordeonvereniging BAV; 5 d: Paal 33 te Bergen aan Zee. Troostprijzen werden toegekend aan Bergens Harmonie en het Chr. Gem- Koor. In de vrije groepen, groot nummer, werd een le prijs toegekend aan het Comité Behoud Berger Tram met Bel lo en een 2e prijs aan Scapino Ballet. In de groep kleine nummers kregen Drie Kleine Kleutertjes de le prijs en Kabouterland de 2e prijs. Van de paren was de uitslag: 1 a: Piggelmee in de stenen pot, kinderen, Wittebrood; 1 b: Versierde strandwa gen, kinderen, J. Diesfeldt; 2 a: Wij hebben gemeubileerd verhuurd, fam. Philippo; 2 b: Ons eerste corso van M. de Sam. Troostprijs: Bello van mevr. Rasch Bellekom. Enkelingen: 1. Bavo Dekker; 2. Trianon van Verwer. Versierde au to's: 1. Auto van dames Rommelaar Timmerman uit Enschede; 2. Auto van Van Dam te Amsterdam. Het corso is door Polygoon verfilmd en zal Zaterdagavond in De Rustende Jager op het projectiedoek te zien zijn. Vermelding verdient nog, dat dank zij de goede zorgen van de afdeling Bergen, Koedijk, Warmenhuizen en Schoorl van het Ned. Rode Kruis, 27 invaliden uit de verschillende gemeen ten in staat gesteld werden, onder de hoede van enkele zusters, mede te ge nieten van dit bloemenfeest. Een Westfriese boerenwagen. Vanmorgen bezochten wij in de Ovèrdiestraat, in de buurt van de ha ven, de „woning" van het gezin Talens, dat daar in treu ge omstandigheden leeft. De werkman Derk Talens heeft met zijn vrouw en zoontje van één jaar- een vervallen pakhuis gehuurd van een Alkmaarse firma, daar hij geen andere woning kon krijgen. Hij is in het bezit van een vestigingsver gunning. De cementen vloer stond vanmorgen volkomen onder water na het noodweer van de afgelopen nacht. Het water komt er aan alle kanten door het dak dat overigens deze naam ten onrechte bezit. Ook onder de schamele deuren door komt bij re gen een kabbelend beekje naar bin nen vloeien, aangevuld door de con stant overlopende rioolput vóór het huis, die er viskoppen en haringresten aan toe voegt, afkomstig van de na burige vishandel. Een w.c. is de wo ning niet rijk, noch electrisch licht; de muren zijn beplakt met kranten. De paar pannen, die het gezin nog missen kon, stonden luidruchtig mid den in de enige kamer de laatste druppels op te vangen. Een blond jongetje lachte ons vanuit een bedje in de hoek toe, toen wij binnen kwa men. Zijn gezichtje zat onder de bul ten van de zwermen muggen en vlie gen, die het ex-pakhuis bevolken, daar niet goed afgeschut kan worden. Ook mieren zijn er te over. De politie is er vanmorgen vroeg ge weest en adviseerde Talens om ver schillende instanties te bezoeken. Doch de man was al geweest bij de Gezond heidsdienst en bij Gemeentewerken. Deze instanties zouden mensen sturen om te komen kijken, maar er kwam tot dusver niemand. Ook de eigenaar van het pakhuis schijnt er niets aan te kunnen doen. Het is overigens niet alleen in dit ge zin dat dergelijke toestanden heersen, er zijn meerdere huizen in de Overdie- straat waar de vloer blank staat na een regenbui. In een andere woning slapen vijf mensen in één bed om uit de drup te blijven. De huiseigenaars schijnen geen geld te hebben voor reparaties en de huurders nog minder. Talens heeft voor een tientje enkele herstellingen aan zijn dak en vloer laten verrichten; dat was alles wat hij doen kon. Nu is het nog zomer wat men dan zomer noemt doch hoe moet dat straks als de winter komt? Het wordt hoog tijd dat hierin verandering wordt aange- bi acht. Onder de vele bezoekers, die gisteren het slechte weer trotseerden en een bezoek brachten aan de grootse expositie „Van Wadden tot het IJ", troffen w(j de redacteur van het Amerikaanse blad Knickerbocker Weekly, de heer Robert Kiek uit New-York aan. Robert Kiek, die per K.L.M. uit Amerika was overgekomen, zelde na afloop van zyn bezoek aan de tentoonstelling tegen ons: „Het is een verrassing de moderne en originele aankleding van deze show te zien; de brede opzet doet voortreffelijk aan. Alle hulde voor organisatoren en deelnemers en vooral voor de aardige Noordhollandse meisjes". Het is practisch onmogelijk in één keer alle uitstallingen die in de pavil joens van de tentoonstelling „Van de Wadden tot het IJ" zijn ondergebracht, te bezichtigen. Er is daar zoveel te zien, dat men gemakkelijk een stand over het hoofd ziet. Dat is natuurlijk niet de bedoeling van de vergeten standhouder, die alle moeite doet de speciale aandacht van de bezoeker op zijn uitstalling te vestigen. Er zijn echter enkele exposities die zo opval len, dat degene die de bepaalde firma vertegenwoordigt ook zonder speciale moeite veel publiek om zich heen krijgt. Een van deze uitstallingen is die van de heer Jan Buis. De mens is als een vlinder die steeds naar het licht vliegt, en daar heeft de heer Buis gebru'.k van gemaakt. Hij heeft in zijn uitstal ling niet één, doch enkele tientallen lampen ontstoken en zijn stand zo doende in een droom van licht omge toverd. Men treft hier hangende- en staande lampen, schemerlampjes en leeslampen, met of zonder couranten- zakken, aan. Men ziet er mooi uitge voerde sierlampen naast degelijke oud-Hollandse en kandelaars. Ook net pas uit de Russische zone van Duits land ingevoerde Meissenglas trekt de aandacht. Enige elctrische klokken en fraaie souvenirs completeren het ge heel. Diogenes in pyama. Een geheel andere stand, doch niet minder aantrekkelijk, is die van Ge rard Worm uit de Houtil. Heeft u Diogenes (met snor) wel eens in Rob- son pyama gezien? Wel, ook hij is op de tentoonstelling, in de stand van Gerard Worm. Hij heeft een gezellig dik buikje en demonstreert daarmede dat Robson alle mogelijke maten in voorraad heeft. Een heel aardig nacht gewaad is ook de Chinese pyama. waarop een rode of blauwe drakenfi- guur is geborduurd. „Het is een lust om in te slapen" zo staat er bij en dat zal wel waar zijn. Een goede nachtrust in een ge zellig huis Ook KOFA, fa. Spruyt, is bereid te zorgen voor de goede nachtrust van stad- en streekgenoten. Zij is van me ning dat een goede Hazet- of Peerless- matras en een zacht kapokkussen de eerste vereisten zijn. Bij een prettig bed behoort een gezellig huis, én de firma Spruyt is gaarne bereid te helpen met de inrichting daarvan. Zij toont onder meer een huiskamerameublement zoals zij die in voorraad heeft en een dege lijke boekenkast in Gothische stijl. Het interieur van een woning is niet com pleet, zo lang de vloeren nog kaal zijn. Daarom toont de firma Spruyt een aan tal machinaal geweven Smyrnatapijten, Franse Wilton tapijten en -lopers en enige fraaie Royal Axminstertapijten. Vanuit een gemakkelijke, bijpassende Kelimfauteuil kan men hier naar kij- kij zo lang men wil. Kleur en geur De stand, de de zes Alkmaarse bloe mistwinkeliers Clematis, Gerda, Dogge- naar, Van Kessel, Kleverlaan en Tee- rink in samenwerking met de Corella- kunstmestfabriek hebben ingericht, is een feest voor oog en neus. Vooral voor laatstgenoemd lichaamsdeel is het pret tig hier te vertoeven, want in de naast gelegen uitstalling prijken enkele tien tallen flesjes odeur, welke zich ver mengt met die van de aronskelken, an jers, gladiolen etc. Het is practisch onmogelijk deze stand voorbij te komen. Wij hebben onze wandeling langs de Alkmaarse uitstal lingen daarom op deze plaats beëindigd. In een volgend nummer zullen wij een ander gedeelte van de expositie on der de loupe nemen. DAN EERST VOOR EEN GOEDE KOFFER NAAR Langestraat 28, ALKMAAR Een huis geramd Een truck met oplegger komende uit de Noorderpleinsteeg probeerde gis teren het Raaksje in te rijden. Dit ge lukte op een weinig ongebruikelijke manier. De oplegger reed met een schok tegen het hoekhuis op, waarvan de dak goot over een lengte van vijf meter weggescheurd werd. Een nisbuis viel uit de schoorsteen en het behang van de keuken verliet de wand De auto liep slechts lichte schade op. Valpartij Bij de Friese brug reden gisteren twee dames elkaar van de fiets. De ene kwam te vallen en geraakte door een wond achter haar oor buiten kennis. Onder politiegeleide is zij naar haar woning overgebracht, waar de huisarts haar verder behandelde. Een fiets werd be schadigd. 38. Pim, Pam en Pom hebben een mooie uitvinding gedaan. Pim en Pam hebben een plank op hun rug en daar bovenop zit Pom, die achter waarts kijkt. Zo zullen zij een even tuele indringer direct in de gaten hebben. De Haan is erg tevreden, dat zijn nieuwe bewakers hun taak zo se rieus opnemen. „Meneer de Haan", zegt Pim, „gaat U gerust een dutje doen, U hebt een drukke dag achter U Wij zullen wel opletten. Wij zijn Pienter, Paraat en Potig en niemand zal het wagen om Uw dorp binnen te dringen" Terwijl Pim, Pam en Pom hun ronde doen, sluipt buiten de schutting een wolf rond. Het is de zelfde wolf, die de hondjes hun stof zuiger ontstolen heeft. Hij weet niet, dat de nieuwe bewakers in het Kip- pendorp zijn en begint een kuiltje te graven onder de schutting door. Maar wat ziet hij, zodra hij aan de ander» kant van de schutting is gekomen? over het tijdvak van 16 Juli t.m. 31 Juli 1950. 1. Gedeponeerd aan het Bureau v. Politie te Alkmaar en aldaar te be vragen op Maandag, Woensdag en Vrijdag van 11.30 tot 12.30 uur. Kindermanteltje; broek (regenkle ding); bruine portemonnaie met inh.; 2 sleutels aan ring; bruine kinder schoen; sleutel; nummerbord; con tactsleuteltje van auto; dames zomer- kinderschoentje; dubbele rijwieltas, in houd fietspomp; muntbiljet; sleutel; melkroerder; herenschoen; zonnebril; damesportemonnaie; huissleutel in étui; rode portemonnaie met inhoud; regenjas; glacé dameshandschoen; rozenkrans; bruine alpino; grijze pet; beige alpino; gebreide das; kinder jasje; 2 breinaalden; kinderschoentje; rechter kinderschoentje; hondenhals band; bril; vulpen; bruin kinder schoentje; dop benzinetank; drinkfles; ceintuur; gedeelte van kunstgebit; jongens windjack; gummipop; gummi bal. 2. Als gevonden aan het Bureau van Politie aangegeven, alwaar op bo vengenoemde tijdstippen het adres van de vinder is te verkrijgen. Rozenkrans; mandje voor fruit; portemonnaie met inhoud; plastic riem; schoolrapport van Annie Bes teman; medaillon; portemonnaie met inhoud; portemonnaie; bankbiljet; kinderbril; broche verzilverd; steun zool; herenhandschoen; rubber laarsje; broche; groene bal; groene vulpen; oorbel; gabardine jongensjas; blouse; 1 paar sokken; grijze ceintuur; grijze das; leren riem; plastic tasje; bruine vulpen; konijnen; damesvest; Zeeuw se broche; paar kinderschoentjes; vul pen; rode autoped; nieuwe riem; da mestasje met inhoud; zwarte vulpen; halsketting; zwarte gummi bal; trouw ring; autoped; bril in etui; shawl; sleutel; autowieldop; portemonnaie; 2 handschoenen; 2 rieten manden; zwarte vulpen; armband; herenhoed; polshorloge; jongensjas; broche; ben zinedop; traploper; stempel Wed. Beemsterboer; regenpijpen; 2 vulpot loden en ball point in étui; vliegende hollander; groen mapje met 2 munt biljetten; pakje inhoudende 2 direc toires; bril; plastic tasje; capuchon. Burgerlijke Stand Geboren: Arnoldus W. M., z. van W, B. de Haas en Th. H. van den Broek. Cor nells A., z. van P. Schouten en S. van Leijen, Otto P., z. van O. Bolweg en J. B. Wijsman. Getrouwd: Willem Vredenburg en Ca- tfcarina Stokman. Adolf J. Buter en Mar- garetha M. van den Navoij. Pieter Plas en Gijsberta C. Paschedag'. Overleden: Johannes van Ipenburg, 83 jaar, weduwnaar van Th. M. Hoegee. Simon Fraijman, 80 jaar, gehuwd met W P van Veggel. GESLAAGD Voor de vereniging van leraren in han delscorrespondentie, boekhouden en stenografie te Amsterdam slaagde voor Engelse handels correspondentie mej. N. Hninis te Heiloo. In Haarlem slaagden voor de hoofdact© gedeelte B de heren J. Willemse, B. Poeze en J. J. Vethaak, allen uit Alkmaar. BESMETTELIJKE ZIEKTE. Blijkens een officiële opgave kwam in onze stad in de week van 23 toten met 29 Juli één geval van besmette lijke ziekte (malaria) voor. ANANAS OP MARASQUIN, van een samenstelling, welke de danjes die deze oude Franse drank nog niet kenden, verrast door de zacht pikante smaak en heerlijke geur. Per literflacon 7.45 ALKMAAR TELEFOON 2585 Middenstandsexamens De volgende candidaten slaagden o.a. voor het te Alkmaar gehouden midden standsexamen. B. J. Willers, F. M. Wiedijk, J. van Weert, H. Vos, G. M. A. Winkel uit Alkmaar; A. K. Vuil, W. J. Walgien uit Beverwijk; L. M. Weel, J. M. S. Weel uit Heerhugowaard, L. J. Weel, A. M. Winter, P. A. Willemse, C. A. A. de Wildt uit Uitgeest; R. W. Wester, M, de Waard, J. de Waard uit Egmond aan de Hoef; C. M. Warnaar, W. Visser, H. A. v. d. Veur uit Zaandam; N. R. de Winter uit Bakkum; J. Volger uit Oudorp; P. Winnips uit Heiloo; A. A. Westdorp uit Wieringen; J. v. d. Wal uit Julianadorp; C. J. J. de Vroome uit Den Helder; L. Vosse uit Wijk aan Zee; N. J. Vonk uit Heemskerk; A. C. Wiep- jes uit Zaandijk; P. Vrouwe uit Koog aan de Zaan; A. Vreeken uit Broek op Langendijk; G. WintersteijnMiddel koop, J. J. Wisker uit Beverwijk; A. de Wit uit Heemskerk; J. S. de Wit uit Den Helder; N. J. de Wit uit Uitgeest: E. Witte, Th. C. Witte, S. Zijm, C. Blokker uit Texel; M. Wognum uit Oudkarspel; B. Wokke uit Limmen; J. J van Wonderen, C. Wijnker uit Heer hugowaard; D. J. v. d. Woude uit Oudkarspel; F. H. M. Wijffels, J. Zon neveld uit Heiloo; D. G. van Wijk, J. van Wijngaarden, R. van Zaane, J. Le noir uit Zaandam; B. D. Wijsman uit Bergen; A. C. de Zeeuw uit Castricum; J C. Zegers uit Den Helder; H. J. Zent- veld uit Egmond aan Zee; P. Zuijdam uit Harenkarspel; M. Zijn uit Texel; A. de Jong uit Beemster. Botsing door misverstand Omstreeks half vijf kwam gisteren een motorrijder in botsing met een vrachtauto. De auto, die voor de Groen- tenveiling geparkeerd stond, reed lang zaam in de richting van de spoorbomen. Met de bedoeling te draaien stak de be stuurder van de auto zijn linker rich tingaanwijzer uit. De motorrijder, in de mening, dat de auto de Stationsweg in zou gaan, passeerde hem aan de lin ker kant. De chauffeur, die geen motor zag aankomen, sloeg links af met het gevolg, dat de motorfiets aangeraakt werd. De bestuurder en zijn duopassa gier kwamen te vallen. De motorrijder is door zijn huisdokter verbonden na dat de eerste hulp verleend was op het politiebureau. Het motorvoertuig en de auto werden licht beschadigd. Maandagavond 7 Augustus wordt te Den Helder een voetbalwedstrijd ge speeld tussen het kampioenselftal van Heerenveen en een combinatie-elftal van Helderse clubs. Drie employé's van de Rijkswerf werden in verband met hun veertigjarig ambtsjubileum door directie en collega's gehuldigd. Notaris Van Veen te Schagerbrug heeft een lied van West-Friesland ge schreven. Het is door de heer Zaal ge toonzet. In het kader van de Hoornse sportweek had Dinsdagavond een at letiekontmoeting plaats tussen Hoorn en Purmerend. De nieuwe weg tussen Andijk en Grootebroek heeft de naam gekregen van dijkgraaf P. de Groot. Een 19-jarige Beverwijkse ULO- scholier. Jan Schuurman, die zijn rech terarm mist, behaalde desondanks de zer dagen zijn type-diploma. Hij kreeg zelfs een aantekening voor de met goed gevolg afgelegde snelheidsproef. een koelhuis te IJmuiden ging door het springen van een ammonialeiding een hoeveelheid van 15.000 kg fruit ver loren. Ongecorrigeerd) Het Opperste Gerechtshof te Singa pore heeft vandaag het verzoek van Westerling, om diens uitleveringspro cedure aan de RIS geen voortgang tf doen vinden, toegestaan. Deze beslis sing betekent, dat Westerling niet aa» de RIS kan worden uitgeleverd. 9" zou thans ïileen kunnen geschiede» ais in hoger beroep de „Privy Coun cil" de beslissing van het hoogste hol te Singapore te niet zou doen. De:« „Privy Council", gevestigd in Enge land is de hoogste raad van beroep van het Britse Gemenebest. Tot dus ver zijn er geen tekenen, dgt de rege ring der RIS de zaak b(j de „PrW Councill' aanhangig zal maken. Het Amerikaanse legerbericht meld' de herovering van Jongdok door Zuidkoreaanse roepen, die tot 5 h® ten Noorden van de stad zijn opgerut De Zuidkoreanen worden gesteun door het vuur van Amerikaanse scW' pen.

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 2