Nederlandse strijdkrachten worden versterkt Mankracht tot vorming van drie divisies Kort Bestek VERENIGDE NOORD-HOLLANDSE DAGBLADEN Enorm Brits bewapeningsplan van 34 milliard gulden Aanvulling van de bewapening Westerling wordt niet uitgeleverd Kinderen sloegen hun vader dood [tegenwoordig t Radioprogramma .Vrijdag 4 Aug. 1950 147e Jaargang INo. !C1 DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN Nehroe over Korea Geschenken voor Irene Zuidkoreanen rukken op ten Noorden van haven Jongdok Panama „in staat van waakzaamheid" Vrouw gaf zich uit voor UNO-secretaresse H.K.H. Prinses Irene, die morgen elf jaar wordf 3» zelf vernielde vele gratste Lddels zaten de meest nabij» en van de doden bij de kit, eenden. Vóór de begrafenis, op weg naar het kerkhoi1 htte de socialistische voor.J ch tot de menigte en spralj onderwerp „De broeder.? de werkende klasse", men geen incidenten voor i verhief zijn stem. Men hajl de grootste mensenverzanie. I laken sinds de campagne ts,l oning begon. smde duikboten bij tralie waargenomen Canberra officieel is medt.l zijn vreemde duikboten d,| ïken in de buurt van Austra.l 'enomen. Enkele duikbotej naar men gelooft, geïdentif.f n. De Australische autoritei.! :en echter de strikste geheim. I over de nationaliteit van <jj buitenlandse mogendheid ■erd verklaard, zijn de eerst; I over de aanwezigheid rail i afkomstig van vissers, dij oordkust van Australië htgl adden uitgeworpen. Men $.1 volgens inlichtingen in han.I de regering enkele van dil men duikboten tot de meesf typen ter wereld behoren, uitgebreide nasporingen i de lucht leidden tot de ontl van een aantal duikboten itl jebieden bij de Australisch! jw in Arnhem door id stuk ijzer gedood irbeiders Dinsdag te ArnheiJ aren met herstelwerkzaamhel een spoorviaduct, stortte eef luning van 10 meter met don] awaai omlaag. Daardoor wcrl e voorbijgangsters ernstig gel ïén der dames is aan haar ver-| an overleden. De andere, vrouw kreeg een hoofdwond;! e gekneusde wervels. Een bloei man kon nog tijdig opzij Zijn marktkraam werd ver-I j een onderzoek bleek, dat del j meenden dat de leuning! zij werkten, in de stenen viaf de was ingemetseld. Dit waj geval. havenstaking in nieuw-zeeland grote havens van Nieuw-Zeej ;en de werkzaamheden stil ali| ran een staking van havenaij lit solidariteit met de reeds kende havenarbeiders in Auck-j staking in Auckland, waai-l haven een week lang zo goedl bedrijvigheid meer kent, ent! iar aanleiding van een geschil af tij den. en voormalige zuid- anse parlementsleden overlopen? s een te Londen ontvanger! :ht, waarin radio-Pjongjanj ngehaald, hebben dertien voorf eden van het Zuidkoreaansil it, onder leiding van vice-voor-J m Yak Soe, een beroep gei :ollega's om naar de cornmumsj te gaan. ÏAN KLEFFENS op WEG NAAR NEDERLAND. ormalige ambassadeur vanonil de Ver. Staten, mr. E. N. vani en zijn echtgenote, zijn perl weg naar Nederland. Na eeal blijf zal rnr. Van Klef fens zijl post als gezant te Lissabol| ;n overlevenden bij liegtuigongeluk in algerije. manning en de 22 passagiert! Bristol-vliegtuig, dat ZaterT een vlucht van Parijs naarBa| i de Algerijnse woestijn ort, zijn allen omgekomen. VOOR HEDENAVOND I, 402 m. - Nieuwsbericht en 11 uur. 6.15 Sportpraatje. 6; klanken. 7.10 Graxn.xnuzii het Radio-Zoeklicht. 8.15 Avondf' 11.15 Sporactualiteiten. 11.30 RSUM n, 298 m. - Nieuwsbericb», en 11 uur. - 6.00 Leger des Höjj 6.15 Land- en tuinbouw. 6.30 Stni r 7.15 Voor de postzegelverzamelfl^L tor Herbert-melodieen. 7.40 n»3?! .05 Gram.platen. 8.30 Vrij en lio Philharmonisch-orkest. 10.15 volken. 10.35 Gram.platen. rdenking. 11.15 Kinder-opera. VOOR VRIJDAG RSUM I, 402 m. - Nieuwsbendjl I, 6, 8 en 11 uur. 8.18 Gev^| iek. 8.50 Voor de huisvrouw. s-orkest. 10.05 Morgenwijding. 10.30 Voor de vrouw. 10.45 W.T II.10 Voordracht. 11.30 MeWgr| Les Gars de Paris. 12.30 M 12.33 Sport en fcirognose. L'J oygroet. 1.15 Zigeunermuziek. 2.00 Kookkunst. 2.20 .J 3.00 Ons volk in zijn dichters. 4.00 Rotterdams Phlihannooi ,ji De Vara feliciteert. 6.50 Beo ^1 Denk om de bocht. 7.15 ^ol5er g,o5§ nisch-orkest. 7.45 Vraaggesprek. uws. 8.15 Voorspelen van Ricn. Silhouetten. 9.0Ö Men vraagt. J 9.40 De Ducdalf. 10.00 Buitel 10.15 Swing and sweet. 11.15 Strawinski-concert. RSUM II, 298 m. - NieuwsW"fJP 1, 7, 8 en 11 uur. 8.15 I Moeders wil is wet. 9,*5 -n„ 1$\ 10-4 45 Symphonie-concert. 11.00 12.0- 11.40 Muziek van Mozart. J 0. 12.30 Mededelingen. 1-20 „.„J mbach, 1.45 Vraagbaak. 2.00 J Plombière. 3.00 Muziek van 4.00 De Zonnebloem. 5.00 gd vacantie-tijd. 5.15 Kinderkoor- ns Politiekapèl. 6.30 Stnjdkr \l klaring en toelichting (Be8®nne f' 7.33 KRO-Minnistrelen. ZJWk 1. 8.12 „Die Walkure". 9.45 »mkampioenschappen. 9-55 05 OP in de stad", luisterspel. *"'5 A vuur. 10.45 Avondgebed. BUREAU ADMINISTRATIE Voordam 9, Tel. 3320 Postgiro 187294 REDACTIE Acht-rdam 20, Tel. 2274 Directie: 1. BIJLSMA eD C. KRAK Hoofdredacteur: A KAPTEIN ALKMAARSCHI COURANT TARIEVEN: Advertenties: 16 ct p. mm. Familieberichten 20 ct. p m.m. Vraag en Aanbod (alleen 2e hands goederen) tot 15 woorden f 1.elli woord meer 5 ct. Uitslui tend contant. Abonnementen 1.50 per maand, 4.50 per kwar taal plus incassokosten jN EEN officiële mededeling van de Regeringsvoorlichtingsdienst wordt gezegd, dat de Nederlandse regering van oordeel is, dat Nederland zich met de andere landen van het Noordatlantische verdrag groter inspanning zal moeten getroosten nu de ontwikkeling van de internationale toestand een snellere opbouw van het defensiesysteem der vrije wereld noodzakelijk maakt. Met het oog hierop worden de militaire plannen, zoals deze zijn uiteengezet in de nota inzak» het defensiebeleid aan de Tweede Kamer aan een herziening onder worpen. Hierbij stelt de regering zich allereerst ten doel uit de reeds in de afgelopen jaren voldoende geoefende militairen de mankracht beschikbaar te krijgen, waaruit drie divisies kunnen worden gevormd. Het ligt niet in het voornemen deze thans in actieve dienst op te roepen, maar wel zodanige maat regelen te treffen, dat zjj zo nodig op korte termijn kunnen worden gemobili seerd. Voor het paraat zijn van deze mankracht is aanvulling van de bewape ning noodzakelijk. Hiervoor zal een oplossing kunnen worden gevonden door de samenwerking der landen van het Atlantische verdrag. Maatregelen zullen wor den genomen om ook in Nederland de productie voor verdedigingsdoeleinden op te voeren. De Engelsen zullen zich offers getroosten WRIJWEL tegelijk met de publicatie van het besluit van de Nederlandse regering is te Londen een Brits bewa peningsplan van 34 milliard gulden bekend gemaakt, dat het Britse volk aanzienlijke opofferingen zal kosten, het economisch herstel zal vertragen en de verbetering van de levensom standigheden zal uitstellen. Het drie jaren-plan zal het deel van het natio nale inkomen, dat voor de defensie wordt besteed, van 7,4 procent tot 10 procent verhogen en brengt Engeland bijna weer op de voet van oorlogs economie. Het program is het grootste, dat kan worden uitgevoerd zonder over te gaan tot het dirigeren van arbeiders naar bepaalde industrieën en het requireren van fabrieken. Het Britse verdedigingsprogram Is in de vorm van een memorandum, naar Washington gezonden, nadat Winston Churchill er inzage van had gehad. Engeland heeft de Verenigde Staten om financiële bijstand verzocht ten einde het plan, dat in een jaarlijkse uitgave voor defensieve doeleinden van 1100 millioen pond voorziet, te kunnen uitvoeren. Men is te Londen van mening, dat Engeland om net leeuwenaandeel van de Amerikaanse hulp aan West-Europa zal verzoeken Genoeg manschappen OVER de hoeveelheid manschappen en reservisten voor zijn strijdkrachten is Engeland tevreden. Sinds Juni 1945 zijn ongeveer een millioen mannen ge oefend, terwijl bovendien vier mil lioen oudere mannen hun opleiding in de vorige oorlog genoten. De regering acht het daarom het noodzakelijkst „Wij veroordelen de aanval van de Noord-Koreanen. Wij willen de oorlog in Korea localiseren en beëindigen en wensen te voorkomen, dat deze oorlog zich tot een wereldconflict zal uitbrei den. Wij verlangen, dat dit probleem ten slotte door de Koreanen zelf zal worden geregeld", zo heeft Pandit Nehroe, in het Indische parlement ver klaard. „Met de Chinese volksregering moest rekening worden gehouden. Als die tij dig tot de V.N. was toegelaten, was t misschien veel voorkomen. Aziatische kwesties kunnen wij beter beoordelen dan sommige Westerse landen, die zon der fijngevoeligheid te werk gaan en daardoor falen", aldus Nehroe, die zijn bemiddelingspogingen bij Stalin en Acheson niets nieuws noemde. Zij werden slechts ondernomen ter voort zetting van de politiek die wij diplo matiek al maanden voeren". zich te concentreren op de productie van nieuwe wapens en andere uitrus ting. Trumans reactie AMERIKA's eerste burger, presi dent Harry Truman was ook de eerste Amerikaan, die op het plan reageerde. Hij verklaarde, dat hij zeer ingenomen was met het Britse pro gram. De president had het reeds met minister Acheson besproken. Ook se nator Tydings, voorzitter van de Se naatscommissie voor de strijdkrachten noemde het een „bemoedigende ge beurtenis". HARRIMAN NAAR JAPAN President Truman heeft Donderdag avond bekend gemaakt, dat zijn bijzon dere assistent voor internationale zaken Vrijdag naar Japan zal vertrekken om met generaal Mac Arthur de politieke toestand in het Verre Oosten te bespre ken. Truman wilde geen verdere mede delingen over Harrimans missie doen. Zoals bekend geschiedt de jaarlijkse aanbieding van 'n verjaarsgeschenk aan H.K.H. Prinses Irene beurtelings door een der onderdelen der Nederlandse strijdkrachten. Dit jaar zal deze aan bieding geschieden door een deputatie der luchtstrijdkrachten. Daarna zal een deputatie van het garde-regiment „Prinses Irene" namens dit regiment eveneens een cadeau aanbieden. Grinnekend hoorde hij uitspraak aan Het Opperste Gerechtshof te Singa pore, heeft vandaag het verzoek van Westerling, om diens uitleveringspro cedure aan de RIS geen voortgang te doen vinden, toegestaan. Deze beslis- hij zich voorover naar zijn raadsman en vroeg: „wat wil dit nu allemaal zeggen, is het zo goed als het klinkt?" De heer Massey antwoordde glimlachend: „we hebben de zaak gewonnen, ik hoop u morgen uit de gevangenis te hebben." Westerling stond op, strekte zijn brede schouders en zeide twijfe lend: „ze zouden er wel eens teg-n in sing betekent, dat Westerling niet aan beroep kunnen gaan." Hij voegde er aan toe: „als ik vrij kom, zullen we het feit met mijn vrienden vieren. Ik ben u zeer dankbaar." Op een vraag wat hij na zijn eventuele vrijlating zal doen, antwoordde Westerling: „Ik denk dat ik dan zo spoedig mogelijk naar Ne derland zal gaan." Gisteren verbleef Westerling nog in de Changi gevangenis; zijn raadsman zal een verzoek indienen hem vandaag in vrijheid te stellen. de RIS kan worden uitgeleverd. Dit zou thans alleen kunnen geschieden als in hoger beroep de „Privy Coun cil" de beslissing van het hoogste hof te Singapore te niet zou doen. Deze „Privy Council", gevestigd in Enge land is de hoogste raad van beroep van het Britse Gemenebest. Tot dus ver zijn er geen tekenen, dat de rege ring der RIS de zaak bij de „Privy CouncilP aanhangig zal maken. Westerling die, terwijl het ingewik kelde juridische debat vijf uur lang voortgang had, in de beklaagdenbank had zitten soezen, leefde op en grin nikte toen de uitspraak was gevallen. Terwijl het Hof zich terugtrok, boog Legerhonden uit de V.S. naar Korea Zuidkoreaanse troepen hebben, ge steund door marine- en artillerievuur en vliegtuigen, zoals wij reeds gisteren in een deel onzer edities meldden, na wekenlange strijd de haven Jongdok aan de oostkust heroverd. Zij rukken thans op ten noorden van deze stad, met het doel de heuvels voor deze plaats te veroveren. Zij ondervinden daarbij hardnekkige tegenstand van de Noordelijken. Het ravitailleringscen- trum der Noordelijken te Tjoesan aan de oostkust werd door vlooteenheden gebombardeerd. Een Amerikaanse tor pedojager vuurde 175 granaten af. Hoewel de Noordkoreaanse bevoor radingscentra worden bedolven onder bonderden tonnen springstoffen en oor logsschepen vernietigende beschietin gen uitvoeren, gaven enkele Ameri kaanse officieren te kennen, dat de Noordelijken er mogelijk in zullen sla gen Poesan tot op een afstand van 20 km te naderen, voordat een Amerikaans tegenoffensief over de gehele linie wordt ingezet. Amerikaanse marinevliegtuigen heb ben doelen aangevallen ten zuid-wes ten van Tsjindjoe en de Noordelijke op Poesan gerichte speerpunt bestookt. De 25e Amerikaanse infanteriedivisie is thans in de vitale Zuidelijke sec tor ingezet en heeft stellingen betrok ken ten oosten en noord-oosten van Tsjindjoe. De strijdkrachten der ge allieerden, di- de weg naar Masan ver- Een sterke troepenmacht is er nodig om de oprukkende Noord- Koreanen tegen te houden. Ver scheidene schepen met Ameri kaanversterkingen zijn reeds bij Zuid-Korea aangekomen, an dere zijn onderweg. Op deze foto ziet U Amerikaanse schepen op weg naar Poesan dedigen, houden krachtig stand. Uit Koemtsjon terugtrekkende Amerikaan se troepen hebben de stad in brand ge stoken, vernielden bruggen en groeven zich in de linies ten noorden en ten oosten van de stad. Vanuit Amerika zullen legerhonden naar Korea worden gestuurd, waarschijnlijk om een einde te maken aan de infiltraties van Noord koreaanse guerrillastrijders. Volgens een Noordkoreaans radio station zou „het volksleger binnen tien dagen de overwinning behalen" Israel heeft de strijdkrachten der V.N. medische hulp aangeboden. Libe ria schonk een hoeveelheid natuurrub ber ter waarde van 10.000 dollar. De rubber zal binnenkort worden ver scheept. De Panamese regering heeft een re solutie aangenomen, waarbij het land in „staat van waakzaamheid" gebracht wordt en „alle nationale faciliteiten ter beschikking van de V.N. worden gesteld", met inbegrip van vrijwilli gers voor Korea. De president, dr. Arnulfo Arias, heeft in een radio-boodschap aile Pa- namezen om hun medewerking ver zocht „op dit ogenblik van internatio nale crisis". „Mej. van Maarsseveen maakt school" Een maand geleden repatrieerde de 28-jarige institutrice C. C. H. uit Indo nesië. Kort na haar aankomst begaf zij zich naar het kantoor van een Rotter damse taxionderneming, waar zij zich voordeed als secretaresse van de UNO, die naar Belgie moest. Ais borgstorting zou zij vierhonderd dollar storten. Met vijf kennissen ver trok zij en, naar haar zeggen, zou op die dag door haar zuster een cheque worden gebracht. Aan die kennissen vertelde zij, dat haar zuster in Bussum, die alleen in haar fantasie bestond, drie auto's had, maar de Cadillac, waarmee zij de reis zou maken, was kapot. Daar om gingen ze met een taxi van de on derneming, waarin haar zuster voor een millioen en zij voor een ton geïnteres seerd waren, zo zeide ze. Toen zij terugkwam uit Belgie, Pa rijs en Laon kon zij de rekening van 465,niet betalen. De vrouw was met 75 op stap gegaan. In Belgie leende zij bij een familielid 500 en in Parijs 120. Zij is gearresteerd en naar het Huis van Bewaring overgebracht. Soldaten varen thuis Groote Beer, passeerde 3 Aug. Guardafui op weg naar Amster dam. Skaugum, 2 Aug. van Aden op weg naar Amsterdam. Tragisch drama voor Rotterdamse Rechtbank Zoals men zich herinneren zal, heeft zich op Koninginnedag van dit jaar ten huize van de familie H. te Rotterdam een huiselijke twist voorgedaan, waarbij de 21-jarige dochter en de 19- en I8-jarige zoons hun vader met een pook, slag hout en strijkijzer hebben geslagen, dat de 48-jarige man aan de verwondingen overleed. De man, die bekend stond als een dronkaard en een bruut, had reeds sedert vele jaren het leven van zijn vrouw en kinderen tot een hel gemaakt. Gisteren behandelde de Rotterdamse Rechtbank dit tragisch drama en werd tegen de dochter een jaar en drie maanden voorwaardelijk geëist met de bij zondere bepaling, dat zij een jaar zal worden opgenomen in het Tehuis voor Werkende Meisjes te Amsterdam. De beide jongens hoorden anderhalf jaar tegen zich eisen, door te brengen in de Jeugdgevangenis te Zutphen, en met aftrek van voorarrest. Dronkaard maakt het leven tot een hel Uitvoerig ging de rechtbank de Be weegredenen na, die de drie kindéren die partij trokken voor hun moeder, tot hun daad hebben geleid. Op de be wuste avond kwam de man voor de zoveelste maal beschonken thuis en be gon te dreigen en te sarren De jongens iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinHHiiiiiiiiiiiiiiiimninitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiHNiiuiiHiiiiiiiii Hij (de echtgenoot) had hiervan f 100 ontvangen. Hoewel de opgetrommelde koopman het hem ontfutselde bedrag op f 300 stelde, hield de vrouw het op bovengenoemde 200 pegulanten. Hoe het ook zij, haar praatgrage huwelijks partner werd wegens heling opgeslo ten. Hij toonde zich zeer verheugd over deze gastvrijheid. „Ik heb rust nodig" zei hij, hetgeen wij ons met zo'n eega wel kunnen voorstellen. Qnze (heilige) overtuiging dat Den Haag immer een bijzonder nette stad is, is sinds hedenmorgen ernstig ge schokt. Wij haasten ons derhalve ulie- den van de drievoudige oorzaak dezer hevige ommekeer in ons gemoed kond te doen: Daar is dan eerst een in de Re sidentie woonachtige mijnwerker en voormalig verzekeringsagent, die zich de wetenschap in zijn vroegere werk kring opgedaan omtrent de emigratie plannen van sommige zijner cliënten ten nutte maakte door zijn bemiddeling aan te bieden bij net verkrijgen van woonruimte. Daar de kosten van 's mans bemoeiingen ad f 625.in geen enkele verhouding stonden tot het resultaat ervan, n.l. nihil, is deze mei- ker van imaginaire huisjes door de po- We n 01126 erimlne kroniek litie tijdelijk uit de circulatie verwij- voort met een gebeurtenis uit Rot- derd. Een stadgenoot van deze vin- t6rdam waar een nachtwaker van de dingrijke kompel had een andere ma- "Galeries Modernes", onraad bespeu- nier om aan de kost te komen. Hij 1'er' onmiddellijk assistentie van de huurde voor vijf dagen van een foto- "°tterdamse Hermandad inriep, die per handel een projectieapparaat ter waar- au'0 arriveerde. Bij een gezamenlijk de van f 1200.—. Toen de fotohandelaar mgesteld onderzoek trof men op de na vier maanden zijn eigendom niet 66rs|e etaëf een inbreker aan, die klem terug ontvangen had en derhalve de 0e zitten tussen een deur en de nodige stappen ondernam, bleek, dat de JeuninS van een brandtrap. De inbre- huurder het voor 350 luttele guldens ker werd uit z'n benarde positie verlost van de hand had gedaan. Inmiddels ech- en elders weer vastgezet. Teneinde ter werd hét apparaat viermaal door verkocht en is nu dus in de vijfde hand. Wiens hand dit is heeft de politie, die ook deze Haginees in verzekerde bewaring stelde echter nog niet kunnen vaststellen. En ten slotte beleefde de Haagse politie, kort nadat zij een 31- jarige stadgenote, die nog straf tegoed had wegens een onlangs gepleegde be roving, ter meditatie dezes misstap in het Huis van Bewaring had opgesloten, nog dat de echtgenoot van deze dame kwam vertellen, dat zij de vorige avond op stap geweest was met een koopman en dezelfde f 200 lichter had gemaakt. En ik ben secretaris van Karei te voorkomen dat onze Oosterburen ook dergelijke slechte daden zouden gaan verrichten heeft de Westduitse filmkeuring de Amerikaanse rolprent „Decoy", die tafrelen vertoont van een moord begaan uit geldzucht, verboden. Ten besluite van deze excursie langs de donkere zijde van ons aller maat schappij een lugubere vondst van de politie te Loubressac in ZW-Frankrijk: De rechercheurs op zoek naar Louis Tramond, die 13 maanden geleden zijn vrouw vermoordde, trof bij een her nieuwd onderzoek van het huis waar de moord geschiedde, in de slaapkamer de schedel van Tramond hangend aan een touw, dat aan een balk was beves tigd, en er onder een hoopje beenderen aan. 0p, qen contactavond voor ouders en leerkrachten van de Bernhard- school in Suriname bleek, dat vele ouders van scholieren het op prijs stel len, wanneer hun kroost, indien zulks nodig is, een pak slaag van de onderwij zer krijgt. Zulks naar aanleiding van een rondschrijven van de overheid, waarin werd vastgesteld, dat lijfstraf fen niet mochten worden toegepast. D Dan kunnen we u nog mededelen, dat bij Strassburger in Sehevenigen vier nieuwe olifantjes gearriveerd zijn, die via Blijdorp (waar ze twee maanden verbleven) uit India verstuurd waren. Ze zijn niet in de wildernis gevangen, doch afkomstig uit de grote olifanten- kraal van een maharadja. Q Ten slotte nog een dierenverhaal en wel uit Maasbree, waar een jager een einde maakte aan een gevecht op leven en dood tussen een hond en een kolossale beverrat. Het dier was bijna een meter lang en woog 15 pond. Men vermoed, dat deze rat ontsnapt is uit een kwe kerij in Belgisch Limburg. susten hem, evenals voorheen hun moeder steeds placht te doen. Toen do kinderen, met uitzondering van de dochter, naar bed gingen, laaide de ru zie tussen de ouders weer op. De vader gaf zijn vrouw een duw zodat deze viel. Hierop sprongen de jongens lit hun bed en werden de zenuwen de kinderen de baas. Zij bekenden voor de rechtbank bun vader geslagen te hebben. De president: „Heeft het niet in de bedoeling gelegen vader dood te slaan". De dochter: „Neen". Dit werd door de jongens beaamd. Zij vertelden nooit enige hartelijkheid van hun vader te hebben ondervonden en op de bewus te avond woedend geworden te zijn. Dr. H J. H. van Lienden, als getuï- ge-deskundige gehoord, was van oor deel, dat de kinderen op het ogenblik van hun daad, verminderd toereke ningsvatbaar waren. De president: „Deze zaak Is een voorbeeld tot wat een mateloze ellen de drankmisbruik kan leiden". De Officier van Justitie vroeg zich af of het noodzakelijk was de kinde ren de volle schuld op de schouders te leggen. Ook het slachtoffer, wiens vader reeds een dronkaard was, heeft schuld, terwijl voorts de overheid en de kerk, die niet eerder ingrepen, niet vrijuit gaan. Hij achtte geen opzet tot doden aanwezig. Volgens de raadsman lag de oorzaak in alles wat in de voorgaande jaren in het gezin gebeurd is. Volgens hem was hier sprake van overmacht. De kinderen waren bij voorbaat gestraft, zodat heropvoeding niet nodig is. De pleiter coneludeerde tot ontslag van rechtsvervolging. De uitspraak werd bepaald op 10 Augustus Weerbericht Weersverwachting, geldig tot Za terdagavond: Wisselend bewolkt, bijna overal droog weer. In het binnenland een vrij koude nacht met tijdelijk zwakke wind en hier en daar mist. Elders meest matige wind, geleidelijk krimpend naar Zuid-West en iets hogere tempe raturen. Zaterdag: Zon op: 5.07 uur: onder: 20.24. Maan op: 22.39 uur; onder 13.46.

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 1