De Arm terug c Verloren Van Est mocht de finale tegen Bevilacqua niet vervolgen jMugoTvn jjffv N.W.U. nam hem uit de strijd Gladiolen-weelde te Alkmaar Op zoek naar de schatten van het ss Renate Leonhard Zuidelijken Moeilijkhe defensierr TOUR DE FRANCE-INCIDENT TE LUIK Bakker bij stayers uitgeschakeld ■B—Jk Een jés^m maY 9|ans T™ PoÉitiemara ging op roof uif Cijfers na halve eeuw wielersprini »'n Ou watervaatjie" verdwaalde in Nederland Zestigduizend bloemen op „Van Wadden tot IJ MORGEN AVOND: Tweede Jazz-Festival, met nieuwe orkesten, in twee zalen Inwoner van Wijde Wormer heeft gedurfd plan Maar het kost zes ton HET CHINESE BEELDJE 91/WEN ZWITSALETTEN Het Radioprogramma Massaal bombai bleef zonder L Sandys diende p Europees leg W eerberii WOENSDAG 16 AUGUSTUS 1960 (Van onze speciale verslaggever) |)e Italiaan Bevilacqua heeft In de achtervolging voor profs het wereldkam pioenschap behaald, nadat Van Est met nog ruim twee van de elf ronden te rijden een lekke band had gekregen. Onze landgenoot lag toen ongeveer vijftig meter achter. In een hevig fluitconcert werd besloten de rit overeenkomstig het reglement over te laten rijden, maar Italië diende hiertegen een protest in en stelde voor alleen de laatste paar ronden te laten rijden, waarbij de Italiaan met dezelfde voorsprong zou starten, die hjj reeds had, toen Van Est wegens zijn lekke band moest stoppen. Van Est legde zich bij deze ongebruikelijke en tegen de reglementen indruisende beslissing niet neer en verliet de baan. Bevilacqua reed de finale aldus geheel alleen uit en behaalde de wereldtitel. Tn de halve finale kwam Van Est te gen de Luxemburger Lucien Gillen, de tweede man van Kopenhagen, in de baan. De West-Brabander nam direct een lichte voorsprong, die hij al na enkelo ronden tot meer dan 10 meter had opgevoerd. En het werd nog meer! Zo erg werd het voor de Luxemburger zelfs, dat met nog drie ronden Van Est zijn tegenstander in de rug zag. Ook In de achtervolging voor profs zat dus een Nederlander in de halve finale. Tij den? Neen niet groots! 6.36.4 en 6.48.1. Van Est had zich gespaard! Tweede rit: Mateoli (Frankrijk) Bevilacqua (Italië). De Fransman be gon in een dermate hoog tempo dat de Italiaanse favoriet al na twee ronden 80 meter achterstand had. Het werd zelfs iets meer, maar toen kwam de sterke Italiaan terug en juichten de Italianen weer, want met nog 7 ronden was de achterstand omgezet in een voorsprong Mateoli was in die eerste kilometers uitgedraaid! Maar toen... met nog 4 ronden te rijden, kreeg Ma teoli een lekke band, juist toen hij be zig was zijn achterstand in te halen. Dat was een geluk voor de Fransman! Want de overige 1500 meter moesten nog vervolgd worden en met een snel le start had de Fransman nog een kans. Maar 25 meter inlopen in 1500 meter! Het was een te zware opgave voor Mateoli. Weliswaar spurtte hij verwoed doch... slaagde niet. Bevilacqua zat bij de laatste twee. Tijden 6.26.1 0.29.3. Van EstBevilacqua. J|et werd een sensationele strijd, met fluitconcerten enzo. Want... toen Van Est met een nederlaag in het zicht 'n lekke band kreeg, besliste de jury: „Overrijden"! Dat was voor een groot deel van de Italiaanse toeschouwers, doch ook voor de Belgen, reden, een fluitconcert te beginnen. Maar regle ment ls reglement. Dat had men moe ten begrijpen. De jury hield zich daan aan. Natuurlijk was het spijtig voor de Italiaan. De UCI ontfermde zich echter over hem en verklaarde het Ita liaanse protest ontvangelijk. Nederland se protesten tegen dit ingrijpen in het werk van de jury mochten niet baten. Hierop zei de NWU tot Van Est: Je komt niet aan de start". Alleen draaide Bevilacqua zijn laatste ronden... Patterson toch kampioen INE AUSTRALIËR Syd Patterson, ge doodverfd als wereldkampioen der amateursprinters, stelde in het sprint nummer teleur, doch hij zorgde voor de zeer grote verrassing door dit jaar toch weer een wereldkampioensmaillot om de schouders te krijgen: hij won de ti tel van achtervolgings-wereldkampioen door in de finale de Italiaanse wegren ner-achtervolger Aldo Gandini te ver slaan. Het was een prachtige race! De Italiaan Aldo Gandini startte heel snel, wist met die geforceerde start zelfs wel 25 meter voorsprong op de Australiër te nemen doch toen kwam die sterke kerel terug. Zijn sprintcapaciteiten sprak hij aan. Het werd gelijk met nog vier rónden, de achterstand werd voorsprong, de Italiaan kwam nog even terug, maar Patterson won. Het was formidabel. De sprintwereldkampioen 1949 werd achtervolgingskampioen 1950. Voordien had men reeds kunnen ge nieten van een uitzonderlijk enerve rende strijd tussen de Italiaan Aldo Gandini en de Fransman Andrieux in de eerste rit van de halve finale. In de Italiaanse hoek op de tribune brulden de mijnwerkers van Charleroi hyste risch: „AldoAldoAldo", met gierende uithalen. Enze hadden succes. De spanning bleef tot de laatste ronde, toen won de verafgode Aldo Gandini met 5.13.1 tegen Andrieux 5 14. De tweede rit bracht Syd Patterson (Australië) tegen de Italiaan Guido Messina in de baan en weer was het een Italiaan die tot succes kwam, zo scheen het tenminste na de eerste ron den, maar op zijn hoge versnelling doorduwend gooide de Australiër er een schepje op; de achterstand werd omgezet in een lichte voorsprong. En deze behield hij, dank zij de sprintcapa citeiten die Patterson bezit. Joris van de Bergh, de bekende wieier journalist, zou zeggen: „Sprint is de basis van al les". Tijden resp. 5.12 en 5.12.3 De strjjd om de derde plaatsen £JE ITALIAAN Guido Messina, we reldkampioen in Amsterdam 1948, v/as dit jaar weer aardig op dreef ge komen in het achtervolgingsnummer en nu mocht hij na zijn inzinking vech ten voor de derde plaats tegen de Fransman Henri Andrieux. Inderdaad: Messina had die kans en al spoedig lag hij iets voor op de Fransman. Dat iets werd al meer en meer. De tijden waren duidelijk: 5.17.4 en 5.25.1. Toen kwam de Luxembruger Gillen met de Fransman Mateoli in de baan voor de derde en vierde plaats bij de profs. Gillen, vorig jaar in Kopenhagen tweede achter Coppi, vertrok traag, was echter spoedig op toeren en Ma teoli had geen succes met zijn snelle start. Het werd een taaie race, waarbij Gillen in het begin een overwicht toonde, doch moest zwichten voor de explosie van de kleine Fransman Ma teoli. De uitslag werd: 1. Mateoli, tijd 6.41.4; 2. Gillen 6.47.2. Bakker had nog een kans, maar y WEET HET: Pronk en De Best zijn Maandag in de stayers-finale geko men, dank zij goed oplettend te rijden, niet te veel doen en op tijd de slag te slaan. Dinsdagmiddag kreeg de Zaan- kanter Kees Bakker nog een kansje om met zjjn landgenoten in de finale van Woensdag te mogen rijden. Het zag er aanvankelijk naar uit, dat Kees die kans inderdaad kon krijgen. Hij ver overde de leiding op Michaux (Belgie) bleef een rol spelen, totdat er 70 ron den op zaten en de kleine Zwitser Hei man in hoog tempo naar de voorhoede oprukte. Inderdaad slaagde de kleine man. Hij gaf tegenstander na tegenstan der een ronde achterstand behalve de Belg Meuleman. Bakker, die na 70 ron den een inzinking kreeg, juist toen Heiman in de aanval ging, zat toen op bijna twee ronden De overigen wisselden nog wel stui vertje met elkaar, doch veel brachten zij niet meer in. Het was jammer, maar waar voor Bakker. In tegenstelling tot Zaterdagavond reed hij nu wel slecht; had totaal geen reserve meer. De strijd op de voet te volgen heeft geen zin. De kans op een derde Neder lander in de finale was verloren. Vandaar dan ook, dat ik kan volstaan met de uitslag te vermelden, na verteld te hebben dat de Italiaan Martano nog een poging deed zijn achterstand ge heel weg te werken. Waar de Italiaan niet in slaagde, deed de Belg Michaux, die zijn landgenoot Meuleman de tweede plaats afhandig maakte, met flitsende sprongetjes En zo werd de uitslag ten slotte: 1. Heiman (Zwitserland) tijd 1.30.36; 2. Michaux (Belgie) op 130 meter; 3. Meu leman (Belgie) op 420 meter; 4. Ver- schueren (Belgie) op 480 meter; 5. Le- moine (Frankrijk) op 490 meter; 6. Bakker (Nederland) op 800 meter; 7. Martano (Italië) op 3 rondenDig gelman (Zwitserland) had de strijd al vroeg gestaakt zonder een rol te heb ben gespeeld. In de finale komen thans: Pronk en De Best (Nederland), Michaux (Belgtfe), Lesueur en Seres (Frankrijk), Besson en Heiman (Zwitserland) en Frosio (Italië). beveiligt U en Uw kinderen ter wijl U slaapt tegen muggebeten. FLACON 50 en 90 ct. Te Rotterdam is 'n 51-jarige briga dier van politie gearresteerd, die wordt verdacht van tientallen kleine inbraken, die in de afgelopen maanden in Kralin gen zijn gepleegd. Zijn aanhouding werd mogelijk, doordat hij op een van zijn rooftochten een politiefluit ver loor. In totaal zou hij zevenhonderd gulden en een aantal pakjes sigaretten hebben gestolen. STAKING BIJ PACKARD TE DETROIT In de grote Packard-autofabriek te Detroit zijn arbeiders in staking ge gaan, die zijn aangesloten bij de grootste vakbond van Amerika, de „United Auto Workers". De arbeiders stellen eisen in verband met het pen sioen, de verzekering en de kosten van levensonderhoud. (Van onze speciale verslaggever) |_|ET MAG dan waar zijn dat de Franse haan in het elitenum mer van de wielersport, de sprint, in de laatste 18 jaren geen koning meer kraait, even duidelijk is het dat „het land van de sprint" in statistiek nog een ruime voor sprong heeft. En toen we dan, nu na een halve eeuw wereldkampi oenschappen onder leiding van de Union Cycliste Internationale gingen cijferen, kwamen we tot de slotsom: Frankrijk 68 punten met de beroepssprinters, behaald uit de eerste drie plaatsen; Ne derland 42 punten; Belgie 26 punten en Denemarken 25 punten. Frankrijk bezat reeds 9 wereld kampioenen in dat tijdperk; Ne derland 8 en voorts Belgie en Denemarken ieder 7. In het weieldkampioenschap der amateursprinters is het verschil lang zo groot niet: Frankrijk 52 punten; Engeland 45 punten en Nederland 44 punten. Italië staat hier met gröot verschil op de vierde plaats met 22 punten. Wat het aantal kampioenen betreft staat Engeland nog steeds op de eerste plaats met zijn 9 titelhou ders, gevolgd door Nederland met 8, Frankrijk met 7 en Italië met 4. Overigens: Frankrijk had steeds andere renners die de titel be haalden (Jacquelin, Poulain, Friol, Dupré en Michard); Nederland met Piet Moeskops, Jan Derksen en Arie van Vliet, waarvan Moes kops de titel vijf maal behaalde. En Belgie en Denemarken had den het meeste succes met Jefke Scherens en Thorwald Ellegaard, die beiden zeven titels verover den. (De Belg Scherens zelfs zes maal achtereen.) De beroemde Deen Ellegaard slechts drie maal in successie en daarna met tus senposen van één of twee jaar. Zo was het ook in de amateur sprint! Frankrijk zag in Maitrot, Piard, Devoissoux, Michard en Gérardin de kampioenen, waarvan Michard tweemaal. Engeland had het meest succes met William J. Baiiy, die zelfs viermaal de ama- teurtitel behaalde. Voor hem wie ren het de Engelsen Reed, Benyon en daarna Johnson, ten slotte Reg Harris. Nederland bezat in Maurice Pee- ters Jaap Meijer, Antoin Maizairac, Jaak van Egmond, Arie van Vliet, Jef van de Vijver en Jan Derksen de kampioenen. De Africana-verzameling In Johan nesburg in Zuid-Afrika ls ,,'n ou water vaatjie" rijker geworden. Dit feit zou het vermelden niet waard zijn, als aan dat vaatje geen geschiedenis verbonden was, waarbij Nederland nauw is betrok ken. Het „ou watervaatjie" is namelijk af komstig uit het kamp van generaal Pie- ter Cronjé bij Paardeberg; het was in de dagen van de Tweede Vrijheidsoor log uit Nederland naar de Unie van Zuid-Afrika gebracht en daarna aan het zwerven geraakt, totdat het enige tijd geleden door de Nederlandse consul in Transvaal, de heer Hendrik Bos, bij een antiquair in.... Hilversum werd gevonden. Op het vaatje zijn de letters „P. J." uitgesneden en op de achterkant is een rood kruis geverfd. Blijkens de inscrip tie op een koperen plaatje, dat op het vaatje bevestigd is, is het op 27 Febr. 1900 in het kamp van generaal Cronjé geïventariseerd. Aan een der zijden zit er een gat in, dat volgens de inscriptie door een „Pompom" veroorzaakt is. Het tentoonstellingsterrein „Van de Wadden tot het IJ", zal gedurende Vrijdag, Zaterdag en Zondag in een gladiolen-paradijs worden omgetoverd. De Verenigd» Noordhollandse Bollenkwekers hebben n.l. de toezegging gedaan c.a. 60.900 gladiolen in alle variëteiten hiervoor gratis ter beschikking te stellen. gelijkt vergunning te geven tot 28 Augustus, maar hiertegen maakten d» organisatoren bezwaar, temeer waar Maandag de vliegtuighangar moet worden afgebroken en de daarin ge vestigde stands dan voor slechts vijf dagen elders zouden moeten worden Met dit enorme kwantum wordt het gehele tuincomplex omzoomd. Voorts worden vijf en twintig gladiolenstands aangelegd van grote omvang. Deze stands representeren ieder een VVV uit het werkgebied der Federatie, ver sierd met de naam der diverse ge meenten. Bij ons weten is nimmer in Noord-Holland een gladiolendemon- stratie van zo grote omvang georgani seerd, zodat hiervoor wel belangstel ling zal bestaan. Het gladiolen-paradijs zal Donderdagavond reeds voor het pu bliek toegankelijk zijn. Geen verlenging. De besprekingen om de tentoonstel ling tot 3 September te verlengen, heb ben geen succes gehad. Men stuitte daarbjj op vele bezwaren. Naar wjj vernemen, wilde het Alkmaarse ge meentebestuur met het oog op de ker mis geen toestemming verlenen de ex positie tot 8 September te verlengen. Desgewenst was men bereid een der- De HONDERDEN bezoekers, die vorige week Donderdagavond door de enorme toeloop van jazz-liefhebbers uit alle hoeken van Noord-Holland het swing en sweetprogramma bij uitstek niet van dichtbij konden meemaken, krijgen nu morgenavond gelegenheid hun sympathie voor de moderne muziek te tonen. De Zaanse Swing Society verzorgt op de tentoonstelling „Van de Wadden tot het IJ" te Alkmaar opnieuw een voor Alkmaar en omstreken weergaloos jazz- evenement. Behoudens de meest succesvolle orkesten van de première zullen minstens vier nieuwe bezettingen in de nu voor deze grote attractie beschik baar gestelde twee zalen optreden. In een concourszaal brengen alle orkesten achtereenvolgens hun volledige repertoire. Verschillende van deze orkesten, met toevoeging van het aldaar zetelende radio-ensemble De Ricardo's, zullen de muziek in het tentoonstellings-restaurant voor hun rekening nemen, waarop gedurende de gehele speeltijd gedanst kan worden. ondergebracht. Men besloot daarop d» tentoonstelling overeenkomstig het aanvankelijke plan Zondagavond te sluiten. Koninklijke deelneming in ongeval te Groningen Koningin Juliana heeft haar innig» deelneming doen betuigen aan de inwo ners van Groningen, die zo zwaar wer den getroffen door het ongeluk, dat zich Zaterdagmiddag nabij het veilingter rein aan de Graaf Adolfstraat heeft voorgedaan. Ook heeft de Koningin doen informeren naar de toestand der gewonde kinderen en haar beste wen sen voor een spoedig herstel tot uit drukking doen brengen. De toestand van enkele kinderen 1» nog steeds zeer ernstig. Finse journalisten bezoeken Nederland Nederlandse journalisten hebben on langs een bezoek aan Finland gebracht. Ter beantwoording hiervan zullen bin nenkort acht Finse journalisten een rel» door ons land maken. Zij zullen d» Jaarbeurs en de Zuiderzeewerken be zoeken, verschillende fabrieken bezien en door de regering en de gemeentebe sturen van Amsterdam en Rotterdam worden ontvangen. Hoogtepunten uit het programma van de vorige week, het optreden van „The River Boat Jazzmen" (dixieland- stijl) en het „Zaans Rhythme Quintet" (met vocale medewerking), zullen nu op veelvuldig verzoek morgenavond herhaald worden. Pogingen om Neer- lands beste amateur-dixielandbezet- ting „The Jig Rhythme Club" uit Heemstede als tweede dixielandorkest te bewegen naar de „Wadden en het IJ" te komen, stuitten op te grote moeilijkheden. Als waardige plaats vervangers zullen de jazz-enthousias- ten ongetwijfeld kunnen begroeten het eigen Zaanse Society-orkest „The All round Devils", dat gevormd wordt door de „fine-fleur" van deze grote jazz- studieclub (veel solowerk) en „The Stringing Footwarmers" uit Beverwijk. Het laatste orkest wordt hoofdzakelijk gedreven door de uitstekende hot- violist Molenaar, die het optreden een apart cachet geeft. Voorts is contact gezocht met Siem Dekker, onderwijzer te Winkel, de pionier van de door amateurs uit te voeren jazzmuziek in Noord-Holland en oprichter van verschillende vereni gingen op dit gebied. Als steeds wordt hij de jazz-koning met zijn uitzonder lijke kwaliteiten ten opzichte van het bespelen van zijn onafscheidelijke saxo foon genoemd. Vooral zijn vocalisti- sche medewerking in geestige show trant maakte allerwege indruk. Het zou uniek zijn, wanneer deze „big man" ook op de podia in de muziek zalen van de „Wadden tot het IJ" zal verschijnen. Siem Dekkers komst be tekent tevens het uitkomen van Sim Thatchers Small Combo (exclusieve be-bop-bezetting) hetgeen met zich mede brengt, dat dan alle soorten van jazz vertegenwoordigd zijn. KERKELIJK NIEUWS Ned. Hervormde Kerk. Beroepen te Oudewater: G. H. Abma te Rotterdam—Delfshaven. Aangenomen naar Opende (Gr.) als hulpprediker: de heer J. A. Molenkamp te Nieuwroden (Dr.). Bedankt voor St. Johannesga: A. I. van Heuven te 's-Gravendeel. Chr. Gereformeerde Kerken. Beroepen te Vianen: G. Blom, candidaat te Zaandam. Gereformeerde Gemeenten. Beroepen te Dinteloord: W. de Wit te Middelburg. Oud-Gereformeerde Gemeenten. Bedankt voor Waddinxveen: B. Does te Kinderdijk. De onlangs uit Indonesië gerepa trieerde uitstekende jazz-pianist Dolf Kaper toonde ook interesse voor dit jazz-festival. Het is lang niet onzeker, dat hij met versterking van een rhyth- me-groep enige soli voor zijn rekening zal nemen. Met medewerking van deze twee individuele musici zal ook deze show tot groots op haar gebied gere kend kunnen worden. EIND VAN DE OPSTAND DER KARENS? In militaire kringen te Rangoon beschouwt men de dood van Saw Ba Oe Gyi, leider van de opstandige stam der Karens in Birma, als het eind van deze opstand, die veertien maanden heeft geduurd. De leider werd tegelijk met de voormalige En gelse officier kapitein Vivian en een Engelse adviseur bij de Siamese grens gedood na verraad door Karens, die trouw waren aan de regering. Het plan tot berging van de schatten aan goud en zilver, die nog in het in 1917 getorpedeerde Duitse schip Renate Leonhard zouden zitten. Iaat de heer P. Visser uit Wijde Wormer niet los. Verleden jaar zijn er onderzoekingen gedaan naar het wrak, dat tien kilo meter bewesten Texel ligt, ter hoogte van Den Hoorn. De wichelroedeloper Verloop, uit Utrecht, stelde nauwkeurig vast, waar zich In het wrak de schatten zouden moeten bevinden. Met behulp van een ijzeren staaf zijn vervolgens peilingen verricht, waaruit de altijd op timistische fruitteler uit Wijde Wormer ver gaande conclusies durfde trekken. En dit alles heeft de heer Visser er toe gebracht, een plan te maken, dat ongetwijfeld getuigt van grote fantasie, durf en ondernemingsgeest. Hij wil n.l. het wrak met een drijvend eiland van staalconstructie benaderen. De bodem van het eiland, dat een oppervlakte be slaat van 32 bij 32 meter, wil hij 21 me ter laten zinken tot op de vijf meter dikke kleilaag, die zich op het wrak heeft vastgezet. Het centrum van het drijvende eiland vormt de bouwput, waarin men even veilig zal kunnen gra ven tot op het scheepsdek, alsof men op de vaste wal aan het werk is, meent de heer Visser. Hij heeft zijn op teke ning gebrachte idee voorgelegd aan oeskundigen van het waterloopkundige Laboratorium te Delft. Dezen achten het zeer wel mogelijk, het gestelde doel te bereiken met een dergelijke con structie, waarop zij overigens maar weinig aanmerkingen hadden, aldus de heer Visser. Het laboratorium is vol- Duo? YFfGAY XXXX 32) „Mijn vrouw heeft nog geen tijd Je had om de ochtendbladen door te zien". Steve wendde zich tot Julie. „Dat meisje, dat hier gisteren ;en poosje op je wachtte, werd natuurlijk door een van haar eigen bende-gen >- ten vermoord, toen ze was wegge gaan". „O", zei Julie. Het was alles wat kon uitbrengen. Steve slaagde erin juffrouw Cart- wright kwijt te raken. Maar Julie nad de trek in haar ontbijt verloren. „Steve, hoe goed ken jij Kip Kirk?" vroeg ze langzaam. Steve schudde zijn hoofd. „Ik kas hem eigenlijk nauwelijks. Hij kwam gisteravond op me toe en zei, dat hij je in de rol van Lorinda wilde hor m Zijn vader zond hem vooruit als ve>- kenner. Dat zei hij tenminste". Julie sprak langzaam; „Hij was de kerel, die van de brug afdook". „Dat weet ik Dat stond in de krant Ze hebben hem vannacht vastgehou den bij wijze van lesje, denk ik. fn ieder geval heeft hij een voorproefje van het gevang gehad en ik denk, dat hij niet gauw weer zo'n stom stukje zal uithalen, weddenschap of niet. Hij moest een flink borggeld betalen en hij heeft een maand voorwaardelijk gekre gen. Zijn vader dreigt hem te onter ven en meer van dat lolligs'. Julie moest zekerheid hebben. „Maar nu is hij toch uit de gevange nis?" Steve knikte. „Het was gewoon gek kenwerk van hem, of hij nu wereld kampioen is of niet!" Hij keek naar Julie. „Wat heb jij hier eigenlijk mee te maken lief kind? Vertel eens op". Geschrokken mompelde Julie; „Wat bedoel je:*' „O, dat weet je best! Vanaf het ogenblik dat we in die verkeersopstop ping raakten, ben je zo zenuwachtig als ik weet niet wat geweest. Wat heb je uitgevoerd? Die kerel afgehuurd om zijn grote sprong te maken opdat jij een paar vellen reclame zoud krijgen? Zo ja. kom er dan voor uit! Ik ben je impres sario Ik ben degene die voor ons alle bei moet denker," „Natuurlijk heb ik die man niet ge huurd! Ik had hem nog nooit gezien voordat" Haar stem verloor zich in het niets. Steve snapte het ook zo wel. „Tot je hem op de brug ontmoette. Ik snap het al. Hij moet ten slotte toch uit de wa gen van meneer Low Zijn gekomen. Daarom wou jij weten of er nog iemand op de achterbank aanwezig was. Je wist dat het Kip was die die duik maakte, is het niet?" Zijn gezicht stond streng. Onwillekeurig knikte ze. „Maar ik wist niet wie hij was", verdedigde ze zichzelf. „Hij hij kwam langs onze wagen gerend. Hij hij zei iets dat ik niet precies verstond, iets over De telefoon rinkelde. Door de bel ge red, dacht Julie, terwijl ze zich haastig weg spoedde. Het was Kip Kirk. Zijn stem klonk bijzonder vriendelijk, vond Julie. „Je moet de groeten hebben van een ex-gevangene! Ben blij dat je heelhuids bent thuisgekomen. Die Nick Sewell is een goede golfer, maar verder is het een vervelende vent. „Ja, dat weet ik", zei Julie nogal grimmig. „Ik ben blij dat je weer vrij bent", voegde ze er beleefd aan toe. „Ik ook" Hij scheen niet in het minst terneergeslagen door zijn contact met de Wet. Hij oegde erbij: „Is er iemand in de buurt waardoor je niet vrijuit kunt spreken?" Julie was blij dat ze kon zeggen „In derdaad". „Hm. Nou, kan je over ongeveer een uur bij de muziektent zijn?" Julie's gedachten dwaalden ver, ver weg. Ze trachtte een excuus te beden ken om niet te hoeven gaan. Ze trachtte op besliste toon le zeggen dat ze niet begreep waar hij het over had, en dat ze absoluut geen reden had om hem te ontmoeten. In plaats daarvan fluisterde ze op hese toon, „Ikik zal er zijn". Toen ze de hoorn weer op de haak legde, vroeg Steve, „Waar zul je zijn'*' „In het Radio-gebouw natuurlijk, waar anders?" Julie trachtte boos 'e kijken. Tot haar opluchting ging Steve niet op het onderwerp door. In plaats daarvan mompelde hij, „Je ziet er allemachtig verleidelijk uit in die zwarte pyama, Julie. Het is heus nogal leuk om man en vrouw met jou te spe len." Met edn vuurrode kleur sprak ze, „Het zal heus niet zo leuk zijn als Juf frouw Cartwright tot de ontdekking komt dat dit maar een grapje is. Dan zit ik zonder dak boven mijn hoofd!" „Laten we ons daar maar in verdie pen als het zover is". Steve keek op zijn horloge. „Ik moet naar mijn kantoor. Jij redt je nu w»I, is het niet?" „Natuurlijk", sprak Julie, blij dat ze hem kwijt was, zodat ze eens even rus tig kon nadenken (Wordt vervolgd) gens hem zelfs bereid, de inwerking van stroom en wind op een proefmodel van de toren na te gaan. Het plan tot berging van de schatten volgens het door de Heer Visser aange geven schema zal waarschijnlijk zes ton vergen. De gevormde Zaanse Naam loze Vennootschap kan dit kapitaal niet opbrengen. De bedoeling is, de beno digde sommen op andere wijze aan te trekken. Voor dit jaar behoeft Den Helder niet meer te verwachten, dat een Expe ditie naar het wrak zal worden onder nomen. Dat gebeurt op zijn vroegst het volgend voorjaar of de volgende zo mer. De bouw van het stalen eiland zal zeker enige maanden vergen en de zes ton liggen ook nog niet klaar. met korte metten! Gebruik VOOR HEDENAVOND HILVERSUM I, 402 m. - Nieuwsberichten om 6, 8 en 11 uur. 6.20 Toespraak. 6.30 R.V.U. 7.00 Lezing door A. den Breejen. 7.15 Gram.rnuziek. 7.30 Voor de jeugd. 8.05 Op de korrel. 8.15 Dolf van der Linden. 8.45 Mijn heer Winter geeft er de brui aan. 9.25 Omroep- Dubbelkwartet. 9.45 Salzburger Festspiele. 10.45 Tussen mens en nevelvlek. 11.15 Edmundo Ross en zijn orkest. 11.45 Ted Heath en zijn orkest. HILVERSUM II, 298 rn. Nieuwsberichten om 7, 8 en 11 uur. 6.00 Onze Nederlandse koren en korpsen. 6.30 Strijdkrachten. 7.15 Onder de NCRV-leeslamp. 7.30 Suite. 7.40 „Vandaag"'. 8.05 Disco-actualiteiten. 8.15 Con cert in het Kurhaus te Scheveningen. 9.05 Gram.rnuziek. 9.15 Romaanse voornamen. 9.35 Ensemble Selecta. 10.00 Cantate. 10.30 Gram. rnuziek. 10.45 Avondoverdenking. 11.15 Paul Whiteman. VOOR DONDERDAG HILVERSUM I, 402 m. Nieuwsberichten om 7, 8, L 6, 8 en 11 uur. 8.15 Gram. rnuziek. 8.55 Korte gesprekken. 9.00 Walter Gieseking. 9.35 „Croon-crew". 10.00 Morgen wijding. 10.15 Arbeidsvitaminen. 10.50 Kleu tertje luister. 11.00 Kerk- en torenklankén. 11.45 Van de hak op de tak. 12.00 Chansons inter- nationales. 12.38 Het Boston Promenade orkest. 1.15 De Papavers. 1.45 U kunt het ge loven of niet. 1.50 Piano-duo. 2.00 Het filo sofisch cabaret. 3.00 Klimop. 4.00 Van vier tot vijf. 5.00 Zomer-telegrammen. 5.50 Rege ringsuitzending. 6.15 Sportpraatje. 6.30 Het Avro-Theater-orkest. 7.00 Hindelopen. 7.25 Harmonetto. 8.15 Radio Philharmonisch-orkest. 9.15 „Hallo, Kansas City", hoorspel. 9.35 Vlinders en bloemen. 10.05 Spreken de ste nen. 10.20 Het Metropole-orkest, 11.15 „Ren dezvous in Schevening'en". HILVERSUM II, 298 m. Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 7, 8 en 11 uur. 8riL5 Pluk de dag. 9.00 Moeders wil is wet. 9.40 Muziek houdt fit. 10.00 Divertimento. 10.15 Morgen dienst. 10.45 Fragmenten uit „Paulus". 11.00 De Zonnebloem. 11.45 Sonate. 12.03 Sympho- nette-orkest. 12.33 KRO Minstrelen. 1.20 Piano-recital. 1.45 Richard Tauber zingt. 2.00 Sans Souci. 2.45 Tussen de bedrijven door. 3.30 Geestelijke liederen. 4.00 Bijbellezing. 4 45 Vocaal-ensemble. 5.00 Het Radio Jeugd journaal. 5.30 Relais met de BBC. 6.00 Leger des Heilskwartier. 6.15 Land- en tuinbouw. 6.30 Strijdkrachten. 7.15 Postzegelverzamelaars 7.30 Morton Gould en zijn orkest. 7.40 „Van daag". 8.05 Onder' palmen en platanen. 9.00 Omroeporkest. 9.45 Toonkunst-Kamerkoor. 10.15 De vaart der volken. 10.35 Adögietto. 10.45 Avondoverdenking. 11.15 Avondconcert. BUREAU ADMINISTRATIE Voordam 9, Tel. 33, Postgiro 187294 REDACTIE Acht-rcLm 20, Tel. Z. Directie: J. BIJLSMA eD C. KRf Hoofdredacteur: A. KAPTEIN De hoofdmacht van de modder en regen 43 km ti gische terugtocht" genoem kanen een nieuwe linie i ligt ten Noordwesten van ven eenheden zijn echter rivier de Nam, enkele kil« len het moeilijk hebben, c nog langer zijn geworden. 35e regiment infanterie dc niersbrigade en d© vijfde zal eventueel drastisch mc braak verder Noordwaarts Twee Zuidkoreaanse rei £gu week lang tussen Jor, ijjjjg dc Oostkust van geïsoleerd, zijn in de afg door de vloot geëvacueert al hun 281 gewonden me Tijdens de evacuatie b zware geschut van de sche enigde Naties de stellingei Koreanen, die hevige druk koreaanse egelstelling uit Zuidelijken waren de laat: de lucht en de zee Hit bev Amerikaans bombari te weinig schade aa Het massale bombari Woensdag door 99 superfoi ten van de Naktong is uitg weinig materiële schade a is door piloten gemeld. Zij dat de bommen de Noordki centraties, die zieh dichter ten N.W. van Waegwan be ten. Britse torpedobootjai De Britse marine deel batterijen op drie eilande kong, die in handen van d ten zijn, het vuur geopen een Britse torpedobootjagi „uit zelfverdediging" het woord. Er is een lichtge boord van de torpedobo overigens niet werd besch De Assemblée van de Ra pa heeft verleden week e Churchill aangenomen, i aangedrongen op de vore Europees leger onder een nister van verdediging. De: reeds ernstige moeilijkhed gemene commissie veroors Sandys, Churchill's schooi n.l. gistermorgen in de voor de verdediging een plan voor zulk een legei stond men voor de vraag worden besproken. De meende van wel, de alget sie kon er niet uitkomen de beslissing tot vandaag. Sandys heeft later zijn v genomen, onder indruk v; dat er van alle kanten In de plaats daarvan kw; voudige motie, waarin we over politieke toenadering, voor het samengroeien d verdediging. Vandaag zou slist, wat er van zijn voi agenda van de subcommi fensie zal overblijven. Hoewel de discussies in sie geheim zijn, was er ii gangen meer belangstellin voor de debatten in de waar men getuige kon zi voortgezette behandeling pese conventie voor de re mens en van een bespre! volledige tewerkstelling krachten. Bij bet eerste p rigens door de juridisch nog eens moet worden vooral van Nederlandse 2 voor het goed recht van onderwijs. Bij het andere l niet zozeer over het doel de middelen oneens. De Van de Kieft. die benoei Verwachting, geldig to avond: Over het algeme wolking met nu en dan tige tot krachtige wind lijke Richtingen, later ru West en tijdelijk wellic toenemend. Koel weer. Vrijdag: Zon op 5.28, Maan op 11.33, onder 1

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 6