1 Schotte was Middelkamp te snel af De amateurs reden een eentonige course Schulte eindigde op de vierde plaats Lofthousé scoorde het eerste doelpunt Sport in 't tort 250. Australiër Hoobin liet Europese wieier- groten versteld staan Het Radioprogramma Roks werd zesde Amerikaanse havenarbeiders weigeren Russische schepen te lossen Hughan en mej. Hermsen Ook de wereldkampioenschappen op de weg hebben Nederland geen titel opgeleverd. De sterke Brik Schotte uit het Vlamenland heeft voor eigen publiek kans gezien de titel van wereldkampioen voor de tweede maal in de wacht te; slepen en bij de amateurs legde Jack Hoobin beslag op de UCI-trui. Teleurstellende prestaties dus van de Nederlandse wegrenners? Integendeel. Een tweede plaats voor Middelkamp, Schulte vierde en Van Est 9e bi) de profs en bij de amateurs eindigde Koks op de zesde en Hans Dekkers op de elfde plaats. Bovendien reden Dielissen en Witteveen de wedstrijd uit en werden ex aquo met 24 andere renners op de twintigste plaats geklasseerd. Tussen een elite gezelschap van de sterkste wegrenners zijn dit toch werkelijk prestaties die men hoog mag aanslaan al is het natuurlijk wel zeer Jammer dat onze vertegenwoor digers de traditie van minstens één wereldkampioenschap niet konden handt haven. Veertig renners aan de start, twaalf aan de finish De Belgische professional Brik Schotte heeft op het circuit van Moor slede voor 150.000 toeschouwers het wereldkampioenschap op de weg ge wonnen in de tijd van 7 uur, 49 min, 54 sec. over een afstand van 284 km. Hiermede behaalde Schotte zijn zege voor de regenboogtrui van 1948, toen hij te Valkenburg eveneens als eerste over de finish ging. Het is een strijd geweest tussen de heel groten, welke door het straffe tempo en door de lan ge afstand werd beslist in het voordeel van hen, die de laatste jaren de kop groep vormen van de beste Europese renners. Veertig renners waren in de ochtenduren vertrokken en, zoals dat de laatste jaren gebruikelijk is, be reikte slechts een klein percentage van hen de finish, 12 in totaal. Opgegeven hebben Janssen wegens materiaalpech, Voorting, die een achterstand had op gelopen en De Hoog. Van de bekende buitenlandse cracks moesten Koblet, Van Steenbergen en Bartali de strijd Om verschillende redenen staken. In de laatste phase van de strijd, toen een peloton van acht renners, waaronder Schulte en Middelkamp, een voor sprong van enkele minuten had geno men, wist Schotte na enkele vergeefse pogingen te demarreren, een ontvluch tingspoging, welke ten slotte succes had. Middelkamp, die het gevaar zag, was de enige, die trachtte de achter stand op Schotte in te halen. Maar de Belg draaide een zeer hoog tempo en met een minuut voorsprong werd hij wereldkampioen. De uitslag luidt! 1. Brik Schotte (Belgie) 7 uur 49 min. 54 sec, 2. Middelkamp (Ned.) 7 uur 50 min. 55 sec, 3. Kübler (Zwit serland) 7 uur 52 min. 42 sec, 4. Schulte (Nederland) z.t, 5. Bobet (Frankrijk) z.t., 6. Ramon (Belgie) z.t, 7. Ockers (Belgie) z.t, 8. Idee (Frankrijk) 7 uur 54 min. 10 sec, 9. Van Est (Nederland) 7 uur 59 min. 50 sec, 10. Kemp (Luxem burg) z.t, 11. Olivier (Belgie) z.t, 12. Roland (Frankrijk) z.t. Briek Schotte, de nieuwe wereld kampioen professionals op de weg, na zijn overwinning. tenniskampioen 1950 Volkomen tegen de verwachting heeft Linck in de finale van de natio nale tenniskampioenschappen te Sche- veningen van Hughan verloren. Met 7—5, 5—3, 2—6 en 6—2 werd Hughan op overtuigende wijze kampioen in het herenenkelspel. Mejuffrouw Hermsen heeft haar titel in het damesenkelspel voor een jaar geprolongeerd. In de finale kwam zij uit tegen mevrouw Roos, die niettegenstaande haar gro tere variatie met 75, 63 verloor. Ook bij het damesdubbelspel, waarin mej. Hermsen de geblesseerde me vrouw Schmier verving, behaalde zij met mevrouw Scholten een overwin ning. De beter ingespeelde combinatie mevr. Koopmansmej. Eggersmsn werd met 6—4, 6—4 verslagen. Van Swol en Rinkel hadden in het heren dubbelspel hun handen vol aan Linck en Van Meegeren. Van Swol en Rinkel wonnen de eerste set met 61, doch Van Megeren en Linck hervon den in de tweede set hun vorm en wonnen deze met 75. De derde set was met dezelfde cijfers voor Van Swol en Rinkel, maar met een 6—2 in de vierde set maakten Van Meegeren en Linck de kansen weer gelijk. Door uitstekend serveren en de harde smashes van Van Swol werd de weer stand van hun tegenstanders volko men gebroken. Met 63 in de vijfde en laatste set brachten Van Swol en Rinkel het kampioenschap herendub- bel. Te Amsterdam, begon Zondag het Pax Romana Wereldcongres, waar aan congressisten uit meer dan dertig landen deelnemen. De plech tige openingszitting had des mid dags plaats in het Indisch Insti tuut te Amsterdam onder voor zitterschap van ir. Roger Millot, president der Pac Romana M.I.I.C. Een overzicht van de zaal tijdens de openingszitting. Anglicaanse primaat verwerpt „vredesoproep van Stockholm De Anglicaanse aartsbisschop van Canterbury, heeft de Russisch-ortho- doxe patriarch van Moskou, Alexei, meegedeeld, dat hij zijn geestelijkheid heeft geadviseerd zich niet achter de communistische „vredesoproep van Stockholm" te scharen. Dr. Fisher schreef dit in antwoord op een „vredesoproep aan alle chris tenen" van de Russische patriarch. VOOR HEDENAVOND HILVERSUM I, 402 m. Nieuwsberichten om 6, 8 en 11 uur. 6.20 Malando en zijn Tango-Rumba-orkest. 7.00 Mens en industrie. 7.15 Boston Promenade-orkest. 7.25 Maria von Ilosvay. 7.45 Rhapsodie in Blue. 8.15 Om de eenheid van Europa. 8.45 Veel gevraagde pla ten. 9.10 Actuele kanttekeningen. 9.45 De Raad van Europa. 10.00 Volksconcert. 11.15 Dansmuziek. HILVERSUM II, 298 m. Nieuwsberichten om 7, 8 en 11 uur. 6.00 Populaire orgel bespeling. 6.30 Strijdkrachten. 7.15 Zigeuner kwintet. 7.40 „Vandaag". 8.05 Relais met de BBC. 9.00 „Do Baad van Europa te Straats burg**. 9.20 Gram.muziek. 9.30 In de schaduw van Moskou. 9.40 „The Deborah". 10.45 Avondoverdenking. 11.15 Vrij en Blij. 11.45 Concertgebouw-orkest. VOOR DINSDAG HILVERSUM I, 402 m. Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 6 en 8 uur. 8.15 Gram.muziek. 8.55 Korte gesprekken. 9.00 Pianoconcert. 9.35 Aubade. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Arbeids vitaminen. 10.50 Kleuterije luister. 11.00 Mies Snijder en Jan Nederpelt. 11.30 De Wekker. 12.00 Pierre Palla. 12.40 Piano-duo. 1.15 Financieel weekoverzicht. 1.25 The Skymasters. 2.00 Johan Verster. 2.30 Radio-matinée. 4.30 Hiep hoera, hel is vacantie. 5.30 De stem van Amerika. 0.15 Tom Erich. 6.30 Dolf van der Linden. 7.00 Hier is Londen. 7.05 Perry Como zingt. 7.15 Vertier en plezier. 8.15 Het Avro- Theater-orkest. 8.55 „De keizer van Amerika", hoorspel. 9.20 The Avroleans. 9.55 Buitenlands overzicht. 10.10 „La Sonnambula", opera, li.15 Wereldkampioenschappen wielrennen. 11.35 Trois Nocturnes. HILVEBSUM II, 298 m. - Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 7, 8 en 11 uur. 8.15 Pluk de dag. 9.00 Moeders wil is wet. 9.35 Lichtbaken. 10.00 Wie komt er in mijn hokje? 10.15 Het Maastrichts Stedelijk Orkest. 11.00 Onder ons. 11.30 Sonate. 11.50 Als de ziele luistert. 12.03 Lunchconcert. 1.20 Het orkest zonder naam. 2.00 Ja, zo was 't.3.00 Zangrecital. 3.30 Van heinde en verre. 4.00 De Zonnebloem. 4.30 Ziekenlof. 5.00 Vertelling in vacantietijd 5.15 Lang zullen ze leven. 5.45 Bogerings- uitzending. 6.00 Beniamino Gigli. 6.20 Sport- praatje. 6.30 Strijdkrachten. 7.15 Actualitei ten. 7.25 Dit is leven. 7.40 Amusements-orkest. 8.05 Impromptu. 8.12 Trio. 8.45 Actualiteiten. 8.55 liet Omroep-Kamerorkest. 10.00 Concert. 10,40 Bewaar het u toevertoruwdo pand. 11.15 Licht avondconoert. (Van onze speciale verslaggever) ^ls er ooit van een grote verrassing in een wereldkampioenschap der amateurs op de weg sprake mocht zijn, dan is dat nu wel het geval met de titelstrijd welke Zaterdag in West-Vlaanderen werd gehoudenl Noch een Belg, noch een Italiaan, een Zwitser of een der Nederlanders, waaronder immers de grootste favorieten zaten, is wereldkampioen geworden, doch de Australiër Jack Hoobin, die in de laatste meters profiteerde van het duel tussen de Italiaan Aifo Ferrari en de Franse kampioen Robert Varnajo. Deze favorieten voerden een heftig gevecht om de zege, toen de Australiër Jack Hoobin ruimte kreeg en hen voorbij stoof op het beton te Moorslede, zonder dat een van belden er iets aan kon doen. Op deze overwinning had wel niemand gerekend, zonder iets te willen afdoen aan de zege van de 23-jarige knaap uit Melbourne, want hi) durfde het toch aan in de laatste elf kilometers naar een kopgroep van tien renners te springen en niet te blijven kijken tot zijn tegenstanders over de streep waren..- terstand te hebben opgelopen door een lekke band, na een woeste achtervol ging tegen de staaldraad van de afzet ting reed en ten val kwam. Hij werd daarbij lelijk gekwetst, stapte welis waar op een reservefiets van Cor Wit teveen, maar moest ten slotte kansloos opgeven, omdat toen het einde al k zicht kwam. En.... was het voor Jan Nolten al niet even teleurstellend dat zijn ver snellingsapparaat het vertikte en hij niet meer op een hoger versnelling kon schakelen, toen tegen het einde beslissende dingen gingen gebeuren? De afzetting van stalen paaltjes op het parcours van Moorslede, dat 11 km lang was, maakte de eerste slachtof fers. De meer dan 140 deelnemers wrongen zich door de bocht bij de Kasteelhoek, waart/ij de afzetting ge raakt werd en een valpartij o.a. de Joegoslaaf Petrovic, dupeerde. Toen lagen de Indiërs Balusubram Mani en wat verder ook diens landgenoot Pri- tam Dhandrave al los en kreeg de Zweed Bengt Froebom pech, terwijl de derde Indiër Suprabat Chakravarty eveneens moest toegeven dat de Euro peanen veel sneller reden dan door gaans in eigen land wordt gereden. De Joegoslaaf Petrovic was weer op do fiets gestapt en vervolgde zijn weg met de uit het peloton weggevallen In diër Dhandrave en de Zweed Olie aenlund. Inmiddels had het grote peloton het parcours van Moorslede verlaten en was op weg naar Ieperen ^fwachten! Ja, dat hebben de Neder landers gedaan, met uitzondering van de taaie Brabander Thijs Roks uit Sprundel, die zijn kans waarnam, toen ten slotte de laatste slag werd geleverd door o.a. de Eindhovenaar Hans Dek kers. die met de Italiaan Donato Piazza en de Fransman Pierre Gaudot naar een groepje van vijf vluchtelingen was gesprongen, t.w. de Luxemburger Ro bert Bintz, de Fransman George Du- caux, de Zwitser Walter Bucher, de Zweed Yngve Lundh en de Italiaan Luciano Ciancoloa, die 55 km. vóór het einde een kopgroepje vormden Maar dat achttal gelukte het al even min als hun voorgangers de voor sprong te behouden, waarbij we onze landgenoot Hans Dekkers een grote kans voor de eindsprint mochten ge ven. Een peloton van pl.m. 48 man kwam weer bijeen, doch toen sprong in de laatste elf kilometers weer 'n stel v/eg, w.o. de relds genoemde Thijs Roks, en de Belgen Roger Batslé en Gilbert Desmedt, van wie de West- Vlaming Roger Batslé als een rappe knaap bekend stond. Was dan ook de zege van de Australiër Jack Hoobin een grote verrassing, een teleurstelling moest het voor de Belgen genoemd worden dat dit tweetal niet in de be slissende sprint meevocht, doch tevre den mochten zijn dat zij op de derde en vierde plaats eindigden na de Fran se kampioen Varnajo en de Italiaan Ferrari, die zeker 25 meter vóór hen uit met Hoobin om de overwinning vochten. "peleurstellend was voor de Neder landse kolonie, dat onze landgenoot Kees Witteveen en onze kampioen Wim Dielissen zich schuil hielden in het grote peloton, dat op de 17e plaats ex aequo eindigde, nadat Hans Dek kers als 12e op 48 seconden achter de winnaar over de streep ging. Tries* was het vooral voor Hein van Bree- nen, toen hij, na eerst een flinke ach- Links: de spannende finish van de amateurs: op de eindstreep de nieuwe wereldkampioen Hoobin (Australië), Varnajo (Frankrijk), die tweede en Ferrari (Italië), die derde werd. Daarachter in het midden de Belg Batslé (vierde) en verder naar achteren links de Belg Desmet (vijfde) en onze landge noot Roks, die zesde werd. Rechts: de nieuwe wereldkampioen Hoobin na het veroveren van de titel. In gesloten groep ging het langs de slagvelden van 19141918, waar de Deense achtervolgingskampioen Knud Andersen moest ervaren, dat 5 km achtervolgen nog iets anders is dan een wereldkampioenschap op de weg. Hij was verloren1 Zo ging het op Oud Kruiseik af, nauwelijks 9 km van Moorslede. Hier loste ook de Uru- quaer Louis de los Santos en denderde de bonte karavaan op de „kasseien" van de overigens mooie oude stad Ieperen, die vele toeschouwers op de wegen liet zien. Vervolgens ging men de Westvlaamse heuvels, de uitlopers van de Noordfranse bergen, tegemoet langs de hopvelden van Poperinge, het Westland in. En nog steeds zat het peloton broederlijk bijeen. Op de rode berg waren na 45 km. nog plm. 80 man bijeen en hier zagen we de Fran se kampioen Varnajo, de Zwitser Wal ter Reiser, de Italiaan Spatti, de Ar gentijn Perone, de Fransman Decaux voorop met op 100 meter de grote groep, waarin de Nederlanders zaten. De slag bleef uit. P^les zou weer bijeen komen, toen na 81 km. Meesen gepasseerd werd. De vermeende slag van de Nederlan ders moest toch eindelijk eens komen, doch deze kwam niet, noch van de andere favorieten, met gevolg dat het peloton compact weer op weg naar Ieperen ging via Ploegsteert langs de Franse grens. Maar toen ging er dan toch iets ge beuren. Vijf man kwamen voorop: Bintz (Luxemburg), Decaux (Frank rijk), Ciancola (Italië), Lundh (Zwe den) en Bucher (Zwitserland). En toen we dan te tweeden male door de gemeente Beselare (pl.m. 92 km) kwa men, stond Hein van Breenen huilend langs de weg, woest een lekke band van zijn wiel afscheurend om, na het omleggen van een andere band, met meer dan twee minuten achterstand zijn weg te vervolgen. Hoe het verder ging, weet u al. De uitslag werd ten slotte als volgt nadat de jury zich nog even vergist had en liet aankondigen, dat nog twee in plaats van één ronde te rijden wa ren, waardoor onze landgenoot Hans Dekkers meende nog even te kunnen wachten met de sprong: 1 Jack Hoobin (Australië), tijd 175 km. 4 uur 29 min 24 sec.; 2 Varnajo (Frankrijk); 3 Fer rari (Italië); 4 Batslé (België); 5. De smedt (Belgie); 6 Th. Roks (Neder land); 7 Huttmacher (Zwitserland); 8 Bintz (Luxemburg); 9 Lundh (Zwe den); 10 Moresco (Italië); 11 Piazza (Italië); 12 op 48 sec. Dekkers (Neder land); 13 Bizetti (Italië); 14 Ducaux 'Frankrijk); 15 Maitland (Engeland) 16 Bucher (Zwitserland); 17 het pelo ton op 1 min. 38 sec., waarbij Witte veen en Dielissen (Nederland). Engelse League begon mei millioen toeschouwers LIET Britse voetbalseizoen is Zaterdag weer geopend. Meer dan een mil lioen toeschouwers waren hiervan ge tuigen. De midvoor van Bolton Wande rers, Lofthousé, komt de eer toe dat hij het eerste doelpunt van dit seizoen heeft gescoord. De wedstrijd tegen Charlton Athletic was nog geen tien seconden oud toen Lofthousé een prachtig schot loste en zijn olub de lei ding gaf. Niettegenstaande deze verras send snelle achterstand won Charlton de wedstrijd met 43. Het debuut van de Deen Viggo Jen sen was minder gelukkig. Hem viel namelijk de twijfelachtige eer te beurt dat hij de eerste speler was die in het nieuwe seizoen een doelpunt in eigen goal scoorde. Zijn ploeg Huil City zag toch nog kans om tegen West Ham United gelijk te spelen. Na 15 jaar is Tottenham Hotspur weer in de eerste divisie teruggekeerd, maar de eerste match was weinig suc cesvol. De weergaloze handigheid van de rechtsbuiten van Blackpool, Stan ley Matthews, speelde hen parten en het einde kwam met een 41 over winning voor Blackpool. Ook de twee de gepromoveerde club, Sheffield Wednesday, begon de terugkeer In de eerste divisie met een nederlaag. Chelsea, met de brillant spelende Bentley als midvoor, bleef met 40 in de meerderheid. Hetzelfde geschiedde in de tweede divisie, waar de beide juist gepromoveerde clubs verloren. Notts County, zonder Tommy Lawton, verloor op eigen veld van Coventry met 20 en Doncaster Rovers verloor in Leeds met 31. Daarentegen wonnen beide gedegra deerde clubs hun eerste uitwedstrij- iL Knijnenburg werd twee voudig kampioen Meer dan dertigduizend toeschouwers zijn in Tubbergen getuigen geweest van buitengewoon spannende motor races waaraan de beste Nederlandse renners deelnamen om elkaar de natio nale titels te betwisten. Bovendien had den verschillende buitenlanders inge schreven zodat de wedstrijden hierdoor nog aan belangrijkheid wonnen. Welis waar waren die buitenlanders geen toprijders in alle klassen gingen de Nederlanders met de overwinning strijken doch, vooral in de 350 cc en 500 cc-klasse hebben zij onze Neder landse favorieten uitstekend partij ge geven. Zoals bekend worden de Nederland se kampioenschappen in vier wedstrij den verreden. De wedstrijden te Tub bergen was de laatste krachtmeting. In de 125 cc-klasse stond Heinemanna drie races reeds zeer gunstig zodat hij zich gisteren kon permitteren op de derde plaats te eindigen en toch Ne derlands kampioen te worden. In de kwart liter-klasse werd Simons eerste en tevens Nederlands kampioen. Piet Knijnenburg kwam met twee titels uit de bus. In de halve liter-klasse werd hij eerste vóór Van Rijswijk, die de 350 cc-klasse won, Muzy (Zwitserland) Goffin (Belgie) en Gerber (Zwitser land). In de 350 cc-klasse werd Knij nenburg derde. Da Engelsman Scott bezette hier de tweede plaats. den in de tweede divisie: Manchester City en Birmingham sloegen resp. Preston North End en Swansea Town. De uitslagen van de eerste divisie zijn: Aston VillaWest Bromwich Al bion 20, BurnleyArsenal 01, Charlton AthleticBolton Wanderers 43, ChelseaSheffield Wednesday 40, EvertonHuddersfield 32, Man chester UnitedFulham 10, Ports mouthMiddlesbrough 11, Stoke Ci tyNewcastle United 12, Sunder landDerby County 10, Tottenham- HotspurBlackpool 14, Wolverhamp ton WanderersLiverpool 20. Schietwedstrijden van SWG Zaterdag werden onder auspiciën van Steun Wettig Gezag op de schiet banen te Overveen korps- tevens per sonele wedstrijden georganiseerd, waar aan werd deelgenomen door 190 schut ters, behorende tot het personeel der Reserve-Grensbewaking ingedeeld bij de 5e divisie Koninklijke Marechaussee en de reserve Rijks- en Gemeente politie. De uitslagen waren als volgt: Korps wedstrijd Reserve-Grensbewaking: la prijs klasse Halfweg 336 p.; 2e prijs klasse Fort de Bilt 332 p.; 3e prijs klasse Wormerveer 330 p. De klasse Alkmaar eindigde op de 4e plaats met 328 p. In de personele wedstrijden werd de 3e prijs behaald door W. Boer van de klasse Alkmaar met 70 p.; van de klasse Wormerveer werden de 8e en 11e prijs behaald door de hulpmare chaussees Luttik met 69 en v, d. Burg met 68 punten. Korpswedstrijd Reserve-Rijkspolitiet le prijs groep Haarlemmermeer met 342 p.; 2e prijs groep Castricum met 335 p. De groep Castricum behaalde in de personele wedstrijd de volgende successen; 2e prijs de adjudant R. v. d. Bosch. De 4e 5e en 6e prijs werden resp. behaald door de wachtmeesters A. de Ruyter, P. Beentjes en H. v<l Dam, allen te Heemskerk. Korpswedstrijden Reserve Gemeente politie: le prijs korps Heemstede met 340 p.; 2e prijs korps Velsen met 340 p. In de personele wedstrijd werd door alle schutters ieder een totaal van 72 punten behaald, zodat de prijzen bij loting moesten worden toegewezen. De internationale Unie van havenar beiders heeft zich uitgesproken voor een embargo op alle ladingen van Sowjet- russisehe goederen, die in de havens van New York en Boston zullen worden binnengebracht. Er zijn geen orders dienaangaande uitgegeven, aldus is door de Unie medegedeeld, doch men heeft uitdrukking willen geven aan „de ge voelens der leden ten aanzien van de toestand in Korea". ONVEILIG DEN HAAG. Vorige week zijn in Den Haag 197 aan rijdingen gemeld, ten gevolge waarvan 17 personen ernstig en 41 personen licht gewond werden. Volgens de politie zijn deze aanrijdingen voornamelijk ver oorzaakt door het niet verlenen van voorrang, onvoorzichtig oversteken en door het spelen van kinderen op de rij weg. het Toto te Groningen betaalde 10 uit. Fuchs verbeterde wereldrecord kogelstoten De draverijen te Groningen hebben enkele mensen gelukkig gemaakt. De totalisator betaalde namelijk maar liefst f 250.10 voor iedere gulden die op de outsider Oiseau was gezet. Het koppel OiseauNijlreiger bracht in deze race een cöte van f 70.40. Keen witted en Leo Mc Gregor stelden hun supporters in de daarop volgende race evenmin teleur. Dit koppel bracht Ha rtelijk f 66.40, waardoor de cóte voor het koppel Nonja FriedMustang f 53.60 enigszins uit de toon viel. De Amerikaan Fuchs is wel bui tengewoon goed „op stoot". Tijdens athletiekwedstrijden op het Visby eiland heeft hij kans gezien de kogel 17.91 meter ver te stoten, hetgeen een nieuw wereldrecord betekent. De revanchewedstrijd achter gro te motoren, welke op de Oerlikon-baan te Zürich werd gehouden, is door de Fransman Lesueur gewonnen, op de voet gevolgd door de Zwitsers Hei- mann en Besson. Onze landgenoot Pronk werd zesde met een achterstand van 1800 meter. In Rotterdam werd een koppel wedstrijd voor professionals gehouden. Van der Kamp en Loos legden de 80 kilometer af in 2 uur en 30 sec., waar mede zij op de eerste prijs beslag leg den. Op één ronde volgden: 2. Van der ZandeVan As; 3. Van BeekBakkerj 4. BlankenauwEvers. VERZOEK VAN ENGELAND, AUSTRALIË EN DE V.S. AAN LIE. Engeland, Australië en de V.S. heb ben Trygve Lie, secretaris-generaal der V.N. Zondag telegrafisch verzocht da kwestie van „het niet-repatriëren" door de Sowjetunie van alle krijgsgevange nen van de tweede wereldoorlog op da agenda van de volgende algemene ver gadering te plaatsen. MUTATIE IN CVP-LEIDING? Naar verscheidene Belgische bladen berichtten heeft baron Xavier van der Straeten Waillet besloten af te treden als voorzitter van de Christelijke Volks partij. Naar het katholieke „Libra Belgique" schrijft, zou Albert de Vleeschauwer door sommige provincies candidaat worden gesteld voor de lei ding der CVP. a

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 5