LAATSTE NIEUWS Stad en Omgeving Dr. G. Hoeneveld Dr. Langs ravijnen en stoffige wegen Groenhart en tandarts Kokkes reden Luik-Rome-Luik „£en monsterrit" AGENDA Bepaling sluitingsuren Tropenweelde Vishandelaar uit Zuid-Scharwoude weigerde vergunning aan te vragen Visperikelen bij de politierechter HEILOO Nieuwe avoniuren van Pim, Pam en Pom Heer-Hugowaard Grote deelneming aan de feesten van T.Q.G. Egmond aan Zee De tweedaagse strandfeesten Beemster Herberts legt functies neer Westerling te Brussel aangekomen AFWEZIG Net Kosthuis Schoorl DONDERDAG 24 AUGUSTUS 1950 Twee Noordhollanders, de heren J. P. Kokkes uit Alkmaar en de dr. Groen hart uit Dirkshorn, hebben de vorige week een uitstekende prestatie geleverd door de zwaarste aller betrouwbaarheidsritten niet alleen uit te rijden, maar op de vijfde plaats te eindigen in de klasse tot 1100 cc cylinder inhoud. De équipe Groenhart-Kokkes heeft met een Dyna-Panhard het traject Luik-Rome-Luik, een afstand van 4575 kilometer, afgelegd met 914 strafpunten en leverde daarmede een betere prestatie dan bijvoorbeeld een Gatsonides en een Barendregt, specia listen op het gebied van .betrouwbaarheidsritten, die er onderweg de „brui" aan gaven. Met recht staat de rit Luik-Rome-Luik onder de automobilisten bekend als een monsterrit. De 4575 kilometer moeten in één ruk worden afgelegd maar dat is nog niet het ergste. In het traject zijn vrijwel alle bergen van de Franse Alpen en Dolemieten opgenomen. Die 25 cols hebben een gezamenlijke hoogte van 43 kilometer. Als men nu weet dat de Noordhollandse équipe nog nooit een behoorlijke berg had beklommen spreekt de prestatie van de heren Groen hart en Kokkes nog meer tot de ver beelding. In de Auto-Revue wordt de rit Luik-Rome-Luik aangekondigd als een wedstrijd voor de allergrootsten en men kan daarom bewondering hebben voor onze streekgenoten die als beste Nederlandse équipe, de door de K.N.A.C. uitgeloofde beker verworven. 75 deelnemers gestart Zondagavond zijn te Luik 75 deelne mers gestart waarvan er slechts dertig na een volbrachte rit in deze Belgische stad terugkeerden. Dat is niet ver wonderlijk als men weet welke moei lijkheden de deelnemers onderweg ontmoetten. De Noordhollanders kre gen in de omgeving van Barcelonette hun eerste vuurproef. De eerste col, die ongeveer 2000 meter hoog was en slechts langs wegen van heogstens an derhalve meter breed te bestijgen was, leverde enkele strafpunten op. In Nice had de Panhard zijn achterstand welis waar ingelopen, er moest maar liefst met gemiddelden van 50 tot 72 kilome ter worden gereden, maar de strafpun ten bleven natuurlijk bestaan. De door tocht in Italië was onvergetelijk ver telde ons de heer Kokkes. Het enthou siasme van deze lichtontvlambare be volking kende geen grenzen. Boven dien maakte de Panhard een leven als een oordeel daar de knalpijp gescheurd was en daar er bij tijd en wijle met snelheden van boven de 100 kilometer werd gereden geraakte iedere Italiaan langs de weg in extase. Record geëvenaard Het zou te uitgebreid worden als wij een opsomming maakten van alle bij zonderheden. Vermeldenswaard is ech ter dat de Noordhollanders het record in de étappe van Ponte di Legno naar Brescia geëvenaard hebben. In 1938 kreeg de bekende Frasenter op deze afstand slechts vier minuten achter stand op het tijdschema. Voor- en na dien is een dergelijke prestatie niet meer geleverd. In de LuikRome Luik-rit 1950 evenaarden de heren Kok kes en Groenhart deze prestatie. Langs angstwekkende ravijnen en grillige hair-pin bochten kwam de Panhard met vier minuten achterstand in Brescia binnen. Vanuit Brescia dachten de Noordhollanders een gemakkelijk a- ject te hebben. Een 180 kilometer lange autobaan strekte zich voor hen uit, maar nauwelijks hadden zij Brescia verlaten of een grote vlam sloeg onder het dashboard uit. Kortsluiting! Drie kwartier repareren en verder rijden zonder stop-, achter- en richtingaanwij- zerslichten. Het strafpunten-spook doemde weer voor de Panhard op. De organisatoren hadden namelijk bepaald dat op deze autobaan met een gemid delde van 72 kilometer moest worden gereden en het zou dus niet meevallen Plannen voor het Festival 1950 Men schrijft ons: De Koninklijke Mannenzangvereniging „Apollo" zal het festival, ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de Ned. Herv. Oratorium Vereniging Alkmaar, met een concert in de Grote Kerk op 31 Augustus ope nen. Als wij de naam Apollo noemen, is daaraan onmiddellijk een naam ver bonden, van Fred. J. Roeske. Reeds 47 jaren zwaait deze markante figuur zijn scepter over de Koninklijke Mannenzangvereniging, die in 1853 werd opgericht. En dan te bedenken, dat deze 82-jarige dirigent nog een vitaliteit aan de dag legt om jaloers op te wor den. Op veler verzoek zullen enkele van zijn composities ten gehore wor den gebracht. Het uitgebreide repertoire, bestaande uit een keur van veelzijdige werken, t.W. Nederlandse, Franse, Duitse, Ita liaanse, Tsjechische en Hongaarse, spreekt voor zichzelf. Waar het H.M. de Koningin heeft behaagd de bescher ming van deze vereniging bij de troons afstand van Haar Koninklijke Moeder over te nemen, terwijl H.K.H. Prinses Wilhelmina aan Apollo bleef verbon den door 't bijzonder ere-lidmaatschap en de burgemeester van Amsterdam, mr. Arn. J. d'Ailly het ere-voorzitter- schap aanvaardde, zullen wij over de kwaliteiten van deze vereniging zwij gen, maar vaststellen, dat de jubileren de Alkmaarse vereniging, met de aan bieding van dit concert, in de reeks van haar festival, de kop van Noord- Holland een grote dienst bewijst. LERAARSVACATURE Met ingang van 1 Januari a.s. moet aan de HBS te Alkmaar de betrekking van leraar in de biologie worden ver vuld. Naar wij vernemen is dit het ge volg van de ontslagaanvrage van Dr M. J. Adriani, die een leraarsambt in Rotterdam gaat vervullen. om de 'verloren tijd goed te maken. De resterende 170 km werden echter in precies 100 minuten afgelegd, hetgeen voldoende was om 42 seconden vóór tijd in Ivrea aan te komen. Een ge deelte van de autobaan was openge broken zodat het verkeer op bepaalde punten gestremd was. Hier en daar stonden stoplichten maar in hun ijver om op tijd in Ivrea aan te komen stoo - den de Noordhollanders zich hier niet aan. Gedeeltelijk langs de berm en dan weer kris en kras tussen de tegenlig gers rijdende, werden de nare s k- ken in die prachtige autobaan „geno men" met het boven vermelde res 1- taat. Ten slotte arriveerde de équipe Zondagavond om 17.18 in Luik. Ruim 65 uur waren zij onderweg geweest. Zeer vermoeid maar uiterst tevreden over het behaalde resultaat werd het hotel opgezocht en het behoeft waar schijnlijk niet te worden vermeld dat die twee Nederlanders daar in L ik een „gat in de dag" hebben geslapen. (Ontleend aan onze Advertentie-rubriek) DONDERDAG Harmonie Theater, 8 uur: My dream is yours (tot 14 j. o.g.); Victoria Theater, 8 uur: Huwelijk is geen handelszaak (tot 14 jaar o.g.); Cinema Americain, 8 uur: Road tot Rio (alle leeftijden). Gymnasium, 1022 uur: Aquarium tentoonstelling Tropenweelde. VRIJDAG Harmonie Theater, 8 uur: Seven Sweet hearts (alle leeft.)Victoria Theater, 8 uur: Abbott en Costello in het Wilde Westen (14 jaar); Cinema Americain, 7 en 9.30 uur: We gaan naar Parijs (alle leeft.). Gymnasium, 1022 uur: Aquarium tentoonstelling Tropenweelde. De Commissaris van Politie te Alk maar maakt bekend, dat de openings- en sluitingsuren van de kermis, die van Zaterdag 26 Augustuj tot en met Zondag 3 September a.s. zal worden gehouden, als volgt zijn vastgesteld: Zaterdag 26 Augustus van 14 uur tot 1 uur des nachts; Zondag 27 Augustus van 20 uur tot 1 uur des nachts; Maan dag 28 Augustus van 16 uur tot 1 uur des nachts Dinsdag 29 Augustus van 16 uur tot 1 uur des nachts; Woensdag 30 Augustus van 14 tot 1 uur des nachts; Donderdag 31 Augustus van 16 uur tot 1 uur des nachts; Vrijdag 1 September van 11 uur tot 1 uur des nachts; Zaterdag 2 September van 14 uur tot 2 uur des nachts; Zondag 3 September van 20 uur tot 2 uur des nachts. Het sluitingsuur voor vergunnings- en verlofslokaliteiten is tijdens de kermis bepaald op: Zaterdag 26 Augustus tot en met Vrijdag 1 September 1950 1 uur des nachts: Zaterdag 2 September en Zondag 3 September 1950 2 uur des nachts. Winkelsluiting tijdens de kermis: De aandacht wordt erop gevestigd, dat gedurende de dagen waarop de kermis wordt gehouden de bepalingen betreffende sluitingsuren volgens de Winkelsluitingswet 1930 niet van kracht zijn. Floralia: Jeugd en Bloemen De aula van het Murmellius Gymna sium, waar thans tropische visjes de aandacht trekken, zal op 8, 9 en 10 Sep tember in een bloementuin worden her schapen. In samenwerking met de Ge meente organiseren de Alkmaarse bloe misten en hoveniers daar de tentoon stelling Floralia: Jeugd en Bloemen. Alle bloemen en planten welke hier geëxposeerd worden zijn door de Alk maarse schooljeugd gekweekt. De hoofdprijs welke daarvoor wordt uitge loofd is een electrische trein welke door een Alkmaarse firma beschikbaar wordt gesteld. Waar blijven de vinders? Maandagavond om zes uur viel van een vrachtauto, die over de Stations weg reed, een baal meel van 50 kilo gram. Toen de chauffeur even later terugreed, wees slechts een weinig wit stof aan, waar de zak gevallen was. Omstanders verklaarden, dat twee mannen aangeboden hadden het meel naar het Bureau van Politie te bren gen. Zij hadden het op een rijwiel ge plaatst en waren er mee weggereden Tot nu toe zijn de vinders nog niet aan het Politiebureau gearriveerd. Hun wordt verzocht alsnog de vondst aan te geven. Inderdaad, een tropenwéélde Boeide gisteren mijn oog, Toen ik mij tussen de „bakkei. In de Aula voortbewoog. Wat een rijke plantenweelde En een wond're vissenpracht Heeft men in deez' expositie Biologisch saamgebracht. Wat een rust en welk een schoonheid In een wereld van vandaag, Waar geen rust mee schijnt [te wezen Doch allee, nog maar gejaac Werkelijk, dit is een hobby Die een elk beoef'nen kan, De zeer goed gesitueerde, Maar ook de gewone man. Het criterium in deze Is heus niet „goedkoop" of „duur" Maar of men gevoel en oog heeft Voor de rijkdom der natuur Dit is nu een expositie Die in alle delen lééft! 'k Zag een maanvis, die maar e"~n Honderddertig jongen heeft. Juist omdat men zo met liefde Ieder onderdeel verklaart, Is de entrée van een kwartje Het vierdubbele wel waard. Dat bijkans vierduizend mensen Nu alreeds zijn gepasseerd, Is 't bewijs dat „Tropenweelde" Inderdaad wordt gewaardeerd. Doet als de vierduizend vóór u, Gaat er heen en stelt niet uit, Want het duurt nog maar vier dagen Voordat men de poorten sluit. JABSON Veel belangstelling voor „Tropenweelde" De belangstelling voor de aquarium- tentoonstelling „Tropenweelde" blijft groot. Hoewel de Maandag weinig be zoekers naar de Aula bracht, kwamen Dinsdag en Woensdag weer heel wat mensen van de kleurenpracht genie ten. Als 2500ste bezoekster kreeg mevr Zwart uit Alkmaar een niet-automa- tisch verwarmingsapparaat en de gis teren geboekte 3000ste bezoekster mej A Groot een vol-automatisch verwar mingsapparaat, beide beschikbaar ge steld door Thelo in Den Haag. Tevens ontvingen beiden een kaart van de wasserij en stomerij „Alcmaria" goed voor de behandeling van een stuk kleding. De 3000ste bezoekster kreeg tevens een aquarium, beschikbaar ge steld door de firma Wiegman. Tegen het weekeinde wordt de 5000ste bezoe ker verwacht, die een geheel ingericht aquarium met verwarmingsapparaat za! ontvangen. DIERENBESCHERMING Sinds geruime tijd zwerft te Aker sloot een zwarte keeshond (staande oren vriendelijk karakter). Eige naar of liefhebbers kunnen zich ver voegen bij Mines Akersloot. In Alk maar zwerft een ruwharige foxhond (wit-bruin). Adres Inspecteur: C. Ver- wer, Baanstraat, Alkmaar. Geen invalidenwagentje gewenst De ouders van het invalide kind, voor wie wij, op aandringen van belangstellende derden, gister om een invalidenwagentje hebben ge vraagd, blijken op een dergelijke be middeling geen prijs te stellen en delen mede, dat de aanvrage zonder hun voorkennis en goedkeuring ge schied is. Aanbiedingen voor een invaliden wagentje worden dus niet meer op de redactie ingewacht. REGIONALE WELSTANDS COMMISSIE Dinsdag 5 Sept. vindt om 10.30 uur in het gemeentehuis te Alkmaar de in stallatie plaats van de regionale wel standscommissie Alkmaar, welke plech tigheid gevolgd wordt door een verga dering van de Noordh. Welstandscom missie aldaar. BURGERLIJKE STAND Geboren: Catharina M. M., d. van L. Th. Merkx en A. L. L. Baars. Maria G., d. van J. J. Madder en A. C. Hazes. Victor J.. z. van V. A. van Loon en M. A. van Kuijk. Gerrit S., z. van G. Veldman en A. Th. Bak- kum. Gehuwd: Johan Kossen en Catha rina de Jong. Het was een eigenaardig geval, waar voor de kleinhandelaar in vis, Theodorus B. uit Zuidscharwoude, gisteren voor de Econo mische politierechter in Alkmaar, mr. J. A. Markus, terecht stond. Op 11 Juni had B. een standplaats in Heer- hugowaard ingenomen, waar hij gerookte paling' en zoute haring verkocht. Toen hij bezoek kreeg van controleurs van de CCD, bleek hij niet in staat te zijn een geldige vergunning te vertonen. B. bleek een oude bekende van de officier van Justitie, mr. dr. J. M. Vellinga, te zijn, die hem voor soortgelijke overtredingen reeds meerdere malen gedagvaard heeft. Verdachte was in het bezit van een ministeriële vergun ning, doch deze erkenning is reeds lang ver lopen. De officier van Justitie zette uiteen dat de venters thans een vergunning van het Be- drijfsschap nodig hebben en als verdachte een dergelijk bewijs zou aanvragen, zou hij het zeker krijgen. Verdachte heeft tot nu gewei gerd tot het Bedrijfsschap te wenden, daar hij deze instelling' „fascistisch" vond. Het eigen aardige is echter, dat hij vóór zijn winkel wel ëen vergunning van het Bedrijfsschap heeft. Mr. Vellinga begreep niet waarom verdachte 7.o hardnekkig volhardt m het kwaad. Hij is hiervoor reeds ettelijke malen in conflict ge komen met de Justitie en de officier waar schuwde B., dat het dc laatste maal was, dat hij er met een geldboete af zou komen. De eis was f 25,— subs, vijftien dagen. Mr. Mar kus vonniste overeenkomstig de eis. Drie toffe Amsterdamse jongens, op- tfedend op de Zaterdagse markten te Alkmaar om de goe-gemeente goed koop van vis te voorzien, waren gis termiddag naar het Alkmaarse ge rechtsgebouw getogen om te protes teren tegen hun verbalisering. Aan de verdachte C. R. was ten laste gelegd, dat hij bij grote drukte de assistentie ingeroepen had van mede-verdachte N. de K., die niet met de vereiste vergunning om verse vis te verkopen voorzien was. Heftig protesteerden zij er tegen dat een winkelier wel knech ten zonder vergunnirlg mocht laten helpen, maar dat het hun niet geoor loofd was. De Officier van Justitie, mr. dr. J. N. Vellinga, maakte hen in zijn requisitoir duidelijk, dat de ver ordening geschapen was om onbe kwame lieden bij het verkopen van vis te weren en een oneerlijke con currentie te voorkomen. Immers an ders zou het mogelijk zijn voor een baas met vergunning d.m.v. talloze knechten zonder vergunning de gehele stad te overzwermen. Hij eiste tegen C R. een boete van f 20 of 10 dagen en tegen N. de K. f 20 of 10 dagen. De politierechter J. A Markus ging hier mee accoord. Beiden hadden echter in de verbali sering geen aanleiding gevonden hun coöperatie te beëindigen. Zij waren voort gegaan in overtreding te zijn. Voor de herhaling vroeg de officier van de eerste verdachte f 50 of 15 da gen en tegen de tweede f 30 of 15 da gen. De officier beloofde Zaterdag zich persoonlijk op de hoogte te kunnen stellen. De politierechter kon zich hiermee verenigen. De derde verdachte J. L. J. was he lemaal niet in het bezit geweest van 'n kleinhandelsvergunning. Als groothan delaar had hij, naar zijn zeggen, de vis zeer goedkoop aan de mensen ver kocht. De officier eiste tegen hem de hoogste boete. n.l. f 50 of 25 dagen, daar hij hem als de aanstichter van het complot beschouwde. Verdachte vond het onbillijk, dat de inteligentste blijkbaar de hoogste boete kreeg. Hij had toch zijn vis erg goed koop aan de man gebracht. De fout lag z.i. bij het bedrijfschap, dat hij reeds anderhalf jaar geleden om een ver gunning verzocht had. Tot nu toe had hij niets gehoord. „Nog even wachten", besloot de beklaagde zijn vurig plei dooi, waar hij nog 'n tientje mee ver diende, daar de politierechter hem vonniste voor f 40 of 20 dagen. Kermis-blijspelprogramma Gulden Vlies Het Amsterdams Toneel Gezelschap (art. leiding Albert van Dalsum en A. Defresne) brengt Maandag, Dins dag, Woensdag en Donderdag in het Gulden Vlies sprankelende opvoe ringen van 't blijspel „Zij kregen wat ze wilden".... en U ook!!! van Louis d'Alton. Bij de opvoeringen van dit geestige stuk in de hoofdsteden van cns land volgde het ene open doekje na het andere en dit gold in de eerste plaats de hoofdrol-vertolker Louis Saalborn. Het geheel wordt tot een uiterst genoegelijke vertoning, uitste kend geschikt, en passend in het ka der van een kermis-programma. Feest' op het Kerkplein Zaterdagmorgen om negen uur zal het feest zijn op het Kerkplein. Dan moeten de orgeldraaiers en de leden van orkestjes die de kermisvreugde met hun vrolijke klanken willen sti muleren, tonen dat zij een vergunning waard zijn. Zij moeten allen een wijsje spelen, waarna de politie zal beoor delen of hun toegang tot het kermis- terein zal worden verleend. Om verkapte bedelarij tegen te gaan zullen orkesten, kleiner dan vier man, niet worden toegelaten. Ook in validen worden geweerd. Het Willem Bruul-tournooi Het Willem Bruul-tournooi ge naamd naar de onvergetelijke gemeen te-secretaris wijlen de heer Bruul, destijds tevens voorzitter van de Fo resters heeft Zondag al een aan vang genomen door het spelen van handbalwedstrijden voor de dames- ploegen. Foresters I kwam als win naar uit het strijdperk door eerst van Zwaluwen te winnen en in de finale D.V.V. uit Amsterdam met 72 te ver slaan. Zondag a.s. wordt het Willem Bruul- tournooi voortgezet met de jaarlijks terugkerende voetbalwedstrijden. Dit maal zijn uitgenodigd de Zeevogels, Vrone, Uitgeest, Beemster en Alk maar. De loting Heeft uitgewezen, dat om 1.30 uur BeemsterAlkmaar wordt gespeeld, om 2.45 uur Zeevogels— Vrone en om 4.15 uur ForestersUit geest. De opstelling voor de Foresters is: doel: M Mulder; achter: M. Meijer en A. Mes; midden: J Roos, M. Kossen en C. Snip voor: H. v. d. Brink, J. Zwaan, P. Korver. J. Schermerts en A. Godijn. POLITIE-HULDE BIJ HUWELIJK Woensdag werd het huwelijk vol trokken tussen G. A. Roemer, wacht meester bij de Rijkspolitie en mej. J. C. Ranzijn. Na de voltrekking van het burgerlijk huwelijk, trok men naar de parochiekerk alhier. Voor de ingang f.tonden de opperwachtmeester met 12 rijksveldwachters met getrokken sabel •pgesteld, waaronder de stoet de kerk binnenging. Voor deze plechtige inzegening bestond grote belangstel ling. AFSCHEID KAPELAAN ADANK Hedenavond zal in het Brunogebouw gelegenheid worden gegeven afscheid te nemen van de populaire kapelaan Adank. Vooral onder de jeugd is kapelaan Adank zeer bemind en zij verliest in hem een goede pleiter. 56. Spits de Speurder is wel groot en sterk, maar hij is niet zo erg pienter en begrijpt dan ook helemaal niet, dat het briefje wel eens een val strik zal kunnen zijn. Hij heeft na denkend het gat onder de schutting opgemeten en gezien, dat er gemak kelijk iemand onderdoor zou kunnen en dushoudt hij de wacht met een grote knuppel in zijn hand. De haan is met zijn kippen rustig gaan slapen, want Spits zal de wacht hou den. De slimme wolf lacht echter in zijn vuistje. Hij heeft door een kiertje gegluurd en gezien dat Spits inder daad de wacht bij het gat in de schut ting heeft betrokken en toenheeft hij snel een ander gaatje onder de schutting gegraven, waarna hij op zijn gemak naar de eierbank is gelopen. „H'm, h'm er zijn er veel vannacht", zegt hij terwijl hij zijn lippen al af likt. „Gelukkig, dat ik een zak heb meegenomen". Bij de ƒ.1. Zondag op het sportterrein te Heerhugowaard-Zuid gehouden feesten van de veieniging T.O.G. mocht het organiserend co mité niet over de belangstelling klagen. Zo wel van de zijde der deelnemers, als van die der belangstellenden, was er veel animo. Zeer goede tijden werden g'emaakt, waar onder vooral het nummer 100 meter hard lopen heren het vermelden waard is. Deze gfstand werd door de heer W. Oudeman ge lopen in de tijd van 12 seconden. Hieronder de overige uitslagen: Dames en meisjes: Driekamp, meisjes 12 jaar: 1. M. Sijts 41Va punt, Ursem; 2. A. Stoop, 38Vs, TOG; 3. A. Schouten 36, TOG. Hardlopen, meisjes 12 jaar: 1. M. Sijts, 9.2 sec., Ursem; 2. A. Snoek 9.4 sec., TOG; 3. G. Molenaar 9.6 sec., TOG. Hoogspringen, meisjes 13-14 jaar: 1. I. Stoop 1.10 m., TOG; 2. F. v. d. Lee 1.05 m., Ursem; 3. L. Stoop 1.00 m., TOG. Driekamp, meisjes 13-14 jaar: 1. F. v. d. Lee 44 pnt, Ursem; 2. L. Stoop, 40^2 pnt, TOG; 3. I. Stoop 39Vs pnt, eveneens TOG. Verspringen, meisjes 15-16 jaar: 1. E. Tes- sel 3.85 m., Ursem; 2. A. Dekker, 3.60 m., TOG; 3. J. de Boer 3.50 m., TOG. Driekamp, meisjes 15-16 jaar: 1. A. Dol 431/2 pnt, Ursem; 2. V. Loos 43 pnt, TOG; 3. A. Kruijer 42 pnt, TOG. Driekamp, dames le graad: 1. G. Molenaar (na loting) 50 pnt, TOG; 2. G. Groot 50 pnt, Ursem; 3. R. Blokdijk 49 pnt, TOG. Driekarap, dames 2e graad: 1. N. Tromp 48 pnt, TOG; 2. T. Voskuil 46 pnt, TOG. Driekamp, dames 3e graad: 1. C. Groot 45 pnt, Ursem; 2. (na loting) T. Dol 411/* pnt, Ursem. Vèrspringen, dames: 1. R. Blokdijk 3.90 m., TOG; 2. G. Molenaar 3.50 m., TOG. Hardlopen, 80 m., dames: 1. T. Dol 12 sec., Ursem; 2. S. v. d. Lee 12 2/10 sec., Ursem; 3. F. Schaap 12 4/10 see., Ursem. Nu de prestaties van de heren en jongens: Driekamp, jongens 12 jaar: 1. Jn. Borst 41 pnt, Ursem; 2. P. Borst 39 pnt, Ursem; 3. A. de Boer 36 pnt, TOG. Hardlopen, 60 m,, jongens 12 jaar: 1. Jn. Borst 8.5 sec., Ursem; 2. G. Tromp 8.6 sec., TOG. Driekamp, jongens 13-14 jaar: 1. J. Oud huis 43 pnt, TOG; 2. N. Breed 39V2 pnt, TOG. Hoogspringen, jongens 13-14 jaar: 1. D. Tromp 1.10 m., TOG; 2. N. Dol 1.05 m., Ursem. Vèrspringen, jongens 15-16 jaar: 1. C. Ban- kras 4.55 m., TOG; 2. Fr. Blokdijk 4.15 m., TOG; 3. D. Stet 3.90 m., TOG. Driekamp, jongens 15-16 jaar: 1. Fr. Blok dijk 39 pnt, TOG; 2. C. Bankias 37V2 pnt, TOG. Hoogspringen heren: 1. Jn. Loos 1.45 m., KSV; 2. J. Tromp 1.40 m., TOG; 3. J. van Toren 1.35 m., TOG. Hardlopen, 100 m., heren: 1. W. Oudeman 12 sec.; 2. B. Schouten 12.4 m. Vierkamp, heren 2e graad: 1. P. Tromp 59 pnt, TOG; 2. N. Dekker 57 pnt, TOG. Hardlopen, 1500 m., heren: 1. A. Molenaar; 2. P. Schouten. Estafette 4 x 100 m.: winnaar KSV uit Heer- hugowaard—'t Kruis. VERBOUWING. Het woonhuis van café „De Hengstman" al hier ondergaat een totale vernieuwing. Het gehele woonhuis, is afgebroken en wordt nu in moderne stijl weer opgetrokken. Marktberichten BEURS MIDDENMEER 23 Aug. Tar ve 19.50—21.50; gerst 23.50 —25.50; haver 20.5024; rogge 2324.25; capucijners 5062; groene erwten 34.50 —38; scb.okkererwtc 3338; koolzaad 5459; icarwijzaad 92102. Vlas oogst disponibel gerepeld per kg voor le kwaliteit 28 cent; ongerepeld per kg van tot 20 cent. Aardappelen: pootaardappelen 2835 binnenland en export 20.3545 f 15 en boven 45 f 11. Consumptie aardappe len binnenland 68, export 8.5010. Hooi en stro, geperst: withooi 7585 per ton, rode klaverhooi 7080, lucerne hooi 8090. gerststro 24 a 15; tarwe stro 14 a 15; roggestro 1011; groene erwtenstro 3036 en ander erwtenstro 15—20. Voeraardappelen 2530. Naar goed hooi is wel vraag maar weinig aanbod, goed stro wordt ook meer gevraagd. Afwijkende partijen, die veel voorkomen, zijn moeilijk te plaat sen. Voeraardappelen lager in prijs we gens veel er in voorkomende ziekte. LANGED1JKER GROENTENCENTRALE, 24 Aug. 1950. 7500 kg blauwe Eigenhei mers 8,809,40; 15.000 kg slabonen 15— 19,40; 200 kg tomaten A 14; 1000 kg groe ne kool 6,206,60; 60.000 kg rode kool 5 6,90; 60.000 kg gele kool 4,50—6,40; 40.000 kg witte kool 3. NOORDERMARKTBOND, 24 Aug. - 23.000 kg Aardappelen; Eerstelingen 9,20—9,40, grove 9,10-9,80, Eigenheimers 9,50—10,10, Blauwe Eigenheimers 8.40—8,60 en Bintjes 8,10; 5000 kg Uien 5,80—6,50, grpte 3,50—5,10, drielin gen 8,50 en nep 12,70; 50.000 kg Rode kool 4- 6,90; 27.000 kg Gele kool 3,50-4,50; 35.000 kg Witte kool 3—3,10; 48.000 kg Slabonen 15-20,40. Zoals gewoonlijk hebben de strand feesten te Egmond aan Zee wederom twee dagen in beslag genomen. Dinsdag stond in het teken van de jeugd. Meer dan 250 deelnemertjes uit alle delen van het land bekampten elkaar om de fraaie prijzen te bemachtigen. Woens dag was het de beurt van de ouderen om hun beste beentje voor te zetten. De heer Richard en de heer Lambrechts hebben bergen werk verzet om alles in betrekkelijk korte tijd te regelen. Het bestuur van de VW verzocht ons op deze plaats 'n woord van dank aan alle medewerkers van 't feest over te bren gen. Te half twee werd begonnen met de allerkleinsten, die onder het oog van honderden toeschouwers met een grote strandbal diverse opdrachten moesten uitvoeren. De hindernissen voor de jongens en vooral de levende stoelen dans vielen zeer in de smaak. Direct na afloop van de wedstrijd werden de prijzen uitgereikt, die bestonden uit mooie ballen, wonderpennen enz. Hier volgen enkele uitslagen: Hardlopen: 1. Lida Andringa, Amstel veen; 2. Ria Janus, A'dam. Tonnenrace: 1. Tonny Versteeg; 2. Janneke van Buren; 3. Alike Hartog uit Amersfoort. Hindernisbaan: 1. Emil Ruder, Alk maar; 2. Bertha Vuil, Egmond aan Zee; 3. Fred Budding, Amstelveen; 4. Jao- quelien Zwart, Utrecht. Zaklopen: 1. Cootje de Waard, Eg mond aan Zee; 2. Cilia Vroons, Hilver sum; 3. Mirjam Pachter; 4. Corrie Bar-/ tels, A'dam. Hindernisloop: 1. Bob Descally, Am sterdam; 2. Arie de Klerk, Rotterdam! 3. Jan Versteeg, A'dam. Ballenloop, meisjes: 1. Wimke van Buren, Delft. Ballenloop, jongens: 1. Hans Were- sen, 's Graveland; 2. Jonny Oost, A'dam) 3. Lestma de Vries, A'dam; .4 Tjeerd Vlaskamp. Stoelendans, jongens: 1. J. Cloeck, Alkmaar; 2. R. Jonker, Egmond a. Zee. Stoelendans, meisjes: 1. Ria Vught, A'dam; 2. Jannie Buis, Egmond aan Zeel 3. Jeanne Warnink, Zaandam. BURGERLIJKE STAND Geboren: Jozef H., z. van J. A. de Booij en S. Sijm. Ondertrouwd: J. van der Wolf en P. J. Schaap. Getrouwd: A. Kuiper en A. G. E. Boer. A. Valkering en P. de Lange. BESMETTELIJKE ZIEKTEN Van 13 tot en met 19 Augustus wer den in Egmond aan Zee 10 gevallen vaa roodvonk aangegeven. Er was één ge val van de ziekte van Weil te Koedijk. (Ongecorrigeerd) De heer H. W. H Herberts heeft, naar wij vernemen, aan het bestuur van it KNVB een schrijven gezonden, waar in hij meedeelt, dat hij in verband me' zijn gezondheidstoestand, voor een her benoeming tot lid van de Technische Commissie en voorzitter van de Keuze Commissie niet langer in aanmerking wenst te komen. Reeds in het najaar van 1949 had hij aan de voorzitter van de KNVB laten weten dat het hem moeilijk zou vallen zich met volle overgave aan de werk zaamheden, welke beide functies mee brengen, te blijven wijden. De heer Herberts werd in 1920/21 lid van de Oostelijke Districts T. C., 'n 1926 lid van de T. C. en is sinds 193® voorzitter van de K. C. van de KNVB. Westerling is hedenmorgen in een speciaal SABENA-vliegtuig te Brussel aangekomen. Hij werd door gendarmes en veilig' Met%)lijdschap geven wj kennis van de geboorte var onze Dochter ANNET Bij het H. Doopsel ontvinj rij de namen ANNA MARIO P. TROS C. TROS-KLEVERLAAN Alkmaar, 23 Augustus 1950. Verdronkenoord 46. 30 Augustus hopen mijn beste Schoonzuster en Zwa ger L. SMIT en G. SMIT—DIEPSMEER hun 50-jarige echtvereniging te herdenken. S. NOL St. Pancras. Heden nam de Here tot zich onze lieve Moeder, Behuwd- en Grootmoe der, Mevrouw ANTJE TENSEN, Weduwe van Arie Roos in de ouderdom van 76 jaar. Alkmaar: J. ROOS Utrecht: T. BRUIJN-ROOS J. BRUIJN Rotterdam: A. ROOS A. ROOS-KORVER Alkmaar: W. ROOS A. C. ROOS- CORNELISSE Poortugaal: C. ROOS Bergen (N.H.): G. ROOS-BRUIJN Amsterdam: A. ROOS en Kleinkinderen Geen bloemen, Alkmaar, 23 Aug. '50. le Tuindwarsstraat 17. Condoleantieadres: Biss. Bottemannestraat 40. De begrafenis zal D.V. plaats hebben a.s. Zater dag op de Gemeente Be graafplaats. Vertrek van liet St. Elisabethzieken- huis, 3.45 uur. is tot 18 September heidspolitie van het vliegveld naar hei I bureau van het hoofd der Veiligheid?" politie gebracht. Hij is op het vliegtuig dat om 13.15 uur van Brussel naar AW" sterdam vertrok gezet. MEISJE, 17 j„ z.z.g.g. in winkel per 115 Sept. zod. werkz. gew. Brieven onder no. A 498 bureau van dit blad. NETTE WAS AAN HUIS GEVRAAGD. Brieven onder no. A 7 bureau van dit blad. B. z. a. MEISJE, 18 jaar, voor winkel of i. d. Alk maar of Heiloo. Br. o. no. A 500 bureau van dit blad. aangeboden te Alkmaar. Brieven onder no. A 497 bureau van dit blad. Van de gasten, voor gasten In het gerstaureerde Ned. Herv je in de kom van Groet werd gi (Woensdag) avond een, spontaai enige gasten georganiseerde, za: muziekdienst aangeboden. Medewerking verleenden di Cor Kee, organist Luth. kerk t sterdam, het echtpaar Hazelaar en orgel, en de heer Marinus de ber te Rotterdam, declamatie. In zijn openingswoord vertel J. de Groot van Apeldoorn, m zinspeling op de titel van het boe begon onder melktijd", dat he voor deze zang- en muziekdiens gon in de Dorpsstraat" en als een rollende sneeuwbal groeide tol vanavond gebodene. Na samenzang van Gez. 93, f organist enige variaties over G< „Wie maar den goede God laat ze Gez. 221 werd in beurtzang en G weer gezamenlijk gezongen. Na een compositie voor fluit gel van het echtpaar Hazelaar, meerde de heer den Braber op f volle wijze vier religieuze ged; „Moeder is 't een fraze?", „G Regen", „Mijn ziel is een har; Hem" en „Aan de zee van Tiberi In aansluiting hierop zongen di wezigen Gez. 303: „O Heer die da hemels tente spreidt". Na orgelva over „Merck toch hoe sterck" en zang met fluit en orgel van Ge „Blijf met mij H- er", werd deze besloten met het gezamenlijk van Ps. 68:10. Ds. de Groot, die de uitvoei voor hun belangloze medewerkinf zegde, wekte de aanwezigen op gave te storten voor de kerkvooj Groet, om blijk te geven dat deze werd gewaardeerd. Dinsdagavond, om 9.30 uur, zal zelfde kerkje een herhaling pla; den met medewerking van de Freek de Jong (viool.) Alle gasten verlieten het stair he gebouw met de ervaring, da een vacantie, buiten strand, du bos, ook in het gemeenscha gezang een stuk blijdschap kan

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 2