Stad en Omgeving Bezoek aan het Westerweg-kamp I Voorspel en meditatie AGENDA WAT DE THEATERS BRENGEN Wij hielpen de kermis opbouwen H. G. A. KOPPEJ, J. P. Kokke Tandarts ACKE1 Grote-stadsjeugd een week naar buiten Schitterend jeugdwerk reinigen l3^ I DE ALKMAARSE WASSERIJ Alkm Reddingbrigade gaat weer oefenen CINEMA AMERICAIN „Wij gaan naar Parijs" Droef relaas van fwee jonge verslaggevers VICTORIA THEATER: HARMONIE THEATER: SO VA werd kampioen afwezig practijk herv hereof Maande? de praktijk. AMBACHTSSCHOOL ALKMfl ZATERDAG 26 AUGUSTUS 1960 Meer en meer begint men te besef fen, dat men voor de jeugd in de grote steden iets moet gaan doen, wil men de algehele vervlakking en de brede demoralisatie met succes bestrijden. Hoewel de jeugdbeweging en de jeugd organisatie met afwisselende resulta ten uiteindelijk slechts een klein deel van de jeugd hebben kunnen aantrek ken en vasthouden, lijkt het noodzake lijk juist de grote rest iets beters te bieden dan de straat in haar vrije tijd en in haar vacanties. Wat zij daar op steken, kan niet veel goeds voor kin deren zijn. Reeds werden, soms al ge ruime tijd geleden, speeltuinverenigin gen opgericht om de jeugd na school tijd op te vangen. Degenen, welke men daar pleegt te krijgen komen echter voor een belangrijk deel niet uit de hoogste klassen van de lagere scholen. En het gaat er om ook die jongens en meisjes een betere vrije tijdsbesteding, te geven dan waarvoor de sloppen en stegen en 6e slechtere bioscopen zor gen. Ook „Ons Huis"-werk is belang rijk. Maar ook dit kan niet voorkomen, dat het grootste deel van Nederlands stadsjeugd nergens een onderdak kan vinden, behalve thuis en dan soms ook nog maar half. Speciaal in de zomer werken de vacantiescholen, die er vele dagen op uit trekken naar de rand van de stad, maar veelal nooit verder. Vacantiespreiding. Bij het ontzaggelijke probleem van de vacantiebesteding, voor de jeugd in het bijzonder, komt nog een ander: de beperkte accommodatie in ons land om de vacantie te besteden laat niet toe dat over een geringe periode een ieder vrijaf kan nemen. Bij het tot stand brengen van een doeltreffende vacantiespreiding komen echter heel wat bezwaren kijken, vooral als het om de schoolvacantie gaat. Om al deze problemen bij de kop te pakken, in ruime kring te bestuderen en zo moge lijk op te lossen werd in 1946 het Centraal Werkcomité voor Vacantie opgericht onder voorzitterschap van de directeur-generaal voor de vorming buiten schoolverband met het doel de nationale vacantieproblemen in de ruimste zin van het woord tot een oplossing te brengen. Naast het bureau vacantiespreiding, dJat zich speciaal bezig houdt met het zoeken van op lossingen om het ontzettend drukke hoogseizoen over een langere tijd te verdelen, ontstond het bureau kinder kampen. Kinderkampen. Dit bureau onder leiding van de er varen jeugdleidster mej. Bus, pro beert zoveel mogelijk schoolgaande kinderen uit de grote steden en wel speciaal uit Amsterdam, Rotterdam, Haarlem, Groningen, Vlaardingen en Tilburg een week naar buiten te bren gen in de natuur en tevens, wat niet zonder nut is, in aanraking te brengen met enige betere manieren en een an der moraal. Alleen kinderen, die niet bij enige organisatie zijn aangesloten en dus behoren tot de z.g. ongegrepen w WAREN aan het wandelen, gis teravond. Zo maar een rondje om- We slenterden om de stadswallen en kvjamen Zo vanzelf op het Canadaplein en de vroegere paardenmarkt terecht. Het anders zo gezapig stille plein gonsde van bedrijvigheid, er stonden wagens met materiaal en er waren al bouwsels, die op attracties in wording leken. En natuurlijk was er al be langstelling. Een paar wandelaars, zo als wij; verder een paar vertegen woordigers van het moderne type wandelaars, dat zich het liefst per fiets voortbeweegt (in het Heiloërbos vindt men nog wel een oudere variant van het type, deze verplaatst zich per paard) en dan natuurlijk een aantal om met onze oudere schrijvers te spreken knapen, kennelijk uit de buurt afkomstig, dat critisch de zaak in ogenschouw kwam nemen. Er hing wat in de lucht, voldoende om ons weer aan de goede oude tijd van vóór de oorlog te doen denken, toen een ritje met de botsauto'tjes nog een duppie kostte en een bezoekje aan de rubsbaan de helft. De kermis was een evenement tn ons bestaan, van vol verwachting klopt ons hart, en als we de tractoren de wagens zagen aansle pen en als we stoere kerels het grote rad zagen opbouwen, trilden we van voorpret. Het was de tijd dat we de waarde van het geld leerden kennen (at zullen onze ouders wel van het tegendeel overtuigd geweest zijn) en we een begroting maakten, zo van twee zuurstokken, één augurk, één keer in de draaimolen, één oliebol. Met een geestdritig lawaai stoof in eens de troep kinderen uiteen. Naast ons dreinde een man over lummels, die niets anders kunnen dan geld over de balk smijten, lanterfan ten, en de beest uithangenTegen woordig, de kermis, juffrouw, 't is onzedelijk, dat is het! Gaat U naar dat beestenspelZaterdag juf? 's Mans ogen boorden zich in de onze "We keerden ons af. We dachten aan poffertjes, aan de schiettent, aan ple zier. Onzedelijk?nee, dat niet, dichter, we. We zijn maar verder gewandeld. E. T. jeugd en bij wie thuis de financiële omstandigheden van dien aard zijn, dat een werkelijke vacantie voor hen nooit mogelijk is, komen in aanmerking om mee te gaan. Zij sparen gedurende een jaar de benodigde 12 gulden bijeen. Met medewerking van de plaatselijke bureaux voor sociale zaken, de vacan tiescholen en de kerkelijke jeugdzorg zendt men de kinderen naar de kam pen uit, die de D.U.W. sinds 1948 aan het Ministerie van Onderwijs 's zomers aanbiedt als vacantieverblijf voor de grote-stadsjeugd. Het Centraal Comi té voor Vacantie heeft de verdeling van de beschikbare ruimte gekregen, omdat alle stromingen in haar ver tegenwoordigd zijn te weten: naast de ministeries van Sociale Zaken en O.. K. en W., de A.N.W.B., A.N.V.V Volkshogescholen, Volksonderwijs, de drie onderwijzersorganisaties, de in de Stichting van de Arbeid zitting heb bende werknemers- en werkgeversor ganisaties, Ned.-, Chr.- en Kath. Reis- vereniging, de N.J.G. en de Neutrale en Katholieke Speeltuinverenigingen. In 1948 konden zo 5000 kinderen on dergebracht worden in de acht be schikbare kampen, in 1949 reeds 6000. 4000 kinderen. Dit jaar liepen de aanvragen tegen de 9000 aan. In Mei echter werd be kend, dat gerepatrieerde gezinnen uit Indonesië in de meeste kampen onder gebracht zouden moeten worden. Het gevolg was, dat slechts 2000 kinderen een plaats konden vinden in de vier kleine kampen, die nog overbleven. Door de steun van het Ministerie van Oorlog kon het Bureau echter ge bruik maken van het kamp Golflinks te Arnhem en het Alkmaarse kamp aan de Westerweg. Verder mocht men gebruiken de herstelde gebouwen in het Apeldoornse Bos toebehorende aan het Centraal Israëlitisch Krankzitmi- genwezen. Hierdoor was men in staat toch 7000 kinderen een prettige va- cantieweek te bezorgen. Was de ex ploitatie tot nu toe door de D.U.W. geschiedt, thans moest het bureau zelf alles regelen, wat, zoals begrijpelijk is, eerst nog wel wat moeilijkheden gaf. Tevens werd een nieuw experiment ondernomen met het plaatsen van kin deren in een school in Heino, dat tot grote tevredenheid van de leiders en van het schoolhoofd is verlopen. In 1951: 20.000 En dit is nog maar het begin. Reeds heeft het Ministerie van Oorlog laten weten, dat het volgend jaar op zijn steun gerekend kan worden uit tevre denheid over het beheer van de kam pen. In Amsterdam heeft de wethou der van Onderwijs, mr. De Roos, het plan gepubliceerd, waarin hij 20.000 kinderen op kosten van de gemeen schap via de vacantiescholen naar de kampen van het Centraal Comité voor Vacantie wil sturen. Mocht dit ver wezenlijkt worden dan zal dit een grots stap in de goede richting betekenen. Niet alleen heeft de overheid hierbij zijn passief standpunt prijsgegeven zonder propaganda te gaan bedrijven, maar ook worden duizenden kinderen, die men anders nooit kan bereiken, in de gelegenheid gesteld althans een week de stad te ontvluchten. Dit is onvoldoende. Maar het werk is hiermee niet af gelopen. Immers slechts één wéék is een goede ontspanning mogelijk. Wat wordt er van de kinderen als ze weer losgelaten zijn in het stadsleven? Hebben ze zoveel moois beleeft, dat ze hun oude leven vaarwel kunnen zeggen of blijkt de omgeving een zo grote invloed op hen uit te oefenen, dat zij wel met een ongelooflijk plei- zier aan die week terugdenken, maar niet meer in staat zijn naar de inhoud ervan te leven? Uit de opgedane erva ring blijkt, dat slechts enkelen de weg naar de jeugdorganisaties weten te vinden. Over het algemeen voelt deze jeugd heel weinig voor een clubver band. Wel gelukt het de kampleiders de kampgenoten een paar keer per jaar bij elkaar te brengen en over niets anders te praten dan over hun gemeenschappelijke belevenissen ge durende die ene week, die toch on misbaar een stempel op de kinderen weet te drukken. (Ontleend aan onze Advertentie-rubriek) ZATERDAG Kermis, 14 uur tot 1 uur 's nachts. Café's geopëflss tot 1 uur. Harmonie Theater, 7 en 9.30 uur: Seven Sweethearts (alle leeftijden); Victoria Theater, 7 en 9.30 uur: Abbott en Cos tello in het Wilde Westen (14 jaarj; Cinema Americain, 7 en 9.30 uur: We gaan naar Parijs (alle leeftijden). Gymnasium, 1022 uur: Aquarium- tentoonstelling Tropenweelde. Gulden Vlies, 8 uur: Het Rotterdams Toneel met „De Opgaande Zon". Sportpark, 4 uur: Sintelbaanraces. Café Tom „De Witte Kraaien". Café Bakkum: muziek. 't Wapen van Heemskerk: Dansorkest „Familie Kok". Café Te Bos: Radio pianist Jo Bos. Centrum Hotel: The Night Owls. Hotel London: The Micky Mouse Players. Aart Martin: Kermis-cabaret. ZONDAG Kermis: 201 uur; Café's geopend tot 1 uur. Bioscopen als Zaterdag. Aanvang der voorstellingen 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. Gulden Vlies, 8 uur: „De Opgaande Zon". Gymnasium, 1422 uur: Aqua riumtentoonstelling Tropenweelde. Sportpark, 2 uur: Draverijen. Café's: Als Zaterdag. MAANDAG Kermis van 16 tot 1 uur. Café's geopend tot 1 uur. Bioscopen als Zaterdag. Aanvang der voorstellingen 7 en 9.30 uur. (Cinema Americain matinee om 2.30 uur). Gulden Vlies, 8 u.: Amsterdams To neel met „Ze kregen wat ze wilden". Café's als Zaterdag. (Wapen van Heemskerk besloten voor K.A.J.) ZONDAGSSLUITING APOTHEKEN Zondag 27 Augustus zal de apotheek van de heer B. H. J. Schouten, Emma- stiaat 47, voor het publiek geopend zijn. In deze apotheek wordt de volgende week de nachtdienst waargenomen. ZONDAGSDIENST VOOR HUIS ARTSEN. Zondag 27 Augustus zijn beschik baar de huisartsen Dr. Degenaar, Em- mastraat 95 (tel. 2310) en Dr. Grans- btrgen, Geesterwg 11 (tel. 2294), 1 Daf°ö,ksl 8 maar beter pr—«IIJIJJP1S k (en chemisch)! S) FABRIEK, VOORMEEfl 3. ALKMAAR. IEL. 356B S> N (K 2200) WINKEL, SCH0UIENSTR. 21. ALKMAAR. N FEL. 455A DEPOT I. H M. 1 BROEDER, BERGEN N SS STATIONSSTRAAT 9, TELEFOON 2411 (K 2208) V/y/S/M Het werk zelf eist de grootst moge lijke inspanning van de leiders. Nie mand wordt er voor betaald, alles wordt gratis gedaan. In de kampen hebben de kinderen het beter dan ze het thuis ooit kunnen krijgen. Niet veel moeders zullen er zijn, die zich tegen het uitzenden van haar kind verzetten. Veel moet de kinderen ge leerd worden en het kampleven is voor de leiders hard. Met onbeschrijvelijk pleizier brengt een deel van de stadsjeugd reeds een week buiten door; met 'evenveel ge noegen assisteren de leiders om uit die week voor de jeugd te halen wat mogelijk is om ze iets voor hun gehele leven mee te geven. Bij vechtpartij gewond In de afgelopen nacht om kwart over twaalf meldde zich aan het bu reau van politie een man, die een die pe wonde aan de linkerwang had. Hij verklaarde op het Verdronkenoord door twee personen te zijn mishandeld. De politie stelde direct een onder zoek in en slaagde er na korte tijd in twee mannen aan te houden, die er kenden zich aan de mishandeling te hebben schuldig gemaakt. Het slachtoffer heeft het gebeurde waarschijnlijk aan zichzelf te wijten. Hij bemoeide zich met een vechtpartij waarin hij niet betrokken was en hij verkeerde enigszins onder de invloed van sterke drank. Dr. Degenaar heeft de man behan deld. UJDS-ZACHT WASWATER' WESTERWEG bij de v. d. Woudestraat Nu de zomervacanties practisch voor bij zijn gaat de Alkmaarse Reddings brigade, evenals elders in het land, weer met de nieuwe cursussen voor het redden van drenkelingen beginnen. Het bestuur van de A.R.B. heeft bovendien speoiale plannen voor haar adspirant- leden ontworpen. Deze zo belangrijke groep jongens en meisjes tot zestien jaar zijn allen in het bezit van een zwemdiploma A. De instructeurs van de Overdekte leiden deze jongelui op voor het diploma B en C en eerst als zij de drie zwemdiploma's in hun bezit hebben, kunnen zij het ARB-brigade- diploma halen. De volgende stap is het voorbereidend A-diploma van de Ne derlandse Bond tot het Redden van Drenkelingen. Dit zware diploma ver eist een serieuse traning. Popduiken, vervoers- en bevrijdingsgrepen, ge kleed zwemmen en drenkeling vervoe ren zijn onderdelen die wel een dege lijke voorbereiding noodzakelijk ma ken. Het is echter zo dat ieder gezond mensenkind dit diploma kan behalen. Hoewel het zwemmen de laatste jaren door een belangrijk groter deel van de bevolking wordt beoefend, is het toch altijd nog zo dat jaarlijks ongeveer 500 personen verdrinken. Zolang niet ieder een kan zwemmen is het dus noodzake lijk dat iedere zwemmer kan redden. Het is daarom dat wij het nieuwe sei zoen van de Alkm. Reddingsbrigade in de warme belangstelling van ouders aanbevelen, speciaal ten aanzien van de jeugdgroep van de A.R.B. Aan de Cassa van de Overdekte zal men gaarne inlichtingen betreffende lidmaatschap en traningstijden verstrekken. Locomotief ontspoord Gisteravond omstreeks half zes ont spoorde door tot nu toe onopgehel derde oorzaak in de nabijheid van het 3e perron de locomotief no. 7742, een machine van het bekende „Bello- type". Het gevaarte kwam zonder overi gens materiële schade aan te richten dwars over de rails te staan. Eerst tegen elf uur slaagde een ploeg ai'beiders er in de machine weer in de rails te krijgen. Het reizigers- en goederenvervoer ondervond geen vertraging. Een film geheel verschillend van de machtig opgezette Broadway shows die, geconserveerd in celluloid vanuit de States in ons land worden geïmpor teerd. is „Nous irons a Paris". Dit is een voorbeeld van de Franse film kunst en het is er zelfs een heel goed voorbeeld van. De décors zijn eenvou dig doch de spelers zijn temperament vol en in hun spel zit vaart. Boven dien is het scenario van Tanzier rijk aan humor, zodat een zeer prettig ge heel wordt verkregen. „Wij gaan naar Parijs" geeft de ge schiedenis weer van een lastige com ponist, een zanger en een nog lastiger portier, die door de Franse radio-om roep ontslagen worden. De portier, die in de oorlogstijd uitzendingen voor de maquis heeft verzorgd, diept het oude zendapparaat weer op en dan gaat het drietal clandestiene programma's vee zorgen. Zij maken aanvankelijk onge wild, doch later met opzet reclame voor een corsettenfabrikant en ze be concurreren 6e officiële omroep, welks leiding alles in het werk stelt om de geheime zender te vinden. Voor deze daarin slaapt, wordt het publiek een humoristisch en zeer origineel, zij het onwaarschijnlijk, verhaal voorgezet waarmee men zich enkele uren koste lijk kan vermaken. Alles wat de Fransen aan goed en pittig amusement bezitten, is door Jean Boyer is „We gaan naar Parijs" bijeengebracht. Men ziet er onder an dere het bekende orkest van Ray Ven tura, de Amerikaanse gangster-acteur George Raft, Martine Carol en ook de Peters Sisters, die nu eenmaal een voorliefde voor parachutes schijnen te hebben, ontbreken niet. Zij vormen een bont geheel en maken van ..Wij gaan naar Parijs" een film die alles zins de moeite waard is Men lette op de gewijzigde aanvangstijden. Laatste kans Voor het Amsterdamse Hof stond Vrijdag de Alkmaarse A. E. M. in ho ger beroep terecht. Zij had als werk ster bij de familie W. een bedrag van 56— en een aantal nuttige voorwer pen weggenomen. De Alkmaarse recht bank had haar indertijd voor dit feit tot drie maanden gevangenisstraf ver oordeeld. Verdachte, die al eerder ver oordeeld is en deze diefstal pleegde tijdens de proeftijd, aan een voorwaar delijke veroordeling verbonden, zeide in hoger beroep te zijn gegaan om ver mindering van straf te krijgen. De vrouw, die in Duitsland geboren is, werd in een aan het Hof uitgebracht rapport gekarakteriseerd als een „on betrouwbare, sentimentele en snoep lustige Duitse". De procureur-generaal, mr. Zaayer, sprak er zijn verwondering over uit, dat de politie haar had beschreven als „niets op aan te merken". Spreker wil de toch nog een voorwaardelijke straf proberen en eiste drie maanden voor waardelijk met drie jaar proeftijd. Uit spraak op 31 Augustus. Vrijdagmorgen om ongeveer half zeven is op de Helderse weg ter hoogte van Schoorldam een vrachtauto van de bollenhandelaar KI, Hollander uit Breezand omgeslagen. Persoonlijke ongelukken kwamen gelukkig niet voor. Wel rolden de kisten met bloembollen over de straat en werden de bollen her en der verspreid. Oorzaak van het ongeval was een lichte duizeligheid van de chauffeur. Gelukkig was de man echter weer spoedig hersteld en kon hij aan het bollenrapen gaan. Corns kunt ge u zo werkelijk ergens toe geroepen voelen. Dit hebben wij ook nu weer opge merkt. „Wij" is in dit verband geen pluralis majestatis, doch het zijn twee jongelieden, verbonden aan de uitge lezen (en nooit uitgelezen) redactie staf van de Alkmaarsche Courant. In ons geval was de roeping niet zo zeer Korea als wel de opbouw van de kaaskopse kermis. Wat ons gedreven heeft is ons zelf nog niet gans klaar: was het slechts een vulgaire drang naar sensatie-copie of wellicht de oe- hoefte aan een eerlijk en fris verslag van een harde werkdag? Misschien was het een ver doorge voerd idealisme, het verlangen om aan de mensheid een week lang een od- recht en onschuldig volksvermaak te verschaffen na een trieste periode van festivals en tentoonstellingen. Wij geloven eigenlijk zelf eerder dat hier een verdrongen complex de on derbewuste hand in het spel had, een terugverlangen naar de wazige jaren van onze kindsheid. Never mind de oorzaken. Wij togen Donderdagmiddag in de richting van Canadaplein en Nieuwesloot, gekleed in onze (niet zo heel) beste pakken, want blauwe werk kielen zijn wij niet rijk Wij weten dat dit niet voor ons pleit, maar het is nu eenmaal zo. Wij zullen onze lezersschaar (niet knippen s.v.p.) een pittige kleurrijke beschrijving van het kermisterrein be- sparen. Ge wilt toch niet ontkennen - in een valse schaamte dat ge reeds met een verlangende blik in uw ogen in die contreien hebt rondgezworven7 Daarom ziet ge ons eerst weer terug, als wij onze jasjes uitgetrokken heb ben en pogingen doen ons met raad en daad verdienstelijk te maken. Het heeft nog heel wat voeten in da modder gehad voor het zover was. De spullebazen. aan wie wij onze krach ten aanboden, keken mismoedig naar onze schrale figuren en lieten ver stek gaan Gaven meestal zelfs geen antwoord. Toen wij echter stug door zetten, schenen zij meer vertrouwen in ons te krijgen en plotseling kregen wij het aanbod om tezamen met een dertigtal kinderen de beroemde „Ra ket naar de maan" een eindje in die richting op te duwen. Dit was het mo ment waarop de jasjes uitvlogen om voorlopig ook uit te blijven. Niet, dat we de raket een centimeter vooruit kregen, nee, want een van ons twee- en wie doet er niet toe had spe lende, wijs een of andere hydraulische rem in werking gesteld (zonder het zelf te weten, moeten wij tot zijn eer zeggen). Gelukkig werd het na een half uur bemerkt en konden wij onze opdracht uitvoeren, geholpen door de kinderen, wier aantal inmiddels tot een zestig was gegroeid. Het was ver moeiend, doch Jules Verne, een van de raketbazen, uitte zijn dank door ons te verzoeken Zaterdag met wel gevulde portefeuilles terug te keren Nu we eenmaal in het werk zaten, ging het beter. Weldra noemden de kermismannen ons bij de voornamen en alles was koek, ei en kaneelstok' Wij moerden schroeven aan bouten bij de auto-scooters en poetsten kooer bij een draaimolen tot alles blonk en glom als de zitvlakken van onze pan talons. Wij hamerden klinknagels m en versleepten amechtig zware ijzeren platen, dit alles in het zweet ons aan- schijns. Een aanbod om boven op de Karimata te komen helpen met een of ander moesten wij echter afslaan daar wij beiden behept zijn met hoogtevrees. Ook de glazen wanden van de dool hof moesten onze hulp ontberen, daar wij vreesden er een vrolijke keukeu veel, want reeds grepen wij telkenma le met een smartelijk gekreun naar onze' ruggen, bliezen verkoelend over de blaren op onze handen en hijgden diep en piepend. De kermisklanten gingen onverstoorbaar voort, zonder veel te zeggen. De jeugd daarentegen was onprettig in zijn uitlatingen en commentaren aangaande onze prestaties. De jeugd, die in groten getale was komen opdagen en onmiddellijk met kennersoog ge waar werd,- dat wij leken en dilettan. ten waren. Dit alles was op de duur zeer ontmoedigend. Bovendien kwam er nog een krantencollega een niets nut, die ons werkers in spottende be woordingen toesprak. Wij hebben ech ter doorgezet tot het bittere einde, d.w.z, tot wij honger kregen, Toen heb ben wij moe en voldaan onze jasjes aangetrokken en zijn bevuild en oe- zweet huiswaarts getrokken. Tevreden en met zelfs tedere gevoelens hebben wij nog eens naar de tenten en kra men omgekeken en gehoopt dat on- danks onze hulp de kermis toch Za terdag geopend zal kunnen worden en Alkmaars burgerij een week vol zorgenvrije vreugde en poffertjes tal bezorgen. Ten slotte merkten wij op, dat het re laas van onze collega over onze bele venissen schromelijk overdreven was van te zullen maken. Er was even .vel het was geen kruik, die wij bij ons in elders werk genoeg, en eigenlijk te bed hadden, doch een ijszak. „Abbott en Costello in het Wilde Westen" Nu deze week Alkmaar in het teken staat van de jaarlijkse oud-Hollandse kermis met alle leut en gezelligheid van dien, kon het niet anders of de bioscoopdirecties pasten zich hierbij aan en contracteerden films, die hierbij niet uit de toon vielen. Voor wat het Victoria Theater betreft, is men daar in uitnemend geslaagd. Bud Abbott en Lou Costello, de twee kostelijke ko mieken, zorgen met hun dolle avontu ren in het Wilde Westen voor zo'n grote dosis vrolijkheid, dat het te be treuren zou zijn, als de belangstelling onder het kermisvermaak zou lijden. Het humoristische verhaal rond een Kenau, waarbij de „dikke" tot sheriff wordt gebombardeerd en zich op on navolgbare wijze van deze taak kwijt, waarborgt anderhalf uur van gezond» humor. Zij, die Abbott en Costello reeds eerder zagen, weten maar al te goed van welk recept dit edele twee tal zich bedient. Een musical en 'n uitgebreid binnen- en buitenlands nieuws vormen de hors d'oeuevre van dit licht verteer baar en goed te savoureren filmdiner. „Seven Sweetheart's" Voor de kermisweek is deze schitte rend verzorgde Amerikaanse film wel een bijzonder goede keuze geweest. Charmant van inhoud, prachtig van muziek en zang, uitstekend gespeeldon aantrekkelijk door het Hollandse ele ment. Henry Taggart, een Amerikaans jour nalist, reist daar door de staat Michi gan en komt terecht In een weinig be kend stadje, dat de naam draagt van Little Delft. Tradities worden er in ere gehouden en elk jaar is er een tulpenfeest, waarbij de inwoners zich in de Hollandse klederdracht steken en oude dansen uitvoeren. De hotelhouder „van Maaster" is van Hollandse afkomst en zijn hotel heet dan ook „De Zeven Tulpen". Hij heeft zeven dochters, die allen jongens namen dragen, behalve de oudste, Re- gina, die veel van haar zusters ver schilt en denkt, dat zij een geboren actrice is, Henry Teggart beleeft in dit lieftallige milieu tal van alleraardig ste avonturen, maar verliest ten slotte zijn hart aan de lieftallige Billy, die zo prachtig zingen kan. Na tal van aantrekkelijke scenes, waarin de fraaie zang van Kathryn Grayson speciaal de aandacht trok en haar spel en dat van Marsha Hunt, van Van Heflin en niet het minst van onze oude bekende Szöke Szakall, uitstekend was. Als ge heel een film, die de talrijke bezoekers zeker met veel genoegen hebben ge zien. Het hoofdnummer werd Ingeleid door een tweetal actuele journaals, waarbü in bet Holl. Nieuws de zeer geslaagde opnamen van het Koninklijk bezoek aan Zeeland bijzonder opvielen. Bedrijfsvoetbalcompetities zijn bijna geëindigd Door een 2—0 overwinning op de Lichtbedrijven behaalde S.O.V.A. het kampioenschap van afdeling A. Na af loop hartelijke gelukwensen en bloe men van de verslagen tegenstander. De standen per 26 Augustus zijn: Afdeling A. S.O.V.A. 10 6 3 1 17—6 15 Ringers 10 6 2 2 14—6 14 Chevroletboys 9 5 2 2 19—11 12 Reiniging 10 5 2 3 14—9 12 Povay 1 10 3 5 2 12—8 11 Hoge Huys 9 2 6 1 11—6 10 Ldchtbedr. 10 4 1 5 17—17 9 Postiljon 10 3 3 4 12—19 9 Telefonia 10 2 3 5 7—11 7 Alkm, Crt, 10 2 1 7 11—22 5 Slagers 10 1 2 7 8—27 4 Afdeling B. Stoel 9 4 4 1 15—10 12 Conijn 8 4 3 1 18—15 11 V.I.V.O.-boys 9 3 5 1 26—19 11 B.B.C. 1 9 5 0 4 26—16 10 Hulsk.boys 9 4 2 2 20—19 10 A.P.S.V. 2 8 3 3 2 10—9 9 Krom 9 3 2 4 12—16 Melkboeren 8 2 2 4 16—19 6 Nagengast 8 2 2 4 11—24 6 Perzifo 9 1 1 7 18—24 3 Afdeling O. Notenkrakers 9 8 0 1 25—9 16 Blackboys 9 7 1 1 19—5 15 P.O.A. 9 5 2 2 26—10 12 Rhodesia 9 6 0 3 22—12 12 Centra 9 6 0 3 22—14 12 Fordboys 9 3 2 4 18—21 8 Ringers 2 9 2 2 5 13—17 6 B.B.C. 2 9 2 2 5 14—20 6 Povay 2 9 1 1 7 8-—32 3 Lastinaboys 9 0 0 9 6—33 0 Kermisdraverijen Zondagmiddag organiseert de paar- densportvereniging „Vooruit" haar traditionele kermisdraverijen. De ih' schrijvingen voor deze courses z(jn zowel wat kwaliteit als kwantiteit be treft uitstekend en zonder twijfel zal de publieke belangstelling daaraan evenredig zijn. Bovendien zal het de op één na laatste wedstrijd van he' drafseizoen in Alkmaar zijn, een re den te meer voor de liefhebbers zich naar het Sportpark te begeven. Wielrijdster aangereden Een wielrijdster, die gistermorgen omstreeks half elf over de Geester- weg reed, werd nerveus, toen een per sonenauto haar inhaalde. Zij reed naar links en kwam daardoor in aanraking met de wagen, De wielrijdster werd gewond aan het rechterbeen, heup arm, Het rijwiel werd vrij ernstig be schadigd. Dr. Gransbergen verleende het slachtoffer de eerste hulp. Jubileumvlucht fi Vietrix vanaf De postduivenvereniging hield ter gelegenheid van bestaan een wedvlucht met vanaf Venlo. Er werden v cours 2371 duiven lngescl fraaie prijzen werden voor concours beschikbaar gestel< Uit onze omgeving stond open voor geheel afd ke zich uitstrekt van de 2 merend af tot aan Den Held de volgende prijzen gewonni van de afdeling A: J. Huiber wertak van de Ver, N.H. I Vink (AV); medaille van fabriek Frano te Amsterdam berts (AV);. medaille van v. d. Idsert (SIS); scheme Bols: Nio. Wiese (SIS); med venvereniging „De Reisduif" (AV): medaille oud-liefhebb (AV); medaille postduivenv» den": H. C. Druiven (AV); Wittenberg: H. de Jager (F M. Nellesteyn: R. Middelbi pakket Geco-art.: C. Pijper P. Konijn (Castrleum); st< (geldprijzen): 2, H. Druiven Pijper (AV); 6, J. Bruno (C, G. Vink (AV); 11. A. de Ja; G. Tromp (Castrleum): IS. (PA); 21. J. Abbo (AV): 23 (AV); 24. J, Kaper-Termas J. H. Foek (Helloo); 27. A. 28, T. v. d. Vliet (Heiloo); (Helloo); 34. N. Pool (AV): berts (AV); 37. N. Kom (F In het stelsel-Michels behr staande liefhebbers uit deze prijzen: 1. C. D. Huiberts Pijper (AV); 8. J. Bruno (Ci J. van Baden (SIS): 16. F (AV): 21. J. Bek (AV): 25 maat (AV); 26. Vrasdoi (AV); 29. A. de Block (PA) Reenen (PA): 32. Th. v. d. V 33. J. Huiberts (AV); 34. (AV); 36. H. Bouwens (AV). De medailes, beschikbaar de diverse gemeentebesturen omgeving werden gewonnen berts (Alkmaar) en R. Mldé loo). In plaats van kaarte Met dankbaarheid be: teil wij U de geboorte onze Dochter en Zusje ANNIE R. LEIJEN M, LEIJEN—GROEI en kinderen. St. Pancras, 25 Aug. 195 Benedenweg 28, Morgen, 27 Augustus 3 verloven zich CORBIE WIT en KEES ZWART. Mr. P. J. Troelstrakade Corn, Evertsenstraat 2, In plaats van kaarte Ondertrouwd: Pé DE VET en AGNETE KNUTSEJK Huwelijksvoltrekking dag 8 Sept., H uur w Alkmaar. Alkmaar, Ranonkelstraat 6. Denemarken, Forstalle' 36, Aadenraa Hiermede betuig ik n; hartelijke dank, mede mens mijn ouders, aan milie, buren, vrienden kennissen, die mijn tb komst uit Indonesië tot onvergetelijke dag hek gemaakt. G. SCHERIV Snaarmanslaan 91, AR1 tot 12 Septembe TANDAI Mevr. VAN GELDï v. Reenenpark 2, Eer, (N.-H.), vraagt EEN NET MEISJE v. d. e. n. Meerdere h aanwezig, FLINKE WERKSTEï gevraagd voor 2 a 3 o tenden per week. Aar '8 avonds na 7% uur. Nassaulaan 10. Gevraagd tegen 16 Septe ber a.s. een TYPISTE in het bezit van M.U.L. diploma en diploma typ Salaris volgens Rijksre, ling. Sollicitatie vóór 4 Septe ber a.s, aan de Directi der school. Gevraagd voor direct JONGE ADM. KRACH vr, of m Schriftelijke a melding, Coöp. Male Heer-Hugowaard.

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 2