IRotr^lil llülü Wagenwiel en capuchon Raad Schoor! benoemde waarnemend gemeentesecretaris Agenda werd vlot afgewerkt HEILOO Langendi'jk De Rijp Oude Niedorp Noord-Scharwoude Heer-Hugowaard Bliksem ingeslagen Warmenhuizen Groet Bergen Europees kan ZATERDAG 26 AUGUSTUS 1950 J-JET IS ALTIJD buitengemeen plei- zierig om na de vacantie weer thuis te komen. Wanneer men zijn bagago, die louter keistenen schijnt te bevat ten, op de stoep deponeert en de sleu tel in het slot steekt (moet je zo n bel zien en het schijnt hier twee we ken lang modder geregend te hebben) waarschuwt de moeilijk schuivende voordeur al dat het met de vrflbui- terij afgelopen is. Alles goed en wel om urenlang door stille lanen te dwa- i len en met een boek, dat men niet leest, in een ligstoel op een grasveld te zitten maar hier ligt het leven van alledag weer duimen dik op de voordeurmat. Tijdschriften en brochu res en brieven van opgetogen dames en heren „naar aanleiding van uw laatste rubriek" en radio-boden en aan slagbiljetten en kennisgevingen van aangetekende stukken; enfin, we zijn zo echt gezellig weer thuis. Ik heb de gehele stapel liefderijk uit het gezicht gedeponeerd (behalve natuurlijk de brieven voornoemd), en alleen maar de krant opgepakt om met een lichte dosis alvast weer aan het werken met de hersens te wennen. En het eerste bericht, waarover ik met mijn bereidwillige aandacht struikelde, was zo echt geschikt om mij weer helemaal met de ernst des levens ver trouwd te maken. Kijk, dacht ik, dat is nu toch iets waarvan wij vrouwen speciaal op de hoogte behoren te zijn. Het is zo juist wat we nodig hebben; een sprekend bewijs hoe goed ons dierbaar vader land ondanks alle aderlatingen van defensie-uitgaven, verlies van handels markten, moordende belastingen en stijgende prijzen ervoor staat. Vertel ons niet, dat West-Europa met de rug tegen de muur staat, zoals het boek beweert, waarmee ik mij in de vacan tie al bladerend heb bezig gehouden (als ik het degelijk bestudeerd heb hoort u er wel meer van). Welnee, dat is allemaal bangmakerij om kleine kin deren naar bed te jagen. Kijk naar Noordwijk; daar is geen vuiltje aan de lucht, daar is het al benzinegeur en zonneschijn, want onder grote belang stelling werd daar weer het jaarlijks Concours d' élégance verreden. Is het niet heerlijk? Klopt uw huis vrouwenhart niet sneller onder uw ge bloemde schortje? Concours d' élé gance, dat is toch waarlijk geen gek heid. Dromen van wagens, bestuurd door dames in dromen van toiletten; de jury was niet te benijden, dat kan ik u verzekeren. Had geweten wie u kiezen moest om te beantwoorden aan de strenge1 voorwaarden, die bij zo'n gewichtig concours gesteld worden? De aesthe- tische waarde van de auto met be trekking tot lijn en kleur, de verschij ning van de dame achter het stuur en dan nog de combinatie van die twee ai ai, het is geen kinderwerk om dat te beoordelen. Om te beginnen wa ren al die bestuursters getooid in na middagtoilet, met bijpassende acces soires, en droegen meestal daarbij op de modieuze coiffure een hoed als een wagenwiel als u mij niet gelooft, ik houd mij eerlijk aan het verslag. Nu moet u zich alleen al eens inden ken wat een hoofdbreken dat gekost I. De strenge zwarte schooljurken, die in vesl internaten gedragen wor den, hebben Jean Dessss geïnspireerd tot .dit eenvoudige avondtoilet van ge- plisseerde zijde. De mouwloze japon wordt ih de taille door een brede cein tuur bijeengehouden en de hals is vier kant uitgesneden, zoals de mode dit verlangt. Een klein bijpassend geplis- seerd jasje zou eventueel aan de japon meer mogelijkheden geven. GOED beschouwd is het vak van mode-ontwerper een eigenaardig vak. 's Winters als wij in onze wollen japonnen of jumpers bij de warme haard zitten, vertoeven zij met hun gedachten al in de zomermaanden. Op hun ateliers werken zij in koortsachtige haast aan de collectie zomermantels en japonnen van luchtige stoffen. En op het ogenblik, nu wij in deze luchtige kledij rondwandelen, zit ten zij bij een ventilator met hoofd en handen de wintercol lectie samen te stellen. Links boven op deze foto ziet u Pierre Balmain, één der groot sten uit de Parijse modewereld, in diep gepeins verzonken met zijde voor een winter-avondjapon in zijn handen. Vit de rollen stof, die in zijn atelier hoog liggen opgestapeld zou men opmaken, dat hij veel zwarte japonnen in zijn collectie zal tonen. De bontmantel rechts, is een ontwerp van Balmain. In tegenstelling tot de gebruikelijke verwerking van bont, heeft hij hierbij de strepen dwars genomen. Het behoeft geen betoog, dat al leen lange, zeer slanke types zo'n mantel kunnen dragen. De hoed links onder is uit zwart velours gemaakt en met een fraaie speld versierd. Deze creatie wordt ge dragen bij bezoek aan schouwbur gen en soortgelijke gelegenheden. Rehts onder het blousje voor het zo geliefde mantelpak. Deze blouse is van crème-kleurige toile de soie. Het front je is geplooid en bij de middensluiting voorzien van een rechte baan, die in een punt uit loopt, met parelmoeren knoopjes bezet. Een leuke dracht voor het sportieve meisje, dat 's winters on der haar driekwart bontmantel of swagger bij voorkeur een man telpakje draagt. Overigens is er nog niet veel nieuws over de wintermode te melden en het duurt ook nog wel even voor de ontwerpers hun ge heimen zullen prijsgeven. heeft aan al die deelnemende dames om op haar voordeligst voor de dag te komen en tegelijk in de stijl en het kleurenschema van haar wagen te blijven. Gaat u er maar aan staan: een grijze Skoda-roadster, wat zou daarbij aantrekken? Was u ooit op het idee gekomen van een practisch en vrolijk groen-rood geruit jurkje met rode tas, handschoenen, schoenen, misschien oorknoppen en de juiste tint lippenstift En een Kaiser-1950 in twee kleuren grijs had die u op het brillante idee van een vieux-rose japon en wagen wiel gebracht? De mevrouw met de Delahaye Competition had het helemaal niet gemakkelijk, want zo'n sleetje heeft een lange neus, gedrongen ca bine en gecoupeerde staart en dat lijkt zo te horen niet een bijster voorde lig uiterlijk maar derzelver chauf- feuse was zo wijs geweest een zwart cocktailtoiletje aan te trekken en een maisgeel hoedje op te zetten, en toen was het land gered met een eerste prijs maar liefst in twee klassen. Het. geen een pak van uw en mijn hart be tekent. U zult zeggen: Maar Saskia, is het nu nodig om over zoiets dermate sar castisch te worden? Vindt u dat nu werkelijk zó erg? Laat ieder diertje zijn pleiziertje: Noordwijk kan heus wel een paar attraotftes gebruiken, zo'n concours trekt tounsten en dat brengt toch ook weer aardig deviezen in het lege laatje. Weet ik wel. Ik zou ook bereid zijn over die Skoda's en Packards en Se dan annex geruite wagenwielen en «ïeux-rose handschoenen glimlachend de schouders op te halen, als ik niet wist: dat duizenden beste ijverige zui nige en opofferende vrouwen, die dit lezen, er weer een afschuwelijk min derwaardigheidsgevoel door opliepen. Zie je, voor zoiets snoezigs en elegants deug ik nu helemaal niet: dat duizenden gedachteloze echtge noten van dergelijke niet-met-goud- te-betalen huisvrouwen zullen denken of misschien wel verstaanbaar mom pelen: Zie je, zó'n vrouwtje, daar kun je als man nog eens mee voor de dag komen; sportief, presentabel, modieus- mmm; dat er op die lijst van publiekelijk toegejuichte en bekroonde dames ach ter geen enkele naam vermeld wordt in welk cultureel of maatschappelijk opzicht zij zich verdienstelijk hebben gemaakt; dat deze dames haar uiterlijk aan trekkelijke verschijning comfortabel rondrijden in geruisloze gloednieuwe auto's, terwijl legioenen schooljuffertjes, wijkzusters, vroedvrouwen, telefonis ten, typisten, zelfs apothekeressen en vrouwelijke doktoren zich door weer en wind op doodgewone fietsen dag aan dag stug trappend naar hun on misbare en vaak zeer matig betaalde maatschappelijke taak spoeden. Maar dié komen in haar gummi-jas-met-ca- puchon en sportschoenen nooit voor een prijs in aanmerking. SASKIA. KERKELIJK NIEUWS Jubileum Ds C. J. Wielenga. Ds. Wielenga, predikant bij de Gerefor meerde Kerk van Zaandam, herdenkt op 18 September a.s. de dag, waarop hij vóór 40 jaar het predikantambt aan vaardde. Ds. Wielenga ontving van de classis Zaandam eervol emeritaat en zal a.s. Zondag afscheid preken van zijn Ge meente. Met hem verlaat de laatste van de zes zonen van wijlen professor D. K. Wielenga de actieve dienst. Cornelis Jacobus Wielenga werd 21 Augustus 1885 te Kampen, waar zijn va der hoogleraar was aan de Theologische School, geboren. Met zijn vijf broers, waarvan er nog één, n.l. ds. J. J. Wie lenga, emeritus-predikant te Alblasser- dam, in leven is, werd hij opgeleid aan de Vrije Universiteit. In 1909 candidaat geworden, bevestigde zijn broer, wijlen ds G. Wielenga van Rotterdam, hem 18 September 1910 te Ruhrort (Duitsland) in zijn eerste Gemeente, waar de jubilaris zijn ambt aanvaardde, sprekend over 2 Cor. 15 vers 20 en 21. In 1914 vertrok hij naar Hazerswoude, welke standplaats 1918 met Zierikzee verwisseld werd. Op 22 September 1927 verbond ds. Wielenga zich aan zijn tegenwoordige Gemeente, waar zijn andere broer, wijlen dr. B, Wielengia van Amsterdam, hem beves tigde en hij intrede deed met 1 Cor. 3 vers 21 tot 23. De jubilaris, die in Zeeland bij herha ling lid was van de Part. Synode, heeft zich in Zaandam op verschillend gebied bewogen. Hij vervulde voor de classis Zaandam verschillende deputaatschappen en maakte deel uit van het Curatorium van het Gem. Lyceum in zijn woonplaats Van zijn hand zagen verschillende pre ken het licht in de serie „Menigerlei ge nade" en hij schreef meditaties in het A.R. weekblad voor de Zaanstreek. De jubilaris heeft zich met name gegeven aan het pastorale werk. Ds. Wielenga blijft in Zaandam wonen. Ned. Hervormde Kerk. Bedankt voor AlblasserdamL. Knier te Doorn; voor Hoogeveen: C. J v. d. Graaf te Nijkerk. IETS UIT PARIJS is deze aardige hoofdbedekking, in dezelfde snit als de „fietsmutsen" van onze grootvaders, waarbij ge haakte handschoenen behoren, die met een brede strik aan de pols bevestigd worden. In elf landen nam de werkloosheid toe In elf van de 19 landen, waarvan het internationale arbeidsbureau te Genève cijfers ontvangt, was de werkloosheid dit jaar groter dan in de overeen komstige periode van het vorig jaar J De landen, waar de werkloosheid is toegenomen, zijn: Frankrijk, Oosten- I rijk, West-Duitsland, Noorwegen, Zwit serland, Canada, Engeland, Zuid-Afn- ka, India, Pakistan en Japan. In Bel gië, Denemarken, Eire, Italië, Israël Nieuw-Zeeland, de Verenigde Staten en Hawaii' nam de werkloosheid af. De Schoorlse Raad kwam Vrijdagavond in openbare zitting bijeen onder voorzitterschap van de burgemeester, mr. Jochems. Allereerst kwam aan de orde het voorstel van B. en W. tot benoeming van een waar nemend secretaris; de secretaris is momenteel met verlof en de wnd-secretaris C. J. Schouten kan tengevolge van een ongeval zijn functie niet waarnemen. De Raad benoemde met al gemene stemmen de heer jhr. B. J. de Geer van Jutphaas. Nadat de nieuw benoemde in handen van de burgemeester de vereiste eden had afgelegd en zijn plaats naast de voorzitter had ingenomen, werd de. agenda in vlot tempo afgewerkt, zo dat na ruim een uur alles in kruiken en kan nen was. De voorzitter deed de heugelijke medede ling, dat voor de beide openbare scholen een boventaillge leerkracht was toegestaan: te Schoorl kan de 4e leerkracht blijven en te Groet zou een derde kracht kunnen worden benoemd (de aantallen leerlingen moeten be dragen resp. 121 en 76). Mevr. Jansen vond hierin aanleiding de burgemeester dank te zeggen voor de vele moeite die hij zich had willen getroosten om dit voor het onderwijs, zo belangrijk resultaat te bereiken. Verschillende voorstellen passeerden zonder enige discussie de hamer: 't voorstel tot het aangaan van een vaste lening ad f 1600,— ter dekking van de kosten van verbouwing van het raadhuis, het voorstel tot regeling van de uitkering over het 3e en 4e kwartaal 1950 van een deel van het gemeente-personeel, het voorstel tot verhoging met f 5000,— van het verleende crediet voor verbouwing van het be drijfsgebouw van gemeente-werken (noodzake lijk wegens verandering van bouwplannen en het aanbrengen van centrale verwarming), het voorstel tot de bouw van een stenen berg- schuur ten behoeve van de dienst gemeente werken (kosten f 3500,—) en het voorstel tot het bouwen van een brandweerhuisje aan de Kerkbrink te Groet (kosten f 5000,—). Aangeboden werden de gemeente-rekening, en de rekeningen aan gasbedrijf, vleeskeurings dienst en maatschappelijk hulpbetoon, alles over het jaar 1948. Re Raad werd aangewezen ah commissie van onderzoek. Alvorens de leden van de raad gelegenheid te geven hun hart te luchten bij de rond vraag, kwam de voorzitter nog even terug op een vroger in de raad geuite klacht over de distels in de Harger Polder. Er was aan grond eigenaren opdracht gegeven de distels te maaien, maar de voorlichtingsdienst (waarschijnlijk niet onbekend met het oude rijmpje „distels maaien is distels zaaien") adviseerde tot het aanwen den van een „groeimiddel". De voorzitter gaf een nadere toelichting bij deze schijnbare tegenstrijdigheid en kon mede delen, dat het resultaat een succes was. Wat het uitbreidingsplan betreft besloot de raad unaniem zijn afkeuring en verontwaardi ging te kennen te geven aan Ged. Staten over het op de lange baan schuiven van deze zaak en aan te dringen op spoedige voltooiing van de plannen. Het gevaarlijke punt Het gevaarlijke punt in ons dorp blijft de bocht op de Rijksstraatweg ter hoogte van het Witte Kerkje. Dat on dervond Donderdagmiddag wederom Mevrouw M., die met haar fiets de weg overstak, doch vergat naar beide kanten uit te kijken of de weg vrij was. Zij werd gegrepen door een auto, doch kwam er wonderwel af. Schaafwonden aan hoofd en benen waren het enige nadelige gevolg voor haar. Haar fiets werd deerlijk gehavend. Het wordt hoog tijd, dat de autori teiten ter plaatse alles in het werk stellen om voor het gedeelte St. Willi- brordusstichtingKerkelaan een maxi mum-snelheid te doen afkondigen. Het zou het aantal ongelukken stellig doen verminderen! De week op de veilingen De aardappelprijzen liepen iets om hoog, de blanke soorten iets meer dan de gekleurde. De handel in ziektevrije partijen was graag. Slabonen worden in steeds grotere hoeveelheden aangevoerd. Te Noord- Scharwoude zag men dagaanvoeren van 6 a 7 wagons van 10 ton. Veel draaide door, ettelijke wagons gingen voor veevoeder weg. Door de vele regens en het zeer groeizame weer ging de kwaliteit achteruit. Het mooie gopd vindt echter nog steeds kopers, waarbij nog wel tot 20 cent per kg. wordt betaald. Tomaten brokkelden verder in prijs af en konden de laatste dagen niet hoger komen dan 12 a 13 cent. Bloemkool deed het wat beter, sortering B (vroeger eerste soort) kon zich boven de 40 cent per stuk hand haven. B afwijkend ging voor 10 a 20 cent. Voor gele uien bestaat nog enige vraag voor export naar de West. En kele partijen rode uien, op monster ge veild, werden voor 10 a 12 cent afge drukt. Voor bieten bestaat weinig vraag; slechts de kleine maten vinden een koper. Van de handel in koolsoorten valt weinig goeds te zeggen. De kleine op leving die de vorige week in de klei nere soorten viel waar te nemen, is weer vrijwel verdwenen. Nu werd slechts een fractie van de aanvoer af genomen. Ook de fabrieken hebben voor de nu prima wittekool voor zuur kool slechts zeer weinig belangstelling Enkele kleine partijtjes groene kool gingen voor lage prijzen van de hand, n.l. van 5 tot 7 cent. DTS-nieuws Zondag 27 Augustus. Oudkarspel: 2.30 uur DTS I—VSV 2; 9.15 uur DTS fa- Reiger Boys a; 10.30 uur DTS dSt. Boys a; 11.4 uur DTS welpen cSt. Boys welpen a. - Nieuwe Niedorp: 10 uur Nieuwe Niedorp 2DTS 3. Win kel: 10 uui Winkel aDTS a. DOKTERSDIENST De doktersdienst zal gedurende dit weekend worden waargenomen door dr. H. Wilmink te Zuid-Scharwoude, tel. K 2260—424. De heer Duin wees. op de slechte toestand van de overgang van het zandtreintje bij bak ker Kossen. De heer Blankenstijn achtte het maaien bij de school en op het kerkhof on» voldoende, en ook over de toestand van d« bermen werd geklaagd. De voorzitter was van mening, dat er drh> gend verbetering moest komen. Ook aan d® uitzicht benemende heggen zal de nodige aan dacht worden geschonken. De heer Van Lienen vestig'de de aandacht op de slechte toestand waarin het begin van de Bikkerslaan verkeert en informeerde nog eens naar de mogelijkheid van aanleg van een voetbalveld. De voorzitter bekende dat hij er wel een beetje mee zat: hij erkende graag het grotd belang van een goed sportterrein, maar meende toch dat de wegen van evenveel of nog grote* belang waren. Hierna ging de Raad in comité tot behan deling van enkele belasting- en schoolgeld* problemen. NKJB had een prachtdag Dezer dagen organiseerde de afdeling van de NKJB haar jaarlijkse uitgaans dag. In Amsterdam werd een bezoek gebracht aan het zwembad van de A^JIVJ. De stemming zat er hier direct in. Allereerst werd een verfrissende douche genomen. Het zwembassin bleek niet berekend te zijn voor zoveel be zoek zodat een paar bomen van kerels zich moesten vermaken in het kinder badje. Een kopje koffie in „Tearoom* liet zich na al dit gepoezel best smaken» Daarna werd koers gezet naar Utrecht en daar besteeg het hele gezelschap „De Dom". Een prachtig panorama was het loon. Op weg naar Arnhem werd halt ge houden voor hotel „Flora" om de in wendige mens te versterken. In Arn hem genoot men van het prachtige na tuurschoon. Ook werd een bezoek ge bracht aan de Grebbeberg. Op de terugreis was het met het mooie weer gedaan. Voor dat Valken veen werd bereikt was het weer droog, zodat weer volop kon worden genoten van de speeltuin en niet het minst van de gelegenheid om een bad te nemen in het IJselmeer. In buitengewoon goede stemming ging men weer huiswaarts. Aanbesteding aardappel- 1 bewaarplaats Door de directie Bouwbureau van de Stich ting voor de Landbouw in Noord-Holland te Haarlem werd Donderdagmiddag ten behoeve van de Coöp. Vereniging voor Pootaardappel- bewaxing „Aabece" te Oude-Niedorp in café Slijkerman te 't Veld aanbesteed het bouwen van een aardappelbewaarplaats te Oude-Niedorp onder architectuur van de heer S. C. Gielstra. Ingeschreven werd A met atlassteen, B met baksteen. De inschrijvingen waren als volgt: P. Bot Zn., Heerhugowaard A 46.500,—, B f 45.700,—; A. Burgmeijer en G. Boekei, Heer hugowaard A f 44.900,—, B f 44.902,—; Smifs Bouwbedrijf, Beverwijk A f 44.800,—; B f 44.880,—; J. de Jong, 't Veld A f 44.700,—, B f44.700,-; G. A. Boekei, 't Veld A f 44.175,—, B f 44.175,—; C. Leegwater, Heerhugowaard A f 43.800,—, B f 44.175,—; J. Henselman Zn., Noord-Scharwoude A f 42.905,-, B f 43.872,-; Gebr. Tuin, 't Zand A f 43.890,-, B f 43.680,-; B. P. van Koo- ten, Oudorp A f 43.650,-, B f 42.475,-; F. Kuin Zn., Opmeer A f 42.800,—, B f 40.600,-. De begroting was: A f 43.660,—, B f 45.800,-. De gunning is aangehouden. Maandag opening Brandweerkazerne De nieuwe brandweerkazerne zal Maandagavond 8 uur door burge meester H. Schelhaas officieel in ge bruik worden gesteld. De kazerne biedt plaats, aan de trekker met motorspuit, zomede aan de gemeentelijke vrachtwagen. De bouw is geschied door de firma A. Smit Zn. te St. Pancras voor de som van 15.000, exclusief de centrale verwarming. Tijdens het onweer van Donderdag avond is de bliksem ingeslagen in de smederij van de heer Jac. Grootjes. Mid denweg, Heer-Hugowaard. De schade bleef gelukkig beperkt tot een gedeelte lijk vernield dak en enige bedorven win kelwaren. EXAMEN MELKEN Onder leiding van de examen-com missie heeft op de boerderij van de heer A. Ruyter het examen melken plaats gevonden. Het diploma werd' o.a. behaald door de heren J. Berkhout en Jn. Tesselaar, beiden uit Warmenhuizen. KERKCONCERT Ter verbetering vah het desbetreffen de bericht in een cr'or vorige rum mers, delen wij mede, dat het concert van Cor Koe, organist, en Freek de Jong, violist, Dinsdagavond in de Grote Kerk aanvangt om half negen. DOKTERSDIENST OP ZONDAG Zondag 27 Augustus werdt de medi sche dienst te Bergen waargenomen door dokter Poot, tel. K 2203 - 2423. Nagekomen predikbeurten VOOR ZONDAG 27 AUGUSTUS N. NIEDORP, av. half 8 ds. Liirsen. JORD-SCHARWOUDE, av. 1 w* IJKT ii waarlijk niet Nederlandse deelnei verslag moeten beginne: estafetteploeg op de 4 zevental ditmaal wa! Iandse dames reeds vei kampioenschappen, de niet. De reden dat w(J wijden, vindt dan ook Nederlandse zwemmers die van onze dames, zo een ereplaats gunnen, op de 100 m vrije slag eens in de finale 400 m aantikte, en dat Kees driekleur zal verdedige eindelijk weer een tra; doch het Is slechts een Nederlandse meisjes pil AT onze Nederland.' kort schieten aan echter ruimschoots vei superieure polospel, da derlanders daar in W< ren. Ook in de wedstri. rijk is de Nederlandse ment in gevaar geweé rigens duidelijk blijkt 111. Toch speelde: „broekjes", zoals de u vermoeden, niet hun 1 een groot deel was di het te harde spel van die, zoals bij enkele eveneens is geconstati spelregels niet kennen willen toepassen. Het dat het Oostenrijkse t aan-man-spelletje" bil' ploeg telt verscheider zwemmers en het is dat de resultaten van zullen stijgen als zij d uitbuiten e» dat z' systeem laten varen. 1 raakten de gastheren speeld, maar ook toei landgenoten niet hun Het werd een show en van Feggelen de bal i werd hieraan een Mathematisch zuiver s sterdammer met de re klok langs de wanhopi tenrijkste doelverdedi maal door Rudi en el werd gepasseerd. Doo spel kregen de Ooster keer strafworpen tegi fluitsignaal van scheid mann verwekte een 1 het Weense publiek, favorieten, geen notie regels bleek te bezitt bleek hiervoor geluk! bleef de situatie t^he fluit voor de laatste het 111 voor Nedei onze jongens practiscl pioen. Als Nederland MA DRIE dagen Euri Nederlandse tijdens de Nederlandse driek geweest kunnen zijn t als vertegenwoordigei zegevierde Fanny op ment kwam haar ovei al iets voor en op de twee Russische sprints en Folkes konden ha ongeveer zes meter fii prachtige tijd van 11.' DE STRIJD om de plaats was wel scher er een onaangenaam stond. Aanvankelijk 1 aankomst bepaald ds sische dames als twei ren gearriveerd, doel wees uit dat Doukov Het was te meer on de ceromonie protoci plaats gevonden, zc haar medaille terug behoeve van het Eng J-{ET nummer 80 m zonder twijfel 2 worden. Fanny Bla Maureen DysonG: beide hun series in re sec. en 11.5 sec. 0< Micheline Ostermeye 11.5, welke zij in di onze landgenote not in het kapittel kunn ly Lust eindigde in 1 vierde plaats in 12.2 voldoende was voor finale. Nel Vos had r nodig en werd eve: keld. Goede ti QP de 200 meter li goede race. Zijn verde hem een tv» waardoor hij in de komt. Gezien de tijde: mogelijk dat Lamms bereiken. Slechts enk men beneden de 22 se van 7.17 meter bere noot Wessels de ft Alleen de Fransmar

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 4