Glorieuze zege op de 4x100 Meter Stilte voor de storm in Korea Staking in Antwerpen duurt voort Fanny bewees haar super-klasse BREDIUSBEKER VOOR NEDERLANDSE DAMES Poloteam is practisch kampioen Kees Kievit zwom zich in Ploegleider Armbrust sprong gekleed te water Amsterdamse bouwvak arbeiders werken weer Landengroep .Karei de Grote" het begin? Noordelijken concentreren troepen bij Taegoe en Masan Ondanks oproep van transportbonden Europees kampioene op de 100 M. in 11.7 sec. Pijnlijk misverstand De landbouw moet waakzaam blijven Louwes over loon- en prijsbeleid Veiligheidsraad kwam weer bijeen Volkomen overbodige zitting Conventie in Assemblée aangenomen Nieuwe namen voor 2es fregatten der marine Sabotage op spoorlijn I I I I „Zoenpartij" in Praterbad UET is waarlijk niet eenvoudig om uit te maken met welk succes van cle Nederlandse deelnemers aan de Europese zwemkampioenschappen wij dit verslag moeten beginnen. Moet het de overwinning zijn van onze kranige dames estafetteploeg op de 4 x 100 m vrije slag, de vijfde overwinning van ons polo- zevental ditmaal was Oostenrijk het slachtoffer of het feit dat onze Neder landse dames reeds verzekerd zijn dat twee dagen vóór het beëindigen van de kampioenschappen, de Bredlusbeker mee naar Nederland gaat? Wij Weten het niet. De reden dat wij eerst wat aandacht aan ons nationaal polozevental gaan wijden, vindt dan ook slechts zijn oorzaak in het feit dat de prestaties van de Nederlandse zwemmers In het algemeen niet in de schaduw kunnen staan bij die van onze dames, zodat wij, nu er reden voor is, het „sterke'' geslacht gaarne een ereplaats gunnen. Natuurlijk is het hoopvol dat Joris Tjebbes in de finale op de 100 m vrije slag een derde plaats kon innemen, dat deze zwemmer even eens in de finale 400 m vrije slag mocht uitkomen, hoewel hij daarin als laatste aantikte, en (lat Kees Kievit vandaag In de finale 100 m rugslag heren onze driekleur zal verdedigen. Dit zijn resultaten welke onze Nederlandse zwemmers eindelijk weer een trapje hoger hebben gebracht op de internationale markt, doch het Is slechts een schamel resultaat als wij daar naast de glorie van de Nederlandse meisjes plaatsen, strijd, welke vandaag Italië wordt gespeeld, eventueel zou verlie zen, dan nog is het vrijwel onmogelijk dat de Italianen met de titel zouden gaan strijken. Italië moet namelijk kort schieten aan snelheid wordt r-og twee wedstrijden spelen, maar als deze ploeg het doelgemiddelde van Nederland wil overtreffen, moeten de twee resterende wedstrijden een doel gemiddelde van ongeveer 30—0 op leveren. Nu, dat lijkt toch wel onwaar schijnlijk, te meer daar Nederland een van de tegenstanders is. Officieel kunnen wij onze landgeno ten dus nog niet bejubelen, maar of ficieus mogen wij dat op het ogenblik reeds van harte doen. De stand is thans: VV/AT onze Nederlandse zwemmers te kort schieten aan snelheid w echter ruimschoots vergoed door het superieure polospel, dat die zeven Ne derlanders daar in Wenen demonstre ren. Ook in de wedstrijd tegen Oosten rijk is de Nederlandse zege geen mo ment in gevaar geweest, hetgeen ove rigens duidelijk blijkt uit de score, 111. Toch speelden de Oranje boekjes", zoals de uitslag zou doen vermoeden, niet hun beste spel. Voor een groot deel was dat te wijten aan het te harde spel van de Oostenrijkers die, zoals bij enkele andere ploegen eveneens is geconstateerd, de nieuwe spelregels niet kennen of wellicht niet willen toepassen. Het is onbegrijpelijk dat het Oostenrijkse team dat „man. aan-man-spelletje" blijft spelen. De ploeg telt verscheidene zeer snelle zwemmers en het is waarschijnlijk dat de resultaten van de Oostenrijkers zullen stijgen als zij die snelheid gaan uitbuiten en dat zware dekkings- systeem laten varen. Tegen het einde raakten de gastheren volkomen uitge speeld, maar ook toen speelden onze landgenoten niet hun befaamde spel Het werd een show en alleen als Rudi van Feggelen de bal in handen kreeg, werd hieraan 'een einde gemaakt. Mathematisch zuiver schoot de Am sterdammer met de regelmaat van een klok langs de wanhopig grijpende Oos tenrijkste doelverdedigfer, die zeven maal door Rudi en elf maal in totaal werd gepasseerd. Door het te forse spel kregen de Oostenrijkers keer op keer strafworpen tegen zich. Ieder fluitsignaal van scheidsrechter Zucker- mann verwekte een fluitconcert van het Weense publiek, dat, evenals hun favorieten, geen notie van de spel regels bleek te bezitten. Zuckermann bleek hiervoor gelukkig immuun en bleef de situatie beheersen. Toen de fluit voor de laatste maal klonk, was het 111 voor Nederland en waren onze jongens practisch Europees kam pioen. Als Nederland zijn laatste wed- Nederland 6 5 0 0 10 49-12 Zuidslavie 5 3 1 1 7 42-24 Italië 4 3 0 1 6 36-20 Zweden 4 2 1 1 5 24-10 Oostenrijk 4 1 0 3 2 16-31 Frankrijk 5 1 0 4 2 22-38 Zwitserland 5 0 0 5 0 12-66 welke die andere Nederlandse meis jes daar in Wenên behaalden. Giste ren mochten zjj echter zelf actief wor den toen de speaker de deelneemsters voer de 4x100 meter estafette aan de start verzocht. Zij waren geladen, deze meisjes, geïnspireerd door de successen van hun ploeggenoten en het was dan ook niet verwonderlijk dat Ans Massaar met een goede 1 min. 10.6 Sec. voor de dag kwam ên Harmie Termeulen juist een halve se conde beneden de 1 min. 10 sec. voor zich liet noteren. Na die honderd me ter van Hannie Termeulen kon Mies Vaessen van start gaan met een klei ne voorsprong op de Deense ploeg. Het Limburgse meisje vergrootte de voorsprong tot ruim acht meter en er was dus geen vuiltje aan de lucht toen Irma Schumacher de starthou ding ging aannemen. Het werd een glorieuse race voor Irma. In gran diose stijl zwom zij met iedere slag verder weg van haar Deense concur rente en het duizendkoppige publiek begreep reeds na vijftig meter dat het Nederland zou zijn, dat ook de ere palm op deze estafette zou wegdra gen. Van puur enthousiasme sprong ploegleider Armbrust gekleed en wel te water toen Irma tegen de bassin- wand tikte. Ook de drie andere meis jes van de estafette-ploeg doken te water. Het werd een warme „zoenpar- tlj" in het koele water van het Pra ter bad. Kievit in finale. IN ZIJN SERIE op de 100 meter rug- crawl werd de Eindhovenaar Kees Kievit tweede in een tijd van 1 min 11,7 sec., achter de Zweed Larsson. De ze had een halve seconde minder no dig dan Kees, die gisteren tamelijk zwaar over de baan ging. Als hij van daag heter in vorm is, gaat Kievit een redelijke kans maken op een tweede of derde plaats in de finale. Hij heeft het zelfs in zijn mars, gezien de tijden welke gisteren gemaakt zijn, een Europees kampioenschap te behalen. Het is echter jammer dat Kievit psychisch spoedig uit 't lood is gesla gen en zich te vlug een „geslagen" man voelt. Dat is niet het geval met Joris Tjebbes, maar diens capaciteiten reikten echter nog niet ver genoeg om meer dan een laatste plaats in de 400 meter finale te bereiken. Zijn tijd, 5 min. 01.7 sec., was overi gens zeer behoorlijk. Jany werd Euro pees kampioen op dit nummer in 4 min 48 sec. Zijn landgenoot Boiteux werd tweede in 4 min. 50.1 en de Duit ser Lehman legde beslag op de derde plaats in 4 min. 51.2 sec. Als gevolg van het door het actie comité genomen besluit om de bouw werken weer voor alle arbeiders open te stellen, heeft het merendeel van de aanvankelijk uitgesloten arbeiders gis teren het Werk hervat, Verschillende arbeiders hebben aan hun patroons de eis gesteld, dat een uitkering zal wor den verstrekt over de afgelopen twee dagen, waarop zij niet konden werken. Het actie-comité heeft de patroons bin dend opgelegd deze eis niet in te willi gen. De arbeiders zijn dësöndankS aan het werk gegaan. De politie moest Donderdag nog een aantal malen met gummistok en sabel optreden tegen stakers, die werkwilli gen lastig vielen. Europese federatie Graaf Coudenhove Kalergi, de se cretaris-generaal van de Europese par lementaire Unie, heeft te Straatsburg verklaard, dat de vorming van een Groep Karei de Grote", waartoe Frankrijk, Duitsland, Italië en de lan den van de Benelux zouden behoren. Misschien de eerste stap zou zijn naar een werkelijke Europese federatie. De landen bulten deze groep zouden er met lossere banden aan verbonden worden. Achtste juwelendiefstal in Frankrijk De achtste juwelendiefstal van deze maand is aan het licht gekomen te Ënghein-Lea-Bttins, bij Parijs, waar door inbraak juwelen ter waarde van 1.300.000 franos uit de flat van een zekere Georges Charnay zijn gestolen. De stilte in Korea is waarschijnlijk de stilte voor een grote storm. Ame rikaanse berichten duiden er n.i. op, dat de strijdkrachten van de V.N. zich op het ogenblik ingraven voor Masan aan de Zuidkust en daar een Noorde lijke aanval afwachten. De Noordelij ken concentreren hier n-I. strijd krachten ter sterkte van twee divi sies voor een stoot in de richting van de haven Poesan. De Amerikaanse troepen zouden niet sterk genoeg zijn, om een aanval ter voorkoming van dit nieuwe offensief in te zetten. Dezer dagen zal een eenheid van de Engelse mariniers onder com- mando van de 33-jarige luitenant- kolonel Drysdale naar Korea ver trekken. Vóór het vertrek per vliegtuig uit Plymouth worden de mariniers eerst nog Ingeënt. Donderdag avond werd in Londen de wedstrijd tussen de elftallen van Notts County en Quen's Park Rangers, voor de tweede divisie in de voetbal league, gespeeld. Hier zit U een duel tussen de doelman van Notts County en de rechts buiten en midden-voor van Queen's Park Rangers. Ondanks de oproep van de socialisti sche en de katholieke transportarbei dersbond in Belgie om het werk te her vatten, duurt de staking in de Ant werpse haven onverminderd voort. Gis termorgen boden zich op de wervings- bureaux slechts 100 arbeiders aan. De politie en de Rijkswacht te Antwerpen zijn versterkt. Leden van de communistische een heidsvakbond hebben pamfletten ver spreid, waarin zij de socialistische en katholieke vakbonden ervan beschul- gen de havenarbeiders te hebben ver raden. De vroegere communistische NI DRIE dagen Europese athletiekkampioenschappen stond dan eindelijk een Nederlandse tijdens de Ceremonie Protocolaire op de hoogste trede en ging de Nederlandse driekleur in de middelste mast omhoog. Wie zou het anders geweest kunnen zijn dan Fanny Blankers-Koen, die, uit handen van ir. Paulen als vertegenwoordiger van de IAAF, haar eerste medaille ontving. Opnieuw zegevierde Fanny op ondubbelzinnige wijze op de 100 m hardlopen. Geen mo ment kwam haar overwinning in gevaar. Na een uitstekende start lag zij direct al iets voor en op de helft van de baan was haar overwinning reeds zeker. De twee Russische sprintsters, Setchenova en Doukovisth en de Britse meisjes Hay en Folkes konden haar geen moment bedreigen en met een voorsprong van ongeveer zes meter finishte de grootste athlete, die de wereld ooit kende in de prachtige tijd van 11,7 sec. DE STRIJD om de tweede en derde plaats was wel scherp. Zo scherp dat er een onaangenaam misverstand ont stond. Aanvankelijk had de jury vau aankomst bepaald dat de heide Rus sische dames als tweede en derde wa ren gearriveerd, doch een foto-finish wees uit dat Doukovisth vierde was. Het was te meer onaangenaam daar de eeromonie protocolaire reeds had plaats gevonden, zodat de Russin haar medaille terug moest geven ten behoeve van het Engelse meisje Hay. De 80 meter horden J-JET nummer 80 meter horden zal zonder twijfel zeer interessant worden. Fanny BlankersKoen en Maureen Dyson—Gardner wonnen beide hun series in respectievelijk 11.3 sec. en 11.5 sec. Ook de Frangaise Micheline Ostermeyer zal met haar 11.5, welke zij in dezelfde serie ais onze landgenote noteerde, een stem in het kapittel kunnen hebben. Wil ly Lust eindigde in haar serie op de vierde plaats in 12.2 sec. hetgeen niet voldoende was voor een plaats in de finale. Nel Vos had nog 0.4 sec. meer nodig en werd eveneens uitgescha keld. Goede tjjd van Lamraers QP de 200 meter liep Lammers een goede race. Zijn tijd, 21.8 sec. le verde hem een tweede plaats op, waardoor hij in de halve eindstrijd komt. Gezien de tijden is het zeer goed mogelijk dat Lammers de finale kan bereiken. Slechts enkele athleten kwa men heneden de 22 sec. Met een sprong van 7.17 meter bereikte onze landge noot Wessels de finale vèrspringen. Alleen de Fransman Faucher kwam met 7.22 tijdens de kwalificatiespron- gen verder. De nieuwe kampioenen QRIE dagen van de Europese kam pioenschappen zijn thans acher de rug. In die drie dagen heeft Rusland van de zestien titels er vijf veroverd, (waarvan vier door dames), vier staan op naam van Frankrijk, twee op naam van Engeland en Nederland, Zwitserland, Tsjechoslowakije, Italië en IJsland hebben ieder één titel. De kampioenen van de derde dag waren de Brit Pugh, die de 400 meter won in 47.3 sec., de Fransman Heinrich, 7364 punten voor de tienkamp, Huse- by uit IJsland, die de kogel 16.74 me ter ver stootte en de Italiaan Dordonl. Laatstgenoemde werd winnaar bij het 50 km snelwandelen in 4 uur 40 min. en 6 sec. De vijfkamp voor dames werd door de Frangaise Ben Hamo ge wonnen en de Russische Nina Dum- badse wierp de discus drie centime ter boven de 48 metér. De finale van de tienkamp was wel één van de fraaiste nummers van gis teren. De IJslander Clausen had aan vankelijk enige punten voorsprong op de Fransman Heinrich. Dank zij een hoger puntenaantal bij de veldnum- mers nam Heinrich gisteren de lei ding weer over, zodat het tiende en laatste nummer, de 1500 meter, de beslissing zou moeten brengen. Met z'n tweeën liepen deze athleten hun drie-en-een-halve ronde in een zwaar duel uit. De IJslander slaagde er ech ter niet in de Fransman van zich los te maken. Vijftig meter voor de finish keek hij om, zag het hopeloze van zijn verdere strijd in en schudde zijn te genstander al lopende maar vast de hand voor het behalen van het kam pioenschap. De heer H. D. Louwes, voorzitter van het Koninklijk Nederlands Landbouw- comité, heeft het standpunt van dit comité inzake het Neüerlandse loon- en prijsbeleid uiteengezet. Geconstateerd wordt, door door de ge stegen kosten van levensonderhoud er opnieuw spanningen ontstaan zijn rond om het loonvraagstuk. Er is een grote kans dat men op twee wijzen zal willen trachten deze spanningen qp te heffen. Men kan het zoeken in een zekere ver hoging der lonen vergezeld van subsi diëring en prijsstop en voorts kan men trachten de kosten van het levens onderhoud omlaag te brengen of voor verdere stijging te behoeden. Er is ook een stroming, die geen loonsverhoging wil, doch het geheel wil zoeken in de ichting van de verlaging van de kosten van levensonderhoud. Het is naar de mening van het KNLG vooral wanneer men het in deze rich tingen gaat zoeken duidelijk, dat grote landbouwbelangen op het spel staan. Hoewel de landbouw uit de aard der zaak niet meer verlangt dan redelijke prijzen, gebaseerd op zo nauwkeurig mogelijke kostprijsberekening, moet er in onze kring nu toch grote waak zaamheid heersen, aldus de heer Lou wes. Ten aanzien van vlees en ook aard appelen bijvoorbeeld, is men overge gaan tot een herstel van de vrije prijs vorming. Deze brengt altijd schomme lingen met zich mede. Wanneer nu on rust ontstaat, zo gauw de prijzen te hoog zijn, dan is het gevaar groot, dat men wel de te hoge prijzen zal trachten te drukken, maar zich niet bezwaard zal gevoelen, wanneer in datzelfde systeem van prijsvorming de prijzen eens te laag mochten zijn. Wie de vrij heid wil moet niet bang zijn voor de consequenties van die vrijheid: wisse lende prijzen. In het algemeen is de landbouw steeds bereid geweest met een systeem van sterke prijsregulering accoord te gaan. Uiterste waakzaamheid van de zijde HUIS AANVAARDT EEN LENING AAN SPANJE Het Amerikaanse Huis van afg .r- digden heeft Vrijdagavond met 614 .egen 80 stemmen een lening van 62.500.000 dollar aan Spanje goedge keurd. President Truman en het mi nisterie van Buitenlandse Zaken had den zich tegen een dergelijke lening t gesproken. Men verwacht, dat de senaat het wetsontwerp Maandag hl behandeling zal nemen. van de landbouw blijft dus geboden om te voorkomen, dat men de uitweg zoekt in de richting, waarin men die vroeger zo vaak heeft gezocht: de landbouw tot pakdragende ezel van de samenleving te maken, aldus de heer Louwes. In de bijeenkomst van de Veilig heidsraad van Vrijdagavond gaf Jacob Malik, opdracht de toespraken, die Dinsdagmiddag door hem zelf, Sir Gladwyn Jebb, de Britse vertegen woordiger, en Warren Austin, de Amerikaanse afgevaardigde, werden uitgesproken, in het Frans te verta len. De raad luisterde ongeveer twee uur naar deze vertalingen. Onmiddellijk na de vertaling ver klaarde Malik opnieuw, dat de V.S. een daad van rechtstreekse aggressie in Korea had bedreven door tegen het Noordkoreaanse volk te interveniëren. Hij zeide, dat de Britse noch de Ame rikaanse delegatie „een enkel feit" kon weerleggen. Voorts zijn een Amerikaanse ver klaring en een Chinees telegram over de positie van Formosa voorgelezen, waarna de vergadering tot Maandag werd verdaagd. volksvertegenwoordiger Van den Bran den heeft er Donderdag in een verga dering der havenarbeiders op aange drongen het werk niet te hervatten, aangezien de verkregen resultaten niet bevredigend waren. Intussen dreigt ook een staking uit te breken onder het Antwerpse tram personeel. In een Donderdag door de socialistische bond van trampersoneel uitgegeven communiqué wordt ver klaard, dat het Antwerpse personeel zich met 1079 van de 1603 stemmen heeft uitgeproken voor een dergelijke staking .Het Antwerpse trampersoneel eist een herziening der loonschalen. De rechten van de mens De Assemblee van de Raad van Europa heeft een conventie betreffende de rechten van de mens aangenomen en besloten een Europees Hof van Justitie op te richten om de conventie uit te voeren. Alle aanwezige afgevaardigden 110 in getal stemden voor. In de conventie wordt een aantal rechten en fundamentele vrijheden ge noemd, waaraan alle landen, die de conventie goedkeuren, zich zouden moeten houden. Inbreuken op de con ventie zouden eerst voor een commissie moeten komen ter beoordeling. Als er geen verzoening mogelijk zou zijn, zou den de gevallen naar het op te richten Europese Hof van Justitie gaan. De conventie gaat nu ter goedkeuring naar het ministerscomité. Vroedvrouw stal morphine De Apeldoornse politie heeft de 44- jarige vroedvrouw wed. M. V. in arrest gesteld die haar praktijk in Apeldoorn uitoefent. Zij heeft bekend ampullen met verdovende middelen, in hoofd zaak morphine, te hebben ontvreemd ten nadele van het Juliana- en het Sint Liduina-ziekenhuis. De vrouw ver klaarde dat zij de morphine voor eigen gebruik aanwendde. Zij is voor de offi cier van justitie te Zutphen geleid. BRITSE DAKOTA IN MALAKKA NEERGESTORT Een Dakota van de Brhse lucht macht is in de staat Kelanta (Malak- ka) in het oerwoud neergestort en in brand gevlogen. Men vreest, dat de elf inzittenden zijn omgekomen. Het gevaar bestaat, dat een grote slag bij Masan generaal MacArthur zou kunnen nopen, zijn Noordelijk front te verzwakken en zodoende daar een nieuwe aanval van de Noordelijken Uit te lokken. Overigens ls er van het gehele front weinig te melden. Er was enige activiteit in de omgeving van Taegoe. Ten Noorden van de stad werd een vijandelijke infiltratie op geruimd. Patrouilles vielen stellingen van de V.N. in het gebied van de Nak- tong aan, Verkenningsvliegtuigen maakten melding van troepenconcen traties van de Noordelijken nabij Ha- jong, tussen Waegwan en Koenwi. Bij Kigje aan de Oostkust is een Zuid- koreaans regiment drie kilometer te ruggeslagen, waardoor een groot gat in de gealliteerde linies ontstond. In Washington is verklaard, dat er twee Chinese communistische legers in de richting van de grens tussen Mandsjoerije en Korea zijn gediri geerd. Zware tanks zijn meegezonden. Langs de grens tussen Mandsjoerije en Korea worden voorts versterkingen aangelegd. Noordkoreaanse fabrieken worden leeggehaald en hun machines en voorraden worden naar Mandsjoe rije overgebracht. Zestien Amerikaanse Senatoren en vijftien leden van het Huis van Af gevaardigden hebben het plan, bij de beide huizen van het Congres êen resolutie in te dienen, strekkende tot oprichting van een politiecorps der V.N., samengesteld uit vrijwilligers uit de kleine landen. Van de serie van zes fregatten, die de Koninklijke Marine van de Ame rikaanse marine overneemt, zijn thans Hr. Ms. „Van Amstel" en „De Bitter" in Nederlandse dienst geko men. In afwachting van de over dracht van de overige vier hebben deze schepen reeds nu hun namen ontvangen. Zij zullen heten „Dubois", „Van Ewijck", „De Zeeuw'" en „Van Zljll". Alle fregatten zullen dus namen dragen van vroegere zeevaarders, die zich in 's lands dienst bijzonder on- oerscheiden hebben. De namen „Van Amstel" (A), „De Bitter" (B), „Dubois" (D) en „Van Ewijck" (E) zijn reeds een keer eerder aan Nederlandse oorlogsschepen gegeven, namelijk aan vier mijnenvegers behorende tot een serie, waarvan de namen begonnen met de beginletters van het alfabet en waartoe ook de „Abraham Crijnssen" 'O, de „Pieter Florisz" (F), de „Jan van Gelder" (G) en „Abraham van der Hulst" (H) behoorden. De eerstgenoemde vier mijnenvegers zijn in de afgelopen oorlog verloren gegaan, de overige zijn nog in dienst van de Koninklijke Marine. De namen De Zeeuw" en „Van ZijU" doen als scheepsnamen voor het eerst hun in trede in de Kcfe. Marine. Naar nu pas bekend wordt, hebben onbekenden in de nacht van Maan dag op Dinsdag bij de overweg in de tweede Broeierdweg te Enschede op twee plaatsen de rails van de spoorlijn EnschedeHengelo onklaar gemaakt. Het is een wonder, dat er geen onge lukken zijn gebeurd. De politie stelt een diepgaand onderzoek in. Zij acht het niet waarschijnlijk, dat er politieke motieven in het spel zijn. Gisteren in alle vroegte vertrok van het Canisiuscollege te Nijmegen, de Universitaire Pelgrimage van ongeveer 600 studenten naar Rome. De lange karavaan werd gevormd door een groot aantal bussen en vrachtwagens. Tijdens het opladen der bagage s» hei nachteEjk duister. Duizend doden in India Meer dan duizend personen zijn in de afgelopen tien dagen overleden ten gevolge van de aardbeving en de overstromingen in Noord-Assam. Er worden af en toe nog trillingen gevoeld in Noordoost-Assam. Geschat wordt, dat anderhalf millioen personen in de betrokken gebieden door de ramp zijn getroffen. Het is nog onmogelijk de volledige schade vast te stellen. VERSCHERPING VAN CONTROLE OP AMERIKAANSE EXPORT Er zou 50 ton strategisch materiaal uit Amerika in de Sowjetunie terecht zijn gekomen. Daarom treffen da Amerikaanse departementen van bui tenlandse zaken en van handel maat regelen tot verscherping van de ex- pontconteöle.

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 5