Vijftig jaar Kinematograaf Stad en Omgeving Vrijdag vuurwerk aan de Noorderkade AGENDA Feest in Wapen van Heemskerk Heerhugowaard in het teken van de Winewa „U viert gratis kermis" P. Bossen overleden Directeur Twentse Bank jubileert WOENSDAG 30 AUGUSTUS 1950 Bijzondere dag op de kermis Attracties voor ouden van dagen en de jeugd "pER gelegenheid van het feit, dat het kermisbedrijf dit jaar de' dag herdenkt, waarop vóór vijftig jaar de eerste stap werd gezet op de weg naar een organisatorisch verband, zullen het Alkmaarse kermispubliek Vrijdag enkele bijzondere attracties geboden worden. De exploitanten op de Alkmaarse kermis hebben met financiële steun van de gemeente en op initiatief Van de Vakgroep Kermisinrichtingen besloten Vrijdag a.s. tot een zeer bijzondere kermisdag te maken om op deze wijze het publiek te laten delen in de herdenking van het gouden jubileum. Tevens zweeft daarbij voor ogen het plan om ook tn de volgende jaren een speciale „Kermisdag" te Organiseren teneinde het bezoek te stimuleren. Van de attracties voor Vrijdag noemen wij „gratis"' kermisbezoek, •en speciale voorstelling voor de ouden van dagen woonachtig in het Hof van Sonoy en de Pius Stichting, kermisbezoek voor de jeugd tegen sterk geredu ceerde prijs en tot slot een groot vuurwerk aan de Noorderkade. Het zal Vrijdag kunnen gebeuren, dat u bij het kopen van een pak nou gat tot uw verbazing zult horen, dat u het gekochte niet behoeft te beta len. De exploitant zal dan vertellen: „Mijnheer, houdt de portemonnaie dicht, want u viert vandaag gratis ker mis". Hetzelfde zal kunnen geschie den in de autoscooter, de rups, cyclo tron, of welke vermaaksinrichting ook. De eigenaars van de kermis attracties zullen n.l. van tijd tot tyd bij verrassing bekend maken, dat de rit of voorstelling, die op dat ogen blik aan de gang is, kosteloos is. In Utrecht en Zaandam is deze attractie een succes gebleken, welke door het publiek uiteraard zeer gewaardeerd is. De ouden van dagen in het Hof van Sonoy en de Pius Stichting wacht eveneens een verrassing. Om elf uur zullen zij groepsgewijze de kermis be zoeken en zal hun in het Theater La Gaité een gratis voorstelling worden aangeboden. Behalve op de ouden van dagen hebben de kermis-exploitanten het oog gericht ,op de jeugd. Door middel van een advertentie, welke morgenavond in ons blad verschijnt, zal de jeugd worden opgewekt om Vrijdag ter kermis te gaan. In de advertentie zal een bon geplaatst worden, welke recht geeft om tegen betaling van slechts vijf cent de „zaken" te bezoe ken, welke in de advertentie vermeld zijn. Het hoogtepunt van de dag staat ons in de avonduren te wachten. De ker misexploitanten grepen in de beurs, gemeente deed er wat bij, de politie verleende haar volle medewerking en de energieke voorzitter van de Vak groep Kermisinrichtingen, de heer Schrjjnemaeckcrs organiseerde de at tractie, die Vrijdagavond te half elf duizenden op de been zal brengen. Op dat tijdstip zal aan de Noorderkade een groot vuurwerk worden afgesto ken, dat voor ieder gratis toeganke lijk zal zijn. De firma Kat te Leiden zal het vuurwerk verzorgen en heeft toegezegd, dat zij de nieuwste snuf jes, welke de vuurwerk-industrie heeft ontworpen, zal demonstreren. Naar de heer Schrijnemaeckers ons mededeelde, hopen de Vakgroep en de commissie uit de exploitanten, be staande uit de heren Boeker, Van Leeuwen en Ch. Vale, met deze attrac ties de basis te hebben gelegd om ook in de komende jaren „iets bijzonders" te doen, waardoor de kermis haar oude glorie zal herkrijgen. De exploitanten hebben een belang rijk financieel offer moeten brengen om deze bijzondere kermisdag moge lijk te maken Zij deden het spontaan. Laten wij hopen, dat het weer, dat de kermis in de afgelopen dagen zulke parten speelde. Vrijdag meewerkt. De kermisreizigers verdienen het. (Ontleend aan onze Advertentie-rubriek) WOENSDAG Kermis, 14 uur tot 1 uur 's nachts. Café's geopend tot 1 uur 's nachts. Harmonie Theater, 2.30, 7 en 9.30 uur: Seven Sweethearts (alle leeftijden); Victoria Theater, 2.30, 7 en 9.30 uur: Abbott en Costello in het Wilde Westen (14 jaar); Cinema Ameaicain, 2.30, 7 en 9.30 uur; We gaan naar Parijs (alle leef tijden) Gulden Vlies, 8 u.: Amsterdams To neel met „Zij kregen wat zij wilden". Café Tom „De Vijf Witte Kraaien'; Café Bakkum: muziek; 't Wapen van Heemskerk: Dansorkest „Familie Kok" Café Te Bos: Radio-pianist Jo Bos; Cen trum Hotel: The Nigths Owls; Hotel London: The Micky Mouse Players; Aart Martin: Kermis-cabaret; Café Becmster: „The Instrumental Kings". DONDERDAG Kermis, 16 uur tot 1 uur 's nachts. Café's geopend tot 1 uur 's nachts. Harmonfe Theater, 7 en 9.30 uur: Seven Sweethearts (alle leeftijden); Victoria Theater, 7 en 9.30 uur: Abbott en Cos tello in het Wilde Westen (14 jaar); Cinema Americain, 2.30, 7 en 9.30 uur: We gaan naar Parijs (alle leeftijden). Gulden Vlies, 8 u.: Amsterdams To neel met „Zij kregen wat zij wilden". Grote Kerk. 8 uur: Kon. Mannenzang- vereniging „Apollo". Café's als Woensdag (Wapen van Heemskerk besloten voor LTJ). De vlaggen uit De Algemene Oranjevereniging te Alkmaar verzoekt ons alle ingezetenen op te wekken om morgen, op de 70ste verjaardag van Prinses Wilhelmina, allerwegen de vlag uit te steken. Een halve eeuw geleden verscheen de eerste Kinematograaf op de Nederlandse kermissen Gisteren is in Huize „Westerlicht" op 91-jarige leeftijd overleden de heer P. Bossen, een stadgenoot die zich in zijn lange leven voor de gemeenschap zeer verdienstelijk heeft gemaakt. De heer Bossen was oud-leraar aan dé Kweekschool voor de Zeevaart te Amsterdam en oud-directeur van de Zeevaartscholen te Vlieland, Delfzijl en Texel in welke laatste functie hij werd gepensionneerd. Voortgekomen uit een eenvoudig dorpsgezin, kwam de heer Bossen al zeer vroeg op eigen be nen te staan. Als leerling van de lage re school te Aartswoud viel hij op door ijver en intelligentie, waardoor het hoofd dier school en de dominee be sloten hem belangeloos extra lessen te geven. Op dit fundament heeft Pieter Bossen voortgebouwd, hetgeen rijke vrucht heeft afgeworpen. Bekendheid verwierf hij voorts als schrijver van de kroniek van Aartswoud. In scheep vaartkringen was hij een zeer bekende en geachte persoonlijkheid, want haast ontelbaar zijn de Marinemannen en stuurlieden en gezagvoerders van Klei ne en Grote Vaart die zich aan de heer Bossen verplicht weten; door zijn gede gen onderwijs, zijn talrijke publicaties op zeevaartkundig gebied en persoon lijke raadgevingen. De heer Bossen en zijn werk zullen niet alleen in „Westerlicht" maar ook op tal van andere plaatsen ter wereld, aan de vaste wal en op zee, met eer bied worden herdacht. In verband met het feit,, dat de di recteur in het rayon Alkmaar van de Twentse Bank, de heer L. Kleiboer, nas van een ernstige en langdurige ziekte hersteld is, was er geen ruchtbaarheid gegeven aan het feit, dat hij gisteren de dag herdacht, dat hij 40 jaar geleden als pas geslaagde HBS er bij het kan toor Almelo van de Bank in dienst trad. Het feit is dan ook in de intieme kring van het Alkmaarse kantoor ge vierd en vond zijn hoogtepunt in een diner, dat de directeur en zijn echtge note het personeel en de procuratie houder aanboden. Vele bloemstukken werden in de loop van de avond over handigd met enige toepasselijke woor den en ook een blijvend geschenk van het personeel. Bloemen waren er ook van de diverse functionarisen van de bijkantoren in het rayon. De hoofd directie was reeds eerder gekomen in de persoon van de heer mr. D. J. Beit jes om de jubilaris te complimenteren en een bloemstuk te overhandigen. In 1910 op een van de onderste spor ten van de concern-ladder begonnen wist de jubilaris zich door de jaren heen, via een overplaatsing naar het hoofdkantoor in Amsterdam, op te wer ken tot procuratiehouder. In deze func tie vertrok hij naar Venlo om na enige tijd daar tot directeur benoemd te wor den. In het barre jaar 1944 kwam de heer Kleiboer naar de kaasstad om de post van rayon-directeur te bekleden. Hoewel hij nog niet zo lang in onze stad woonachtig is, verwierf hij reeds vlug, mede door zijn beminlijk karak ter, een grote bekendheid. Op maat schappelijk gebied maakte hij zich ver dienstelijk door mede bij te dragen tot de oprichting van het Departement Alkmaar van de Nederlandse Maat schappij van Nijverheid en Handel, waarvan hij thans penningmeester is. Ook heeft de heer Kleiboer zitting in het college van regenten van de gevan genis te Alkmaar, maakt hij deel uit van gecommiteerden voor het eind examen van de Handelsschool en is hij penningmeester van de Alkmaarse ver eniging voor de geld- en. effectenhandel. Het is te hopen dat de zo zwaar ge 'schokte gezondheid van de heer Klei boer geen belemmering zal vormen voor het voortzetten van zijn werk zaamheden en zijn verschillende be moeiïngen. BEWUSTELOOS AANGETROFFEN. Gisteravond werd op de Stationsweg een vrouw in bewusteloze toestand aangetroffen. Op advies van dr, Gramsbergen werd zij naar het Cen traal Ziekenhuis overgebracht, waar zij na enige tijd bijkwam. Het was in 1900 dat de kinematograaf als tentbioscoop zijn intrede maakte op de terreinen van de grootste ker missen van ons land. In enkele van de grootste steden van ons land, zoals Amsterdam en Den Haag, had de kinematograaf zich al enkele jaren van te voren aangediend, zij 't dan ook op hoogst beperkte sch al en wel in schouwburgzalen enz., die af en toe als projectiezalen waren geïm proviseerd. Verder waren er landge noten die alreeds eerder met de nie we vinding hadden kennisgemaakt en wel door hen die in het najaar van 1895 voor een zakenreis of anderszins in Parijs veroefden. We menen wel te weten dat het in een kelderruimte aan de Rue de Capacines te Parijs was dat de Gebr. Lumière hun uitvinding voor de eerste maal demonstreerden. Het was daar dagelijks een gedrang van je welste om de betrekkelijk zeer korte voorstellingen bij te wonen. Het programma bevatte toen vooreerst een viertal nummesr, n.l. „Het uitgaan van een fabriek", „Gevecht tussen twee straatjongens", „Een heer groet een heer op straat", alsmede een filmpje met al een humoristisch tintje, waarvan de titel ons ontgaan is. Elk nummertje duurde slechts enkele minuten, maar aldegene die het geprojecteerde zo juist gezien hadden, maakte degene die daar na kwamen, gewoonweg gek van enthousiaste beschouwingen, waar bij de nieuwsgierigheid tot het uiterste werd geprikeld. Evenals later voor het eerst op de Hollandse kermissen, kon men zijn ogen niet geloven en met een dol enthousiasme hun landsaard, meer dan ons Noordelingen zo eigen - verlieten de Parijzenaars met veel ge baar en luid gesticulerende gesprekken de eerste filmvoorstellingen. Ook de aldaar vertoevende Hollan ders profiteerden er toen van, terwijl weer anderen, kort hierna en in vol gende jaren, niet wensten te wachten tot het wonder van „de levende foto grafieën" in ons land te zien zou zijn en daarom een reisje naar de lichtstad er voor over hadden. Het behoeft wel niet gezegd te worden dat voorname lijk de grootste amusementsgelegenhe den en de kermisexploitanten zich in bijzondere mate tot deze nieuwe vin ding aangetrokken gevoelden en te meer nog omdat Frankrijk zelf en de naburige landen, als Belgie en Duits land enz. er al spoedig als de kippen bij waren en dus als baanbrekers fun geerden. Evenals dit thans met „de Cyclotron" het geval is, werd het met deze nieuwe vermakelijkheid een wed ren met de tijd. Maarvoor de aan schaffing van de kinematograaf was nog al heel wat nodig, namelijk opna me- en projectietoestellen, een locomo- biel-lichtmachine, een speciaal daar voor gebouwde tent, films enz., en alles moest uit het buitenland komen. Al heel kort na de uitvinding van de Gebr. Lumière regende het uit vrijwel alle landen van Europa, Amerika enz. van bestellingen, om maar zo spoedig moge lijk met een kinematograaf te kunnen uitkomen. Wie het kortste bij het vuur zit, verwarmt zich het eerst", dit was hier ook het geval, zodat de bestellin gen uit Frankrijk het eerste aan de beurt waren en daarna die uit grotere landen, want het (in het belang van de uitvinding) nu juist niet zozeer op het geld aankwam. Vandaar dat de kinematograaf voor het eerst in 1900 door Albert Frères (een Hollandse ex ploitant met een Franse schuilnaam) alsmede nog door Hommerson e.a. op de Hollandse kermissen werd gebracht. Uit deze gegevens kan men wel opma ken, dat het voor de Hollandse exploi tanten geen al te gemakkelijke taak is geweest om de kinematograaf spoedig op de Hollandse Kermissen te exploi teren. J. WAGENAAR., „Zij kregen wat zij wilden Een toneelstuk is een weerspiege ling van het werkelijke leven, zij het dan ook, dat de spiegel menigmaal een lachspiegel is en het leven be- spottelijker weergeeft dan het in wer kelijkheid is. Maar in de ernst van het leven kan men zich juist om het verwrongen beeld in een lachspiegel kostelijk ver maken, waarbij nog altijd de gedachte komt, dat niets zo potsierlijk is als het er uitziet en men er altijd nog een kern van waarheid in kan vinden Wat in het alleraardigst blijspel „Zij kregen wat zij wilden" in het Gulden Vlies ten tonele wordt gebracht is te dwaas om zich er ernstig in te ver diepen en toch schuilt er een op merkenswaardig feit in, namelijk, dat macht en rijkdom kunnen worden gebouwd op de fundamenten van een luchtkasteel. En ook, dat de massa zich nog altijd door eer en aanzien laat beïnvloeden, dat de man, die on opgemerkt door het leven gaat plot seling als een vorst wordt behandeld wanneer men hem rijk waant en men hem volkomen negeert als al die rijk dom maar een fictie is gebleken. De kunst is om rijk te worden door" rijs: te schijnen en hoe dat mogelijk is of mogelijk zou kunnen zijn wordt, zoals wij reeds schreven, in dit aller aardigste blijspel op kostelijke wijze gedemonstreerd. Een volle zaal en een enthousiast publiek waren gisteravond voornamelijk weer het loon voor het spel van de vier hoofdfiguren uit deze prettige comedie, waarbij Louis Saai- born zonder zich ook maar enigszins in te spannen een prachtige creatie van de fantast-financier gaf. Een goed kermisstuk. dat meer aan een goed stuk dan aan de kermis doet denken. Vanavond en morgenavond kan men er nog van genieten. Nieuwe avonturen van Pim, Pam en Pom ,_/w j -- 61. Moeder Woeffie heeft het vleer- jongens zelfs nog een tijdje bewaker in nuisje niet al te vriendelijk te woord Kippendorp zijn geweest?" En daar gestaan, maar. der! Ze vindt dat is ook geen won- het erg verveiend, dat moest het vleermuisje het mee doen. Hij vertelt alles weer precies aan zijn allerlei dieren steeds bij haar aankomen vriend, Spits de Speurder en die be rm te vragen of Pim Pam en Pom iets grijpt ook wel. dat hij nog niet veel ver met de roofovervallen te maken heb- der komt. ..Doe jij je best en hou van ben. „De dieren moesten toch beter we- nacht weer een oogje in het zeil", ver ten", heeft moeder tegen het vleermuisje zoekt hij zijn vriendje „Ik zal hier de gemopperd. „Weet je dan niet, dat mijn wacht houden met mijn knuppel". Alwaar de bedaagdheid wijkt voor de vreugd CR hangt in deze dagen van kermis iets lichts en iets vrolijks in de lucht, iets, dat maar al te vaak ont breekt in onze atmosfeer van mist en regen en zwaarwichtige gedegenheid. Wie de vrolijke herrie, de lichtspatten- de opgetogenheid, de blije plezierma- kerij ziet, die zich afspeelt langs de kramen en de spullen, in de café's en de dancings, die kan er zich om ver heugen, dat ook de Nederlander licht van hart kan zijn zonder lichtzinnig te w-orden, vrolijk zonder te derailleren tot brooddronkenheid en kinderlijk van gemoed zonder hinderlijk, van houding te zijn. Op een avond als die van gisteren, toen de neonlichten en de palin^ra- men. de werptenten en de draaimolens nog glommen in het nat van de stort buien, was het gezellig in de straten en op de pleinen. Gezellig was het ook in de vele heilige huisjes die tot eten en drinken (vooral tot drinken) nood den en waar zangers en speellieden do succesnummers van de laatste halve eeuw ten beste gaven. En waar stoere knapen en lichtvoetige meiskes zich ten dans begaven, onvermoeibaar van wals tot sambo en van foxtrot tot ras pa, wat (volgens mijn deskundige col lega Kok) een soort gecultiveerde uit voering van de samba moet heten, W/E waren gisteravond, na machtige veldslagen in de koekhakkerij en na het schieten van apen en zuurstok ken, met een notabel stel brave-heren- van-degelijker-leeftijden ten slotte ver zeild geraakt langs de dansvloer van „Het Wapen van Heemskerk", alwaar behalve de kelen ook het oog gelaafd werd aan velerlei fraais, waar een bij zonder goede band beschaafde muziek produceerde en waar een harmonica- spelende zanger - de man van het Amsterdamse „Place Pigalle" onge meen bijdroeg tot het opvoeren van de stemming, die zo feestelijk was als pa relende champagne in kaarslicht. Dit was feest; Dit was kermisvreugd in de beste zin van het woord, hier was vrolijkheid zonder dronkenschap en vreugd zonder dat iemand ergernis gaf. Hier bond de muziek een groot aantal feestvierende mensen tezamen tot één enkele Alkmaarse familie, waarbij rang en stand en verschil en onderscheid buiten de deur waren ge sloten en waarbij niets anders heerste dan het rhythme van de dans. Och, hoe gaat dat? Ook al grijzen de haren en al schijnt de maan door de bomen blijft een man niet jong zo lang hij gevoelig blijft voor dansmu ziek en dansende krulletjes, voor het opwekkend nat en de laaiende vreugd van een goed, oud-Nederlands kermis feest? Welaan dan: met andere be daagden hebben wij ons gewaagd op de gladde vloer en zachtmoedige schoonheden hebben ons bemoedigend gezegd dat het nog een heel koersje ging met de samba. En hoe later het werd, hoe jonger we ons voelden, hoe vlugger de saxofonist de maat „nam", hoe gezelliger het werd. Wat is het op zo'n avond gauw „hoogste tijd"! Al te gauw staat ge, ietwat ontnuchterd, weer op de stoep van Het Wapen van Heemskerk; en met Maria van Bahia en Blonde Greetje als troosteressen in uw ver killende ouderdom gaat' ge fluitend naar huis. De maan lacht van achter de wol ken, vergoelijkend en begrijpend. Ge moet rekenen: die heeft van z'n leven al zoveel zottigheid gezien.... Aan de Sportlaan voor de toegangs hekken van het gemeentelijk sport terrein, waardoor Zondag de duizenden toeschouwers van de voetbalwedstrijd Blauw WitPSV en de voorwedstrijd tussen de plaatselijke clubs SVW en Reijgerboys zullen toestromen, is sinds enige dagen de reusachtige tent ver rezen die van Donderdag af de Heer- hugowaardse Middenstand in staat zal stellen te exposeren. Heerhugowaard staat thans in het teken van de „Wineva". Spandoeken hangen op diverse plaatsen in onze gemeente; de kinderen van alle scho len raken niet uitgepraat over de nee, over hun ballonwedstrijd. Zang muziek- en turnverenigingen repeteren dat de stukken er af vliegen, om straks op de avonden van de tentoonstellings- dagen met de beste nummers voor de dag te komen. De Sportlaan toegang tot de „Wineva" is in feesttooi en vooral bij avond door de fantastische verlichting een sprookje en langs alle wegen de gele Beverol-Wineva-rich- tingpijlen, die zoeken en naar de weg vragen overbodig maken. In de expositie-tent hangt de sfeer van een komende tentoonstelling. Het krioelt er van timmerlieden, electri- Water-, gas- en electrici- teitsvoorziening industrie terrein „Noord" Het Provinciaal Waterleidingbedrijf Noord-Holland begroot de kosten voor het ineens leggen van alle nodige hoofd leidingen op het thans gereed gekomen deel van het industrieterrein „Noord" ter gezamenlijke lengte van 1.160 m. en met een inwendige diameter van 100 m.m. -op f 9500. Door de gemeente wer den deze kosten destijds op f 11000 ge raamd, waarbij rekening werd gehou den met een eventuele aanleg in ge deelten. De gemeente moet jaarlijks 6% bijdragen van dit bedrag, vermin derd met 2/3 deel van de jaarlijkse op brengst aan watergelden der aangesloten percelen na aftrek van f 3 voor de kos ten van onderhoud en vernieuwing van elke op de hoofdleidingen aan te slui ten dienstleiding. Zij zou practisch geen bijdrage m-oeten verlenen als de jaar lijkse opbrengst aan watergelden in totaal f 855 zou bedragen. De kosten van de electriciteitsvoor- ziening bedragen f 62.300 inclusief ka belaanleg en de bouw van een nieutve hoogspanningsruimte. De kosten voor gasvoorziening zullen f 15.400 bedragen. Van bovengenoemde bedragen zal een belangrijk deel terug ontvangen wor den uit de ontvangsten wegens te le veren gas en electriciteit. Het college is gemachtigd de kosten voor het aanbrengen van voedingska bels en -leidingen voor de levering van electriciteit, gas en water zoveel nodig te betalen uit het fonds, dat beschik baar is gestelr aan het grondbedrijf ter bevordering van de vestiging van industrieën. B. en W. verzoeken hen te machtigen op bovenstaande voet een overeenkomst inzake waterlevering met het P.W.N. aan te gaan. Benoeming tijdelijke leraren Murmellius-gymnasium Aangezien de tijdelijke leraren van het Murmellius Gymnasium F. W. Roorda (oude talen), Chr, van Dam (aardrijkskunde) en dr. W. F. van Est (wiskunde) die waren benoemd tot het einde van de cursus 1949/1950 hun taak tot volle tevredenheid hebben vervuld stellen curatoren voor hen opnieuw te benoemen, thans voor het tijdvak van 1 September 1950 tot en met 31 Augus tus 1951. De lerares in Nederlands aan het Gymnasium, mevrouw H. E. Dekkers is sedert geruime tijd met ziektever lof afwezig en dit zal naar alle waar schijnlijkheid met enige maanden moe ten worden verlengd. College van curatoren stelt voor >m, zolang geen benoeming voor een defi nitieve betrekking mogelijk is, te re kenen met ingang van 1 September 1950 als tijdelijk leraar in het Neder lands voor een nader door B. en W. te bepalen tijdvak uiterlijk tot net einde van de cursus 1950/1951, de heer C. Schmidt, doctorandus in de Neder landse letteren te Utrecht te benoemen. Curatoren bieden de volgende aan beveling aan voor een tijdelijke be noeming tot Ieraar in Engels, te reke nen van 1 September 1950 tot een ra der door B. en W. te bepalen termijn, doch uiterlijk tot het einde van de cursus 1950/1951. 1 de heer B. H, Poppinga te Amster dam, 2 mej. L. G. van Rijswijk ie Utrecht, 3 mej. W. Hulst te Groningen, DESKUNDIGE VOOR DE KEURINGEN VAN HET GEHOORORGAAN. Ter kennis van belanghebbenden wordt gebracht, dat de aanwijzing "van dr. J J. Bruins, te Alkmaar, als deskundige voor de keuringen van het gehooror gaan van belanghebbenden ingevolge de Schepenwet, is ingetrokken en dat in zijn plaats als zodanig is aangewe zen dr. J. Bartels, keel-, neus- en oor arts, die voor het instellen van het onderzoek zitting houdt op Maandag, Woensdag en Vrijdag van 810 uur en van 13.3015 uur en op Zaterdag van 10 uur aan het adres Emmastr^at 109, te Alkmaar, en op Dinsdag van 9.3010.30 uur in het Gemeentezieken huis te Purmerend. i ciëns en schilders, van standhouden standbouwers, étaleurs en reclamaont, werpers. Er wordt dag en nacht han) gewerkt om straks als de „Wineva" haar poorten opent de belangstellen, den te ontvangen. Blauw-WitPSV Zondag 3 Sept., zal op het Gem. Sportterrein bij gelegenheid van <j( Wineva tentoonstelling worden ge, speeld de wedstrijd Blauw WitPSP, In verband met de schorsingen vaj eerste elftalspelers van BI. Wit deel! men ons mee, dat Zondag in Heer-Hu. gowaard de reservespelers komen vaj het eerste elftal. De secretaris van Bi Wit deelde ons mede, dat ditzelfde elf. tal enkele weken geleden in een voet baltournooi waarin twee eerste kla» sers en één 2e klassers KNVB uitkwa, men de eerste prijs won. Verkeersongeluk met ernstige gevolgen Maandagmiddag reed dokter Van S, uit Hoorn in zijn auto door de Gelderss Steeg in de richting van de Westerdijk aldaar. Op het kruispunt met het Ach terom naderde van rechts de moto rijder H. S. uit Alkmaar die in vollt vaart tegen de wagen van de dokta aanbotste. De heer S. liep daarbij eet sleutelbeenfractuur en diverse wondet op. De motorfiets werd vrij ernstig be schadigd. Nadat de heer S. in het stadsziekenhuis was verbonden werd hij naar zijn woonplaats overgebracht Begin van brand kon tijdig geblust worden De politie werd gisteravond gealae. meerd, dat in een achterpereeel aan de Kooltuin brand uitgebroken was. Met schuimblusapparaten toegesneld ba hoefde de politie niet op te tredei daar de bewoners de brandende divat op het zoldertje reeds zelf geblust had den. Vermoedelijk moet de oorzaal gezocht worden in brandstichting do» de jeugd. Fles azijnzuur gesprongen De scherpe en zure lucht, die gedu rende lange tijd gistermorgen op hel Hofplein hing, was afkomstig van 51 liter azijnzuur. Dit bevond zich in grote fles op een vrachtauto. Door on bekende oorzaak sprong de fles uiteer, waardoor de inhoud over de straat stroomde. Een geparkeerde auto kot tijdig verwijderd worden. Geruime tijd heeft de reiniging de plaats me) water bespoeld. Burgerlijke Stand Geboren: Maria G., d. v. J. h. Pronk en E. Korstman; Wilhelmina d. v. Ch. H. Horn en G. R. Broekhui Johan G., z. v. P. Schipper en M. w| Gorkum. Gehuwd: Dirk C. Oosterwijk s Albertina M. Koldenhof Overleden: Pieter Bossen, 91 jaar, wedr. van M. Tates. Festival 1950 Na het concert van de Kon. Man- nenzangvereniging „Apollo" op 3! Augustus a.s., in de Ger. Kerk te Alk maar, zal er voor vrienden van dl dirigent, Fred. J. Roeske, In de domi neeskamer gelegenheid worden gebotte) voor een korte begroeting. ALKMAARSE MIXED HOCKEYCLUB. Over enkele weken zal het competi tie-rad weer gaan draaien. Met ingan[ van Zaterdag 9 September zal daarom des middags weer geoefend worden, Op 3 September speelt het eerste elftal mee in het Hamertournooi bij T Hurley, waaraan voorts wordt deel-l genomen door Amsterdam, IJsvogelt! HHYC, Schaerweyde, Strawberries,! Zandvoort en Hurley. Op 10 September neemt Alkreaat| deel aan de Hockeydag. ALCMARIA SPEELT OEFEN WEDSTRIJD Zondagmiddag om 2.30 uur speeii I Alcmaria een oefenwedstrijd tegen itf pas gepromoveerde tweede klasser Sciit- t ten uit Haarlem. De volgende week begint Alcmaöl de nieuwe competitie met de thuiswei- strijd tegen Volendam. DR. LOJENGA IN PRAEVENTIE- FONDS BENOEMD. In het bestuur van het Praeventk fonds, is benoemd tot lid als gene«' kundige dr. W. J. Lojenga te Alkiria»' GESLAAGD. Voor het te Amsterdam gehoudt' examen nuttige handwerken gister mej. Jenny de Wit alhier. HERZIENING GEDEELTE UITBREIDINGSPLAN „WEST" B, en W. bieden de Raad een ont werp aan tot herziening van het uit breidingsplan „West" en stellen voor •over te gaan tot herziening van het westelijk gelegen gedeelte. Wat onze voorouders schreven In de Alkmaarsche Courant van 26 Augustus 1850 vinden wij de volgende kennisgeving: Opruiming van zomerhoeden, bloe men, linten enz. De ondergeteekende heeft, de e®r Z.E.d. begunstigers te berigten, dat hij alhier is gearriveerd met een groot assortiment Zomerhoeden, bloemen en linten, welke hij door het vergevorderde seizoen a 'a' brieksprijs zal opruimen als: AB''e' menthoeden a f 2.50 e.h. Hennep- Hoeden f 3.00 e.h. Tierboulchon- en Italiaans gemeleerde-Hoeden f 2.e.h. Punt en Breed Stroo- Hoeden f 1.00 e.h. Tesu-Agrement- Hoeden f 1.25 e.h. Zijde-Hoeden en verder alles wat tot het vak b«; hoort a tout prix. Gelogeerd b:j den Heer Groot aan het Verdron- kenoord. J. KONING, van Amsterdam-

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 2