LAATSTE NIEUWS De Drie Musketiers 't Wapen v. Haarlen Co'©CO teken van Warmenhuizen krijgt electrische straatverlichting DE HEER J. KLIPPEL 65 JAAR De gemeente treedt toe tot de Alkmaarse vleeskeuringsdienst Oudorp Noord-Scfiarwoude Craft Schermerhorn Verdienstelijk werker blijft in functie Spanbroek Boerderij aan de Kaag in vlammen Minimumprijs voor witte kool met f 1.— verhoogd HEILOO Bergen Firefly van de MLD in zee gestort Hembrugponten tijdelijk buiten dienst gesteld VAN MARSDIEP TOT IJ 1940 1950— Donderdagavond HULDIGING van UW OMZET VERGROTEN Iders, van standhouden étaleurs en reclameont. 'ordt dag en nacht hard straks als de ,,Wineva" opent de belangstellen- gen. w-WitPSV lept., zal op het Gem. ij gelegenheid van dj nstelling worden ge. Istrijd Blauw WitPSP. net de schorsingen van ïlers van BI. Wit deelt I dat Zondag in Heer-Hu. 1 iservespelers komen van| al. De secretaris van Bl,| mede, dat ditzelfde elt. :en geleden in een voet» aarin twee eerste klas» klassers KNVB uitkwa. prijs won. rsongeluk met I ige gevolgen lag reed dokter Van S, jn auto door de Gelderse :hting van de Westerdijlj kruispunt met het Ach- van rechts de motor, it Alkmaar die in volle wagen van de dokter heer S. liep daarbij een tuur en diverse wonden ets werd vrij ernstig be at de heer S. in het was verbonden werd voonplaats overgebracht, brand kon tijdig ust worden 'erd gisteravond gealar. een achterperceel aan de 3 uitgebroken was. Met araten toegesneld be- tie niet op te treden lers de brandende divan e reeds zelf geblust had- ilijk moet de oorzaak in brandstichting door zuur gesprongen ;n zure lucht, die gedu- jd gistermorgen op het was afkomstig van 50 Dit bevond zich in een ien vrachtauto. Doorkn ik sprong de fles uiteen, nhoud over de straat geparkeerde auto kon erd worden. Geruime reiniging de plaats met srlijke Stand G-, d. v. J. A. Wilhelmina ?H en G. R. Broekhuizen; P. Schipper en M. van Dirk C. Oosterwijk en >Idenhof Pieter Bossen, 91 jaar, ates. Hval 1950 ert van de Kon. Man- ing „Apollo" op 31 n de Ger. Kerk te Alk- /oor vrienden van d« J. Roeske, in de domi- genheid worden geboden begroeting, AARSE MIXED CKEYCLUB. weken zal het competi- ian draaien. Met ingang September zal daarom eer geoefend worden, iber speelt het eerste iet Hamertournooi bij an voorts wordt deel- Amsterdam, Ijsvogels, rweyde, Strawberries, Hurley. nber neemt Alkmaar jckeydag. I SPEELT OEFEN- ED STRIJD l om 2.30 uur speelt oefenwedstrijd tegen as rde tweede klasser Scho rl. week begint Alcmari» oetitie met de thulswed- endam. A IN PRAEVENTIE- BENOEMD. ur van het Fraeventk' md tot lid als genees- J. Lojenga te Alkmaar, 1SLAAGD. Amsterdam gehouden handwerken slaagde ïy de Wit alhier. te voorouders hreven ïaarsche Courant van 1850 vinden wij de nisgeving: in zomerhoeden, bloe- nz. rekende heeft, de eer tigers te berigten, dat gearriveerd met een ment Zomerhoeden, inten, welke hij door derde seizoen a fa' 1 opruimen als: Agre- i f 2.50 e.h. Hennep- e.h. Tierboutchon- gemeleerde-Hoeden nnt en Breed Stroo- e.h. Tesu-Agrement- e.h. Zijde-Hoeden en wat tot het vak be; prix. Gelogeerd b)J jot aan het Verdron- fG, van Amsterdam- WOENSDAG SO AUGUSTUS 1950 Reeds geruime tijd werden onderhandelingen gevoerd over de opheffing van de vleeskeuringsdienst Schoorl, waarbij ook Warmenhuizen was aangesloten. Evenals Koedijk en- Schoorl heeft thans ook de raad van Warmenhuizen het besluit genomen om toe te treden tot de vleeskeuringsdienst Alkmaar. Verder machtigde Warmenhuizens raad het college van B. en W. om de gasstraatver- lichting zo spoedig mogelijk te vervangen door electrische verlichting. Dit waren wel de belangrijkste pun ten van de uitvoerige agenda, die de gemeenteraad Dinsdagmiddag had te behandelen. Afwijzend werd beschikt op een verzoek van Pro Juventute om deze vereniging voor 1951 subsidie te verlenen. Het gemeentepersoneel zal over het derde en vierde kwartaal de bekende vijf procent ontvangen. De vleeskeuring B. en W. hadden over het voorstel tot opheffing der regeling inzake de vleeskeuringsdienst Schoorl en toetre ding tot de Alkmaarse keuringsdienst een uitvoerig prae-advies uitgebracht. Aanvankelijk lag het in de bedoeling om aansluiting te zoeken bij de kring Barsingerhorn. De onderhandelingen met deze kring liepen echter op niets uit omdat 2500.- entree-geld gevraagd werd, hetgeen B. en W. in dit geval onbillijk en onaanvaardbaar achtten. Nu inmiddels ook Koedijk en Schoorl be sloten hadden om met de gemeente Alkmaar een gemeenschappelijke rege ling te treffen en, naar vernomen was, aansluiting op dezelfde voorwaarden kon geschieden, stelden B. en W. de raad voor om met de vleeskeurings dienst Alkmaar in zee te gaan. Een entree-geld is niet verschuldigd en enig risico omtrent de exploitatie heeft de gemeente niet te dragen. De aan Alkmaar verschuldigde vergoeding van 0.405 per inwoner kan worden bestre den uit de opbrengst van de keurlonen. De keuring zal geschieden bij de sla gers ter plaatse door personeel van het gemeentelijk slachthuis te Alkmaar. De raad ging met dit prae-advies accoord en het voorstel werd dan ook algemeen aanvaard. (Zoals bekend komt het op 7 September in Alkmaar in de raad). De straatverlichting De gasverlichting van Warmenhui zens straten en wegen is reeds gerui me tijd onbevredigend. Uitbreiding van het aantal lantaarns is niet mogelijk door materiaalgebrek. Ofschoon de overeengekomen termijn van twintig jaren, waarin de gemeente Alkmaar Warmenhuizen van gasverlichting zou voorzien, eerst in 1958 afloopt, was het gemeentebestuur van Alkmaar bereid de gaslevering te beëindigen indien 1080.— ineens werd betaald al bij drage in de door het gasbedrijf te der ven winst. Burgemeester Nolet, die het voorstel toelichtte, deelde de raad mee, dat het PEN in overleg met B. en W. een plan heeft ontworpen om de ge hele gemeente te voorzien van electri sche lantaarns, die gemiddeld op ze ventig meter afstand van elkaar wor den geplaatst. Er is goede hoop, dat de zaak nog vóór de winter voor elkaar komt. De jaarlijkse kosten bedragen slechts twee- a driehonderd gulden meer dan de gasverlichting. In ant woord op enkele opmerkingen van de heren Nannes en De Groot maakte de burgemeester nog bekend, dat in totaal vier en zeventig lantaarns worden ge plaatst, waarvan er dertig a veertig na elf uur 's avonds zullen blijven bran den. De vóóroorlogse toestand is hier mede hersteld. Verscheidene plaatsen, die op het ogenblik nog verstoken zijn van licht, komen voor een lichtpunt in aanmerking. Na deze toelichting kwam het voorstel er met vlag en wimpel door. Nadat de raad besloten had het be stuur van de Geref. school te Krab bendam medewerking te verlenen voor aanschaffing van leer- en hulpmidde len, kwam het voorstel in behandeling om de heer J. P. Beemsterboer een bijdrage van vijftig procent in de kos ten, tot een maximum van 900.te verlenen voor baggerwerk. De raad had ook tegen dit voorstel, dat nog aangevuld werd met de bepaling, dat het vuil verwijderd moet worden, zo dat de sloot schoon blijft, niet het min ste bezwaar. Bijdrage tekort ziekenhuis. De buitengemeenten zullen gezamen lijk 40.000.bijdragen in het tekort van het Centraal Ziekenhuis te Alk maar. Ook de gemeente Warmenhuizen zal hiertoe een steentje hebben bij te dragen. Als basis voor deze bijdrage is genomen het aantal verpleegdagen. Over 1947 zijn alle gegevens bekend. Warmenhuizen had toen 148 verpleeg dagen 109,52) en Harenkarspel 616 454,84). Per verpleegdag wordt dus 0.74 berekend. Als gemiddelde is daarom 300.aangenomen. Voor de jaren 1947, 1948, 1949 en 1950 zal bij betaald moeten worden. De heer Mink uitte zijn vreugde over dit voorstel, dat een goede oplossing brengt. En de raad dacht er ook zo over. Onteigening In verband met het mislukken van de pogingen van B. en W. om langs minnelijke weg de beschikking te krij gen over enkele gronden, welke nodig zijn voor het uitbreidingsplan, vroegen B. en W. de raad toestemming om in het belang van de volkshuisvesting tot onteigening over te gaan. De raad ver leende de voorlopige goedkeuring na dat B. en W. hadden toegezegd, dat met de belangen, van de betrokkenen (Pronk en de Wed. Slot) rekening zal worden gehouden. Nadat nog enige voorstellen van on dergeschikte betekenis onder de hamer waren doorgegaan, benoemde de raad de heer N. S. Nannes per 1 September tot gemeentewerkman in vaste dienst. Rondvraag Van de rondvraag Werd gebruik ge maakt door de heer Nannes, die wilde weten waarom de raad geen rapport over de landschouw had ontvangen. De voorzitter vreesde, dat er dit jaar wel geen rapport meer zou komen. De si tuatie is echter bekend genoeg. Ten slotte vroeg de heer Nannes nog of het juist was, dat bij de restauratie van het gemeentehuis grote bedragen be steed worden aan tariefwerk. De voor zitter ontkende dit ten stelligste. Slechts het 'herstel van de goot wordt in ta riefwerk uitgevoerd. Z.H. de Paus heeft dezer dagen een jubileumbezoek gebracht aan drie Ro meinse basilieken: n.l. van San GiovanniSa/nta Maria Maggiore en San paolo fuori le Mura. De Paus werd door een grote menigte Italiaanse en buitenlandse pelgrims toegejuicht. De Paus zegent de menigte voor de ba siliek van Santa Maria Maggiore EUl UITBREIDING KLEUTERSCHOOL De R.K. Kleuterschool alhier, die tot dusver uit twee klassen bestond zal met een klas worden uitgebreid. Daar door kan het aantal kinderen belang rijk worden verhoogd. Voorheen moes ten de kinderen die voor het nieuwe schooljaar de school gingen bezoeken vóór 1 October 4 jaar oud zijn. Nu worden ook de kinderen aangenomen die vóór 1 Januari a.s. de leeftijd van 4 jaar zullen bereiken. De huismoeders kunnen zich in het algemeen wel mét deze maatregel verenigen. NIEUWE HUISNUMMERS In deze gemeente zal een algehele vernummering plaats hebben. De tot nu toe gebezigde wijkletters zullen vervallen. De nieuwe nummers wor den door de gemeente aangebracht. De eigenaren van nieuw gestichte perce len moeten echter zelf voor het aan brengen van huisnummers zorgen. OP DE VOORDRACHT. Onze plaatsgenoot de heer H. Dul- lemond komt als nummer één voor op de voordracht voor benoeming van 'n onderwijzer aan o, 1. school A te Pür- merend. Afloop aanbesteding Te Graft is op 28 Augustus aanbe steed het gedeeltelijk vernieuwen en herbestraten van pi.m. 3500 M2 Dorps straat, waarvan het bedrag op f 7847 was begroot. Ingeschreven werd als volgt: C. Ootes en Zn., te Schagen f 11.765; R. Wiers- ma te Sloterdijk f 9500; D. Ent te De Rijp f 7445; C. Lampert en Zn., te Woer den f 7100; C. Nieuwenhuis te Heiloo f 6499. De gunning is aangehouden. Purmererider markt PURMEREND, 29 Aug. 1950. Aange voerd 632 runderen, waaronder 251 vette koeien 2.30—2,90 per kg, handel goed; 111 melk- en kalfkoeien 675975 per stuk stug; 204 geldekoeien 590—875 per stuk, kalm; 16 pinken 375490 per stuk, kalm; 12 graskalveren 145—230, matig; 241 nuchtere kalveren 50125 per stuk, vlug. afloop iets trager; 10 vette kalveren 125— 275, goed; 38 stieren 600—1250 per stuk. kalm; 1544 schapen en lammeren, schapen 70—130, goed; lammeren 4890, vlug; 51 bokken en geiten 10—50, stug; 168 vette varkens 1,72—1.84 per kg, goed; 925 schrammen en biggen, schrammen 4565 per stuk, biggen 30—45, stug; 26 fokzeu- gen 230400 per stuk, handel stug; 25 paardéh 650—850 per stuk, handel stil; 7 veulens 250—330 per stuk, handel kalm; totaal aanvoer 3629 stuks. Piuimveemarkt: 300 konijnen 0,80—6.00 per stuk; 5000 kipeieren 15—16 per 100 1500 eendeieren 9.00 per 100 stuks. OVERZICHT: De markt was met vette' koeien iets beter bezet en ook de handel daarin was iets vlugger, waardoor de prijzen goed gehandhaafd konden blij ven, daar de vraag vrij goed bleef. Voor de slachtstieren was de gang van zaken kalm. De prijzen zijn eveneens hoger ge weest, doch het aanbod bleek thans groot genoeg. Naar de geldekoeien was nog wet vraag, maar de hoge prijzen belemmeren een vlugge omzet. Voor de verse melk koeien was de handel traag gestemd, doch de prijzen blijven hoog. Ook met de pin ken en de graskalveren ging het heel kalm Een betere markt hadden de nuchtere kalveren, die weer duurder wa ren; de afloop was echter iets stugger Voor de vette kalveren was de vraag ook heel goed. Op de wolveemarkt beginnen de scha pen meer los te komen, doch door het grotere aanbod was de gang van zaken heel kalm. Toch bleven de prijzen vrij goed gehandhaafd. Voor lammetjes was de markt vlug. Voor de beste dieren was veel vraag; zij werden weer duur ver kocht. De vette varkensmarkt opende beel stil, maar toen bleek, dat het aanboo van goede slaehtvarkens niet te groot yas, werd de handel williger en kon de inzet van 1,84 goed gehandhaafd biy- en. Voor de vette zeugen die om de 1.72 werden verhandeld was de markt s*u2. met iets lagere prijzen. Op de nnt ^nmarkt was het eveneens zeer stil v de veulentjes werden minder vlot ditmani °p de Pluimveemarkt waren df i-a«, ^anHyogels en papegaaien, maar Ie hebberij daarvoor was niet groot. Wanneer men over het grote terrein van de Floraliatentoonsteling rondloopt en men ziet hoeveel werk aan het organiseren van een en ander is verbonden, dan gaan de gedach ten uit naar de voorzitter van de vereniging, de heer J. Klippel, die al bijna 25 jaar voor zitter van deze vereniging is en daarvoor 5 jaar secretaris. De heer Klippel wordt 1 Sep tember 65 jaar en in verband hiermede wil len wij enkele regels aan deze grote man (in figuurlijke zin) wijden. De heer Klippel werd 1 September 1885 te Ossenisse in Zeeland geboren. Zijn jeugd bracht hij door in Edam. Na de school te hebben doorlopen kreeg de jonge Jan een plaatsje op het kantoor van de gemeente-ontvanger te Edam. Na de militaire dienst werd hij klerk op het kantoor van de N.Z.H. Tramweg Mij aan het Tolhuis te Amsterdam. Naar Schermerhorn Toen door pensionnering van de heer Boxman de functie van stationschef te Scher merhorn vrijkwam, werd de heer Klippel als zodanig benoemd en deed ih ons dorp zijn entree. In 1914 werd hij gemeente ontvanger, wat toen een nevenfunctie was. Bijna 25 jaar, tot de opheffing van de lijn Alkmaar—Purmerend, vervulde de heer Klip pel de betrekking van stationschef. In 1917 met de electrificatie van Scher merhorn, werd de heer Klippel tevens direc teur-administrateur van het G.E.B. Tot de overname door het P.E.N, in 1942 is hij dit gebleven. Met de intrede van de heer B. Meinders- ma, als burgemeester werd de heer Klippel ook ambtenaar ter secretarie. In 1046 werd hij bciwerad tot gemeente- lecretaris en hij zou 1 Jan. 1951 mci pen noen gaan, als de gemeenteraad niet had besloten deze goede ambtenaar nog een jaar te handhaven. Sociaal werk Niet alleen de ambtelijke loopbaan van de heer Klippel is belangrijk, misschien nog meer min kwaliteiten als grote stuwkracht voor de verenigingen die zich bewegen op sociaal terrein. De t.b.c.-bestrijding heeft zijn grote aandacht. Vooral in zijn kwaliteit ais secre taris-penningmeester van het Witte Kruis en de wijkverpleging, welke functies hij al meer dan 30 jaar vervult, deed hij zeer vee] werk. Meer dan 20 kinderen vonden door zijn invloed herstel in Zwitserland, Beigie Engeland en ons land. Wij zien hem ook als bestuurslid van het Rode Kruis. Gedurende 29 jaar js hij secretaris-pennlng- mee,ter-administrateur van de woningbouw vereniging en onder zijn beleid zijn 14 wo ningen gebouwd. Zeer veel heeft de hoer Klippel bijgedragen tot de stichting van 5 ^"«arbeiderswoningen. Door de grote stuwkracht van de heei Klippel ontstond het wijk- en consultatie- bureau voor zuigelingen. Deskundigen uit ons land en Frankrijk be wonderen het als een der beste ten platte- lande. Een vraagbaak Voor veel dorpsgenoten is de heer Klippel de vraagbaak en talloos zijn de adviezen, die bij geheel belangeloos 'geeft. Door al dit werk is de vader veel uit het gezin. Mevr. Klippel—v. d. Kapelle helpt haar echtgenoot gaarne bij het sociale werk, dat ook haar zo na aan het hart ligt. Daarom huldigt men hij deze vijf en zestigste verjaardag niet alleen de hardwer kende ambtenaar en sociaal werker, doch ook zijn vrouw die zo'n grote steun was in zij'n leven. Wij hopen dat het hun nog lang gegeven zal zijn dit prachtige sociale werk vooft te zetten. STATUTEN VERZONDEN Verzonden zijn de statuten van de Coöperatieve Aardappelbewaarplaats „Ons Belang" G.A. te Schermerhorn. Door bliksem getroffen Gisteravond tussen zeven uur en half acht is de grote boerderij van de heer C. Koopman aan de Kaag door de blik sem getroffen en een volledige prooi van het alles verwoestende vuur ge worden. In minder dan geen tijd was de boor- derij in een vuurzee herschapen, mede doordgt het dak van de fraaie hoeve, een van het Zuidhollandse type, met riet was gedekt. De brandweer van Spanbroek was spoedig ter plaatse, doch kon aanvan kelijk weinig uitrichten doordat er modder in de aanvoerleding was geko men. Zodoende werd assistentie inge roepen van de brandweer van Hoog woud. Toen deze evenwel ter plaatse verscheen, was juist de storing van de Spanbroeker spuit opgeheven. De brand weer van Hoogwoud is zodoende niet in actie gekomen. Slechts weinig kon uit de fel bran dende boerderij worden gered. Ook het grootste gedeelte van het meubilair ging verloren. In de boerderij bevond zich een hoeveelheid van 40.000 kg. hooi. Een nabij gelegen stal met var kens bleef echter behouden. En geluk bij het ongeluk is, dat de heer Koop man vrij goed was verzekerd. Zijn echtgenote werd tijdens de brand aan de arm gewond door vallend glas. De inventarisatie van de witte kool, die in Juli is gehouden, gaf het vol gende beeld: Vroege witte 114,5 ha, Herfstwitte 296,5 ha en Succeswitte 189,5 ha. Inmiddels is de vroege witte lang zamerhand verwerkt, zij het tegen zeer lage prijzen. Daarmee begint de tijd van de herfstwitte aan te breken en zijn we ook zover gekomen, dat de zuur- koolfabrieken zich beginnen te doen gelden. De minimumprijs voor witte kool be droeg tot dusverre 3.per 100 kg, bij doordraaien werd uit het fonds 2. vergoed. Van beide opbrengsten moet dan nog worden afgetrokken de hef fing van 0.50 per 100 kg voor het fonds. De tuinders vinden dus resp. 1.50 en 2.50 per 100 kg. Gezien deze uitermate lage prijzen is besloten de minimumprijs voor witte kool, te beginnen met Maandag a.s., te stellen op ƒ4. Hoge prijzen voor pootaard- appelen. De prijzen van de pootaardappelen blijven zeer hoog. In Noord-Holland, waar in hoofdzaak Eerstelingen worden geteeld, liggen de prijzen tot 25.per 100 kg. In Friesland zijn ze nog hoger. De prijzen voor Bintje, de Friese poot- aardappel, stegen tot ongeveer 30. Hierbij moet men bedenken, dat Fries land, meer dan Noord-Holland, het ex portland is van de vroege pootaardap pelen. De hoge prijzen zijn voornamelijk het gevolg van de schaarste aan pootgoed. Deze is ontstaan doordat dit voorjaar de aardappelen zeer laat waren en dé vroege aardappelen voor consumptie zeer duur werden verkocht. De telers, die ze, voor zover ze waren goedge keurd door de N.A.C.. ook voor poot- aardappelen hadden kunnen reserveren namen geen verder risico en ruimden hun goed op. Wanneer ze hadden kun nen voorzien, hoe het nu met de poters is afgekomen, zouden velen wellicht anders hebben gedaan. Intussen is het de vraag of de poterhutten, die de laat ste tijd als paddenstoelen uit de grond oprezen, dit jaar wel alle vol belast zijn. Ten aanzien van de groenten is de toestand vrijwel onveranderd. Voor alle koolsoorten is de situatie slecht, veel slabonen draaien door en de uien zijn goedkoop. Alleen de bloemkool blijft prijzig, maar daarvoor is het eigenlijke seizoen nog niet begonnen. TUINBOUW Grondonderzoek is van eminent' belang De Rijkslandbouwvoorlichtingsdienst in Noord-Holland verzoekt ons opname van het volgende: De grote betekenis van het grond onderzoek, zoals dit geschiedt voor het Bedrijfslaboratorium voor Grondonder zoek te Groningen behoeft eigenlijk niet meer toegelicht te worden: Dit is het middel om te weten te komen hoe die bemestingstoestand van de grond is. Voor de graslanden is het nu de tijd om grondmonsters te nemen. De hooi bouw is binnen en dan kan dit het best geschieden. In het kort moge nog even vermeld worden hoe in Noord- Holland de gang van zaken is: De assistenten van de RijkslandbouW- voorlichtingsdienst nemen de monsters. Deze worden te Groningen onderzocht op zuurgraad, humus-, klei- en zand- gehalte en op fosfaat, kali en kalk. Het analyse-rapport wordt door de specialist voor het grondonderzoek, aan het Consulentschap verbonden, voor zien van een duidelijk bemestingsad vies. Niet uit de verte, vanuit Gro ningen, wordt dus geadviseerd, maai en dichtbij, uit de provincie zelf, door iemand die speciaal metdit werk belast is, die door ervaring de Noord- hollandse gronden kent. Bovendien wordt dit advies mondeling door de assistent aan de betreffende boer toe gelicht. De laatste jaren zijn veel monsters genomen. Toch zijn er, vooral in de graslandgebieden, nog vele percelen, waar nooit grondonderzoek heeft plaats gehad. Nu de prijzen der veehouderijpro ducten behoorlijk zijn, kunnen de kos ten geen bezwaar zijn. Trouwens, deze kosten betalen zichzelf: Grondonder zoek heeft tengevolge betere, meer ra tionele bemesting en daardoor verho ging van de productie. Laat de boeren over deze zaak eens praten met de assistent in hun gebied. Gaarne stelt deze zich ter hunner be schikking. Hun adres is: 1. W. Vellin- ga. Frieseweg 30, Alkmaar; 2. P. N. v. Langen, Oosteinde A 2, Schermerhorn, telef. 261 U.-sem; 3. L. Th. Burger, Hof- landerweg 220, Beverwijk, telef. 4298. Spreekuur: 1. Maandags v.m. vee markt Alkmaar; 2. Zaterdags v.m. vee markt Alkmaar, Dinsdags v.m. café Baltus, Purmerend, 3 Dinsdags v.m. café De Doele, Purmerend. OPENBARE VERKOPING Bij de gistermiddag in de Rustende Ja ger gehouden openbare verkoping door notaris rar. H. G. C. Zijnen te Alkmaar van de percelen Groenelaan 13 (omvatten de een huis, garage, vóór- en achtertuin, groot 3,45 are en verhuurd voor 6 per week) en Groenelaan 15 (omvattende huis met garage, vóór- en achtertuin, groot 3,56 are, verhuurd voor 5,50 per week), brachten de percelen resp. 3100 en 3500 op. Bij afslag kwam perceel no. 13 op 3110. In combinatie kwamen zij in eigendom aan de heer C. E. A. Burger te Alkmaar voor de som van 7.000. Marktberichten LANGEDIJKER GROENTEN CEN TRALE, 30 Aug. 77.000 kg aardappe len, blauwe Eigenheimers 6.707.60; 1700 kg andijvie 55.20; 10.000 kg sla- bonen 1525.40; 35.000 kg gele kool 4.504.70; 25.000 kg rode kool 7.20 7:40;. 100.000 kg witte kool 4.2000 stuks bloemkool B 28—41. 9 NOORDER MARKTBOND, 30 Aug. 12.000 kg aardappelen: Eerstelingen 8.40, Grove eerstelingen 8.109.20, Koop- mans blauwe 7.80, Eigenheimers 7.20 7.40, Blauwe eigepheimers 5.90— 6.90, Bevelanders 7.50, Bintje 7.50; 1150 kg grove Uien 33.10, 1000 kg Peen 5.50, 30.000 kg Rode kool 4—7.10, 36.000 kg Gele kool 3.506, 80.000 kg Witte kool 44.60, 15.000 kg Slabonen 15—28.30. WARMENHUIZEN, 30 Aug. 23.400 kg aardappelen: Schotse muizen 8.60— 9, Grove 8.308.50, Drielingen 8; Ei genheimers 78.70, Meerlanders 7.80, Bintje 7.40—8.50, Bevelanders 7.20, Koopmansblauwe 8.60; 26.400 kg Rode kool 55.90, 66000' kg Gele kool 4.50, 2800 kg Witte kool 4, 8800 kg slabonen 15.30—22.30. 1100 kg bieten 5. DEN BURG, 28 Aug. 1950. Aange voerd werden: 10 koeien 800950; 6 pin ken 385480; 15 graskalveren 300350; 70 lammeren 40—55; 40 schapen 85—93 en 22 biggen 60—75. BURGERLIJKE STAND Ge b o r e n: Simon Jozef, z, v. G. van Wonderen en A. M. Leering. Marion Henriette, d. v. C. T. Wokke en W. J. Pieters. Ondertrouwd: Cornells Raven horst en Alberdina Koolhof. Johan P. de Haan (Amsterdam) en Geertruida M, Kuiper. (Ongecorrigeerd) Hedenmorgen om vijf minuten vite tien is 2 km ten Zuiden van Kijkdut* een Firefly-jachtvliegtuig van de Ma rine Luchtvaartdienst in zee gestort. Men hoopt de bestuurder nog te kun nen redden. Het toestel maakte deel uit van een formatie van vier, die op dat moment boven land langs de kust vloog. Oogge tuigen zagen het vliegtuig zich plotse ling uit de formatie losmaken en met brandende staart naar beneden komen. De piloot wendde de Firefly naar zee en poogde hem nog op te trekken. Even later kwam hij brandend in zee terecht. De piloot is waarschijnlijk in zee uit het vliegtuig geklommen. De redding boot „Arthur" is van Scheveningen uit gevaren. Van het vliegveld „Valken burg" steeg een Michell op. Ook de „Sea-otter", het watervliegtuig van de „Aer-sea-rescue"-dienst van de MLD cir kelt thans boven de plaats van het on geval. Er is bovendien een hefschroef- vliegtuig opgestegen. Een grote olievlek drijft op zee op de plaats waar het vliegtuig neerstortte. Dit is reeds de vijfde Firefly van de MLD. die dit jaar in zee stortte. Twee Fireflies maakten een geslaagde nood landing. Voorts verongelukte er nog een MLD-Seafury. Gedurende een of twee weken in October In verband met de bouw van nieuw» haven- en remmingwerken zullen de Rijksponten in de maand October on geveer 8 tot 14 dagen niet bij de Hem- brug kunnen varen. Het auto-verkeer van en naar Amsterdam zal via Bui tenbuizen moeten geschieden, waar tij dens de stagnatie bij de Hembrug drie ponten zullen varen. Alleen fietsers en wandelaars zullen tijdens de werkzaamheden aan de ba- ven- en remmingwerken b\j de Hem brug over het Noordzeekanaal gezet worden, waarvoor de Rijkswaterstaat een motorboot heen en weer zal laten varen. Handel met West-Duitsland door invoerrechten geremd Met aanvang van 1 September zal een nieuwe regeling van kracht wor den ten aanzien van de West-Duitse invoertarieven. Een aantal artikelen, die momenteel vrij van invoerrecht zijn, zullen na 1 September worden belast. De Duitse autoriteiten beogen op deze wijze de binnenlandse pro ductie te beschermen. Onder deze arti kelen vallen onder anderen aardappe len, runderen, spek, haring, melk en conserven. De Nederlandse handel in deze artikelen op West-Duitsland zal hierdoor worden geremd. Meer dan 600 studenten van de R.K. universiteit te Nijmegen zijn Dins dagavond te Rome aangekomen. EEN GOEDE GEDACHTE Aan de Zuid- en Oostzijde van het Witte Kerkje is men thans bezig een behoorlijk voetpad aan te leggen. Dit i» ongetwijfeld een uitkomst, daar men an ders soms gedwonpen was over het gras perk rondom het thans fraaie muurtje om het kerkje te lopen. Men zal de gras mat nu beter kunnen onderhouden. In een weiland te Velsen zijn acht tien koeien door vergiftiging gestor ven. Men neemt aan, dat de vergifti ging het gevolg is van het omspoelen van een bespuitingsapparaat in een sloot langs de weide Aan dé veiling te Castricum werden de eerste spruit jes aangevoerd. Te Assendelft is een driejarig meisje overleden, dat gesnoept had uit een doosje morfine-houdende pillen O De tarieven van het gemeente ziekenhuis te Zaandam zullen opnieuw met f 0.50 worden verhoogd Getroffen door de bliksem, zijn te Oostzaan een veestal en twee hooibergen afgebrand Het gemeentebestuur van Zaandam voert onderhandelingen met een groot bui tenlands bedrijf over de verkoop van De gemeente Berkhout is in het be zit gekomen van een nieuwe brand spuit De onbewaakte spoorwegover gang aan de Raadhuislaan te Groote broek wordt binnenkort voorzien van een knipperlicht. Aangeboden: enkele gebruikte KANTOOR SCHRIJFMACHINES Prijs 75.— tot 200.—. Instituut GLOBE, Verdronkenoord 59. Alkmaar Tel. 44X0. I IK ZEG MAAR ZO 1 GA NAAR -J voor PHILIPS RADIO, Ritsevoort 29 - Tel. 4184 WOONSCHEPEN! 4 woonschepen te koop aangeb., waaronder 1 nieuw; billijke prijzen; di rect aanvaardbaar. Te be- vr. J. Kooi, Pr. Hendrikst.r. 13, Leeuwarden, tel. 4537. Tijdelijk: Grouw, Steiger Tempel, tel. 43. Bij bezoek gaarne bericht vooraf. (Kees, Henk en Leo) in Dit bereikt U door regelmatig Uw advertentie te plaatsen in dit dagblad

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 3