PELS' I MAAR Stad en Omgeving ALB DOETS PORTABLE Sdiiijimachines FRANKENBERG N.V. Kiest een studierichting Muziek-festival Ned. Hervormde Oratorium-vereniging AGENDA Waterschap „De Schermeer" wil Laanvaart uitdiepen DE EERSTE KINEMATOGRAAF Nationale de Land De kaasmarkt Kermis-etalage Een kwart eeuw kappersbediende Britse minister bezocht zuivelfabriek CITROENiENEVER t 4.40 Alkmaar Tel. 2585 Limmen De Rijp Predikbeurten Instituut GLOBE HEILOO Beemst Egmond-b VRIJDAG 1 SEPTEMBER 1950 Fred Roeske mei Apolloin de Grote Kerk Het muziekfeest ter gelegenheid van het zilveren jubilé van de Ned. Herv. Oratorium Vereniging alhier, waar velen lang naar hebben uitgezien, is op schitterende wijze ingezet, door het be roemde mannenkoor „Apollo" uit Am sterdam onder leiding van Fred. Roeske Honderden en nog eens honderden muziekliefhebbers stroomden het kerk gebouw binnen. We kunnen gerust spreken van een enorme belangstel ling. De organist Simon C. Jansen opende het concert met een magistrale vertolking van de Toccata en fuga in d kl. t. van Joh. Seb. Bach. Vóór het programma begon, liet Roeske zijn zangers twee coupletten zingen van het „Wilhelmus", door allen staande be luisterd. Dit was een indrukwekkend moment. Zo schoon hebben we ons volkslied binnen de muren van dit kerkgebouw nog nimmer horen zin gen. Overbodig te vermelden dat het Amsterdamse mannenkoor technisch ©p zeer hoog peil staat en de tachtig jarige dirigent Roeske weet zijn zan gers nog op bewonderenswaardige wij ze te begeesteren. Artistiek bezien wa ren er nu direct geen noviteiten, maar men hield blijkbaar rekening met de algemene smaak, dus bekende werken waar schoonheid van de koorklank constant valt te demonstreren. Schu berts Litaney in fijne nuancering, Groot is de Heer, Bede en ,,'t Geuzen vendel op de thuismars" van Roeske werden in één woord uitstekend ge zongen. Eén koorwerk willen we bij zonder vermelden, n.l. een Oud Kerst lied van 1623, zesstemmig voor man nenkoor bewerkt door A. v. Othegra- ven, een boeiend werk. Kortom er is genoten van uitnemende koorzang. Op deze avond werkte als soliste mede de zangeres Erna Stellweg-Spo- Hoewel de vacantietijd over het alge meen voorbij is, was het bezoek aan de kaasmarkt hedenmorgen nog vrij goed. Achter het rond de markt gespan nen touw stonden vele tientallen kijk- lustigen die gefotografeerd werden door iemand van de Regeringsvoorlich tingsdienst en die op hun beurt ook opnamen maakten met alle mogelijke toestellen. Men ziet deze amateurfoto grafen. Vrijdagsochtends de raarste ca priolen maken; ze zitten op hun hur ken op het plein en een enkeling gaat zelfs languit op het plaveisel liggen in de hoop, een buitengewone foto te kunnen maken. Ze staan op brugleu ningen of beklimmen er de Waagtoren voor. En als ze straks thuis zijn in Gro ningen, Londen of Washington, zullen ze vol trots de mooiste afbeeldingen van de Alkmaarse kaasmarkt tonen. Op de heden gehouden Kaasmarkt waren 17 stapels aangevoerd, namelijk 11 stapels fabriekskaas en 6 stapels boerenkaas, totaal 45000 kg. De prijs was voor fabriekskaas f 1.06 en voor boerekaas f 1.06. Op de markt te Bodegraven werden Dinsdag 215 partijen aangevoerd, le soort f 2 07—f 2.17, 2e soort f 1.98— f 2.06, zware soort tot f 2.28 met een matige handel. Op de markt in Gouda was de aan voer gister 285 partijen, le kw. f 2.07 f 2.18, 2e kw. f 1.98f 2.06, extra zware kwaliteit f 2.38 met- een kalme handel. Alles exclusief exportverplichting en omzetbelasting. JJOEWEL Alkmaar in deze vreugdevolle kermisdagen het een-en-ander gewend is, moet de zeldzame wandelaar, die van nacht om half drie door de Lan- gestraat liep, tóch even zijn ogen hebben uitgewreven. Daar was namelijk, in een van onze gere nommeerde magazijnen, plotse ling een wel zéér bijzondere ker- misetalage ontstaan. Op een ge makkelijk bankstel hadden zich, onder het felle licht der reclame lampen, enige dames en heren neergevleid, die in gezellige kout dg gebeurtenissen van een war- relige avond poogden te recapi tuleren. Gezien de uitbundige vreugde, die er in de etalage heerste, moet helaas worden aan genomen dat ze op een bepaald terrein enigermate de tel zijn kwijt geweest. Hetgeen hem ove rigens de pret niet mocht druk ken! Volgens nog onbevestigde ge ruchten zou de nachtelijke ex peditie onder leiding hebben ge staan van een groot formaat kegelaar, die, toen de heilige huisjes om 1 uur dicht gingen een rustig plaatsje zocht om nog wat na te kletsen. En aangezien de winke etalages buiten het ter rein vallen, waarover commis saris Dreeuws zijn gemoedelijke scepter zwaait, was de keuze toen, met algemene stemmen, op een breed winkelfront gevallen Men schijnt aanvankelijk gezocht te hebben naar een beddenwiv kei (vanwege de vermoeidheid der hoofdenmaar ten slotte was het in dat bankstel óók een ge noeglijke boel renberg. In Exultate jubilate van Mo zart en Rejoice Greatly van Handel hoorden we een sopraan met een groot en subliem stemgeluid en zeer muzika le voordi'acht. Simon Jansen begeleid de perfect. Het concert werd op feestelijke wijze besloten met een brillant gespeelde Grand Choeur" van Guilmant door de organist Simon Jansen. De enorme belangstelling op deze eerste concertavond van het Festival is een gunstig voorteken en we zijn er van overtuigd dat het Festival een zeer groot succes zal worden. We zien nu weer met spanning, uit naar de zeldzame muzikale gebeurtenis welke ons te wachten staat op 19 September, n.l. het concert van het Concertgebouw- oi-kest. Ms. (Ontleend aan onze Advertentie-rubriek) VRIJDAG Kermis, 11 uur tot 1 uur 's nachts. .(Bijzondere attracties), Café's geopend tot 1 uur 's nachts. Harmonie Theater, 7 en 9.30 uur: Tarzan vindt een zoon (leeftijd 14 jaar); Victoria Theater, 7 en 9.30 uur: Lied van het Zuiden (alle leeftijden); Cine ma Americain, 7 en 9.30 uur: Crock de clown (alle leeftijden). Gulden Vlies, 8 uur, Het Vrije Toneel met „Drie jongenséén meisje". Café Tom „De Vijf Witte Kraaien"; Café Bakkum: muziek; 't Wapen van Heemskerk: Dansorkest „Familie Kok" (besloten voorstelling Inst. Arendsen); Café Te Bos: Radio-pianist Jo Bos; Cen trum Hotel: The Night Owls; Hotel London: The Micky Mouse Players; Aart Martin: Kermis-cabaret; Cafe Beemster: „The Instrumental Kings". Vuurwerk, Noorderkade, 10.30 uur. ZATERDAG Kermis, 14 uur tot 2 uur 's nachts. Café's geopend tot 2 uur 's nachts. Bioscopen als Vrijdag. Gulden Vlies, 8 uur, Het Vrije Toneel met „Drie jongenséén meisje". Café's als Vrijdag. (Wapen van Heems kerk géén besloten voorstelling). DE LEKKERE gerookte PALING koopt U bij Zuiver van Smaak jb 25 Blank en Vetl per 250 gram van het IJselmeer Magdalenenstraat 2 Fnidsen 78 Een vijf-en-twintig jarig ambts jubileum is in het kappersbedrijf min stens even bijzonder als een veertig jarig jubileum in een ander vak. Kap persbedienden zrjn niet honkvast en dat de heer J. Dik nu reeds vijf-en- twintig jaar in dienst is bij de heer Van der Schilden, bewijst wel, dat pa troon en bediende het steeds goed met elkaar hebben kunnen vinden. De heer Dik is al heel vroeg in het vak begonnen. Op dertien-jarige leef tijd hielp hij reeds bij het inzepen en het duurde niet lang of hij kon zelf het mes hanteren. Reeds veertig jaar is hij nu in het vak werkzaam en in die tijd heeft hij heel wat Alkmaar- ders bij de neus genomen en ver scheidene kilometertjes haar afge knipt. De heer Dik was zestien jaar in dienst bij de vader van de heer Van der Schilden en nu werkt hij al weer negen jaar samen met diens zoon, die hij reeds kende toen deze nog een jon getje van vijf jaar was. Het werk van de heer Dik heeft grote waardering ondervonden en de jubilaris is voor 't bedrijf van onschatbare waarde ge bleken. Hij heeft in de loop der jaren de totale verandering in het kappers- DÈ HLO start in September De bekende H.L.O.-diploma's kunner. gedurende September weer behaald worden. Hiervoor zijn door het werk comité „Alkmaar" de navolgende data vastgesteld. WANDELEN (alle groepen): Zaterdag 9 Sept .a.s. vertrek om 2.00 uur van het Canadaplein, afteke nen der startkaarten kan geschieden van 1.15 uur tot 1.45 uur in het restau rant der Overdekte. Er wordt gewandeld in groepsver band. iedere deelnemer wordt ver zocht op tijd aanwezig te zijn. ATHLETIEK (geen scholieren) De athletiek-proeven zullen afgeno men worden op Donderdagavond 14 Sept .a.s., aanvang 7.00 uur, op het sportpark. ZWEMMEN; Op Dinsdag 19 Sept. om 8 uur n.m. De tijdstippen voor wielrijden en touwklimmen zullen nader bekend ge maakt worden bij uitgifte van de deel nemerskaarten. Heren/jongens scho lieren der middelbare, M.U.L.O.- en V.G.L.O.-scholen dienen zich op te ge ver, bij de medewerkende gymnastiek leraren/essen. Deelnemers buiten groepsverband kunnen- inschrijf kaarten halen bij de navolgende adressen: le Secretariaat de heer P. de Wild v Doornlaan 11, Heiioo. 'ie Aan de kassa der N.V. Alkmaarsche 0\ erdekte. Canadaplein. Het ligt in de bedoeling de diploma - eind September uit te reiken. De da tum is afbank-'ijk van het ter beschik king zijn van een zaal, waar de H.L.O.- film 1950 vertoond zal kunnen worden bedrijf meegemaakt; vroeger was scheren de belangrijkste taak van de barbier, doch sinds de intrede van de veiligheidsscheermesjes is knippen de voornaamste bron van inkomsten ge- Worden. De jubilaris is steeds het, ver trouwen, dat patroon en clientele in hem stelden, volkomen waard geble ken. Op verzoek van de heer Dik zal het jubileum slechts in intieme kring ge vierd worden. Donderdag bracht de Engelse minis ter van Voedselvoorziening mr. Webb een bezoek aan de zuivelfabriek „Neerlandia" te Stompetoren. Zijne excellentie werd begeleid door de Britse ambassadeur Nicholls en de Engelse handelsattaché mr. Lurkins. Voor het Britse gouvernement wa ren aanwezig mr. Ethall-Bishop en de heer Hardman. Te pl.m. 11.30 uur werd het hoge gezelschap ontvangen door de adj.-directeur de heer S. Ak kerman en de adj.-zuivelconsulent te Hoorn. Na een rondgang door de fabx-iek werd de koffie gebruikt en werden enige vragen van mr. Webb beant- v/oord door ir. Rozenboom. Te kwart over twaalf begaf het ho ge gezelschap zich naar Middenmeer. Geurige rijpe citroenschil, getrokken op fijne Holl. jenever. Per liter Burgerlijke Stand Geboren; Robert P., z. van P. Prins en M. P. M. de Kloe. Ondertrouwd: Casper Klijn en Johan na S. van Well. Jacobus C. A. Jansen en Petronella M. J. Berkhout. Henry M. Kraa- mer en Aalberta Langras. Hendrik Schra en Cornelia Michels. Willem Otto en Elsje Bos. Johannes Kraakman en Catharina M. Eek- hardt. Andreas V. Winder en Catharina C. Th. Blankendaal. Getrouwd: Wilhelmus H. J. Wullems en Anna Hop. Overleden: Geertje G. Bas, 83 jaar, wed. van J. Kuiper. Jacob Tjeertes, 74 jaar, weduwnaar van C. H. Smit. Kermis en kankerbestrijding Bij de actie, die de kermisexploi tanten ondernemen ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van de ge organiseerde kermis, wordt ook de kankerbestrijding niet vergeten. Daar om hebben de exploitanten, staande op het Canadaplein en de Paarden markt, spontaan besloten om het pu bliek Vrijdagavond in de gelegenheid te stellen een rondje te draaien, te autoën of te schommelen ten bate van het „Koningin Wilhelminafonds" voor de kankerbestrijding. Damclub WDO Gisteravond werden in de onderlinge zomer competitie de volgende resultaten behaald: A. Burgert—W. Piederiet 0—2; A. Bosman—D. Kie- witt 0—2; J. Homma—J. Oostenbroek 2—0; C. Fok—J. Deichmann 2—0. In de eerste afdeling is de stand nu: H. Kruider 7 p. uit vier partijen; C. Dammer 4 uil vier; A. Burgert 4 uit vier; R. Zaadnoordijk 3 uit drie; J. Schipper 2 uit twee; W. Piederiet 2 uit drie; P. Veer 2 uit vier. Aanrijding met dodelijk gevolg Op het kruispunt Straatweg—weg Amsterdam is de 17-jarige M. v. K. uit Haarlem bij het oversteken van de weg door een vrachtauto aangereden. Na door de EHBO en dr. Van Oppen verzorgd te zijn werd de jonge man met ernstige hoofdwonden naar het Sint Elisa beth Ziekenhuis te Alkmaar overgebracht, waar hij aan de gevolgen is overleden. De postduivenvereniging Het was een drukke dag voor de leden van de postduivenvereniging „De Reisduif". Het een groot aantal duiven werd deelgenomen aan de wed vlucht vanuit Roosendaal Deze dui ven werden losgelaten om 8 uur, de eerste duif hiervan arriveerde om 9.35 uur in De Rijp. De uitslag van deze vlucht was als volgt; A. Doodjes 1, J. Schipper 2, 12, 21, P. Riteco 3, 4, 5, 13, 20, 28, 32, 33, 34, P. Smit 6, 22, J. Spekken 7, 11, 14, C. Boots 8, 25, 26, 29, S. Knip 9, J. Knecht 10, 16, 17, J. Klinkhamer 15, 19, J. Sassen 18, 30, 31, J. Mul 23, J. Spek ken 24 en C. Nieuweboer 27. Bij de laatste vlucht voor jonge duiven was de uitslag als volgt: J. Knecht 1, P. Riteco 2, 3, 9, J. Sassen 4, 5, 8, 11, C. Boots 6, J. Schipper 7,10. De hiervoor ingezette duiven werden 9.30 uur te Marbehan losgelaten. De eerste duif kwam aan om 13.45 uur. In deze afdeling wist de heer J. Sas sen het kampioenschap te behalen met ongeveer 1200 punten. Illlllllllllllllllllllllllllillllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllll met kofier Princes 375. Everest 300. Olympia f 325. Alle modellen volle garantie. LANGESTRAAT 28 Telefoon 2394 iniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Donderdagmiddag kwam in het Noorderpolderhuis onder Schermer- horn het bestuur van het Waterschap de Schermer bijeen. De .voorzitter, de heer Jb. Posch, herinnerde in zijn ope ningswoord aan de 70ste verjaardag van Prinses Wilhelmxna. Bericht van verhindering was binnengekomen van öe heer E. Dz. Govers wegens drukke werkzaamheden. Van Ged. Staten van Noord-Holland was een besluit binnengekomen, hou dende goedkeuring van het besluit van Hoofdingelanden van het Water schap „De Schermer" tot uitgifte in erfpacht aan de Provincie Noord-Hol land van een gedeelte van de Scher- merdijk, kadastraal bekend gemeente Schermerhorn, Sectie B n. 163. Dit werd voor kennisgeving aangenomen. Na onderzoek van de geloofsbrieven werden de herkozen hoofdingelanden: C. Groot Wz„ W. J. Koning en C. Laan toegelaten. Hierna werd een aanbeve lingslijst opgemaakt voor Heemraad, In Alkmaar de projectie verbeterd De heer en mevrouw O. Ploeger, Overdiepad 22 te Alkmaar, hebben ons een bezoek gebracht in verband met onze publicaties over de eerste verto ningen van de Kinematograaf. De vader van mevrouw Ploeger, de heer George Christiaan Slieker, was de eerste die in Nederland de levende beelden vertoonde. In 1895 ging hij naar Berlijn en kocht daar op de we reldtentoonstelling de apparaten waar mee destijds de levende beelden ver toond konden worden. Veertig jaar la ter is hij gehuldigd in Amsterdam in Krasnapolsky, tegelijk met de uitvinder Lumière. Uit oude courantenknipsels, die het echtpaar Ploeger ons verstrekte, blijkt, dat de heer Slieker uit Berlijn een toestel liet komen, dat 4800 mark kost te en maar matig voldeed omdat het benodigde filmlicht door zuurstofcy- linders verkregen moest worden. Elec trisch licht was nog niet beschikbaar en de monteur, die uit Duitsland was meegekomen bleek weinig of niets van de bediening van het toestel af te we ten, zodat na vier dagen de zuurstof opgebruikt was en men geen voorstel lingen meer kon houden. Eenmaal op de kermis in Alkmaar ontdekte de heer Slieker een methode om veel minder zuurstof te gebruiken en desondanks scherpere beelden te krij gen. Hij vertoonde zijn films in Tivoli in Utrecht en kreeg daar concurrentie van een groep Duitsers, die evenwel zuike onscherpe beelden brachten, dat het pu bliek alleen maar naar de kinemato graaf in Tivoli kwam kijken. De films kwamen natuui'lijk uit het buitenland, voornamelijk uit Parijs, maar ook wel uit Duitsland. Vele films gaven straattoneeltjes uit Parijs te aanschouwen, maar er waren ook komische verhaaltjes. Er was een prachtige film van kinderen in een bokkenwagen en een film van een serpentine-danseres, die door lantuains met gekleurd licht werd besche nen, zodat telkens het costuum van kleur vera..derde Ver was ei een film van kinderen, die elkaar op een slaapkamer met kussens bestook ten, zodat de veren als sneeuw door de kamer dwarrelden. Een komische film was die van een juffrouw, die door straatjongens geplaagd werd. Ze trok ken aan de bel en de juffrouw besloot wraak te nemen. Zij keerde een em mer water om op het hoofd van de eerstvolgende belletrekker, die een vieedzame postbode bleek te zijn, die van de prins geen kwaad wist. Dergelijke filmpjes, die met de hand moesten worden gedraaid en later weer met de hand moesten worden opgerold, trokken een groot en geest driftig publiek. Later werden er films opgenomen in verscheidene plaatsen van ons land. Ze kostten f 100 en dan kon men zichzelf wandelend en pra tend op het witte doek zien. De films waren in die tijd niet meer dan onge veer 30 meter lang en er werden er een stuk of tien op een avond ver toond. Zo was het leven van de eerste bioscoopexploitant in ons land vol af wisseling, maar ook vol'zorg en risico en ook wel eens vol stroppen. Na tien jaar hield hij met de ker- nusexploitatie op omdat overal kleine theaters verrezen. In 1913 las de heer Slieker in de couranten, dat Edison een sprekende film had uitgevonden Hi; schreef direct aan de grote uitvin der, maar kreeg ten antwoord, dat deze film practisch nog niet bruik baar was, zodat er van een vertoning niets kon komen Een zoon van de heer Slieker, die op de Marktstraat 6 in Assen de foto zaak „Foto Arti" drijft, is nog in het bezit van het proiectietoestel, dat van- -< 1896 door zijn vader op de kermis sen gebruikt werd, het eerste toestel waarmede in ons land vertoningen ~rden gegeven. In het laatste oorlogsjaar is de hee> Slieker overledex.. Het is een toevai '>ae omstandigheid, dat door onze pxx y;„„ties over de eerste voorstpliinger vet de kinematograaf de hier wonen de dochter van deze ondei-nemend kermisexploitant ons in het h.w'i de bovenvermelde gegevens kon stel len. ontstaan door de periodieke aftreding van de heer C. Groot Wz. No. 1 werd geplaatst: C. Groot Wz„ no. 2 J. Hemke, no. 3 G. Govers. Het voorstel van Dijkgraaf en Heemraden tot uitkering van 3 pet van de wedde of het loon aan de ambtena ren en het personeel in dienst van de Schexmeer over het 2e, 3e en 4e kwar taal 1950 werd met algemene stemmen goedgekeurd, evenals het voorstel van Dijkgraaf en Heemraden tot toeken ning van een gratificatie van 2 pet. van de wedde over het jaar 1950 aan het vaste personeel in dienst van het wa terschap „De Schermer". Op een vraag van Ged. Staten werd medegedeeld, dat het salaris van de Dijkgraaf dat in 1933 van f .1000 op f 800 was gesteld m 1946 op f 1000 is teruggebracht. De Dijkgraaf gaf aan het einde van de vergadering een kort overzicht van de werken in de Polder. De kosten van bemaling zijn tot he den zeer hoog. Vooral Juli en Augustus zijn dure maanden geweest. Zeker hebben de bemalingskosten over deze maanden f 5000 meer bedragen dan over de zelfde periode van 1949. Op 4 Augus tus is de waterval zo hevig geweest, dat het Schermerboezem bijna peil is geweest. Plannen bestaan om de 1800 m lange Laanvaart uit te diepen. Hier staat on geveer 70 cm bagger. De hengelsportvereniging is gene gen in de kosten hiervan bij te dra gen, daar het viswater aanmerkelijk verbeterd zal worden. De Zuidervaart zal over een lengte van 1300 meter worden verbeterd tot aan de Laanweg. De wegbreedte wordt hier op 3,75 meter gebracht. De hin derlijke bocht tussen de boerderij van Breeuwsma en Timmerman wordt uit de weg genomen en de hellingen ge lijk gemaakt. De kosten van dit werk zullen ongeveer f 8000 bedragen. Daar hoogovenslakken moeilijk verkrijg baar zijn zal als tussenlaag gebroken grint worden gebruikt. De meerdere kosten van dit mate riaal bedragen f 800. Het Polderbestuur zal zelf niet daadwerkelijk optreden om waarschuwingsborden te plaatsen bij gladde wegen, veroorzaakt door het bieten rijden. n Bfj de rondvraag vestigdé de heer J. Hemké de aandacht op de overlast, die vele ingelanden ondervinden van eenden. Het aantal eenden in de Pol der neemt steeds toe. De Dijkgraaf zegde toe, dat in 1951 hiertegen maatregelen zullen worden genomen. Op een vraag van de heer M. Groot Gz. naar de kroosschouw deelde de dijkgraaf mede, dat de schouw in de Zuidschermer wordt gehouden Maan dag 9 October, in de Noordschermer Maandag 16 October. Hierna sluiting. RADIO-DISTRIBUTIE VIER PROGRAMMA'S. Door het ondergronds brengen van het radio-distributienet en het aan brengen van nieuwe versterkers heeft de radio-distributie hier thans ook vier programma's. Het oude radio-net is gesloopt en hiermede zijn de ont sierende palen én de draden over de weg thans verwijderd. VOOR ZONDAG 3 SEPTEMBER ALKMAAR. Grote kerk, 10 uur da. Van Wijk (H.Doop); 5 uur ds. De Zeeuw van Broek op Langendijk; av. 7 uw jeugddienst ds. Rappold; Woensdagav, half 8 oecumenische avondwijding. Kapelkerk, 10 uur ds. Wesseldijk (H. Doop). Rem. geref. gem., half elf ds. Rappold. Luth. kerk (Oudegr.), 10.18 uur mevr. MostertSchendelaar van Oegstgeest. Doopsgez. kerk, 10.15 uur ds. Van Sluys van Den Helder (eolL restauratiefonds). Geref. kerk, half 9 en 10.45 uur (beide kex'en H.Avond- maal) en 5 urn' (nabetrachting H.Av.), telkens ds. Von Meijenfeldt. Oud- kath. kerk, in de Luth. kerk, Oudegr., half 9 dienst. Herst. Ap. Gem., Tous- saintstraat, half 10 en 4 uur en Donder- dagav. 8 uur, dienst. Ned. Chr. Gepi-- schapsb., Zat. half 9 openluchtsamen komst bij de Waagtoren; Zo. half 4 idem in de Hout; half 9 idem bij Waagtoren; Do. half 8 evang.samenkomst in Waakt en Bidt, de heer Van Oostveen van Voorburg. Leger des Heils (William Booth), Limmerhoek 40, 10 uur kapt Hassoldt; 2 uur Zondagsschool; 8 uxxr openb. dienst o.l.v. kapt. Hassoldt en luit. Hartjes; Do. 8 uur heiligingsdienst o.l.v. dezelfden. Ned. Leger des Heils, Sliksteeg, 10 uur heiligingsdienst; 3 uur Zondagsschool; 8 uur verlossings samenkomst; Wo. 8 uur wijdingsdienst o.l.v. vaandrig Kuipers. Kruisleger (Hekelstraat 9), 10 uur wijdingsdienst; 8 uur op. samenkomst; Wo. 8 uur bijs. samenkomst o.l.v. serg.-majoor De Haas. Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen (in Valk's lunchroom), half elf Zondagsschool; 5 uur godsdienstbijeenkomst. Ver. van spiritisten Harmonia, half elf morgen wijding in hotel De Nachtegaal, spr. de heer J. Heynis van Wormerveer. AKERSLOOT, 10 uur ds. Plug van Egmond. BERGEN, Ruïnekerk, 9 uur ds. Bekius (coll. kerkvoogdij). Rehoboth, half elf, ds. Visser van Oegstgeest. Geref. kerk, 10 en 5 uur ds. Dragt van Kieuwer-Amstel. BROEK OP LANGENDIJK. Doops gez. kerk, 10 uur da. Sehepman. DE RIJP, 10 uur, ds. Kastein. DIRKSHORN. ïled. herv. kerk geen dienst. Geref. kerk, half 10 ds. Veg- ter van Noord-Scharwoude; 7 uur cand. Wilschut van Rotterdam. EGMOND AAN ZEE, herv. gem., 10 uur ds. Boekee van West-Graftdijk. Geref. kerk, 10 uur ds. Tiemens van Haarlem (H.Avondm.); half 5 lees- dienst (dankz. H. Avondmaal). Oud- kath. kerk, voorm. 8 en 10 uur en av, 7 uux-, dienst.- EGMOND-BINNEN, 10 uur, ds. Kap- tein van Akersloot. (Verbeterde opg.) GRAFT, geen dienst. HEILOO, herv. gem., 10 uur ds. Bloemhoff (H.Doop). Evangelisatie Kex'klaan, 10.15 uur ds. Wiegers van Middenmeer. Geref. kerk (in evang,- gebouw aan de Kerklaan), half 9 ent uxxr ds. Tiemens, res.-veldpr. te Haar lem. HEER-HUGOWAARD. Geref. kerk, half 10 en half 3 cand. Wilschut van Rotterdam. HENSBROEK, 9 uur ds. Meyboom. KOEDIJK, 10 uur de heer Slager. LIMMEN. 10 uur ds. Teriet. NOORD-SCHARWOUDE. Geref. kerk, 10 uur de heer Sluys van Heer-Hugo- waard; 4 uur ds. Vegter. OBDAM, half elf ds. Meyboom. OUDORP, half elf ds. Bekius van Bergen. SCHERMERHORN, herv. gem., 10 uur ds. Van Dijk (H.Doop). Geref. kerk, 10 uur en half 3 ds. Talma van Utrecht. SCHOORL. Ned. herv. kerk, 10 uur ds. Post van Warmenhuizen. SINT-PANCRAS. Geref. kerk, half elf ds. Sbonner van Broek op Langen dijk (openb. belijdenis); 7 uur? STOMPETOREN, 10 uur ds. Keja. Evangelisatie. 10 uur, de heer Dammul- ler van Alkmaar. VEENHUIZEN, 10 uur ds. Wiltink. WARMENHUIZEN. Ned. herv. kerk, 19 uxxr ds. Post. WEST GRAFTDIJK, av. half 8 ds. Boekee. ZUID-SCHERMER, av. half 8 ds. Keja. waarvoor U aanleg en belang stelling heeft en waarmee U it I het leven vooruit kunt komen, j Volgt een cursus TYPEN - STENO - NEDER-' LANDS - ENGELS - DUITS FRANS - BOEKHOUDEN M.B.A. - MIDDENSTANDS-1 DIPLOMA bij: v.h. S. A. LutterotKamper Verdronkenoord 59. Telef. 4410 KORFBALCLUB NAAR BELGIE. De korfbalclub SKV gaat van Za terdag tot Maandag naar Belgie. Er wordt een bezoek gebracht aan de Gentse korfbalclub GKC uit Gent. Dit uitstapje is een tegenbezoek aan de Belgische club die in Juli Scher merhorn bezocht. Burgerlijke Stand Geborfen: Geertruida M. Veel, d. vafl 3 L. C. Veel en C. G. Schouten. Overleden, Maria S. Meijer, 82 jaar, weduwe van J. Schmidt, overleden te Alkmaab - Ian van Zalinge, 75 jaar, gehuwd met j> Dekker, overleden te Alkmaar. FRANKEERZEGELS LEIDSE UNIVERSITEIT. Ter gelegenheid var de 375-ste dia' B nataüs van de Leidse universiteit iu|' H len van 3 tot en met 31 October IJ zondere frankeerzegels in de waard'* f van 10 en 20 cent worden uitgegeven- M Zij blijven tot en met 31 December 1951 geldig. Bijzondere Zoals men onlangs r< staan van de Wieringei tot en met 9 Septembe gehouden, waarop de gi uitdrukking wordt gebr Briels manifestaties wo gemeenschap met haar wijze zal worden uitget De Koninklijke Federa nationale kampioenscha het jubileum van de W punten van de feestelij De Federatie, die in behalve een gedeelte Limburg, haar afdelin ongeveer 5000 rijdende delijke ruitersport wot sluitend beoefend met werkzaam zijn in het of die gebruikt worden der plattelandsbedrijf, voederhandel, bij een De dieren moeten in ie vast zijn. De leden Vc hebben vrijwel allen h boerenbedrijf. Het zijn -dochters, landarbeider dierenartsen, enz. Uitstek Daar het hier inland treft, die zware arbeid ten, wordt een mindex meling gevraagd in de en behoeft er minder te worden, dan bij de van hippische sport. D door de landelijke ruite verd zijn over het algex te noemen. Een heel bs deel is de achttallen-dx hoge eisen worden ges heid en uniformiteit, der paarden en de cori Bit te vóeren prograrrxn In iedere provincie w ale kampioenschappen kampioenen en de rese worden afgevaardigd n le kampioenschappen, om de hoogste titel, we in de Wieringei-meer gehouden. Er zijn kampioensch len voor dames individ dividueel (beide dressu dressuurproef voor achl individuële veelzijdig schap voor heren (een een springconcours.) tracties voltooien het Op Donderdag 7 Sep de deelnemende ruiters ringermeer, waar zij nc dressuur rijden. Het zox gen ten goede kunnen de voor velen gx-ote re: gemaakt' werd, doch d: lijk daar ruiters en lang uit het landbouv kunnen worden. Om half tien beginn ringen van de negentie van de individuële worden omstreeks zes Vrijdag om één uur beg concours-hippique. Het afwisselend, want dem fokpaarden zowel aan tuig maken het geheel hippisch festijn. De mi< opend met een carrous 64 amazones die gekleec tionale klederdrachten springconcours dat eex van de veelzijdigheids] kampioenschap voor moeten tien hinderniss nomen, die in hoogte meter tot één meter wedstrijden komen acl zijnde de kampioenen pioenen van de negen vincies. De landelijke „Kapt. Van de Wal" u: vervolgens een volt: waarna de „Wieringerm OP DE BEVER In de West-Beemster op de bevervangst. Daai beesten van de heer weg zijn losgebroken berokkenen aan granen kanten van de landerij volgens de N.N.H.C.. toe leden van de jagersvers zoeken jacht te gaan dieren. Ten dele is geslaagd van deze diere door ze onverbiddelijk ten. Daar de prijzen zo kostbare beestje ster behoeft deze jacht dus schade voor de bezitter BURGERLIJKE Geboren: Jan, z. tot en G. Haster; Corn, A. Vestering en M. E. Ondertrouwd: en Jacoba Maria The Johannes Beuse en W Getrouwd: Reynerx seph Velzeboer en Anna nelia Poel. Overleden: Corns Berg, 75 jaar, echtgen tuis. SCHOUW EN HER Voor de oningepolder der Egmond-Binnen over vaarten, beken, dammen en pompen steld op Woensdag 13 herschouw is bepaald September. Bij de hen specie van de bermen "Wijderd zijn. (Verbeterc

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 2