r Korea-vrijwilligers worden gekeurd Plannen tot afsluiting en droog legging vóór het plan-Lely Bruderschaft tegen de vorming van Westduitse politiemacht Nieuwe sabotage oproep van Walter Ulbricht Bloedtransfusie brengt redding Zeer zeldzaam geval houdi Wesi-Europa in spanning De Amsterdamse haven staking definitief ten einde Mag een meisje een jongen uit nodigen mee uit te gaan? Gerepatrieerden zoeken werk De Wieringermeerpolder twintig jaar (1) ;:r"T ghehad' ras °nl0St -der dn aan te leggen polder zouden fets an- Comité's van Atlantisch Pact kwamen bijeen V K1J DAG 1 SEPTEMBER 1950 In de kazerne aan de Alkemadelaan te 's Gravenhage werd gisteren een aanvang gemaakt met de keuring van de Nederlandse vrijwilligers voor Ko rea. Verwacht wordt, dat men aan het einde van volgende week kan vast stellen over hoeveel goedgekeurde vrijwilligers men beschikt. Reeds vóór de medische keuring, welke thans wordt gehouden, werden de aangemelde vrijwilligers geselec teerd. Hun antecedenten werden on derzocht, zij gingen door de straf rechtelijke en politieke zeef en hun mededelingen over leeftijd, opleiding enz. werd nagegaan. Vrijwilligers moe ten minstens reeds een jaar militaire opleiding gekregen hebben. Door deze selectie en tengevolge van de terug- De vroegere generaal van de Duitse generale staf, Helmut Beck-Broichsit- ter, de voorzitter van de „Brüder- schaft", een organisatie van vroegere Duitse officieren, heeft verklaard, dat de organisatie zich zal verzetten tegen da door Adenauer voorgestelde West duitse „protectieve politiemacht". Slechts een defensiestelsel dat geheel Europa omvatte kon de Sowjetrussi- sche stoomwals tegenhouden, aldus Beck-Broichsitter. De Broederschap zou zich tevens verzetten tegen de vorming van een Duits leger onder enig Westers oppercommando. Voorts zou men strijden voor een verenigd Duitsland, onafhankelijk van het Wes ten of het Oosten. Na het herstel van de Duitse souvereiniteit diende een Duits leger opgericht te worden binnen het kader van de Europese verdedigings strijdkrachten waarbij Duitsland ver tegenwoordigd diende te zijn in de generale staf. Opnieuw besprekingen over plan-Schuman Na een onderbreking van 19 dagen hebben de vertegenwoordigers der zes landen van het plan-Schuman (Frank rijk, Duitsland, Italië, Belgie, Neder land en Luxemburg) Donderdag hun besprekingen hervat. De bijeenkomst stond onder leiding van Jean Monnet en was hoofdzakelijk aan procedure- arbeid gewijd. In Franse kringen, die in nauw con tact staan met de conferentie, heeft men met voldoening kennis genomen van de Britse wens om bij het voor bereidend werk te worden betrokken. Laatste stroomloze dorp kreeg electriciteit Tot voor kort telde Nederland nog een klein gebied, tot waar de electri citeit niet was doorgedrongen. Dat is thans van de landkaart verdwenen. Gisteravond n.l. is met enige plech tigheid te Oude Tonge het electrische net voor het oostelijk deel van het eiland Goeree-Overflakkee in bedrijf gesteld. Door een enkele druk op de knop kwam een eind aan het stroom loze tijdperk. Dit moment is zeer fees telijk gevierd. Vijf millioen daklozen door aardbevingen in India _Uit luchtverkenningen boven de ge bieden, waar de aardbevingen van As sam en Tibet zijn voorgekomen, is ge bleken, dat zich een ramp zonder weer ga in de geschiedenis van India heeft voorgedaan. Ruim vijf millioen per sonen zijn dakloos. De stad Dibroughar is volledig vernield en van de rest van de wereld afgescheiden. TWEE NIEUWE RIDDERS. Bij K. B. is benoemd tot ridder 4de klasse der Militaire Willemsorde de lste-luitenant der infanterie van het KNIL S. A. Lapre. Voorts is benoemd tot ridder 4e klasse M. W. O, de assistentresident voor Zuid-Kedu mr. F. P. W. van Nouhuys. Zij hebben zich door het be drijven van uitstekende daden van moed, beleid en trouw in de strijd te genover de vijand onderscheiden. aantal slachtoffers van ..BENEVOLENCE" THANS 23. De Amerikaanse marine heeft be kend gemaakt, dat naar men thans aanneemt 23 personen om het leven zijn gekomen tengevolge van het zin ken van het hospitaalschip „Benevo lence". In het totaal zijn 505 personen gered, 13 meer dan aanvankelijk was gemeld trekking van enkele der vrijwilligers werden er ongeveer een 400-tal van de aanvankelijke lijst afgevoerd. Het aantal, dat thans de medische keuring ondergaat, bedraagt ongeveer 1200. Van de vrijwilligers heeft 75 pet. in Indonesië gediend. Van het 'totaal is de helft oorlogsvrijwilliger. Het aan tal der gehuwden bedraagt 25 pet. PAUL HOFFMAN: Wesi-Europa moet meer bijdragen voorbewapening De administrateur van het plan- Marshall, Paul Hoffman, heeft ver klaard dat Amerika „niet de volle last van het bewapenen van de vrije wereld kan en behoort te dragen". De taak moest worden verdeeld „over alle vrije landen, in verhouding tot hun kunnen". De sterk geïndustriali seerde landen van West-Europa, met inbegrip van West-Duitsland, konden een zeer grote bijdrage leveren. Het benutten van de Duitse hulpbronnen hield in geen enkel opzicht een her leving van het Duitse militaire appa raat in. Door de gevolgen van de Eu ropese bewapening voor de economie zou de levensstandaard in Europa en de Ver. Staten dalen „in vergelijking met hetgeen mogelijk zou zijn ge weest in een vreedzamer wereld". ..Een verslechtering in Europa's han delspositie is zeker", zei hij. Oudere ambtenaren vinden moeilijk werk (Van onze Haagse redacteur) In het tweede kwartaal van dit jaar lieten zich 605 personen, die door in krimping of opheffing van overheids diensten werkloos geworden zijn, als werkzoekende inschrijven. Op 1 April 1.1. waren er reeds, zo vernemen wij van bevoegde zijde, 3291 personen van deze categorie werklozen, welk aantal dus steeg tot 3896. Geplaatst werden er 234. In het particuliere bedrijfsleven is plaatsing van deze vaak oudere ar beidskrachten over het algemeen moei lijk. De aandrang door de regering op de werkgevers uitgeoefend heeft dus tot nu toe helaas weinig resultaat op geleverd! Een overzicht tijdens de keuring (links). Rechts het opmeten der bloeddruk Walter Ulbricht, de Oostduitse vice- premier, heeft een nieuwe oproep ge daan tot stakingen in West-Duitsland in het kader van het van communis tische zijde geleide „nationale verzet" tegen de Westelijke mogendheden. Hij deed dit in een rede van drie uren op het in Oost-Berlijn gehouden congres van het Verbond van Vrije Duitse Vak verenigingen. „Wij zijn de arbeiders in het Westen dankbaar, wanneer zij ons tijdig mededeling doen van wa pentransporten van de Brits-Ameri kaanse oorlogsstokers naar West- Duitsland en van hun voorbereidingen voor een oorlog tegen de Sowjetunie", aldus Ulbricht. „Wij zijn ook dankbaar voor hun weigering om wapenen te lossen uit schepen te Hamburg en Bremen". Bij Johannesburg komt een grote munitiefabriek De modernste munitiefabriek ter we reld, die Zuid-Afrika tot het arsenaal van geheel Afrika zal kunnen maken, zal bij Johannesburg worden gebouwd zodra de onderhandelingen tussen de regering en een vooraanstaande Britse wapenfabrikant zijn voltooid. De be sprekingen duren al twee jaar en zul len, naar men verwacht, binnen enkeje weken eindigen. De productie kan ver moedelijk in de eerste helft van 1951 be ginnen. Te zwaar geparfumeerd ver drie Een Tsjechoslowaakse piloot liet gisteren Helsinki met jonge zilvervossen voor de dieren tuin van Praag in zijn toestel. Hij keerde echter na een half uur te rug en vroeg toestemming voor een dringende landing. De piloot verklaarde de lucht van de dieren niet te kunnen verdragen en ver trok weer zonder zijn mede reizigers. Sinds enige dagen ligt in het St. Georgeziekenhuis te Londen een vrouw met inwendige bloedingen, aan 'wier redding men ernstig heeft getwijfeld. Zij bleek n.l. de vertegenwoordigster van een. zeer zeldzame bloedgroep te zijn, zodat het zeer moeilijk was, haar een of meer transfusies toe te dienen. Een op de twintigduizend mensen heeft n.l. bloed van deze samenstelling. De bloedtransfusiediensten van Enge land en enige andere landen, w.o. Ne derland, hebben dagenlang op hoog spanning gewerkt, om voldoende bloed voor de redding van deze patiënte bij een te brengen. Men kan thans zeggen dat dit werk het verlangde resultaat heeft gehad. Een operatie zal nu ver der redding moeten brengen. De havenstaking te Amsterdam, die 15 Augustus j.l. uitbrak en de 22ste werd opgeheven onder voorwaarde, dat geen rancunemaatregelen zouden worden genomen, is thans definitief ten einde. Gistermorgen hebben zich 1600 haven arbeiders, die het werk nog niet had den hervat uit de SHB (Stichting Sa menwerkende Havenbedrijven) gemeld en zijn aangenomen. Een aantal onrust stokers is uitgesloten. Woensdagavond namen de nog stakende havenarbeiders in een vergadering het besluit zich te melden. De Amsterdamse haven is nu weer volledig in bedrijf. Het publiek oneens over de vraag: Verkiezingen in Z.W.Afrika brachten Malan winst De Zuidafrikaanse minister-presi dent Malan is thans verzekerd van de meerderheid voor zijn nationalistische partij in beide huizen van het parle ment. De candidaten van de Partij der Nationalisten wonnen alle zes zetels die Zuid-West-Afrika in het Zuidafri kaanse parlement bezit en 15 van de 18 zetels in de Zuidwestafrikaanse wetgevende vergadering. De Verenig de Partij van Smuts behaalde hier drie zetels. Volgens waarnemers zal Malan thans bijna ongehinderd volledige uitvoe ring kunnen geven aan zijn politiek van apartheid (scheiding der rassen). Bommenwerpers in actie boven Malakka Guerrilla-schuilhoeken in de jungle ten Noorden van Koeala Loempeiy- dë federale hoofdstad van Malakka, zijn gisteren door vliegtuigen van de RA* met bommen bèstookt. Het gedreun van de ontploffingen deed de inwoners van Koeala Loemper aanvankelijk den ken aan een aardbeving. G. A. A. Dunne, Brits leider van eer» rubberplantage te Pahang, is Donder dag door opstandelingen vermoord. ^AN vele mannen en vrouwen uit alle lagen van de bevolking heeft het Nederlands Instituut voor de Publieke Opinie de vraag voor gelegd: „Vindt U het juist of niet juist als een meisje een jongen uitnodigt om eens uit te gaan naar een concert of naar iets anders?" Dit zjjn de antwoorden, die het NIPO kreeg: Is juist 45% Is niet juist 40% Geen oordeel 15% Bijna evenveel ondervraagden vinden het niet juist als wel juist, dat een meisje een jongen uitnodigt mee uit te gaan. Op de vraag van het NIPO „waarom" zijn de belangrijkste argumen ten van de voorstanders: „Zie er geen kwaad in, niet op tegen" door 34%, „man en vrouw zijn gelijk, moet men gelijk stellen" door 20% en „vrijheid, blijheid", „wordt het leven beter, ruimer" door nog eens 11% van de voorstanders genoemd. 4% van hen meent, dat „het goed is gezamenlijk de kosten van het uitgaan te betalen", „omdat het meisje toch immers ook verdient" en „laat ze ook maar eens be talen!" Anders denken de tegenstanders erover: 61% van hen meent: „Dit hoort niet", „dit kan een meisje niet doen", „dit is tegen de vormen". Nog eens 30% van hen meent, dat „het initiatief daartoe van de man moet uitgaan", „het meisje gevraagd moet worden". Ten slotte vindt 1% van hen, dat „de man moet betalen". Mannen meer voor het idee dan vrouwen. Jonge mensen voelen er meer voor dan oudere mensen. Grote verschillen van oordeel treden op in de verschillende lagen van de bevolking. 48% van de mannen vindt het juist, 39% van de mannen onjuist dat een meisje een jongen zou vragen mee uit te gaan. Van de vrouwen daarentegen vindt slechts 42% het juist, maar 41% onjuist dat het meisje zou vragen. In de leeftijdsgroep van 2325 jaar vindt het NIPO 52% vóór en 37% tegen het idee! Bij de oudere mensen boven de 35 jaar even veel tegenstanders als voorstanders. Naarmate de ondervraagden langer op school gezeten hebben zijn zij er meer voor dat een meisje een jongen vraagt eens mee uit te gaan. Onder de ondervraagden met lagere schoolopleiding vindt het NIPO 39% vóór en 42% tegen. Onder de ondervraagden met MULO-vak- onderwijs 48% voor, 41% tegen en onder de mensen met HBS/gym- nasiumopleiding 54% vóór en 30% tegen het uitnodigen door een meisje. Ten slotte blijken de Gereformeerden en de Katholieken het meest tegen het uitnodigen door het meisje te zijn. Het NIPO vindt: Meisje jongen uitnodigt mee uit te gaan: Juist: Niet juist. Gereformeerden 29% 54% Katholieken 32% 56% Ned. Hervormden 43% 36% Geen kerkgenootschap 68% 23% De Ned. Hervormden en de mensen niet aangesloten bij een kerk genootschap vipden het in meerderheid juist, dat een meisje een jon gen uitnodigt mee int te gaan. VALSE DOLLARS ACHTERHAALD De politie van Bologna heeft de hand gelegd op een hoeveelheid valse dollars ter waarde van 200 millioen lire. Volgens de bladen zouden deze valse dollarbiljetten in de Verenigde Staten zijn gedrukt en via Frankrijk naar Italië zijn gesmokkeld. Zij moeien worden geplaatsv (Van onze Haagse redacteur) De Gewestelijke Arbeidsbureaux hpbben, naar wij vernemen, van het ministerie van Sociale Zaken, richtlij nen ontvangen in verband met het feit, dat in de komende maanden vele per sonen uit Indonesië zullen komen, die in het arbeidsproces moeten opgenomen worden. Men verwacht daarbij nog heel wat meer moeilijkheden te ondervinden dan bij de gedemobiliseerden het geval is. Begin Juni stonden 181 gerepatri eerden als werkzoekende ingeschreven. Eind Juni was dit aantal reeds tot 245 aangegroeid en een zeer sterke stijging wordt in de komende maanden ver wacht. DE DWERG WAS KWAAD. De politie te Napels speurt naar een 30-jarige dwerg, Salavatore Guadagno, die uit zijn woning is gevlucht na zijn vrouw in een vlaag van jaloezie vijf keer met een mes gestoken te hebben. UEN plan tot drooglegging van een gedeelte van ons voormalig Almere, van de Zuiderzee dus, schijnt reeds in de 17de eeuw te zijn geopperd. Een zoon van de beroemde wiskundige Si mon Stevin, Hendric genaamt, heeft reeds in een in 1667 verschenen boek werk „Wis-constich Filosofisch Bedrijf" de mogelijkheid van afscheiding en af damming van Zuiderzee en Noordzee aangeroerd, alsmede het graven van een soort Noordzee-kanaal „deur Wy- kermeer en Beverwyc tot inde Noort- zee". Hoe het ook zij, en daargelaten, in hoeverre hier van een serieus plan kan worden gesproken, dan wel dat we het moeten verwijzen naar het gebied der fantastische plannen zonder wer kelijkheidszin, zeker is wel, dat het denkbeeld van gehele of gedeeltelijke drooglegging der Zuiderzee reeds lange tijd veler aandacht heeft gevraagd. We slaan bijna twee eeuwen over en bepalen onze aandacht een ogenblik bij een plan, dat werd ontvouwd door J. Kloppenburg en P. Faddegon Pzn. In een boek „De indijking en droogma king van de Zuiderzee en het IJ, met kanalen vanaf de IJsel bij Arnhem langs Amsterdam tot in de Noordzee; voorgesteld en aangeprezen als een krachtig middel tot verheffing van han del, scheepvaart en landbouw in Ne derland". Ondanks het aanprijzen van de auteurs, werd weinig aandacht aan dit werk geschonken. Met betrekking tot de inpoldering van de Zuiderzee werd zonder meer voorgesteld, de ge hele zee in te polderen tot de lijn de Ven (Andijk) naar Staveren in Fries land. De IJsel zou worden gekanali seerd, langs de kust van Friesland wor den geleid, en ten slotte middels een uitwateringssluis zijn water lozen in het resterend gedeelte van de Zuider zee. Van Den Helder af zou verder eiland aan eiland met elkaar door een afsluitdijk worden verbonden. Maar genoeg over dit, weinig be kende plan. Meer belangstelling trok het plan-Van Diggelen In tegenstelling met het voorgaande plan, dat was ontworpen en verdedigd door leken op het gebied der water bouwkunde, begaf de ontwerper van dit plan, door hem verdedigd en be sproken in het boek „De Zuiderzee, de aan, dat het plan zodanig kon worden verbeterd, dat het wèl voor uitvoering in aanmerking kwam. Geldelijk voor deel zag hij verder niet in de onder neming, en raadde de staat dan ook de onderneming af, ook al, omdat hij de noodzakelijkheid van uitvoering geenszins inzag. Het resultaat was dus pover. De maatschappij van grondcrediet kon zich met deze uitspraak niet ver enigen. Een nieuw plan werd ingediend door Er is heel wat/over gepraat en geschreven Friese Wadden en de Lauwerszee, hare Echter vestigde minister Rochnssen bedijking en droogmaking", zich meer de aandacht van de maatschappij van op technisch gebied. Dit boek ver- grondcrediet op deze Zuiderzee-kwes- scheen in 1849, één jaar nadat het vo- tie, en deze maatschappij droeg op haar een Particulieren, kortweg het rige werk was verschenen. De schrij- beurt aan de inspecteur van 's Rijks "c.°™, R'ochussen-Bosch-Van Rand- ver wilde de gehele Zuiderzee met de waterstaat, J. A. Beijerinck, op het ma- ^k" genaamd, naar de heren J. S. Wadden en de Lauwerszee afsluiten en ken van een ontwerp tot drooglegging Bos' Graaf va" Randwyck en droogleggen, doch zó, dat een brede van het Zuidelijk gedeelte van de Zui- mr' Rochussen, in de geschiedenis open verbinding overbleef tussen het derzee. Het bekend geworden als het Marsdiep en het Vlie, achter de aaneen plan-Beijerinck plan-Stieltjes gesmede eilanden Texel en Vlieland, dienovereenkomstig afsluiting Dit plan was feit€lÜk een bewerking die bovendien aan de Oostzijde nog met slelcle aiensovereenkomstig afsluiting Beiierinck door ir T J een flink stuk in te nnlderen ffehied v00r van Enkhuizen af via Urk naar zouden worden vergroo Het water een P™t ten Zuiden van de Ketelmon- ftlelt3f- Bet ,,was ««Wak al- van de Msel een puzzle waarmede ding '"^l), en droogmaking van de 'e™' dat de afsluitdijk van het in te alle ontwerpers tot dr. Lel'y toe, heb- oppervlakte daarbinnen. Van afsluiting twanTte liggen8 D^^ma^e^door de door brede stroombanen langs de kus- veiaer se®n sprake, ae opzet was aus ko t innpn tPrwiii wnrt<? ten van de Zuiderzee te projecteren, aanmerkelijk bescheidener dan de bei- a c b j e r d afsluitdijk een boezem De ingenieur van de Rijkswaterstaat, de voorafgaande plannen. Ook hier dus bestaan een B. P. G. van Diggelen te Zwolle, de ^eer de IJselmond in het geding. U JVen bestaan- auteur van het werk, had meer succes Waarom deze er buiten gelaten was? Er kwam opnieuw een staatscommis- dan zijn voorgangers. Het trok grote Zou men de IJseI binner de afsluiting Sle> ditmaal onder voorzitterschap van belangstelling, en de regering vond het nemen- dan zou een eventueel binnen- de bekende waterstaatkundige-histori- nodig, aan twee inspecteurs van 's Rijks ™eer aP°edig ondiep worden, en daar- cus mr. G de Vries Az„ terwijl later waterstaat, Ferrand en Van der Kun, door onbevaarbaar, door het in het als voorzitter mr. Fock fungeerde. Ver- op te dragen over het plan aan haar Welwater aanwezige slib. Verder der hadden een dijkgraaf, vier leden rapport uit te brengen dat overigens vreesde men ook last te krijgen met van colleges van gedeputeerde staten, vnl. nog een uiteenzetting van de grote het water van die rivier zelf. en een aantal technici op waterstaat- economische voordelen, aan bedijking De minister van Binnenlandse Zaken, gebied in de commissie zitting. verbonden, bevatte. Het rapport ver- Heemskerk, stelde daarop een raad van Een verslag werd reeds op 21 April scheen spoedig: 3 Nov. 1849 reeds werd de waterstaat in, waarvan voorzitter 1873 uitgebracht, welke de zaak als on- het uitgebracht, maar het werd eerst was de bekende waterstaatkundige, de derneming niet winstgevend vond, en in.1867 bekend gemaakt. Er werd in hoofdinspecteur F. W. Conrad, terwijl medewerking van de staat in elk ge- geadviseerd, om het plan door een verder nog een inspecteur en vijf val noodzakelijk. Het oordeel over het staatscommissie te laten onderzoeken, hoofdingenieurs van de waterstaat in plan zelf luidde echter vrij gunstig. waaraan echter geen gevolg is gegeven deze commissie zitting kwamen nemen. Aangezien de commissie medewer- Civ, rl J..„ De Verenigde Staten hebben het de fensiecomité en het militaire comité van de organisatie van het Noordatlantisch Pact uitgenodigd voor een bijeenkomst te Washington in het begin van Octo ber. Volgens de mededeling van Johnson, de Amerikaanse minister van defensie, zal het defensiecomité besprekingen voeren over „het werk en de vorderin gen met het oog op de inrichting van een toereikende defensie van het Noordatlantisch gebied sedert de laat ste bijeenkomst in April j.l. te Den- Haag". Johnson is voorzitter van het comité. Een dode en twee gewonden bij botsing te Bussunt Een bus met personeel van de KLM is te Bussum tegen een boom gebotst, toen de chauffeur trachtte uit te wij ken voor mevr. S. uit Laren, die plot seling, met de fiets aan de hand, de weg overstak. Mevr. S. werd desondanks door de bus meegesleurd. Zij overleed enkele uren later. De rechtervoorzijde van de bus werd door de botsing ge heel ingedrukt. Twee der buspassagiers moesten in het ziekenhuis verbonden worden. Weinig animo voor Belgisch Koreakorps De aanmelding van Belgische vrij willigers voor Korea verloopt niet volgens de verwachtingen, aldus ver neemt U.P. van d^ zijde van het Bel gische ministerie van Buitenlandse Zaken. Een woordvoerder verklaarde, dat zich in drie dagen slechts 159 per sonen hadden gemeld voor het te vor men bataljon van duizend man. In ons land meldden zich in enkele da gen ruim duizend gegadigden. Van de genoemde 159 Belgische vrijwilligers zijn er bovendien slechts 102 voor de dienst geschikt bevonden. Zonder twijfel dus een deskundig king van de staatnoodzakelijk" had lichaam. geacht, vroeg het comité aan de re- Deze raad kreeg nu te beoordelen: gering een subsidie van f 25o._ per ha, a. of de uitvoering naar de hoofd- maar zó bleek de zaak ook weer niet trekken van het plan mogelijk was; bedoeld.subsidie werd niet verleend, b. of de uitvoering aan particulieren P*e regering deelde echter mede, dat ter gewekt, en reeds in 1864 werd bij kon worden overgelaten, dan wel of het werk beter door de staat zelf kon de regering een request ingediend door uitvoering van staatswege aan te raden worden uitgevoerd, een aantal waterschapsbesturen, waar- was. Over de pogingen van de regering, in werd gevraagd afsluiting en droog- De raad kwam tot een afwijzende om uit het slop van plannen en com- making ter hand te nemen. conclusie maar nam de mogelijkheid missies te geraken, een volgende keef. en nog veel minder aan de suggestie van beide ingenieurs, ir. Van Diggelen het maken van een ontwerp op te dra gen, indien uitvoering van het plan wenselijk zou schijnen. De publieke belangstelling was ech- Hongaars generaal naar Oostenrijk gevlucht? Naar uit doorgaans geloofwaardige bron wordt vernomen zou de Hongaar se generaal Laszlo Virag met zijn vrouw naar Oostenrijk zijn gevlucht. Dit zou de eerste hogere officier in actieve dienst zijn, die naar de Wes telijke landen is gevlucht. Kortgeleden nog voerde hij het be vel over een legercorps. INDONESISCHE ADELBORSTEN NAAR DEN HELDER. Naar wij van het Indonesische hoge commissariaat vernemen zullen op 4 September 23 Indonesische adelborsten in Nederland aankomen, die op het instituut van de Koninklijke marine te Den Helder een opleiding zullen ontvangen. DEMONSTRATIE MET GLOSTER EN METEOR BIJ BALLONRACE Tijdens de demonstraties, die mor gen de start van de internationale ballonrace te Amsterdam voorafgaan, zal majoor G. Sondervan behalve met de Fokker SII ook met een Gloster Meteor toestel demonstreren. „ROTTERDAM-AHOT" GESLOTEN. Gisteravond omstreeks zes uur is het gedeelte van de Rotterdamse ha vententoonstellingen. dat op „Dijkzigt" is opgesteld, officieel gesloten.

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 5