Een algemene oorlog kan voorkomen worden Verbitterde strijd in Korea Stichting van de Arbeid heeft nog geen accoord bereikt Kort Bestek VERENIGDE NOORD-HOLLANDSE DAGBLADEN Geen oorlogsmateriaal meer naar Oost-Europa Banden tussen Indonesië en Australië van historische aard naar Gnthuld Zaterdag 2 Sept. 1950 DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN 147e Jaa-rgang No. 205 ft ge r troepen der ar Duitsland TRUMANS ACHT PUNTEN VOOR DE WERELDVREDE' Men vergisse zich niei in onze kracht" Bede tot God om moed en sterkte Westelijken overwegen staking der leveringen DJAKARTA ANTWOORDT SPENDER been volkenkundige ol sociale overwegingen Kiezen of delen Hamsterwoede in Belgie Haman heroverd, Jongsan prijsgegeven Amerikanen bij Naktong 16 k.m. teruggetrokken Regering zal Woensdag beslissing nemen Werkgevers willen tiek eerst met de arbeidersvertegen overbrugging Spender heeft bezwaren teger, Britse houding Nu we toch de zes kruisjes gepas seerd zijn: De heer William Macky uit het Engelse plaatsje Penicuik die er in z'n jonge jaren behagen in schiep zijn hoepel hoog in een boom te gooien totdat dit speeltuig op een kwade dag in de takken bleef hangen, kreeg dezer dagen (65 jaar na 'het treurige voorval) toen de bewuste boom wegens straat verbreding werd omgehakt, zijn hoe pel weer terug. Hij was er als een kind zo blij mee. Nog een happy end: De vader van de Kretense „Julia" en „Romeo's" broeder hebben een klim- tocht in de bergen ondernomen naar de plaats waar men meent dat de jon gelieden verborgen zijn om te pogen de ontvoeringskwestie in der minne te schikken Indien het meisje uit eigen beweging met haar aanbidder wil trou wen, zal Pa zich er (ter voorkoming van een burgeroorlog) in vredesnaam maar bij neerleggen. Ten slotte nog een verhaal over liefde en neerleggen: Zen dame uit San José in Californie wam de rechter vertellen, dat haar liefhebbende echtgenoot de vaste ge- ■voonte had des avonds een geladen pistool op het nachtkastje te leggen waarbij manlief dan met zware stem de dreigende woorden placht uit te spreken: „Vandaag of morgen gebeurt hier nog es een moord!" Het verzoek tot «ohtscheiding wend ingewilligd. Enge'and toch bij het plan-Schuman Nederlands bataljon naar Korea? Militairen lichting '49-11 komen 2 October op Weerbericht c BUREAU: ADMINISTRATIE Voordam 9, Tel. 3320 Postgiro 187294 REDACTIE: Achterdam 20, Tel. 2274 Directie: J. BIJLSMA en C. KRAK Hoofdredacteur: A. KAPTEIN ALKMAARSCHE GQU TARIEVEN: Advertenties: 16 ct. p. m.m. Familieberichten 20 ct. p. m.m. Vraag en Aanbod (alleen 2e hands goederen) tot 15 woorden 1.elk woord meer 5 ct. Uitslui tend contant. Abonnementen 1.50 per maand, 4.50 per kwar taal plus incassokosten. lling legde mevrouw ns aan'de voet van monument >nt Truman: onferentie heeft presi- rklaard, dat hij op het an plan is de garni- t de Amerikaanse tróe- itsland te vergroten, ïse zevende vloot zal van Formosa worden na afloop van de oor- >e president zeide niet lorden op een vraag of n van de V. N. de iad in Korea zouden Terugkomend op de a deelde Truman me degeld moet worden in een vredesverdrag met de geallieerden aan, g tegen Japan hebben ede diegenen, die thans i in Japan hebben, deed op de Westeuro- beroep de controle op trategische goederen en de Sowjetunie te ver- slotte laakte hij de narbeiders wegens hun ederen uit de Sow jet tiet aan hen de buitén- ier V. S. op te stellen. ndse arbeids- n in ons land Haagse redacteur) de textielindustrie in ;t aantal buitenlandse voornamelijk Duitse ij vernemen, niet onbe- imen. Ook de aanwer- mde arbeiders voor de nen wordt voortgezet, elgische grensarbeiders, werkzaam is, liep na srk terug. Op 1 Juli 1.1. Belgen, waarvan 3320 i mannen. Over de drie nciën verdeeld: In Zee- en en 2074 mannen; in 1926 vrouwen en 1614 imburg 506 vrouwen en jst overeenkomst ongarije af ng van het Vaticaan is t, die gisteren werd ge- Hongaarse regering en ïlieke kerk in dat land stand gekomen. De loppen hebben gedacht, icana, de eisen van de ten inwilligen, en door st te redden wat er te regeling van de betrek- erk en staat is echter eid van de Heilige i zaak die van belang dienstig leven van het s uitgaat boven de be- plaatselijke bisschop- o-Vaticana. \LÏE WORDT RZÏCHTIG. t de uitgifte van pas- izen naar communisti- lerkt. Deze maatregel van kracht blijven, kwestie opnieuw in >men worden. IN EEN RADIOREDE in de toon van een „praatje hij de haard" heeft president Truman nog eens in een achttal punten de richtlijnen van de Amerikaanse buitenlandse politiek duidelijk kenbaar gemaakt. Deze zijn achtereenvolgens: Men dient te trachten vrede en veiligheid te bereiken door middel van de Ver. Naties. Korea dient een vrij, onafhankelijk land te worden. Voorkomen moet worden, dat de gevechten in Korea zich tot een „algemene oorlog" uitbreiden. Op het Chinese volk dient een beroep te worden gedaan zich niet in de Koreaanse oorlog te mengen en te strijden tegen de strijdkrachten van de V.N. Oplossing van de kwestie Formosa op vredelievende wijze door een internatio nale regeling. Vrijheid voor alle landen van het Verre Oosten. Verwerping van alle aggressieve en preventieve oorlogen en ten slotte mobilisatie van alle hulp bronnen teneinde de kracht te scheppen, welke de vrede stabiel zal maken. Truman nodigde alle landen van de wereld uit zich „in dit grote werk" bjj Amerika te voegen. Amerikanen strijden met mannen van vele landen in Korea om orde en wet in de wereld te handhaven. Geschiedde dit niet dan zou men zich tegenover de verschrikkingen van een nieuwe wereldoorlog geplaatst zien „en wij voor ons deel hebben niet het plan dit te laten gebeuren. Amerika heeft het Handvest der Ver. Naties getekend en daarmede plechtig beloofd te streven naar vrede en veiligheid door middel van deze organisatie. Wij hebben ons woord gestand gedaan en zijn daarom Korea te hulp gesneld. „Wij zullen nooit van deze belofte terugkomen". Amerika, zo zeide Truman, heeft geen rvE PRESIDENT verklaarde, dat de ge- vechten in Korea niet tot een alge mene oorlog zullen leiden „tenzij de communisten andere legers en andere legeringen in de strijd mochten wer pen". Hij zeide met klem, dat de "om- munistische invasie in Korea zijn hoog tepunt had bereikt. Het enige, dat ons te doen staat, is deze invasie vernieti gend af te slaan. Truman sprak op nieuw de hoop uit, dat het Chinese volk niet misleid of gedwongen zou worden aan de strijd tegen de Ver. Na ties deel te nemen. Daarbij zou slechts het communistische imperialisme baat vinden. Amerika's kracht. Het Amerikaanse staatshoofd waar schuwde de Sowjetunie, dat zij geen te kleine dunk moet hebben van de economische kracht van Amerika, wan neer het genoodzaakt wordt zich te verdedigen en de vrede te bewerkstel ligen. Hitier en de Japanse generaals hebben zich tien jaar geleden deerlijk misrekend, zo zei hij, toen zij meenden, dat wij niet bekwaam waren onze economische kracht te gebruiken om de aggressie te overwinnen. Laat mogelij ke aanvallers deze heden niet maken! ander doel in Korea dan het land tot een verenigde vrije en onafhankelijke natie te maken. Vrijheid voor alien. Amerika wenst Formosa noch enig deel van Azie voor zich zelf. De op dracht van de zevende vloot is For mosa buiten het conflict te houden. Ons doel is niet verovering doch vre de .Wij zijn voor vrijheid in het Verre Oosten. Daarom strijden wij in Korea en daarom heeft Amerika de Philip- pijnen geholpen een onafhankelijk land te worden en ook andere Aziatische landen had Amerika hierin gesteund. Rusland heeft nooit vrijwillig een ver worven gebied in het Verre Oosten op gegeven en het heeft nog nooit onaf hankelijkheid geschonken aan een land, dat onder haar overheersing is geval len. Truman kondigde aan, volgende week een toespraak over 't „thuisfront" te zullen houden. Hij zal dan verkla ren wat de regering van plan is en „hoe ieder burger zijn aandeel op zich kan nemen in het kader van de inspannin gen van de natie". De president sloot zijn grote rede met de woorden: „De taak, die ons ge- liefd land is toegevallen is een belang rijke. Bij de uitvoering hiervan vra gen wij God ons te reinigen van alle zelfzucht en laagheid en ons kracht en moed te geven voor de komende tijd". Verwacht wordt, dat de Amerikaan se minister van Buitenlandse Zaken, Dean Acheson, weldra met Engeland en Frankrijk besprekingen zal voeren over maatregelen, die kunnen worden genomen, teneinde de achterdeurtjes, waardoor oorlogsmateriaal de Russi sche invloedssfeer zou kunnen bin- De Indonesische regering is Percy Spender, de Australische minister van bui tenlandse zaken het antwoord op zijn verklaringen inzake Nieuw-Guinea niet schuldig gebleven. Zij heeft nogmaals een uiteenzetting van de motieven voor haar eisen gegeven. Daarbij baseert zij zich vooral op de historische verbonden heid tussen Westelijk Nieuw Guinea en Indonesië op het gebied van bestuur, economie, handel en scheepvaart. Maar ook worden de overeenkomsten der RTC nog eens weer aangehaald. Daarin wordt gezegd, dat de status van dit gebied binnen een jaar zal worden vastgesteld. Indien Nederland het mocht overdragen, dan zal het dit alleen aan Indonesië doen Wij baseren, zo heet het verder, onze aanspraak niet op ethnologische en rassiale gronden, zoals minister Spen der naar voren bracht. Indien wij dat zouden doen, kunnen wij op dezelfde gronden ook op de onder Britse con trole staande gebieden, zoals Noord- Borneo en Malakka, aanspraken laten gelden; wij zijn dit echter niet van plan. Voorts wordt gezegd, dat Australië geen recht heeft Indonesië te dwars bomen in zijn aanspraken ten aanzien van Irian, evenmin als het Australië dwarsboomt in het handhaven van zi'n positie in Oost-Irian. Ten aanzien van de kwestie-Irian Kan het Nederlandse volk kiezen of net steun wil verlenen aan Australië bij zijn verzet tegen de aanspraken van Indonesië of dat het versterking wil van de Nederlands-Indonesische Unie. waarmee dan het vooruitzicht gescha pen wordt van de bevestiging ene? blijvende vriendschap tussen het Indo nesische en het Nederlandse volk. Het Australische volk dient zich er van bewust te zijn, dat een goed oe- grip van de Indonesische aanspraken een blijvende vriendschap zou vestigen tussen de volken van Indonesië en Australië als buurlanden nenkomen, af te sluiten. De zaak zal waarschijnlijk op de conferentie van New York ter sprake komen. De geallieerde hoge commissie voor West-Duitsland overweegt een verbod van handel in strategisch belangrijke goederen tussen de Westduitse repu bliek en de landen van het Oostelijk blok. Dergelijke maatregelen werden door de gehele Westelijke wereld ver wacht, doch voorshands worden ze alleen voor Duitsland overwogen. Er zal zorg voor worden gedragen, dat er niets meer over de zonegrens gaat. dat bruikbaar is voor de Russische oorlogsindustrie. Volgens een bericht uit Londen overwegen de geallieerden veel ver der gaande maatregelen. Men acht het dwaas, de betrekkelijk beperkte handel van Duitsland met het Oosten te verbieden, zolang de veel omvang rijkere handel van de andere weste lijke staten niet gestaakt wordt. Frankrijk en Engeland hebben b.v omvangrijke orders lopen. Geruchten over een ophanden zijn de invoering van de rantsoenering van diverse levensbehoeften hebben geleid tot een ware hamsterwoede bij onze Zuiderburen. Vooral lucifers, zeep en suiker worden ingeslagen, hoewel lu cifers een bekend Belgisch exportarti kel zijn en de suikerbietenoogst dit jaar zo groot is, dat een gedeelte hier van uitgevoerd kan worden. In de meeste Belgische bladen wordt de huisvrouw aangespoord redelijk te zijn en het Belgische distributieappa raat niet in gevaar te brengen, omdat er geen enkele reden voor zorg is. De Belgische regering is bezig een voorraad aan te leggen en voorzorgs maatregelen te nemen om een hausse in zekere producten te ondervangen. Veiligheidsraad Vertegenwoordiger van Z -Korea wordt gehoord De Veiligheidsraad kwam gister avond opnieuw bijeen, thans onder voorzitterschap van de Britse gedele geerde Sir Gladwyn Jebb. De voorzit ter verzocht de Zuidkoreaanse verte genwoordiger plaats te nemen, daar het Koreaanse vraagstuk als nummer één op de agenda stond. Jacob Malik (Sowjetunie), die aanwezig was, viel de voorzitter direct aan over dit be sluit. Malik herinnerde er aan,, dat Rus land in Augustus een voorstel had in gediend vertegenwoordigers der beide Koreaanse partijen in verband met de kwestie uit te nodigen. Ook bij de be handeling van de problemen over In donesië, Kasjmir en Palestina waren twee partijen gehoord. Er was volgens Malik geen reden om van deze ge woonte af te wijken Met negen stem men tegen één werd besloten de Zuid koreaanse afgevaardigde toch te ho ren. Rusland stemde tegen, Engeland onthield zich. De Raad komt Dinsdag avond weer bijeen. Ue unerikaanse soldaten, die ten Noorden van Taegoe vechten, maken van een korte pauze in de strijd gebruik om zich bij de rivier op te frissen, hetgeen na h°t heen en weer trekken over de stoffige wegen en door de bergen geen overbodige luxe is. De hevige Noordelijke aanvallen aan het front bij de Naktong en in het Zuiden, die Donderdag een aanvang namen, worden nog steeds voortgezet, al stuit de vijand op vele plaatsen op hardnekkige tegenstand van de strijdkrachten der Ver. Naties. Hoe heen en weer golvend de strijd wel is bewijst wel, dat Haman, het belangrijke bastion jn het Zuiden, dat door Noordelijke stoottroepen was veroverd, Vrijdagavond na een dag van bloedige gevechten door eenheden van de 24ste Amerikaanse infanteriedivisie werd heroverd. De stad Jongsan 32 km ten Noorden van Masan, is in handen van de vijand gevallen. De Ameri kaanse Naktonglinie is thans zo goed als uitgewist. De troepen hebben zich op nieuwe stellingen, meer dan 16 km ten Oosten van de Naktong, teruggetrok ken. Twee Amerikaanse bataljons zijn deels geïsoleerd op de Oostelijke oever van de rivier. Over de strijd bij Haman wordt nog gemeld, dat het Amerikaanse regi ment dat de stad heroverde, ruim drie km voorbij de plaats trok en zich weer in het bezit stelde van twee heuvel- LONEN EN PRIJZEN Naar wij vernemen heeft het overleg in de Stichting van de Arbeid tussen de vertegenwoordigers van de ondernemers- en werknemersorganisaties en de regering over de lonen en prijzen, dat gister werd voortgezet, niet tot over eenstemming geleid. Maandag zullen in de Stichting van de Arbeid opnieuw besprekingen tussen de ondernemers- en werknemersorganisaties worden ge houden. Het ligt in de bedoeling, dat door de regering Woensdag een beslissing zal worden genomen met betrekking tot het vraagstuk van lonen en prijzen. Uit mededelingen, verstrekt door de werkgeversorganisaties en de Raad van Vakcentralen, blijkt, dat er Don derdag in de vergadering van de Stichting van de Arbeid geen over eenstemming kon worden bereikt. Gis teren heeft de interdepartementale commissie voor de loon- en prijspoli- GEEN ALGEMENE 1PLEIDING IN V.S. inse senaatscommissie nde diensten heeft de i het wetsontwerp be- ene militaire opleiding president Truman to' ld. De officieren, no lduizenden jongelui op et oog op de oorlog in liet worden gemist, al- Nederland en Nieuw-Guinea De Australische minister van Bui tenlandse Zaken, de heer P Spendei zou bij zijn bezoek aan zijn Britst I ambtgenoot Bevin bezwaar hebber gemaakt tegen uitblijven van Britse [steun aan het Nederlandse standpunt in de kwestie Nieuw-Guinea. Spendei zou bij Bevin hebben aangedronger J op krachtige ondersteuning van de ^Nederlandse aanspraken. Volgens de Britse opvatting zou he niet opportuun zijn zich te mengen ir» j e -mende onderhandelingen tusset ede» 'and er Indonesië over Nieuw Aan de uitsla* daarvan be •me?' volSens het Engelse in- het huidige stadium nog niet wanhopen. dat journalisten toch maar een gevaarlijk beroep hebben, moge blijken uit de wederwaardigheden van de collegae, die gisteren met een Utrechts comité, speciaal opgericht om de binnen- en buitenlandse bezoe kers van de komende jaarbeurs het verblijf in de Domstad zo veel mo gelijk te veraangenamen, bij wijze van voorproefje een bezoek aan de stads vijnkelder van Feinje aan de Oude gracht brachten. Of het aan de ste delijke alcoholica te wijten geweest is dan wel als een nuchter geval van overbelasting beschouwd moet wor den zullen we wijselijk in het midden laten, doch toen een vijftiental leden van het gezelschap met een op maxi maal zes personen berekend pontje de gracht wilde oversteken, leed di* vaartuigje halverwege de overtocht schipbreuk, zodat allen in het drab bige water terecht kwamen. De enige die er nog voordeel uit wist te putten was een mede-schipbreukeling-foto graat, die fluks naar de wal zwom en met 'n droog gebleven camera het plaatje van de dag schoot. Over oaantjes gesproken: De koningin - moeder van Egypte, die zich de woede van zoonliel Faroek op de hals ge- naald heeft, omdat zij het huwelijk tussen haar dochter en een niet- iiohammedaan goedkeurde, weshalve de koning haar alle bezit ontnam, heeft haai suite in een Californisch hotel (ad 61 dollar per dag1 moe- en opgeven en verklaarde 'egen- over een aantal journalisten' „Mis schien kan ik wel ergens een -jaantje krijgen". J-JOEWEL het niet mee zal vallen koningin-moeder Nazli aan een ge- niiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiniiiiui schikte (en lucratieve) bezigheid te helpen, maakt ze toch in Amerika de beste kans, want het aantal werk nemers in de V.S. is in Augustus met een dikke millioen tot het record aantal van 62.367.000 gestegen. Nog een bericht over werkverschaf fing dat we gemakshalve in dezelfde ambeiijke taal laten waarin het ons gewerd: de Minister-President, Mi nister van Algemene Zaken, het wenselijk achtende over te gaan tot coördinatie van de bij de diverse rijksinstanties benodigde installaties' voor de uitvoering van de specifieke ronskaartenwerkzaamheden en cen tralisatie van alle verder nog voor komende werkzaamheden op pons- Kaarten-gebied, heeft bepaald dat met ingang van 1 October 1950 een .Rijks-centrale voor Mechanische Administratie" (R.M.A.), wordt in gesteld, welke zal ressorteren onder Is het nu Nieuw Gui-nee-ja of Nieuw Gui-ja-neeT het Ministerie van Binnenlandse Zaken. Als laatste arbeids-bericht delen wij onze geachte clientèle mede, dat de 68-jarige Pablo Picasso, leider van de abstracte school der moderne schilderkunst, thans een bundel ge dichten gefabriceerd heeft. woordigers gesproken en vervolgens een conferentie gehouden met de af gevaardigden van de werkgevers en ten slotte beide groepen gedelegeer den ontmoet. Deze gemeenschappelij ke bespreking za] Maandag a.s. wor den voortgezet. De drie vakcentralen blijven van oordeel, dat behalve de invoering van maatregelen ter beheersing van de prijzen een algemene loonsverhoging van vijf procent op korte termijn noodzakelijk is. Van deze zijde stamt ook de mededeling, dat de regering voornemens is, Woensdag een beslis sing te nemen. De werkgevers, die het zeer betreu ren, dat de vakcentralen mededeling hebben gedaan van de inhoud hunner voorstellen, staan overigens op het standpunt, dat er wel degelijk maat regelen moeten worden genomen. Men ban niet onmiddellijk tot het ne men van maatregelen overgaan. Eerst moet de gehele zaak gedurende enige maanden in een sfeer van rust wor den bestudeerd. Intussen menen de werkgevers wel, dat er reeds thans bepaalde overbruggingsmaatregelen moeten worden genomen, totdat men over enige maanden een definitieve oplossing heeft bereikt. Deze maatre gel zon moeten zijn een uitkering in eens of in termijnen. Gedacht wordt aan een bepaalde loontoeslag. De moeilijkheden, die een onver wijlde oplossing van het probleem verhinderen. Innen voor de verschil lende bedrijfstakken zeer uiteen. Overigens zullen de werkgevers organisaties zich onthouden van uit eenzettingen over de opvattingen, die hunnerzijds ter kennis van de vakor ganisaties zijn gebracht. Engeland zal zich waarschijnlijk op de een of andere bijzondere wijze bij het plan-Schuman aansluiten, wanneer de besprekingen, die thans in Parijs worden gehouden, meer licht werpen op de economische, dan op de zuiver grondwettige aspecten van de werking van het plan. De onderhandelingen worden in Londen met grote belang stelling gevolgd. toppen. De gevechten van Vrijdag worden beschreven als de bitterste van de gehele oorlog. Soldaten, die geen munitie meer had den, vochten verder met bajonetten, messen en geweerkolven. Een Noor delijk soldaat, die met een Amerikaans korporaal in een tweegevecht was ge wikkeld in een eenmansgat op een heu veltop, werd gewurgd. Elk beschikbaar vliegtuig kreeg Vrijdagmorgen op dracht in te grijpen in de strijd aan het front. Zwartbeschilderde Noorde lijke vliegtuigen hebben Vrijdag een ongewapend verkenningsvliegtuig van het Amerikaanse leger neergeschoten. Zij wierpen vlugschriften uit en be schoten Zuidkoreaanse troepen. Vanmorgen enkele uren voor het aanbreken van de dag hebben de Noordkoreanen hun offensief langs de Zuidkust hernieuwd met een tankaan- val op de Amerikaanse 25ste divisie, die de toegangswegen tot de haven Poesan verdedigt Het front is hier nog 88 km breed. De hervatting van de aanval werd weer voorafgegaan door zwaar mortier- en artillerievuur. Twee honderd Engelse en Amerikaanse ma rinevliegtuigen zijn de grondstrijd krachten te hulp gekomen. Enkele uren na het begin van de aanval had den de verdedigers nog geen terrein prijsgegeven. Aan het Oostelijke front hebben de Noordelijken Kigje heroverd en de Zuidkoreanen 1 km teruggedreven Een Amerikaanse strijdgroep vertrok uit Pohang om een tegenaanval te onder nemen. Siellig gaan iwee compagnieën Het staat thans wel vast, dat in elk geval 2 compagnieën van de K.L. voor uitzending naar Korea zullen worden gevormd. De regering streeft er naar, een groter contingent, zo mogelijk ter sterkte van een bataljon uit te zenden. Hoewel de officiële aanmeldingster mijn thans verstreken is, bestaat de in druk dat aanmeldingen die na deze da tum binnen komen of zijn binnengeko men, nog wel in behandeling worden genomen. Werd onlangs medegedeeld, dat de dienstplichtigen van de lichting 1949-11, die dit voorjaar met groot verlof wer den gezonden, opnieuw in werkelijke dienst zouden worden geroepen, thans is bij K. B. bepaald, dat deze oproe ping zal geschieden tegen 2 October a.s. Verwachting, geldig tot Zondag avond: Zwaar bewolkt met enke le opklaringen en af en toe enige regen. Matige tijdelijk krachtige wind, aanvankelijk tussen West en Noordwest, later krimpend naar West toi Zuidwest. Weinig verandering in temperatuur Zondag: Zon op 5.54, onder 19.24. Maan op 21.21, onder 13.57. Maandag: Zon op 5.55, onder 19.22. Maan op 21.51, onder 15.09. (LK).

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 1