(inth mr Toenemend gevaar voor Taegoe Volgende week Lagerhuisdebat over Britse defensie Het Westen zal Azse in overleg inzake Formosa betrekken Noordhollands Elftal en E.D.O. speelden een aantrekkelijke partij Vele methoden van inkuilen Houding conservatieven nog onbekend KERKELIJK NIEUWS Onze Schaakrubriek HET CHINESE BEELDJE Het Radioprogramma DONDERDAG 7 SEPTEMBER 1' J ry' Tegenaanml derVN K9HH DoorM-Korea bezet Noordelijke aanval dreigi van vele kanten Volgens de laatste berichten bevin den de Noordkoreanen zich thans zo dicht bij Taegoe, dat hun artillerie de stad onder vuur kan nemen. Twee krachtige speerpunten bevinden zicli thans op elf kilometer van de stad. Zij volgden de terugtrekkende Amerikanen door de bergpassen ten Noordoosten van de stad. Noordwestelijk van Taegoe trekken de Amerikaanse cavaleristen zich terug uit Waegwan, een stad aan de Naktong. De toestand in het Noord oosten, nabij Pohang-, wordt ernstig, doch niet catastrofaal genoemd. Er is hier geen algemene doorbraak van de Noordkoreanen geweest. Overigens is de ontwikkeling aller minst gunstig. De Noordelijken hebben twee pas gevormde tankbrigades, in het geheel ter sterkte van 84 tanks, naar het fiont gezonden. Men ziet hierin een aanwijzing, dat de Noordelijken van plan zijn, hun aanvallen te versterken. De Amerikanen hebben de 24ste in fanteriedivisie, die in reserve was ge houden, in de strijd geworpen, teneinde Kjongdjoe te kunnen houden. Overi gens schijnt de Noordelijke opmars hier (Van onze Haagse redacteur) De herfstinkuilperiode is weer aange broken. Er zal weer op vele manieren worden gekuild. Dit jaar zijn in de land bouwbladen vooral drie manieren van inkuilen op de voorgrond geschoven: de machinale-, de melasse- en de AIV-me- thode. De warme methode is in de mees te vakbladen met de meeste klem ver oordeeld. Zowel de melasse- als de AIV- methode geven steeds aanleiding tot klachten; bijna altijd ligt het dan aan de manier van werken. Beide methodes zijn in wezen zeer goed, maar men houdt zich onvoldoende aan de voorschriften. De machinale methode (met de Eurich-machine volgens Hardeland) is veel minder met fouten behept. Momen teel draait in de meeste provincies min stens één machine en van bevoegde zij de wordt iedere boer. die deze manier van kuilen nog niet heeft gezien, aange raden eens een kijkje te gaan nemen. De machinale methode moet geen vaag begrip zijn uit de vakbladen, doch zij moet algemene bekendheid krijgen door haar zelf te zien. Men stelle een bezichtiging niet uit en ga straks, als de kuil wordt geopend, ook eens het resul taat (waar het ten slotte of gaat) bekij ken enruiken. De Amerikaanse minister van buiten landse zaken, Dean Acheson, heeft op zijn wekelijkse persconferentie ver klaard, dat het uiterst wenselijk is een geschikte vorm te vinden, waarin Wcst- Duitsland zou kunnen deelnemen aan de Westeuropese defensiemaatregelen. Hij kon niet nader zeggen, hoe dit zou gebeuren, maar dit onderwerp zou de volgende week te New York door de ministers van buitenlandse zaken van Frankrijk, Engeland en de Ver. 'Staten worden besproken. In antwoord op een desbetreffende vraag zei Acheson, dat hij goede hoop had, dat Engeland en de Ver. Staten spoedig tot overeenstemming zullen ko- Warenhuis bij elkaar gestolen Twee zusjes, 17 en 18 jaar oud, uit Kalenberg bij Steenwijk zullen zich binnenkort te verantwoorden hebben wegens een grote serie van winkeldief stallen. Met medeweten van hun moe der sloegen zij hun slag in twaalf win kels in Steenwijk en slaagden er in korte tijd in een respectabele voorraad goederen te ontvreemden. Ten slotte liepen zij tegen de lamp bij het ont vreemden van een paar manchetkno pen. Bij huiszoeking vond de politie zoveel gestolen waar, dat de zaal van 't Steen- wijkse kantongerecht ingericht moest worden als „uitstalruimte". Twee amb tenaren hebben dagen lang moeten werken om de inventaris op te maken. Italiaanse vakbonden dreigen met staking Binnenkort zullen de Italiaanse ar beiders een campagne beginnen ter on dersteuning van de door de vakbonden aan de werkgevers gestelde eisen. Zo wel het communistisch getinte Alge meen Vakverbond als de Christelijk- Democratische Vakbond en de Vakbond van de Unitaristische Socialisten heb ben deze campagne goedgekeurd. De eisen houden herwaardering van de lo nen en andere sociale verbeteringen in. inderdaad tot staan te zijn gebracht. Zelfs wordt alweer melding gemaakt van een oprukken van Amerikanen en Zuidkoreanen. Er zijn vliegtuigen tegen de Noordelijken in de strijd geworpen. Pohang werd zwaar bestookt. Munitie- opslagplaatsen zouden zijn geraakt en in de lucht gevlogen. In het Zuiden is een zware aanval op Masan afgeslagen. Zowel de Noordelij ken als de Amerikanen leden hier ern stige verliezen. Iets meer naar het Noorden, bij Jongsan, blijven de Ame rikanen vorderen. ABVV wees Pholien op prijsstijging De Belgische minister-president Pho lien heeft een delegatie ontvangen van het Algemeen Belgisch Vakver bond. Zij vestigde de aandacht van de premier op de gevolgen, die de prijs stijging van sommige producten met zich brengt voor de arbeidersbevol king. Pholien verklaarde, dat de rege ring vastbesloten is maatregelen te treffen om ongewettigde prijsstijgingen tegen te gaan en dat deze aangelegen heid op de eerstvolgende kabinetsraad ter sprake zal worden gebracht. Personentrein liep op goederentrein Op de spoorlijn Rotterdam-Dor drecht is gisteravond ter hoogte van de spoorwegovergang Smeetslandse- dijk een electrische personentrein te gen de achterste wagen van een goe derentrein gebotst. De beide rijtuigen werden beschadigd en het verkeer on dervond een uur vertraging. De elec trische trein was door onveilig sein gereden. Chauffeur verdronken Op de weg van Terneuzen naar Sluiskil is een door de 47-jarige lood gieter F. J. Kool uit Sluiskil bestuurde bestelauto in botsing gekomen met een met vlas geladen vrachtauto met aan hangwagen. De bestelauto reed in het daar ter plaatse 8 meter diepe water van het kanaal TerneuzenGent. De pogingen om Kool uit de cabine te bevrijden, hadden geen succes. Toen de auto enige tijd later kon worden bovengehaald, bleek de bestuurder te zijn overleden. POST VOOR DE „GROTE BEER" Post, bestemd voor militairen aan boord van het motorschip „Grote Beer", op weg naar Indonesië, welke in één der tussenhavens zal worden uitgereikt, moet uiterlijk op 7 Septem ber in Nederland worden ter post be zorgd en post, bestemd voor uitrei king in de haven van aankomst, uiter lijk op 20 September. De brieven moe ten alle worden gezonden aan het veldpostkantoor te Djakarta met ver melding Aan boord van het motorschip Grote Beer. Het Britse kabinet heeft een motie opgesteld, waarbij aan het parlement om goedkeuring gevraagd wordt voor zgn defensieprogram, dat zich uit strekt over een periode van drie jaar en waarvan de kosten geraamd zijn op 3,4 milliard pond sterling. Deze motie komt in behandeling tijdens het de fensiedebat in de spoedzitting van het parlement, die volgende week Woens dag begint en drie dagen zal duren. De regering zal in deze periode een wetsontwerp indienen, dat voorziet in verlenging van de dienstplicht van 18 maanden tot twee jaar. Duitse deelname aan Europese Defensie Ncd. Hervormde Kerk. vier o epen te St. Nicolaasga: J. Pet- tinga te Oostermeer; te Garijp: M. H. Geertsema te Fijnaart. Aangeno men naar Assen (Herv. Evangelisatie): J. Hadders te Amersfoort; naar Heerlen (toezegging): A. C. Jalink te Ophemert. Toegelaten tot de evangeliebedie ning: S. B. Blaauwen te Rotterdam, Os- senburgsingel 144 en F. Kuiper te Ooster end. Gereformeerde Kerken. Beroepen te Watergraafsmeer, va cature D. J. Bocrkoel: J. van Andel te Dieren en vacature D. R. Schippers: J. C. Gilhuis te Rotterdam-Zuid. Bedankt voor AugustinusgaSurhuizum: P. v. d. Schaaf, res.-legerpred'kant te Epe. Christ. Gereformeerde Kerken. Bedankt voor IJmuiden: J. Drent te Amersfoort. Gereformeerde Gemeenten. Beroepen te Dordrecht: F. J. Die- lema te Borsele. men over de verscheping van Engelse machinewerktuigen naar Oost-Europa. Aangaande de kwestie-Formosa zeide Acheson, dat voordat de Franse, Britse en Amerikaanse ministers een besluit zouden nemen tenaanzien van de toe - komst van Formosa en Korea, men Aziatische landen zou raadplegen. Het is tragisch te zien hoe de Koreaanse ouden van dagen, die dachten hun laatste levensdagen in rust in hun hutjes te slijten, uit hun dorpen worden gejaagd door de oprukkende Noorderlingen. Met behulp van een Amerikaanse soldaat hijst deze oude Koreaan zich in de jeepwaarin zijn vrouw reeds heeft plaatsgenomen. Winston Churchills conservatieve „schaduwkabinet" zal binnenkort bij eenkomen om te beslissen of de con servatieven een motie van afkeuring, waarbij de defensieplannen als onvol doende worden aangemerkt, zullen in dienen of niet. De minister van bevoorrading, Geor ge Strauss, heeft meegedeeld, dat het kabinet ook aandacht geschonken heeft aan de controverse over de Britse ex port van machinewerktuigen naar de Sovjetunie. Waarschijnlijk zal dit on derwerp door Churchill in het parle ment ter sprake worden gebracht, VISSERIJBESOMMINGEN IJMUIDEN De besommingen van (Woensdag zijn: trawler IJm. 41 18.200: één stoomtraw ler 22.100; loggers Kw 83 5920; 159 217; IJm. 213 t 219; Kw 189 189; 33 4800. Prijzen per kg: heilbot 2,50 —2,40; gr. tong 2.80—2,55; grm. tong 2,50— 2,12; kim. tong 1,42—1,22; kl. tong I 1— 0,84; kl. tong II 0.98—0,83; tarbot I 1,88— 1,44. Prijzen per 50 kg: tongschar 47; gr. schol 51; grm. schol 52—48; kl. schol I 42—38; idem II 33—13; schar 20—18; v. haring 17,50—11,80; makreel 27—23; idem II 27,5013; gr. schelvis 61; grm. schelvis 61,5058.50: kim. schelvis 4541; kl. schelvis I 37,50—30; ki. schelvis II 31 —15; wijting 21—13; gr. gul 39—32; midd. gul 3129; kl. gul 3220,50. Prijzen per 125 kg: gr. kabeljauw 200—128; gr. kool- vis 6864; gr. leng 77. De aanvoer be droeg 4053 kisten, waarvan 2370 met ha ring. OVERSTROMING IN LAHORE De rivier de Ravi in Lahore heeft een overstroming veroorzaakt, waar door 100.000 mensen in de voorsteden van Lahore in hun huizen zijn opge sloten. Het aantal aangegeven radio-ont vangtoestellen in Nederland bedroeg op 1 September 1.439.202 tegen 1.432.266 op 1 Augustus j.l. Op 1 Augustus wa ren er 486.379 aangeslotenen op het Rijksradiodistributienet Haarlemmers wonnen met 2—1 Gistermiddag werd in de Wieringer- mecr, ter ere van de jubileumfeesten een voetbalwedstrijd gespeeld tussen een Noordhollands KNVB-elftal en de eerste klasser EDO uit Haarlem. In het Noordhollands elftal speelde Rijkers (HRC) voor Schmidt van Alc- maria. Het was aan beide zijden een aantrekkelijke wedstrijd, waarvoor grote publieke belangstelling bestond. Vóór de rust had hèt KNVB-elftal een klein overwicht, dat het echter niet in doelpunten werd uitgedrukt. Na de rust bracht de wedstrijd meer spanning. Er werd hard gevochten om de overwin ning. De eerste klasser uit Haarlem, noch de tweede en derde klassers uit Noord- Hoiland, wilden zich laten kennen. Ten slotte bleek EDO toch de sterkste te zijn, dank zij haar stugge verdediging. Twee fraaie doelpunten voor EDO wer den gescoord door de ex-internationaal Schijvenaar, die goed werk verrichtte, waartegenover het KNVB-elftal slechts één doelpunt kon stellen, dat gemaakt werd door Stelling van West-Frisia. Zo kwam het einde met een 21 overwin ning voor de Haarlemmers. De wedstrijd werd uitstekend geleid door scheidsrechter Wit uit Den Hel der. 's Avonds werd de spelers in hotel Smit te Middenmeer een diner aange boden. VERZUIMDE SPANJAARD EEN WINSTVOORTZETTING? yELEN verwonderen er zich over dat zelfs zeer goede schaakspelers telkens weer in tijdnood plegen te komen. Het gebeurt inderdaad nog al eens dat er geen aanleiding is om in een bepaalde stelling te veel tijd te besteden, maar meestal is het andersom. Er komen vrij dikwijls posities in de practische partij voor die in een beperkte tijd onmogelijk te doorgronden zijn. Gevallen waarop weken en maanden geanalyseerd werd, zijn geen al te grote uitzondering. De volgende partij uit de kampioenswedstrijd van Nederland is er een goed voorbeeld van. Direct na afloop werd vastgesteld dat wit op de 18e zet een winnende combinatie verzuimde. Maar is dat wel juist? Wit: Mr. Ed. Spanjaard. Zwart: Th. D. van Scheltinga. Anti Meraner-Gambiet. 1, d2d4, d7d5; 2. c2—c4, e7—e6; 3. Pblc3, c7c6; 4. Pgl—f3, Pg8—f6; 5. Lel—g5. d5Xc4; 6. e2— e4, b7—b5; 7. e4— e5, h7h6; 8. Lg5—h4, g7—g5; 9. e5xf6. g5xh4; 10. Pf3e5, Dd8Xf6; 11. Lfl—e2. Pb8d7; 13. OO. Met deze zet offert wit nog een derde pion. Theoretisch werd vastgesteld dat zwart na 12. Pxc6, Lb7; 13. Lf3, a6; 14. OO, Lg7! zeer bevredi gend spel krijgt. 12. Pd7xe5; 13. d4xe5, Df6—d8. Vol gens de Tsjechische meester Pachman moet zwart hier 13. DXe5; 14. Lf3, Lb7; 15. Tel, Dc7! spelen. 14. Le2—f3, Dd8b6; 15. a2—a4! Lc8—b7; 16. a4a5, Db6—c7; 17. a5—a6, Ta8—d8. Op deze tussenzet berust zwart's verde diging. 18. Ddle2. Zeer in aanmerking komt hier het verrassende 18. axb7!?, dat na 18. Txdl; 19. Tfxdl, Dxb7; 20. Txa7. Dxa7; 21. Lxc6!, Ke7; 32. Pb5! achter el kaar wint. Op 22. Dc5 volgt n.l. 23. Td7 en 24. Pc7 mat, en na 22. Da5; 33. Td7!, Ke8; 24. Ta7f gaat de zwarte dame ver loren. Zwart heeft echter veel beter: na 18. axb7, Txdl; 19. Tfxdl moet hij 19. Lc5! spelen. B.v. 20. LXc6!, Ke7; 21. Td7!. Dxd7; 22. LXd7, Kxd7; 23. Pxb5, Kc6 enz., of 20. Ta6, O—O; 21. Txc6, Dx e5!; 22. Tc8, a6! of Ld6, enz. Het is dus nog de vraag of het dame-offer correct was. Waarschijnlijk zullen nu heel wat scha kers zich op deze stelling storten, en wie weet wat er bij een grondige analyse nog aan het licht komt. 18. Lb7c8; 19. De2—e4, Lc8—d7; 20. Del—f4. Lf8—g7; 21. Tf2—el «O—O; 22. Df4xh4, Lg7Xe5! Volgens het oude principe, dat een centrumpion belangrij ker is dan een vleugelpion. zelfs als het een verzwakking van de koningsvleugel betekent. 23. Dh4xh6, Le5—g7; 24. Dh6—h4. f7—f5; 25. Tel—e3, Ld7—c8; 26. Lf3—e2. Td8—d4. Reeds blijkt dat zwart's actie in het cen trum die van wit op de vleugel in kracht overtreft. 27. g2g4, Tf8—f6. Dreigt 28. Th6: 29. Dg3. f4 met winst. 38. Te3—g4, b5—b4; 29. Pc3—dl, f5—f4; 30. Tg3—f3, Dc7—e5; 31. Le2—fl, De5d5; 32. g4—g5. Of: 32. Le2, Td2; 33. Kfl, De4 en wint. 32. Tf6g6. Wit geeft op. Door MY RA GAY -xxxx- 50) Jade! Julie schrok nerveus op. Ein delijk kwam dan de aap uit de mouw. Ze dacht; ik zal hem het jade beeldje geven. Het kan me niets schelen wat Kip zegt. Ik heb er genoeg van! Maar meneer Low sprak niet over het jadq beeldje. In plaat- daarvan zei hij: „Jade wordt wel genoemd „de drank des Levens" en „de drank der Onsterfelijkheid" maar voor mij weegt de schoonheid van een stuk jade, hoe zeldzaam ook, nooit op tegen de liefde van een vader voor zijn enig kind". Hij leunde achterover en zag eruit alsof hij voor iets pleitte. Na een ogenblik ging hij voort: „Ik denk dat, nu u de ware stand van za ken kent, u me misschien de eer zult willen aandoen om Er werd op de deur geklopt. „Neemt u me niet kwalijk". Hij stond op om de deur open te doen. Tot haar grote vreugde herkende ze Steve's stem. „Het spijt me wel, me neer", sprak Steve beslist, maar Julie wordt bij een belangrijke uitzending verwacht. Vindt u goed dat we ver trekken?" Met deze woorden liep hij recht de kamer in en hielp Julie overeind ko men. Julie klemde zich aan hem vast. Ze dacht: Die goeie Steve. Wat mij be treft is hij de verpersoonlijking van alle reddende engelen uit de historie! Meneer Low zei: „U bent Steve Fer ris, is het niet? Ik ben blij kennis met u te maken. Het spijt me dat ik deze jongedame heb opgehouden en ik hoop oprecht dat ze nog op tijd zal zijn voor deze hoogst belangrijke uitzending". Steve sprak: „Dank u zeer, meneer Low". Ondertussen leidde hij Julie naai de deur. Meneer Low sprak plechtig: „Het zou een grote eer voor mijn armzalige huis zijn als u en de jongedame van nacht om klokslag twaalf het Nieuwe jaar hier in mijn privé-vertrekken zoudt willen k len vieren. Het is niet de gewoonte om anderen dan vrienden en bloedverwanten tot een dergelijke familie-bijeenkomst uit te nodigen, maar ik zou zeer vereerd zijn wanneer u zich als mijn vrienden zoudt willen beschouwen". Julie voelde tranen achter haar oog leden opkomen. Ze sprak impulsief: „Graag, meneer Low. We zullen dol graag komen. En dank u zeer dat u ons heeft willen uitnodigen". HOOFDSTUK XIV Steve gromde; „Wat heb je toch in vredesnaam uitgevoerd. Julie? Ik heb bloed gezweet door zolang op je te heb ben moeten wachten". Julie gaf hem een kneepje in zijn arm. „Dank je wel dat je me te hulp bent gekomen, Steve. Ik ben nog nooit in mijn leven zo blij geweest, toen ik jou zag". Steve mopperde: „Vooruit Julie, ver tel het me nou eens. Wat moest die oude Low van je? Waar had hij het over, toen ik binnenkwam? De atmos feer was zo dik, dat je hem had kun nen snijden". Julie waarschuwde hem: „Je gelooft me toch niet als ik het je vertel". „Probeer het maar eens!" gromde Steve. „Goed dan. Hij nam me mee in zrjn privékantoor voor een heel gezellig praatje over de aanbidding der voor ouders. Het is een boeiend onderwerp. Vind je ook niet?" Steve wierp haar een vernietigende blik toe. „Mij best. Houd mij er dan maar buiten. Ik ben goed genoeg voor de rol van onnozele toeschouwer, als de kerel die het ritje toevallig mee maakte in deze afschuwelijke nacht merrie. Maar we zullen dat nu maar laten rusten. Je moet heel gewoon doen en „Het was een gezellige avond, dank u wel" zeggen tegen je charmante gast vrouw. En dan maken we dat we hier wegkomen, al moest ik je dragen!" „Zo'n galante en charmante ridder!" plaagde Julie, maar haar ogen glans den van dankbaarheid. Op de een of andere manier lukte het haar Quong Li Su voor haar gast vrijheid te bedanken. De mooie ogen van het meisje waren donker en gemelijk. Maar uiterlijk was ze heel vriendelijk. Nick's ogen keken verlangend. Hij vroeg, „Wat zou je ervan denken als ik eens met jullie meeging naar de studio? Ik zal in de zaal zitten om jou deze rol te zien spelen, al moest ik er de deuren voor forceren." Willie viel in: „Gunst ja, daar zou ik ook zin in hebben." Het eindigde ermee dat Steve in zijn zakken viste en er voor hen allen kaar- jes uithaalde. Hij slaagde erin Nick kwijt te raken door te zeggen dat Julie en hij de .tekst nog moesten doornemen. Julie en Steve liepen snel de trappen af naar de hall beneden. Tot haar verbazing leidde Stevé haar in plaats van door de voordeur haastig naar de achterzijde van de foyer, waar een glimlachende Chinees in een vuur rood pak hun wees hoe ze door een zij deur in een steeg konden komen. Steve fluisterde Julie in het oor, „Ik ging even op de uitkijk staan. Er zitten een paar agenten in een overvalauto aan de overkant van de straat te wachten. Misschien dat ze slechts van het schone uitzicht genieten." (Wordt vervolgd) Die veel praat, zegt veel dom heden CORNEILLE Toneelstukken voor openluchttheater (Van onze Haagse redacteur). De Vereniging „Het Nederlandse Openluchttheater", waarbij alle Ne derlandse Openluchttheaters zijn aan gesloten, heeft een dringende behoefte aan voor uitvoering in de open lucht geschikte toneelstukken ter uitbrei ding van het tot dusver gebrachte re pertoire. Het bestuur wil gaarne Ne- derlands(e auteurs in de gelegenheid stellen een origineel toneelstuk te ver vaardigen, dat aan de vereisten daar voor voldoet en dit met een belangrijk bedrag honoreren. Het toneelgezelschap, dat het geko zen stuk ter uitvoering zal brengen, wordt dan een 40-tal opvoeringen in de verschillende openluchttheaters in den lande gegarandeerd. Arbeiders in het Luikse willen in staking gaan De metaalarbeiders uit het Luikse hebben het Algemeen Belgisch Vakver bond verzocht het probleem, dat ge rezen is door de stijging van het index cijfer voor het levensonderhoud met 7 punten, te onderzoeken. Indien de re gering geen maatregelen neemt die hen voldoening geven, is besloten tot al gemene staking over te gaan. dit prachtig So/a-couvert, winkelwaarde f. 3.05 met een garantie voor Uw loven want het is feest bij „MARGRIET". Margriet, het frisse blad van deze tijd telt nu 64 bladzijdon en geeft met haar royaal formaat méér dan ieder ander damesblad. Laat U dus deze feestgave niet ontgaan en vul onderstaande bon In. |:f ||J|| Stuur mij het Sola-couvert en schrijf mij in als abonné. Ik betaal p.w. 25 ct. p. kwart, f3.25 doorhalen wat niet verlangd wordt. NAAM: STRAAT: Plak deze bon op een briefkaart van 6ct. en adresseer deze aan „Margriet" Postbus 244, Amsterdam. -fr Vergeet vooral niet 25 ct. extra te plakken naast de postzegel van 6 ct. voor porto en verpakkingskosten. VOOR HEDENAVOND HILVERSUM I, 402 m. Nieuwsberichten om 6, 8 en 11 uur. 6.15 Sport. 6.30 Operette-concert. 7.25 Studie der psychologie. 7.40 Teddy Scholten terug uit Amerika. 8.15 Mozart-programma. 9.15 David Copperfield, hoorspel. 10.15 Avro-Theater-orkest. 11.15 Sport. 11.30 The King Cole Trio (gr.pl.). HILVERSUM II, 298 m. Nieuwsberichten om 7, 8 en 11 uur. - 6.00 Leger des Heils. 6.15 Het CNV. 6.30 Strijdkrachten. 7.15 Trio Fautasia. 7.40 Radiokrant. 8.05 Toscanini diri geert. 9.20 Bach-prog'ramma. 10.15 De vaart der volken. 10.45 Avondoverdenking. 11,15 Symphonie van Beethoven. VOOR VRIJDAG HILVERSUM I, 402 m. Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 6, 8 en 11 uur. 7.18 Robert Crean en zijn orkest. 8.18 Operette-klanken. 8.50 Voor de vrouw. 9.00 Philharmonia-orkest. 10.05 Morgenwijding. 10.30 Voor de vrouw. 10.45 Oud-Nederlandse motetten. 11.05 Mam mon en Cupido (voordracht). 11.25 Radio-revue 12.00 Zigeuner-muziek. 12.30 Voor de Land bouw. 12.33 Sport. 12.45 Gram.platen. 1.15 Hugo de Groot en zijn orkest. 2.00 Voor de vrouw. 2.20 Omroep-Kamerorkest. 3.20 Film muziek. 4.30 Voor de jeugd. 5.00 Wcens Amu sementsorkest. 6.15 Vara feliciteert. 7.00 Denk oni de bocht. 7.30 Op bezoek bij anderen. 8.10 Gamelanmuziek. 8.30 Religieuze lezing. 9.00 Men vraagten wij draaien. 9.40 Voor de vrouw. 10.00 Buitenlands overzicht. 10.15 Ver zoekprogramma. Ï0.45 Avondwijding. 11.15 Symphonie-orkest. HILVERSUM II, 298 m. Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 7, 8 en 11 uur. - 7.15 Ochtend gymnastiek. 7.45 Dagopening. 8.15 Te Deum Laudamus. 8.45 Sextet Jonny Kroon. 9.15 Voor di zieken. 9.30 Werken van Tsjaikowsky. 10.30 Morgendienst. 11.00 Viool-recital. 11.30 Gram. platen. 12.00 Uit „Carmen". 12.30 Voor de Landbouw. 12.33 Sans Souci., 1.15 Mandoli- nata. 1.45 Middagconcert. 2.40 Van oude en nieuwe schrijvers. 3.00 Heelsums Mannenkoor. 3.40 Lied om Moeder (voordracht). 4.10 Mo zart. 4.30 Amsterdams Kamcrmuziekgezelschap. 5.00 In de lens. 5.30 Gram.platen. 6.00 Gees telijk lied. 6.30 Strijdkrachten. 7.15 Regerings uitzending. 7.40 Radiokrant. 8.05 Ralio-Phil- harmonisch-orkest. 9.50 Promenade-orkest. 10.25 Les Beatitudes van César Franck. 10.45 Avondoverdenking. 11.15 Avondconcert. 11.45 Kentucky Minstrels. RADIO-DISTRIBUTIE LIJN III: 8.05 Concert. 9.05 Gram. 10.00 Lux.: Ménage et Musique (VI.). 11.00 VGO: Sonate van Beethoven. 11.25 Gram. 11.40 Welsh Rhapsodie. 12.00 Gram. 12.32 Omroep orkest. 1.15 Orgel. 1.30 VGO: Deuntjes. 2.00 Zangrecital. 2.30 Balletmuziek. 3.00 VI. Br.: Gram. 4.00 Rich. Strauss. 4.30 Kamermuziek. 5.10 Fr. Br.: Voor de zieken. 6.00 Voor de soldaten. 7.30 Edinburgh Festival. 9.15 Ka- leidoscoop. 9.30 Gram. 10.15 Verz.prog'r. 11.05 Concert. LIJN IV: 8.10 Concert. 9.10 Verz.progr. 10.00 Rob. Cleaver. 10.30 Melodians. 11.00 hoorspel. 10.15 Avro-Therater-orkest. 11.15 Arb.orkest. 12.00 Eng. H. S.: Gram. 12.30 Voor de arbeiders. 1.00 Eng. L.P.: Rumba orkest. 1.45 Voor de kinderen. 2.00 BBC Midland Light Orch. 3.00 Accordeonorkest 3.30 Voor de soldaten. 3.45 Orkest Leon. 4.55 Dag boek. 4.30 BBC Welsh Orch. 5.00 VGO: Ac cordeon-recital. 5.30 Eng. L.P.: Orgel. 6.00 Bohemian Playei?. 6.30 Here's Howard. 6.45 Eng. H.§.: London Light Concert Orchestra. 7.30 Henry Wood Phom.-concert. 9.00 Fr. Br.: Gram. 10.15 Dansorkest. 11.00 Guitaar- kwartet. f1

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 6