Alkmaars Raad was eenstemmig AGENDA Presto Duplicators FRLMEMRG It Een zeldzaam kappersjubileum „Jeugd en Bloemen" in Juliana-school geopend De Alkmaarse slagers saneren hun bedrijven N.V. Alkmaarsche OVERDEKTE Zondags geopend Jeugd en Bloemen Regeling deze week ingegaan Ze'dzame postzegels in Gemeentemuseum VRIJDAG 8 SEPTEMBER 1950 Het kledingreglement leidde nodeloos tot een uitvoerige bespreking Alkmaar krijgt een jaarlijkse lappenmarkt Donderdag vergaderde de Raad on der voorzitterschap van de burgemees ter. Afwezig waren de heren Sietsma en Van Dijk. De voorzitter wenste de heer Bos geluk met de herdenking van zijn zilveren huwelijksfeest waarvoor de jubilaris mede voor de blijken van instemming van de Raad zijn harte lijke dank bracht. Ingekomen siukken Ingekomen was o.a. een verzoek van de R.K. Woningbouwvereniging ,,Goed Wonen" alhier om een grondvoorschot van f58.007 en een bouwvoorschot van f341.135 voor de bouw van 48 wonin gen aan de Spieghelstraat en de Coorn- hertkade. Dit verzoek werd in handen van B. en W. gesteld om bericht en raad, evenals een verzoek van dezelfde vereniging om een bedrag van f 17.000 beschikbaar te willen stellen voor het aanbrengen van gasverwarming in 18 woningen van dit te bouwen complex. Besloten werd aan de Maatschappij tot bevordering der bouwkunst, Bond van Nederlandse architecten met be trekking tot de begrenzing van de werkzaamheid van de gemeentelijke bouwbureaux mede te delen, dat de dienst van Openbare Werken te Alk maar niet wordt belast met de bouw van andere dan voor de publieke dienst bestemde gebouwen waarbij de heer E r i k s (arb.).liet uitkomen dat hij zich met de inhoud van dit adres ab soluut niet kon verenigen. In handen van B. en W. werden ge steld verzoeken om financiële mede werking voor de aanschaffing van schoolmeubelen, leer- en hulpmiddelen en losstaande rijwielstallingen ten be hoeve van resp. de St. Laurentiusschool de St. Josephschool, de Sint Adelber- tusschool, de St. Aloysiusschool en de St. Bavoschool. In handen van B. en W. om advies werd gesteld een ver zoek van bewoners van de Ramen om reeds thans afdoende voorzieningen te willen treffen met betrekking tot de afwatering van de Ramen en daarmede niet te wachten tot het aanbrengen van het nieuwe rioleringstelsel. Besloten werd bij de gemeentebegro ting te behandelen verzoeken om sub sidie van de Ver. Bureau voor medi sche sportkeuring, van de stichting R.K. Gezinszorg en Gezinshulp, van de afd. Alkmaar van de R.K. Kinderuit zending, van de Postharmonie, van het Alkmaars Drankweercomité, van de R.K. harmonievereniging St. Caecilia en van de Volksuniversiteit voor Alk maar en qmstreken, van de Ver. Zorg voor de leerlingen en oud-leerlingen der school voor B.L.O. en van de Alk- maarse Vereniging tot bestrijding der t.b.c. Ingekomen was een verzoek van de heer P. Rijswijk te Hoorn waarbij ont slag werd gevraagd als vakonderwijzer in lichamelijke oefening aan de ULO- school. Besloten werd het ontslag eervol te verlenen op een nader door B. en W. te bepalen datum. De besturen van het Humanistisch Verbond, Gemeenschap Alkmaar, en de afd. Alkmaar van „Humanitas" ver zochten om gedurende de wintermaan den een lokaliteit beschikbaar te stel len voor verpozing ouden van dagen, die gedurende de zomer hun recreatie in de Alkmaarse Hout vinden. Besloten werd dit in handen van B. en W. om advies en raad te stellen. De heer W i e s e (arb.) zou dit ter afdoening in handen van B. en W. wil len stellen, wat de heer Berkhou wer (WD) te riskant achtte. De voorzitter zeide, dat diverse commissies zich reeds met dit verzoek hadden bezig gehouden en zegde een spoedige behandeling toe. Ten slotte was ingekomen een ver zoek van het bestuur der Vereniging tot bevordering van Christelijk school onderwijs alhier, om financiële mede werking voor de aanschaffing van schoolboeken, leer- en hulpmiddelen ten behoeve van de Julianaschool (ULO), wat in handen van B. en W. om bericht en raad gesteld werd. Benoeming tijdelijke ieraren Tot tijdelijke leraren werden be noemd: aan het Murmellius Gymna sium de heren F. W. Roorda (oude ta len), Chr. van Dam (aardrijkskunde) en dr. W. T. van Est (wiskunde). Voor tijdelijk leraar in het Nederlands drs. C. Schmidt te Utrecht, en tot tijdelijk leraar in het Engels de heer B. H. Pop- pinga te Amsterdam, nummer één van de voordracht. Aan de Handelsschool de heren C. Kostelijk (Nederlands), P. J. Smit (Staatsinrichting) en H. K. M. de Wild (Spaans). Aan de Handelsavondschool de heren M. van der Ploeg en C. Wetsteijn (bei den handelswetenschappen) Medewerking aan schoolbesturen Besloten werd financiële medewer king te verlenen aan de St. Joseph school (verduisering van het gymnas tieklokaal voor filmprojecties), de Ju lianaschool (uitbreiding overdekte rij wielstalling) en de St. Adelbertusschool (uitbreiding electrische lichtinstallatie). Instelling van een lappenmarkt B. en W. stelden voor onder dt im „Lappenmarkt" een jaarmarkt in te stellen, hoofdzakelijk voor textiel en daaraan verwante artikelen, welke zal worden gehouden in de tweede helft van September. De heer Kirpenstein (arb.) con stateerde, dat B. en W. blijkbaar alleen middenstanders willen toelaten, die ook verleden jaar aan de Lappenmarkt hebben deelgenomen. Misschien heeft men toen eens een proef willen nemen en is deze niet bevallen zodat men niet meer wil meedoen. Anderen zijn er, die wellicht op medewerking zeer gesteld zijn en deze zouden nu moeten worden uitgesloten. Laat men thans vaststellen, dat er niet meer middenstanders-deel nemers dan het vorige jaar mogen zijn. Men kan voor de middenstand een zelfde aantal standplaatsen openhou den als het vorige jaar. De heer Couwenhoven (Arb.) zeide dat de markt het vorig jaar te groot was, zodat diverse marktkoop lieden zich al terug hadden getrokken. Daarom moeten de middenstanders niet het overwicht krijgen. De winkeliers van de Laat toonden voor een en an der niet veel belangstelling. Zij kwa men herhaaldelijk niet op de vergade ringen welke door de marktkooplieden werden uitgeschreven. S.pr. hoopte op onveranderde aanneming van het voor stel. De heer Berkhouwer (VVD) merkte op, dat de Lappenmarkt, die meer leven in de stad brengt, de gróte instemming heeft van zijn fractie dat de Laat niet meedeed aan de ver gaderingen van de marskramers De voorzitter verzocht de spr. niet op een dergelijke kleinerende wijze over deze kooplieden te spreken. De heer Berkhouwer had geen enkele bedoeling om denigrerend over deze lieden te spreken. Z.i. is dit een volkomen toelaatbaar woord. Dat de Laat-winkeliers niets van zich lieten horen is geen bewijs, dat zij niets voor deze markt gevoelen. Zij kunnen alleen verheugd zijn over het feit, dat er veel publiek op de Laat komt. Spreker maakte vervolgens een vergelijking met het tot stand komen van deze markt en de automarkt door op te merken, dat hij thans de politierapporten ge mist had. Waarbm niet eens in Hoorn geïnformeerd? De mogelijkheid bestaat toch, dat ook deze lieden vrouwvolk meebrengen. Is men er bovendien wel zeker van, dat wat hier wordt gebo den aan de eisen van goede kwaliteit voldoet? De heer Eriks (arb.) zeide, dat de markt in Hoorn nog veel groter was. Ook in Alkmaar kunnen er toch geen bezwaren tegen een grote markt zijn. Natuurlijk komen er op een lappen markt veel vrouwen, maar het verschil is, dat de zaken hier niet in de kroe gen worden afgewikkeld. De voorzitter zou de uitvoering van een en ander aan B. en W. willen overlaten. Een te grote uitbreiding heeft ook haar bezwaren. Verleden jaar namen velen het risico en keken anderen de kat uit de boom. Het is bil lijk, dat de eersten nu voorgaan. Mocht uitbreiding wenselijk blijken, dan kan men het besluit daartoe aan B. en W. overlaten. Het voorstel werd daarna met alge mene stemmen aangenomen. Aansluiting van Warmenhuizen btf de vleeskeuringsdienst. De Raad besloot een regeling aan te gaan met de gemeente Warmenhui zen tot aansluiting van die gemeente bij de vleeskeuringsdienst van Alk maar. De slachtingen en keuringen worden ter plaatse verricht, de keur lonen komen ten bate der betrokken gemeente, /die aan de vleeskeurings dienst 40'/2 cent per inwoner betaalt. Water-, gas- en electriciteitsvoor- ziening industrieterrein „Noord" B. en W. werden gemachtigd een overeenkomst met het PWN aan te gaan betreffende de waterlevering ten bate van het industrieterrein „Noord" (f 9500). De kosten der eleetriciteitsvoorzie- ning voor het thans gereed gekomen gedeelte van het terrein bedragen f 62.300, die van de gasvoorziening f 15.400. B. en W. waren gemachtigc- ed kosten voor het aanbrengen van voedingskabels en -leidingen voor de levering van electriciteit, gas en wa ter voor zoveel nodig te betalen uit het fonds beschikbaar gesteld aan het grondbedrijf ter bevordering van de vestiging van industrieën. Zij menen hiermede aan hun toezegging te heb ben voldaan. Verhuur grond industrieterrein Noord Aan de firma Maasdam en Dekker alhier werd verhuurd een stuk van het industrieterrein. Noord aan het Kwakelpad ter grootte van plm. 1350 m2 ten einde dit te gebruiken voor opslag van oude metalen, een en ander voor een huurprijs van f 6675 per jaar Herziening gedeelte uitbreidings plan „West" Aangeboden werd het ontwerp tot herziening van het uitbreidingsplan West" betrekking hebbende op een Westelijk gedeelte, welk ontwerp ter inzage heeft gelegen en waartegen geen bezwaren zijn ingebracht. Verbouwing en uitbreiding Bu reau van Openbare Werken De Raad besloot over te gaan tot verbouwing en uitbreiding van het Bureau van Oopenbare Werken, zoals wij het voorstel daartoe uitvoerig in ons nummer van Maandag hebben me degedeeld en het daarvoor uitgetrok ken bedrag van f 130.000 te verhogen tot f 136.000. Verbouwing en verhuring voor malig distributiekantoor aan de Oudegracht Op voorstel van B. en W. werd be sloten in het voormalige distributie kantoor aan de Oudegracht nr. 16F alsnog vijf testkamers met wachtruim te aan te brengen, de huurprijs te wij - zigen van f 3836 per jaar in f 4231 per jaar en de kosten voor de voorzienin gen. zijnde f 9700. nader te regelen b ruppletoire begroting. Aangaan van een geldlening Goedgekeurd werd het voorstel tot het aangaan van een geldlening met de Algemene Friese Levensverzekering Maatschappij te Leeuwarden ,ten be drage van f650.000 voor het financieren van een grond- en bouwvoorschot ten behoeve van de bouw van 56 woningen aan de 'Ver. voor Volkshuisvesting ..Alkmaar" De lening geschiedt tegen een rente van 3y, procent per jaar te gen een koers van 100 procent. (Zie vervolg pag. 3) (Ontleend aan onze Advertentie-rubriek) VRIJDAG Harmonie Theater, 8 uur: Walzer der Liebe (alle leeft.); Victoria Theater, 8 uur: De groene hel (18 jaar); Cinema Americain, 8 uur: Achterdocht (18 j.) Gymnasium, 5 uur: Floralia-tentoon- stelling. ZATERDAG Bioscopen als Vrijdag. Aanvang 7 en 9.30 uur. Gulden Vlies, 8 uur: Cabaret-avond Stichting '40'45. Gymnasium, 1010 uur: Floralia- tentoonstelling. Canadaplein, telef 3500 Ingaande Zondag 10 Sept. a.s. van 91 2 v.m. de Hollandse kwaliteitsmachine f 125.- Langesir. 28 - Tel. 2394 Burgerlijke Stand Geboren: Wilhelmina M., d. van J. Th. J. M. Groefsema en E. M. Beemster. Klasina J.. d. van K. Kossen en J. C. den Ouden. Sijtje J. P., d. van L. Wetsteijn en S. J. van Veen. Ondertrouwd: Jannes van Wijk en Elisabeth Blaauw. Jacobus Brijde en Niesje Koops. Petrus J. Overtoom en G&ertruida A. Bilars. Martinus J. Zwijnenberg en Johanna A. de Vries. Johannes Nellen en Johanna Put. Dirk J. A. Put en Johanna C. Cools. Koert Wildeboer en Anna Michielen. Klaas de Groot en Alida A. E. Koger. Wicher Mol en Trijntje Tegel. Antonius van Steijnen en Elisabeth P. Bakker. Adriaan van Dijk en Margaretha E. de Jong. - Hendrik F. Visee en Margaretha Peetoom. Antonius P. Sneek en Henriëtte M. W. van den Bergh. Getrouwd: Piet de Vet en Agnete Knudsen. Johannes M. Dekker en Gertruda J. Reijmer. Trouwe bediende werd gehuldigd Er zijn in Nederland tot nu toe slechts v\jf mensen geweest die het gepresteerd hebben een 25-jarig jubileum te vieren als kappersbediende bij een en dezelfde baas. Niet dat de grote meerderheid van de bedienden zo onbetrouwbaar zou zijn dat een langdurig dienstverband onmo gelijk is, maar de meesten gaan, als zij het vak eenmaal voldoende beheersen, zelf een zaak beginnen. Niet zo de heer J. Dik. Gistermorgen werd hij ter gelegenheid van zijn zilve ren jubileum bij de firma Van der Schilden op feestelijke wijze gehuldigd Zijn patroon gaf hierbij zijn grote waar dering te kennen, en ook waren veie cliënten in de kapsalon verzameld om deze dag niet vergeten te laten voorbij gaan. Toen de heer Dik en zijn naaste fa milie de zaak betraden, werd de jubila ris een luide „Lang zal ie leven" toege zongen. Vervolgens nam de heer Van der Schilden het woord. Hij zeide, dat de afgelopen 25 jaren voor de jubilaris niet alleen een tijd van vreugde ge weest was, waarin de gekscherende op merkingen van Jacob hoogtij konden vieren, maar zeer zeker ook een van bezorgdheid. Toen negen jaar geleden de vader van de huidige eigenaar was overleden, was voor spreker zelf een Expositie in Gymnasium volgt vanmiddag Gistermiddag had voor het personeel en genodigden der Chr. scholen de ope ning plaats van de bloemententoonstel ling in het gymnastieklokaal der Julia naschool in de Palingstraat. De voorzitter der schoolvereniging, de heer Haijtema, bracht dank aan de gemeente en de heren Wijchers en Van Galen voor de ondervonden medewer king. Spreker wees op de vernielzucht der jeugd in onze parken en plantsoe nen en hoopte dat door het aankweken van liefde voor bloemen en planten die vernielzucht minder zou worden. Hij vond het motto dezer tentoonstelling „Jeugd en Bloemen" zeer juist geko zen, omdat nu eenmaal bij de onbezorg de jeugd bloemen behoren. Er waren 180 inzendingen, wat spr een mooi resultaat vond. Het doel de zer tentoonstelling is niet alleen de lief de aan te kweken voor de natuur, maar ook tengevolge daarvan oog te krijgen voor al het schone wat ons in het da gelijkse leven omringt. De schoonheid van de lelie overtreft zelfs de pracht en praal waarmede, volgens de H. Schrift, Koning Salomo was omkleed Guido Gezelle zei dat de bloem voor hem een taal sprak en de dichter Pier- son zingt de lof der bloemen ais hij zegt: „Wat vraagt de bloem wanneer haar (bladen welken. Of honing wordt gedronken uit haar [kelken? Ze heeft gebloeid.... dat is haar [roem!" Spr ker hoopte ten slotte dat het ge- :1e personeel ook de geste van de gemeente en van „Floiaiia" zal waar deren en meende dat aan de verniel zucht der jeugd wel enige paal en perk zou worden gesteld. Hiermede verklaar de de voorzitter de tentoonstelling voor geopend en konden de wachtende be zoekers de geëxposeerde bloemwerken gaan bewonderen. Ook in de Aula. Ook de Aula van het Murmellius Gymnasium is omgetoverd in een ware wondertuin. Toen wij vanmorgen een bezoek brachten aan deze expositie, die hedenmiddag geopend zal worden, her kenden wij de ons vertrouwde zaal niet meer. Alleen de Griekse spreuk „Autoi esmen" boven de ingang herinnerde ons eraan, dat hier anders de klassieke Flos Alcmariae haar recreatie zoekt en wellicht ook vindt. Vorige maal schre ven wij dat er destijds driehonderd plantjes aan de schoolkinderen uitge reikt zijn. Het waren er echter veel meer: drieduizend! In de Aula staan nu een zevenhonderd plantjes in bonte, smaakvolle schakeringen tentoongesteld. De heer Wijchers, voorzitter van „Jeugd en Bloemen", vond het aantal inzen dingen vergeleken met vorig jaar een grote verbetering, doch meende dat het nog veel beter kon. In 1949 waren er scholen die slechts enkele plantjes kwa men inleveren. Nu biedt de expositie een fleurige aanblik. In het midden is een gazon aangelegd, waarop Afrikaan- tjes, chrysanten en witte begonia's bloeien. Langs de kanten bevinden zich trapsgewijze opgesteld de inzendingen van de jonge gaardeniers, een weelde van geraniums, fuchsia's en andere bloemstukken, naast de aantrekkelijke stands van de plaatselijke bloemist-ho veniers en bloemist-winkeliers. Enorme zonnebloemen zagen wij, een bok van mos gemaakt, het wapen van Alkmaar en een schip met bloemen opgetuigd. Ook het toneel is herschapen in een ware lustwaranda. Met behulp van rode klinkerstenen is een hoek van de Aula veranderd in de tuin van een elegant landhuis. Palmen en coniferen bekle- Jeugd en bloemen Mopperaars, die graag beweren Dat de hedendaagse jeugd Enkel leeft voor vandalisme En haast nergens meer toe deugt, Moeten eens een keer gaan kijken Naar de rijke bloemenpracht, Die hun heden in de Aula En de Julianaschool wacht. Onder 't motto „Jeugd en Bloemen" Houdt men daar drie dagen lang Een tentoonstelling van planten, Waarlijk van de eerste rang. Dank zij 't werk van de bloemisten Heeft men de lokalen daar In een bloementuin herschapen Die er zijn mag, wonderbaar! En het mooist' is, dat de planter Waaruit zorg en liefde spreekt, Door de jeugd, in de vacant ie, Thuis in potten zijn gekweekt. Dit is meer dan slechts een hobby, Meer dan een voorbijgaand vuur, Het is louter liefde wekken Bij de jeugd voor de natuur. En waar liefde is en eerbied Voor al 't geen dat groeit en leeft, Is het zeker, dat men daar geen Lust tot vandalisme heeft. fJit dit oogpunt moet een ieder Wie de jeugd ter harte gaat, „Jeugd en Bloemen" gaan bezoeken, Die voor elk thans open staat. JABSON. IN AULA GYMNASIUM Hedenavohd 6-10, Zaterdag 10-10, Zondag 2-10 den overal de wanden, er klinkt zachiT muziek. De electrische installaties zijn gratis aangelegd door de firma De Wild. Het aardige is dat er aan de inzendingen ook mooie prijzen zijn verbonden. Eer. bezoek aan deze expositie, die tot en met Zondag zal duren, is zeer zeker de moeite en het lage entreegeld waard. Stelsel van minimum prijzen tegen ongebreidelde concurrentie j^AAR wij vernemen, hebben de Alkmaarse slagers maatregelen genomen, dit zullen moeten leiden tot een sanering van hun bedrijven. Deze maatregelen omvatten een stelsel van minimum-prijzen voor de verschillende soorten vlees, een veéïeling van de zaken in slagerijen met en zonder uitbrengdebiet en een complex van strafsancties voor degenen, die zich aan de gemaakte afspraken niet (willen) onderwerpen. Elders in het land zijn reeds eerder maatregelen van do- zelfde strekking genomen en het laat zich aanzien dat in ons gewest, waar ook anderen reeds zijn voorgegaan, binnenkort nog velen zullen volgen. de aanvang van dit artikel reeds me dedeelden, een complex van mini mumprijzen. De slagerszaken worden "erdeeld in twee categorieën, de bet», re en de volkszaken. De betere zullen hun waren kunnen bezorgen, aan de volkszaken is dit niet toegestaan. Het is aan de slagers zelf, om te bepalen, tot welke groep zij willen behoren. Deze verdeling in categorieën komt tot uitdrukking in de prijzen. De volkszaken kunnen n.l. een prijs be- lekenen, die voor rundvlees dertig en voor varkensvlees twintig cents p»r kilogram lager ligt dan die in de an- dere winkels. Wie de overeenkomst heeft onder tekend en zich er niet aan houdt, stelt zich bloot aan strafsancties, als beris- ping en boete. Wie er zich niet bij wil aansluiten, zal, zo is de bedoeling, grote moeilijkheden ondervinden bij het vervoer en het slachten van het door hem gekochte vee. We hoorden in dit verband het woord „boycot" ge. bruiken. Op het ogenblik hebben zich nog slechts vier slagers niet bij deze over eenkomst aangesloten. De regeling is aan het begin van deze week van kracht geworden en verkeert eigen lijk nog geheel in het stadium van het experiment, zodat het onmogelijk is. nu reeds veel over de werking er van te zeggen. Afgesproken is, dat zij voorlopig voor drie maanden zal gel den. In die tijd hoopt men de nodige ervaring op te doen. Of het echter mogelijk zal zijn, de thans vastgestel de prijzen te handhaven, is een open vraag. Dat zal geheel afhangen van net prijsverloop op de slachtveemark- ten. Niets nieuws onder de zon De regelingen, die thans allerwege worden getroffen, zijn overigens aller minst een specifiek na-oorlogs ver schijnsel. Reeds geruime tijd vóór de oorlog is er in tal van plaatsen ge poogd, tot soortgelijke overeenkom sten te geraken. Men wilde ongebrei delde prijzenoorlogen voorkomen en aldus de zaken zo rendabel mogelijk maken. De huidige moeilijkheden in het slagersbedrijf zijn oorzaak, dat op nieuw en nu veel sterker, de gedach. te aan sanering naar boven is geko men. De regering schijnt zich via de sla gersorganisatie ernstig met het stre ven naar een rendabele bedrijfsvoe ring bezig te houden. Hoe zij er uit eindelijk op zal reageren, is niet te voorspellen, maar in slagerskringen is men van gevoelen, dat zij er weinig steekhoudende bezwaren tegen zal kunnen aanvoeren. „Ze dwingt er ons zelf toe" zo vatte een slager zijn oordeel samen. |^ET besluit, om tot sanering over te gaan viel enige maanden geleden op een vergadering van hier ter stede gevestigde slagers. Door verschillende vakgenoten werd betoogd, dat zij met de geldende prijzen onmogelijk hun zaak rendabel konden maken. De las ten, die op het bedrijf drukten, waren zo hoog, dat menige slager een aan zienlijk bedrag per jaar inteerde, zelfs bij een zeer zorgvuldige «bedrijfsvoe ring. Tekorten van 1000 tot 1500 gul den over een half jaar kwamen voor. Aangezien deze klacht algemeen was, werd besloten, een commissie in te stellen, die zich zou moeten bera den op de mogelijkheid, aan deze on gezonde toestand een eind te maken Deze heeft sindsdien in alle stilte haar werk verricht. Het advies werd ingewonnen van de deskundigen van de landelijke slagersorganisaties. De zen hadden reeds elders in het land. zo in geheel Zuid-Holland en Zwolle soortgelijke maatregelen helpen voorbereiden en konden dus uitge breid materiaal verstrekken. De aanvaarde regeling Het resultaat van het commissie werk is aan het eind van de vorige week behandeld op een vergadering van de Alkmaarse slagers en daar met grote meerderheid van stemmen goedgekeurd. Het omvat, zoals wij in moeilijke tijd aangebroken. Nauwelijks e*n en twintig jaar moest hij de zaak gaan drijven. Maar dank zij de grote steun van Jacob is de bloei van de zaak bestendigd. Tussen de heer Van der Schilden en de jubilaris bestond niet de verhouding baas-bediende, maar die van vriend en trouwe medewerker. Spreker hoopte nog vele jaren met de heer Dik te mogen samenwerken op dezelfde wijze als tot nu het geval was. Als blijk van grote waardering en toegene genheid bood hij namens z'n vrouw 'n blijvend cadeau en een enveloppe met inhoud aan. Voor de echtgenote van de jubilaris was er bovendien een schitte rende bouquet anjers. Namens de cliënten sprak de heer De Wolff Peerenboom zijn grote dankbaar heid uit over de keurige bediening door Jacob. Hij heeft een bijzonder talent om met mensen om te gaan. Dit en zijn grote opgeruimdheid maken elke be handeling altijd tot een zeer prettige. Met groot enthousiasme had Jacob zich voor de zaak ingezet. Spr. hoopte, dat hij nog jaren door de heer Dik geholpen zou mogen worden. De heer De Wolff Peerenboom bood een enveloppe met inhoud en een bouquet bloemen aan namens de klanten. Tenslotte sprak de heer Feringa na mens het Departement Alkmaar van de Maatschappij tot Nut van Algemeen. Het is niet de gewoonte van het Nut een erediploma uit te reiken aan mensen die ergens 25 jaar hun werk verricht hebben. Maar in dit geval was er sprake van zoveel trouw en verbondenheid on der moeilijke omstandigheden, dat er een uitzondering gemaakt is. „Wij heb ben groot respect voor u. U bent een voorbeeld voor alle werkers." Vervol gens reikte hij een diploma aan de ju bilaris over. „Allen, die medegewerkt hebben, aan deze dag zijn wij zeer erkentelijk. Ik ben geen spreker, maar laat ik U ver tellen dat ons hart geraakt is. Ik zal de zaak dienen zoals ik beloofd heb". Met deze woorden dankte de heer Dik, zeer onder de in druk, voor de hem toegezwaaide lof. Na een gezellig sarrenzijn bracht de heer Dik de rest van de dag in huiselijke kring door. Tentoonstelling op Land- bouwdag De tentoonstelling die ter gelegen heid van de Landbouwdag op het Doelenveld wordt gehouden, omvat pluimvee, konijnen, tuinbouwproduc ten. bloemen, enz Op dezelfde dag. 27 September zullen op het Hofplein en de Nieuwesloot landbouwmachines werktuigen etc. worden geëxposeerd Op de marktterreinen zal men gere gistreerde schapen, varkens, geiten paarden en vette koeien kunnen aan treffen. Op Zaterdag 30 September zal c-r een districtsfokveedag worden gehou den. FIETSTOCHT ST. VINCENTIUS. Zondag 10 September wordt een fietstocht georganiseerd, waarvan de opbrengst geheel ten goede komt aan de St. Vincentiusvereniging te Alk- tnaar. Er worden twee tochten gehouden: één van 80 km en een van 35 km. Start en inschrijving zijn respectieve lijk om 11 uur en 2 uur aan het ge bouw Laat 194. De route is geheim en voor hen die de minste strafpunten oplopen, zijn priiz- - v>—---^r steid Dames zowel als heren kunnen meerijden op fietsen, tandems en rij wielen met hulpmotor. Burgemeester van Bath opent de expositie De secretaris van de Rotaryclub en het Bathcomité, tevens ereburger van Alkmaar, mr. H. C. Wills uit Bath, is in het bezit van een verzameling post zegels zoals er waarschijnlijk geen tweede bestaat. Hij heeft onder andere een collectie „Nederland en koloniën" waarin practisch alle zegels, fabricaties en misdrukken zijn opgenomen. Deze verzameling van 6000 exemplaren, die verzekerd is voor 50.000, zal van 7 tot en met 11 October in het gemeente museum te bezichtigen zijn. De expositie zal worden geopend door de burgemeester van Bath. Ook burgemeester Wytema en de heer Wills zullen hierbij waarschijnlijk tegenwoor dig zijn. Een bijzonderheid is, dat de heer Wills eerst in 1942 is begonnen met het aanleggen van deze verzameling; zjj bevat thans alle postzegels die sinds 1852 in ons land zijn verschenen. Men zal Z. K. H. Prins Bernhard verzoeken de z.g. Prins Bernhardserie van Cura cao van zijn handtekening te voorzien. De verzameling is bij de douane aan gegeven voor een bedrag van f 45.000. Bezoek circus Mullens uitgesteld Dezer dagen meldden wij dat circus Mullens op 11, 12 en 13 September een bezoek aan Alkmaar zou brengen. De heer Mullens heeft thans echter me degedeeld dat hij zijn route heeft moe ten wjjzigen en dat hij niet in staat is op genoemde data voorstellingen in de kaasstad te geven. Hij heeft verzocht op een latere datum hier zijn circus te mogen opbouwen. B. en W. zullen Overwegen welke maatregelen geno men moeten worden. Steun Wettig Gezag gaat schietoefeningen houden De vrijwilligers aangesloten bij de Nationale reserve. Reserve grensbewa king, Politie-reserve en Alg. vrijwilli- gersdepöt zullen op 14 en 28 Septem ber, 12 en 26 October. 9 en 23 Novem ber en 7 en 21 December schietoefe ningen houden op de baan in het Po litiebureau. Het ligt in de bedoeling in Januari een wedstrijd te houden waarvoor prij' zen beschikbaar worden gesteld.

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 2