De competitie stelt andere eisen Voetbalvereniging Koedijk krijgt kleedlokaal J— De ouverture was goed maar Wat zullen de Alkmaarse elftallen doen? Kampioenschap niet het enige ideaal Limmen Oudorp HEILOO Maquette „Woningen voor Bejaarden" De Rijp Wat er op de kermis te doen is Schoorl Zestig jaren lief en leed gedeeld Goed concert in de Ruïnekerk te Bergen 8CTfilM Heer-Hugowaard Marktberichten 0 fv™ Het kolffeest te Nieuwe Niedorp Groot-Schermer De ouverture van het voetbalseizoen, het spelen van tournooien en vriend schappelijke wedstrijden, behoort weer tot het verleden. Morgen begint de strijd om de punten, punten die ten slotte zuilen uitmaken welke verenigingen gaan promoveren of degraderen. Weken van spanning zijn weer aangebroken; ups en downs, voetballeed en voetbalvreugde zullen elkaar afwisselen Zolang de com petitie duurt. Een enerverende tijd voor de voetballer maar ook voor de sup porter die zich niet in de eerste plaats afvraagt of zijn club dit seizoen aan merkelijk beter of slechter speelt, maar meer belang stelt in het aantal over winningen en-gunten dat zijn favoriet in de wacht sleept. Zo bij de aanvang van de competitie vragen wij ons als rechtgeaarde Alkmaarders natuurlijk af of het Alcmaria dit jaar nu eens zal gelukken de strijd om een plaatsje in de eerste klasse met succes te bekronen, of Alkmaarse Boys in staat zal zijn de verloren plaats in de tweede klasse te heroveren en wat onze vierde-klassers Randers en RKAFC en Alkmaar dat in de eerste klasse van de „Noordhollandse" verblijft, zullen presteren. Het zijn vragen waarop voorshands natuurlijk geen antwoord is te geven Gaarne wensen wij deze Alkmaarse verenigingen en al die clubs uit de omgeving, uit Bergen, Schoorl en War- menhuizen, Oudorp, Langedijk en Sint Pancras, Heiloo en Limmen, Castricum, de Egmonden, Ursem, Obdam, Hens broek Heerhugowaard, Schermer en de Beemster, van harte succes toe. AlcmariaVolendam. De eerste competitiewedstrijd welke dit seizoen op het Sportpark wordt ge speeld is de ontmoeting tussen Alc maria en Volendam, twee clubs dié het vorige seizoen geruime tijd door hét degradatiespook werden bedreigd. Wat Alcmaria betreft hebben wij de in druk dat de ploeg een beter geheel Vormt dan vorig jaar. Alcmaria /al morgen moeten bewijzen dat onze in druk juist is. Vast staat in ieder geval dat onze plaatselijke tweede klasser een zware taak heeft, om op de eerste plaats van zijn afdeling te eindigen. In de eerste plaats is daar West Frisia dat een zeer gevaarlijke voorhoede 'h het veld brengt en zeker tot de kam- pioenscandidaten van 2 B moet worden gerekend. Zeeburgia zal met inspan ning van alle krachten proberen de degradatie van het vorige seizoen goed te maken en behoort met ZFC en Wa tergraafsmeer tot de kanshebbers. Elinkwijk en AFC. met HRC als ge vaarlijke outsider, zijn evenmin te on derschatten. Het is dus wel duidelijk dat het in 2 B ook dit jaar Weer niet aan spanning zal ontbreken. De Boys naar Wijk aan Zee, Maar zo is het ook met Alkmaarse Boy;. Weliswaar hebben de gebiokten in de voorhoede versterking gekregen van Pater, die een schotvaardig speler moet zijn, doch ook de tegenstahders in 3 A zijn van formaat als wij beden ken dat Velsen, IW. ZVV en CSV tót de concurrenten behoren. Over de verdediging van de Boys behoeven wij ons niet ongerust te ma ken en het is daarom dat wij deze club een behoorlijke kans geven in de kopgroep te eindigen. De eerste com petitiewedstrijd van dit seizoen speelt Alkmaarse Boys op het terrein van Wijk aan Zee. Dat Wijk aan Zee is een vreemde eend in de bijt en behoort o.i. niet tot de gevaarlijkste tegenstan ders. Randers gaat naar De Rijp eh heeft, gezien de verhoudingen van het vorige seizoen, een redelijke kans om met twee punten terug te komen. Dat geldt niet voor RKAFC. Watervogels, dat een bezoek aaii de Westerweg komt brengen, was Steeds een lastige tegen stander en het is waarschijnlijk dat de punten aan de Wèstèrweg duur zullen zijn. Alkmaar tenslotte heeft een thuis wedstrijd tegen het pas gedegradeerde Berdos voor de boeg, Een lastige wed strijd dus voor de groen-witten. KOMEN EN GAAN Ingekomen: Catharina J. P. Krom, van Wognum naar Burg. Nieuwenhuij- senstraat 6; Cornelia J. Keijzer, van Bergen N.H. naar Kerkweg 13; Petro- nella de Lange, èchtg. A. Valkering, van Beemster naar Hogeweg 87a; Jo hanna Verstraate, onderwijzeres, van Medemblik naar Dusseldorperweg 97; Johanna W. M. Habes, van Amsterdam naar Dusseldorperweg 61. Vertrokken; Catharina A. van Hoorn, van Dusseldorperweg 61 naar Ouder- Amstel; Gerardus de Graaf, van Dussel dorperweg 46 naar Gaasterland; Lucia J. Keijzer, van Kerkweg 13 naar Am sterdam. 'N VROLIJKE KEUKEN OP DE KERMIS Op de morgen te openen kermis zal ook een „vrolijke keuken" aanwezig zijn, waar men de gehele inventaris mag kapot gooien. De baten hiervan komen ten goede aan de hier ter plaatse gevestigde jeugdverenigingen. BURGERLIJKE STAND Geboren: Petrus J. M., z. van Judocus J. P. Sprinkhuizen en C. A. Bijman. Getrouwd: Nicolaas Hoogland en Sijtj'e N. de Vet. Johannes B. Spanjaard en Anna F. Kunst. Jacobus J. Leèk en Bregitta A. M. Oudhuis. INGEKOMEN EN VERTROKKEN PERSONEN Ingekomen: Nicolaas Hoogland van Laiigedijk naar Kievitstraat 17. Gerrit Runia van Heildo haar Westerstraat 80. Hendrik Berghuis van Amsterdam naar Westerstraat 1Ö4 Marij Berghuis van Amsterdam naar Wes terstraat 104. Vertrokken: Johannes A, A. Ros en gezin naar Heilöó, Hèllèweg 88. Anna F. Kunst naar Velsen, Wèstlaan 4. Gisteravond was in het Gemeentehuis dé maquette te bezichtigen van het com plex woningen voor bejaarden, dat even tueel gebouwd zal wórden op éen terrein ih plan-Oost. De hoofdingang komt aan de Burenweg. Als men deze binhéngaati kómt men in een open ruimte, waar een gazon komt van* 40 bij 45 meter, geflaö- kêerd door zitjes voor bewoners en be woonsters. De maquette was óp schaal Van 1-100, vervaardigd door de heer H. J Room, oud-gem.-secretaris van Hoorn en thans voorzitter van de Stichting ,,IWO' ningcomplex voor Bejaarden". Het com plex zal vier typen woningen omvatten. Het eerste (12 woningen) bevat: een ka mer van 3 bij 4 meter, een slaapnis 2 bij 3 meter, een keuken, een kelderkast en een ruime zolder, waar nog slaapgelegen heid kan gemaakt worden. De huurprijs is dan 4,30 per week. Het tweede (acht woningen)gitslaapkamer van 4 bij 4 me ter, keukentje en zolder, huurprijs 3,20 per week. Het derde (2 woningen, ge schikt voor één bejaarde): zitslaapkamer van 4 bij 4 meter, klein keukentje en zoldertje, huurprijs 2,45 per week. Ten slotte een woning met een zitslaapkamer van 4bij 3 m, keukentje en zoldertje voor 2,25 per week. Het hoofdgebouw waarvan de benedenverdieping ingericht is met badcellen en kuipbaden, die tegen een kleine vergoeding gebruikt kunnen worden bevat een grote keuken voor eventueel gezamenlijk gebruik en heeft op de eerste verdieping twee kamers van 5 bij 4 meter. Het ligt in de bedoeling voor de riolering van dit complex een gemaaltje te plaatsen aan de Nic. Beets- weg. Om het gehele complex zal een aardige en passende bomengroep aange- acht worden, zodat dit eerste bouwplan krijgenn"°0St fraai aanzIen zal ver" Ernstige val alhier w»„H" wo??nde aan de Westerweg f',,',"' z° onfortuinlijk van haar fiets melkhandel"'I zij de wi"kel van de verlaïen DoorP; aan de w<*t*™eg had te Alkmaar^werd overbracht. 2iekenhulS Besommingen IJmuiden De besommingen van Vrijdag wa ren: trawlers: ROT 15 f 7900, SCH 93 f 25.600, 1 stoomtrawler met'een be somming van f 15100; kustvissers- IJM 316 f 1560, 23 f 1830, 230 f 445 KW 210 f 1000, 92 f 715. De prijzen per k«- heilbot 2.55—2.50, gr. tong 3—2.70, grm. tong 2.55—2.10, kim. tong 1.50—1.34, kl tong I 1.28—1.06, kl. tong II 1.06— 0.86, tarbot I 1.9213.6. prijzen per 50 kg: tarbot 4.34. gr. schol 67—53, grm schol 61—52, kim. schol 54—50, kl schol I 45—36. kl schol II 30—12, schar 25.50—12, v. haring 27.50—11, makreel 31.50—23, kim. schelvis 49.5043.50, kl schelvis L 4.5—36.50. kl schelvis II 35.50—27, gr. gul 39—27,'mid. gul 33— 25. kl. gul 3015. Prijzen per 125 kg: kabeljauw 140110, gr. koolvis zw. 67. De aanvoer bedroeg 3545 kisten, waarvan 2160 kisten haring. De Gemeenteraad van Koedijk zag zich gisteravond niet voor een moeilijke taak gesteld. Het enige punt waarbij men geruime tijd stil stond, was de bouw van een kleedkamer op het sport terrein. De Raad was wel bereid mé dewerking te verlenen, doch algemeen Was men van oordeel dat van de zijde van de voetballers wél wat niéér acti viteit verlangd mag worden. BèBloten werd om met ingang van 1 Juli 1950 aan het gemeentepersoneel de helft van de kosten van dé ziektever zekering tot een maximum van f 166 per jaar te vergoeden. Eveneens werd gunstig beschikt op het verzoek van de Vérèniging „Koningin Wilhelmina- fonds" om een subsidie van een halve cétit per ihwoher voor de kankerbe strijding. De vereniging „Pró Juven- tute" zal f 25 subsidie ontvangen. Aan het gemeentepersoneel zal 5 procent van de wedde of hét loon over het der de en vierde kwartaal Van 1950 wór den uitgekeerd. B. en W. stélden voor om over te gaan tot aankoop van de Woning Vah A. Groen voor f 3450 met f 500 voor de bijkomende kosten. Dit werd aange- nöïftén, evenals het voorstel tot vast stelling van een kleihè wijziging in het Uitbreidingsplan „Hoornse weg in on derdelen". Een kleedlokaal Geruime tijd werd er gesproken over het Voorstel de kosten van het mate riaal, dat nodig is Voor de bouw Van een kleedgelegetlhêid voor de voetbal vereniging, voor rekening van de ge meente te nemén. De burgemeester deelde mede dat het aanvankelijk de bedoeling was de materialen te lev^en voor een grote kleedkamer. Dit zou echter op een bedrag van rond f 2600 komen, Men zou nu echter eeh tijde lijke höüteh kleedkamer küühen plaat seilj Waarvóór f 900 aan materialen no dig is. Nadat verscheidene raadsleden er op aangedrongen hadden de voetbal lers tè wijzen Op huil plicht, mee te werken aan een goedé gang van zékert, werd -besloten de f 900 beschikbaar te stellen. Ten slotte werd de heer K. Ramaker beëdigd als waarnemend-secretaris. OPBRENGST COLLECTE De collecte ten bate van het Koningin VVilhelmïna-kankerfonds heeft in deze gemeente f 178,67 opgebracht. Hoewel de meningen over de duur van de kermis uiteenlopen en menig een acht dagen kermis wat te lang vindt voor onze plaats, blijkt ieder jaar weer dat de belangstelling voor de kermis geenszins verflauwt. De beide Middenstandsverenigingen hebben dit jaar de handen in elkaar geslagen en een originele reclame-actie opgezet. De VW komt met een „voor elck wat wils" programma, in de café's zal ruim gelegenheid bestaan voor een dansje en de beide toneelverenigingen komen met een goed kermisstuk op de planken. De liefhebbers van een re vue zullen ook hun hart kunnen opha len. Veertien kermisexploitanten hebben een plaatsje toegewezen gekregen. Hieronder vindt men een zweefmolen en een draai- of fietsmolen. Voorts zijn er enkele paling- en zuurkramen, alsmede oliebollenkraam en een sui- kergoedkraam, De luchtschommel zal ook dit jaar verschillende in hoger sferen brengen, terwijl anderen zich kunnen verma ken met grijparmsport, rollosport of bij de vliegbom- of hoeplawerptent. De VW organiseert Zondag 'n hard draverij voor halfbloed- en boeren paarden. Donderdag worden er volks spelen gehouden. Zaterdagmiddag zal worden gereser veerd voor sportevenementen. De ron de van De Rijp, voor dames en heren, zal hiër aller aandacht trekken, vertier zal men kunnén genieten Van betrdüw- baarheidsritten met attractie's. Bij vol doende deelname is er Zondag een zeepkisten-race. Ten slotte zal er door VVV hog een rookwedstrijd worden georganiseerd. Deze wordt Vrijdag xn café Blokdijk gehouden, Maandagavond komt het Rijper Kleintoneel in café Zomerdijk met „Een zeer wild Huwelijk" op de plan ken. In café Blokdijk draait een aar dige film en in de voorzaal zal erprijs- biljarten zijn. Ook zal -hiervoor gele genheid zijn in café Drent en Gras- boer, Dinsdagavond en Woensdag avond wordt door de R. K. Toneel vereniging „Benedictus" in de zaal van Blokdijk ..De stier uit Californië" op gevoerd. In hotel „De Eendracht" zal de radio-cabaret revue ..Hier Hilver sum" te zien en te horen zijn. Donderdag. Zaterdag en Zondag is er dansen. De middenstand komt met keurig verzorgde étalages yoör de dag. Zij hèeft jiiéraah èen prijsvraag ver bonden. Voor het concert, dat gisteravond in de Ruïnekerk werd gegeven door de sopraan Elizabeth Weyand en de organist Hennie Schouten, was een uitstekende belangstelling. Het stem de tot grote voldoening, dat deze be langstelling gerechtvaardigd was. De bezwaren, die we destjjds tegen het zingen van Elizabeth Weyand heb ben gemaakt, heeft ze deze avond volkomen weggezongen. Ze heeft een mooi stemgeluid en toont een uit stekende beheersing van 't materiaal. De keuze van haar programma toon de aan, dat deze zangeres het met de kunstzinnige zijde van een concert hoogst ernstig neemt. Nadat de or ganist het concert was begonnen met Praeludium en Fuga in C van Joh. Seb. l^ach, zong Elizabeth Weyand twee aria's uit de „Johannes Passion" van Bach. Wel wat romantisch van opvatting, maar niettemin boeiend werden deze stukken gezongen. Een nog grotere expressie werd bereikt in de liederen van Purcell en Handel. Dat de zangeres gevoel heeft voor mu ziek, die, wat stijl betreft, grote ver schillen vertoont, bewees zij in liede ren van Hugo Wolf en onze Neder landse componist Hendrik Andriessen. Elizabeth Weyand zal ook in de con certzaal uit de aard der zaak nog meer facetten van haar voordracht kunst kunnen -demonstreren. De or ganist Hennie Schouten speelde over bekende werken van Franck en Saint- Saëns, van eerstgenoemde o.m. Pre lude, fugue et variations. Ze werden, gezien de beschikbare dispositie van het orgel, met uitstekende registratie Vol goede moed de competitie in Zo als in de j.l. gehouden ledenvergadering van Hugo-Boys zijn allen vol goede moéd, ên wordt de competitie ditmaal met open armen ontvangen. Zeven elftallen zullen dit seizoen de kleuren van Hug'o-Boys hebben te verdedi gen. In zijn openingswoord hèêtte voorzitter Plak allen hartelijk welkom. Voor het eerst zpllen dit jaar vier elftallen van dê senioren in de competitie worden geworpen. Nadat de penningmeester verslag had uitge bracht werd de a.s. competitie onder de loupe genomen. De afdelingen werden besproken en de elftallen bekend gemaakt. In de vacature in de elftallencommissie werd gekozen de heer P. Borst Wz. Hierna werden nog enkele huis houdelijke zaken besproken. De komende en gaande man Ingekomen: Johannes C. Oud, Middenweg 259: Jacobus van den Wijn gaard, Kerkweg 9; Marinus J. Wouters. Stationsweg 30; Margaretha E. M. Keuss, Middenweg 558; Johanna Verheijen, Van Veenweg 8; Maria H. Lagrand, Veenhui- zerweg 9; Nicolaas C. de Reus, Rusten- burgerweg 35; Cornells Th. Sprenkeiing, Rustenburgerweg 6; Antonia M. van den Bom. Van Veenweg 8; Maria A. M. van Otterdijk, Van Veenweg 8; Dina D. Groot, Middenweg 249. V ertrokken: Petrus H. Mounier, Krugerlaan 115. Gouda; Cornells W. Ko nijn. Zijdewind 181, Oude Niedorp; Clasi- na de Reus, Walingsdijk U 4, Ursem; Ant- je de Ruiter, Nachtegaalstraat 1, Baarn: Elisabeth Mulder, Boesberglaan 5, Schaes- berg; Harm Meijer. B. Bottemannestraat 41. Alkmaar; Cornelia Carels, Kennemer- straatweg 124. Alkmaar; Maria E. Bosman Ossendrecht A 70; Adriana L. Kockx Mallevoortsdijk 135, Heiloo; Maria A. A Rutten, Wouw Heerle D 208; Anna Dek ker, Eext K 3, Anloo; Gerrit Groot, Lan gedijk, Zuid-Scharwoude, Hasselaarswee 2; Paulus Johannes Oudeman, P. J. Jone straat 76, Grootebroek; Candida Cathar na Tesselaar, P. J. Jongstraat 76, Groote broek; Simon Cornelis Entius, Langedi.it> Beatrixstraat 2; Jacobus C. Jongkin; Leidschevaart 2. Voorhout; Maria Gror Onderdijk, Van Veisenstraat, Werver hoof; Adrianus F. Klaver, Watersleijde Sltlard: Cornelis Vader, Tarree Au' Adrianus B. Molenaar, Bloemendaa! Overveen, Duinlustweg 16. Op 14 September zal het zestig jaar geleden zijn, dat de thans 84-jarige Gornejis Jonker met dé tWêe jaar jon gere Betje Wijn te Akersloot in de écht werd verenigd. Volgende week Zonderdag zullen de nog krasse oudjes hun trouwdag naar „der vaadren Wijs" kunnen gedenken, Als iemand vérre réizen doet, dan kan hij wat verhalen en als de oude baas op zijn praatstoel zit, zoals wij hem dezer dagen in Zijn „bruidsdagen" aantroffen in zijn huisje aan de voet der duinëïi, dan bewondert mén deze oudjes, die ondanks hun moeilijke leven (negen kinderen groO' brengen gaat niet zo maar) zo tevrê- dèh terugzien op hun leven, dat zij, zoals de heer Jonker het uitdrukte, „goéd zijn dOOrgéscharreld". Op tienjarige leeftijd was de jubi laris al „uitgeleerd" en ging hij bollett- pianten om daarna een drietal jaren als huisknecht dienst te doen bij Ds Jelgei-sma. Later wérkte hij als boe renknecht onder meer in de Starn- meer, waar hij zijn toekomstige levênsgezellin zou leren kennen. Een druk en moeilijk léven wachtte de jongelui, die niet eens tijd hadden om op een gewone dag in de week te trouwen; dan maar op Zondag meen de de toenmalige burgemeester van Akersloot. En zo geschiedde. Op Zon dag 14 Sept. 1890 begon het jonge paar zijn tocht door het leven, 's Morgens 4 uur naar de boer tot 's avonds 8 uur. Dan was het beter in Alkmaar, waar heen de jonggehuwden later trokken. Op 31-jarige leeftijd werd de heer Jonker aangesteld tot agent tweede klasse bij de gemeentepolitie te Am sterdam op een salaris van 12 gulden en een dubbeltje in dê week. Later werd hij agent eerste klasse, hoofd agent, posthuischef, brigadier, tot zijn gezondheid hem in de stêek liet en hij in 1919 gepensionneerd werd. Binnen veertien dagen zaten dê luitjes al in Schoorl, dat zij niet weer zouden ver fden, uitgezonderd dan de gedwongen evacuatie in de laatste Oorlog. Al spoedig legde het verenigingsleven be slag op de nieuwe inwoner; hij speelde een rol in de geheelonthoudersvereni ging, de begrafenisvereniging, de afd. van de S.D.A.P. en de vereniging van Vara-vrienden. Maar nu is ook dat voorbij en thans leven zij gelukkig en tevreden rustig in hun huisje aan de voet der duinen, Mogen zij daar nog menigmaal, van 's levens kommer vrij, hun huwelijks dag herdenken met kinderen, klein kinderen ên trouwe vrienden! De bij Kijkduin in zee gestorte Firefly is geborgen. De machine die van de plaats van de ramp af onder water naar Hoek van Holland werd gesleept en daar door de bok Con dor aan de oppervlakte werd ge bracht, was nog volkomen in tact. ALKMAAR, 8 Sept. - Graanbeurs. - TarWe 19.50-21.50; rogge 23.50-24.50; gerst 26.50 -27.50; haver 21.00-26.50; briiïnè bonen 55.00-65.00; citroeöbonen 35.00-45.00; witte bonen 55.00-65.00; gratiwé erwten 65.00— 75.00; capucijners 60.00-72.00; groene erw ten 37.00-40.00; Schokkers 39.00-42.00. ALKMAAR, 8 Sept. - Snijbóneö: kas 68- 70 en koud II 33; Sperciebonen 15—26,50; Spinazie 16-57; Postelein 16-24; Tomatèn 12—1®; Pronksnijbonen 21—48; Andijvie 5—14; Sla 2-10; Bloemkool: IA 38-53, I 24-35 en II 10—22; Komkomnier 7—12; Gele kool 8,40— 7,90; Rode kool 5—9,60; Groene kool 7,90-»- 13; Bieten 4—8; Worteltjes 8—38; Uien 5—9; Aardappelen 6—9 Selderie 14; Peterselie 2— 4; Clapps 28—36; Druiven 65—86; Museaal 95; Pruimen: Reine Victoria 38-58; Appels: Zigeunerin 19—22, Transparant de Crohsèls 15 —29; Meloenen 19—57; Augurken: fijn 57—68 en middel 15—32. OBDAM, 6 Sept. Slabonen 15—22,70; Uien 4,10—5,60, drieling 9 en nep 13,90; Kro ten: A 5,60 en B 4; Waspeen 5,50; Savoyè kool 9—9,20; Gele kool: A 4,50 en B 3,50; Rode kóól: A 5—7,70 en B 4; Witte kool 4. Noordermarktbond, 9 Sept. 27000 kg. aardappelen: Eerstel. 8.60—9, grové 8.208.70, eigenh. 7.2Ö—7.7Ö, bl. eigenh. 7.2Ö—7.90, bintjes 7.20 8.20, Bevelanders 77.30, Koopmans bl. 6.90, 13000 kg. uien 4.90—5.30, gro ve 2.603.20, driel. 6.507.20, nep 13, 800 kg. bieten A 5.60, 31000 kg. rode kool 48.90, 25000 kg. gele kool 3.506.70, 123000 kg. witte kool 4, 500Ó kg. groene kool 57,60, 11Ö0 kg, peen B 5.50, 20.000 kg. slabonètt 15 —25. Langedjjker Groentecentrale, 9 Sept. 10.000 kg. bl. eigenh. 6.108.10, 10.0ÓQ kg. uien 4.205.50, grove 3.504.60, 100 kg. tomaten A 1517, 6000 kg. slabonen 1523.80, 5000 kg. groene kool 6.10—9.30, 28.000 kg. gele kóól 4.505.50, 30.000 kg. rode kool 5 11.10, 230.000 kg. witte kool 4, 1200 stuks bloemkool B 3145. GROOTEBROEK, 7 Sèpt. - 10,900 kg aard appelen, Eersteling 7.50—7.7Ö; Blauwe Eigen heimers 7.60—8.00; Blanke Eigenheimers 7.60 —7.70; Alpha 8.00; 11.000 ltg bieten A 5.00 —5.50; B 4.00; 650 kg slabonen 24.30—29.90; 4000 kg groene kool 5.70—8.50; 7000 kg rode kool 5.20-8.60; 16.500 kg uien A 4.10-4.80, B 4.20-5.20, C 4.00-4.40, D 3.00-3.70; 36.500 stuks bloemkolen: B 35—47, B II 15—27. -27.00. AVENHORN, 7 Sept. - 1500 kg aardappe len, Schotse grove 7.50—8.00, midd. 8.00— 8.30; 90.500 kg witte kool 4.00; 27.500 kg rode kool 5.00—8.90; 1000 kg gele kool 3.60— 6.70; 1500 kg groene kool 6.00-7.30; 6500 kg gïove uien 3.70—4.50, gewone 6.40—7,30; drielingen 8.10-8.50, nep 10.70-11.50; 31.700 kg bieten I rond 5.30—6.50; idem II rond >1.00-4.50; 2500 kg peen II 4.60-5.30; idem m 2.60-3.20. 10.145 kg slabonen I 22.80- 87.10, II 20.70-21.40, II 10.00-17.00. hhmMNH ELIZABETH WEYAND gespeeld. Jammer, dat het mechanis me van het orgel door zijn gerammel zjjn hoge ouderdom demonstreerde. M.s. HET KCB, de heer Krijger en de kunstcritiek De hèèr P. D. Krijger, in een inge zonden stuk, d.d. 7-B-1959, levert anti- critiek op mijn éritiek inzake de ten toonstelling van het KCB in Bergen. Anti-critiek bevat altijd dezelfde ele- hnenten: de betrokken criticus (dat ben ik dus) heet n.l. steeds bevooroor deeld, niet objectief en ondeskundig. Daarentegen is hij onbevoordeeld, ob jectief en deskundig wanneer hij in zijn critiek de kunstenaar honing bm de mbhd smeert. Dus zal de heer Krij ger wel alle gunstige eigenschappen bezitten. Ik gun hem die. Ik wil alleen, daar het expositieseizoen voor Bergen ten einde is, nog het volgende opmer ken; ik ben in mijn critieken steeds bijzónder mild geweest; als er maar één lichtpuntje was bij een der schil ders hëb ik dat tot een schijnwerper gemaakt. Ik deed dat om „opbouwend" te zijn en om sociale redenen; de kun stenaar heeft het moeilijk genoeg. Maar er zijn grenzen. Opbouw is niet mogelijk op rotte fundamenten, en wanneer dan een tentoonstelling komt met Wérk, WaarVan een deel ieder die maar een snars verstand (en liefde) voor kunst heeft, eenvoudig physiek misselijk maakt, dan is het de plicht van de cri ticus dat te mélden. Ter bescherming van het publiek en ter bescherming van dë schilder zelf. Vooral voor jongeren bestaat fiu nog de kans stucadoor te worden of stratenmaker. Als ze ouder zijn is hun kans verkeken en is hun el lende niet te overzien. En mochten de door mij zo miskende schilders inderdaad de geniale inslag hebben die de heer Krijger hun toekent, dan zal mijn cri tiek hen toch niet beletten voor te gaan hun meesterwerken te scheppen. Voorlopig lijkt het me meer opschep pen. v.d.W. Rode Kruis-oefeningen te Bergen Gp Zaterdag 16 September zal het dis trict Kennemerland van het Nederlandse Roed Kruis één grote oefening in Schoorl, Koedijk, Bergéïi Warmênhuizen hou den. Aangehomeit wordt, dót Schoorl, Koedijk èft Waïmenhüizèft door een Wind hoos getroffen zijn. De Rode Kruis-afde- iingen uit deze plaatsen en uit Alkmaar, Heiloo, CjBstricum-Limmen, Beverwijk, Haarlêm, IJmuiden, Zandvöort eh Zaan dam zullen dé nodige hulp verlêhen en móéten om uiterlijk drie uur 's middags In Bergen (Karei de Groote-laan) aanwe zig zijn; daór wordt ook de staf geves tigd. Hét transport van de „gewonden" 'uit het getroffen gebied naar een in Bergen op te richten noodziekenhuis geschiedt ten dele per tram, voor een ander deel met auto's. Aangenomen wordt, dat er éen veertigtal gewonden zijn; vijf zes in Koedijk, aan de overzijde van het Kanaal, ruim twintig te Warmenhuizen, op enkele punten geïsoleerd op eilandjes; 15 18 op een moeilijk te bereiken terrein nabij Schoorl. De voorzitter van „Over de helft" en „S.O.S.", de heer A. Winkel, heette gisteren bij de opening van de kolf- wedstrijden alhier de leden van het hoofdbestuur hartelijk welkom, als mede buremeester Baken en de mar- keurs en schrijvers. Zich wendend tot de kolvers, sprak hij de wens uit, dat de prestaties naar genoegen zouden zijn en hij wenste hun veel succes. Daarop gaf burgemeester Baken de eerste klap en zag kans hierbij zes punten te slaan. De uitslagen van de eerste wedstrijd dag waren als volgt: 1 E. C. Borst uit Barsingerhorn, 105 pt.; 2 W. Kuin uit Zuid-Schermer ,100 pt.; 3 Dr. de Boer uit Nieuwe Niedorp, 96 pt.; 4 J. Kant uit Oudkarspel, 91 pt.; 5 J. Gelder uit Nieuwe Niedorp, 87, pt.; 6 S. Bruin uit Zuid-Schermer, 87 pt.; 7 J. Blom uit Noord-Schermer, 87 pt.; 8 D. Volger uit Wognum, 84 pt.; 9 N. Bruin uit Zuid-Schermer, 82 pt.; 10 J. Blom uit Barsingerhorn, 80 pt. De heer Borst maakte de hoogste serie n.l. 54 pun ten. IN STUDIE De gemengde zangvereniging „Zang- lust". directeur de heer G. Hcp, heeft voor het komende seizoen in studio ge nomen de bekende operette „Marijke van sohoveningen".

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 3