Muzikale gebeurtenis voor gehele provincie Op Dinsdag 19 September in Grote Kerk duizenden bezoekers verwacht AGENDA Paal en brugleuning slachtoffers van dronken chauffeur Goed toneel voor Personeel Voltallig Concertgebouworkest naar Alkmaar Dirigent: Eduard Flipse Solist Cor de Groot „Hechtervsstraf noodzakelijk" Mooi initiatief van het Instituut voer Arbeiders ontwikkeling De route van de Prins Egmond a.d. Hoef Egmond aan Zee Egmond-binnen Stompetoren Oudkarspel Groot-Schermer LAATSTE NIEUWS Londense buschauffeur* in staking Floralia- en Huisvlijt- tentoonstelling Noord-Scharwoude [)E TWEEDE UITVOERING In het kader van het Alkmaarse muziekfesti val, die plaats vindt op Dinsdag 19 September in de Grote Kerk, zal zonder twijfel het artistieke hoogtepunt van dit muzikale drieluik vormen: het optreden van het voltallige Amsterdamse Concertgebouworkest, onder leiding van Eduard Flipse en met solistische medewerking van Cor de Groot, twee figuren, die zowel op het nationale als internationale podium een grote vermaardheid genieten. Het zou onjuist zijn deze uitvoering te rangschikken in de rij der alleen maar plaatselijke gebeurtenissen. Zij is veel méér. Zjj is, zonder enige overdrijving: een provinciale gebeurtenis, een muziekaal-artistiek evenement van de eerste orde en wij menen niet al te ver bezijden de werkelijkheid te blijven als w\j hier de verwachting uitspreken, dat de Grote Kerk te Alkmaar Dinsdagavond een paar duizend luisteraar» plaats zal hebben te bieden_ Alle factoren zjjn aanwezig om de datum van de 19e September tot een zeêr belangrijke in het culturele leven van Alkmaar te doen zjjn. En alle factoren zijn mede aanwezig om een groot publiek van buiten Alkmaar die avond binnen de stadswallen te mogen venvachten. lige orkest zal het Vijfde Piano Con cert in es gr. t. van Ludwig van Beethoven worden vertolkt, met als solist Cor de Groot. Het bestaat uit drie delen: allegro; adagio un poco moso; rondo, allegro. De toonsoort van dit vijfde piano concert is dezelfde als in de derde symphonie, de „Eroica", en het is niet moeilijk die geest van heldendom en strijdvaardigheid ook in dit concert terug te vinden, vooral in het eerste deel. Het heroïsche karakter is hier zó geprononceerd, dat het werk b.v. in Engeland vaak wordt aangeduid als „Emperor Concerto". Een grote te genstelling vormt het Adagio in B gr t., waarin trompetten- en pauken niet meespelen. De stralende pracht, die 't eerste deel kenmerkt, verenigt zich hier met een geheel andere beweging; de warme cantilenes van de houtbla zers en de fijne figuraties van de piano geven het geheel het karakter van een nocturne, zoals wij die van Chopin kennen Het laatste deel, dat zonder onderbreking bij het adagio aansluit (een geniale vondst) ademt dezelfde geest als het eerste; weder om zijn het kracht en strijdlust, die zowel in het thematische materiaal als in de virtuoze verwerking daar van hun uitdrukking vinden. De solist. Een woord van erkenning aan het bestuur van de organiserende Ned. Herv. Oratorium Vereniging dient hier gehoord te worden. Men mene niet, dat het tot stand komen van een der gelijk concert een sinecure was en dat dit bestuur er mede kon volstaan eeii schrijven naar Amsterdam te zenden om ons eerste orkest naar Alkmaar te brengen. Verre van dat. Er waren zelfs enkele malen momenten, dat 't gehele optreden van het Orkest in het gedrang dreigde te komen, maar al deze klippen konden worden omzeild en thans staat de uitvoering dan vast. De enige teleurstelling is, dat niet de vaste dirigent het ensemble zal lei den. Het is bekend, dat Eduard van Beinum nog steeds niet van zijn inzin king hersteld is en zodoende moest een andere dirigent worden vrijge maakt. Men is zo fortuinlijk geweest deze te vinden in Eduard Flipse, diri gent van het Rotterdams Philharmo- nisch Orkest Een keuze, waarmee de teleurstelling over het niet komen van Van Beinum voor een aanzienlijk deel als opgeheven mag worden beschouwd. Symphonic in d kl. van César Franck. FERST sedert Woensdag staat het uit te voeren programma nu defi nitief vast. Het bestaat uit twee ge deelten en het eerste daarvan is de Symphonie in d kl. t. van Césai Franck. Franck (1822—1890) werd door zijn leerlingen „docteur angéiique de la musique" genoemd en Casper Höweler schrijft in zijn bekende werk „XYZ der Muziek" over deze sympho nie (dq enige die Franck ooit compo neerde) „Hij heeft er zelf weinig vol doening van gehad. Voor ons echter is zij de mooiste uit het Franse reper- toir, om haar prachtige architectuur, haar rijkdom aan melodieën en haar eenvoudige edele inhoud". Men kan daar aan toevoegen, dat Franck onsterfelijke werken gescha pen heeft en dat deze symphonie daar toe zeker behoort. Men hore haar en men verneme de kuisheid en kinder lijke onbevangenheid van Franck's wezen, de puurheid en smetteloosheid van zijn gehele _enie. Dat alles vindt men in deze muziek, die tot de beste en verhevenste van Frankrijk be hoort. De symphonie bestaat uit drie delen: lento-allegro ma non troppo; allegretto; allegro non troppo, Beethovens Vijfde Pianoconcert. Het tweede werk van deze uitvoe ring mag als een feestelijke verras sing gelden. Begeleid door het volta' Een woord tot de jongeren Men schrijft ons: De befaamde komkommertijd, de tijd •waarin de politieke activiteit schijnt stil te staan, de tijd waarin Kamers, Hoger- of Lagerhuizen, Raden, volks vertegenwoordigingen of hoe ze verder mogen heten, gesloten zijn wegens va- cantie der leden, is er dit jaar zelfs bij ingeschoten, merkte één onzer gro te bladen deze week op. Politieke ac tiviteit was er deze zomer immers te over: Korea, Malik in de Veiligheids raad, Westerling, loonsverhoging of prijsstop, Belgische Koningskwestie, sta kingen enz. enz. Hoe reageren de jongeren op dit al les? Laten zij dit alles over zich heen gaan (het komt immers toch zoals het moet) en blijven zij zweren bij koning „Sport", of leven zij actief mee en zoe ken zij bewust naar hunne houding in dit bestel? De Oecumenische Jeugdraad wil bij dit laatste behulpzaam zijn niet om dat hem alles zo duidelijk is, maar omdat hij weet dat er een God is, een God, die met de wereld en met de men sen te maken wil hebben. Daarom heeft deze Raad dit jaar weer zijn Jeugd- appèl georganiseerd, bestemd voor ker kelijke- en buitenkerkelijke j-ongeren. Vrijdagavond houdt hij een discussie avond in de Doopsgezinde Kerk aan de Koningsweg. In de jeugddienst die Zondagavond te 19 uur in de Grote Kerk wordt gehouden, wordt door Alkmaarse predikanten gesproken over de vraag „En nu....?" Is er reden tot pessimisme of tot optimisme of.staat er boven dit wereldgebeuren een an dere, grotere macht? Hoort wat de kerk te zeggen heeft. Nog even iets over dat „Oecume nisch". Het is een Grieks woord, dat wil zeggen „de gehele wereld omvat tend". Het is voortgekomen uit de We reldraad van kerken (Amsterdam 1948), waarin vrijwel alle Christelijke ker ken over de gehele wereld samenkwa men om te trachten de verdeeldheid der kerk te doorbreken en te komen tot een waariijke kerk van Christus JS HET NOG nodig hier de figuur van Cor de Groot te introduceren? Wij menen van niet. Het zjj voldoende op te merken, dat de 36-jarige kunste naar zowel in binnen- als buitenland grote artistieke triomfen vierde en die kleine, selecte groep van internatio naal vermaarde pianistische groothe den opmerkelijk dicht genaderd is. In '36 won hij de hoofdprijs in de inter nationale pianisten-wedstrijd te Wenen. Daarvoor en daarna reisde hij de we reld door, in alle hoofdsteden concer terende en uitbundig toegejuicht. Na de oorlog tourneerde hjj in Zweden, Denemarken, Noorwegen, Finland, Belgie, Frankrijk, Engeland, o.m. met het Concertgebouworkest onder lei ding van Van Beinum. Odeon, Decca en His Masters Voice lieten tajrijke platen van zjjn werk vervaardigen. Eerst zeer onlangs keerde hij terug van een grote tournee door Spanje. Eduard Flipse, de dirigent. Eduard Flipse, die dus beide ver tolkingen zal leiden, is een geboren muzikant en na een opleiding door Evert Cornelis werd hem al spoedig de functie van leider van het Rotter dams Philharmonisch Orkest aange boden, een functie, die nog steeds door hem wordt bekleed Evenals die van leider van het Philharmonisch koor. Daarbij is Flipse dan nog hoofd- leraar piano aan het Rotterdamse Conservatorium. Zijn orkest voerde hij aan tot opvallende prestaties en gro te sympathie verwierf hij met zijn eerste uitvoeringen van werk van jonge Nederlandse meesters, en in het algemeen met die van de moderne muziek. Een veelzijdig kunstenaar, die zowel het klassieke als het romanti sche repertoir volledig beheerst. gEE,THOVENS Vijfde Pianoconcert, Franck's Symphonie, Cor de Groot en Eduard Flipseziedaar hetgeen de Grote Kerk in Alkmaar gaat bie den. Biedenaan Alkmaar enaan een groot deel der provincie. Het kan niet anders of het eeuwenoude kerk gebouw zal die avond binnen zijn mu ren getuige zijn van een manifestatie van groots muzikaal gebeuren, waar van de beide enige schaduwzijden zijn, dat ten slotte een beperkt publiek ge tuige kan zijn van dit onderdeel van het festival, endat een herhaling helaas in een lange rij van jaren niet verwacht mag worden! (Ontleend aan onze Advertentie-rubriek) WOENSDAG Harmonie Theater, 8 uur: Walzer der Jiebe (alle leeft.); Victoria Theater, 8 uur: De groene hel (18 jaar); Cinema Americain, 8uur: Achterdocht (18 jaar). Alle theaters matinee om 2.30 uur. Hotel Centraal, 8 uur: Harmonia, spreker: Ir. H. Bouman. DONDERDAG Bioscopen als Woensdag. Geen ma tinee. Gulden Vlies, 8 uur: „Je bent maar eens jong". LONEN EN PRIJZEN Door een betreurenswaardig misver stand onzerzijds, vermeldden wij abu sievelijk dat 't bekende hoofdbestuurs lid van de Partij van de Arbeid, drs. Roemers, gisteravond een lezing zou houden voor de afdeling Alkmaar van de P.v.d.A. Drs. Roemers zal zijn le zing over lonen en prijzen echter he denavond om 8 uur houden in het ABB-gebouw aan de Koningsweg. Met zijn bestelwagen was Berend E. van Nieuwe Pekela naar Abbekerk ge reden waar hij enkele dagen bij fami lieleden bleef logeren. Op een goed moment kreeg Berend, later zou blijken dat het een kwaad moment was, de gedachte een voormalige bediende van hem in Alkmaar te gaan bezoeken. Hoe het zij, hij kwam in Alkmaar aan, par keerde zijn wagen op het Waagplein en begaf zich met een in Abbekerk ver worven vriend, naar de zaak van zijn voormalige bediende, die thans een café exploiteert. Op het weerzien werd een borreltje gedronken, maar jammer genoeg voor Berend bleef het er niet bij één. Na een stuk of zes verzonk hij in Morpheus armen. Het was de bedoeling van de caféhouder dat Berend bij hem zou blijven slapen opdat deze de volgende dag weer fris het stuur van zijn wa gen zou kunnen hanteren om naar Ab bekerk of Nieuwe Pekela te rijden. De man die met Berend uit Abbekerk was komen meerijden, voelde daar niets voor. Hij had natuurlijk geen vacantie en moeder de vrouw zou wel eens ern stige bezwaren kunnen maken als hij zo maar een nacht van huis bleef. Het was een vervelende situatie en daarom vroeg hij aan Berend, die ondertussen gelukzalig op een stoel in de huiska mer lag te slapen, om de sleutel van de wagen Per slot van rekening was hij niet voor niets vrachtrijder en dan zou hij Berend en diens wagen wel in Abbekerk afleveren. De bedoeling was goed, maar helaas kon onze vrachtrijder de wagen niet starten. De wagen werd voor het café geduwd, de slapende in kennis gesteld van de falende starter en gevraagd, of hij de wagen maar even wilde starten, dan zou zijn vriend de rest wel doen. Maar eenmaa' achter het stuur meende Berend dat het wel zou gaan Honderd meter verder bleek ech ter dat het niet ging Een blauw stenen paaltje sneuvelde en inplaats dat hij met een sierlijke zwaai de brug over- draaide, wilde hij eerst proefondervin delijk vast stellen hoe sterk de brug leuning nu wel was. Die was sterker dan de zenuwen van Berends vriend die deze krachtproef niet had afgewacht en uit de wagen was gesprongen. Twee dames, die op de brug stonden te pra ten, hadden evenmin vertrouwen in de rijcapaciteit van de Drentenaar en zochten veiliger oorden dan het brug dek op Dat was maar gelukkig, want juist op de plaats waar zij enige tellen te voren een geanimeerd gesprek had den gevoerd, ramde de bestelwagen de brugleuning. We stonden op de brug te praten" vertelde een van deze dames gistermid dag aan de president van de Alkmaarse Meervoudige Kamer, mr. J Krabbe „Ineens hoorde ik een gerommel ach ter ons en zag die wagen aankomen. Ik zei tegen mijn vriendin; we mogen wel maken dat we weg komen, anders rijdt ie ons nog dood" Met deze woorden ving de officier van Justitie zijn requisitoir aan en voegde daar aan toe dat lieden die stom dronken zijn niet achter het stuur be horen te zitten. „Mijn ervaring is", ver volgde mr. Holsteyn, „dat in deze ge vallen geldboeten niet blijken te hel pen. Daarom meen ik dat het noodza- keijk is een andere vorm van straf te eisen". De eis was: Drie weken hech tenis en een jaar ontzegging van de rij bevoegdheid. De verdachte verzocht de rechtbank of het voor deze keer nog niet een geld boete kon zijn, waarop de president zich met de raadsheren enige tijd in raad kamer over de uitspraak ging beraden. Het werd geen geldboete zoals verdachte had gehoopt. Acht dagen zal hij in hechtenis moeten doorbrengen en een half jaar niet mcgen rijden. Aanbesteding bouw Friesebrug Dinsdag 10 October te 11 uur zal door de hoofdingenieur-directeur van de Rijkswaterstaat in de directie Brug gen te Den Haag Worden aanbesteed het maken van de onderbouw, met bij komende werken, voor een basculebrug met vaste zijoverspanning over het Noordhollandskanaal te Alkmaar. OP MUZIEKUITVOERING HOFPLEIN. Ter gelegenheid van het vijfjarig bestaan van de C. A. M, zullen de vier stedelijke muziekcorpsen St. Caecilia, de Postharmonie. Excelsior en Soli Dqo Gloria heden, Woensdagavond een rondgang door de stad ma ken. waarna op het Hofplein gezamen lijk twee marsen zullen worden uitge voerd. De musici wordt verzocht om kwart voor acht in de diverse repe titie-lokalen aanwezig te zijn. BEROEP AANGENOMEN Ds. F G. J. Hofhuis, predikant van de Baptisten-gemeente te Alkmaar en Den Helder, heeft bedankt voor het beroep dat de gemeente Zandbulten (Fr) op hem uitbracht. Het beroep naar Drachten heeft hij aangenomen. WELSTANDSCOMMISSIE ALKMAAR EN OMGEVING Ter voorkoming van misverstand, delen wij nog mede dat de onlangs hier tei stede geïnstalleerde Welstandscom missie, die op geregelde tijden in de Stadhuis te Alkmaar zitting houdt, zich niet bemoeit met de bouwplannen voor deze stad. Zij heeft alleen bevoegdheid voor de omliggende gemeenten. Voor Alkmaar blijft de schoonheidscommis sie de aangewezen instantie. BELANGRIJKE BOUWOPDRACHTEN Door de architect C. Keesman te Alk maar is, namens de Algemene Woning bouwvereniging te Amsterdam, het bouwen van tweehonderd twee en ze ventig woningen en vier winkels aan de Jacob van Arteveldestraat in „Bos en Lommer" te Amsterdam-West, bij onderhandse overeenkomst opgedragen aan het Bouw- en Aannemersbedrijf J. Bakker te Zaandam. EEN VERKEERSFOUT? Theodorus T. uit Noordscharwoude, die gis teren voor de arrondissementsrechtbank in Alk maar terecht stond, was ten laste gelegd, dat hij zich op 27 Juni niet aan de verkeersregels had' gehouden. Volgens twee getuigen zou ver dachte op de Provinciale weg nabij Uitgeest een andere wagen hebben „gesneden", waar door een aanrijding was ontstaan. T. meende echter, dat hij aan deze aanrijding geen schuld had, daar Volgens hem de bestuurder van de andere wagen, op het moment dat hij hem inhaalde, naar links was uitgeweken. De officier van Justitie achtte het ten laste gelegde bewezen en eiste een boete van f 10,— subs, vijf dagen hechtenis en toewijzing van de civiele vordering ad f 28,—. Over veertien dagen, zal de rechtbank uit spraak doen. OFENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK De nieuwe aanwinsten van de openbare lees zaal en bibliotheek zijn: Brakell Buys, van: John Keats, 1946, Geïll.; Maurois, (ps. van Herzog'): Byron; Reed: The novel since 1939, Geïll.; Spender: Poetry since 1939, 1949, Geïll.; Shakespeare: Cbmedies, histories, trage dies, som\ets and poems, 1909, Geïll.; Wavell: Other men's flowers; Borden: Framingo, or. The American tower; Collins: London belongs to me; Cuey-na-Gael: An Irishman's difficul ties with the Dutch language, I; Dickens: Bleak House; Franken: Young Claudia; Grene: The heart of the matter; Harraden: Ships that pass in the night; Mailer: The naked and the dead; Myers: Mrs. Christopher; Steinbeck: Of mice and men; Wallace, L.: Ben Hur; Walpole: Judith Paris; Walpole: The fortress; Walpole: Vanessa; Wickenden: The wayfarers. COLLECTE T.B.C.-FONDS De huis-aan-huis collecte, die Zaterdag' ten bate van het TBC-fonds „Draagt Elkanders Lasten" werd gehouden, heeft f 900,— opge bracht. De stad Amsterdam kent reeds ge ruime tijd het z.g. bedrijfstoneel. Per soneelsverenigingen organiseren er voor hun leden voorstellingen, te geven door de beste toneelgezelschappen, die voor een zeer matige prijs toegankelijk zijn. De animo ervoor is zeer groot. De plaatselijke afdeling van het Instituut voor Arbeidersontwikkeling, welke sa men met de Alkmaarse Bestuurders- bond voor het komende winterseizoen een drietal toneelavonden heeft opge zet, is tot de overtuiging gekomen, dat dit voorbeeld navolging verdient. In het komende seizoen zullen voor leden van deze organisaties drie to neelvoorstellingen worden gegeven on der het motto „Het beste toneel voor de laagst mogelijke prijs". Als data zijn vastgesteld 17 October, 18 December en 19 Maart. Achtereenvolgens zullen op treden Comedia, het Amsterdamse To neelgezelschap en het Nederlands Volks toneel (o.l.v. Ben Groeneveld). Het IvAO heeft nu gemeend, ook de leden van de personeelsverenigingen bij de grote bedrijven hier ter stede in de ge legenheid te moeten stellen, deze uit voeringen bij te wonen. Er wordt hier voor een zeer matige entree geheven. Dat men contact heeft gezocht met de personeelsverenigingen vloeit voort uit de overweging, dat deze behoefte kunnen hebben aan een vorm van ont spanning, die boven het peil van het gewone amusement uitstijgt en cultu reel verantwoord kan worden geacht. Hoge kosten vormen daarbij vaak een belemmering, die op deze wijze zou kunnen worden weggenomen. Morgenmiddag, om half drie, zal Z.K.H. Prins Bernhard de gedenksteen onthullen voor het complex van zes en negentig woningen voor gedemobi- liseerden, welke in aanbouw zijn aan de Willem de Zwijgerlaan (ten Z.W. van Rochdale). Bij aankomst in de gemeente aan de Regulierslaan zal de burgemeester ter begroeting aanwezig zijn. De Prins zal, vergezeld van de burgemeester, de volgende route nemen: Kennemerstraatweg, Emmastraat, Costerstraat, Bleekerskade, K. van 't Veerstraat tot de Karl Marxstraat, van waar het gezelschap te voet naar de bouwplaats aan de Willem de Zwijgerlaan gaat. Op de bouwplaats zullen enige luidsprekers aangebracht zijn, opdat de aanwezigen het gesprokene behoorlijk kunnen verstaan. Nadat de onthulling heeft plaats gevonden en Z.K.H. Prins Bernhard de in aanbouw zijnde wo ningen in ogenschouw zal hebben genomen, zal Z.K.H. de Nederlandse Machinefabriek „Alkmaar" aan de Voormeer en de orgelfabriek van de firma B. Pels en Zoon aan het Wolfspad bezichtigen. Daarbij wordt de onderstaande route gevolgd: K. van 't Veerstraat, N. G. Piersonstraat, Ly ceumstraat, Nieuwiandersingel, Emmabrug, Zilverstraat, Ridderstraat, Laat, Limmerhoek, Voormeer. Na het bezoek aan de beide fabrieken zal de Prins met gevolg de thee op het Stadhuis gebruiken. De route naar het Stadhuis is vastgesteld als volgt: Wolfspad. Wildemanstraat, Westerkolkstraat, Oudegracht Zuidzijde, Koorstraat, Langestraat, Stadhuis. Het gemeentebestuur verzoekt de ingezetenen zoveel mogelijk de vlag uit te steken om aldus te tonen dat het Koninklijk bezoek op prijs wordt gesteld. Burgerlijke Stand Geboren: Clasina A. M.r d. v. P. J. Kroon en C. A. Groot. Petrus M., z. v. P. W. M. Vink en M. C. Eoozen. Overleden: Klaartje Zwaan, 78 j„ geh. met J. Brouwer. Een kwart eeuw koster Ned. Herv. Kerk Vijf en twintig jaar geleden aan vaardde J. de Geus het ambt van kos ter, doodgraver en klokkeluider der Ned. Herv. Kerk alhier; een feit, dat waard is om herdacht te worden. Aan het einde van de kerkdienst sprak ds. E. A. J. Plug de jubilaris op hartelijke wijze toe en vond woorden van waar dering voor de wijze waarop de heer De Geus zijn werkzaamheden vervulde. Namens de kerkelijke gemeente werd de jubilaris een enveloppe met inhoud aangeboden. Voorts getuigden de bloem stukken en cadeaux voldoende van de erkentelijkheid voor alles wat hij ge durende de afgelopen jaren heeft ge daan. Een aardige verrassing was de serenade aan hem gebracht door het pas in nieuw uniform gestoken Lamo raai. Die primeur blijft aan zijn jubi leum verbonden. BURGERLIJKE STAND Geboren: Gijsbertus, z. van H. H. Kolk en G. Schutz. - Matheus P., z. van A. Visser en J. M. Schats. Marijke C., d. van Kl, Krab en H. Wensink. Ondertrouwd: Johannes C. de Jong en Marijtje Schreuder. Douwe D. de Vries (won. te Alkmaar) en Wilhelmina G. Riksma. - Jan M. Krijger (won. te Alkmaar) en Alida C. Tamis. Geravdus Dekker en Lena M. Dekker. Arie Zwanenburg en M. E. Stam. Getrouwd: Jacob Buis en Jacoba Glas. - Conielis Zwart en Engeltje Buis. Johannes Chr. de Jong (won. te Velsen) en Marijtje Schreuder. Jacobus Sturm en Comelia Heilig. Overleden: Kniertje Dekker, 66 jaar. wed. van P. Groen. Dirk Huypen, 70 jaar, ongehuwd. Pieter Voogd, 86 jaar, weduw naar van A. W. Booy. STANDPLAATSEN OP DE KERMIS De navolgende personen is een stand plaats op de xermis te Egmond-Bin- nen gegund: Van Dam te Amsterdam met De Spin; Elings uit Alkmaar met vliegbomsport; Kamlag uit Amsterdam met bussensport en hoeplatent; Tak ken te Amsterdam met luchtschommel: Enting uit Amsterdam met autorace baan; Braak met zweef- en draaimolen; Teunis met schiettent; Hofman uit Alk maar met koekhak-stal; Koopman uit Zaandam met speelgoedkraam; Broek uit Heiloo met paling; Zentveld met suikerwerken en paling; Klaassen en de Boer. béiden Egmond-Binnen, resp. met fruit en ijs. Vrachtauto met aanhang wagen te water Hedenmorgen om 5 uur is een chauffeur van de heer P. de Lange te Schermer- horn, ter hoogte van de verbrande boer derij van Koning, de macht over net stuur kwijtgeraakt. De vrachtauto met aanhangwagen, geladen met stro en vlas, geraakte diep in de berm van de provin ciale weg, sloeg om en kwam in de Noor dervaart terecht. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. PERSONALIA De assistent-directeur van de N.V. Zui velfabriek „Neerlandia", de heer S. F. Akkerman, is henoemd tot directeur van de Coöp. Zuivelfabriek „De Goede Ver wachting" te Groet. DE OOGST VAN DE WEG Als gevonden zijn aangegeven handschoen, muntbiljet, zwembroek, hals ketting, fietspomp, polshorloge, vulpen, boodschappentas, twee brillen. Alp verloren zijn opgegevenwind jack, jas, twee riemen, portemonnaie, badmantel en net met bal, haarstrik, klompsok, ceintuur, gymnastiekschoen, duimstok. Inlichtingen bij postcommandant Rijks politie Oudkarspel. „WEEST EEN ZEGEN" OP STAP Dezer dagen heeft het dameskransje „Weest een zegen" een uitstapje naar Bergen gemaakt. Allereerst werd een bezoek gebracht aan het Prov. Centrum van de Ned. Herv Kerk. Het museum en een pottenbakkerij genoten vervol gens de belangstelling van de Groot- Schermer dames. Alvorens de terug reis aan te vangen woonde „Weest een zegen" een kerkdienst bij. Omstreeks negen uur kwam Groot-Schermer weer in zicht. Algemeen was men van me ning dat het een zeer gesiaagde dag geweest is. (Ongecorrigeerd) Ongeveer 650 buschauffeurs en -con ducteurs van een Londense garage zijn Woensdagmorgen in staking gegaan wegens het tewerkstellen van twee con ductrices. De stakers zeggen, dat het in dienst nemen van conductrices hun looneisen zou belemmeren. Volgens een functionaris van de be trokken vakvereniging worden er van daag massa-bijeenkomsten in verschei dene andere garages gehouden, waarop men zal overwegen sympathiestakingen te houden. De staking volgt op een week van onrust onder het Londense buspersoneel. In verscheidene garages deed men het langzaam aan uit protest tegen het besluit van de vakvereniging om de eis tot een loonsverhoging van een Pond Sterling per week niet te steunen. Koningin betuigt familie Smuts Haar deelneming H. M. de Koningin heeft aan de fa milie van wijlen Jan Chr. Smuts een telegram van deelneming gezonden ter gelegenheid van het overlijden van de veldmaarschalk. Toneelgroep „Puck" brengt „Joseph in Dothan" Zaterdagmiddag 16 September om kwart voor twee komt Puck, toneel groep van en voor jonge mensen, in de Amsterdamse Stadsschouwburg met haar tweede première, „Joseph in Dothan" van Vondel. Professor Anton van Duinkerken zal deze voorstelling inleiden. De directeur van de Stads schouwburg, de heer Bendien, herin nerde er aan dat „Joseph in Dothan" 23 jaar geleden voor het laatst in de Stads schouwburg is gespeeld. De afgelopen Floralia- en Huisvlijt- tentoonstelling is alleszins een succes geworden Er werd veel ingezonden en de (kwaliteit van de verschillende goe deren was uitstekend. De heer Tuijn, die de planten moest keuren en de da mes PlaisierBlauw en Schermerhorn Kleinschmidt die de inzendingen van huisvlijt aan een onderzoek moesten onderwerpen, hadden geen gemakke lijke taak. Zondagavond reikte de voorzitter, burgemeester Driessen, met een toe passelijk woord de prijzen uit. De heer Driessen bracht hierbij speciaal dank aan degenen die zich met de keuring belast hadden en aan de heer Mole naar. die voor de vijftigste achtereen volgende maal de stellages verzorgd had. De burgemeester zeide te hopen dat een volgende maal een betere re geling getroffen zal kunnen worden voor de volksspelen en de sportwed strijden. Vervolgens reikte de heer Driessen de prijzen uit. Stellen planten: 1 M. Goet, 2 P. Kuyn. Coleus: 1 K. Spaan, 2 mevr. Kieft Asjes; Begonia: 1 mevr. Schoorl, 2 J. Pilkes Jr. Petunia: 1 D. Pascha, 2 P Koning. Kinderplanten, stel: 1 Wim Scher mer. 2 Robbie Goet. Lobelia: 1 Nellie Kieft; Immia: 1 Nellie Kieft; Losse bloemen: 1 P Cor- nielje. 2 H Kieft Jzn.; breiwerk 1 mevr PilkesBermer, 2 mevr. Koning --Jonker. Haak- en breiwerk: 1 mevr. Deek- witzBuren. 2 mej A Schermer Borduurwerk: 1 mevr Wiedijk— Noordman. 2 mej. A van Tiel: Naai en borduurwerk: 1 mevr Pilkes Bemmer Een ereprijs werd toegekend aan de krasse 72-jarige mevr de wed. Molenaar. Kinderen, meisjes: 1 Nel Hoek. 2 Nellie Kieft; Schoolwerk: 1 Jannie Kroes. 2 Nellie Kieft: Jongens 10 jaar: 1 Klaas Wagenaar 2 Albert Cramer: Jongens 12 jaar: 1 Wim Schermer. 2 Jan Bood; Jongens 14 jaar: 1 Arie Plooijer. Onder de inzenders van planten wer den nog twee prijzen verloot, met als resultaat: 1ste prijs E Pilkes. 2de pr. mej. A Schermer GEVONDEN EN VERLOREN Als gevonden zijn aangegeven: vulpot lood, jongensjasje, das, bril, bolpointpen. bos sleutels, huissleutel, portemonnaie, gymschoenen schortje. ceintuur twee muntbiljetten padvindersriem. mnmrca- pe. meisjesjasje, shawl, wieldop voor auto, partijtje zakken, badpakken en bad handdoeken. schuifschaaf, landbouwboek- Verloren: doublé damespolshorloge.

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 2