Tweede Kamer weigerde interpellaties ZWITSALETTEN PUN EN Amsterdam wacht op IJ-tunnels Een zware orkaan teisterde de Bovenwindse Eilanden Belgische regering ontslaat communistische ambtenaren SANATOGEN. Het Zenuwsterkende Voedsel Noodwet-Drees nog fwee jaar geldig Critiek op gebruik van Landbouwegalisatie- fonds Hoe men in O.-Duitsland verkiezingen organiseert Zo zijn onze vrouwen Fietsen met hulpmotor in het Nederlandse verkeer HET CHINESE BEELDJE Het Radioprogramma WOENSDAGJL3^SEPT^MBE^950 (Vervolg van pagina 1) ALSOF er geen reces geweest was, groepten de afgevaardigden dadelijk na de opening van de vergadering van de Tweede Kamer rondom de voorzitter om ■U» diens mededelingen merendeels van formele aard te luisteren. De belangrijkste aankondiging was wel die omtrent het Nieuw-Guinea-rapport. Vermoedelijk zal het op Vrijdag 22 September in de Tweede Kamer behandeld worden. De heer J. G. Suurhoff (PvdA) vroeg verlof om de regering te inter pelleren over een onmiddellijke prijzenstop als grondslag voor een doelmatige prfjsheheersing. En de heer H. Gortzak (CPN) vroeg een interpellatie aan over het feit, dat de loonsverhoging niet voor alle werknemers verplicht gesteld is, over de beperking van de verhoging tot 180.— per jaar en over de maatregelen die eventueel voor de sociale-rentetrekkers getroffen zullen worden. mr. A. M. Joekes, vond het spijtig, dat geen groter bedrag van aftrek kon worden vrijgesteld, maar zou de re gering daartoe overgaan, dan zou dit de schatkist grote bedragen kosten. Als honderd gulden vrijgesteld wordt kost dit f 10.300.000, Ook kon, naar hij be toogde, geen verandering gebracht worden in de gemeenteklassen. Weinig bevredigde de Kamer de mededeling, dat nog geen sprake kon zijn van een verhoging van de Ouderdomsuitkering met 5 pet., doordat de loonsverhoging nog maar pas is ingevoerd. Bij de replieken diende de heer J. Hoogcarspel (CPN) een drietal amen- Later op de middag stelde de voor- fitter voor beide interpellatie-verzoe ken niet in te willigen. Hij had name lijk naar de plannen van de regering geïnformeerd en daarbij was hem ge bleken, dat wat de interpellatie-Gort zak betreft, overleg met verscheidene instanties nodig is, wil de regering een bevredigend antwoord op de over de lonen en prijzen te stellen vragen kunnen geven. Dit overleg is op zeer korte termijn niet mogelijk. Dat nam evenwel niet weg, dat de regering zich bereid verklaarde om, zodra haar de nodige gegevens ter beschikking staan, haar standpunt op de daartoe meest geëigende wijze aan de Kamer ken baar te maken Wat de interpellatie-aanvraag van de heer Suurhoff aangaat, had de re gering aan de Kamervoorzitter laten weten, dat zij van plan is over de prij zenstop en de prijsbeheersing een nota In te dienen, die reeds op 21 Septem ber a.s, onderwerp van bespreking in de Kamer kan uitmaken. De heren Gortzak en Suurhoff hiel den echter voet bij stuk. Zij waren na melijk van oordeel, dat de door hen bepleite zaken zo urgent zijn, dat de behandeling daarvan geen uitstel ge doogt. Jhr. mr. M, van der Goes van Na- ters (P. vd A.) was op de hand van de heer Suurhoff; prof. mr. C. P. M. Rom- me steunde de voorzitter. Het slot van het liedje was, dat de Kamer met 45 tegen 26 stemmen besloot de interpel- latie-Suurhoff niet toe te staan (tegen P. vd A. en CPN) en met 64 tegen 6 stemmen om geen verlof tot het hou den van een interpellatie te verlenen aan de heer Gortzak. Kamer niet tevreden. Bij de behandeling van de verlenging Noodwet Ouderdomsvoorziening spra ken de heren A. Stapelkamp (AR). C. J van Lienden (P. vd A.), R. Zege- ring Hadders (WD), dr. W. L. P. M. de Kort (KVP) en J. Hoogcarspel (CPN). Zij allen spraken de wens uit, dat de tijdelijke regeling spoedig door een definitieve vervangen zou worden en verlangden, dat de bedrijfspensioen fondsen zoveel mogelijk zouden wor den ontzien. Ook de minister van Sociale Zaken, 'e *YVlacik met korte metten! Gebruik dementen in, doch de minister ver klaarde ze onaannemelijk. Landbouwegalisatlefonds. De begroting voor het Landbouw- egalisatiefonds over 1950 bracht nog heel wat tongen in beweging. Despre kers waren er maar slecht over ge sticht, dat deze zo laat was ingediend. Ook achtte men de dubbele functie van het fonds onjuist; het moet tege lijkertijd verschillende consumenten prijzen laag houden en de boeren voor onaangename verrassingen behoeden. Zo de heer Engelbertink (KVP). De heer De Ruiter (CH) vond het dan nu ook de tijd, om naar normale verhou dingen terug te keren. De heer Borst (CPN) zag achter de late indiening van deze begroting Amerikaanse invloeden. Hij wilde de subsidies op levensmid delen drastisch verhogen. Nadat en kele sprekers nog detailkwesties had den behandeld, werd de vergadering verdaagd. Vandaag zal de minister Mansholt het zijne van de zaak zeggen. De beide Kamers der Staten-Gene- raal zijn opgeroepen tot een verenig de vergadering in het gebouw der Eerste Kamer. Deze vergadering tot sluiting der zitting van de Staten-Ge- neraal wordt gehouden op Zaterdag 16 September 's middags om kwart voor drie Oude kwestie wordt opnieuw actueel Industrieel publiceert een plan Amsterdam zit al jaren met het vraagstuk van de verbinding tussen de oevers van het IJ. Deze wordt door ponten onderhouden, maar het is de bedoeling, op den duur te geraken tot de constructie van een of meer tun nels. Het rapport van de dienst van Publieke Werken dienaangaande is elk ogenblik te verwachten. Jaren ge leden heeft de industrieel T. C. Groot uit Amsterdam-Noord een eigen plan gepubliceerd, dat dezer dagen een tweede uitgave beleefde. Naar veler mening is dit beter dan het plan, dat P.W. toentertijd lanceerde. De zaak is dus weer volop actueel. De bouw van een of meer tunnels is urgent, omdat Amsterdam-Noord is uitgegroeid tot een industriestad ter grootte van Leeuwarden. Voorts loopt via dit stadsdeel de wegverbinding met een belangrijk deel van de pro vincie Noord-Holland. De heer Groot nu denkt zich de bouw van een auto tunnel en een voetgangers- en wiel rijderstunnel. De autotunnel zou moe ten beginnen in het (te dempen) Oos terdok en eindigen bij de Willem III- sluis. De andere tunnel zou Westelijk daarvan moeten komen te liggen en het viaduct ten Oosten van het Cen traal Station moeten verbinden met de weg naar het station der Noord- Zuidhollandse tram. Door demping van het Oosterdok, de scheepvaart verbinding onder het Oostelijk via duct en een tak van het Noordhol lands Kanaal, zou aan beide zijd n van het IJ een groot verkeersplein ontstaan. Wanneer het Oosterdok ten dele en het water onder het Oostelijk viaduct geheel moeten worden gedempt, zal het Naar aanleiding van de verkiezin gen, die in October in Oost-Duitsland zullen worden gehouden (de eerste sinds 8 October 1949 de „Duitse de mocratische republiek" werd uitge roepen) heeft de Westduitse minister, Jacob Kaiser, belast met de beharti ging van kwesties betreffende Oost- Duitsland een witboek uitgegeven. De a.s. verkiezingen in de vijf door de Russen beheerste Duitse staten zullen in geen enkel opzicht verschillen van de eenheidsverkiezingen in de Oost- europese landen. Kaiser wijst op de beslissing van de partijleidingen, waar bij aan beide „burgerlijke partijen"; liberalen en christelijken, elk veertien procent der zetels is toebedeeld. De rest zal komen aan de Socialistische Eenheidspartij of met haar nauw ver- wan*? organisaties, waardoor deze partij zich bij voorbaat heeft verze kerd van tweederde meerderheid Bij de Landdag-verkiezingen in 1946 be haalden beide burgerlijke partijen sa men de helft der stemmen. Naar aanleiding der October-verkie- zingen zal de Westduitse regering morgen voor de Bondsdag een verkla ring afleggen. KERKELIJK NIEUWS Ned. lervormde Kerk. Beroepen te Voorthuizen (toezeg ging): J. Vermaas te Amersfoort; te Cu- Iemborg: J. E. Wagenaar te Beetster- zwaag. Bedankt voor Ridderkerk H. A. van Slooten te Wierden; voor Mid- wolda (toezegging): J. H. Vrielink te Se- baideburen. - Toegejaten tot de evangeliebedieningA. Bakker te Menal- dum en H. J. H. Steenmeyer, Fred, van Eedenplein 34, Heemstede. Gereformeerde Kerken. Aangenomen naar Montfoort, de benoeming tot hulpprediker: H. Schut te Hilversum. Bedankt voor Oudega- SmaiHngerland: P. W. v. d. Veen te Broek onder Akkerwoude. Christ Gereformeerde Kerken. t Iïlfe 1 a 1 te Zierikzee (2e pred. pi.) ró. nf te Amsterdam-West en J. M Visser te Enschede. Bedankt voor a-Gravcnmoer: P. de Smit te Zeist. ADENAUER BENOEMT ADVISEUR Graaf Von Schwerin, een Oostpruisi- sche gewezen generaal, is tot technisch adviseur in veiligheidskwesties van kanselier Adenauer benoemd. Hij stond van begin af aan bekend als vijand van het nazi-systeem. Hoe wel hij niet rechtstreeks betrokken was bij de bomaanslag op Hitler in Juli 1944, gepleegd door graaf Stauf- fenberg, zag deze, evenals leden van andere verzetsgroepen, in hem een bondgenoot, „Het zal zijn taak zijn, toezicht uit te oefenen op het functionneren van de veiligheidspolitie van ongeveer 25.000 uitgelezen mannen, waarom de rege ring van Adenauer de ministers van Buitenlandse Zaken, die in New York vergaderen, verzoekt", zo schrijft de correspondent van de „Daily Herald" te Bonn. „Dit corps onder leiding van Von Schwerin is bedoeld als wapen tegen de groeiende communistische ac tiviteit in West-Duitsland", aldus het blad binnenscheepvaartverkeer, voor zover het vaartuigen betreft, die niet onder de vaste bruggen door kunnen, moe ten worden verplaatst. De heer Groot meent echter, dat hiervoor gemakke lijk ligplaats kan worden gevonden aan de nieuwe kade, grenzende aan het Oosterdok. De ontwerper is dan ook van oor deel, dat zijn plan aan alle eisen vol doet die men er aan kan stellen en tot in verre toekomst het verkeer zal kunnen verwerken. FILM VAN HET VLIEGTUIG- INCIDENT BIJ KOREA? Volgens de „New York Post" heeft één van de vliegtuigen der Ameri kaanse marine een film opgenomen van de actie, waarbij verleden week een Russische bommenwerper bij Ko rea werd neergeschoten. Uit deze film blijkt, dat de bommenwerper werd neergeschoten na „een onuitgelokte aanval" op een Amerikaans vliegtuig te hebben gedaan, aldus dit artikel en dat het Russische vliegtuig geschut aan boord had. Nee, zij vallen niet meer flauw als zij bloed zien, zoals grootmoeder deed toen zij jong was, zij staan niet uren in de keuken om pas teitjes en taarten te bakken, zo als moeder, ook spelen zij geen tennis zoals het buurmeisje. Zij krijgen haar opleiding in trai ningskampen, waar zij leren kaart lezen en exerceren. In haar vrije tijd hanteren zij de bïljartqueue. En wanneer gij, mannen, met zo'n vrouw trouwt, zal zij tegen V zeg gen: „Kees, ingerukt marrrrrs, naar de keuken vaat wassen, en daarna de kinderen naar bed brengen. Als je mij nodig hebt kun je me bereiken bij café Pietersen, waar ik met Ellen heb afgesproken voor een partijtje biljart". Mc* 'n ferme klap slaat zij de deur achter zich dicht, hierdoor hoort zij niet de bons waarmee U in onmacht op de grond valt. GEEN VERLENGING VAN DIENSTPLICHT IN NOORWEGEN De Noorse minister van Defensie heeft Dinsdag medegedeeld, dat Noor wegen niet van plan is ce militaire diensttijd op het ogenblik te verlengen. De Noorse regering is echter wel van plan het aantal dienstplichtigen te ver droten. Hevigste storm sinds 1819 Tengevolge van de moeilijke verbin dingen komen eerst nu meer gedetail leerde berichten binnen over de orkaan die de Bovenwindse Eilanden en in 't bijzonder het eiland St. Maarten op 31 Augustus en I September j.l. heeft ge teisterd. Het blijkt nu dat over deze eilandengroep een orkaan heeft geraasd, die de zwaarste is geweest sedert 1819. Vooral het eiland St. Maarten ziet er uit, alsof het gebombardeerd is. Vrijdagmiddag 1 September raasde de storm op z'n hevigst. De barometer daalde tot 722 millimeter. Talrijke hui zen werden verwoest of compleet weg geveegd, bomen werden ontworteld en telefoonpalen gebroken. De wind meter brak, nadat deze een windsnel heid van 140 kilometer per uur gere gistreerd had. Onder de bevolking wa ren slachtoffers, terwijl een grote hoe veelheid vee en pluimvee gedood werd. Ook het Franse gedeelte van St. Maar ten heeft ernstig onder de orkaan gele den. Het ganse eiland heeft dringend hulp nodig. Talrijke inwoners hebber al hun bezittingen verloren en vele ge zinnen zijn dakloos. In de drinkwater- bakken op het gehele eiland is zeewa ter gewaaid, zodat het ondrinkbaar is geworden. Een groot gedeelte van de vruchtbomen werd vernield. Ook is het electrische lichtnet uitgevallen. Dc gouverneur van de Nederlandse Antil- len heeft besprekingen gevoerd met het bestuur van de stichting „Ondersteu ningsfonds Nederlandse Antillen" over het verlenen van steun aan de Boven windse Eilanden. Ook in andere delen van de West zijn acties ondernomen tot hulpverlening aan de getroffenen. Rinkel en Van Dalsum wonnen in Engeland Te Eastbourne werden gisteren de eerste partijen gespeeld in de Zuiden gelse kampioenschappen, een tournooi op grasbanen. Onze landgenoot Rinkel won in de eerste ronde van de Engelsman Earl met 60 62. Van Dalsum, door een bye in de tweede ronde gekomen, schakelde Manaham (GB) met 108, 60, uit. H.M. de Koningin bezocht de Jaarbeurs H. M, de Koningin bezocht gister middag officieel de Koninklijke Ne derlandse Jaarbeurs, waarvan zij be schermvrouwe is, In het Jaarbeurssecretariaat werd de hoge gast ontvangen door de voor zitter van de raad van beheer, dr. F. H. Fentener van Vlissingen en door de directeur van de Jaarbeurs, mr. J. Mi- lius. Hierna bracht zij een bezoek aan de talrijke stands. Zij toonde vooral belangstelling voor de medische en de agrarische afdeling. Zij bracht onge veer twee uur op de tentoonstelling door en kreeg bij verschillende stands geschenken aangeboden. Reeds 50 000 bromfietsers Meer en meer blijkt dat de berijder» van fietsen met hulpmotor een klasse op zichzelf vormen in het Nederlandse wegverkeer. Deze 50.000 semi-motoris- ten (die per maand met 10.000 toene men) zijn plotseling geplaatst in een speciale snelheidssfeer, waaraan zij zich, vooral indien zij „op jaren" zijn gekomen, niet voetstoots kunnen aan passen. Bestuurders van deze vervoer middelen doen er daarom verstandig aan, indien het maar enigszins moge lijk is, de rijbanen, die uitsluitend be stemd zijn voor snelverkeer, te vermij den en op de rijwielpaden met geen grotere snelheid dan 20 km per uur te rijden. De bestuurders van rijwielen met hulpmotor dienen er terdege re kening mee te houden, dat bestuurders van auto's en motorfietsen hen moei lijk van fietsers kunnen onderscheiden- Ten opzichte van laatstgenoemde ca tegorie en van elkaar moet worden aanbevolen (buiten de voorrangswe gen) de regel „rechts gaat voor" toe te passen. Minister Sauer bezichtigt Schiphol en Amsterdam De Zuid-Afrikaanse minister van vervoer, de heer Sauer, die eergiste ren in ons land arriveerde voor wat hij noemde een „gecombineerde stu- diereis-vacantie", besteedde gisteren een groot deel van de dag met de be zichtiging van Schiphol. De minister werd ontvangen door 't Amsterdamse gemeentebestuur, waar na een rondvaart door de grachten werd gemaakt. =s Maatregelen tegen opstandige groepen Joseph Pholien, de Belgische pre mier, heeft gisteren op een persconfe rentie medegedeeld, dat de regering l eeft besloten, alle ambtenaren, die lid zjjn van de communistische party, te ontslaan. Het parlement zal zich r.og over de uitvoering van deze maat regel moeten uitspreken. Hij geldt In principe voor alle groeperingen, die zich de revolutionnaire wyziging van c'e bestaande orde ten doel stellen. Echter stelt de regering nu reeds vast, zo zei de premier, dat de communis tische partij zich voortdurend schul dig maakt aan handelingen tegen het belang van het land. Op maatschappelijk gebied tracht deze partij de uitvoering van de ver bintenissen, aangegaan tussen de ge- ALG. NED. BOND VAN GEPENSION- NEERDEN VRAAGT OOK 5 PROCENT De Algemene Nederlandse Bond van Gepensionneerden heeft de Raad van Ministers en de beide Kamers der Sta- ten-Generanl verzocht de laatste ver hoging van 5 pet ook van toepassing te verklaren voor gepensionneerden. „De gepensionneerden", aldus de brief, „zijn sedert Januari 1947 in een achterstand geraakt, die onder hen een noodtoestand heeft doen ontstaan". De bond zegt als bond van gepensionneer den uit burgerlijk overheidspersoneel namens ruim 50.000 leden te spreken. machtigden van werkgevers en werk nemers tegen te werken. Op militair gebied voert zij openlijk oppositie tegen elke verdedigingspolitiek. In aangrenzende landen verloopt de ac tiviteit van de communisten nauw keurig volgens dezelfde regels. De premier verklaarde ten slotte, dat de Belgische regering in dezelfde geest handelt als Frankrijk en Zwitserland. TUltuiLcfijJl KM Wol was je VEILIG in Doe een voorraad gezondheid op. Maak van Uw lichaam een voorraadschuur van gezondheid. Voed elke cel met Sanatogen, dat zwakte overwint met pure kracht en U verlost van zenuwklachten. Door MY RA GAY XXXX 55) Onmiddellijk zakte het gordijn Maar het publiek maakte geen aan stalten te vertrekken. Ze applaudis seerden maar door. Sam Harmon gaf Julie een teken een paar woorden tot het publiek te zeggen. Haar keel was als dichtgesnoerd en ze was op het punt om in tranen van geluk uit te barsten, maar ze slaagde er toch in enkele dankwoorden te sta melen. De gordijnen werden gesloten. Het publiek begon langzaam weg te gaan. Een klein groepje kwam op de kleedkamers toe. Julie's hart klopte haar in de keel toen Marvin Kirk en Kip zich een weg baanden door de gewone menig te lieden die er prat op gingen de hand te hebben gedrukt van de een of andere tijdelijke beroemdheid. „U heeft een goede prestatie gele verd, juffrouw Page", zei Marvin Kirk indrukwekkend. „Een uitsteken de prestatie Wat zoudt u ervan zeg gen als u morgenochtend om elf uur eens met uw impresario op mijn bu reau kwam om een contract voor twee jaar te tekenen?" „Oh!" Julie snakte naar adem. Kip gaf haar vanachter de rug van zijn vader een knipoog. Haar hart sloeg een keer over. Snel sprak ze; „Indien het het werk van uw zoon is dat ik dit contract krijg, meneer Kirk, dan wil ik het niet. Ik wens door mijn eigen prestaties te slagen". Marvin Kirk keek nogal verbaasd. Hemeltje lief. Kip schijnt niet erg populair bij u te zijn, juffrouw Page. Dat is ongewoon. Kip heeft meestal nogal succes bij de dames dacht ik zo Maar maakt u zich geen zorgen. Ik ben gewend mijn eigen beslissingen te nemen. Kip heeft er niets mee te maken dat ik u de hoofdrol voor mijn nieuwe revue heb toegedacht". Er liep haastig een man op hem toe om over zaken te praten. Marvin Kirk lachte Julie toe. „Tot morgen elf uur, juffrouw Page". Hij wandelde weg, maar hield Kip stevig vast, die wanhopige pogingen deed om iets aan Julie mee te delen, hetgeen zij uitlegde als zijn voorne men haar over enkele ogenblikken te ontmoeten. De menigte drong weer op en sloot Tulie in. Marcia kuste haar opgewonden. „O, lieverd, je was werkelijk ge weldig!" riep ze uit „Ik was waarlijk doodsbenauwd voor je als Lorinda. Ik had zin om je toe te roepen; Hé daar! Kijk uit! Die bandiet wil je pakken! zoals kinderen dat doen bij een grie zelfilm. Vooral op het ogenblik waar op de schurk op het punt staat Lorin da mee te nemen voor een gezellig autotochtje naar buiten!" Julie maakte zich uit Marcia's om helzing los, daar ze bang was dat Mar cia het jade beeldje zou voelen dat onder het taf zij den schootje in haar zak was verborgen. Toen was het de beurt van Quong Li Su. „U bent een prima actrice, juf frouw Page, ik wens u geluk. Ik heb een uitnodiging voor u. Mijn oom, me neer Low, verzoekt u en Steve Ferris vanavond zijn gasten te willen zijn op een Nieuwjaarsfeestje te middernacht. Hij vroeg me u te zeggen dat hij een fatalist is Dat wat komen moet ko men zal". Effen antwoordde Julie dat ze hei erg prettig vond te komen en dat Steve er zekér net zo over zou denken Ze voegde erbij* „Zoals we trouwens Meneer Low eerder op de avond al hebben verteld!" Quong Li Su en Marcia werden op hun beurt door de menigte meegeno men Julie nam nog steeds complimen tjes in ontvangst. Maar eindelijk was de menigte toch verdwenen. Sam Harmon en allen die bij de voor stelling betrokken waren geweest pre zen Julie om strijd Julie bedankte hen allen, haalde haar mantel en hand schoenen en trad naar buiten om Kip Kirk te ontmoeten. Maar ik ga nergens met hem naar toe, dacht ze angstig. Ik vertrouw die vent niet. Parker Haines vroeg, „Mag ik je een dronk aanbieden, Julie?" Ze antwoordde: „Maar dan ook slechts één Parker. Ik ben doodmoe". Een besliste stem kwam tussenbeiden. „Als u het goed vindt, Juffrouw Page, hadden we liever dat u die dronk even uitstelde We hebben u enige vragen te stellen, die niet kunnen wachten". Het was Inspecteur Dan Barstow! Julies mond werd droog en haar han den begonnen te trillen. Ze dacht, O, waarom volgde ik mijn eigen oordeel niet en overhandigde ik Meneer Low Boosaardige Vrouwtje niet toen ik daar de kans toe kreeg? Nu zit ik in de val. Als ik nu naar de gevangenis ga, vinden ze dat afschuwelijke stukje jade in mijn zak en ben ik er lelijk bij. Parker Haines verdween van het to neel. De politie-agent zei op gedempte toon tot Julie, „Is er niet een plek hier ergens voor ons eh, gesprek, dat niet zo in het oog valt, Juffrouw Page? Het is niet nodig dat de mensen over u gaan klet sen". (Wordt vervolgd) De grote hoop is als oen blaas- instrument: het kan veel doen. maar or moet in geblazen worden STOBAEUS VOOR HEDENAVOND HILVERSUM I, 402 m. Nieuwsberichten om 6, 8 en 11 uur. 6.25 Ina Verwoerd. 7.00 Christen zijn in deze wereld. 7.15 Kwar tet Jan Corduwener. 7.30 Voor de jeugd. 8.05 Dp de korrel. 8.15 Dolf van der Linden. 8.50 Op de korrel. 8.15 Dolf van der Linden. 8.50 10.45 Tussen mens en nevelvlek. 11.15 Joe Loss en zijn orkest. HILVERSUM II, 298 m. Nieuwsberichten om 7, 8 en 11 uur. 6.00 Onze Nederlandse koren en korpsen. 6.30 Strijdkrachten. 7.15 Onder de NCRV-leeslamp. 7.30 Kunstfoto's. 7.40 „Vandaag". 8.05 Disco actualiteiten. 8.15 Nederlandse Kamermuziek. 9.10 Stemmen uit Alberta. 9.30 Piano-duo. 9.45 Radio Philhar- monisch-orkest. 10.45 Avondoverdenking. 11.15 Busch Strijkorkest. 11.50 Joh. Strauss. VOOR DONDERDAG HILVERSUM I, 402 m. Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 6, 8 en 11 uur. 8.15 Gram.- muziek. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Vioolsonate. 9.35 Arbeidsvitaminen. 10.30 Korte gesprek ken. 10.35 Kirsten Flagstad zingt. 10.50 „Kleu tertje, luister". 11.00 Gram.muziek. 11.45 Che mische industrie. 12.00 Kwartet. 12.38 Andrews Sisters. 1.15 Les Gars de Paris. 1.45 U kunt het geloven of niet. 1.50 Jean Sablon. 2.00 Met naald en schaar. 2.15 Mis nr. 2. 3.00 Klimop. 4.00 Van vier tot vijf. 5.00 Kalei- doscoop. 5.50 Regeringsuitzending. 6.15 Sport. 6.30 Promenade-orkest. 7.15 Zangkunst. 8.05 Zoeklicht. 8.15 Avro-orkest. 8.45 Luchtbrug Berlijn. 9.55 Philharmonisch-Orkest. 11,15 Sportactualiteiten. 11.30 Dansmuziek. HILVERSUM II, 298 m. Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 7, 7.55 en 11 uur. 8.15 Pluk de dag. 9.00 Moeders wil is wet. 9.40 School radio. 10.00 Klassieke Symphonic. 10.15 Mor gendienst. 10.45 Piet Post. 11.00 De Zonne bloem. 11.45 Schoolradio. 12.33 De Zeven klapper. 1.20 Septet «whnny Ombach. 1.35 Zangrecital. 2.00 Kamerorkest. 2.45 Tussen de bedrijven door. 3.30 Vocaal Ensemble. 4.00 Bijbellezing. 4.45 Herman Nieland. 5.00 Het Radio Jeugdjournaal. 5.30 Tussen Dollard en Schelde. 5.50 „De klokken van Comeville". 6.00 Leger des Heilskwartier. 6.15 Land- en Tuinbouw. 6.30 Strijdkrachten. 7.15 Postzegel verzamelaars. 7.35 „Vandaag". 8.00 Relais met de BBC. 8.50 Gram.muziek. 9.00 Fondsen. 9.20 Omroepkoor. 9.40 Sans Souci. 10.15 De vaart der volken. 10.35 Franse suite. 10.45 Avondoverdenking. 11.15 Avondconcert. RADIO-DISTRIBUTIEDIENST ^LI,JN "I: 805 Concert- 9.10 Gram. 10.00 Orgel. 10.30 Rhythm Ensemble. 11.00 Mrs. Dales Dagboek. 11.15 Light Orch. 11.45 Dans- orkest d'Amato. 12.15 VI. Br.: Orkest Kicsi Ferenc. 1.15 Gram. 2.00 Muz.gesch. Handel. J.OÜ Eng. L.P.: Serenade-orkest. 3.30 VGO: Guétary zingt 3.40 Recital. 3.55 Walsmelo- efn11'»-! V*' ®r,: Omroeporkest met sopraan. 5.10 Fr. Br.: Ensemble Heyne. 6.00 Voor de soldaten. 6.30 VI. Br.: Voor de soldaten. 7.30 Liederen. 7.50 Causerie. 8.00 Gram. 9.00 Klankbeeld. 9.25 Gram. 9.45 Actualiteiten. 10.15 Eng. L.P.: Silvester. 11.05 Gram. 810 Concert- 9.05 Symph.- muziek. 10.00 VGO: Progr.overzicht. 10.07 Gram. 10.30 Feuilleton. 10.45 Gram. 11.00 Eng. H.S.: Lat. Am. Music. 11.30 VGO: Orkest Lahey. 11.45 Gram. 12.00 Gram. 12.20 Klank en Rhythme 12.30 Eng. H.S.: Voor de Arbei ders. 1.00 Eng. L.P.: Orkestconcert. 1.45 Fr. Bi.: Gram. 2.00 Gram. 3.00 „Les Benedio- Cantate- 4.00 VGO: Skyliner kwartet 4.30 Filmmuziek. 4.42 Walsen. 4.45 En* L 800 BOl MS Var'°rkest' 530 Serene o on ^lte 6,30 lamboree. 7,25 Sport. 7.30 Orkest. 8.30 Al Jolson. 8.45 Lu*.: Or- test Alain. 9.15 Souvenirs et chansons. 9.30 lino ÏT'TrV' ,10'3.0 Bonsoir Ira ?g' Jo- ,Malcolm Mitchell Trio. 11.15 King Palmer Orchestra.

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 5