G. B. Shaw stapte twee dagen na de operatie uit zijn bed Scherpe actie van de Westduitse regering tegen communisme Jaarbeurs werd groot succes Minister op de beklaagdenbank La Motta behoudt were'dtitel ZWEDEN VERSTERKT VEILIGHEIDSPOLITIE Nederlandse tennis- successen Die slopende Rheumatiek maakt U humeurig en ziek, Omroepverenigingen moeten betaien Navordering der belasting over tien jaar Wild-westavontuur in Almelo Canada zendt geen troepen naar Europa HET CHINESE UEELHJE Het Radioprogramma VRIJDAG H SEPTEMBER 1950 „Ik laat me alleen tegen ontvangstbewijs wassen'' Het bevalt hem niet erg in het hospitaal (Van onze correspondent te Londen). De 94-jarige George Bernard Shaw, die Zondag j.I, zjjn dijbeen brak, aoor- dat hfl van een ladder viel, toen hij een van zijn vruchtbomen probeerde te snoeien, heeft het hele hospitaal te Luton versteld doen staan door twee dagen na de operatie uit bed te stap pen om te bewijzen, dat hij best weer kon staan. De ochtendbladen van de zelfde dag hadden nl. met grote koppen aangekondigd, dat de mogelijkheid be stond, dat Shaw nooit meer zou kun nen lopen, daar het de vraag zou zijn of zijn gebroken dijbeen, dat Maan dagavond door een stalen pen aanzijn heupbeen is gezet, op zijn hoge leeftijd weer zou functionneren. Nadat G. B. S. uit bed gestapt was en op de arm van zijn verpleegster leunend enkele minuten op zijn gezon de rechterbeen gestaan had en tegelijk zijn stijf verbonden linkerbeen, dat echter niet in gips zit, luchtig heen en weer gezwaaid had, glommen de dok toren van voldoening en verklaarden dat de operatie goed geslaagd is en Shaw waarschijnlijk over 10 dagen al weer naar huis mag. Zijn pols en tem peratuur zijn geheel normaal. Inmiddels is G, B. S. de origineelste patiënt, die men zich denken kan. Toen hij het hospitaal binnengebracht werd na zijn val, werden er tegelijk ettelij ke kisten boeken meegebracht, zonder welke hij niet vervoerd wilde worden. Ook drong hjj erop aan zijn fluitje om zijn nek te mogen houden. Dit draagt hij n.l. altijd bij zich, daar hij de laat ste tijd al niet goed ter been was en met twee stokken liep. Ingeval hij zich dan te ver in zijn tuin begaf, floot hij om zijn huishoudster om hem weer naar binnen te helpen. G. B. S. was ongehoorzaam. TOEN het ongeluk gebeurde, was zijn huishoudster net voor een paar weken met vacantie naar Schotland vertrokken, na hem op het hart ge drukt te hebben niet te ver te wan delen. Op een verwoed en aanhou dend gefluit kwamen toen zijn chauf feur en keukenmeisje aanrennen, die de oude baas met een woedend gezicht en een gebroken been onder een ap pelboom vonden liggen. Op zijn rug waren eveneens streng tegen de „bevelen" van zijn huishoudster in twee grote rugzakken gevonden, vol met fruit, die er hoofdzakelijk de oor zaak van waren dat G B. S. met zo'n zware slag op de grond was terecht gekomen. Toen men hem in het hospi taal een beetje verweet, dat hij op zijn leeftijd nog dergelijke schooljongens kunsten had uitgehaald, bromde Shaw: „Waarom zou ik niet vallen? Ik val gemiddeld drie keer in de week. Dat krijg je als je zo oud bent als ik. dan werken je benen niet meer zo goed als je hersenen". HET grootste spectakel vond echter plaats op de tweede dag na zijn ope ratie." Shaw werd om zes uur 's och tends gewekt en schreeuwde prompt, dat hij honger had en zijn ontbijt wil de hebben. Inplaats daarvan kreeg hij echter eerst een grote waskom voor gijn neus en toen was Leiden in last. „Zijn jullie helemaalGisteren ben ik ook al driemaal gewassen. Daar kan geen enkel stuk antiek tegen". Gedul dig legden zijn twee verpleegsters uit, dat dit nu eenmaal zo hoorde, maar dat hij dan als speciale gunst niet meer dan twee maal per dag gewassen zou worden. „Nou goed dan", stemde Shaw edelmoedig toe, „maar dan wil ik ook na elke waspartij een behoorlijk on dertekend ontvangstbewijs van jullie hebben, want ik neem het risico niet. dat jullie zouden kunnen zeggen, dat ik de tel was kwijt geraakt" Toen de gong voor de laatste ronde van het gevecht om de wereldtitel middengewicht tussen de titelhouder Jake Lamotta en de uitdager, de Fransman Laurent Dauthuille, klonk was Dauthuille nog slechts drie minu ten van het wereldkampioenschap ver wijderd. Tenminste dat dacht men, dat dacht het publiek, dat dacht manager Barraut en waarschijnlij R haa Dauthuille zelf geen andere mening De Fransman had tot dusver duidelijk laten zien de beste bokser van de twer te zijn en zijn mntenvoorsnrong moes» dan ook reeds beduidend zijn. Lamotta wist dit ook. doch hij was niet van plan zich zo maar te laten onttronen: hij zou 'aten zien dat een bokswedstrijd niet vóór de laatste gongslag was beslist De Amerikaan w?s nog veel frisser dan zijn uitdager die zich vrijwel „leeg" had gebokst Door vermoeidheid verwaarloosde Dp'-thuille zijn dekking een moment er. Lamotta maakte er onmiddellijk gebruik van. Een regen van treffers daalde op het gelaat en lichaam van de Fransman neer en toen Lamotta een serie opstoten besloot met een harde linkse hoek op de kaak was het gebeurd met Dauthuille. Hij viel in de touwen en pas na de tiende tel van scheidsrechter Lou Handier kon hu weer op zijn benen staan. Het was ech ter te laat, Dautbille was uitgeteld precies dertien seconden vóói het eir de van de wedstrijd die anders onge twijeld in een puntenzege voor Dauthille zou zijn geëindigd. BERNARD SHAW Still going strong Zijn ontvangstbewijzen worden hem verstrekt, zodat hij zich niet zal op winden. Zijn hevig ontdane huishoudster is inmiddels hals over kop van haar va cantie in Schotland komen terugvlie gen en Shaw heeft haar zijn excuses aangeboden over zijn „ongehoorzaam heid", dat hij prompt na haar vertrek op ladders in zijn boomgaard was gaan klimmen. Moeilijke patiënt. HAAR terugkomst heeft ook tegelijk het pyamaprobleem voor het hospi taal opgelost, want Shaw wilde van hospitaalpyama's niets weten, en eis te zijn eigen favoriete streepjespyama op, die alleen de huishoudster wist te vinden. Ook over de gewone kussen slopen van het hospitaal had hij zich kwaad gemaakt, daar hij alleen een flanellen kussensloop wil hebben en zijn eigen handgebreide dekens. Met al de ze schatten kwam de huishoudster dan ook zo snel mogelijk aanrennen, in clusief een grote hoeveelheid fruit en andere specialiteiten voor 's werelds beroemdste vegetariër. Momenteel, nauwelijks twee dagen na zijn operatie, is G. B S. al weer zo monter, dat hij in bed zijn werk hervat heeft aan zijn nieuwste toneelstuk, genaamd „Waar om Ze Niet Wilde". „Het bevalt me echter niet hele maal". verklaarde hij tegen zijn dok ter, „en als ik het ding niet precies zo krijg als ik wil, ga ik het hele ma nuscript liever verbranden. Maar mo menteel amuseer ik me er nog mee". De Zweedse regering zal het parle ment verzoeken, een millioen kronen uit te trekken voor de versterking van de veiligheidspolitie, teneinde sabotage en spionnage in tijd van vrede en oor log te kunnen tegengaan. Voorts zal de opleiding van speciale manschappen ter hand worden genomen en de aanschaf fing worden bespoedigd van lucht afweergeschut, anti-tankwapenen, radar en bepaalde strategische materialen. In de tweede ronde van het tournooi om de Zuid-Engelse kampioenschap pen te Eastbourne sloeg Rinkel de En gelsman Horn met 62, 57, 62. Van Dalsum bereikte op vrij geluk kige wijze de halve eindstrijd doordat zijn tegenstander Lister zich op match point terugtrok. Lister leidde met 63, 46, 53 4030 toen hij de par tij gewonnen gaf, omdat hij vandaag als aanvoerder van een Engels team naar Duitsland reist en dus toch niet in de gelegenheid zou zijn verder aan het tournooi te Eastbourne deel te nemen. Van Dalsum komt nu in de halve eind strijd tegen de Britse Daviscup-speler Paish, die met veel moeite de baas bleef over onze landgenoot Dehnert. Paish won deze partij met 75, 108. maar bovendien raakt Uw hele gestel er van onders' boven Ga toch zó niet ver der, drijf die slopende pijnen uit Uw leden. Met Kruschen! Wonderlijk, wat die zee minerale zouten, waaruit Kruschen is samengesteld, voor U doen. Met Kruschen voert ge de bloedzuiverende^organen pre cies datgene toe, wat ze nodig hebben om weer met jeugdige kracht te kunnen functionneren. Het bioea gaat weer krachtig stromen en de onzuiverheden, die nu oorzaak zijn van Uw tergende pijn, worden langs natuurlijke weg afgevoerd regelmatig en radicaal. De AVRO, de KRO en de VARA hebben van de belastingdienst te Am sterdam bericht ontvangen, dat moet worden gerekend op een belangrijke navordering over de laatste tien jaren van de exploitatie der radiobladen en de daarmede behaalde winsten. Voor de AVRO bv. zou het bedrag der navordering anderhalf millioen gulden bedragen. Binnenkort zullen besprekingen beginnen tussen de belas tinginspecties en de omroepautoritei- ten ten einde een oplossing te berei ken. Het orgaan van de NCRV wordt in Wageningen gedrukt en valt dus onder een andere inspectie. Twee jongemannen hebben gisteren getracht te Almelo een auto te stelen. Zij klommen door een raampje een wagen binnen en reden weg Op dat moment waren toevallig twee recher cheurs in de buurt. Zij zetten met een gevoruerde auto de achtervolging in en slaagden erin, de dieven tot stop pen te dwingen. Een der politieman nen sprong op de treeplank van de gestolen wagen en sommeerde de mannen, zich over te geven. De be stuurder van het gestolen vehikel trapte echter de gaspedaal in en trachtte de rechercheur tussen de wa gen en een boom te verpletteren. Dat lukte niet doordat de politieman zich liet vallen. Hij werd echter ernstig gewond. De wagen werd zwaar be schadigd. De dieven vluchtten, doch enkele uren later heeft men een van hen kunnen arresteren. De heren had den de auto naar Duitsland willen brengen. Verzoek om verkiezingen in geheel Duitsland De Westduitse Bondsdag heeft Don derdag de Verenigde Naties verzocht in te grijpen in de verkiezingen, die IS October in de Sowjetzone zullen worden gehouden en deze tot „rechts- breuk" te verklaren. Voorts heeft de Bondsdag de Westduitse regering ver zocht zich opnieuw tot de bezetters te richten teneinde in alle vier bezet tingszones onder Internationale con- Grote orders voor export (Van onze speciale verslaggever) De 55ste Jaarbeurs te Utrecht is een belangrijk succes geworden voor de Ne derlandse handel, onze export en voor de beurs zelf. Blijkt dit niet alleen al uit het feit, dat het bestuur zich plot seling voor de noodzakelijkheid ge steld zag, het enorme aantal toegangs kaarten dat in voorraad was, te laten nadrukken? Want het 200.000-tal, dat men overeenkomstig het bezoek van het vorig jaar had laten vervaardigen, was Dinsdag j.l. reeds uitverkocht. Ook het aantal buitenlandse bezoe kers is zeer sterk gestegen. In de eer ste plaats waren het Duitsers, dan Bel gen, Engelsen en Fransen, die het gros der buitenlandse belangstellenden vorm den. Op de beide eerste exportdagen waren er 175 meer bezoekers dan het vorige jaar. In de afdeling lederwaren en schoe nen levensmiddelen, conserven, textiel en meubelstukken schijnen er prachtige zaken gedaan te zijn. De vraag met name naar schoenen was zo enorm, dat daaraan bij vooruitbetaling op lange termijn, nauwelijks of in het geheel niet kon worden voldaan. In de afde ling kantoorbenodigdheden en schrijf artikelen trok het de aandacht, dat de ballpoint, ondanks een tijdelijke inzin king, hoe langer hoe meer terrein ver overt. Ook de medisch-pharmaceutische afdeling maakte over het algemeen goede zaken. Op het terrein aan de Croeselaan was de belangstelling zo mogelijk nog gro ter dan op het Vredenburg. De agrari sche afdeling trok veel kijkers, die ook kopers werden. Canada is op het ogenblik niet voor nemens twee of drie divisies naar Europa te zenden, om te helpen een strijdmacht van 60 a 70 divisies op de been te brengen, zo heeft Louis Saint Laurent, de Canadese premier, in het parlement verklaard. De eerste minister heeft er aan toe gevoegd dat Canada er de voorkeur aan geeft tot de verdediging van de landen van het Atlantisch Pact bij te dragen door het zenden van wapens en oorlogsmaterieel. Te dien einde werd het parlement om goedkeuring van credieten ten bedrage van 300 millioen dollar verzocht. Don: '>vfH rrAV xxxx 57) Julie zei liet eerste wat haar in de gedachten kwam. „Hij vond mijn ver haal in de krant zo mooi. Hij slaagde erin kennis met me te maken en ik-ik vond hem aardig" „Een prille liefdesdroom, hè?" mee smuilde de politieman „Nou, goeden avond juffrouw Page En het beste' Julie was zo ontdaan dooi haar on derhoud met inspecteur Barstow dat ze niet in staat was zich te bewegen en in de verlaten repetitiezaal bleef zitten. Ze vroeg zich af waar Steve zou zijn. Ze voelde zich eenzaam en verloren. Misschien was Steve nog al- •ijd boos op haar en had hij besloten haai verder haar eigen boontjes te laten doppen Ze hoorde de sluipende voetstappen achter haar niet aankomen. Maar toen plotseling de lichten uitgingen en de kamer in net donker werd gezet, wist ze dat ze in gevaar was Ze gilde twee maal zo hard ze maar kon Maar op etzelfde ogenblik besefte ze dat nie mand haar zou kunnen horen. - Dit zaaltje was geluiddicht, zoals alle an dere vertrekken. Er klonk een stem uit het duister „Geef me onmiddellijk het jade beeld je!" Ze herkende de stem niet, maai ze kon merken dat het geluid van de zuidelijke muur kwam. Blij dat haar jurk zwart was, schoof ze voorzichtig naar de tegenovergestelde zijde. Er waren geen ramen in de zaal, dus er was niet het minste spoor van licht. Het was ontzettend. Alsof ze met een rchim moest vechten Julie hoorde luid en angstig ade men. Ze wist niet of ze naar haar eigen adem luisterde of naar die van haar achtervolger En dat regelmatig bonzende geluid, wat zou dat zijn? Terwijl ze met de uiterste voorzich Ugheid op haar tenen voorwaarts kroop, merkte ze dat ze het verschrik te bonzen van haar eigen hart hoorde Deze zaal kende ze zo goed. Waai zou ze deze god der wrake heen kun nen leiden opdat hij zijn ongeluk te gemoet ging? Ze herinnerde zich dat er op het toneel een apparaat voor het imiteren van geluiden stond Ze bereikte de treden die naar het toneel leidden Ze rende naar boven en vergat alle voorzichtigheid Haar ■ichtervolger hoorde haar en kwam haar achterna gestommeld, wat dub bel dreigend klonk toen hij op zijr weg over enige hindernissen strui 'relde Ze wist dat ze niet veel tijd te er- aezen had. Hij was nu vlak achter tróle verkiezingen voor een parle ment voor geheel Duitsland te doen houden. Het besluit van de Bondsdag was voorafgegaan door verklaringen van kanselier Adenauer en minister Kai ser. Adenauer zeide, dat de socialisti sche eenheidspartij der Sowjetzone „in toenemende mate tracht het staatkun dige leven der Bondsrepubliek te on dermijnen en rijp te maken voor ge welddadige verovering". De kanselier voegde er aan toe dat hij van plan is „woelarbeid der communisten" met energieke maatregelen tegemoet te treden. Minister Kaiser deelde mee, dat deze maatregelen in de eerste plaats de communistische jeugdorga nisatie zullen moeten treffen, die vol gens hem wordt gebruikt als wegbe reider van communisme in West- Duitsland. Toen in het verloop van het debat de communistische afge vaardigde Frau Thiele de katheder heklom, verlieten alle afgevaardigden, met uitzondering van drie communis ten en vijf nationalisten de zaal. Me vrouw Thiele verklaarde o.a., dat het door Kaiser samengestelde witboek over de Oostduitse verkiezingen een „pak leugenachtige krantenknipsels" was. Na haar rede keerden de afge vaardigden terug en behalve de com munisten stemden zij unaniem voor een .socialistische motie, waarin de legering werd gevraagd op te treden tegen „communistische agitators, die op bevelen van het Oosten werkten" ZEEPOST VOOR OOST EN WEST. Met de volgende schepen kan zee post worden verzonden. De data, waar op de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haak jes, achter de naam van het schip ver meld: Indonesië: m.s Kota Agoeng (21 Sept.), Nieuw Guinea: m.s. Celebes (23 Sept.), Antillen: m.s. Boskoop (21 Sept.), Suriname: m.s. -Hersilia (27 Sept.) De eerste zending van 3800 boejeen, bestemd voor een in Indonesië te stich ten Oosterse bibliotheek, zijn 'Woensdag verzonden. Van Nederlandse zijde was het prof. dr. mr. N. W. Posthumus, die de verzorging op zich had ge nomen. Deze foto toont V het moment vjaarop de Indonesische Hoge Com missaris in Nederland, mr. Moh. Rum, de eerste kist verzegelt. Marine wordt niet in een hoek aedrukt Ook mr A. B, Roosjen (A. R.) ver weet de minister aarzeling in zijn be leid. Alleen het positieve geluid, dat mr. Schokking had laten horen over de voltooiing van het vlootplan stemde de heer Roosjen tot tevredenheid. Wel zeer verwonderlijk was, dat hij ernstige principiële bezwaren maakte tegen de geallieerde luchtmachtoefe ning Cupola op Zondag. Nederland moet weigeren aan zulke oefeningen mee te doen, betoogde hij, als zij wor den gehouden op de dag des Heren. De wens van de heer Roosjen tot Zon dagsheiliging is begrijpelijk, maar in een oorlog wordt op de Zondag niet gepauzeerd Hoewel mr. G. Vonk van de WD gewaagde van een teveel aan woorden en een tekort aan daden bij mr. Schok king, was hij toch niet zo scherp in zijn critiek als enkelen zijner medele den. Evenals de heer Vorrink bepleitte hij het wettelijke vastleggen van een diensttijd van minstens achttien maan den, Ter bestrijding van de hoge uit gaven opperde hij nog eens zijn vroe ger gelanceerde denkbeeld van een oorlogslening op aantrekkelijke voor waarden: hij vroeg de minister het in de kabinetsraad te ondersteunen. Deze spreker wenste eveneens West- Duitsland defensief te zien ingescha keld. De heer Korthals (WD) de begro ting van Marine besprekend, achtte het noodzakelijk, dat vastgehouden wordt aan wat er aan plannen voor ons ligt De heer Van Dis (SG) ver klaarde zich voor degelijke weerbaar heid en met mr. Roosjen tegen het houden van legeroefeningen op Zondag In de avondvergadering betrad de heer Gortzak (CPN) het spreekgestoel te om te kennen te geven, dat hoewel hij er geen behoefte aan heeft de mi nister in bescherming te nemen, hem de gedachte bekruipt of 't wel recht vaardig is critiek op de minister te uiten. „Men moet zich daarmee niet wenden tot de filiaalhouder, maar tot de baas van het zaakje: Washington", aldus spr „We moeten ons tegen de bedreiging uit het oosten beschermen" zegt men. Dat is al een oud verhaal meende spr. en hij voegde er aan toe: „Churchill is Allah en Vorrink is zijn profeet" Spr. zeide zich te verzetten tegen pogingen om moordpartijen op grote schaal in een derde wereldoor log te doen bedrijven en eiste vermin dering van de uitgaven voor leger en vloot. Minister Schokking zich. verweert Minister Schokking stond voor de zware taak, een afdoend antwoord te geven op de felle critiek, die er op zijn beleid was geoefend. Heel wat opmer kingen heeft hij echter niet in het haar. Haar bevende vingers tascen onderzoekend over de geluidsinstru menten en gleden over een grote me talen plaat die werd gebruikt voor het imiteren van de donder. Bliksem snel greep ze de plaat beet en smeet die in de richting van haar achter volger. Ze moest doel hebben getroffen. Er weerklonk een kreet van woede en pijn en de metalen plaat kletterde met een onheilspellend lawaai van donder, dood en verschrikking op de grond. Julie liep zoals ze nog nooit in haar leven had ge lopen. Ze liep de helling voor ''et to neel af die ze had gevonden door met haar handen voor ch uit te tasten. Daarop rende ze in de duisternis ge hulde zaal door langs de rijen stoelen. Het bloed bonsde in naar slapen. Ze snakte naar idem. haar longen brand den. Waar was de deur? Zenuwachtig tastten haar handen. Ze durfde de lichten niet aan ,e draai en uit vrees dat de man een revolver zou hebben en op haar zou schieten Waar was de deur? Hij kwam op haar af, ze kon zijn woede voelen toen hij zich op haar wil de storten Zijn dierlijk gesnuif klonk zo luid dat het de hele zaal -cheen vullen en dreunde in haar oren Haar krampachtig tastende handen vonden metaal. De knop van de deur! Snikkend van dankbaarheid rukte ze de deur open en sloeg hem weer ach ter zich dicht. Daarop rende ze met haar laatste krachten de verlichte gang door naar de studio waar Ben Carr zijn gewone avonduitzending hield. Ben keek verbaasd op toen ze binnen kwam, hoewel ze er zelfs in dit ogen blik van angst aan dacht om de deur geruisloos te sluiten. Ze zonk in een stoel en bedekte haar gezicht met be de handen. Ze moest even ijn flauwgevallen. Want het volgend ogenblik hield Ben eer kopje voor haar lippen en er s jomde iets warms en krachtigs door haar keel Ze verslikte zich en keek Ben aan. „Ben je nog aan het uitzenden?" fluis terde ze. Hij schudde zijn hoofd. „Heb je een spook gezien Julie? Je ziet er uit of de duivel in eigen persoon je op de hielen heeft gezeten!" Julie nam nog een slokje van het hete vocht „Ik werd aangerand. Ikwas alleen in de repetitiezaal" Ze haalde diep en angstig adem. „Ik gooide h een metalen plaat naar het hoofd m zag kans te ontkomen" (Wordt vervolgd i De knappe begint daar te denken, waar de domme ophoudt. FLIEGENDE BLdTTER openbaar kunnen beantwoorden; hij zei toe, dit in de defensiecommissie te zul len doen. Spr. wees er op, dat er in de laatste jaren fantast-h veel is gedaan. De dienstplicht woiv, in feite achttien maanden, de luehtir„cht kan sneller worden uitgebrc .lank zij de hulp van bevriende mogendheden, al het mogelijke wordt gedaan voor de pa raatheid der vloot. Inmiddels wordt er gewerkt aan de vorming van een mi nisterie van Rijksverdediging, terwijl, wanneer enkele reorganisatieplannen zijn uitgevoerd, ook een staatssecreta ris voor de luchtmacht kan worden benoemd. Er is nu voor „oorlog" een overzicht, zodat men weet, hoe het staat met de verantwoordelijkheid. De marine zal niet in een hoek wor den gedrukt, beloofde spr. Er is geen enkel kabinetsbesluit tot verzwakking van de vloot ten behoeve van leger en luchtmacht. Ten aanzien van het verlangen naai 'n wettelijke verlenging van de dienst, plicht merkte spr. op, dat alleen al door het feit van de verlenging de andere dienstplichtigen gewaarschuwd kunnen zijn dat ook voor hen de dienst tijd achttien maanden kan zijn. Ove rigens wil spr. geen mensen laten op komen, als er geen wapenen voor hen zijn. De drie divisies zullen er echter komen, voorzover het van Nederland afhangt. Onder de 456 mensen bij de Generale Staf is ook het burgerpersoneel begre pen deelde spr, mede, die verder op merkte, dat het houden van luchtoefe- ningen op Zondag geen miskenning van deze dag inhield. Het kon eeh> ter niet anders. Dienst is dienst. Een vraag is nog. of het Nederland se volk op het huidige niveau kan blijven leven. Uit komende staatsstuk ken zal de Kamer blijken, hoe de re gering daarover denkt. VOOR HEDENAVOND HILVERSUM I, 402 m. - Nieuwsberichten om 6, 8 en 11 uur. 6.15 De Vara feliciteert. 6.40 Omroep Dubbelkwartet. 7.00 Denk om de bocht. 7.15 Trio X.IJ.Z. 7.30 Folke Berna- dotte. 7.50 Opvoedingswerk. 8.05 „Boeken". 8.15 Viool en piano. 8.35 Religie. 9.00 Men vraagt.... en wij draaien. 9.40 De Ducdalf. 10.00 Buitenlands weekoverzicht. 10.15 Swing and sweet. 10.40 Vandaag"'. 10.45 Avond- wijding. 11.15 Symphonieconcert. HILVERSUM II, 298 m. - Nieuwsberichten om 7, 8 en 11 uur. 6.30 Strijdkrachten. 7.15 Regeringsuitzending. 7.35 Hertog Jan. 8.12 „La Traviata". 9.15 „Een directeur neemt afscheid". 10.15 Actualiteiten. 10.25 Min strelen. 10.45 Avondgebed. 11.15 A la Danse. VOOR ZATERDAG HILVERSUM I, 402 m. - Nieuwsberichten om 7, 8^ 1, 6, 8 en 11 uur. 8.18 Orgel spel. 8.45 Gram.muziek. 10.00 Medische cau serie. 10.05 Morgenwijding. 10.20 Voor de arbeiders. 11.35 Fluit en piano. 12.00 Prome nade-orkest. 12.33 Hawaiianmuziek. 1.15 Gram.muziek. 2.00 Het Nederlandse lied. 2.20 Amateuruitzending. 2.50 Streekuitzending. 3.15 Kamerorkest. 4.00 Van de wieg tot het graf. 4.15 Gram.muziek. 4.25 Lichte muziek. 4.45 Sportpraatje, 5.00 Gram.muziek. 5.30 Voor de jeugd. 6.15 Harmonie-orkest. 6.35 Vrouwen koor. 7.00 Artistieke staalkaart. 7.30 Folke Ber- nadotte. 7.40 Het vertaalde boek. 8.15 Geva rieerd programma. 9.10 Syniphonie-orkest. 9.55 Socialistisch commentaar. 10.10 Weense mu ziek. 10.40 „De commissaris vertelt verder". 11.15 Gram.muziek. HILVERSUM II, 298 m. Nieuwsberichte! om 7, 8, 1, 7, 8 en 11 uur. 8.15 Pluk dag. 9.00 Moeders wil is wet. 9.30 Muziei houdt fit. 10.00 Klein, klein kleutertje. 10,1' Londens Pliilharmonisch-orkesl. 11.00 De Zwa nebloem. 11.45 Dans les bois. 11.50 Als d» ziele luistert. 12.03 Lunchconcert. 1.20 Het Metropole-orkest. 2.00 Musicerende dilettanten. 2.30 André Kostelanetz. 3.00 Kroniek. 3.35 Musicerende dilettanten. 4.05 Piano-duo. 4.30 De schoonheid van het Gregoriaans. 5.00 Wigwam. 6.00 Sunset Rangers. 6.20 Journalis tiek weekoverzicht. 6.30 Strijdkrachten. 7.15 Actualiteiten. 7.25 Symphonette-orkest. 8.15 Lichtbaken 8.40 Jo Vincent. 8.43 Steek eeni op, heren! 9.00 Negen heit de klok. 9.45 Weet u het? 9.55 Weekend Serenade. 10.35 Amerikaans commentaar. 10.45 Avondgebed. 11.15 Nieuws in Esperanto. 11.20 Utrecht! Stedelijk Orkest. RADIO-DISTRIBUTIEDIENST LIJN IH: 8.05 Concert. 9.10 Gram 10.00 Orgel. 10.30 Orkest Collins. 11.00 Monia Liter. 11.30 vlil.-orkest. 12.00 VI. Br.,: Salon orkest. 12.32 Licht orkest. 1.15 Gram- 1-30 Radio Rhythm. Revue. 2.00 Causerie door Her man Teirlinck. 2.10 Concert van Brahms 2.45 Mozart. 3.00 Gram. 3.30 Orgel. 4.15 koor. 4.30 Piano. 4.45 Koor. 5.10 Acc. 5.30 Lux»! Passe Temps des dames et des demoiselles. 6.00 VI. B.: Acc. 6.15 Gram. 6.30 Voor do soldaten. 7.30 Liederen. 7.50 Feuilleton. 8.00 Omroep-orkest met sopraan. 9.00 Actualiteiten» 9.15 Gram. 10.15 Gram. 11.05 Stan Kenton. 11.30 S tajts emble Weight. LIJN imx a.lO Concert 9.05 Casino-pro gramma. 10-OU i-.ux.: Ménage et Musique. 11-00 Eng. H.S.: Orkest Merritt. 11.45 VGO: Gram. 12.00 Eng. H.S.: Gram. 12.30 First Hou» presents. 1.10 Concert. 1.50 MijnwerkersorkWt- 2.30 Orgel. 3.00 Fr. Br.: Zang. 4.30 VGO» Harmonica. 4.45 Gram. 6.00 Eng. L.P.: J3**" muziek. 6.45 Eng. H.S.: Those were the dayf* 715 Eng. L.P.: Radio-joumaal. 7.25 Voetb* praatje. 7.30 Henry Wood Prom.-concert W? 8.55 interviews van Rich. Dimbleby). Lichte mvdrik

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 6