TOSCA r ïïlailon tUag^ttaWi NiCHIIE-STIKSTER iLEiktim-nitrtrmmiiris POORTER Joh. B. Geels Gratis Lovitran »Labori« Radio-reparatie SETTEEK HANDIGE MEISJES Adverteert in dit blad Cornell's Jansz Eecen (1761-1831) HUIBËRTS Steeds het nieuwste il Het elegantste Het voordeligste Het Westen garandeert veiligheid van West-Duitsland VOOR DE POLITIE-RECHTER I October abonneren Grote figuur uit West- Frieslands verleden Heer-Hugowaard Geen uitbreiding van vergunningen Egmond-binnen De Rijp Koedijk Stom petoren Gouden huwelijksfeest uju&i cAique QjcmeiAo-edm QAo-qibtebij, CttfhMrRADlO jhvakmmhmd GEBR. FRAAY Een keurcolleciie Wilton- Axminster- Holtap- Karpetten LAATSTE NIEUWS Beëindiging van staat van oorlog HEILOO Bergen Burgerlijke Stand DINSDAG 19 SEPTEMBER 1980 nRIE GENERATIES liggen tussen de huidige directeur van de houtzagerij I te Oudkarspel, de heer Jan Jacob Ee- I een, en de stichter hiervan, Cornells Jansz. Eecen, die zonder overdrywn» een der grootste figuren kan worden genoemd, die in W,-Friesland hebben geleefd. Onlangs - <>P 1 •J»11 1®150 werd mr. C. P, Eecen gehuldigd, om dat hü 25 jaar directeur «as van de Noordhollandse en N.V, Hollands Brandwaarborgmaatschappijen 1816 Het was dezelfde Cornells Jansz. Eecen, die deze maatschappij opricht- te Durf en ondernemingsgeest waren zijn voornaamste karaktereigenschap- pen. WIJ GAAN terug tot het jaar 1761. Op 11 Oct werd te Schagen uit het hu welijk van Jan Corn. Eecen en Geer- I tje van der Stok, een zoon geboren, die I Cornelis werd genoemd. Over zijn I jeugd is weinig bekend, zoals van «ie meeste mensen, die men pas na hun le- ven op de juiste waarde leert schatten. Naar alle waarschijnlijkheid leerde hij te Schagen het timmervak. In het jaar 1779 vinden wij de fami lie te Oudkarspel. Wanneer de verhui- zing van Schageii naar Oudkarspel I heeft plaats gevonden, is wegens het verloren raken van de hierop betrek king hebbende boeken niets bekend. Tot 1797 zien wij Cornelis een beroep uitoefenen, dat nogal verschilt van zyn later levenswerk. Als turfboer en schip- i per voorziet hij in zijn onderhoud. Op 20 December 1793, 32 jaar oud dus, treedt hij te Oudkarspel in het huwe- lijk met Teetje Contant. I Na OP 9 Januari 1797 zijn 16 ton grote I schuit voor f 1000 te hebben verkocht 1 aan Klaas Koekuijt en Arend Vroon, l keert hij terug tot het timmervak. Hij wordt meester-timmerman. Uit diverse koopacten merken wij dan voor het eerst, hoe hij zich toelegt op het kopen van verschillende percelen. Op 25 Jan. 1801 koopt hij voor 30 gulden een huis aan de oostzijde van de straat te Oud karspel, onder voorwaarde echter dat de verkoper tot zijn dood voor 9 gul- De Staatscourant maakt melding van bet volgende Koninklijk Besluit: Wij, Juliana, enz., Gezien het voorstel van de Baad der gemeente Heerhugowaard d.d. 30 Jan. 1950 om het maximum aantal vergunningen ingevolgde de Drankwet voor die ge meente, ingaande 1 Jan. 1951, te verhogen met drie en derhalve te brengen op vijf tien, aangezien door toeneming van het bevolkingscijfer een uitbreiding van het aantal vergunningen gewenst wordt ge acht en voorts op de wachtlijst, als be doeld in artikel 17 der Drankwet, reeds sedert 1943 en 1945 de namen van twee candidaten voorkomen en een derde can- e didaat, zodra zijn lokaliteit door verbou- Lwing aan de in het Drankwetbesluit 1932 gestelde eisen voldoet, in 1950 eveneens i voor plaatsing op deze lijst in aanmerking t' zal komen; Overwegende: dat het voorstel in hoofd- I zaak het persoonlijk belang van deze can- didaat-vergunninghouders beoogt, doch niet is gebleken, dat het gemeentebelang uitbreiding van het bestaande aantal ver- f gunningen eist; dat mitsdien geen termen aanwezg zijn het Koninklijk Besluit van 10 Sept. 1925 no. 21, voor zover dit betrekking heeft op de gemeente Heerhugowaard, te her zien Hebben goedgevonden en verstaan: aan het voorstel van de Raad der ge meente Heerhugowaard geen gevolg te geven. COLLECTE KANKERBESTRIJDING. De collecte ten bate van de kanker bestrijding heeft voor deze gemeente opgebracht f 116.65. KERMIS. De kermis te Egmond-Binnen, ge steld op 1 en 2 October a.s. zal even als het vorig jaar gehouden worden op het terrein langs de Herenweg, dus niet op de dorpskrocht. BEVORDERD. De heer J. Vliegenthart, monteur PTT te Alkmaar, is benoemd tot mom teur le klasse. „De Reisduif" Zondag vlogen de duiven vanuit Vil voorde (Belgie). In een hevige regen bui en sterke Zuidenwind kwam de eerste duif om 8.45.23 uur binnen. De uitslag van deze wedvlucht was als volgt: 1-5-24 J. Schipper. 2-6-22 C Boots, 3-7 P. Riteco, 4-17-20-21 A, Doodjes, 8 S. Knip, 10-13-18-19 J. Sas sen, 11-23 G. Klinkhamer, 12 J. Knegt 14 J. Konijn, 15 J. Spekken, 16 J. Mul Overduif 25 J. Schipper. ALKMAARSE EXPORTVEILING ALKMAAR, 18 Sept. 1950. Snijbonen 1—1.14, koud 47-70; Sperciebonen 15 tot 29.50; Spinazie 16-38; Postelein 18—35; Tomaten 12—23; Andijvie 5— 10.50, alles per 100 kg; Sla 2—8 per 109 stuks; Bloemkool I A 25—34; Bloem kool I 19—24; Bloemkool II 8—16 per 100 stuks; Komkommers 7—15; Gele kool 7.50; Pronkbonen 1850;' Rode kool 48.60; Groene kool 710.60; Bie- ten 5—8; Worteltjes 8—20 bos óf kg, Uien 3—7; Blauwe aardappelen 9.50 p 100 kg; Selderie 4—65 p. bos; Peter selie 2—3 p. bos; Stoofperen 7—15 per 100 kg; Handperen B. Hardy 44' Her togin Elza 16—26; Triumph de Vienne Ta' t James Greeve 29—44; Codlin lÓJÏ; transparant 23-25, Druiven 80-75, Meloen 22-37 per 100 stuks. eind v»n deze week zul- f, Washington waarschijnlijk in 1,,.?"^ besprekingen over een vre sverdrag met Jal>an beginnen. den per jaar in het achterste gedeelte mag blijven wonen. Van Pieter Withoud koopt hij voor 95 gulden een woonhuis aan de westkant van de straat. Waar schijnlijk-is hij al vervuld van grootse plannen en ziet hij in, dat hij op dé eerste plaats ruimte nodig heeft om deze te verwezenlijken. Ook in Het openbare leven neemt hij een ruime plaats in. In 1800 wordt hü benoemd tot schepen en kerk meester. Tevens is hij pijpleider van de brandweer, een functie, die er zeker toe zal hebben bijgedragen om hem in latei' jaren op het idee te brengen een brandwaarborgmaatschappij te stichten. Had hij als houtzager trouwens niet zeer veel belang bij het bestaan van zulk een maatschappij? Er zou immers hout benodigd zijn om de verbrande huizen door nieuwe te vervangen. Op 8 en 9 April 1803 zou te Alkmaar de in 1758 van de Zaan naar deze stad overgebrachte molen „De Kieft" pu bliek worden verkocht. In de nieuws bladen werd echter al in Maart aange kondigd, dat de verkoop geen doorgang zou vinden, omdat de molen op 15 Maart .voor de som van f 600 door de eigenaar C. Sparreboom van de hand was gedaan, en wel aan Jan Teengs en Zn. te Edam. Als Cornelis Eecen dit be richt verneemt, spoedt hij zich terstond naar Edam, en koopt- na enige onder handeling de molen voor f 650, Hij her doopt de molen in „De Vier Gebroe ders". Dit omdat hij vier zonen had. Het is zijn bedoeling de molen, zodra hiertoe een geschikt ogenblik aan breekt, over te brengen naar Oud- karspel. Voorlppig begint hij de hout zagerij te Alkmaar, De mogelijkheid tot verplaatsing dofet zich voor, els hij in de Zuiderkoogpolder drie geerzen en negen snezen land kan kopen. Hij maakt zich hiervan dan ook terstond eigenaar door f 300 neer te tellen, welke hij daarvoor leende! Voor het overbrengen van de molen is de toestemming vereist van het Ge deputeerd Bestuur van Holland. Een hiertoe strekkend verzoek wordt door hem in Februari 1805 ingediend. Er wordt gunstig over beschikt, en spoe dig begint men in Alkmaar met de afbraak. Hoe snel hij de verplaatsing voltooit toont ons een inscriptie op een der balken, waaruit blijkt, dat het we der in werking stellen reeds in 1805 be gon, zodat alles zich nog binnen het jaar moet hebben afgespeeld. Op 28 Maart 1806 wordt hem voor zijn bedrijf als houtzager patentrecht verleend, althans voor dat jaar, en wel tegen de somma van f 20. In 1808 krijgt hij nog drie patenten, en wel als groot.- houtzager, timmerbaas en koopman. Dat het hem ernst is het door hem te verwerken hout zelf aan de stam te kopen, bewijst wel het feit, dat hem in 1810 een paspoort wordt uitgereikt, waardoor het hem mogelijk wordt ook buiten Nederland hout te kopen. Het signalement, voorkomend op dit pas poort, vermeldt een lichaamslengte van 1,76, blonde haren, blauwe ogen, een rond gelaat en bleke gelaatskleur. Om dat hij vanwege zijn vele reizen vaak afwezig is, stelt hij een zekere Gerrit Biersteker als eerste knecht en plaats vervanger aan. In 1816 doet hij de stap, waarover wij reeds eerder spraken. Hij sticht een brandwaarborgmaatschappij. Zoals op gemerkt, zal wel voornamelük eigen belang hem hiertoe hebben gebracht, maar dat hij, ten voordele van zijn houtzagerij, dit denkbeeld volvoert, maakt hem er niet minder doortastend om. Inmiddels .zien wij zijn eigendom men gegroeid tot 38 percelen. Nog vijftien jaren mag hij, bijgestaan door zijn zoons, zich wijden aan de uitbreiding van zijn bedrijf, Van turf boer heeft hij zich opgewerkt tot eige naar van een houtzagerij, die voldoende bestaanskracht heeft om zich nog eeuwenlang te handhaven. Het is op 22 April 1831, om vijf uur in de middag, dat hü te Oudkarspel overlijdt. Een groot mens, even groot wellicht als Harmen Kramer, ging heen, maar in de historie van West- Friesland zal hij blijven voortbestaan. A. MEKKEN. 't Nut kwam bijeen Het departement Koedijk van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen is in ledenvergadering in café Butter bijeen geweest. De voorzitter, burge meester Schellinger, sprak zijn teleur stelling uit over de slechte opkomst De secretaris, de heer Rijnders, meld de in zijp jaarverslag een ledenwinst van drie, zodat er thans 91 leden zijn. Het gebruik van de bibliotheek stemt tot onvoldaanheid. Slechts vijf en der tig personen maakten er gebruik van. In de Gemeentebode zal nog eens een opwekking worden geplaatst. De rekening van de penningmeester vermeldde een batig saldo van f 33.56 hetgeen een achteruitgang van f 78.55 betekent. De heer Rijnders werd als secretaris herkozen. Het winterprogramma vermeldde bijeenkomsten op 19 October, 16 No vember, 9 December, 17 Januari, 19 Februari en 10 Maart. Op 9 December en 10 Maart zal het programma wor den verzorgd door NCA.t Voortaan zullen ook niet-leden ouder dan zes tien jaar worden toegelaten, mits zij in het bezit zijn van een verplicht pro gramma. Floralia in de schooi Het lokaal van de openbare school was een ware bloementuin. Men zag er, keurig opgesteld, de door de kinderen goed verzorgde planten. Tegelijkertijd werd een expositie gehouden van door de jeugd vervaardigde tekeningen, handwerken en producten van handen arbeid. Er viel veel aardig werk te be wonderen. Het was jammer, dat niet meer ouders hun belangstelling voor het werk hunner kinderen toonden. Onderwijzend personeel en kinderen hebben stellig aller waardering ver diend, Lobelia: le prijs Alie Buisman; 2e pr. Adri Riekwel; 3 Ada Hartland. Afri kanen: le pr. Marry Dissel; 2 Lidia Hofman; 3 Corrie Kuiper. Eervolle ver melding Ger Bakker. Begonia's le pr. Marja v. Loenen; 2 Klaas Buisman; 3 Coba Bregman, Elerv. verm. Reinier Otto. Kn-olbegonia's: le pr. Dick Dek ker; 2 Ietje de lyaal; 3 Brechtje Vin gerling. Voor tekenen: le pr. Brechtje Vingerling; 2 Gurie Langedijk; 3 Jac. Langedijk. Eerv. verm. Dick Dekker. Handenarbeid: le pr. Jan Blom; 2 Dick Dekker; 3 Kees de Waal en Kees Mul der; 4 Kees Dalenberg. Handwerken 3e klas; le pr. Ellie Haringhuizen; 4e klas: le pr. Marion de Waal; 5e klas: le pr. Truus Schermer; 6e klas: le pr. Tini Dissel; 7e klas: le pr. Jannie Raat; 8e klas: le pr. Henny Bankersen. Zaterdag vierde in intieme kring het echtpaar S. Weester—Frankenhóüt zijn gouden huwelijksfeest. Het gouden bruidspaar geniet nog een uitstekende gezondheid. De 80-jarige heer Wester maakt regelmatig nog lange fietstoch ten, terwijl zijn vrouw nog geheel zon der hulp de huishouding verzorgt. Namens het waterschap „De Scher- meer" feliciteerde de heer Posch het echtpaar. Jarenlang, tot aan de electri- ficatie van de bemaling, is de heer Wester watermolenaar geweest in pol der F. Alhoewel de molen verdwenen is zijn er volgens spreker bij het be stuur nog veel goede herinneringen aan het werk van de heer Wester. Hij was een bekwaam en ijverig wa termolenaar die er een eer in stelde zo spoedig mogelijk het water op het voorgeschreven peil te brengen. De Dijkgraaf bood hem hierop een enveloppe met inhoud aan. De heer Wester bracht nog menige hei-innering uit vroege jaren naar vo ren. In 1926 dat ook een regenachtig jaar was maalde hij eenmaal 5 dagen en nachten aan één stuk door zonder naar bed te gaan. Temidden van familie en de gehele familie Kalverboer waar de heer Wes ter bij twee geslachten heeft gewerkt beleefde dit gouden bruidspaar een paar gezellige dagen. WONINGRUIL. Aangeb. mooi landhuis tussen Bergen en Schoorl. Gevr. Huis met tuin op goede stand in Alkmaar. Brieven onder no. A 130 bureau van dit blad. Bij beschikking van de Kantonrechter te Alkmaar dd. 13 September 1950 zijn aan PIETER CORNELIS ASJES, geboren te Alk maar op 11 Juli 1930, van beroep smid-monteur, wo nende te Bergen N.H. aan de Bergerweg no. 169, de navolgende rechten van meerderjarigheid verleend: voor het te Alkmaar aan gaan van en het deelnemen in een vennootschap onder firma betrekkelijk het dry- ven van nering en handel in landbouwwerktuigen en machinerieën alsmede van een landbouw- en hoefsme derij, voor het sluiten van alle verbintenissen betrek kelijk die vennootschap on der firma, het drijven van handel en nering in land bouwwerktuigen en machi nerieën, van een landbouw- en hoefsmedrij en voor het doen van alle daden en ver richtingen als daartoe noodzakelijk zijn, een en an der met inachtneming van het bepaalde bij artikel 484 B.W. De Griffier v. h. Kanton gerecht te Alkmaar, VAN DORTMOND. PAYGLOP FAILLISSEMENT TH. M. HOOGEBOOM. Door het verbindend wor den der enige uitdelingslijst is het faillissement van TH. M. HOOGEBOOM, wo nende te Alkmaar aan de Bisschop Bottemannestraat no. 1, geëindigd. Alkmaar, 19 Sept. 1950. Kantoor: Oudegracht 227. Alkmaar. Mr. S. D. SLUIS, curator. Schoutenstraat Alkmaar Het toonaangevende adres de medicinale levertraan met gelijk gehalte aan Vitaminen A en D. Verkrijgbaar in flacons a 300 en 400 gram en a 1 liter bij Laat n. d. Kapelkerk. binnen 24 uur gereed Schoutenstraat 18, Tel 479S WIJ HEBBEN WEER PLAATS VOOR ENIGE van 15 jaar en ouder, die opgeleid wensen te worden tot Aanmelden dagelijks tussen 9 en 12 uur en tussen 2 en 5 uur by de portier. TESSELSCHADESTRAAT 1 ALKMAAR Mient Alkmaar EENVOUDIGE HUIDCORRECTIES zoals het verwijderen van overtollig haar, wratten, moedervlekjes, vleesbultjes enz. ge schieden onzichtbaar. Med. gedipl. Haar- en Schoonheidsspecialist met 20-jarige ervaring. Oudegr. 231, Alkmaar. Amerika, Engeland en Frankrijk zullen heden officieel bekend maken, dat een aanval op West-Duitsland door hen zal worden beschouwd als een aanval op henzelf. Deze verklaring, die neerkomt op een garantie van West-Duitslands veiligheid waarop de Bondsregering zo lang heeft aangedrongen zal worden afgelegd in een afzonderlijk communiqué over de beslissingen die de Westelijke Grote Drie inzake West-Duitsland kebben genomen. Het besluit is reeds aan de Westduitse Bondsregering meegedeeld. Andere beslissingen, die de Grote Drie, naar wordt aangenomen, over Duits land hebben genomen en die in hetzelfde communiqué zullen worden bekend gemaakt, zijn: 1. Beëindiging van de staat van oorlog met Duitsland. 2. Toestem ming in de vorming van een Westduits departement van buitenlandse zaken. 3. Vergunning tot verhoging van het peil der Westduitse staalproductie om West-Duitsland in staat te stellen een grotere bijdrage te leveren tot de collec tieve verdediging van West-Europa. 4. Toestemming in een vergroting van de Westduitse politiemacht. BELEDIGENDE SYNONIEMEN Een Langedüker schone Johanna Hendrika v. d. H. had geruime tijd het geroddel van de vrouw van Adriaan B langs zich heen laten gaan. Het mis haagde haar echter in ernstige mate Dit leidde op een goede dag tot een zwaar beledigende uitdrukking, die de kwaliteit van Adriaans vrouw ernstig in twijfel trok. Het was duidelijk, dat Adriaan de aantasting van haar waar de niet gedoogde met het gevolg, dat Johanna gistermiddag haar opgekropt gemoed mocht komen luchten voor de Alkmaarse politierechter mr. Alblas. Johanna bétoogde, dat een zo getergd mens als zij ten slotte zich wel eens te buiten gaat aan het bezigen van min der passende woorden. Wat haar over komen was, ging alle perken, hoe ruim ook, te buiten. Dienovereenkomstig had zy een aanklacht ingediend en het bevreemdde haar dan ook zeer, dat haar zaak eerder onder het gerechte lijke mes kwam. Zü twijfelde boven dien sterk aan hetgeen zij bij die be faamde gelegenheid in de mond geno men had. Sprak de dagvaardiging van: „Denk je, dat ik met jou te doen zou willen hebben, vuilak", hardnekkig verklaarde zij zelf, dat zü gezegd had' „Vulles, ik wil niks meer met je te doen hebben". De Officier van Justitie bleek het verschil tussen beide geesteskinderen van Johanna niet zo sterk aan te voe len. Hy vond eigenlijk, dat zij ver want waren en evenzeer beledigend De omstandigheid, dat Johanna's naam en faam wijd en zijd bekend waren deed hem ten slotte een boete van f 15 of 5 dagen vragen. De gloedvolle verdediging v»a Johanna, dat zy We andere) het eerst begonnen was, maakte niet de minste indruk op de Edelaehtbaren en slechts het feit, dat Johanna zeer goed inzag zioh te heb ben versproken, kon hem er toe bren gen haar te vonnissen met een tientje of 5 dagen. De Langedijkse bleek het hiermee echter lang niet eens. Zij Gistermiddag werd het geval voor de Alkmaarse politierechter mr. J. N Alblas verder uitgevochten. Verdach- te's verklaringen stonden lijnrecht tegenover die van het echtpaar M. en getuige W. De officier van Justitie, mr. dr. J. M. Vellinga, eiste tegen Hendricus een boete van f 25 of 15 da- tekende op staande voet hoger beroep gem De rechter maakte er f 15 subs. aan. ALS KOEIEN NIET KALVEN. In een schemerachtige kamer in het huis van de Heilooër Marius M. was op 9 Mei een enigszins opgewonden menigte bijeen gekomen, bestaande uit de Oostzaner Hendricus Wilhelm H. zekere W, en De B. en Marius met zijn vrouw. Er werden onderhandelin gen gevoerd tussen de Oostzaner en Marius over de levering van een par- tütje koeien. Daar afgesproken was dat de beesten zouden kalven in Maart, en tot die tyd nog geen nako 5 dagen van. Onmiddellijk tekende Hendricus protest en hoger beroep aan tegen dit z.i. hoogst onrechtvaardige vonnis. VERTROUWEN MISBRUIKT. Aangesteld om bepaalde individuen ervan af te houden zich aan andermans eigendommen te vergrijpen, had de Alkmaarder Arend Jan Willem W. een schitterend voorbeeld gegeven hoe het niet moest. Immers hy had zich vier balkjes toegeëigend, die hem niet be hoorden. Daar het geval bekend ge worden was hoorde hij gistermiddag bij verstek door de Alkmaarse politie meling ter wereld gekomen was, wilde rechter mr. Alblas de prijs voor het Hendricus een schadevergoeding heb ben. De besprekingen liepen waar- schyhlijk niet zo erg vlot van stapel en plotseling had Marius het gezel schap zijn deur gewezen. Toen had Hendricus dan Marius bij de revers gegrepen en een tik op het hoofd ge geven. Het was duidelijk, dat de man dit niet nam, maar volslagen .onduide- lyk, dat daarna het gesprek onver stoord voortgang vond. Lepeltjes en vorkjes en een belofte elke week iets aan geld als schadevergoeding te zul len ontvangen, nam ten slotte de Oostzaner mes. hout vaststellen. Het moet gezegd wor den, dat de houthandel goedkoper le vert. Overeenkomstig het verlangen van de officier mr. dr, Vellinga, be paalde hij de kosten van de balkjes op f 30 (subs. 80 dagen) en 2 maan den voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar voor het feit, dat verdachte een recidivist bleek te zijn. SLECHT BELOONDE IJVER Toen de Alkmaarder P. J. K. in de nacht van vijf op zes Juli een laat avondwandelingetje in de Houttil maakte, zag hij dat daar twee man nen met elkaar slaags raakten. Toen hij zijn best deed om de vechtenden te schelden, kreeg K. van een van hen, Güsbertus B., een harde klap in het gelaat. B. werd hiervoor gisteren bij verstek door de Politierechter, mr. J. N. Alblas, veroordeeld tot f 35 subs. 15 dagen en een maand gevan genisstraf voorwaardelük met een proeftijd van 2 jaar, zulks 'overeen komstig de eis van mr. dr. J. M. Vel linga. MISHANDELING Jan S. uit St. Pancras, die op 6 Juli Johannes O. verwondde door hem een zware ijzeren ketting naar het hoofd te slingeren, werd gisteren door de Alkmaarse Politierechter, mr. J. N. Alblas, conform de eis van de offi cier, mr. dr. J. M. Vellinga, bij verstek tot f 30 subs. 15 dagen veroordeeld. ONTEVREDEN HUURDER MAAKTE DE VLOER STUK Toen de huiseigenaar J. v. d. O. einde April een kijkje ging nemen in zijn aan Petrus Johannes v. d. G. verhuurde wo ning, kwam hij tot de onaangename ont dekking dat vrijwel alle planken in de voorkamer stuk waren, hetgeen vbor hem een schadepostje van ongeveer 70 be tekende Van der G„ die hierover onder houden werd, verklaarde dat de planken zijn gewicht niet hadden kunnen torsen, doch er waren duidelijke aanwijzingen dat het hout met opzet was vernield. Hiervoor had hij zich gisteren te ver antwoorden voor de Alkmaarse Politie rechter. mr. J. N. Alblas, die evenmin als da Officier van Justitie mr. dr. J. M. Vel linga, aan een ongeluk geloofde. Het zag er eerder naar uit dat Van der G. op deze wijze de huiseigenaar had willen dwin gen een nieuwe vloer te laten leggen. Mr. Alblas veroordeelde de huurder overeenkomstig de eis tot 30, subs. 16 dagen. Damclub Heiloo Donderdagavond opent de damclub Heiloo het seizoen met een simultaan- wedstrijd in haar clubgebouw bij de heer Admiraal aan de Heerenweg. Deze simultaanavond is in de eerste plaats bedoeld voor diegenen die geen lid zijn van de Damclub Heiloo terwijl de leden ook zullen meedoen. Als simultaan-spelers zullen optreden de heren C. de Gx-aaf, K. Tuinman en J. de Geus, allen leden van de damclub Heiloo. Deze denksport bij uitnemend heid wettigt een bezoek aan ca fé Admiraal en de prettige sfeer, die steeds op de clubavonden heerst, zal er zeker toe bijdragen dat vele nieuwe leden zich dit seizoen zullen aanmelden. Geboren: Gerardus J. M., z. v. J. Houtenbos en A. Th. Roozendaal. Ja cobus D., z. v. J. Schekkerman en L. C. van der Worp. Laurens K., z. v. N. L. Steernberg en J. C. Mensonides. Ondertrouwd: G. J. M. Paping en A. A. Bonselaar, beiden te Bergen. Getrouwd: J. P. de Haan en G M. Kuiper. C. Ravenhorst en A. Koolhof. S. C. Bouwstra en E. W. Ofman. Overleden: H. H. Slenters, 38 jaar, echtgenote van Th. Min. TENTOONSTELLING WORDT NIET VERLENGD. Het Kunstenaars-centrum Bergen heeft in een bestuursvergadering be sloten het verzoek van de heer Boen dermaker om de tentoonstelling wel ke van 215 September in de Kunst zaal van de Rustende Jager gehouden werd, te verlengen, af te wijzen. COMMANDANT LUCHTVERDEDIGING. Tot commandant van het onlangs opgerichte Commando Luchtverdedi ging Nederland is benoemd de kolonel vl. wn. J. v. d. Werff. Zij. die zich tegen voor minstens 3 mnd op dit blad ontvangen de tot die datum verschijnende nummers DK DIRECTIE

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 3