Tito vaart eert nieuwe koers DAGE Getulio Vargas wil terugkomen Poos en Slagter mede schuldig aan het England-Spiel Vleesprijzen blijven nog te hoog SANATOGEN1^ Streven naar „derde front"? RAT noch HUIS ontsnapt P©DEMY DES te groter was de sensatie, die hij in 1947 bereikte met een brief aan een grote Braziliaanse krant, waarin hij mededeelde, dat zijn partij zich ge heel met de communisten verenigd had. Sindsdien wordt Vargas' land goed platgelopen door politici en jour nalisten, die noch voor de verre reis, noch voor de vele wilde jaguars in dit Foster volgt Hoffman op Gezondheid met lepels. Het Zenuwste.rkem.de Voedsel gxxxxxxxxx xxxxxxxxx^ Het Radioprogramma DINSDAG 23 SEPTEMBER 1950 Afwijkingen van Moskouse leer worden steeds sprekender (Van onze correspondent te Belgrado) 7WIJGEND heeft de Joegoslavische vertegenwoordiger dr. Bebler naar de uit- eenzettingen in de Veiligheidsraad geluisterd. In de Amerikaans-Russische strijd om de macht wenst Joegoslavië neutraal te blijven. Maar het is een neu traliteit met een bepaald accent. Zodra het om de vertegenwoordiging var China ging. ondersteunde dr. Bebler uitdrukkelijk Mao Tse Toengs toelating to de V.N. De hoop, dat Mao zich tot een „tweede Tito" zal ontwikkelen, heef; men in Belgrado nog steeds niet opgegeven. Joegoslavië wil niet in een conflict tussen Washington en Moskou betrokken worden, maar het verlangt geenszins naar een zege van het Kremlin. Zijn neutraliteit is derhalve doordrenkt van welwillendheid tegenover het Westen. PR ZIJN in de laatste tijd geruchten opgedoken, volgens welke Tito weer toenadering tot Moskou zoekt Geheime samenkomsten met mannen van het Kominform zouden op een eiland in de Adriatische Zee plaats ge vonden hebben. Bepaalde voorwaarden worden genoemd, onder welke de Joegoslavische maarschalk bereid zou zijn in de schoot van het communisti sche wereldrijk terug te keren. Tot nu toe zijn deze geruchten niet bevestigd. Het orthodoxe Bolsjewisme zou onge twijfeld wel vergiffenis schenken aan een berouwvolle communistische par tij, maar nooit aan Tito zelf, want hij is de belichaming van het nationale onafhankelijkheidsstreven, dat de oor zaak van het conflict was. Dit streven moet, wil het Kominformsysteem in tact blijven, in Belgrado even conse quent onderdrukt worden als in Boe dapest of in Boekarest. Het is niet aan te nemen, dat een man als Tito, die zozeer vertrouwd is met de mentaliteit en de methoden van het Kremlin, zich hieromtrent enige illusies maakt. Economische moeilijkheden Tito moest uit de boycot van de Kominformlanden de consequenties trekken. Zijn land, dat economisch op het Oosten ingesteld was, moest piot- peling handelsbetrekkingen met het Westen aanknopen. Het Joegoslavi sche Vijfjarenplan, opgebouwd op het idee van industrialisatie door import van machines, was in zijn uitvoering bedreigd. De productie van de koper mijnen van Bor een van de belang rijkste deviezenbronnen loopt vol gens officiële mededelingen terug, doordat de reparaties der oude en de levering van nieuwe machines te wen sen overlaten. De droogte heeft de graanexport dit jaar onmogelijk ge maakt. Men heeft reeds uitgerekend, dat het critische tijdstip, waarop de Joegoslavische deviezenreserves uitge put zullen zijn, in October zal intre den. Thans is de toestand enigszins ont spannen door het Duits-Joegoslavische handelsaceoord, waarbij de Joegosla- ven een crediet op korte termijn van 35 millioen dollar verleend wordt en door een nieuw crediet van 15 mil lioen dollar op lange termijn van de Amerikaanse Export-Import-Bank. Misschien zal de Internationale Bank, welker president mr. Black kort ge leden een bezoek heeft gebracht aan Belgrado, in haar Septemberzitting eveneens een crediet verlenen. Boven dien bestaan er vooruitzichten op eco nomische verdragen met Oostenrijk. Wat haast nog belangrijker is dan het voorkomen van de uitputting van de deviezenreserve zijn de structuur veranderingen van communistische economie in Joegoslavië zelf. Volgens een mededeling van de Chef van het Planbureau Kidritsch zal zich de leiding van het bedrijfsleven be perken tot het aangeven van algemene richtlijnen. Het Planbureau zal zich verzekeren van bepaalde sleutelposi ties, voor het overige echter „de ob jectieve economische wetten meer speelruimte geven". De nieuwe Bedrijfsradenwet, die vol gens Tito's verklaringen een begin maakt met de overdraging van het fa- brieksbezit uit de hand van de Staat aan de arbeiders, zal de positie van de fabrieksdirecteuren versterken. Voor de collectiveringsactie is niet alleen het gebrek aan machines, maar ook het tijdelijk verzet van de boeren een hindernis geweest, waardoor het exportprogramma bedreigd werd. De boeren worden thans minder bena deeld bij de vaststelling van de af leveringsquota en de levering van ge reedschappen en zaden door de coöpe raties. Het regime schijnt zich geheel op de concurrentie tussen staatsdomei nen, collectieve landgoederen en indi viduele boeren in te stellen. Al deze veranderingen worden ideologisch in de polemiek met het „sowjettisch- bureaucratische centralisme" gemoti veerd. In de twee jaar sinds de breuk met Moskou is Tito een weg gegaan, die hem steeds verder van zijn vroegere voorbeeld verwijderd heeft. Hij kan niet meer terug, zelfs al zou het Krem lin tot een verzoening bereid zijn. Hij kan alleen maar hopen, dat zich in de wereld steeds duidelijker een „derde front" zal vormen. De Braziliaanse dictator De Nederlandse consu'-generaal in New York, dr. Willem Cnoop Kiop- mans, heejt aan de idtvoerend directeur van de Coöperatie voor Ameri kaanse Hulpzendingen aan Europa, welke instelling na de oorlog talrijke Nederlanders heeft geholpen, de versierselen behorende bij de onder scheiding van Officier in de Orde van Oranje Nassau, uitgereikt. De directeur van de Coöperatie, Paul Comly French, schudt na de uitreiking dr. Cnoop Koopmans de hand. Y/aren zij maar kleine mannetjes?'' De Bijzondere strafkamer van de Amsterdamse rechtbank heeft giste ren de behandeling voortgezet van de strafzaak tegen de Haagse politie mannen Poos en Slagter, die zich hebben schuldig gemaakt aan het op rollen van illegale groepen, mishan deling van gevangenen en soortgelij ke oorlogsmisdaden. Zij zijn deswege door het bijzondere gerechtshof in aan het onweerstaanbare haal eén doos bij Uw progisi Oorzaken: Hamsteren Koninklijke triomftocht door het Friese land (Vervolg van pagina 1) In Harlingen werd een bezoek ge bracht aan de monding van het zij kanaal van de nieuwe waterweg Gro ningenAmsterdam.Dit zijkanaal is evenals de hoofdvaarweg thans in uit kering. Het zal schepen van 1000 ton kunnen herbergen. Men hoopt het in 1951 in gebruik te kunnen nemen. Het water stroomde uit de hemel, toen de Koninklijke stoet Harlingen binnenreed. Niettemin stonden duizen den langs de straten en niemand wilde iets van het schouwspel missen. Uit wijde omtrek en zelfs van de eilanden Vlieland en Terschelling waren de be woners naar Frieslands grootste haven stad getogen. Nadat in Franeker eveneens geschen ken waren aangeboden, reden de Hoge Bezoekers naar Marssum, waar zij op het Poptaslot de thee gebruikten. Het weer was intussen weer iets beter ge worden. Toen de Koningin en'de Prins tegen half vijf in Leeuwarden aan kwamen, hield de regen zelfs op. Zo kon het Koninklijk Paar in een open rijtuig een toer door de stad ma ken. Alle klokken in de stad luidden, de bevolking juichte en langs de stra ten stonden twaalfduizend schoolkin deren opgesteld. Tien muziekcorpsen verhoogden de feestvreugde. Op het Provinciehuis en op het stad huis vonden officiële ontvangsten plaats. Nadien werd nog een bezoek gebracht aan het gerestaureerde mau soleum der Friese Nassau's in de Grote Kerk. Maar het hoogtepunt van het feest kwam toch wel 's avonds, toen de Koningin en de Prins een boottocht door de feestelijk verlichte stadsgrach ten maakten. De tocht werd gemaakt op een motorjacht van een bekende Friese familie, dat werd geëscorteerd door vier met lampjes verlichte wher ries. Langs de wallekant lagen ver sierde en verlichte jachten en motor boten. De tocht eindigde bij de schouw burg de Harmonie, waar een gala avond werd gegeven. en smokkelarij Niettegenstaande alle maatregelen die van overheidswege, in het bijzonder door het Bedrijfschap van Vee en Vlees, zijn genomen, is het tot dusverre niet gelukt de vleesprijzen op het niveau te dwingen, dat als „redelijk" wordt aangenomen. Dit peil ligt op een prijs van 1,90 voor var kensvlees per kg geslacht gewicht. De verschillende maatregelen, die tot dit doel moeten voeren, zijn van verschillende aard en eigenlijk moet men zich er over verwonderen, dat het resultaat ervan niet groter is geweest. Ze komen neer op het volgende: 1° Op het spek en het varkensvlees, dat naar Duitsland wordt geëxporteerd is een heffing gelegd, die voor beide arti kelen thans 1,10 per kg bedraagt. Bij een heffing van 0,70 op het spek, bleet er spek naar Duitsland gaan en dit had ten gevolge, dat de heffing andermaal werd verhoogd, nu tot 1,10. Practisch gesproken moet hiermee de export naar Duitsland zijn stilgelegd. 2° Er gaat op het ogenblik geeh bacon naar Engeland. Door de hoge prijzen hier, kan het contract niet functionneren. Wel iswaar heeft Nederland zich verplicht een hoeveelheid van 25.000 varkens te leve ren, hiervan zijn er echter reeds 18.000 geëxporteerd, zodat het restant geen moeilijkheden meer kan opleveren. Een tijdelijke stopzetting van de export is al leszins verantwoord. 3° De vleeswarenfabrieken zijn gecon- tingenteerd en ze exporteren alleen naar landen met harde valuta, in het bijzonder naar de Verenigde Staten van Amerika, waarheen veel achterhammen worden verzonden. 4° Er wordt geregeld vlees geïmpor teerd, voornamelijk uit Denemarken, Ier land en in mindere mate uit Frankrijk. Hierbij komt thans ook vlees uit Argen tinië. Deze invoer bedroeg: in de week van 28 Juli—2 Augustus: 1268 stuks slachtrunderen 578 stuks slachtpaarden in de week van 49 September: 992 stuks slachtrunderen 474 stuks slachtpaarden 46.000 kg varkensvlees. Dit varkensvlees, voornamelijk afkoms tig uit Tsjechoslowakije, is voornamelijk te beschouwen als een veredelingsproduct. Het gaat naar de vleeswarenfabrieken, die het weer exporteren. De totale invoer bedroeg van 2 Jan. tot 9 Sept. 27.646 slachtrunderen, 6.658 placht- paarden, 1.395.000 kg rundvlees en 600.000 kg varkensvlees. Het resultaat van deze maatregelen is, dat de export is afgeremd, alleen die naar de landen met harde valuta gaat door. Zoals reeds gezegd, ligt intussen de prijs in het binnenland altijd nog te hoog. Waaraan dit is toe te schrijven? In de eerste plaats aan de hamster woede, die zich gedurende enige tijd van het publiek heeft meester gemaakt. Daarnaast verdwijnt een gedeelte van ons vlees in de smokkel. We moeten daarbij niet uit het oog verliezen, da1 Nederland voor het vlees een goed- koopte-eiland is en dat de verleiding om het de grens over te smokkelen groter wordt, naarmate het prijsverschil in bin nen- en buitenland toeneemt. Komt men er? Of het gewenste peil van fl.90 per kg. slachtgewicht voor varkensvlees uitein delijk toch zal worden bereikt? Het »s moeilijk te zeggen. In de kringen van het Bedrijfschap hoopt men het. Te meer omdat gedurende de herfst het aanbod van runderen, zowel als van varkens, toeneemt. Wanneer er echter lekken zitten aan de grens, wanneer het publiek blijft ham steren, dan is nooit met zekerheid te zeg gen, wat precies zal gebeuren. Want de grootte van deze beide factoren is niet nauwkeurig vast te stellen. Indien men weer zou overgaan tot centrale inlevering van het vee met een daarbijbehorend distributiesysteem, dan zou het niet moeilijk zijn de prijzen op het gewenste niveau te brengen en ze daarop te handhaven. Zodra men echter een zekere vrijheid laat, doen zich in vloeden gelden, die maken, dat alles niet geheel verloopt volgens de plannen. De enige troost daarbij is dan deze, dat de prijzen in Nederland, vergeleken met die, welke overal in het buitenland worden betaald, zeer laag zijn. Den Haag ter dood veroordeeld, van welke sententie zij in cassatie zijn gekomen. De verklaringen van de getuigen charge, wier verhoor gisteren werd afgesloten, liepen zeer uiteen. Som migen verklaarden dat Poos en Slag ter zich na een arrestatie steeds zeer menselijk gedroegen. Anderen ge waagden van een „misselijk optre den" en van mishandelingen. Verschillende getuigen verhaalden van de wijze, waarop Poos en Slag ter hadden deelgenomen aan het op rollen van verschillende kleine illega le groepen. De verdachten bleven halsstarrig ontkennen, hierin de hand t« hebben gehad. Van der Waals zou hier de grote schuldige zijn geweest; hun aandeel zou uiterst ondergeschikt zijn geweest. Zij zijn er voorts van beschuldigd de hand te hebben gehad in het England-Spicl. Zo zouden zij adspi- rant-Engelandvaarders aan de nodige valse papieren hebben geholpen, om vervolgens hun arrestatie te bewerk stelligen. Verder hielpen zij gedropte agenten aan „onderduikadressen", die evenzovele vallen bleken te zijn. Of zij vingen deze mensen bij hun drop ping op en lieten hen naar een con centratiekamp verhuizen. Schreieder heeft over deze beide mannen gezegd, dat ze hem waren aanbevolen &ls de besten in hun vak. Op Maandag 2 October zal een be gin worden gemaakt met het horen van twee-en-veertig getuigen a de charge. ligt op de loer (Van onze correspondent) Het is vergeefse moeite om iedere morgen van de muren, huizen en re clamezuilen van Rio de Janeiro de opschriften „El voltara" te verwijde- en, die daar 's nachts aangeplakt en opgekalkt worden. Nauwelijks hebben de mannen van de reinigingsdienst zich omgedraaid, of de twee veelzeg- rende woorden staan er weer, op de zelfde plaats. El voltara hij zal te rugkomen. Hij: dat is Getulio Vargas, de vroegere president-dictator van Brazilië, die in 1945, na vijftienjarige autoritaire heerschappij door een staatsgreep uit de macht verdrongen is. Steeds nader komt de 15de Octobet, de dag van de presidentsverkiezingen en in de hoofdstad stijgt de onrust en de verkiezingskoorts, maar evenzeer in de onafzienbare vlakten der Pam pas. Ook de tegenwoordige president, En rico Gaspa Dutra, die zijn voorganger en mededinger als de sluwste man na Stalin pleegt te betitelen, is bezorgd. Vargas heeft zijn titel kort geleden weer eens eer aangedaan, toen hij te gen de Verenigde Staten optrad, die de economische onafhankelijkheid van Brazilië trachtten te ondermijnen, wat natuurlijk zijn populairiteit zeer ten goede kwam. Want de Brazilianen leven snel en vergeten even snel. Ze dromen nu al weer van „de goede oude tijd", toen Vargas president was, hoewel deze toen in de buitenlandse politiek aan de kant van de V.S. stond, ondanks zijn sympathieën voor Hitier en Mussolini. Maar een afstand -van enige jaren is voldoende om te doen vergeten, dat onder Vargas de poli tieke vrijheden bijna geheel onder drukt waren. Bovendien is Vargas de afgod van de kleurlingen. Na zijn val had Vargas zich op zijn geërfde land goederen in het uiterste zuiden van het land, in Rio Grande del Sul, aan de grens van Uruguay, teruggetrok ken en speelde de rol van Cincimatus, die eens van achter de ploeg naar Rome teruggehaald werd. Hij had echter de politiek niet geheel opge geven. De Braziliaanse arbeiderspartij is door hem opgericht en hij behield ook zijn zetel in de Senaat, al ver-, scheen hij niet meer dan twee maal per jaar in de Kamer. Politieke omzwaai SMUTS' AS VERSTROOID De as van wijlen generaal Smuts is Zondag op de kleine heuvel achter zijn huis verstrooid. De eenvoudige plechtigheid werd slechts door fami lieleden bijgewoond. Een korte dienst werd geleid door de Nederlands Her vormde predikant Johan Reyneke. Een accoord tussen Oost- Duitsland en Bulgarije? Bulgarije en Oost-Duitsland hebben in Sofia een verklaring getekend, waarin zij zich verbinden om de re- militarisatie van West-Duitsland te verhinderen. De regeringen van beide landen hebben hun steun toegezegd aan de vorming van een „verenigde democratische" Duitse republiek. grensgebied terugschrikken, om uit Vargas' eigen mond te horen hoe hij het klaargespeeld heeft om het eens te worden met de mensen, die hij vijf tien jaar lang in zijn gevangenissen gestopt had. Maar er is niemand ook maar iets wijzer van zijn verre reis teruggekomen. Vargas speelt zijn rol van eenvoudige boer en beperkt zich tot de verzekering, dat hij zal winnen. Over een politiek programma laat hij zich niet uit. Het is hem op het ogen blik voldoende, dat de omstandighe den tegen de regering zijn en koren op zijn molen werpen: de kosten van levensonderhoud stijgen onophoude lijk en het land wordt met Ameri kaans kapitaal overstroomd; daaren tegen is de deviezenvoorraad van de Staatsbank angstwekkend gedaald. De communistische partij, die uit deze ontwikkeling voordeel tracht te trek ken, is door de regering verboden. Vargas kan dus de 15de October met een gerust hart afwachten. Brand in de Jonge Jan Jan is zijn naam. Hij stond hier op de najaarskermis te Enkhui zen als exploitant van „De kop van Jut". Twee klappen voor een kwartje, roos toe. De Enk- huizer jongens toonden hun krachten en die waren lang niet mis. Elke knal, die klonk, was een bewijs van Enkhuizer daad kracht! Er klonken op de laatste avond van die najaarskermis zo veel knallen, dat Jan, hoofd van de kop van Jut, de slaghoedjes gevuld met kruit zomaar los in zijn broekzak bewaarde. Om twaalf uur in de late avond is Jan nog even een collega gaan helpen afbreken. Tijdens die reconstructieve arbeid werd hij zo warm om z'n middel. Jan dacht van de warmte totdat zijn collega zei: „Maar kerel, er komt rook uit je broekspijp en ook uit de boord van je overhemd!" Jan is een half uur later in het ziekenhuis behandeld. Een lichaam vol brandwonden. De slaghoedjes waren in zijn broekzak tot ex plosie gekomen. „Brand in de jonge Jan" schreef Heijerma/ns eens en wij nu Als leider van de EC A President Truman heeft de ontslag aanvrage van Paul G. Hoffman, de ad ministrateur van de E.C.A., aan vaard. De president deelde mede, William C. Foster, die thans plaats vervangend administrateur is, tot Hoffman's opvolger te zullen benoe men. Hoffman heeft het ontslag aan gevraagd, teneinde weder in het par ticuliere leven te kunnen terugkeren. Commissie zal de sanering van de visserij bestuderen Minister Mansholt heeft het voor nemen, zo blijkt uit de memorie van toelichting op zijn begroting, om een coirtmissie in te stellen, die moet na gaan, op welke wijze de moeilijkheden waarmee de zeevisserij te kampen heeft, kunnen worden opgelost. In het bijzonder moet worden bezien, hoe een sanering der vissersvloot zal kunnen worden verkregen. Dit zal niet alleen de trawlervloot betreffen, doch ook de positie van loggers, kotters en andere vaartuigen. Voor allen, die zich vermoeid en over werkt gevoelen, want Sanatogen is zuivere kracht en wordt gretig door het verzwakte lichaam opgenomen. DOOR LOULA G. EBDMAN XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX^ 2) Overigens wenste hij niet in één zelfde huis te leven als Julia, de vrouw van Tom. Zij was wel een goede vrouw een trouwe echtgenote van Tom, een nauwgezette moeder voor haar kinde ren en een plichtsgetrouwe schoon dochter, maar zij ergerde hem. Als haar mening in twijfel werd getrok ken, had zij een manier van aftocht blazen als van een woedende kake lende hen, in zichzelf schandelijke aantijgingen klokkend, die niemand precies kon opvangen. Als van een kip ook, was het gerimpelde en losse vel van haar hals Dade had altijd van vrouwen gehouden, die goed in het vlees zaten, zoals Ellie. Zij was nooit mager geworden, maar had haar ge vulde lichaam behouden toen zij ouder werd, en had een volle boezem en een ronde hals bezeten tot het eind van haar dagen, Een man kon naar haar kijken en het gevoel krijgen, dat hij iets gezonds en sterks en stevigs bezat. Hij kon nooit begrijpen waarom man nen zich vrouwen uitzochten, van wie zij wisten dat zij niets dan vel over been zouden zijn als zij zestig waren. Het maakte hem ziek hen te zien kousen bungelend om haar knokige enkels en een netwerk van rimpels over haar gezichten, als geulen ge spoeld in een geploegde akker na een hevige regenbui. Meer dan eens ge bruikten zij ook nog rouge, krulden het haar en lachten aanstellerig, Hij kon ze niet gebruiken. Hij verlangde natuurlijke aanvalligheid, zoals Ellie bezat. Hij vertelde hun allen dat hij geen plan had de plaats te verpachten, dat hij bij geen van her wilde intrekken, maar dat hij het zelf wilde regelen zoals hij altijd orde op zijn zaken had gesteld. En terwijl ze allen zaten te piekeren ging hij zijn kleinzoon op zoeken. Toms jongen, Mark, en zijn vrouw Beulah. Hij vroeg ze ronduit ot ze bij hem kwamen inwonen, stelde het voor als een louter zakelijke trans actie. Zo waren Mark en Beulah bij hem ingetrokken en het leven was voort gegaan met erg weinig werkelijke ver anderingen in het ritueel, dat de plaats altijd had gekend. Alleen, natuurlijk, was de glans ervan met Ellie wegge gaan. Het leek als was het de dag van gis teren, de eerste keer dat hij Ellie had gezien. De Fullers hadden een partijtje voor haar gegeven en hem gevraagd. Eerst had hij er niet veel zin in om te gaan, maar zijn hadden hem met klem verzocht en hij had gezegd dat het goed was. Hü nam zelfs een meisje mee. Wie was het? O, ja het was Laura Meeks. Hij had een nieuw wa gentje, hét eerste in de gemeente. Hij was er zo vol van en van Pete, zijn hoog-stappend paard, dat hij weinig tijd voor Laura had. Hij herinnerde zich hoe lang hij nodig had gehad om haar in dat hoge rijtuigje te laten stappen. Zij was zo mooi opgesmukt dat ze kreukte, «Ike keer als hij haar een duw probeerde te geven. De Fullers hadden een hele menigte mensen uitgenodigd, en toen Dade en Laura aankwamen was het huis over vol. Toen Dade binnentrad, namen ze hem dadelijk mee om het nichtje, dat op bezoek was, te ontmoeten. En toen hij haar zag, kwam er iets over hem. Dat was de beste manier om het te om schrijven „Iets kwam ineens over me", placht hij te zeggen. Zij was een lang meisje, recht en ste vig van houding. Zij droeg een blauwe jurk veel gelijkend op de jurken die al de andere meisjes aan hadden recht van voren en wijd uitgeplooid in de rug, zodat de draagsters alle naar voren schenen te hellen, zoals een schuur, die door schragen in zijn goede stand moet worden teruggebracht. Alleen Ellie maakte de indruk recht te staan, zon der steun. Haar haren waren ook an ders. Niet gekruld van voren, als bos jes droog hooi. Maar zo mooi glad dat het aardig moest zijn om het aan te raken. Later ontdekte hij dat het zo was. Nu wist hij alleen te zeggen: „Wie is dat meisje?" De Fullers zeiden dat zij het nichtje was, en namen hem mee om kennis te maken. „Ellen", zeide ze, „dit is David Ken zie. Dade, dit is Ellen Sparks, ons nichtje". (Wordt vervolgd). Een vriendschap, die eindigt, is nooit begonnen. CONDILLAC VOOR HEDENAVOND HILVERSUM I» 402 m. Nieuwsberichten om 6, 8 en 11 uur. 6.15 Tom Erich. 6.30 Kleur en karakter. 7.00 Fanfare. 7.15 Paris vous parle. 7.30 Les gars de Paris. 8.15 Het Promenade-orkest. 9.00 Aan de bittertafel. 9.15 Melodieën. 10.00 Buitenlands overzicht. 10.15 Buddy Clark. 10.30 De étude als concertstuk. 11.15 Gram.muziek. HILVERSUM n, 298 m. Nieuwsberichten om 7, 8 en 11 uur. - 6.00 Ruiten Tien. 6.20 Sportpraatje. 6.30 Strijdkrachten. 7.15 Konink lijk bezoek aan Friesland. 7.25 Dit is leven. 7.40 Contact niet verbroken. 8.12 Concert.- 10.20 Bespeling van Mozart-vleugel. 10.40 Be waar het u toevertrouwde pand. 11.15 Kamer muziek van Franse componisten. VOOR WOENSDAG HILVERSUM I, 402 m. Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 6, 8 en 11 uur. 8.18 Orgel spel. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.00 Trio. 10.00 „Moeilijkheden en mogelijkheden". 10.05 Morgenwijding. 10.20 Onze keuken. 10.35 Als i n stofzuiger zwijgt. 11.00 Populair Nonstop. 12.00 The Kilima Hawaiians. 12.38 Piano-duo. 1.15 Ensemble. 1.40 Harry Davidson. 2.00 Ge sproken portret. 2.15 Jeugdconcert. 3.00 Kin derkoor. 3.20 Koksmaat. 3.50 Het Meesler-trio. f.OO Vragen staat vrij. 4.30 De Regenboog. 5.00 Als het vroeg donker wordt. 5.30 Vocale edelstenen. 5.45 Regeringsuitzending. 6.30 Sport. 6.35 Johan Jong. 7.00 Esperanto-uitzen- ding. 7.15 Trio X.IJ.Z. 7.30 Voor de jeugd. 7.40 Weekkroniek. 7.45 Op bezoek bij andereu 8.15 The song of songs. 8.50 Het bankje van eeu millioen. 9.50 Kwartet Jan Corduwener. 10.10 Bach-herdenking. 10.30 Tussen mens en nevelvlek. 10.45 Chopin. 11.15 Dansmuziek. HILVERSUM II, 298 m. Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 7, 8 en 11 uur. - 8.15 Te Deum Laudamus. 8.45 Sylvain scenes-suite. 9.00 Ochtendbezoek. 9.30 Johan Sebestian Bacli. 10.30 Morgendienst. 11.00 Zangrecilal. 11.30 Strijkkwartet. 12.00 Amsterdamse Politie-kapel. 12.33 Klein-Radiokoor. 1.15 Promenade-orkest. 2.00 Trio Fantasia. 2.30 Symphonie. 3.30 Vocaal-ensemble. 4.00 Imre Magyari. 4.15 Voor onze meisjes en jongens. 5.00 De Vlaardingse Zangvogeltjes. 5.30 Bartok-herdenking. 6.00 Onze Nederlandse koren en korpsen. 6.30 Strijd krachten. 7.15 Onder de NCRV-leeslamp. 7.30 „Things to come". 7.40 „Vandaag". 8.05 Disco-actualiteiten. 8.15 Omroeporkest. 9.05 Gram.muziek. 9.15 Onze jongens gaan de ka zerne binnen. 9.35 Bartok-herdenking. 10.00 Fantasie. 10.15 Bach-herdenking. 10.45 Avond- overdenking. 11.15 Orkestmuziek. RADIO-DISTRIBUTIEDIENST LIJN III: 8.05 Concert. 9.05 Gram. 10.00 Lux.: Le Ménage et Musique. 11.00 VGO: Spaanse muziek. 11.30 Barnabas van Geczy. 12.00 VI. Br.: Gram. 12.32 Orkest Zonnen- berg. 1.30 Gram. 2.15 Filmmuziek. 2.45 Bla zerskwintet. 3.15 Piano-recital. 3.45 Gram. 4.00 Kamerorkest en VI. Omroepkoor. 5.10 Orkest Cabot. 5.30 Fr. Br.: Dansmuziek. 6.00 Voor de soldaten. 6.30 VI. Br.: Voor de soldaten. 7.30 Balletmuziek. 7.50 Feuilleton. 8.00 „Die Czar- dasfürstin", operette van Emmerich Kalman. 10.15 Lola Bobesco (viool met pianobegelei ding). 11.05 Filmmuziek. LIJN IV: 8.10 Concert. 9.10 Verz.progr. 10.00 Orgel. 10.30 Orkest Weir. 11.00 Dag boek. 11.15 Mil.-orkest. 12.00 Eng. H.S.: Gram. 12.25 Henry Hall's Guest Night. 1.00 Eng. L.P.: BBC Midland Light Orchestra. 1.45 F$. Br.: Gram. 2.00 Opera-selecties. 4.15 Eng. H. S.: Victor Harding, bas-bariton. 4.30 Eng. L.P.: BBC North. Orchestra. 5.30 Vict. Sil vester. 6.00 Orgel. 6.30 Eng. H.S.: Ensemble Hartley. 6.45 Follies of the air. 7.30 Eng. L.P.: Verz.progr. 8.00 Fr. Br.: Groot Symph.- orkest o.l.v. Fr. André. 8.15 Nieuwe gram.- platen. 10.15 Actualiteiten. 10.20 Orkest Ge- raldo. 11.00 Voordracht. 11,15 Orkest Slaney. Als uw maag in lichtelaaie staat - of brandend zuur U naar de keel stijgt dan brengen een paar Rennies tabletten dadelijk uitkomst. Geen wonder, dat tien duizenden verbruikers in alle beschaafde landen van de wereld zwere^bij dit pret tige middel. Rennies zijn mg smakelijk ook en simpel om in te nemen. Gewoon maar laten smelten op de tong, zonder water of wat ook. Nu zijn de Rennies ook één voor één verpakt, om de mensen te gerieven, die zo graag altijd Rennies bij zich steken om altijd en overal gewapend te zijn tegen de verschrikkingen van brandend maagzuur. Rennies zijn ver krijgbaar bij alle Apothekers en Drogisten.

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 5