Geen tentoonstellingsmoeheid agrarische sector in De lappenmarkt een succes I AGENDA Fleur en kleur op het Doelenveld De feeste berei BURGEMEESTERWYTEMA: Aantal inzendingen heeft de ver wachtingen overtroffen Agrarisch Nederland zond zijn gezanten HERCULES-ALC. VICTRIX IS UITGESTELD De zuiveltentoonsteliing ingesteld op export YïlaAia Q.oAettL Een meesterlijke film, die driemaal bekroond werd' Laetare A won draverij in Schagen Door Noord- en Het Radioprogr WOENSDAG 27 SEPTEMBER I960 S'g h n h h ji ii e h a: P zi w tt N n v Terwijl volgeladen veewagens vanmorgen langzaam de Kaasmarkt op- draaiden en de vette koeien zwiepstaartend naar him houten hokken werden geleid was vanmorgen in café Marktzicht een aantal genodigden bijeen ge komen om daar de officiële opening van deze vijfde land- en tuinbouwten toonstelling in Alkmaar bij te wonen. „De tentoonstellingsmoeheid, die over al in den lande valt te constateren geldt niet voor de tentoonsellingen in agrarische secor," zei burgemeester mr. dr. H. J. Wytema in zijn openings rede. „Op deze expositie is niet alleen het tentoongestelde Van belang, maar minstens even belangrijk is het onderling contact, het samenbrengen van de mensen." Talrijke topfiguren uit land- en tuinbouwkringen woonden de offici ële opening van deze, voor Alkmaar en wijde omgeving, zo belangrijke dag bij. Onder hen waren o.a. ir. Ver- schuyl van het departement van Landbouw, dr. Rempt, directeur van de gezondheidsdienst, ir. Kranen, se er et ar is van de Bond van Zuivelfa brieken, de Prov. Voedselcommissaris, de heer Joh. de Veer, dr. Grashuis, directeur van Schothorst en de heer A. Olivier namens het secretariaat van de Holl. Mij. van Landbouw, één van de drie organisaties waarvan deze tentoonstelling uitgaat. Voorts waren aanwezig de wethouders v. Slingerland en Coerts en enige burgemeesters van omliggende plaatsen o.a. van Koedijk, Oudorp, Langedijk, St. Pancras en de Egmonden. De Rijksveeteeltconsulent ir. de Vries was evenals de voorzitter van de organiserende commissie, de heer J. Borst, wegens ongesteldheid af wezig. Inleiding Het inleidende woord werd daarom gesproken door de vice-voorzitter, de heer N. Kaag uit Groet, die zijn vol doening er over uitsprak, dat deze vijfde land- en tuinbouwtentoonstel ling nog meer inzenders had weten te animeren dan vorige jaren. Hij wees verder op de onmogelijkheid de fok- veedag met de tentoonstelling te doen samengaan en gaf na een algemeen welkom het woord aan de burgemees ter van Alkmaar. Crisis Mr. dr. Wytema merkte op, dat men in Nederland thans een crisis beleeft Doordat de Stichtse ploeg een uit nodiging ontving uit te komen in een jubileum-tournooi, is de voor Zondag in het Utrechtse Stadion vastgestelde wedstrijd HerculesAlcm. Victrix uit gesteld. In plaats hiervan spelen de withemden in Santpoort vriendschap pelijk tegen de ongeslagen derde klas se kampioen van het vorig seizoen, Velsen. Alcmaria verschijnt met het zelfde elftal, als waarmede zij tegen ZFC zou aantreden: Afink; Maasenen Helderman: Wit, Mulder en Badenhui- zen; Eversteyn, v. Meene, Paulisse, De Buyzer en Schmidt. In verband met de harddraverij wordt van Alcmaria-zijde getracht de voor 8 October vastgestelde ontmoe ting Alcm. VictrixZeeburgia in Am sterdam te doen plaats vinden. Als Ajax op die dag een uitwedstrijd op het programma heeft, gaan de Am sterdammers hiermede accoord. Op Zondag 15 October staat de interland wedstrijd ZwitserlandNederland op het programma. Het is niet uitgeslo ten, dat op deze datum een inhaal programma afgewerkt wordt in het kader waarvan Alcmaria dan vermoe delijk thuis tegen ZFC zou moeten uitkomen. Slagerij Schimmel verbouwd Alkmaar is een moderne slagerij rij ker geworden. De heer Schimmel, wo nende in de Stationstraat had het ini tiatief genomen zijn verouderde zaak te gaan verbouwen en te modernise ren. Hij is hierin ten volle geslaagd. In tegenstelling met vele andere za ken, die slechts het interieur verbou wen is bij de heer Schimmel de gehele voorpui veranderd. De pui is omlijst met mooi teakhout, evenals het grote étalageraam, waarachter een keur van - vlees in allerlei variaties is tentoonge steld. Boven de deur is een luifeltje aangebracht. Het is een aardig idéé geweest om de voorpui op te trekken uit geglazuurde rode stenen, wat het uniforme 'karakter in deze straat iets breekt en waardoor de zaak dadelijk in het oog valt. De heer Schimmel is reeds 15 jaar slager in genoemd pand en heeft zich in die tijd een goede re putatie verworven. Talrijke bloem stukken werden hem op deze feeste lijke dag overhandigd. „KEES STET" 'N DAVEREND SUCCES Duizenden genoten reeds van het amusementsprogramma waarin „Kees Stet van Ierswoud" optreedt. Om aan de stroom van aanvragen voor een her haling van deze vlotte voorstelling te voldoen vindt op Maandag 2 Oct a.s. een zesde opvoering plaats in het Gulden Vlies. met de tentoonstellingen. Er zijn er te veel en het behoeft daarom niet te verwonderen, dat er financiële strop- peij worden geïncasseerd. Doch één categorie is er, die zich ondanks deze ongunstige verschijnselen weet te handhaven en die zich kan onttrekken aan de algemene tentoonstellingsmoe heid. Dat is de agrarische tentoon stelling. Spreker vond het prettig Alkmaar te weten als middelpunt van de agrarische sector en hij noemde deze dag een schakel in de lange reeks van land- en tuinbouwtentoonstellingen en fokvee- dagen, die ongetwijfeld nog staat te wachten zo lang Alkmaar erin slaagt de centrumplaats te blijven. „In die ke ten is deze dag een zeer sterke schakel, waaruit we een toekomstbeeld mogen afleiden, dat vol vertrouwen tegemoet kan worden gezien". Met deze woorden verklaarde de burgemeester de ten toonstelling officieel voor geopend. Het gezelschap maakte vervolgens een rondgang over de terreinen, langs de schapen, de varkens en geiten en bewonderde de sierlijke, feestelijk ge tooide paarden, de landbouwmachines en de fraaie stands in de tent op het Doelenveld. Hedenmorgen is de Zuiveltentoon steliing in de Waag geopend. Direct bij de ingang wordt de bezoeker getroffen door het enorme doek voorstellende de Waag en de kaasmarkt. Dit doek heeft in 1935 op de Wereldtentoonstelling in Brussel de Nederlandse zuivelzending als achtergrond gediend. Naast de grote blokken kaas in tonvorm, de z.g. Ched- dar-kaas, speciaal voor de export naar Engeland, vallen de voor de Ameri kaanse markt gefabriceerde Baby Goudse en Baby Edammer in 't niet. Het eigen aardige bij de consumptie van kaas in het buitenland is wel, dat daar de kaas niet per plak wordt gegeten, maar per homp. De Engelsman houdt er van, van een flink stuk kaas het benodigde af te snijden, de Amerikaan daarentegen geeft de voorkeur aan een kaas van bescheiden afmeting. Eigenlijk zijn de Babykaasjes nog iets te groot. Daarbij komt nog, dat het Amerikaanse kaas- verbruik voor 60 pCt. uit korstloze kaas bestaat. De verpakking hiervan richt zich volkomen op de behoefte: kleine stukjes bijeen in de z.g. six portions seize. Naast de grote aandacht die de expositie besteedt aan de export naar de Angelsaksische landen, wor den ook nog vier „kleine" kaasjes ge toond van om en na"bij 45 kg; het juiste gewicht moet nog doou het radend pu bliek vastgesteld worden. Voor de binnenlandse markt zijn èr de traditionele Goudse, Leidse, Edam mer en Kanter kazen in smaakvolle verpakking te aanschouwen. De korst loze kaas ontbreekt natuurlijk even min! Zoals reeds gemeld, wordt de ten toonstelling georganiseerd door de „Pu re Holland Cheese Export Company" in samenwerking met de Mica uit Alk maar. Zij is opgesteld door de firma Balder. Ook Vrijdag en Zaterdag is er gelegenheid voor het publiek deze be langrijke expositie te bezoeken. (Ontleend aan onze Advertentie-rubriek) WOENSDAG Harmonie Theater, 8 uur: Prima Bal lerina (alle leeftijden)Victoria Theater 8 uur: 'n Jantje op het gladde pad (alle leeftijden); Cinema Americain, 8 uur De fatale brief (18 jaar). Cinema Americain 2.30 uur jeugd film De Spoorzoekers (alle leeftijden) Overige bioscopen 2.30 uur matinée. Gulden Vlies, 8 uur, „Comedia" met „De Verrader". Aula van het Murmelliusgymnasium, 8 uur: Filmavond van het Instituut voor Arbeidersontwikkeling. DONDERDAG Bioscopen als Woensdag, geen matinée. Cinema Americain geen jeugdvoorstel ling. Kantoor Kamer van Koop handel verplaatst Het kantoor van de Kamer van Koop handel en Fabrieken is thans verplaatst naar het Varnebroek 1, hoek Wilhel- minalaan (Huize Kennemerland). Het telefoonnummer blijft 3141. Honderden kraampjes boden elck wat wils" STATUTEN VERZONDEN Verzonden zijn de statuten van de N.V. Noorder-Bank te Alkmaar. Het was vanmorgen een gezellige drukte op de lappenmarkt. Honderden kraampjes rijden zich aaneen en de meest verscheidene artikelen waren op deze markt verkrijgbaar, 'n Vrolijk zon netje inderdaad een onverwachte verrassing bescheen dat fleurige en kleurige marktbeeld. Honderden vrouwen verdrongen zich voor de kraampjes met textiel, beke ken en bevoelden de .„lappen", deden een gezamenlijke aanval op de tentjes met directoirtjes, bustehouders en wat dies meer zij. Voor de heren was er ook nog het een en ander. Regenjas sen, broeken, dassen, sokophouders en zelfs de onmisbare boordenknoopjes. De kinderen verdrongen elkaar voor de stalletjes met speelgoed en tal van marktkooplieden hadden ook voor de inwendige mens gezorgd. Patates fri tes, gerookte vis in allerlei soorten, gebak en suikerwerk, het was er alles te kust en te keur. Zelfs de kunst zij het met een kleine k was rijk vertegenwoordigd. „Echte" schilderij- Fiefs met bijzondere vering Onlangs kon men in de bioscoop een nieuwe vinding op het gebied van de fiets bewonderen. „The Rolls cy cle", zoals de fiets genoemd wordt, beoogt de mensen nog comfortabeler te laten rijden, dan zij dit op lucht banden en verende zadels reeds doen Een Engelse ingenieur vond de be strating van de tegenwoordige wegen blijkbaar nogal ruw en construeerde dientengevolge een fiets, waarvan het frame ook verend is. Onder het zadel is een band-veer aangebracht en het voorwiel rust op twee halfronde bui zen. Dit is een soort torsie-vering. De fietsen worden gefabriceerd in Baarn. Als proef werd er mee over een lad der gereden. De fiets met de nieuwe vinding is te bezichtigen bij de motor en rijwielhandel van de heer A. R. Boon op de Dijk. Hij is zeer solide en voorzien van de nieuwste Philips ver lichting. De prijs zal echter voorlopig nog velen tot nadenken stemmen. Geen heer in het verkeer Een 21-jarige wielrijdster, komende uit de Paternosterstraat en rijdende in de richting van de Kanaalkade, werd gistermiddag omstreeks half een bij de Dubbele Buurt door een automobilist aangereden en en.jje meters meege sleept. Het meisje kwam te vallen en werd aan hoofd, rechterarm en rechter been verwond. Haar rijwiel werd be- sch, digd. De bestuurder had de onwel- levendhei na de aanrijding dt>or te rijden. De politie stelt een onderzoek in. RIJWIEL VERWISSELD Zaterdag is op de Nieuwesloot ter hoogte van hotel Victory 'door iemand een verkeerd damesrijwiel meegeno men Degene die zich in de keuze van haar fiets vergist heeft, wordt verzocht zich in verbinding te stellen met het bureau van politie. en werden met lijst en al te koop aan geboden en in tal van kraampjes prijk ten de broches, de speldjes en de snoertjes, die bij de jeugdige vrouwe lijke bezoekers een onweerstaanbare kooplust opwekken. Inderdaad, het was er gezellig en men vraagt zich onwillekeurig af waarom zoiets slechts éénmaal in het jaar mag komen. Waarom ook niet een voorjaars- lappenmarkt. De kopers zouden het graag willen, de verkopers staan er precies zo tegenover en de midden stand profiteert toch ook mee van de honderden belangstellenden uit stad en streek die zich op zo'n marktdag door onze straten bewegen. De lappenmarkt is evenals verleden jaar een groot succes geworden. CIRCUS MULLENS KOMT! Het circus Mullens zal Vrijdag, Za terdag en Zondag zijn tent op het Ca nadaplein opslaan. Oorspronkelijk zou het eerder Alkmaar aandoen. Waar schijnlijk door de hevige brand, die het circus op zo ernstige wijze geteis terd heeft, is het plan iets gewijzigd. Hoe het zij, de Alkmaarse jeugd, maar zij niet alleen, zal weer volop kun nen genieten van de romantische sfeer, welke nog altijd elk circus omgeeft. De Franse dompteur Rabindranath Nehroe zal het publiek weer doen ver stommen als hij zijn hoofd in een leeuwenmuil laat verdwijnen of een weigerachtige leeuw op zijns rug naar zijn plaats brengt. José Mullens zal weer een staaltje gedurfd parforce-rij- den in haar creatie van „Diana de go din der jacht te paard" weggeven. En laten we de clowns niet vergeten!! Hun dolle streken zullen een ieder weer doen stuiplachen. Het is nu maar te hopen dat het weer zich iets beter zal houden dan in de afgelopen dagen het geval was. Felle storm en hevige re genval kan een circus zo moeilijk ver dragen. IN HET HARMONIETHEATER Dievegge veroordeeld Voor de Politierechter in Alkmaar, mr. R. W. J. C. van den Wall Bake, stond Maandag de Alkmaarse Seijke G. terecht. Zij maakte er in de periode van 1 Januari tot 28 Mei gewoonte van uit kramen op de markt en in grote warenhuizen te Alkmaar en Am sterdam tal van goederen weg te ne men en niet te betalen. Het salaris van haar man was goed, doch zij leef de duur en had meer geld nodig dan waarover zij kon beschikken. De Officier van Justitie, mr. J. C. V. Meischke, eiste tegen de niet ter rechts zitting verschenen verdachte drie maanden gevangenisstraf. De Politie rechter veroordeelde haar tot twee maanden. AANGEHOUDEN Maandag is een Alkmaarder aange houden, die zich in Leeuwarden had schuldig gemaakt aan diefstal van een bedrag van f 50. De man is hedenoch tend op transport gesteld naar Leeu warden. Vanaf Vrijdagavond zal in het thea ter Harmonie een zeer bijzondere Ita liaanse film gedraaid worden. Een van de grootste plechtige ge beurtenissen, die zich ter gelegenheid van het Heilig Jaar 1950 te Rome vol trokken, was de heiligverklaring van Maria Goretti, een eenvoudig meisje uit een arme, Italiaanse landstreek. De levensgeschiedenis van Maria Go retti werd verfilmd in de omgeving waar het meisje heeft gewoond en waar zij is gestorven. Een onherberg zaam oord van schier eindeloze moe rassen en onvruchtbaar land. De hoofdrolspelers, die in deze film een meesterlijk spel te zien geven, werden door de regisseur, Augusto Ge- nina gekozen uit bewoners van deze armelijke landstreek. Dit alles heeft zeker bijgedragen om van de film „Maria Goretti" een werk te scheppen dat ontroert door zijn zuivere eenvoud en niet zal na laten een diepe indruk te maken. En wanneer men bedenkt dat de moeder van Maria Goretti en ook de moordenaar nog in leven zijn en dit jaar haar heiligverklaring hebben bij gewoond, moet het werk van Italie's grootste regisseur wel een zeer waar heidsgetrouw beeld geven. Daarbij is de film ook technisch een bijzonder werk en het valt niet te verwonderen, dat zij op het tiende filmfestival te Venetie driemaal werd bekroond. Door het verwilderde, arme moeras landschap, dat vijftig jaar geleden de omgeving van Rome vormde, trok Luigi Goretti met vrouw en zes kinde ren onder plensende regenbuien en baggerend door de modder, op zoek naar werk en onderdak. Hun uiterlijk droeg de sporen van vermoeienis en ntbering en het viel dan ook niet mee de landeigenaren van hun uitste kende arbeidsprestaties te overtuigen. Het gelukte hun ten slotte om werk te vinden in Ferriere di Canga, een dorpje in de Campomorte, berucht door het zeer grote aantal sterfgeval len dat de malaria er onder de arbei ders veroorzaakte. Bijgestaan door zijn flinke vrouw Assunta, begon Luigi Goretti hier met het zware landwerk, dat hem zicht, baar teveel was, terwijl hun oudst»! dochtertje Maria de huishouding CJ haar broertjes en zusjes verzorgd» Het zwakke gestel van Vader Gorettj werd spoedig ondermijnd door malJ riakoortsen en een jaar na aankornjj in Canga stierf hij. Door de buitengewone wilskracl van Assunta, gesteund door de kindi ren, die haar met landarbeid hielpet wist het gezin zich echter op de bi te houden. Maria, een zacht en rustig meisj dat mat blijde opgewektheid ha; zware taak verrichtte, had een buitei gewone liefde tot God, met Wie dagelijks sprak zoals zij haar g noemde. Er groeide echter in hai leven een groot gevaar. Zij werd lasti, ■gevallen door de arbeider Alessandri Serenelli, die in het eenvoudige, opg( wekte kind een jonge vrouw was ga: zien. In zijn ziekelijke geest groeide a kwellende begeerte, die hem niet rust liet. Aanvankelijk bewees hij het meisj kleine attenties, die zij dankbaar aai vaardde, maar toen zij zijn bedoeliij gen doorzag, trok zij zich angsti terug. Zij was echter niet meer veilig vi Alessandro. De jongen dreigde te zullen vermoorden, wanneer thuis iets zou vertellen en dit z lot zou haar treffen, wanneer zij hl niet spoedig zijn zin gaf. Het meisje maakte een verschrikte., lijke tijd door, waarin zij nergens «i lig was voor de haat en de begees van de jongeman en zij begreep d(,| er slechts twee mogelijkheden open stonden voldoen aan Alessandro' verlangen, of sterven. Gesterkt door di kracht van haar geloof besloot zij tol dit laatste en spoedig daarna brak ds' dag aan, waarop zij niet langer aar. Aiessandro's achtervolging kon ontko men. Zij bleef weigeren en zich ver zetten en werd daarop door de jongeij met een mes op beestachtige wijz; doorstoken. Kort daarop stief zij, in het hospi taal te Nettuno, op de zuivere, onl- roerende wijze die haar korte levetl reeds had gekenmerkt, terwijl om ei[ in het gebouw zelfs tot in haar ka mer de dorpelingen neerknielden, dil heiligheid van het kind aanvoelend ei| zich verenigend in gebed. Ook aan de achtergrond van dezt| levensgeschiedenis is bij de verfilmim grqte zorg besteed en geen detail verwaarloosd. Zo kan men onder mes genieten van natuuropnamen die hl schoonheid vinden in de karak'i ristieke grauwheid 'en naaktheid va het onherbergzame land. „Maria Goretti" is een film die al haar eenvoud een diepe indni| maakt. Honderden bezoekers op land- en tuinbouwtentoonstelling EERSTE PRIJS GEWONNEN De heer G, Rijper, alhier, heeft op de Internationale Slagersvaktentoonstelling te Parijs in de groep specialité étran grère een eerste prijs gewonnen met n inzending rookvlees en procureursspek. De grote Land- en Tuinbouwtentoon stelling' is dit jaar in een ander kleed gestoken, dat zeker niet minder van kwaliteit s dan dat van voorgaande ja ren. De oude, vertrouwde Korenbeurs heeft het veld moeten rumen voor een grote tent op het Doelenveld. Men heeft daardoor de beschikking gekregen over meer ruimte en de tediperatuur in de expositieruimte blijft ook bij een mas saal bezoek aangenaam. Ook dit jaar is een bezoek aan de land- en tuin bouwtentoonstelling een feest voor het oog. Men ziet er de mooiste sorteringen van groenten en fruit, bloemen, konij nen en gebruiksartikelen zowel voor boer en tuinder als voor de stedeling en in het bijzonder voor de huisvrouw. Er is dit jaar een grote inzending van konijnen en de ondeskundige bezoeker die een kijkje in deze afdeling neemt zal zich met verwondering afvragen of er meer konijnenrassen dan hondenras sen bestaan, waarbij men moet beden ken dat alleen konijnen-van-standing op de expositie zijn toegelaten. De keur meesters hebben de langoren met l»en- nersblik bekeken en aan de buitenkant van de kooien kaartjes gehangen waar op zij hun op- en aanmerkingen heb ben neergeschreven. „Achterwerk goed" zo staat er op het kaartje van een vette hokkeling, die zich van zijn kwa liteiten zeer bewust is. „Zeer goede kop" zo leest men elders en als men een blik door de tralies werpt ziet men het ongure uiterlijk van een gemeen kijkend konijn dat zijn oren loodrecht naar be neden laat hangen. „Kleur kan lichter" staat er op het visitekaartje van een grijze springer en men hoopt in stilte dat het dier de goede raad zal opvol gen. Tuinders deden hun best. De konijnen vormen een buitengewoon aardige inzending, die in belangstelling van het publiek wedijvert met die van het fruit en de groente. Achter in de tent is door kunstenaarshanden een zeer mooie uitstalling gemaakt die de trots is van de Noordhollandse kwekers. Van tomaten, blauwe druiven, bloemkool en geie komkommers zijn figuren gemaakt op een veld van bladgroente. De afzet ting wordt gevormd door alle mogelijke koolsoorten. In de stand van de firma Ypma ont dekten wij ^'ony Willemsen, die het nieuwste snufje op muziekgebied, de Claviolide, demonstreerde. Een Clavio lide is een electronische speeltafel, waarmede men tientallen muziekinstru menten, van trombone en trompet tot viool en orgel, kan imiteren. Dit ver nuftige apparaat kan aan een piano bevestigd worden, zodat men, terwijl men op de vleugel speelt, zichzelf mét tientallen muziekinstrumenten kan be geleiden. Naast deze uitstalling ziet men die van de Landbouwhuishoudschool van de Gezondheidsdienst voor Dieren, waar speciaal de aandacht gevestigd wordt op het gevaar dat de tuberkel bacil kan veroorzaken. Onder de stands met huishoudelijke artikelen wordt de aandacht getrokken door vele moderne wasmachines, waar menige huisvrouw met begerige blikken naar kijkt. Er is zo'n grote verscheidenheid van stands, dat wij ze onmogelijk alle kunnen opnoemen; men moet ze zelf gaan zien om zich een goed denkbeeld te vormen. Wij kunnen een bezoek aan de tent op het Doelenveld, die vandaag nog geopend is, van harte aanbevelen. De keuring. De uitslagen van de konijnenkeu ring zijn als volgt: Vlaamse Reuzen, konijngrijs ram (jong): A. W. Geluk (le pr. gg). Ram oud: A. W Geluk (le pr. zg). Voed ster (oud): A. W. Geluk (le pr. g). Voedster (jong)A. W. Geluk (le pr. g). Geel: J. v. Gulik, ram (le pr. gg). Wit: Joh. Kieft, voedster (le pr. g). Lotharingers (blauw), ram (oud); A. Venrooij (le pr. gg). Ram (jong): H. C. de Reus (le pr. gg). Voedster (jong)A. Berkhouder (le pr. zg) Ram (jong)C. Kramer (le pr. zg) Voedster (jong)C. Kramer (le pr. gg). Hangoren, ijzergrauw (ram, oud): J. Brauneck (zg.) Voedster (oud): J Brauneck (le pr. gg). Voedster (oud): S. G. Groot (le pr. gg). Ko- nijngrjjs (voedster, oud)K. J. Stins (le pr. zg). Ram (jong): K. J. Stins (le pr. zg)S. G. Groot (zg). Konijn grijs (voedster, jong)S. G. Groot (le pr. gg). Bond (ram, oud): K. J Stins (2e pr. zg)S. G. Groot (le pr zg). Ram (jong): K. J. Stins (2e pr. zg); K. J. Stins (le pr. zg). Wit (voedster, jong): Joh. Kieft (le pr zg). Chinchilla, ram (oud): N. Pool (le pr. g). Ram (jong): Joh. Schot (le pr. g). Voedster (oud): Joh. Schot (le pr. g). Voedster (jong): N. Pool (le pr. g). Witte Weners, ram (oud) J. Kramer (le pr. gg). Ram (oud) J. Helder (le pr. gg): Voedster (oud) K. de Wit (le pr. gg); Ram (oud) J. K. Kwak (le pr. gg),Rus sen: Ram (oud) H. Kuiper (le pr. g); Ram (jong) H. Kuiper (le pr. g); Voed ster (jong) H. Kuiper (le pr. gg). Po len (rood oog): Ram (oud) J. G. Win kei (le pr. zg); Voedster (oud) G. B .1 de Barbanson (le pr. gg); Voedster (jong) G. B. J. de Barbanson (le pr, g>. Angora: Ram (oud) H Kuiper (le pr. zg); Ram (jong) H. Kuiper (le pr. zg); Voedster (jong) D. Dekker (le pr. g). Nesten jongen: Joh. Schot (le pr. gg); Th. Wester (le pr. zg); S. G. Groot (le pr. gg). Voedster met jongen: S. G. Groot (le pr. zg); Th. Wester (le pr gg); N. Pool (le pr. g). Weners: Ram (jong) K. Bakker (le pr. g). Voedster (jong) J. Weil (le pr. g) BI. v. Beveren: Ram (oud) G. Kater (le pr. g); Ram (jong) G. Kater (le pr. g). Nieuwzee- lander: Ram (jong) Th. Wester (le pr, g). Voedster (jong) Th. Wester (le pr. g). Rijnlander: Voedster (jong) J. Ho- man (le pr. zg). Belgische haas: Ram (jong) J. Weil (le pr. g). Gouwenaars: Ram (oud) C. Ooijevaar (le pr. g); Ram (jong) C. Ooijevaar (le pr. gg); Voed ster (jong) C. Ooijevaar (le pr. g) Zil vervos (zwart): Ram (oud) C Rente naar (le pr. gg); Voedster (jong) C. Rentenaar (le pr. g). Hollanders. Voed ster (jong) drie kleur: KI. de Wit (le pi; zg)J. K. Kwak (2e pr zg)Ram (jong) H. C. de Reus (le pr. g) Er werden 140 konijnen ingezonden. Prijswinnaars expositie. De volgende stands in de tent op het Doelenveld kregen een eerste prijs en medaille: Firma IJpma, Langestraat; firma Schuurman, Hofplein; firma De Wild, Laat; Tros, Verdr.Oord; Gebr Kaal. Houttil; Mienes, Zilverstraat; S. Koster, „De Verfpot", Laat; firma Bruin en Dexter. Heiloo; Bakker, Wognum; firma Zaadnoordijk, Houttil; Alkm. Ex port Veiling. Afdeling fruit: C J. Koning, Noor derkade, Alkmaar; Th. v. Diepen. (Zie vervolg pag. 3) Bazar Leger des Heils Gister en vandaag organiseerde he! Leger des Heils in Alkmaar een bazai waarvan de opbrengst ten bate van di zending komt. De bazar wordt gehou den in het gebouw van het Leger dei Heils aan de Limmerhoek en is ge opend van 2.30 tot 5 uur en van 7 to' 10.30 uur. Er staan verscheidene at tracties, als een sjoelbak, een visspe en men kan er touwtrekken, de maai verduisteren, balgooien enz. Wij twij felen er niet aan 'of velen zullen dezi bazar bezoeken, temeer daar de op brengst het grote zendingswerk ter goede komt. Burgerlijke Stand Geboren: Margaretha, d. v. P. A Boots en E. A. M. Verhagen. Gehuwd Hendrikus B. S. Goudsblon en Maria Sijm. Antonius P. Sneek e: Henriëtte M. W. van den Bergh. Aren: Naberman en Guurtje Frans. WATERSNOOD IN HUIS AAN SCHERMERPAD Gisteren werd de politie gewaar schuwd, dat een woning aan het Schei merpad onder water gelopen was. Don de hevige regen was het nogal laag lis gende pand volgestroomd. Er stond 1 tot 15 cm water. De kolkzuiger va: de reiniging heeft de woning watervri gemaakt. Evenals vorig jaar heeft Laetare A de kortebaandraverij in Schagen ge wonnen. In de finale won Jan va« Leeuwen met deze favoriet duidelij* van de eveneens door hem naar de fi nale gevoerde Limbus. Er kwamen vijftien paarden aan di start. De eerste serie was voor Frani die Abdullah Scott min of meer rasend in twee ritten klopte. Toto:| winned f2.40, koppel f8.10. Laetare i| won de tweede serie in een onregel matige finale met Edelman. Toto: win nend f 1.30, koppel f 1.80.' De derd! serie was voor Karei Pluto na eet spannede strijd met Johannes. Win nend f 1.40 en koppel f 2.80. De laatst! serie met drie paarden leverde Limbuil geen moeite op. Lycurgus kwam er niet aan te pas. Winnend f 1.50, plaats fl" In de halve finale won Laetare A gemakkelijk van Frans en Limbus m drie spannende ritten van Karei Pluto die zich plaatste door in drie ritten va: Frans te winnen. Laetare A had tWP'l ritten nodig om de zeshonderd gulder te winnen. Toto: definitief winnenij f6.10, plaats f 1.80, Limbus plaats f 1-' Karei Pluto plaats f2.10. Voor de nale betaalde Laetare A f 3.60 en i' koppel met Limbus f4.90. Totale omze' f 3.659,50. Koningin en P, Van molenroeden, hooi In Friesland heeft eergist heid van het bezoek, dat 1 hebben gebracht. En of de apoedde zich naar buiten weer zich gisteren van e- gelend heeft de zon zich g de feestelijke tocht bijgez Leeuwarden beleefde hoogtepunt in deze dager bade 's morgens vroeg oi minaplein. Vijftienhondei deren zongen hier de Kc Prins het Wilhelmus en liederen toe. Turndemon défilé van een groot aan ke verenigingen en het rhythmische dansgroep op en oogstten grote wi hele bevolking was ui hiervan getuige te zijn. Al vroeg vertrokken d< bezoekers voor een toch Noorden en Oosten van Tegen kwart vóór twa: Koninklijke Paar in I waar het een bezoek brac ma State, een tehuis voc dagen. Vandaar werd de gezet naar Drachten, wa schap om kwart vóór é- Daar werd een bezoek de tentoonstelling Van tot Industrieplaats. De D. de Loor gaf een uitei de betekenis van het I Oost-Friesland. De lunch bruikt ten huize van mr. ron Van Harinxma thoe eommissaris der Koningi. land, te Beetsterzwaag. via Gorredijk reden di tev. na de lunch naar Jubt zich op de hoogte stelder genrjjke werk, dat in d veenkolonie in het buur! verricht. Tegen vier uur zware politiemotoren Hec nen en juichten duizenden en de Prins toe. School] jeugdorganisaties stonder steld. Enkele minuten later re Joure. Ook hier opgetoj tuigingen en geschenken, vijf was het -gezelschap natiuLcfej^..., Wol was je VEIL VOOR HEDENAVO HILVERSUM I, 402 m. - om 6, 8 en 11 uur. 6.30 Sp Jong. 7.00 Erperanto-uitzendiü X.IJ.Z. 7.30 Voor de jeugd, niek. 7.45 Op bezoek bij and< song of songs. 8.50 Het bankjt lioen. 9.50 Kwartet van Jan Coi Bach-herdenking. 10.30 Tussen vlek. 10.45 Chopin. 11.15 Dai HILVERSUM II, 298 m. - om 7, 8 en 11 uur. 6.00 Oi koren en korpsen. 6.30 Strijd Onder de NCRV-leeslamp. 7.3 come". 7.40 „Vandaag". 8.05 teiten. 8.15 Omroeporkest. 9.0J 9.15 Onze jongens gaan de k 9.35 Bartok-herdenking. 10;00 Bach-herdenking. 10.45 Av 11.15 Orkestmuziek. VOOR DONDERDA HILVERS JM I, 402 m. - om 7, 8, 1, 6, 8 en 11 uur. muziek. 9.00 Morgenwijding'. 9. 9.35 Arbeidsvitaminen. 10.30 ken. 10.35 „Croon-crew". 10.50 ter, 11.00 Sopraan met piano, uit het ballet. 11.45 Jeugd v 12.00 Sopraan met orgel. 12.38 bach. 1.15 Dolf van der Lindei het geloven of niet. 1.50 Ri< 2.00 Met naald en schaar. 2.30 piano. 3.00 Klimop. 4.00 „Van 5.00 Kaleidoscoop. 5.50 Rege: 6.15 Sportpraatje. 6.30 Tom's i 6.50 Cabaretprogramma. 7.15 A lonorkest. 8.15 Radio Philliar 9.15 „De Burgers van Calais' Mendelssohn. 11.15 Sport. 11.3( HILVERSUM II, 298 m. - om 7, 8, 1, 7, 8 en 11 uur de dag. 9.00 Moeders wil is we radio. 10.00 Nieuw Londens Str Morgendienst. 10.45 Org'elspel. nebloem. 12.03 Om-en-om-pro Recital. 1.50 Margaret Ritchie nade-concert. 2.45 Tussen de 3.30 Recital. 4.00 Bijbellezing, ensemble. 5.00 Het Radio-Jeugi Sweelinck-kwartet. 6.00 Leger i tier. 6.15 Land- en Tuinbouw krachten. 7.15 Voor onze postze 7.30 Symphonische suite. 7.40 j,1 Protestants kerkelijk leven. 9.21 10.15 De vaart der volken. 10.45 Avondoverdenking. 11.15 viool en orkest. RADIO-DISTRIBUTIED LIJN III: 8.05 Concert. 9, 10.00 Orgel. 10.30 Troise en 11.00 Dagboek. 11.15 Spa-orke serie. 12.15 VI. Br.: The 2 Pian Gram. 2.00 Muziekgeschiedenis. P.- Alyari en Zigeuners. 3.30 daten. 3.45 Dansorkest. 4.15 I kestmuziek. 4.45 Eng. L.P.: BBl orkest. 5.30 Uitwisselingsprogran gel. 6.30 VI. Br.: Voor de Gram. 8.00 VI. Br.: Verz.prog xoer-romme-de-pot. 9.30 Ber 9.45 Actualiteiten. 10.15 Kame: Gram. LIJN IV: 8.10 Concert. 9.0! sinoprogramma. 10.00 Lux.: Mé que (VI.). 10.30 VGO: Feuilletoi progr. 11.00 Voor de zieken. 13 sinoprogramma. 12.00 Gram. 1 S.: Voor de arbeiders. 1.00 Ei Midland Light Orchestra. 1.45 2.00 Symph. Jazzmuziek. 3.00 hier Samba daai. 3.15 Palmyri sische koren. 3.40 Palmyras. 3.1 Amusements-ensemble. 4.30 Fr. wuziek. 5.10 Dansmuziek. 6.00 daten. 6.30 Filmmuziek. 7.00 Ei o* Romance. 7.30 Eng. L.P.: V f'ux;: Lichte muziek. 8.30 Eng. m Miniatuur. 9.00 Welsh Rarel vpahteiten. 10.20 Happy Hoe- otwdraeht. 11.15 Tango-orkest.

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 2