3 Integratie van de landbouw AGE Kosten van Obdamse tuinbouwschol f 11.000— hoger Egmond aan Zee Koedijk kwamen bijeen Pim' Pam en Pom als schatgravers SANAT0GEN Geen keus tussen boter en kanonnen Gebeente van Naundorff nu weer bijgezet Resultaten van onderzoek nog onbekend xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx DIT WOELIGE LEVEN Een gammele boel Het Radioprogramma DINSDAG 3 OCTOBER 1950 Eervol ontslag aan dr. Lohman De gemeenteraad van Obdam kwam in openbare zitting bijeen onder voor zitterschap van burgemeester J. de Boer Wz en in aanwezigheid van alle leden. De voorzitter deelde mede, dat geen subsidie verschuldigd was in de kosten van aanleg van het electrisch net aan het Molendikspad. Tevens werd ter kennis gebracht, dat de volontair J. Spigt benoemd was als tweede ambte naar te Harmeien. Bouw tuinbouwschool Medegedeeld werd dat de begroting voor de bouw van de tuinbouwschool f 11.000 hoger is geworden en in geval centrale verwarming wordt aan gebracht, nogmaals een verhoging van 3000 zal plaats hebben. De kosten van t gehele plan worden dan als volgt: cnderwijzerswoning en architectkosten 12.900, tuinbouwschool 37.295, archi tect 2200, toezicht tijdens de bouw 500, centrale verwarming 2250, schuurtje 700. Totaal 55.845. Onder voorbehoud van goedkeuring van Ged. Staten, besloot de raad het werk aan de laagste inschrijver op te dragen. Belastingheffing Voorgesteld werd te hef'en 190 op- Centen op de ongebouwde eigendom men, 110 opcenten op de gebouwde eigendommenen 150 opcenten op de hoofdsom van de personele belastingen. De heer De Wijs stelde voor dit punt aan te houden tot de volgende verga dering, omdat men dan over juistere cijfers zou kunnen beschikken. Dit voorstel werd met 4—3 stemmen ver worpen. De heer De Wijs stelde voor de 190 opcenten voor de ongebouwde eigen dommen met 50 te verlagen. Dit voorstel werd niet gesteund. Het voor stel van B. en W. werd door de raad goedgekeurd. Eveneens werd goedgekeurd de aan vulling van de politieverordening met een verbod tot het onbeheerd en zon der te zijn afgesloten, laten staan van rijwielen langs de wegen en betreffen de het sneeuwruimen. Inzake het verzoek van het comité voor het houden van landbouwtentoon stellingen te Alkmaar om de toegezeg de subsidie ad 25.te verhogen tot 50.wegens het houden van een districtsfokveedag, werd door B. en W. voorgesteld wegens de florisante gang van zaken in deze, niet aan dit ver zoek te voldoen. Dit voorstel werd aan genomen. Ontslag gemeente-arts Dr. B. H. A. Lohman, gemeente-arts sedert 1913, verzocht ontslag uit deze functie met ingang van 1 October. B. en W. stelden voor dit ontslag eervol te verlenen onder dankbetuiging voor de door hem in deze functie bewezen diensten. Aldus werd besloten. Ontheffing hondenbelasting Op verzoeken tot ontheffing van de hondenbelasting door Th. Groot en H. de Bruin werd besloten deze viervoe ters in de tweede klasse te plaatsen. Daarentegen werd afwijzend beschikt op het verzoek van de heer J. Floris. B. en W. maakten hun bezorgdheid kenbaar over het grote aantal honden dat de straat onveilig maakt, speciaal ten aanzien van motorrijwielen enz. Het college zou daarom liever zien, dat geen enkele hond op de straat zou ko men; de veiligheid zou daarbij gebaat zijn. De voorzitter deelde mede, dat we gens de wijziging van de Drankwet voor Verlof A voortaan 45.ver schuldigd zal zijn en bij overdracht door verkoop 75. Plattelandsvrouwen Mevrouw Butter-Grin, voorzitster van de afdeling Koedijk der Platte landsvrouwen, verheugde zich over de goede opkomst op de eerste bijeen komst in het nieuwe seizoen. Zij deel de mede, dat de gezondheid der secre taresse vooruit gaat en deze waarschijn lijk de volgende bijeenkomst weer aan wezig zal zijn. De Provinciale Alge mene Vergadering te Alkmaar wordt gehouden op Woensdag 4 October. Naast het bestuur moet nog één afge vaardigde worden gekozen. Als zo danig werd aangewezen mevr. Schel lingen In Februari wordt in Alkmaar een tentoonstelling gehouden van ouderwetse klederdrachten. Op 24 Oct. wordt te Utrecht het 20-jarig bestaan der vereniging gevierd. Het bijwonen dezer bijeenkomsten werd door de voorzitster warm aanbevolen. Ze be sprak het nieuwe rusthuis voor Ouden van Dagen en wekte de aanwezige dames op haar volle medewerking te geven aan de bazar welke ten bate van de Oudjes zal worden gehouden. Spr. maakte bekend, dat zij in de be stuursvergadering gekozen is tot voor zitster, als 2e secretaresse was aange wezen mevrouw Visser-Kommers; tot 2e penningmeesteres mevrouw Meurs- Keizer. De contributie is met 25 cent per jaar verhoogd. Hierna kreeg zs. Gorissen het woord over het „Ons Huis"-werk in de grote steden. In 1918 was deze organisatie opgericht in Rotterdam. Spr. had vanaf de oprichting af medegewerkt en was tot 1928 deelnemend lid geweest. Zij besprak de moeilijkheden en de be haalde successen tot betere vorming der jeugd, wat leidde tot een goede licha melijke en geestelijke ontwikkeling. Zodat men in 1950 het mooie resultaat kan aanschouwen van zelfwerkzaam heid, zelfstandigheid en persoonlijk heid. door gebruik te maken van het scheppend vermogen van het kind. De democratie heeft slechts waarde als we goed kunnen luisteren en dit is even noodzakelijk als een eigen mening te kunnen weergeven. Opvoeding etekent in de eerste plaats zelf het voorbeeld zijn voor degene, die opgevoed moet worden. Ontwikkelingscluba. ouderavonden en cursussen hebben daarom niet alleen tot taak eigen geest te verrijken, maar moeten er toe bijdragen in dienst te staan van de opvoeding der kinderen. Onder grote aandacht werd het be sprokene gevolgd. Het werd met tal rijke voorbeelden verduidelijkt. De voorzitster dankte zr. Gorissen voor haar mooie en leerzame uiteen zetting van wat er in de grote steden voor de jeugd is en wordt gedaan om van de jongens en meisjes nuttige, maatschappelijk verantwoorde mensen te maken. Na het gezamenlijk zingen van het bondslied ging men voldaan huis waarts AANBESTEDING Het architectenbureau Eduard Cuy- pers te Amsterdam, heeft op Vrijdag 29 September 's middags in café de Boei, aanbesteed het bouwen van vier woon- en winkelhuizen met bovenwo ningen en schuren en één woning met schuur. De uitslag van deze aanbeste ding luidt als volgt: A. Koolman, Be verwijk 108.000; Gebr. Apeldoorn, Eg- mondbinnen, f 127.200; Firma Tervoort en Zonen, Egmondbinnen 129.900; fir ma Rizzi en Stor, Beverwijk, 134.530; L. Schuit, Egmond aan den Hoef 134.866; J. Lan Res, Castricum, 135.200; C. Noord en Zonen, Ber gen, 142.156; P. en A. Heidoorn, Bever wijk 143.710; de Haan en Reek, Alk maar 144.000; Y. Kops en Zonen, Hei- loo, 144.300; D. Langendijk, Heiloo, 145.500; Van der Wal en Smit, Am sterdam, 148.517; P. Buis, Oudorp 152.100; Gebroeders Tuin, 't Zand, 152.400; A. Hopman, Castricum, 160.300. De begroting was 127.750. De gunning is aangehouden. Burgerlijke Stand Geboren: Jannis Jan, z. v. Jan nis J. Blok en Catriena Voorthuijzen Frederik Willem, z. v. Marinus Riet- meijer en Kniertje de Groot. An- toon, z. v. Klaas Gravemaker en Catharina M. Zwaan. Ondertrouwd: Gerrit de Graaft en Hillegonda de Vrij. Marinus Antonius Maria Roks en Neeltje Prins. Johannes van Vliet, wonende te Beverwijk en Wilhelmina Schreu- der. Jan Wijker en Geertje Vos, wonende te Limmen. Corhelis de Groot en Grietje Stam. Willem van Baar en Cornelia Johanna Zwart. Pieter Zwart en Willy Alida Zwart. Aldert Dekker en Agatha de Groot. Reijer Groen en Martha van de Idsert, wonend te Alkmaar. Leendert Zwart en Wilhelmina Gouda. Rong Zwem mer en Elisabeth Groen. G e t r o u wd: Gerardus Efikker en Lena Maria Dekker. Cornelis Gul en Rachel Stam. Arie Zwanenburg en Maria Elisabeth Stam. Reddingboot voor gemeente museum Sinds enige tijd bestaan plannen voor de oprichting van een gemeente museum te Egmond aan Zee, waarvoor reeds het een en ander is bijeenge bracht. Het bestuur van de Noord- en Zuidhollandse Reddingmaatschappij heeft thans bericht gezonden, dat het besloot, de oude roei-reddingboot, waar mee o.a. de redding van de Drente plaats had, voor dit museum af te staan, zodra deze wordt afgedankt. Momen teel doet deze boot nog dienst te Noord- wijk. Ongelukkige vak De 77-jarige heer P. D., alhier, had het ongeluk in het donker te struike len over een muurtje, langs een per ceel aan het Westeinde. Hij kwam daarbij zo ongelukkig terecht, dat hij bewusteloos en bloedend aan het hoofd werd gewond en naar een zie kenhuis in Alkmaar moest worden overgebracht. OVERGEPLAATST De heer Peters, wachtmeester der Rijkspolitie, alhier, is overgeplaatst naar de gemeente Warmenhuizen, met standplaats Dirkshorn. LimmenGrasshoppers 1—2 Dat Limmen geen eenvoudige op dracht tegen de Grasshoppers zou hebben, werd algemeen verwacht. Het is haar dan ook niet mogen gelukken deze wedstrijd te winnen. De Grasshoppers speelden na een weifelend begin een prima partij voet bal. De zeer solide achterhoede, de goed stuwende middenlinie en de uiterst gevaarlijke en snelle voorhoe de gaven de Limmenaren geen schijn van kans. Limmen, dat met een inval ler voor J. Weyers uitkwam, was, wat speltechniek en snelheid betrof, zeker een klasse minder. Vóór de rust speelden de Grasshop pers met de sterke wind in de rug. Na een kwartier scoorde de rechts binnen van Grasshoppers de eerste goal (10). Spoedig hierna ontston den het tweede en derde doelpunt (0—3). Na de rust pakte Limmen fanatiek aan en oefende grote druk uit op het doel der Grasshoppers. De schotloos heid der voorhoede en het slecht aan geven waren oorzaak dat de aanval len weinig gevaarlijk waren. Toch wist de linksbinnen van Limmen met een zéér hard schot, hetwelk door de Grasshoppers-keeper verkeerd beoor deel werd, 'n tegengoal scoren (13). De scheidsrechter leidde uitstekend. Groot Schermer op dreef tegen Zaanse Boys In een sportieve wedstrijd tegen Zaanse Boys is het Groot Schermer gelukt de beide punten thuis te hou den. Groot Schermer begon met de sterke wind in de rug, doch door slecht schieten kon de thuisclub zich geen serieuse kansen scheppen. Zaanse Boys hield tegen de wind in de bal goed laag en zette enkele gevaarlijke aan vallen op, waaruit de rechtsbuiten na enige tijd een doelpunt scoorde. Uit een corner maakte Pilkes direct het verdiende tegendoelpunt voor Groot Schermer. Ook na de rust bleef Groot Schermer de toon aangeven en na vijf minuten bracht Slooten de stand op 21. Nauwelijks enkele minuten later vergrootte dezelfde speler de voor sprong. Dit was het sein voor Zaanse Boys om een tegenoffensief in te zet ten. Het gelukte de bezoekers ook in derdaad nog eenmaal het net achter de Groot Schermer-doelman te vinden Verder brachten de gasten het echter niet, zodat de einduitslag ten slotte 32 in het voordeel van Groot Scher- SABOTAGE BIJ DE WESTDUITSE SPOORWEGEN? De automatische veligheidsinstalla- tie van het grootste Westduitse ran geerterrein te Gremberg bij Keulen is Maandag urenlang defect geweest, doordat diep onder de grond liggende kabels waren doorgesneden. De poli tieke en de spoorwegautoriteiten ver moeden sabotage. 5. De drie broertjes zijn heerlijk in de beek aan het zwemmen, maar Pim kan de gedachten aan een be graven schat niet van zich afzetten. „Stel je nu eens voor dat een ro ver"aan het zwemmen ging" vult Pam lachend aan en trekt zijn broertje onder water. Proestend komt Pim weer boven. ,„Je hebt gelijk, -fye praten vanmiddag niet meer over schatten". Maar dan zien ze Pom met een ernstig gezicht op de kant staan „Ja het is mij heel duidelijk", horen de twee anderen hem mompelen. „Als je ergens een berg geld begraaft moet je het weer kunnen terugvinden en dus zet je op die plaats een kruisje in het zand, of op een rotsblok, als je de schat daaronder legt". „Oh, nu begin jij er weer over", zucht Pam. „Kom in het water asjeblieft". „Ja, dat wil ik wel", roept Pom en neemt meteen een duik, maar als hij weer boven komt wijst hij in de verte naar een bordje, dat aan de rand van de weg staat. „Zo iets als daar staat bijvoorbeeld, dat is duidelijk een aanwijzing voor een be graven schat!! Haal gezondheid in huis, een reserve aan gezondheid, waaruit gij putten kunt na dagen van inspan ning of zorgen, om Uw vermoeide lichaam en zenuwgestel weer snel te versterken en te herstellen. Het Zenuwsterkende Voedsel Nederland werkt grootse plannen uit „Nederland zal binnenkort in staat zijn zijn plannen tot integratie van de Europese landbouw uit te brengen en het zal actie voeren voor een ernstige behandeling van een der moeilijkste Europese problemen: de integratie van de landbouw", aldus sprak minister S. Vijftien zakenlieden boeren en andere personen zijn tot dwangarbeid voor maximaal zeven jaar veroor deeld bij een proces te Moravsky Krumlov in Moravie (Tsjechoslo- wakije. Te Olst is 't 5-jarig zoontje van de familie Wessels van een melkwagen ge vallen, onder ae wielen geraakt en na genoeg onmiddellijk gedood. Bij een botsing van twee expres- treinen in Moravie kwamen zeven personen om het leven. Jubileum N. V. Veltkamp De metaalwarenfabriek N.V. Velt kamp Jr., sinds enkele jaren te Egmond aan Zee gevestigd, vierde op Vrijdag 29 September haar 25-jarig bestaan. Vrijdagmiddag werd in hotel Zeezicht op de Boulevard, een zeer druk bezoch te receptie gehouden. Vele zakenvrien den en inwoners van Egmond aan Zee kwamen de firma complimenteren. Het gemeentebestuur was vertegenwoor digd door de loco-burgemeester, wet houder P. de Graaff en de gemeente secretaris, mr. J. J. Spit. Een schat van bloemstukken vertolkte veler gevoelens van sympathie. Des avonds werd in in tieme kring een diner aangeboden. Voor het personeel was het Zaterdag feest. Per autobus ging men naar Am sterdam, waar men gezellig uitging, o.a. met een bezoek aan Carré. Guy Mollet zegt: Guy Mollet, de secretaris van de Franse socialistische partij, heeft te Lumbres in Noord-Frankrijk verklaard, dat zijn partij niet wil, dat de kosten van de herbewapening op de schouders van de arbeiders worden afgewenteld. „Wij zullen de regering vragen om hei maken van winsten door het bewape ningsprogram te verbieden. Wij zijn het er niet mee eens, dat de keuze gaat tussen kanonnen of boter", zo zeidehij. Mollet vroeg om internationale over eenkomsten tot controle van de han del en de prijzen van grondstoffen. VAN MARSDIEP TOT IJ Op de Alkmaarseweg te Beverwijk is een 16-jarig meisje uit Heemskerk door een auto aangereden en daarbij zodanig verwond, dat zij ip het Rode Kruis Ziekenhuis aan de gevolgen is overleden. Tijdens het verblijf van Circus Mullens te Beverwijk is van een der artisten een accordeon ontvreemd. De dader, een minderjarige jongen uit Overveen, is evenwel achterhaald en het muziekinstrument opgespoord. O De gemeente Velsen zal jaarlijks f 5000 beschikbaar stellen voor de toekenning van studiebeurzen. In verband met de financiële toe stand der gemeente hebben Ged. Staten goedkeuring onthouden aan het raads besluit van Medemblik voor de aanleg van trottoirs in de Nieuwstraat en Ba gijnhof. Op de rijksbegroting voor 1951 zijn gelden uitgetrokken voor de bouw van een Chr. Landbouwhuishoud- school te Andijk. Te Enkhuizen heeft onder grote belangstelling de uitreiking plaats gehad van het charter aan de aldaar gestichte Rotary-club. L. Mansholt tijdens de opening van de nieuwe gebouwen der Nijmeegse vei ling. De minister toonde zich ongerust over de jongste ontwikkeling van het inter nationaal handelsverkeer. Onder de werking van de liberalisatie van het handelsverkeer is in ons omringende landen bezorgdheid ontstaan voor de eigen productie. Het oude protectio nisme steekt met beperkingen van de handel de kop op. Ernstige handels belemmeringen leiden echter op den duur tot wederzijdse beperkingen, daar door tot vermindering van de inter nationale handel en ten slotte tot het terugvallen, internationaal, van de wel vaart tot een onaanvaardbaar niveau. Daarom is internationale economische samenwerking nodig, met een werke lijke integratie van land- en tuinbouw, die leidt tot stabilisatie van afzet en prijs en daardoor tot verhoging van de welvaart. Gistermorgen is in alle stilte de kist met het gebeente van Naundorff (Charles Louis de Bourbon) opnieuw bijgezet in de grafkelder bij de Haagse Poort te Delft, nadat dr. J. P. L. Hulst uit Leiden Woensdagmiddag j.l. de stoffelijke resten had onderzocht. Om- tent de resultaten van dit onderzoek is nog niets bekend gemaakt. De grafkelder, waarvan een der mu ren is verzakt, is in de afgelopen dagen gerestaureerd. Aan een firma te Delft was opdracht gegeven een nieuwe steen te maken, welke een getrouwe copie moest zijn van de oude steen, welke op drie plaatsen was gescheurd. Nadat de kist in de grafkelder was neerge laten, werd de nieuwe steen op het graf gelegd. Het bl^ek, dat zich op de kist, welke bij de opgraving met een laag asphalt was bedekt, een zilveren plaat met inscriptie bevindt, die daar op bij de herbegrafenis in 1904 uit naam van het restauratie-comité was aangebracht. PUZZLE 158. Aan de oplossers. In de puzzle 158 moet in de achtste lettercombinatie een letter K worden bijgeplaatst. DOOR LOULA G. ERDMAN XXXXXXXXXX X X X X X X X X X X XXXXXXXXXX x X X X X X X X 8) „Hier", zei Dade Kenzie, een kippen bout op Elaine's bord leggend, „eet dat op, kind. Je hebt een lichaam om te eten". Toen had ze haar eerste fout tegen over hem gemaakt. Indien ze een drift bui had gekregen en geweigerd had te eten, zou hij beter over haar hebben gedacht. Ze had geen honger. Ze had een raar, ziek gevoel in haar maag, alsof eten op zichzelf een daad van on trouw was jegens Papa. Zo voelde ze het en toch trachtte ze gehoorzaam het voedsel door te slikken dat hij op haar bord had gelegd. Hij wist dat zij het niet wilde hebben, toch ging zij door met eten. Daarom had hij weinig respect voor haar, van het eerste ogen blik af. Hij kon zwakke mensen niet verdragen. Barry Kenzie zat naast Elaine. Het was een jongen van veertien, veel jonger dan de andere kinderen Ken zie, die al getrouwd en uit huis wa ren. Tom, de oudste, was gehuwd met julia Callaway en zij woonden op een aangrenzende boerderij. Hij en Julia en hun twee kinderen. Allison en Mark kwamen dikwijls aanlopen, soms om te blijven eten, soms voor een vluchtig bezoek. Ben Kenzie, die was getrouwd met Opal Gregory, woonde op een andere boerderij in de buurt. De Ben Kenzies hadden drie meisjes en nu Opal zo'n moeilijke tijd met de laatste baby had gehad, was er geen hoop op een zoon voor hen. Jaren ge leden was er nog een ander meisje Kenzie geweest Mary Ellen, Dade en Ellie's enige dochter, die stierf toen ze tien jaar oud was. Een jaar later werd Barry geboren en de oude vrouwen zeiden dat het vaak zo ging de Heer zond een ander om de plaats in te nemen van degeen die Hij wegnam. Zo groeide Barry op, als het ware als een enig kind, ,niet veel ou der dan Allison en Mark, zijn neefjes en nichtje. De jongen was lang en erg slank, met zacht aflopende schouders. Al zijn trekken waren teer en fijn, als de wei- gesneden lijnen van een camee. Zijn vel was blank en zijn haar goudblond Achter zijn zware goudomrande bril waren zijn ogen helder zacht grijs als de borst van een duif. „Altijd met zijn neus in een boek", zei Dade. „Doet nooit iets was andere jongens doen. Ik denk dat we hem te laat hebben gekregen, hè, Ellie?" Tante Ellie zei dat het onzin was en vroeg om de ham door te geven. Ade laide had niets op haar bord. Er was niéts aan tante Ellie om bang voor te zijn. Zij straalde vertrouwen en hartelijkheid uit zoals een kachel warmte. Zij zat goed en stevig in het vlees en om haar heen was altijd een zwakke, heerlijk prikkelende geur Later merkte Elaine wat de oorzaak caarvan was tientallen zakjes ge droogde rozenblaadjes, verstopt in al les wat vrouwen gebruiken. Haar on dergoed, kleren, zelfs haar huishoud- Unnen waren doortrokken van deze geur. „Houd je van lezen?" vroeg Barry zacht aan Elaine onder de conversatie der volwassenen door. „O, javertelde Elaine hem. „Maak dan voort en eet je taart op" zei hij. „Ik heb een nieuwe „Ameri can Boy" vandaag. Dan gaan we die lezen". „Ik wil helemaal geen taart" zei ze. stoutmoedig geworden door zijn te genwoordigheid. „Laten we nu gaan" Ze kregen toestemming en gingen naar de zitkamer. Barry ging langui! op zijn buik op het vloerkleed liggen en zij zat met gekruiste benen naas! hem, terwijl haar zachte bruine vlech ten over haar smalle borst vielen toen ze naar voren boog om de woor den op te vangen, die hij haar voor las. Op een gegeven ogenblik raakte een van haar voeten in slaap, maar zij bewoog zich niet uit angst dat een be weging van haar de regelmatige woor denstroom van de jongen zou stoppen. Ze had nooit speelmakkertjes gekend, ze had geen vertrouwen in haar ver mogen er een' te hebben. Zij en Barry zaten daar in hun eigen kleine sfeer, waarin niemand probeerde binnen te dringen. In de eetkamer door de hall heer., gingen de stemmen van de ou deren voort, levendig en slagvaardig, terwijl zij plannen maakten voor Ade laide's toekomst en die van Elaine, een aangelegenheid, waarover het meisje niet dacht, noch zich zorgen maakte. Het enige van belang was Barry's stem en het feit, dat hij haar had aanvaard als vriend en gelijke Het kon haar weinig schelen dat in de andere kamer het patroon van haar leven werd opgezet. Vóór Adelaide en Ellie en Dade-de ta fel uiteindelijk hadden verlaten, hadden ze de dingen onder elkaar geregeld. Ade laide en Elaine zouden in het Kenzie-huis haar intrek nemen. Er was ruimte ge noeg. teveel eigenlijk nu alle kinderen behalve Barry weg waren. Adelaide kon Ellie helpen, die deze herfst helemaal niet goed was. Elaine zou gezelschap zijn voor Barry hij was teveel alleen nu de anderen uit huis waren. Later, als de Courtneys weer weg wilden gaan, zou dai best kunnen, maar nu was hier blijven het verstanddigste wat ze konden doen. (Wordt vervolgd) De deugd heeft vele predikers en weinig martelaren. HELVETIUS, ^AAROM zouden w^ elkander Mietje noemen, vrienden het is een gam mele boel met de wereldvrede en het enige dat zeker is, is de onzekerheid. Kijk er de krant eens op aan dia er tenslotte óók niets aan doen kan en ge hebt al gegeten en gedronken voor de hele week. De Chinezen zit ten te blazen met hoge ruggen, de Fransen beginnen een nieuw oorlogj» in Indo-China, in Korea loopt de koorts boven de achtendertig, Molotof is uit de gratie bij ome Jozef (en die zal z'n lol dus wel alléén op kunnen), Stalin wil intussen op een Zwitserse alp converseren met Harry (maar die is uit vissen in een motorbootje), Ache- son moet er uit en Garry Davis wil d'r v/eer in, de ene helft van Leek Succes is optimistisch en de andere helft zit te jammeren, Sukarno's leger schiet Am- bon plat („door de eeuwen trouw, thans in rouw") en terwijl de Newyorkse politie vergiftigd blijkt te zijn van de corruptie verklaren de Russen dat zij honderdvijftig jaar geleden de fiets hebben uitgevonden. Oók dat nog! Wat een wereld, wat een mensheid... Tibet, dat vreemde land van mon nikken en bidmolens, zal vreedzaam door de communisten worden bevrijd, maar Formosa moet een slagveld wor den dat kondigen de heren leukweg aan, alsof het om een picnic ging! Malik wordt opnieuw in zijn resolutie- hemd gezet en Canada stuurt 10.000 ge wapende aanstaande bruigommen naar Europa. Generaal Walker kreeg het (Amerikaanse) eikenloof en dat be richt moet hartversterkend werken op de Duitse SS-generaals, die staan te trappelen om hun eerste parade na de grote verzoendag te houden. We ko men straks eikebomen tekort om alle dapperheid naar waarde te versieren. Nee, laten we elkaar geen Mietje noemen, het is met de wereld en de mensheid nog lang geen botertje en sui kertje. Het enige, waar we staat op kunnen maken is het weer van mor gen. Onder garantie: regen en wind. De rest is gammel. JEREMIA BLOM. Soldaten varen thuis GENERAL S. D. STURGIS, met militairen onderweg naar Amster dam, passeerde Zaterdag Suez. SKAUGUM, vertrok Maandag van Djakarta naar Rotterdam. SIBAJAK en ZUIDERKRUIS, met militairen onderweg naar Rotterdam, waren Zondag 450 mijl O.Z.O. van Malta. CHITRAL, op weg naar Rotter dam, was Zondag 500 mijl O.Z.O. van Guardafui. VAPOLI, met repatriërende bur gers op weg naar Marseille, was Zondag 200 mijl Oost van Dondra- head. VOOR HEDENAVOND HILVERSUM 402 m. Nieuwsberichten om 7, 8 en 11 uur. 6.30 Kleur en karak ter. 7.15 Dit is leven. 7.23 Amusements-orkest. 8.12 Haydn, Mozart en Beethoven. 8.40 De arme onder de trap. 10.30 Kamermuziek. 10.45 Avondgebed. 11.15 Gedeelten uit opera's van W. A. Mozart. HILVERSUM II, 298 m. Nieuwsberichten om 6, 8 en 11 uur. - 6.15 Tom Erich. 6.30 Strijdkrachten. 7.00 The Skymasters. 7.30 Paris vous parle. 7.35 Mozartprogramma. 8.15 Bonte Dinsdagavondtrein. 9.30 Bel Canto. 10.00 Goede moed. 10.15 Onbekende inventionen. 10 45 Buitenlands overzicht. 11.15 Diver timento. VOOR WOENSDAG HILVERSUM If 402 m. Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 7, 8 en 11 uur. - 8.15 Muziek bil het werk. 9.00 Ochtendbezoek. 9.35 Boyd Neel orkest. 10.30 Morgendienst. 11.00 Zes preludes voor piano. 11.10 De prijs der vrij heid. 12.00 Sextet Johnny Kroon. 12.33 Paas- bergkoor. 1.15 Orgelconcert. 2.00 Busch-strijk- orkest. 2.30 Recital. 3.00 Jeugdconcerten. 3.45 Omroep-Dubbelkwartet. 4.15 Voor onze meis jes en jongens. 5.00 Jack Down en de ver dwenen paarden. 5.30 Piano-duo. 5.45 Rege ringsuitzending. 6.00 Onze Nederlandse koren en korpsen. 6.30 Waltztime. 6.40 De negen Zapakara's. 7.15 De discussieclub. 7.30 Ouver ture. 7.40 .Vandaag". 8.05 Radio Philharmo- nisch-orkest. 9.15 Hedendaagse zendingsvragen.' 9.35 „La Rosarpa". 10.00 Koorvereniging. 10.30 Gram,muziek. 10.45 Avondoverdenking. 11.15 Sid Merriman en zijn orkest. HILVERSUM II, 298 m. Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 6, 8 en 11 uur. 8.18 Onder ons gezegd. 8.23 Harry Davidson en zijn or kest. 8.30 Voor de huisvrouw. 9.00 Béla Bar- tok. 10.00 Thuis muziek maken. 10.05 Mor genwijding. 10.20 Onze keuken. 10.35 Als de stofzuiger zwijgt. 11.00 Populair Nonstop. 12.00 Orgelspel. 12.38 Orkest. 1.15 Promenade-or kest. 1.50 Ann Shelton zingt. 2.00 Gesproken portret. 2.15 Jeugdconcert. 3.00 Kinderkoor ,De Roodborstjes". 3.20 Koksmaat Jan van Leeu wen. 3.50 Speel jij dat ook. 4.00 Vragen staat vrij. 4.30 De Regenboog. 5.00 Het stond in de krant. 5.30 Malando en zijn Tango Rumba orkest. 6.20 Louis Davids zingt. 6.30 Strijd krachten. 7.00 Studie en strijd. 7.30 Voor de jeugd. 8.05 Op de korrel. 8.15 Omroeporkest. 9.15 „Het grote groeide uit nietig' materiaal", hoorspel. 10.00 Kwartet Jan Corduwener. 10.20 Bartok-herdenking. 10.45 Tussen mens en nevelvlek. 11.15 Dansmuziek. RADlO-Dibxrxino xxn.DiENST LIJN lil: Ö.Oo Concert. y.U5 Cram. 10.00 Lux.: Menage et Musique (Vl.J. li.UO VGO; Olienbacli. 12.00 VI Br.: Orkest-iantasieen. i.i.32 Piano en zang. 1.15 Klassieke muziek. Z.00 Ge var. muziek. 4.30 Pr. Br.: Selectie uit „Lakmé" 4.15 Voordracht. 4.30 Haycln. 5.10 Lichte muziek. 5.50 Gram. 5.55 Causerie over dierendag. 6.00 Vlaamse uitzending. 6.30 Voor do soldaten. 7.30 Walsen. 7.50 Feuilleton. 8.00 Omroeporkest met sopraansolist. 9.00 Actuali teiten. 9.15 Ethnische muziek. 10.15 Hoorn met piano. 11.05 Gram. LIJN IV: 8.10 Concert. 9.10 Verz.progr. 10.00 Orgel. 10.30 Accordeon-orkest. 11.00 Dagboek. 11.15 BBC Midi. Light Orchestra. 12.00 Eng. H.S.: Gram. 12.25 Eng. L.P.: BBC Var.orkest 100 BBC Schots orkest. 1.45 VGO: Amusementsplaten. 2.00 Orgel. 2.25 Filmmu ziek. 2.50 Causerie over Anterpenw. 3.00 Eng. L.P.: Orkest Evans. 3.30 VGO: Cabaret. 3.45 Eng. L.P.: Arb.orkest. 4.15 Dagboek. 4.30 Muziek van Vaughan Williams. 5.30 Victor Silvester. 6.00 Fr. Br.: Voor de soldaten. 6.30 Gram. 6.45 Causerie. 7.00 Operette-muziek. 7.30 Eng. L.P.: Verz.progr. 8.00 Fr. Br.: Symph.-orkest met pianosolist. 9.45 Gram. 10.20 Geraldo. 11.00 Kalundborg: Orkest Hennriksen. 11.30 Eng. L.P.: Orkest Slaney. De Egyptische minister van Bui tenlandse Zaken heeft bij zijn Britse ambtgenoot krachtig geprotesteerd te gen de opschorting door Engeland van de levering van belangrijke wapens aan zijn land.

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 5